Die grüne Gefahr im Mitteleuropa - zpět na článek

Počet komentářů: 57

Přidat komentář
 1. Zelení jsou v DE pomalu sprosté slovo, kdo vyhrál v Nizozemsku se můžete snadno dočíst, Lejnová se hystericky snaží vlichotit pravici, přicházej první hlasy které volají po demonstrativní popravě elektromobilu.
  Jenomže je to všechno nahovno, protože se to děje pod taktovkou Německa.
  Ten národ opravdu neumí malý problémy; když už – tak ať ten průser stojí za to.
  Ještě rok, to bude před volbami do Bundestagu, a mohl by přijít někdo s jednoduchým řešením.
  Nějakej Vůdce.

  1. Jak nakonec Wilders dopadl? Sledoval jsem napodzim, ze volby vyhral, ale vypadalo to, ze vladu nesestavi. Takovej ten obvyklej kolorit zapadni demokracie. Dal uz jsem to nesledoval.

   1. Nic, furt jsou kouslí.
    Wilders lavíruje, ale nikdo s ním nechce moc hrát, aby se navenek neznemožnil. Ale Holandsko sestavuje vládu v řádech roků dosti pravidelně, co si tak vzpomínám.

    1. Childeater: kdo s ním půjde do holportu, toho trafika v bruseli nečeká. Je samozřejmě otázka, jestli čeká vůbec na někoho (v horizontu třeba 10 let), ale kdo je u lizu, ten si předpokládám nepřipouští, že by se něco mohlo změnit. I u nás lezli soudruzi do partaje těsně před koncem režimu – dnes to sice bylo každýmu jasný na pět let dopředu, že to padne, ale v reálu většina přecejen jela raději lajnu, co kdyby to padnout nechtělo. Dtto dnes, třeba se ten digikoncentrák vybudovat nepodaří, ale co kdyby ano? Sázka na rozpad je „counterintuitive“. Na krizi 2008 taky vydělalo podstatně méně než těch, kteří sázeli na růst. Přestože pak taky každej věděl, že nic neroste do nebe a všem to bylo jasný.

  2. Ked sa pytam nemeckych kolegov a susedov, vraj nikto z nich nevolil zelenych.. a na dalsiu otazku, kto ich teda v Nemecku voli, tak je ticho a rozpaky.

   Ale co, my uz mame hen ten ramadan.

   1. No kdo – liberálové z velkých měst a migranti.
    Předpokládám, že máš práci, kde řešíš konkrétní problémy. A stejně tak tvoji kolegové a známí.

  3. Předpokládám, že to Ampelkoalition do voleb doklepe. Ale je naštvání voličů dost silné na to, aby Zelení výrazněji propadli?
   SPD půjde dolů FDP se možná nedostane přes 5 procent, ale bude naštvanost dost velká, aby to pocítili i Zelení?
   Tak trochu se obávám, že z koalice spadnou nejméně a následně budou pokračovat s CDU…

 2. V titulku je preklep.

  1. „ve strednim Evropovi“? Ty snad chces upirat nasemu kontinentu pravo urcit si pohlavi?

   1. Náš kontinent už si hlavně po zralém uvážení pohlaví vybral – nakonec de do píči.

    1. Budiz nam drobnou utechou, ze jsme si to nevybrali, alebrz nam to, jako ostatne obvykle, bylo vybrano nekde na zapade. Nase pasivita to jen spolehlive dotahne do uspesneho konce.

   2. No je fakt, ze zde termin ‚v prdel se to obraci‘ nabyva hmotnejsiho rozmeru.

 3. Bavím se v práci s klukama (podsouvám ďábelská témata) a kluci do třiceti neví, o čem se tu bavíme. Je fakt, že se bavím jen s potomky Němců z Teutonského lesa (nejsem veterinář). Takže zbývá ještě muslimská mládež. Potom důchodci. No a zbytek zápaďanů ve středním věku – ti potřebují nějak dojet, dožít. Dělají, že svět je v pořádku. Nevím, kdo to má západě šanci změnit.

 4. „zbytek zápaďanů ve středním věku“ – o tom měl jednou přednášku Cílek – že se snažíme vytěsnit problém, dělat jakoby nic.
  Pak má tuhle vlastnost třeba piraňa v hejnu. I když ji ostatní sežerou půlku těla, pořád dělá jakoby nic, aby na ni útočily míň.

 5. Ten dvoreček „dvorních dam spolčení bilderberg bruselon kalergiantů výměny obyvatel evropy z jejich daní či produkce bez komodit a energií se povedl s nájezdníky úžer dotacionistů direkcí. Pro globální lichváře s „kobylkami. Skoro až grazy sci-fi komedie s exploatovanými vymatlanými či vychovanými formanty a trupely, debily. Neměl bych se smát, žerou mne dobře kanibalové ale jsou to paradoxy s keci a skutky. 🤣😊🙄🤦‍♂️🙋‍♀️

 6. 😊 A hele džedájové jinak, no jako proutkař i bez virgule jsem zpozorněl a docela i jo. cca 1:35:00
  https://www.facebook.com/libor.maly.56/videos/338251195313785
  https://www.youtube.com/watch?v=V3XiUDjGYkg

 7. Obávám se, že po volbách do EP budeme všichni zklamaní.
  Konzervativní strany bez pochyby posílí. Na to bych si i vsadil, hromada normálních lidí už má tý zelený diktatury plný zuby.
  Ale stejně tak posílí extremistická levice, která přetáhne voliče umírněným levičákům, kteří dnes tvoří jádro EU (lidovci a socialisté). Posílí zejména díky mladým a prvovoličům, kteří jsou – na rozdíl od starých konzervativců – velmi svědomití a k volbám vstanou od maminky z pece i kdyby žáby padaly.
  Takže ve výsledku se nezmění nic a ten klub předlužených, co si řáká EU, si bude svoji větev podřezávat úspěšně dál.
  Pád traktorů a trochu toho hnoje na tom nezmění vůbec nic.
  Hlavně jděte volit a dětem to jakkoli znemožněte (nejsou-li výjimečně exaktně vzdělány, což je dnes ale spíše zázrak).

  1. Takže by asi starú výzvu pred voľbami / referendom bolo upraviť na novú dobu. Tak to skúsim:“Milí občania, budúcu sobotu sa konajú voľby. Splňte si preto svoju občiansku povinnosť a zavrite svojich starých rodičov a prvovoličov do pivnice. Ďakujeme.“
   Dátum „budúca sobota“ si treba upraviť na aktuálny termín a tak isto aj pojem „voľby“ prispôsobiť danej udalosti.

 8. Bratislavske zastupitelstvo ms v skutocnosti ovela vacsi progresivny podiel, takzvany klub SOM aj starostov obsahuje vela progresivnych sudruhov a sudruziek, jediny nezavisly je posledny na zozname (este aj priezvisko mu dojebu – Radoslav Stevcik), ten bol pred casom starostom Stareho mesta.

  Co si tupe bratislavske ovce zvolili, to maju.

  1. Jedinou naději vidím v tom, že tihle woke progresivisti (úředníci, neziskovčíci) po odstřižení od státního cecku samovoně uhynou.
   Jak ti pražští, tak ti bratislavští (a brněnští, těch naštěstí není moc)
   Protože jsou z principu nesoběstační a neživotaschopní.
   A přežívají jen díky tomu, že mají nadprůměrné platy za sezení v kancelářích a vysedávání v kavárnách.

   1. Máš nějakou konspirační teorii o chystaném odstřižení? Zatím jsem nic takového nepotkal…

    1. Tak Ficova vláda, zejména ministryně kultury, už některé kohoutky utáhla. Taky kavárníci ječí jak podřezávané podsvinče.
     https://www.irozhlas.cz/zpravy-svet/slovenska-ministryne-kultury-martina-simkovicova-protesty-umeni-zpravy-slovensko_2401191944_kth

     1. jóóó tak vocáď větřík, proto ta štvavá kampaň proti ní, příživníkům skrouhla prachy!!

    2. Žádných konspiračních teorií netřeba.
     Zrušení všech ministerstev kromě „Ministerstva války“ je jen otázkou času.
     A sorosovy woke-buzno neziskovky taky za válečného stavu živit nepotřebuješ.

     A když nepřijde válka, tak sama deindustrializace a green deal zajistí takovou chudobu, že se odřežou všechny nepotřebná státní struktury.
     To se děje v podstatě samo. Jen mám takovou obavu, že my slušní, co jsme si nenakradli a nenasyslili prachy pochčípáme dřív než ty největší „parazitické elity“ kterých se potřebujeme zbavit co nejdřív.
     Tedy parlament a vláda tu můžou fungovat až do „invaze barbarů“ jako ve starověkém Římě. Ani tehdy ti plotokrati a oligarchové do poslední chvíli netušili, že už vlastně mimo Řím (Prahu :-))) nemají žádnou moc a že jsou jen bandou trapných šašků co si hrajou na velikány a vládce.
     Jen si nemůžu vzpomenou jestli ten kůň co se stal senátorem přišel před tím nebo až potom.

     No myslím že jednu z těch dvou Afričanová / Pekarová rozhodně za kobylu považovat můžeme. Aspoň co do intelektuálních schopností a duchovní úrovně.
     Takže zbývají už jen ti barbaři „ante portas“.
     Wait… banderovci tu už vlastně taky jsou, fakticky „post portas“.
     Takže poslední zhasne…

    3. Pokud ovšem chceš vyloženě konspirační teorii, tak jsem někde četl článek, že kolem Fialenka a gestapáka Ropušana se povážlivě začínají vyskytovat lidé napojení nejen na ukrajinské oligarchy, ale i přímo napojení na Karpatskou sič a Pravý sektor.

     Podobně to probíhalo v Kyjevě, kdy druhý den po „majdanu“ naklusali do státních úřadů stoupenci Pravého sektoru a od té doby tam úřadují.
     Kdo z původních Janukovičových úředníků promptně nepodal písemnou výpověď a nezmizel hodně daleko, ten už 10 let leží v nějakém neoznačeném hrobě.

     Na co obecní zastupitelstvo, když na „udržení pořádku“ stačí místní buňka Pravého sektoru s kalachy a pár místních udavačů.
     Takže až uvidíš vedle obecní opicie mašírovat po ulici i nějaké ozbrojence s páskama na rukávech, tak ti bude jasné, že se zase daší konspirační teorie stala realitou.

     Nicméně podle mě je jisté, že zbraně tu už z ukrajiny dovezené mají a pokud ne, tak je rychle zásobí hoši z juesej ambasády, když to bude potřeba.

 9. Lehce OT: Dnes dopoledne jsem při nákupech v Islámské republice Německo s rozčarováním zjistil, že Němci už zálohují i lahvičky od Müller Milch (apod.) a to 25 ¢.

  1. Co bys neudělal pro záchranu planety…

  2. Koncem loňského roku jsem byl měsíc v Austrálii, na Queenslandu. Tam už se zálohuje úplně všechno, i kefír. Za všechno 10 centů. Když jsem tam byl před 10 lety, daly se vracet jenom láhve od piva, a to jenom v Jižní Austrálii. Ve zbytku země se to házelo do odpadků. A to tam ani nemaj green deal.

   1. však tyhle nesmysly jdou uskutečňovat právě jen buď v trestanecké kolonii nebo v Německu

   2. možná nemajou, ale zelení vypatlanci to tam vedou zum grün úspěšně už tu dekádu…

  3. Heh… a ja myslel, ze flasky s velkejma deklama nezalohujou. To jsou veci. Chapu, proc delalo nemeckym kolegum takovou radost strilet na nasi strelnici do malejch PETek s vodou…

   1. Zatím se pokouším myslet pozitivně…ještě musím zjistit, jakým stylem funguje vracení těchto nádobek a není vyloučeno, že mně tak Němci nedobrovolně slevní „tuzemského“ Müllera o šest korun. Příště se zeptám, jestli je k tomu nutný Kundenbeleg, nebo jak to zkrátka rabótajet.

    1. Tak ak to žerie automat, tak musí sedieť (približne) tvar nádoby a čiarový kód – takto je to na Slovensku (s čiarovým kódom overené), tak predpokladám, že v Nemecku to nebude veľmi iné (naposledy som tam bol pred rokmi, tak už si nie som na 100% istý).

     Záleží, či Müller má spoločné obaly pre Nemecko a ČR, povedal by som, že čiarový kód sa bude líšiť, ale prinajhoršom si vytlačíš čiarové kódy a prelepíš…

     1. 0,5l a 1l flase meneckej a rakuskej Coca Coly prejdu slovenskymi automatmi.. kedze Rakusania nezalohuju, zarobis 15 centov.

     2. Spíše čárový kód, protože jsem koupil tohle (link). Nemá to úplně stejný tvar jako Müller Milch, který byl v regálu hned vedle (a Pfand měl samozřejmě také). https://www.konsum-leipzig.de/media/image/53/14/97/DV019_4311501795989_PER3HBILBnZ9kbWc.png

Napsat komentář

D-FENS © 2017