Den svobodné mobility 2015

Featured Image

Přináším organizační info k letošnímu Dni svobodné mobility. Po provedené právní konzultaci a s ohledem na platnost §47a ZPPK není dále možné používat v souvislosti s DM pojem „akce“, proto bude v následujícím textu řeč o výletu.

Koncept zůstal beze změn. Jedná se o neorganizovaný výlet, který se odehává v určitém místě a čase s určeným koncovým bodem.

Jako tradičně předesílám, že DM není cyklojízda, nic se během ní nedemonstruje, nepodléhá žádné pevné organizaci ani přepočítávání účastníků. Lze se k němu v libovolném okamžiku připojit, odpojit, trasu si přizpůsobit podle možností vozidla a nálady řidiče, nebo jet přímo do cíle nebo výlet začlenit do svých osobních nebo rodinných plánů, jak konečně mnoho účastníků každoročně dělá.

Trasa

Celá trasa měří 31 km a dá se projet za 42 minut. Jedna možná trasa výletu je vyznačena zde.

DM2015trasa

Počátečním bodem je křižovatka silnic 110 a 113 zde. Jedná se o letmý start, kterým projedeme bez zastavení mezi 16:30 a 16:50.

V okolí vstupního bodu nejsou žádné plochy pro odstavení vozidel, proto se zde nebudeme hromadit ani zastavovat. Do tohoto bodu se dá dostat po D1 ze směru od Prahy sjetím na exitu 34 ve směru Benešov, Sázava, dále odbočením do obce Ostředek a pak na silnici 113. Dále pokračujeme souběžně s D1 směrem na Divišov.

Dalším významným bodem je Divišov. Každoročně se vyskytne požadavek na jízdu v koloně a i letos vyjdeme zájemcům o jízdu v koloně vstříc. V Divišově na náměstí je dostatek místa pro shromáždění vozidel. Kolona odstartuje v 17:00 a pojede do cíle.

Cílovým bodem jsou Louňovice pod Blaníkem. Ano, to je ta hora, odkud má furt někdo vyjet, aby vylízal ty průsery. My ty pány tam rušit nebudem. Uprostřed vesnice je něco jako náměstí. Běžně na něm parkují kamiony a autobusy, tak se na něj naše káry snad také vejdou. K zaparkování je možné použít plochu před zámkem, na náměstí a v případě krajní nouze v širší ulici směrem k obecnímu ouřadu.

Cílový bod slouží k obvyklým činnostem, jako navazování kontaktů, výměna názorů a prezentace různých záměrů, obhlížení aut, bude připraveno malé občerstvení (letos ještě jasno ohledně perníku, ale něco na zub tam určitě bude).

Kdo bude mít zájem, může se vypravit na společnou večeři. Ta se uskuteční od 18:30 v restauraci na zámku Libouň, jídelní lístek je zde. Počet parkovacích míst v Libouni je omezený, takže zvažte spolujízdu z Louňovic, případně si můžeme udělat procházku (1,9 km).

Jako každročně, za účelem identifikace vozidel výletníků prosím vozidla označit viditelně vlajkou České republiky. Ke stažení např. zde.

Kontakty

SMS brána: + 420 773 217 461
Na SMS bránu můžete posílat informace o překážkách a dopravních problémech, které budeme následně zprostředkovávat dalším účastníkům přes Twitter. K SMS bráně není připojeno hlasové zařízení.
Pro lepší představu o počtu vozidel uvítáme, když v sobotu odpoledne pošlete na SMS bránu registrační SMS ve tvaru: Nickname Auto Barva Hospoda ANO-NE. Příklad: D-FENS Alfa Romeo červená ANO.

Emergency call: + 420 608 450 649
Toto číslo používejte v nejnutnějším případě, potřebuje-li některý z účastníků technickou nebo právní pomoc nebo zjistíte nějaké riziko, které by mohlo ostatní účastníky ohrozit.

Twitter: @DFENScz
 

Finální varování

Každý se účastní výletu na vlastní riziko. Preferujte bezpečí ostatních účastníků výletu před adrenalinem, protože případná nedejbože zranění a hmotné škody nebudou znamenat pouze neštěstí a nešťastnou náhodu, ale také skvrnu na čistém štítu Dnů svobodné mobility. Nejsme cyklojízda, jejíž účastníci a pořadatelé šikanují ostatní a nakonec se u toho sami dorakví. Doporučuji mít s sebou mobilní internet.

Vzhledem k loňské zkušenosti, kdy policie rozmístila hlídky po Mělníku a nějaké také umístila na cílovou plochu, kam umístili zákaz vjezdu, rozhodl jsem se určit náhradní cílový bod pro případ, kdy by Louňovice z nějakého důvodu nebyly dostupné. Je jím parkoviště u vlašimského Lidlu zde. Tam bude nutné divertovat v případě komplikací v Louňovicích.

Jak řečeno svrchu, celý výlet je v souladu se zákonem. Žádný zákon nezakazuje, aby lidé jeli autem na výlet, zakazuje pouze organizované akce, které mohou ohrozit bezpečnost silničního provozu, což nemáme rozhodně v plánu. V případě, že byste byli zastaveni policií a ta vás zkoušela obvinit z účasti na nepovolené akci, sdělte policistovi, že jedete k tetě do Prčic nebo ještě lépe se s nimi nebavte vůbec.
 

Nyní souhrn důležitých informací
 

Čas Pozice Místo
Vstupní bod 16:30 – 16:50 http://mapy.cz/s/lgjk křížení silnic 110 a 113
Seskupení 17:00 http://mapy.cz/s/lj1s Divišov, náměstí
Cíl 17:10 – 17:40 http://mapy.cz/s/lgpi  Louňovice p. Blaníkem
Večeře 18:30 http://www.zamekliboun.eu/  Zámek Libouň
Náhradní cílové místo http://mapy.cz/s/lkIF Lidl Vlašim
Celá trasa http://mapy.cz/s/lkH2

 
 Těším se na viděnou v sobotu.


15.09.2015 D-FENS
 

12345 (Zatím nikdo nehlasoval)
468x přečteno
Updatováno: 27.11.2015 — 23:51
D-FENS © 2017