Dodrceno jest! - zpět na článek

Počet komentářů: 73

 1. Zatím je celkově podezřele klid, lidi buď prohlídli, nebo sou otupení, prudí tak v <1 z 10 krámů a firem.

  Votázka je, co se bude dít po volbách. Zatím je to takový všelijaký, od toho jak to začíná byt hrozně špatný a bude nutný 13. vopíchání (který tentokrát určitě zabere, dyž předchozích 12 moc nefungovalo, čestný svazácký!), přes masírku že je vlastně čínské rýmě konec a začne zas všechny drtit chřipajzna až po opatrný zprávy vo tom, že to opravdu celý byla nafouklá habaďůra. Ne, fakt, asi to sposuta lidí neřikala celou dobu tvl :D

  Aby to zas nenabralo stejnej směr, jak loni po volbách :-/

  1. Tak je jasný, že úkol zní:

   mrazáky na mrtvoly v ulicích
   nedostatek dřeva na rakve

   a hlavně, za všechno můžou nevopíchaný

  2. Klid je kvůli čekání na výsledek voleb. Podle toho se pak určí další směr covidově-buzerační propagandy.

   1. Ony jsou to beztak jen dalsi Rozpaky kuchare Svatopluka. Volit muzes jak chces, na chvili to treba nejak uhne, ale cil je dany.

    1. Samozřejmě. Rozjetej vlak musí zatáčet zvolna. Když za to moc zarveš, vykolejí. O to nikdo nestojí. Na velké změny nejsou volby, ale revoluce.

  3. Natrefili jsme na zvláštní jev – jakoby spolupráci onáhubkovaných a zřejmě opíchaných proti těm jiným. Jako se sdružuje póvl, protože v jednotě síla, tak i tito lidé. Neorganizovaně, bez domluvy, pouze podle znaku příslušnosti ke skupině, mnohdy jaksi spiklenecky. (To jsme mu to daly hajzlovi co pani – a šibalská mrknutí vyžilých kurev).

   Zrádci toto iniciují, v poslední době např. https://cnn.iprima.cz/zvyhodnujme-ockovane-je-to-selektivni-ale-jde-o-nejlepsi-motivaci-prosazuje-prymula-34196. A masy vykonávají bez zohledu na nesmyslnost (pro masy, ne pro ty, kterým to sype).

   Mezi lidmi vedou angažovaní: na pozvánce na schůzi SVJ je vyjmenováno, co je třeba splnit, aby byl vlastník připuštěn a jinak ani náhodou. Povinnost, povinni, povinen. Přitom stačí, aby se na schůzi lidi vybodli a nepřišli, na rozdíl od parlamentních voleb je zde toto řešení správné. Lidoví aparátčící by se mohli jít klouzat. Ale podle toho, co vidíme kolem sebe si nejsme jisti, zda masa toto řešení přijme. Jak je možné, že k vytvoření takového stavu stačily necelé dva roky prymulátu? Na rozdíl od boje na barikádách zde není zapotřebí aktivity, ani nehrozí nebezpečí. Naopak, byla by to spíše švanda. A přesto to stojí za nic?!
   Poslanci už po zrušení opatření ani nevzdechli, vždyť to je normálka. Anebo mohou utrousit, že byli vždy proti (SPD), to nic nestojí. Taky dobrý.

   Před týdnem za deště se při venčení probíraly informace, přinášené těmi všemožnými internety (třeba Francie, Itálie, Austrálie zejména) a nějaký chlap řekl, že se dopracoval k názoru, že možná bude opravdu třeba první, druhé i třetí dávky, řádně cílené. A jestli se neví, kde se může v Čechách koupit samopal. Si myslím, že pokud tímhle způsobem začne nebo začalo uvažovat i více zbytku lidí lidí, co nežerou TV apod., může to být pro všemožné útěchy, naháčky, kramoliše a další skřítky zneklidňující. Ćlověk pohrávající si v myšlenkách s dávkami již není ideálním ovčanem. A představa, že se tak jako dosud posere před strážmistrem Vazbou a hygienickou, správní, státně-zastupitelskou nebo soudní Kundolínou a bude se stydět před uvědomělými spoluobčany, je mimo mísu.

   1. Spíše naopak. Německá tajná služba prohlásila všechny covidové disidenty za potenciální „teroristickou hrozbu“ a podle toho s nimi také jedná.

   2. Lidi vzdycky radi patri k nejakemu stadu a radi rozhoduji o zivotech tech druhych. Kdyz to nebude vakcina, najde se jine medium. Treba vetrani. Coze, ty nevetras? Mas neco proti vetrani? Vis, ze to ma vliv na tvuj zivot a muzes pak treba zahltit ARO? Atd…

  4. Všichni na ty roušky už dávno jebů.
   Ještě tak v supermarketech a MHD se na to trochu hraje (respík na bradě.. :D), ale chodim skoro všude bez respirátoru a ještě mi nikdo nic neřekl.
   V menších obchodech a firmách, na benzinách to dávno nenosí ani prodavači/obsluha :)
   S očkovacím průkazem nebo testem mě ještě neprudili nikde…

   1. S covidpasem mě oprudili v bazénu, takto městské organizaci, kam léta chodím na relaxaci. Tak jsem si v kase vybral zpět těch pět tisíc, které jsem tam měl jako kredit na čipu pro vstup do bazénu a sauny a prohlásil, že moje prachy tam už neuvidí. Do bazénu a sauny chodím teď utrácet tam, kde si na covidovou buzeraci nehrají.

    1. V bazénu/wellnesu kam chodím já (taky městská organizace) to chtěli vidět asi 2-3 týdny na jaře co se to otevřelo., pak už nic.
     Konckonců bábám na recepci tam vydrželo nošení roušek asi taky ty 2-3 týdny… :) Zkuste si v tom být celý den.
     Ale na recepci stačilo mávnout nějakým papírem (třeba antigen testem, stačilo si udělat 1 a pak si doma měnit datum dle potřeby) :)

 2. Co se propagandy týče, objevil jsem naprosto skvělý subreddit:
  https://old.reddit.com/r/PropagandaPosters/

  1. Otužuj si bradavky studenou vodou :-D

 3. Seznam Hebdo.

  1. Nojo, ale oni nenamalovali Mohamrda.

 4. Neurolingvistické programování? Ntpč, co přijde příště, homeopatie, rušiče patogenních zón, léčivé kameny?
  https://www.sisyfos.cz/clanek/971-neurolingvisticke-programovani
  https://en.wikipedia.org/wiki/Neuro-linguistic_programming#Scientific_criticism
  http://skepdic.com/neurolin.html

  1. Co máš za problém? Jeden je neustále ovlivňován ze všech směrů. Pokud na něj z většiny směrů chrlí sračky v zásadě tím samým směrem, nakonec je většina stržena tím proudem ve směru těch sraček.

   Čest výjimkám.

  2. V praxi je „NLP“ jen cool pseudovědecký název pro starou sprostou „manipulaci“.

   1. Jj teďka je doba všecno převlíkat do různejch moderních jmen.

    Ale zas jako to programování je poměrně přiléhavá věc, protože vono to tak docela dobře odpovídá. Jeden si svou mysl nastaví (=naprogramuje) podle nejakýho klíče a tak funguje.

 5. A treba je to jinak. Kocourkovske deni si divne casto bere priklad z jednoho mista „za kanalem“. Novinarum bych zadne prozreni neveril. Spise to novinararsti svazaci dostali prikazem, ze kdyz to jde jinde jinak zkusime to my ted taky, kdyz n dosly napady a ted se bude psat nove, lepe a politicky. V novinarske blbosti by pak nekdo i v CR mohl dojit na to, ze nam chybi 100 tisic ridicu a proto musime zdrazit benzin

 6. Nebojte se, za chvíli se to zase rozjede na plno. Potřebujou udržet zdání svobodné volby, takže jen co bude po „volbách“, začne se opět drtit a kosit. Budou se zase zavírat restaurace, krámy, okresy, lidi. Třídní nenávist ovcí proti těm, kteří odmítli ohnout svůj hřbet, bude narůstat. Možná zažijeme i nějaký ten lynč. Propaganda nabere na síle, a jen co otevřete idnes nebo seznam, uvidíte odshora dolů výčet, koho všechno jste zase zavraždili a uvrhli do mrazáku. Užívejte si relativního klidu, protože pojedete celou zimu i jaro v jednom zápřahu. Pak se to zase začátkem příštího léta trochu uvolní ale samozřejmě méně než letos. Dva kroky dopředu, jeden krok zpátky…

  1. Zatim tomu cisla moc nepomahaji. Bude potreba nekam zakomponovat Puskvorcovu konstantu (varianta bulharske) a udelat nejaka videa z pretizenych JIP. Plus musi dojit barva na raqe, drevo prece uz davno neni. Taky by mela prijit krize s pohrebnimi misty a plynem v kremackach, aby se do toho nejak dali nasroubovat Rusaci, idealne Pat&Mat. No, bude na tom jeste docela dost prace.

  2. Ale tak zas je dobře vědět, že sem chodí číst i ty vyjebané kundy a čuráci od Lukačoviče. Všecko mladí smradi, co k opravdové novinařině nikdy ani nečuchli. Nerad používám anglicismy, ale „copywriter“ tu sedí, jak prdel na hrnec.
   A představte si, že někteří z těch mladých, mají tuhle práci, tedy tenhle prachsprostý copywriting, hrdě napsaný v CV!

   1. Tak je vole nepouzivej. Copy in copywriting doesn’t refer to reproduction, dumbo. It means text.

  3. Možná bude zapotřebí, aby se začaly brutálně projevovat vedlejší účinky těch sraček.
   Naočkovaných dospělých mi líto není. Je mi líto jen děcek, která o sobě nemohou sama rozhodovat a bránit se.

   1. To s tím nebude samozřejmě nikdo dávat do souvislosti. Naopak, hodí se to na ty neočkovaný sobecký vrahy.

 7. Nechápu jak to že Dfens jim sežral toho „Bezmenova“ i s navijákem.
  Ono se totiž stává, že prodejný mouřenín který dobře posloužil CIA při poškozování pověsti Ruska, po skončení úkolu záhadně zemře.

  Jednak mrtvý nemluví, a nemůže později popřít to co za prachy nakvákal, když mu pak někdo zaplatí víc.
  A druhak jeho smrt u intelektově slabších jedinců podpoří teorii o „zlotřilé KGB která vraždí bývalé agenty.
  Někdy lidé více poslouží jako mrtví než živí.

  Jednak to co plácal Bezmenov, jsou strašné bláboly. Vlastně to co říkal je perfektní popis práce západních rozvědek, ale ne KGB. Převraty a barevné revoluce.
  Pak je pochopitelné, že v roce 1993 kdy byla veškeré ruské státní složky v totálním rozkladu (ruské raketové sila hlídali důstojníci USarmy a rusy tam pouštěli jen na speciální povolenku, apod.) těžko někdo bude nahánět nějakého žvanila který stejně plácá nesmysly.

  A v neposlední řadě, kolik jsme tu jen za poslední roky měli Juščenků, Litviněnků a Skripalů, které „zcela prokazatelně otrávil Putin a jeho tajné služby“.

  1. Mrtvý umí „promluvit“, hlavně když po sobě nechá něco důležitého písemně.
   Tys nečetl Tajemství Velkého Vonta, kokote?

  2. Ještě jsi zapomněl dodat, jak KGB rozhodně nefinancovala a neřídila západní mírové hnutí (Světový mírový kongres, americké protesty, Zelené strany vč. zbraní a výbušnin na „radikální protiválečný aktivismus“), a jak Chruščov rozhodně nevyhlásil podporu rudým revolucím jako oficiální doktrínu SSSR.

   Ty klapky na očích a fanouškovství typu „ale naši musí být absolutně dobří, nikdy ani mouše neublížili!“, to je fascinující věc.

   1. Kdyby jsi Jane vycházel informačně i z jiných zdrojů, než je západní protiruská propaganda kterou tehdy chrlily tisíce „historiků“ a „politologů“ na objednávku CIA, tak by jsi se dobral k objektivnějšímu pohledu na svět.
    Ostatně tvoji neschopnost rozlišit kvalitní zdroje i formací od těch propagandistických, kritizuju už dlouho.

    S tím Chruščovem máš ale pravdu. A kdyby jsi studoval nezávislé ruské zdroje tak by jsi věděl, že průměrný rus považuje Chruščova za zmetka a vlastizrádce, který poškozoval Rusko kde mohl. V zahraničí i v domácí ekonomice.
    On prostě byl takový trockistický anti-stalin. A to co Stalin během těch těžkých (před)válečných let vybudoval, to se Chruščov snažil ze všech sil zničit.

    Aspoň bys měl mít základní ponětí o tom co se v Rusku dělo od doby po Stalinově smrti.
    U moci stalinisty vystřídali trockisti, kteří vedli SSSR až k finální barevné revoluci v roce 1991 a k naprostému kolapsu.

    Rusko totiž není možné zničit zvenku (jak se přesvědčil Napoleon, Hitler a řada jim podobných) ale je možné Rusko zničit rozložením zevnitř pomocí 5.kolony vlastizrádců.

    Tak jako předtím se tam u moci střídal car který Rusko povznášel a budoval, s následovníkem co Rusko ničil všemi způsoby. Vždy byla tendence rusům nasadit veš do kožichu. A leckdy se to dařilo.
    Zvlášť poté co anglický agent otrávil celý rod Rurikovců a ze zahraničí jim tam pak implementovali germánské Romanovce apod.

    1. kaBrnak: Stalin během těch těžkých (před)válečných let vybudoval
     Stalin vybudovál leda hovno. Navopak, na co šáhl tam tráva nerostla. Např. stopl NEP, takže Sajuz už nigdy v celé své další existenci nedosáhl takovýho růstu průmyslu a ekonomiky jako tenkrát za NEPu.
     Nikita Sergejevič býl Stalinůj nébližší spolupracovnik, a ten by zrádce poznál. Co si vo Chruščovovi myslí průměrné mužik je egal.
     Votázka, gde se furt tí trockistí brali, dyš je Stalin nechávál popravovat jak na běžícím pásu?

     1. Pravda, Stalin vybudoval leda hovno. Sovětský svaz kompletně vybudovaly Západní korporace.

      1. Vo tem nic nevím. Ale névěčí rozvoj a růst sovětskýho průmyslu proběhl v době NEPu, keré zavedl Lenin.
       A býl to právě Stalin keré NEP zarazíl a nepmany poslál do Gulagu nebo nechál postřílat.
       Jinéma slovama zařezál slepicu co snášela zlatý véca.
       Nebo Stalinůj kamarádšoft s Hitlerem. Sajuz nacistom naposílál statisíce tun materiálu, paliva, maziva, suroviny jako chróm… enom proto aby se nechál napadnót a Wehrmacht došél až pod Moskvu. Jo a to potom byly Stalinovi dobrý aj ty západní korporace, brál vod nich co mohl, enom téch Studebakerů co bylo…
       Esi SSSR nečeho dosáhl tak to bylo navzdory Stalinovi, ale určitě né díky němu.

       1. Začni se vzdělávat, mlho:

        https://en.wikipedia.org/wiki/Antony_C._Sutton

        https://archive.org/details/Sutton–Western-Technology-1917-1930

        Až nastuduješ obchodní transakce, tak začni mudrovat.

        1. Jen tak mimochodem, dílo A.Suttona fakticky ruší jakýkoliv „židovský“ spiknutí, kabrňák ať si nasere. „Korporace“ má hlubší význam než posranej neidentickej „žid“. Korporace je misijní záležitost, až na druhém místě obchodní. Každej čumí na kšeft, ale pozadí mu uniká.

         Sovětský svaz je naprosto typický příklad misijní činnosti: experiment.
         SSSR zkolabovalo nejspíš důsledkem Černobylu (diverzní akt) = ztráta důvěry v systém. Co je důvěra v systém je pregnantně vidět na výsledku parlamentních voleb v Německu.
         Nás čeká so samé.

    2. Mhm. Ovšem „protiruská propaganda“ je z podstaty úplně všechno, s čím nesouhlasíš, že Kabrňáku. Pak jaksi není čím argumentovat a celou diskusi je možno nahradit větou „Kabrňák má vždy pravdu“

     Ruští historici a vlastenci jako prof. Zubov – objednávka CIA. Ruští ekonomové – objednávka kapitalistických USA. O přeběhlících jako Kalugin ani nemluvě, to jsou přeci jasní.

     No, stejně to zkusím na příkladu ekonomiky před a po bolševické revoluci, protože ekonomické tabulky tak milované Stalinem zde nelžou kamaráde. Z výborné historie sovětského komunismu „Čas voněl snem“ od Beneše:

     Rusko vůbec nebylo tak zaostalé, jak tvrdili bolševici. Mezi lety 1908 a 1922 vzrostla v Rusku těžba uhlí, podmíněna růstem železáren a oceláren, o 80%, přesněji o 79,3 %. Výbora železa a kovů o 46 %, výroba oceli o 24 %, objem těžkého průmyslu o více než 74 %. Železniční síť, která měla v roce 1890 pouhých 24400 km, dosáhla na počátku války délky 61000 kilometrů. Zahraniční dluh Ruska utěšeně klesal. Zatímco zahraniční investice dosahovaly roku 1907 skoro 50 %, poklesly do počátku války na pouhých 12.

     Rusko XX. století započalo cestu, jež zemi dovolila vyvinout se v obilnici Evropy. Roku 1912 činil objem sovětského vývozu chlebového obilí 40% tehdejšího světového vývozu vůbec. Rusko zásobovalo dokonce i pacifické pobřeží USA obilím, senem a krmivy.

     Po bolševické revoluci se všechny tyto metriky propadly o desítky procent – obnovit před-bolševickou úroveň průmyslové výroby a těžby se v Rusku povedlo až v polovině 50. let!

     Takže Stalin nepozvedl Rusko – Stalin a Lenin zlikvidovali Rusko, sabotovali je a srazili do prachu a bídy, jen aby je pak slavně vytáhli na původní úroveň, ovšem za cenu otrocké práce, šíleného teroru a naprosté destrukce ruského národa i kultury.

     1. Ještě mi tu vytáhni „vlastence za 30 stříbrných“ Solženicina, a já se asi rozpláču dojetím.
      Tehdy byla volba ruského migranta který v Rusku něco znamenal jasná. Buď za prachy v režii CIA kydal špínu na Rusko kudy chodil, a potom byl váženou osobností kterou zvaly prestižní univerzity po celém světě na přednášky a byl miláčkem novinářů.
      A nikdy nemusel pracovat.

      A nebo to odmítl a mohl akorát v Bronxu umývat nádobí. Průměrný Rus si v kapitalistické džungli moc nedokázal poradit.
      I takový Kája Gotůj se ještě rád vrátil do ČSSR, z toho „kapitalistického ráje“.

      A co se týče tabulak a statistik?
      Tak tam věřím jen těm co si sám zfalšuju, ne těm oficiálně zfalšovaným.
      Pořád se točíme okolo toho, že ty vytáhneš z nějaké dezinformační propagandistické žumpy data, které jsou pro tebe svatým grálem, a na základě těchto překroucených zfalšovaných dat pak vystavíš néjakou teorii, kterà je tím pádem stejně mizerná jako ty původní data.

      Statistiky výroby oceli a vývozu obilí nám moc neřeknou o životní úrovni obyvatele Ruska, negramotného mužika v dřevácích.
      Protože tohle byl cíl západních kapitalistů jak za cara, tak po roce 1991. Mít Rusko plné negramotných mužiků kteří za pár drobných budou dodávat suroviny a potraviny Západu, jako správná kolonie.

      A srovnávat vysoce technologické Rusko 50. let s jejich lety do vesmíru, s carským Ruskem kde se oralo dřevěnými pluhy, může jen úplný blbec.

      1. Životní úroveň mužíků nejvíce zvedly Stolypinovy reformy, kde si každá mužská hlava rodiny mohla za státní půjčku koupit veřejnou půdu a hospodařit na ní. Před bolševickou revolucí se životní úroveň ruských zemědělců neskutečně zvýšila.

       Pak ovšem přišel Lenin, zemědělcům zakroutil krkem coby „kulakům“, poslal jásavé mladé kádry a ozbrojené zločince táhnout vesnicemi a zabavovat obilí včetně toho na setbu, čímž vyvolal hladomor.

       A ty mi tu budeš psát o tom, že za cara a prozatímní vlády se mužici měli hůře než za Lenina který je hromadně vraždil? To jsi se asi zbláznil.

     2. Ruskou carskou ekonomiku primárně poškodila válka, dorazil ji produkt hybridní operace Pruského generálního štábu jménem Lenin…
      Někdy počákem 20. let prohlásil jistý komunista/trockista (asi Willi Münzenberg, KPD, Kominterna): „zkazíme Západ tak, až bude smrdět“…
      … takže to spíš vypadá, že to, co hodili Prušáci v roce 1917 směrem na východ, se po cca 100 letech s plnou silou vrátilo jako bumerang zpět.

      1. Lenin ovšem nebyl až tak prušácký produkt. Lenin byl produkt domácí. Němci mu akorát umožnili návrat k domácím soudruhům. Mimochodem, VŘSR je především Trockého dílo. Krom toho Kerenský a bělogvardějci posrali co mohli. Pokud si dobře vzpomínám, tak Němci navíc těch ruskejch revolučních hnutí podporovali víc.

 8. Tak jsem zhlédl přednášku Mr. Bezmenova na kterou odkázal D-fens.

  Je to děsivé. Buď to byl neuvěřitelný vizionář nebo se to těm rusákům tenkrát povedlo nastartovat a zrovna teď to v USA a západní Evropě přechází do terminální fáze.

  … a Putin se směje, jak se ti dnešní bojovníci proti němu chovají přesně podle plánu… To jsou paradoxy…

  I kdyby to bylo reálné jen z 10% je to noční můra.

  1. Podobným způsobem zase západ rozkládá jiné země. Co jiného je podpora různých aktivistů, práv žen, menšin atd v nějakých konzervativních režimech než snaha je rozložit mírovou cestou.

  2. To jsou všechno bláboly. Kulturní marxizmus Frankfurtské školy přitáhly do USA po válce židovští intelektuálové, kteří jsou oficiálně známí jako zakladatelé tohoto pseudo-vědeckého sociologického směru.
   To nemá se Stalinem nic společného.
   Nicméně toto má určité vazby na trockisty, kteří stejnou měrou škodili v Rusku.

   Ostatně Stalin pár měsíců před svou smrtí začal prosazovat tezi že Rusko potřebuje lepší ideologii než ten zatracený marxizmus. Což zřejmě uspíšilo jeho „nečekanou smrt“.

 9. Odkazované video s Bezmenovem (aka Schumannem) jsem shlédl až do momentu, kdy popisuje tzv. „fázi normalizace“ a uvádí zde příměr se situací v bývalém Československu po roce 1968. Tady se Bezmenov/Schumann dopustil kardinální chyby. Prohlásil, že normalizaci je možno porazit pouze vojenskou silou. Omlouvá ho fakt, že tato přednáška je z roku 1983, tedy 6 let předtím, než se v normalizovaných státech východního bloku zhroutily režimy, s výjimkou Rumunska bez jediného výstřelu. Z větší části pod tíhou vlastních, dlouhodobě neřešených problémů, z menší části proto, že lidé v těchto zemích snili o výrobcích ze Západu a možnosti volně cestovat po světě. To je vše. Žádné konspirace, ani spiknutí tajných služeb bych v tom nehledal.
  Skutečnost, že jsme se vraceli po roce 1990 do úplně jiného společenství států a národů, než jsme v roce 1948 opouštěli – to už je na úplně jinou diskuzi pod úplně jiným článkem.

  1. Ale ono to padlo vojenskou silou, respektive vykrvácením východu ve studené válce. Že se nestřílelo tady v naší provincii hroutícího se impéria na tom nic nemění.
   Co se tajných služeb týká, tak ty do toho měly jistě také hodně co mluvit. Pokud tedy někdo nevěří historce o tom jak se Kocáb a Horáček sešli na sovětském vyslanectví, řekli jim, že mají jít do prdele a oni šli. (škoda že tam nešli o dvacet let dřív, když to bylo takhle jednoduchý)

   1. Dovolím si na základě svých nejasných poznatků ze života obyčejného člověka mírně zpochybnit to vykrvácení jakožto příčinu. Domnívám se, že nepořádek, menší kvalita části výroby atd. jsou jevy, které by byly i snadno odstranitelné, být vůle.
    Za hlavní místní (nikoliv globální) motor změn považuji potřebu věrchušky a na ní navázaného póvlu konečně si užívat nakradeného bohatství bez stálé hrozby kriminálu, která visela nad všemy těmihle zjevy. Ono to „já na bráchu, brácha na mě“ nešlo donekonečna, navíc, když již nová generace vplula do samostatného života a začala přemýšlet. Mám na mysli tehdy cca třicátníky, oběma nohama na platformě marxismu, žádné máničky z klubu přátel usa a podobné. Legrace přestávala – a perestrojka to řešila a vyřešila. Hupky do kapitalismu. Lid jásal, zvonil. Kdo by nechtěl svobodu, pravdu a lásku, dramatika mučedníka Havla místo ze Svobodné Evropy na pražské balkoně, a do Vídně pro sako, a to hned. No, neberte to. Živý Kryl to jistil (povolen jen na pár let, dej mu PB věčnou slávu).
    Je to všechno stejná všivárna jako kovid. A zřejmě i ze stejné dílny.

    1. Živý Kryl právě moc dlouho živý zůsat nemohl, protože se tohoto podvodu odmítal účastnit. Proto byl pro jistotu „zemřen“ stejně jako předtím Dubček coby ikona „socializmu s lidskou tváří“ a nikoliv kapitalizmu bez lidské tváře.

     Jen by mě zajímalo, jak jste to myslel s těmi třicátníky. Ti podle mě rozhodně nestáli na platformě marxizmu, ale na platformě tuzexových bonů a touze po západním pozlátku a blahobytu. A jako takoví byli hlavní podporou trockistů-likvidátorů socializmu. Proto považovali starou stalinistickou gardu co zažila válku i předválečnou bídu, za nepřátele kterých se musí zbavit.

     1. Jo, Dubček…
      v listopadu 1985 Vasil Biľak, člen předsednictva ÚV KSČ, poskytl jednomu západoněmeckému týdeníku interview, v němž vyjevil, co prý ještě nikdy nebylo řečeno: totiž že tehdy na sklonku Pražského jara Dubček a jeho druzi připravovali koncentrační tábory pro „odpůrce pravicových sil“ – rozumějte pro Biľaka a ostatní prosovětské „internacionalisty“. Zlá pomluva, ohradil se Dubček v listě, který poslal Rudému právu (nikdy nevyšel, otiskl jej deník Italské komunistické strany Unita): my dubčekovci jsme jenom podali návrh na zřízení takových lágrů pro „odpůrce socialismu“.
      http://www.listy.cz/archiv.php?cislo=176&clanek=061720

      1. Dubček byl bolševická svině. Za to jak nechal v roce 1969 rozstřílet demonstrace proti okupaci měl jít po roce 1989 sedět a ne dělat předsedu parlamentu. Zrůda rudá. To, že se mu Pražské jaro vymklo z rukou z něj nedělá kladnou postavu našich dějin.

      2. Vltavo, díky. O těch Dubčekových plánovaných koncentrácích mi vyprávěl pamětník, který v 1968 četl úplně všechno co se nově vydávalo a přečíst dalo (a říkal mi, že už nikdy poté takové věci nevyšly, ani po roce 1989). Nemyslel jsem si, že k tomu někdy v životě uvidím něco konkrétnějšího, natož důkaz.

       1. Jan Mrcasik: za málo.
        Ale to skoro vypadá že ste nečtl vod Tigrida „Kapesní průvodce inteligentní ženy po vlastním osudu“.

        1. Nečetl. Tigrid mi nikdy moc neštymoval. Je tam něco zajímavého?

         1. Všechno! Jsem opravdu v šoku, že zrovna Vy jste to nečetl.

          Jen debil čerpá pouze ze zdrojů, které mu štymují. Už i Urza vyrostl z dřívějšího „píše to Rothbard, tak je to Pravda“.

     2. Též máte pravdu. U mě je chyba ve zjednodušení. Jistěže nebyl třicátník jako třicátník. U některých mladších příslušníků dělnické mládeže, po vojně, bylo možné leckde (v Praze) pozorovat snahu o pozápadnění, projevující se jak vnějškově, tak – jistěže naivně – i myšlenkově. O duchu „zlaté mládeže“ nelze pochybovat vůbec. Tam byl tenhle směr podpořen rodinným nejen materiálním zázemím. I když ti z ní, kteří byli angažovaní (ne řadoví členové) v různých org. Národní fronty (z „angažovaných“ rodin), byli navenek_uvědomělí až hanba – či hrůza, bez legrace.
      Věta v mém příspěvku, která Vás zarazila, se netýkala žádných z uvedených skupin. Ale té části mladých lidí, která si postupně, v průběhu svého zařazování do plného samostatného života více, určitěji a hlouběji uvědomovala rozpory, existující ve společnosti. Přitom byla daleka revolty typu Mimiker a podobných. Ono bylo zneklidňující, když lidé zcela bez pochyb uvědomělí (jak se tehdy říkalo), podrobili nějaký dílčí neřád kritice, a to kvalifikované, zcela „konstruktivní“, zcela soudružské, a – zcela adresné a zcela nekompromisní, plně přitom stojíce na platformě ML*). Zde nešlo zrušit, hrozit. Zde šlo jen převzít s tím, že bude projednáno… To taky nejbližší stranický orgán udělal. Probíhalo po celý 89. Po létě příprava v rámci konferencí SSM a pak – změna. Řekl bych, že z hlediska bezproblémové výměny firemního štítu ČSSR přišla včas. Z mého soukromého pohledu bohužel. Takhle jsme to prožili. Jestli se to_dnes někomu nějak nezamlouvá, je to jeho věc.
      *) Navíc když přibližně v podobném základním duchu byly k dispozici texty v ruštině (o konečném smyslu toho všeho co sem přišlo z Velké země nehovoříme, to jsme tehdy neodhalili).

      1. Ještě doplním ke staré gardě: naší úctě, obvykle opravdové, se těšili ti, kteří uměli a byli slušní. Takto kombinovaných nebylo mnoho. Okolnost, že některý z nich byl po 89 odhalen co agent, na tom nic nezměnila. Spolupráce vyplývala z pozice, kterou dotyčný zastával. Nebylo-li povědomí o nějaké všivárně, což v případech, které se nás týkaly nebylo, naše vztahy se nezměnily ani za mák. Byli vrstevníci, kteří se tak nějak řekněme odtáhli, to byla plně jejich věc. Ti z nich, kteří si zakládali na své odborné a možná i morální úrovni, nezačali psát o sviních, totalitě apod.

    2. Drtivá většina průmyslu byla proti vyspělýmu světu o jedno až dvě desetiletí pozadu ve většině důležitejch ukazatelích. To není nic nijak odstranitelný když chyběly prachy na investice, chyběly devizy na komponenty a suroviny ze zahraničí, chybělo všechno.

     1. Plus strašlivej vnitřní dluh.

   2. Nikoliv. SSSR přivedla ke kolapsu 5.kolona trockistů placená ze Západu.
    Stejně jako naše 5.kolona „osmašedesátníků“ se těšili, že si po převratu pohádkově nakradou, a budou mocnější a bohatší než kdykoliv předtím.

    Nechápu že ty nesmysly o „uzbrojení“ tu pořád někdo žere. Ve skutečnosti to bylo přesně naopak. Napřed pád Brettonwoodského systému a zlatého standardu, a pak šílená spirála zadlužování do které se západ včetně USA propadal.
    Ti čekali na pád východního bloku jako na smilování. Aby si tu mohli nakrást (zejména suroviny, technologie) a splatit dluhy. Tím se jim podařilo oddálit vlastní kolaps až do roku 2008. Protože nenažranost amerických elit a oligarchů opět přivedla světovou ekonomiku na pokrai bankrotu.

    1. No, nevim jak v Rusku, ale v Adamove uz ty rachejtle nemeli kam cpat. Policsky sklady taky pretejkaly a Slovaci mohli s tankama dlazit Tatry.

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017