Demolishkracie - zpět na článek

Počet komentářů: 301

  1. zrg1:
    Takovým lidem se tu myslím říká ichtyl. Vzdělaný, otitulovaný, často odborník ve své úzké specializaci. Ale pro stromy nevidí les a netuší jaký význam má jeho dílčí práce v celém systému. Takže je v něm jen bezvýznamným kolečkem, ačkoliv si vzhledem k výši platu a počtu titulů myslí opak.

    Kam to dopracuje národ složený z takových pilných koleček co jen dělají svoji práci, jsme se mohli přesvědčit na vlastní kůži v nacistické mašinerii.

    ps: s deep state v USA si nedělejte starosti, Trump je tam cca do konce roku definitivně zpacifikuje, a po výměně generality už nebude hrozit ani vaše oblíbená jaderná válka. Spíš bych si začal dělat starosti s Číňany, kteří přebírají od USA roli hegemona a světového četníka. A taky se začínají podezřele rychle usazovat v ČR.

    1. Ajéje, další místní klon Nostradama :-) To máte to věštění (otázka platí i pro blba zrg1 a jeho krach dolaru) v popisu práce, nebo je to nějaká vaše úchylka?

  2. No on ten Zeman co „nevedl žádnou kampaň“ za ní myslím utratil desítky milionů jen před volbami. Další obrovské peníze během jeho celého mandátu, kdy si jezdil roky za naše peníze po celé republice a získával voliče v regionech…

    V tomhle světle nějakej profesůrek Drahoš, kterého před půl rokem nikdo neznal dostal hlasů docela dost… ;-)

  3. Autorem statistické analýzy (regresní analýza) mezi občanama v exekuci a voličma MZ je Daniel Prokop.
    Co konkrétně, D-Fensi, na této analýze rozporujete a proč se vám zdá pseudovědecká?

    1. Tak pokud myslíš tuhle: http://forum24.cz/wp-content/uploads/2018/02/popisky-5.jpg
      Sice nic o datech a dalších výsledcích nevím, ale jen R2 je poměrně zajímavé:)

      1. Ano, determinanční koeficient je nízký. Což asi znamená, že roli hrají i jiné faktory. Nicméně obecná tendence tam je. Chtěl jsem po dfensovi, ať se vyjádří, místo duchaplných vtipných žvástů.

        1. Ja bych tedy nerekl „i jine“, ale „jine“. Tady se koukam plete z hovna bic:)
          Obecna tendence je nejaky statisticky pojem? A to plyne z teto analyzy? Prokazatelne? Splnila analyza resp data vsechny nutne statisticke predpoklady? Sli vubec exekuovani volit? Aby vysledek nebyl, ze tam kde se konaly volby ziji i exekuovani:)

          1. 1. jine, nebo i jine, neda se kvalifikovane interpretovat
            2. je tam korelace, odlehle hodnoty jsou vysoke, jestli bylo mozne prokladat krivku i jinak, je nedokazatelne bez dat
            3. z teto analyzy plyne to, ze byla provedena a muzeme se pokusit ji interpretovat
            4. prokazatelne ne, to by se museli data testovat na hladinach vyznamnodti
            5. (nekteri) exekvovani sli volit
            6. Vsichni exekvovani nesli volit, ale vztah mezi vysledkama voleb a pritomnosti exekvovanych („bydli tady“) taky o necem vypovida. Lze predpokladat, ze tam kde ziji exkvovani, ziji i lide s podobnou mentalni vybavou („aka vrana k vrane“). V teto souvislosti by me zajimalo, jestli je tam Praha rozsekana na mestske casti, nebo ne („prazska kavarna“ vs. white trash z Chodova apod…)

            1. Děkuji za potvrzení, že věrohodně lze interpretovat pouze to, že se analýza provedla. I jen z toho mála zveřejněného lze mít oprávněné pochybnosti z další interpretace takových výsledků. Chcete se dále Dfsovi divit?

              1. Nechci se divit, chci věcně argumentovat. Prostě mně leze na nervy, jak tady dochází k zamořování atmosféry pseudoargumentama a rádoby vtipnýma poznámkama. Pak se nelze divit tomu, že tady vládnou (nekompetentní/zákeřní) lidi, kteří lžou.
                Napíši Prokopovi a požádám ho o data, o víkendu bych si nad tím mohl podumat.
                I když je zjevné, že to by byl kvest na multifaktoriální analýzu (faktorovka, korespondenční a tak.).

  4. Mno, já jsem si přestala iluze dělat od posledních parlamentních voleb a od té doby, co jsem asi od 10 různých lidí ze svého okolí uslyšela tu kreténskou mantru jak „všichni kradou“. Smutná životní pravda a zároveň největší design flaw demokracie je, že větší část lidí jsou lehce zmanipulovatelní idioti. Zatímco těch, kteří myslí vlastním mozkem bude vždy méně než těch prvních.

  5. Malinko mimo topiče:
    Všimli jste si, že poté, co skončily presidentské volby, se na stránkách Babischer Beobachteru (pardon iDnes) začaly v množství větším než malém objevovat články, které se drží linie Czexit = peklo a smrt?

    1. Moc uspesna ta kampan zatim neni, soude podle diskusi pod slanky… Bures by mel zacit delat curove Euro na koblihy, nebo tak neco…

    2. PanPredseda: Všimli, pijavice přisáté na EU už kvičí strachem :-) Skutečně nevím co čekali že se v Česku stane jiného po představení plánu EU na zákaz českého rumu :-)

    3. Ano, zaujalo mě tvrzení ve smyslu, že kromě ekonomiky je EU i právní pojistkou, která nás chrání před námi samotnými. Představa, že by tu bez EU byly legální jednáctiranné zásobníky je jistě strašlivá a podobných hrůz je celý pytel.

      1. Jsem docela napjatej,jak tito eurohujeri prijmou dalsi kroky Brusele,ktere zcela bezpochyby povedou k totalni centralizaci.Lokalni vlady jsou beztak nahovno,lokalni urady jakbysmet,takze vsechna ta uredni svoloc se zredukuje a ubude redundantnich lokalnich vzpour uz treba jen pri zaclenovani Eurosmernic do zcela zbytecnych mistnich ustav.

        To pak treba jednomu docvakne,ze ty dotace uz mu nebude soupat Franta,co tam sedi,ma to pod palcem a kteryho staci pozvat na prase plus mu pustit dvacos z kazde koruny. Do Brusele daleko a Helmut bude slapat uredni lajnu,aby ho nepostavili ke zdi.. eh… nepostavili mimo funkci.

        Jestlipak to tem nasim domacim fasounum taky dochazi? Plus ti, co jasaji nad zamestnanosti ve statnim sektoru – kampak asi se nacpe ta fura najednou nepotrebnych ouradu? Brusel jim nebude donekonecna vymyslet nepotrebne ourady, protoze sam potrebuje nemale prachy pro vlastni existenci. V montovnach se nechyti,protoze na mavani razitkem tam nikdo neni zvedavej a kdo neumi stat u pasu na tri smeny pomalu bez sance se jit vychcat,ma smolika.

        1. Sysop: Napjatý být nemusíte, známe to z historie. Po prozření velká část eurohujerů prekabátí (já nic, to všechno oni, já byl v KSČ jenom proto abych se dostal na VŠ nebo aby mě nevyhodili z práce), malá část emigruje (jako hitlerofilní krysy z Paříže před napadením Francie) a jednotlivci se zbytky svědomí spáchají sebevraždu.

          1. Zřejmě tam mělo být hitlerofóbní, ne?

            (Nebo myslíte až to napadení Vishystické Francie ve čtyřiačtyřicátém?)

            1. LWG: Je to správně, hitlerofilní intelektuálská elita dlouho tvrdila prakticky až do napadení Francie Hitlerem v roce 1940, že Hitler nepředstavuje žádné nebezpečí, že se spokojí s Polskem a ČSR a bude od něj klid. Pak rychle sbalila kufry a emigrovala do USA.

              1. Aha, to mi nějak nespojilo. Sorry jako.

          2. Je fakt, ze z historie se toto vycist da a pomerne snadno se z toho da aproximovat dalsi vyvoj. Postupne se u nas zavede elektronizace vseho, v tom Pirati sehraji ulohu uzitecnych idiotu, a az to tak bude, pak se uz jen postupne zacnou likvidovat urady. Samozrejme, udela se to modelem „restrukturalizaci“ z 90. let, takze nejprve se urad prevede na jiny urad, kde bude uz delat uplne hovno, ale hlavne nebude mit pravomoci zasahovat do puvodni prace, kterou delal, protoze ta jiz pobezi elektronicky. Pote, co se ukaze, ze model slape, tak se urad zrusi pro nadbytecnost. Samozrejme postupne, protoze kdyby najednou bylo 10k lidi na dlazbe, to by treba nekdo mohl rvat a v teto fazi by to jeste mohl byt problem.

            Timto zpusobem se postupne urady prevedou na IT centraly, kde bude uredniku z EU tolik,co mam prstu na jedne ruce, zbytek budou udrzbari IT systemu, kteri se do podstaty srat nebudou, anzto ji nebudou rozumet a taky aby nahodou neprisli o chleba.

            Prumerny urednik neumi lautr nic a ani nicemu poradne nerozumi, protoze kdyby rozumel, mohl by nahodu mit jiny nazor, nez vedouci a to by byl problem. Takto nepouzitelny clovek, zijici v socialismu nema sanci na uplatneni ve tvrdem kapitalismu, ktery je na ulici. A vytvaret pracovni mista pro lemply nikdo nebude, protoze bud tu praci umi delat decka v Bangladesi za zlomek ceny a nebo ji bude delat nacerno nejaky Ukrous. Socialni podpora na to ze strany EU take nebude, protoze tou dobou uz bude vetsina socialnich davek sezrana imigranty a jejich rodinami.

            Ja to nekreslim jako zadny doom, sam se snazim byt na tomto systemu maximalne nezavisly, ale zatim mam ten dojem, ze trend jde timto smerem.

            1. Sysop: Elektronizace nemusí být nutně zlo, tak třeba možnost vyřídit si stávající agendu z domova pomocí klíče v čipu v občanském průkazu určitě není špatná.

              Samozřejmě zneužitelnost elektronizace existuje, třeba pokusy o zrušení hotovosti, nebo plošné skenování pohybu obyvatel a vozidel, jsou velmi nebezpečné.

              1. Elektronizací mi jeden úřad ulehčí činnost, kterou vymyslel jiný úřad. Raději mám stovky papírových nepropojených databází, když už to někdo chce, než jednu centrální.

                V první informační společnosti – Německu 30-tých let, byly taky oddělená sčítání lidu, matriky, křestní listy atd. A až teprve sjednocením díky děrným štítkům IBM bylo konečně jasné, kdo je žid, kdo je asociál atd. a nadále se s nimi naložilo podle platné legislativy. Chápejte, děláme jen svou práci.

              2. Já nechci vyřizovat pokud možno žádnou státní agendu. Ani na úřadě, ani z pohodlí domova pomocí čipu. Já chci, aby mi stát dal pokoj. Pro těch pár věcí, které od něj chci, resp. je pro mne výhodné či potřebné je mít* si na úřad klidně rád dojdu.

                Můj nástřel reformy státní správy:
                1) Okamžitý zákaz náboru nových úředníků -> reálný pokles jak budou stávající odcházet
                2) Dlouhodobě strop na počet úředníků, absolutní, nebo stanovený dle počtu obyvatel, to samé náklady na státní agendy
                3) Okamžitý zákaz použítí informačních technologií v interním fungování úřadu – prostě IT končí na podatelně, zákaz outsourcování samozřejmě
                4) Postupné rušení agend, na které po zavedení předchozích 3 kroků nejsou lidi a prostředky. Nebude to úplné zrušení státu, ale pokud bude mít omezené prostředky, bude si státní aparát sakra dobře rozmýšlet, jak je vynaloží

                ___
                * například cestovní pas či řidičák, což jsou sice věci dle mého soudu celkem zbytečné, ale ještě tolerovatelné, protože i kdyby stát, ve kterém žiju, byl tak slušný, jak si já představuju, tak pořád jsou tu státy další a hádat se s nějakým debilem na každém rohu nemám zapotřebí.

                1. Okamžitý zákaz fungování IT uvnitř úřadů by znamenal konec tunelování jejich rozpočtů firmami jako IBM, HP a dalšími “pomocníčky” z vyspělého západu, které jsou tam zaháčkovány a to by neprošlo. Proto se taky strejda Sam pastloval s tou sametovou revolucí, aby se mohl přicucnout na šrajtofle občanů v nových protektorátech. Kdyby tohle někdo vážně navrhnul, tak by se náhle zjistilo, zle někoho znásilnil a má v PC dětské porno.

            2. Sysop: pořád nerozumím tomuto: „A vytvaret pracovni mista pro lemply nikdo nebude“

              Jak „nebude“? Vždy a všude pro tyhle lidi místa vytváří stát a tak tomu bude i nadále. Fungovat to bude tak dlouho, jak dlouho to půjde dotovat odjinud (třeba z Německa skrze EU) nebo to utáhnou místní, kteří platí daně. Když bude banda závisláků příliš velká, prodá se to Číně (Řecko). Pak teprve je na řadě občanská válka nebo válka jiná, pokud tohle přestane dříve fungovat v jiné zemi (zvlášť, pokud bude větší). Nicméně mnohem pravděpodobnější je jiný vývoj.

              Protože válka není dobrá pro nikoho nahoře, půjde to cestou více-méně mírové totality, sem-tam se udělá opakovačka prověřeného roku 1968 a hotovo. Vzpomeň na umístěnky, které už loni tuším EU parlament řešil (jak to dopadlo nevím). Nejdřív se zavedou u absolventů jako „řešení nezaměstnanosti mladých“, ti jsou dost hloupí, aby se jim to líbilo. Pak se znárodní velké podniky a ten zbytek se postupně udusí. Výsledkem bude normalizace, kde nějaká svoboda neexistuje a všichni kromě potentátů mají howno, protože to je jediný způsob, jak pro ty nahoře zajistit aktuální životní úroveň. Není udržitelné, aby se měli všichni skvěle a není udržitelný stav, kdy se k těm nahoře může připojit kdejaký neprověřený šmejd svou vlastní prací, aniž by vrchnost potřeboval nebo se jí dokonce na něco ptal.

              1. A prave tomu, ze stat bude zachranovat uredniky, neverim. Kdo je to ‚stat‘? Danovi poplatnici? Oba vime, ze ‚stat‘ jsou urednici. Jenze oni svoji moc nyni predavaji Bruseli. A EU zacina na tim byt s penezi dost nevalne, proto uz se nechal Brusel slyset, ze od letosniho roku zacne prehodnocovat (!) dotacni programy. Proste – nektere dotace nebudou, vazeni, dochazi vata. Bruselsky nador samozrejme pro sebe bude penez rezervovat dost a nejprve odrizne lokani zumpy na penize. Proc by mel shanet pracovni mista pro uredniky? U nas je rekordni nezamestnanost, at se ouradove reqalifikuji, ne? Kdyz se to bude rozpoustet postupne (15, 20 let..?), takti stari pujdou do doochodu, nova pracovni mista se nevytvori a ti, co to jeste na doochod mit odkrouceno nebudou, holt budeou mit reqalifikacni kurzy treba primo na soucasnem pracovisti, to Brusel rada zadotuje. A pak se snaz, kamarade.

                Nemci nejsou blbci,dve posledni valky je vyskolily,tuhle uz nezkurvi.Bude to pomalu,pozvolna,jako treba rozkradeni funkci casti naseho prumyslu v 90kach.Dneska vetsina rekne „bylo to konkurecne neschopne,muselo se to prodat zahranicnimu investorovi“.Jasne,byla fura fabrik,ktere vyrabely sracky v ramci RVHP,ktere mizely kdesi za Uralem a nikdo se neptal,hlavne,kdyz se plnilo.Ale taky byly fabriky,ktere kdyby vytvorly marketingova oddeleni, mohly postupne prevest vyrobu, zbavit se nerentabilnich casti a prezit. Namisto toho se to prodalo an bloc, tyto restrukturalizace udelal zahranicni kapitalista, predevsim si tim koupil klientelu techto podniku a dal to zname. Proste se tento model osvedcil, lidi ho sezrali, zadna horka valka neprobehla a vsechno je cajk. Uplne stejne to udela Brusel s uradama. Potrebuje jejich moc, ale ne jejich lidi.

                1. Sysop: nesouhlasím, že „stát“ jsou úředníci. Stát jsou ti, kteří z něj bohatnou, úředník je jen ten, kdo pro ně dělá špinavou práci. Ztratí-li ti nahoře podporu svých vlastních zaměstnanců, můžou to zabalit a „stát“ převezme někdo jiný. Někdo, kdo slíbí zaměstnanost (Hitler, třeba). Tvoje vize v podstatě vede na Czexit, vyvolaný těmi nahoře, protože oni nechtějí nic nikam předávat za předpokladu, že z toho budou mít lokálně akorát problémy. Ti nahoře nás rádi prodají („já dám germánovi fabriku i s lidma a on mi zajistí život na 3 generace dopředu“, ale rozhodně nás nebudou dotovat („germán mi řekne, že už moje lidi nepotřebuje a ať je z těch nasyslených prachů těď platím sám“).

                  Takže ač rozumím té logice z poslední věty, nemyslím, že je to tak jednoduché realizovat, protože to je jeden ze základních třecích kamenů mezi EU vrchností a místní vrchností. Někdo prostě ty hordy příživníků musí zaplatit, je jedno, jestli si nakradou sami jako městapo nebo finančák, jestli jim dáš zbytečné zaměstnání jako neziskovkám nebo jestli budou na dávkách, pořád je musíš platit, jinak máš na krku problémy. Nelze vyhodit 300k nepotřebných na dlažbu a „ať se starají“ bez rizika pořádného průseru.

                  1. No, pravdu mas, ze jsme se dopracovali az ke qetoucimu fasismu, kdy ‚stat‘ nejsou jen urednici, alebrz urednici a kapitalisticka klika. Jenze ti kapitaliste povetsinou nejsou uplne blbi jsou schopni se do urcite miry aklimatizovat, pripadne najit jiny zdroj prijmu. Urednik ne.

                    Souhlas, jednoduche to urcite neni, ale pokud sledujes trendy z Brusele, tak ale presne timto smerem to tam tlaci. Sebrat pravomoci lokalnim uradum a udelat z nich prozatim jen udrzbare. Casem, az bude penez na prerozdelovani mene, ale spotreba Brusele vetsi, jak myslis, ze to Brusel vyresi?

                    Cela tahle ‚razitkova valka‘ zabrala Germanum 1/4 stoleti a jsou v podstate vitezove. Kdo si pocka, ten se docka. Vyhodit 300k lidi na dlazbu z tydne na tyden by samozrejme byl megapruser.

                    1. Já myslím, že by naopak nastal ráj. 300k lidí převedeno z neproduktivní činnosti na úřadě třeba na skladníky amazonu (městapo) nebo pomocné účetní (referenti správního řízení). Po přechodnou dobu by místo tlusté výplaty brali tenkou podporu.

                    2. Jo, ale to neudelas naraz. To by taky treba nejakej neznamej ourada mohl vypnout nejakej vypinac a Bruseli by nastala v Cesku doba temna. To se musi postupne, v klidu, z pocatku vyhazet ty, co sraly ty, kteri tam chvili jeste zustanou, atd… Rozdrobit pripadny odpor. To uz Brusel umi.

                    3. Sysop: v podstatě souhlasím – když ten lebensraum nevyšel silou, vyjde úplatky. V koloniích se zavedou umístěnky a totalita a fertig. Udělají-li to rozumně, pak ta třenice o to, kdo příživníky zaplatí nenastane. Vyhlídky skvělé.

                    4. Re: fatdwi
                      8.2.2018 v 10:58

                      +1

        2. Sysop: tohle mě vždycky fascinuje – na jedné straně neustále bující represe všeho druhu, na straně druhé „nepotřební úředníci“? Jak „nepotřební“? Na všechny radosti z EU tady bude muset někdo dohlížet, úředník se prostě přeškolí a hotovo. Vše vede na další utahování šroubů, protože armádu darmožroutů bude nutné z něčeho krmit i nadále a tedy jim dát nějakou ještě zbytečnější činnost než dnes, kterou na sebe vydělají.

          1. Nezapomen, ze pokud mas funkcni IT system, tak furu ouradu nepotrebujes. Podivej se, kde jsou dneska banky. Nektere vubec nepotrebuji saltry, aby tam nekdo sedel, pomahal ti vyplnit prikaz a cpal ti stavebko. Vsechno dneska udelas pres homebanking az na tydlifon.

            Vcera zena volala na DPD, protoze od patku ji nebyli schopni dorucit balik, udajne proto, ze byla spatne adresa dodani. Adresa byla spravne, ale tu nasi prdel ma DPD v databazi spatne. Myslis, ze zajdes nekam na pobocku DPD a tam to zaridis? Hovno. Zavolas na horkou lajnu, tam poslouchas nejakej debilni automat, ktery ti furt dokola tvrdi, ze mas pouzit webovy formular. Ten ale nefunguje, protoze ti donekonecna nabizi ze svoji databaze tu chybnou adresu. Takze potrebujes cvicenou opici z DPD, ktera umi vic, nez automat na drate. A protoze tech opic ma DPD malo, tak jsi ve fronte a cekas, a cekas a cekas… coz je neco na nervy moji zeny. Jenze verim, ze 90 % problemu se timto zpusobem vyresit da a pro DPD je to levnejsi, nez tam mit armadu telefonistek.

            Proc by to s urady nemelo byt jinak? Ovcane, pouzivej DS, nepotrebujeme podatelnu. Misto Kontrolniho oddeleni dame Buressoftware. Obcas udelame nejaky monstrproces, aby se ovce lekly a vyplnovaly poradne. Pocet ouradu zredukujeme na minimum. Tu praci udela IT. A chyb to naseka stejne, jako ti ouradove. Par ouradu, tech mene hloupych se uchyti ve firmach, ktere budou nevolnikum vyplnovat ty elektronicke formulare. Samozrejme, zodpovednost pujde za nevolnikem, jako jsou ouradove uz zvykli.

            Tu armadu je zatim potreba krmit, protoze socialismus stoji predevsim na socialnich jistotach sebe sameho. Ale jak zacne tect EU voda do Brusele, tak zacne osekavat ‚konce‘. A my jsme jeden z koncu, nic vic. Pak jediny rozdil bude mezi urednikem a podnikatelem jen v tom, ze Brusel se v posledni kreci samozrejme pokusi z podnikatele stahnout kuzi, zatimco doted ho jen dojila.

            1. Jo, když máte funkční IT… Znám jeden úřad, který má cca. 60-70 úředníků a 3 (slovy tři!) informatiky. Je tedy pravda, že také dělaj nějaké prezošky a grafiku, ale i tak.

              1. Coby odkojenej IT si o tom samozrejme taky myslim svoje, vem si treba SAP a podobne veci, ktere se tu ladi pomalu desitky let a furt maji diry. Pres to vsechno ale pro jejich udrzeni v chatrani staci nepomerne mene lidi, nez babosed v deseti kukanich. Pokud vedouci na tech ouradech nejsou uplne blbi, budou se samozrejme vyraznejsi elektronizaci branit. V okamziku, kdy toto za ne rozlouskne EUsmernice, bude vymalovano.

            2. Sysop: s úřady už by to přece dávno jinak bylo, kdyby ale bylo kam ty lidi převelet. Vedeš-li stát jako firmu, tak samozřejmě vidíš, kolik zbytečných lidí tam máš. Ale nemůžeš si dovolit je vyházet a tak jim radši povolíš otěže v ranaření na vlastní pěst tak, aby si na sebe vydělali (opět primárně městapo a daňová správa). Podle mě další elektronizace jen povede k dalším povinnostem a ranaření.

              Ad poslední odstavec – to jsme tam, kde o vlákno výše, tedy v totalitě a umístěnkách.

              1. Dokud o nasich urednicich rozhoduji nasi urednici, pak je stav, jaky tu mame. Jakmile ale o nasich urednicich budou rozhodovat urednici v Bruseli, muze se to celkem snadno zmenit. EU si nas pribrala proto, aby z nas mela a ne proto, aby nas zivila. Ze do nas natekly nejake dotace, neni pro prdel a ono zase nekde jinde to ma pro EU prinos, i kdyz ho hned neni videt. Kapitalista neni socialista.

            3. Sysop: Viděl jsi někdy IT ve velké korporaci, třeba té bance:)? Vyhodils 5 bab s 20k hrubého na pobočce a místo toho platíš 5 IT konzultantů za 100K, abys to měl „až na tydlifon“. To je sice z části nadsázka, ale ještě nikde jsem ten funkční IT systém neviděl, viděl jsem spíše jak se plácá dohromady třeba 800 systémů a každých 5 let se přijde s projektem na konsolidaci za stovky mio.

              1. Jo, jak to funguje v bankach, vim celkem dobre. Ono ale nepujde o to, jestli to bude, nebo nebude fungovat. Znas nejakou EU smernici, ktera by se dopadem sveho narizeni dale zabyvala?

    4. PanPredseda:

      Babišoviny nečtu, žádné dotace nedostávám, naopak platím daně jak kráva, vyšší, než je průměr v jiných zemích EU. Ovšem když se podívám na strukturu naší ekonomiky – kam vyvážíme, komu prodáváme, co táhne poslední roky zaměstnanost nahoru a díky tomu konečně začaly stoupat platy i těm nejhůře placeným, tak vidím, že s odchodem z trhu EU bychom se dostali do takových sraček, o jakých se nám ani nezdá. Každej, kdo pracuje pro fimu, která něco vyváží nebo subdodává, by přišel o větší či menší kus práce; namísto poptávky po lidech by se začalo propouštěat a platy klesat. Z toho by plynuly o dost nižší příjmy rozpočtů, ze kterých se vyplácí důchody, zdravotnictví, školství, investice. Dostali bychom se do spirály, vedoucí dolů; někam na úroveň roku 2000 nebo ještě méně, ale bez možnost rychlého vzestupu, protože naší malé zemi, obklopené hranicemi a celním řízením, by se každá pružnější výroba vyhla a ty stávající by koukaly zmizet za čáru. Dneska na společném trhu vládne rychlost a cena dodávky, a s tím bychom byli v prdeli. Ropu any plyn netěžíme, oproti Norsku, a nejsme ani Švýcarsko. Británie je šestá největší ekonomika světa a stejně tamní firmy maj lufty, co bude dál; my jsme proti tomu úplné prd, dokonce bez vlastního volného přístupu k mezinárodnímu obchodu – nemáme moře. Mezinárodní distribuce, která u nás teď živí spoustu firem a skladů a dopravců, by odešla hned. Každej, kdo není plně tupej, tohle vidí a taky vidí, že většina kvalifikovaných mladších lidí, kteří se umí domluvit, by se snažila vzít dráhu a jít za lepším do volného světa. Jestli například dneska řešíme problém s doktory, do radši pracují na Západě, tak to vynásobte třema a přidejte k tomu další obory s vyšší kvalifikací.

      1. Hele, 97 % produkce nasi firmy je export. Vyvazime do 72 zemi sveta. Vyvazeli jsme do zemi soucane EU pred vstupem do EU a vyvazime tam i dnes. Neni mi vubec jasne, co presne a jak by se melo zmenit, kdybychom z EU odesli. Minuly tyden jsem resil export do Turecka. Vyridily se papiry pro EUR, aby Turek neplatil raketu na cle a to bylo vse. Chapu, ze Intrastat je o neco jendodussi, ale jako ekonomickou tragedii to porad nevidim.

        1. Jistě jsou firmy, co hodně vyvážejí mimo EU, ale celkově český vývoz do EU dělá kolem 83% celkového exportu. A je rozdíl mezi tím zaplatit jako velká firma jedno proclení na dodávku za statisíce či miliony a něco jiného platit clení u každé malé dodávky, kterých se teď v Česku dělá mraky a které by tím okamžime padly. Jestli dneska jedou firmy maximálně pružně arychle v režimu just-in-time, bez zásob, tak na to by mohly zapomenout ve chvíli, kdy by každý prd musel projít přec celnici, pak přes hranici, a stát minimálně poplatky za dvojí clení na straně prodávajícího a kupujícího. Firmy, co posílaj lidi na práci ven, by na to mohly zapomenout taky. A že by nás někdo podporoval nějakou speciální dohodou? ani náhodou; na naše kšefty a zakázky čekaj všichni ostatní. Ovšem pozitivní by bylo, že by najednou byla spousta volných řidičů, skladníků, obchoďáků; akorát by nebylo na dávky v nezaměstnanosti – smůla. Když vzpomenu roky 2008 – 2011: pokles HDP o několik procent namísto růstu udělal do rozpočtu ihned zásek jak prase, ve stovkách miliard za každý rok; a to se sebraly peníze ve státní správě, policajtům i třeba kuchařkám ve školkách, co měly předtím 14 hrubého. Státní dluh stoupl jak prase. Nyní, po letech silného růstu, se zadlužujeme furt dál; tak odečtěte od dnešních výdajů třeba 300 MLD každý rok a a přemýšlejte, kde budete brát prachy třeba pro ty důchodce, kteří dělaj největší výdaj rozpočtu; přitom důchod je průměrně dneska kolem 11.600 korun a dost lidí, zejména jednočlenných domácností, skoro nemůže vyžít.

          1. Cerny Mor: Ale nepovídej :-) Současné náklady na proclení přepravní službou do zemí mimo EU jsou kolem 1100 Kč za jednu zásilku, komunikaci s celnicí zařídí přímo přepravní služba v uvedené ceně. Jsou to nějaké peníze, ale rozhodně daleko od „peklo a smrt“.

            1. Neuromancer: jistě 1100 Kč za zásilku by určitě bylo OK, zvlášť pro menší firmy a živnostníky, kteří pro zahraničí vyráběj nebo tam vozej menší dodávky, a čekání na čáře taky, že jo.

              A schválně? kde byste bral ty chybějící prachy do rozpočtu? Mladej KLaus to vidí na pokles o třetinu životní úrovně, dejme tomu, že má pravdu, tak co potom s penězi?

              1. Cerny Mor: Vystoupení z EU nepředstavuje jenom náklady na celní řízení a čekání na hranicích, ale i značné přínosy ve formě možnosti zrušení stovek debilních zákonů z dílny EU. Namátkou stačí opustit dotování biopaliv a máme 10 000 000 000 Kč doma.

                O chybějících eurodotacích diskutovat netřeba, eurodotace pro ČR skončí tak jako tak v roce 2020-2023, bylo to jasně deklarováno už před vstupem do EU a od té doby budeme až do konce světa čistí plátci do EU zhruba 42 mld. Kč ročně k tomu zřejmě inflační nárůst.

                Plakat budou hlavně stavitelé cyklostezek odnikud nikam a evropského unikátu „nížinná rozhledna“ :-)

                1. Neuromancer:

                  ha ha ha, vy popleto, dotace na řepku apod. si schvalujeme sami, resp. si to nyní schvalují sami ti, co dneska sedí v parlamentu a ve vládě.Babišovi tohle pomáhal prohlasovávat ministr zemědělství Jurečka; podobně jsou na tom ty dotace „malým zemědělským podnikům“, které taky rozkrádá Babiš a jeho poskoci s miliardovými obraty. Cyklostezky taky stavíme my sami a zbytečné rozhledny jakbysmet; akorát občas něco praskne a pak se musí peníze vracet. Kdo může za to, že se u nás stavěly dálnice dvakrát dražší než v Německu? Brusel za to může? Jistě… tohle si může nalhávat jen ten, kdo neumí řešit vlastní problémy a hledá, na koho by hodil vlastní neschopnost.

                  1. Cerny Mor: Vidím že jste podlehl propagandě, že si za to mohou češi sami :-D
                    Ne nemohou, povinnost je daná v EU 2009/28/ES, EU 98/70/ES a bez dotování biopaliv cíle nelze dosáhnout, nikdo by si dobrovolně na pumpě biosra*ku nekoupil, když za stejné peníze může mít kvalitnější palivo.

                    1. Euromancer:

                      přidávání povinného množství do paliva je jedna věc, ale konkrétní provedení a případné dotace na ty plodiny věc jiná. Zrovna Evropský parlament se podle mne nedávno snažil zakázat ty první generace, co jsou u nás tak populární mezi zemědělci, a nakonec kvůli lobbyingu šmejdů jako je Babiš a spol z toho sešlo. Podobně OZE a např. fotovoltaika: ty podělané vysoké výkupní tarify jsem si schválili u nás a šlo to tak daleko, že dneska kvůli zásahu od Unie se bude muset řešit „předotování“; prostě Kocourkov, ale hlavně, když ty podvody na někoho vždycky hodíme.

                    2. Cerny Mor: Co to pořád melete za nesmysly? Dostali jsme befel na až 10 % biosložky a protože nejsme Brazílie s cukrovou třtinou rostoucí jen tak samovolně, tak musíme produkci biosložky dotovat, protože je v našich podmínkách tržně nekonkurenceschopná. Je ještě něco co nechápete, nebo už to bylo všechno?

                      Biopaliva II. generace budou to stejné, jen kapříci poplujou do jiného rybníka.

                    3. Bych ty hovada z Brusele nechal cistit vsechny ty maly karbecy na sekackach, trachturcich a ostatnim zahradni balastu. Kdyz chci bezproblemovy chod, tak bud pred zimovanim, nebo dlouhe pauze vypustit karburatory a nebo kupovat Vervu. Curaci. Je videt, ze v zivote nesahli na praci a jako spravni neofeudalove maji na vsechno zahradnika.

                      Super je to i u elektrocentral, pokud ji chces jako zalohu. Jedine se suchym karbecem, jinak ten biosajrajt udela v trubickach karbecu Sultz.

          2. Cerny Mor: proč si myslíte, že ty dodávky potřebují jen odesílatelé? Zkuste se zamyslet nad tím, jak by taková situace vyhovovala EU firmám. Jejich cílem není začít zítra stavět fabriku v Polsku, když ji teprve včera dostavěli tady a mají na 5 let daňové prázdniny. Navíc s obavou, že to tam dopadne stejně. Přesunout to do Číny? Když by to dávalo smysl, tak už by to udělali.

            Jinými slovy neříkám, že by to vliv nemělo, ale rozhodně to nevidím tak černě, protože v dnešní provázané ekonomice je negativní dopad u nás provázen stejně negativním dopadem na druhé straně. Takže lze očekávat pomoc – ať už přímou (dodavateli) nebo nepřímou (tlak na vlastní vládu), aby dodávky běhaly tak, jak mají a tomu odpovídaly i procesy. Netriviální část německého automotive je na dodávkách z ČR závislá – myslíte, že to jen tak nahradí? V dlouhodobém horizontu jistě ano, ale mají na něj čas a vůbec chuť? Pokud by tady nenastal nějaký izolacionismus ve stylu Severní Koreje – tj. stali bychom se z pohledu businessu nepoužitelným partnerem – a to po případném Czexitu nelze předpokládat, žádný strašný doom by se nestal. Spousta problémů jistě ano, ale spousta jiných by naopak odpadla.

            1. Zahranici delame prevazne s FedExem, pokud jsou to mensi baliky a servis okolo JSD je v prumeru 600 Kc/zasilka. Vetsi veci, co jdou pres Cargo jsou do litru. Nevidim v tom problem.

              Krome toho, ja prece nerikam, ze mame odejit ze Schengenu, ale ze mame odejit z EU. Nebo snad zeme, ktere jsou v Schengenu, ale nejsou v EU, jdou hospodarsky ke dnu? Proc spojovat Schengen a EU?

              1. Sysop: s odchodem ze Schengenu je dle mého potřeba počítat jako s pomstou. Tohle je jednoduše realizovatelné, dá to lidem práci a těm ostatním to ukáže, jak dopadnou, když se budou taky cukat.

                Se zbytkem souhlasím a vidím to velmi podobně. VW nepřestane brát přístrojovky z Jablonce jen proto, že bude v cestě celnice – náklady na ni nejsou dramatické a největší problém bude čas, který se bude dát řešit (náklaďák holt přijede ve středu místo v pondělí, za měsíc si to sedne), přinejhorším za další peníze. Tady to pojede zákonem nabídky a poptávky, kdo chce z „fast track“ odbavení žít, musí jej nacenit tak, aby se vyplatilo jej používat. Zda to bude „fast track“ dle zákona nebo jako dřív pomocí úplatků je v konečném důsledku v podstatě jedno.

                Vše jsou to každopádně drobnosti oproti nutnosti postavit fabriku jinde nebo lovit dodavatele, know-how v oblasti termoplastů máme obrovské.

                Last but not least, nezapomínat na jeden z hlavních důvodů, proč nás v EU a hlavně Schengenu chtěli, tj. jednoduchý průjezd kamionů, které dříve museli přes Rakousko. Nicméně toto právě není problém vyřešit „EU fast track“ legislativou i když by nám Schengen sebrali. Nebo jim to za to bude stát a po počátečním bububu nám ho nechají, aby kamiony mohly dál poklidně brázdit české silnice.

                Dle mého ať už by to dopadlo jakkoliv, stojí to za tu jednoduchou věc a to odstřižení dotací, které udělaly asi nejvíc zla ze všeho, co z EU přišlo.

                1. V soucasnosti by pro Brusel nebylo tak jednoduche vysvetlit nemeckym fabrikantum,ze V4 musi vykopnout ze Schengenu natruc.Nemci si sice nechaji hodne kalet na hlavu,ale kdyby nemecke fabriky prisly s ucty na Junckera,tak ten by se ozral jako muzik a zabarikadoval.Nemecke fabriky jeste porad maji v Nemecku prim.

                  1. Sysop: přesto bych s tím spíše počítal a měl na to připravenou variantu. Jistě, že jde v první řadě o prachy, takže by politik možná nakonec skončil u mletí hubou a bububu, ale zase že by to na stopro nenastalo, to bych si netroufl říct. Současně jak říkám, pro ty firmy není důležitý Schengen, ale aby jim přijel včas kamion a na to ho nepotřebuješ. Takže nějaký „fast track“ kompromis není vůbec nereálná varianta.

                    PS: proč celou V4? Myslíš, že by případný Czexit byl rovnou V4xit? Na to bych nesázel už vůbec, naopak bych spíš čekal, že se z Czexitu stane vhodné téma, kde se bude v ostatních zemích vysílat mor a neštovice u nebohých Čechů, živořících bez tatíčka Junckera a jeho moudré suity, lokální anoferti se uplatí nějakou tou dotací (k nám už nepůjdou, tak se o to poperou jiní) a zase bude na pár let klid. Čech si nezajede do Chorvatska, ale kamionu se cesta do Němec povolí. Nepodceňoval bych moc podobných gest.

                    1. v4exit? To ani hovno. Slovaci maj euro, Polaci na EU rejzujou jak nikdy a i ten blbej Orban radsi v tichosti prijal 1300 migrantu, jen aby si to u EU nerozhazel.
                      Akorat Cesi si myslej jak jsou skvely a jak jim EU brani v rozletu.

                    2. Z projevu Polskeho prezidenta, ale hodi se i na nas.

                      „A ještě je tu jeden často opakovaný argument – EU nám platí. Jsou zde evropské prostředky. Ale za co nám platí? Za to, že odevzdáváme velkým nejsilnějším evropským státům, protože to oni a ne my, rozhodují v Bruselu opravdu značnou část rozhodování o našich záležitostech? Dostávají obrovskou regulační moc nad naší zemí, která má vysokou hodnotu ekonomickou a politickou. Čili nedostáváme prostředky zadarmo a lze říci, že velmi lacino nás kupují.
                      Zdroj: https://vetvicka.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=640688

                    3. Polaci jsou dobri loseri.
                      Kolik vojaku poslali do Afghanistanu, do Jugosky, zakladny NATO na svem uzemi povolili, dokonce raketove, kazdy napad jak nalezt do prdele USA dohnali a predehnali, spinu nba Rusko kydali a v konecnem dusledku je soudi za nebrani priprchlencu stejne jako SLovaky, CR a Madary a jako bonus jim vyhrozuji, ze jim seberou vsecky dotace, pricemz Polsko coby ukazkova primitivni zemedelska komunita mladsi doby kamenne je na tech dotacich existencne zavisla z celeho Visegradu bezkonkurencne nejvice.

                      Tomu se rika studena sprcha, bratri Psonci :D

                    4. zrg1: Na dotacích jsou závislí všichni zemědělci v EU a to proto, že v EU neexistuje tržní trh se zemědělskými komoditami, nýbrž máme plánovité centrální zemědělské hospodářství řízené z Bruselu a nelze konkurovat megadotacím do zemědělství v Německu a Francii.

                      Každý blb ví, že se kdyby se v EU zakázaly dotace zemědělcům, tak zemědělci V4 v tržním prostředí převálcují Němce a Francouze v rostlinné do dvou let, v živočišné do pěti let.

                    5. Re: neuromancer
                      9.2.2018 v 9:53

                      No nevim, nevim.Kdyby se zemedelske dotace stoply v cele EU, tak by taky mozna vyplavalo, ze Nemci jsou v cele EU nejlepsi hospodari. Ono jen staci se podivat, jak funguje prumerny statek v Cesku a prumerny treba v Nemecku. Francie zase, kdyz vynechas hory, ma lepsi podminky pro zemedelstvi, nez my, atd.

                      Dotace bych zrusil ihned, ale s tim valcovanim bych si to tak nemaloval.

                    6. Sysop: To by ani náhodou nevyplavalo, v Německu mají drahou zemědělskou půdu, pochopitelně včetně pronájmů, k tomu vysoké mzdy a ve Francii mají neefektivní malé zemědělské farmy. Ve skutečnosti měla Západní Evropa strach ze socialistických velkofarem v celém východním bloku, které by díky efektivitě a nízké platové úrovni zlikvidovali zásadní část zemědělství v původní EU. Proto se dotace německým a francouzským zemědělcům nechaly vysoké a dotace do východního bloku jsou od počátku nastaveny na zlomek původním členům.

              2. SYSOP: v Schengenu jsou jen země, které potřebují jednotný trh s EU, ale nejsou v EU (Švýcarsko, Norsko…); lze si představit zemi na společném trhu EU bez Schengenu (Chorvatsko, Británie), ale obráceně ne. Schengen je jen krok k větší integraci společného obchodního a finančího prostoru a „likviduje“ hraniční kontroly; těžko nebýt na společném trhu nebo v celní unii a jaksi současně nemít hranice pro kontrolu zboží a osob. To jaksi nejde. Jinak k vaší poznámce, že vyvážíte do 72 zemí a že jste dělali pro Turky doklad EUR1: tak na EUR1 byste mohli předpokládám rychle zapomenout a na zvýhodněné nebo nulové sazby cla, které má sjednány různě Unie, taky. Byli byste na tom se sazbami a celními ofuky jako čínská firma, ale spíš hůř, protože obchodní síly Číňanů se každý menší stát bojí, ale nás asi těžko.

                1. EUR1 chtel Turek, ne my. Chapu, ze firma, ktera je na tom hure s konkurenci, by treba mela problem proti EU firme, ktera by nebyla zatizena zadnymi papiry. Ale porad verim tomu, ze rozdil v cene ceske prace je dost velky na to, aby zatahl tento rozdil v cene s papiry. Pochopitelne, nebavime se o zbozi za par korun, kde fees jsou pak enormni. Jenze na tom snad obchod s EU nestoji.

                  Cela ta debata je o tom, jestli dal delat kurvu a nechat si srat na hlavu vymenou za to, ze zatim nam nezavreli tipec s prachama. Muj nazor je holt ten, ze radeji budu chudsi, ale svobodnejsi. Chudobu mohu vyresit pracovitosti. Svobodu nijak, pokud chci zustat v teto zemi.

                  1. Sysop: to jo, to budeš určitě svobodnější, až se zadrátujem a zchudnem; jestli teď vytáhlo paty do vyspělejší části Evropy pár procent lidí, tak potom to bude ještě míň, protože EURo bude za 35. Zdraží se vše z dovozu. To budeme tady tak svobodní, až nám to budou všichni závidět; hlavně, že i Balkán (Sbrsko, Černá Hora) se cpe do Unie, Bulhaři chtěj mermomocí Euro, ale hrdý Čechů národ, ten má svůj rozum a ví všechno nejlíp a všude byl dvakrát.

                    Ovšem zlevní se byty: existující hypoteční bublina plus pokles příjmů a zvýšená nezaměstnanost by ceny spolehlivě snížila a dost lidí by přišlo o byty, které by se pak rozprodávaly. Kam by šli bydlet ty lidi, to nevím; v Maďarsku něco podobného řešili nějakým částečným znárodněním hypotečních ústavů nebo fixací splátek do cizí měny nebo podobným opatřením.

                    A ty dávkaři a lidi v exekuci, co maj tak rádi Okamuru, až dostanou hovno a ne dávky a přijdou úplně o všechno, tak ať si stěžujou u šikmouše; tomu je to ovšem šumák; když se mu to hodilo, tak horoval pro Unii, pro multikulti, pro imigranty, Potom bude horovat zas pro něco jinýho. Když se zase najdou týpci, co mu skočej na špek, tak halt smůla.

                    1. Holt jsme spolecnost ruznorodych lidi. Ja tento stat k nicemu nepotrebuju a tim padem mne EU sere. Chapu ale, ze je fura lidi, kteri jsou na statu existencne zavisli a tim padem se desi odchodu z EU. Je mi celkem u prdele, co by delali ti, kteri by prisli o byty. Ja makam proto, abych mel svoje a nemohl mne nikdo az tak snadno odnekud vykopat. Ze holt nekdo si usnadni kus zivota a penize leje jinam, je jeho volba a jeho risk. Rozhodne nevidim duvod si nechat od nekoho srat na hlavu a hrabat do svoji kapsy jen proto, aby nekdo nekde nezchudl. Pokud neni invalidni, muze makat jako ja.

                    2. Cerny Mor: Mě přijde, že ty uvažuješ stylem „Vystoupíme z EU, ceteris paribus“. Takhle se obávám svět nefunguje.
                      Ovšem zlevní se byty….to už tu jednou bylo před deseti lety. Přežili jsme. Bytů je fyzicky dostatek, tak holt ti s desetimilionovou lízačkou půjdou zpátky do paneláku. Krize, ty se stávají. Tak jako války. Jsi v přirozeném zaujetí představy, že EU nám zajistí blahobyt na věky věků. Jenže každá párty někdy končí a i bezhlavé rozšiřování EU narazí na ekonomický a kuturní strop. Jsme v Evropě v historicky nejdelším období bez válek, bez opravdových hospodářských krizí, kdy není na jídlo. A to jednou skončí, plus si připočti kulturní krizi, která s muslimy dřív nebo později přijde. Já jsem přesvědčen, že pokud se nezačne EU měnit a reformovat (což nebude s těmi neomarxisty v čele) tak bude jedno, jestli budeme v EU nebo nebudeme – prostě zchudneš. Posledních 30 let je u nás růst, EU ho samozřejmě akcelerovala a lidi vůbec nejsou schopni mentálně pobrat, že by se mohl také udát krok zpět. To máš jak s bolavým zubem, čím dříve zajdeš k zubaři, tím se problém dříve vyřeší, ale chápu, že lze tento problém i poměrně dlouhou dobu tamponovat analgetiky, ale výsledek bude vždy horší, kdy místo jednoho zubu ti jich vyhnije třeba polovina. Je zjevné, že Evropa se bude měnit, ale ty můžeš dál doma sedět a anachronicky hýčkat si tu, bez ironie, starou dobrou EU. Asi je zjevné, že to není o nějakém hysterické vystupování nebo zůstávání v EU.
                      A pak, že zr předpovídá doom…stačí si poslechnout průměrného eurohujera:-)

                    3. starter25: jistěže se bude Unie měnit, všechno se mění, už to není stará patnáctka ale naředěná osmadvacítka; ale pokud já si můžu vybrat společný trh a pohyb bez hranic, nebo uzavřenou zemi s klesající ekonomikou a s tím spojenými problémy, tak si vybírám být u toho, vyrábět, prodávat, cestovat, stěhovat se kam chci.. Už takhle je buzerace na mnoha úrovních v Česku větší, než v mnoha západních zemích, a aby to bylo ještě horší v nějakém budoucím uzavřeném Banánistánu, na to nejsem vůbec zvědavej.

                    4. Vždycky jsme byli exportní otevřená země (dokonce částečně i za bolševika, jen to mělo na západě drát z vojensko politických důvodů). Nějak nevidím důvod, proč by tomu bez EU mělo být jinak.
                      Spousta buzerace sice pochází od nás, ale často se ti zmrdi schovávají za Brusel. Ve vyrábění prodávání a cestování vám nikdo nebránil ani před EU, alespoň já si žádných limitujících komplikací nevšiml.
                      Jsme tam sotva pár let a najednou to vypadá, že bez Brusele snad ani nevyjde slunce.

                    5. Cerny Mor:
                      „Už takhle je buzerace na mnoha úrovních v Česku větší, než v mnoha západních zemích, …“

                      Promiň, ale tohle může napsat jen člověk, který vůbec netuší jak to na tom západě funguje. Desítky let tam vládly silně levicové vlády. Chceš hrozně cestovat tak tam jeď a popovídej si s těmi lidmi. Já mám mezi přáteli v Itálii obyčejné zaměstnance i podnikatele. Podnikatelská svoboda – dvojnásobný Babiš, problémy vůbec vyvádět zisky z vlastních firem, tady to máš za nula (korunové dluhopisy) nebo za 15%, tam jsi rád , když ti 30% zbyde, extrémní zdanění, nemožnost vyhodit zaměstnance, neskutečná byrokracie. Osobní svoboda – jak tady řešíme nějaké FSM, tam neexistuje, všichni dodržují, protože pokuty brutal vysoké a nikdo se s tebou nebaví a nejen v oblasti dopravy.

                      „tak si vybírám být u toho, vyrábět, prodávat, cestovat, stěhovat se kam chci.“ – Ano, krásná fráze – tak kam jsi prodával a kam se stěhoval:)?

                    6. V Italii jsou totalne fprdeli, souhlasim. Vlada drti jak bezne ovcany, tak podnikavce.

                      Co se dopravy tyce, tak tragedie je povinne ruceni – cim vetsi auto, tim brutalne drazsi, proto hodne Italu jezdi s nakupnima taskama. Domovni dan opet vysoka, proto hodne baraku je naoko „nedodelanych“.

                      Ale s pokutama nevim… celkem se tam na hodne veci sere a karabinici hodne veci prehlizi.

                    7. Sysop: z toho co tady čtu o Itálii by jeden mohl získat dojem, že lokální vláda je podstatně důležitější než nějaká EU. Bude v Itálii líp, když z EU odejde? Pokud ne, proč by mělo být líp nám?

                      Jakkoliv se spíš přikláním k Czexitu a bolšánský vítr z brusele mi připadá pěkně mrazivý, když to pak člověk dá do kontextu s jinými zeměmi, vypadá to trochu jinak. Historický vývoj je svině, EU jej samozřejmě ovlivní, ale je-li národ zvyklý být v totální porobě (a Italové jsou neskuteční socani od přírody, Mussolini nebyl žádná náhoda), pak bude mít stále tendenci v ní setrvat. Stejně tak např. Rusko, tam je něco jako demokracie aspoň našeho ražení zcela mimo mísu. A tak, úplně stejně, po případném Czexitu u nás zvítězí touha, aby sousedovi chcípla koza.

                      Jinými slovy nejsem optimistou ani v jednom ohledu. Míra totality bude různá a bude se projevovat jinak, ale ten základní princip – touha věrchušky se zajistit na úkor ostatních a touha průměrného vohnouta hlavně nic nedělat, všechno ojebat a nadávat u piva, ten je pořád stejný a na našem území bude konvergovat k tradičnímu řešení.

                    8. Po pripadnem Czexitu rozhodne nenastane raj v ceske kotline. Ale myslim si, ze je porad lepsi, kdyz si ty prusery delame sami, nez kdyz nam je nekdo lajnuje zvenci. Cesi bli, jsou a budou zavistive a line svine. A porad se mi lip komunikuje s vychcanym sousedem, nez vychcanou Bruseli.

                    9. Pri pripadnem CZEXITU to stejne uz bude muset byt globalne v dobre pici, protoze jinak by u nbas CZEXIT diky soudrznym silam mainstream-neziskovky-americka ambasada-lobbisti-uplatni politici ani neproslo.
                      A pokud bude globalni politicka situace v takove pici, ze by prosel i czexit, tak to znamena, ze nejaky czexit uz nikoho ani nebude zajimat.

                      Apropo. Pri posledni krizi 2008 vlastne o zadnou krizi neslo, to byl jen takovy kosmeticky propad v jinak trvalem syntetickem rustu, kdy mistrum z centralnich bank nevysel uplne presne nejaky jejich makroekonomicky model a prepiskli to s tlakem na pilu.

                      Pokud by ted doslo k realne krizi, tak nam bouchne do xictu cca 30 let syntetickeho rustu od roku 1980, to znamena, ze hospodarska aktivita pujde dolu o nejakych 50-75 procent.

                      Coz zhruba tak i odpovida strukture soucasne ekonomiky saturovane dluhem, kdy 3 lidi ze ctyr delaji nejakou kontraproduktivni kokotinu, kterou nikdo nechce, je naprosto k nicemu, ale je dotovana a zapocitava se tim padem do HDP.

                      A vrcholem tech kokotin je nova modla kokotu, Bitcoin, ktery zere podstatnou cast neobnovitelnych surovinovych zdroju.

                      To, co vidim ja jako nezbytne, je navrat ke zlatemu standardu a nezkreslene trzni prostredi REALNE ekonomiky, kde urokove sazby budou reflektovat REALNA rizika, to by znamenalo hospodarsky propad o nejakych 90 procent, urokmove miry kolem 25 procent a skutecny hladomor, kdy by desitky milionu lidi na davkach proste pochcipalo hlady.

                    10. starter25 – jen krátce:

                      Když vyjedu ven, tak koukám, jak v té strašné Unii jsou lepší silnice, hezčí baráky a míň bordelu, než u nás a řidič nejsou takoví kokoti a policajt nestojí za každým sloupem a nejezdí furt někde s houkačkou; pro mne prostě jiný svět (tím nezpochybňuji, že třeba Rakušáci jsou divný a se zbytečným pokutováním začali taky – halt částeční Češi). No a s tím prodejem: celých 20 let, co pracuji, tak dělám v oborech, kde se vozí a prodává do ciziny a z ciziny zboží, kde máš venku partnery nebo i kolegy – ny západě i na východě, a moc dobře si pamatuju ten vopruz do 2004, kdy jsem v Unii nebyli. Že lidi zapomínaj nebo už nepamatují, to je jejich problém; každému bych doporučil řešit dokola a dokola svůj byznys s celním úředníkem, doprošovat se, mazat med kolem huby, bejt závislej na jeho libovůli a milosti. Já si svoje za existence hranic užil a i když dnes je můj kontakt s tímhle úsekem státní represe zlomkový, občas si to zase připomenu, to bejvalé poloúřední samoděržaví. Díky nechci.

                    11. Re: Cerny Mor
                      9.2.2018 v 9:51

                      Ja resim cleni kazdej tejden a zase takova traga to neni, vetsina parcelu ti to dneska udela all-in. Jo, je tam treba jednodenni zpozdeni, hm. To proseru ja osobne nekde jinde.

                    12. Sysop:

                      a teď si představte, že za těch 13 let účasti na jednotém trhu s volným pohybem zboží se do téhle branže pustila spousta malých firem, s akcelerací díky e-shopům v posledních letech. Zaplatit clení a nabrat zpoždění den u zakázek za vyšší hodnotu není takový problém, ale představte si, co by to udělalo s malými zakázkami za pár tisíc, kterých jed dnes plno; finito – konec. A znova připomínám, že bez účasti na trhu s volným pohybem zboží by naše výrobky neměly status „původ EU“, ale původ „NO NAME“ se všemi dopady – nutnost certifikace a posuzování shody pro každý výrobek každého výrobce kromě nejjednodušších věcí. Myslíte, že třeba naše potraviny by se mohly jen tak bez ničeho dál vyvážet, naše průmyslové výroby atp? Ani náhodou – leda bychom měli něco, jako Norové, kteří si stěžují, že jsou na tom leckdy hůř, než členové EU, protože ta pravidla (Schengen, harmonizace, práva spotřebitelů, povinnosti výrobců) a ještě za přístup na trh EU musí Unii platit. Asi se jim to i tak vyplatí. Unie je dnes největší volný trh na světě, a pořádně si hlídá svůj rajón, uplatňuje cla, jiné restikce a velmi tvrdé podmínky pro cizí zboží; a kdo by z toho trhu vypad, tak se obchodně ocitne někde v třetí kategorii – za Unií, za USA, Kanadou, Japonskem, Austrálií – někde na úrovni třeba Kazachstánu. Nějaká taková obchodní pravidla aby pro nás platila – jako pro země typu Mongolsko apod.

                    13. Cerny Mor: „Made in EU“ = Noname produkt.

                      Tu certifikaci jste si zase vymyslel nějaký nesmysl, vystoupení z EU neznamená povinnost přestat uznávat v ČR certifikáty z EU. Pro exportéry do EU by certifikace a situace zůstala identická. Novinkou by byla možnost českých výrobců uvádět na český trh výrobky s méně přísnými nároky, vývar by byl takový že by si výrobce rád zaplatil méně přísný český certifikát znovu. Je téměř jistota, že jedna zkušebna by vydávala v rámci jednoho řízení certifikáty oba.

                    14. Re: Cerny Mor
                      9.2.2018 v 9:51

                      Jo, a co se toho bordelu a peknych baraku tyce, tak ale to u nas bylo taky, naposledy v Sudetech. Ono je to v hlavach a rukach, to zadna EU nevyresi. Cikana dotacema makat nenaucis.

                    15. Sysop:

                      nevím, co si myslíte o Sudetech, odsunu a zabydlení té oblasti zlatokopy a sociálně slabou vrstvou; cikáni se objevili až mnohem později jako další následek a mimochodem taky hodně po roce 1990, kdy je tam sestěhovali bílí, aby mohli skoupit jejich byty na lepších místech; já říkám, že odsun je vidět dodneška už za Mělníkem a že ty rány se už nikde nezhojí a ta oblast zůstane postižená; stačí se podívat na ty opuštěné fabriky v pohraničí; rozpadající se baráky, zarostlé louky.

                      Ovšem hned vedle Prahy, ve Stč. kraji, mimo Sudety, stejně tak uvidíte bordelu mraky, špinavé obce, tankodromy místo silnic, dlouhodobý úpadek. Venkov navždy zničení kolektivizací a znárodněním a likvidací hospodářství. (Ne náhodou naše „farmy“ mají největší výměry proti jiným evropským zemím; jsou to ty bývalá rozkradená JZD).

                      Ale není všem dnům konec: když budeme poctivě dál volit bývalé a současné komouše, estébáky a náckovské šikmouše, tak si kousek toho komunismu dáme ještě jednou.

      2. Ad Cerny Mor:
        Začnu citátem Benjamina Franklina: „Ti, kteří by se vzdali základní svobody, aby získali trochu dočasné bezpečnosti, si nezaslouží ani svobodu, ani bezpečnost.“
        A k tomu dodám, že podle mého názoru se v EU, tak jak v současné době funguje, vzdáváme nejen svobody, ale i bezpečnosti, abychom získali trochu dočasného blahobytu.

        1. PanPredseda:

          Když vidím, koho si velká část zdejšího lidu volí a na jaké cesty by se hodlal vydat, nezbývá mi než ocitovat George Santayanu: „Kdo si nepamatuje minulost, je odsouzen k jejímu opakování.“

          Říkat „tenhle společný dům se mi moc nelíbí“ a podpálit ho a skončit jako bezdomovec, to umí každý blbec.

          (A ještě se to rýmuje).

          1. Pokud je dům postaven tak, že ve chvíli, kdy někdo otevře dveře s úmyslem dům opustit, tak dům do základů vyhoří, aniž by se o to odcházející zapříčinil, pak je to podle mne chyba stavitele.
            Musím se počítat mezi velkou část zdejšího lidu?
            (Rýmuje se to, ale štěpný rým to není. A rytmicky to kulhá.)

            1. PanPredseda: měl jsem na mysli „náš dům“ ve smyslu příslušnosti k západní Evropě; řekl bych, že kromě firem, které zde potřebují vyrábět, díky naší zahraniční politice jsme po Západ spíš osina v prdeli, které by se leckdo rád zbavil. Tudle v Rakousku se na vládě prý dohadovali, jak nás za to kverulantsví vyjebat; ani se jim nedivim. Řekl bych, že třeba takovej průměrnej Ir či Dán nebo Holanďan, kterej si v Unii docela lebedí, naše zemanovsko-babišovsko-okamurovké bláboly moc nechápe.

              Velká část zdejšího lidu volila Babiše, komouše a Okamuru – hned několik komoušů a agentů StB a jednoho bastarda, kterej ještě před pár lety ve Dni Investorů horoval pro imigraci, pro otevřenost a toleranci (2008: Oamura je ambasadorem Evsropského roku multikulturního dialogu; 2010 – vydává knihu Český sen“, kde lobuje z apráva cizinců; 2011 – porotce v soutěži „Miss cizinka“). Pak zjistil, že politika vydělá víc, než vozit plyšáky po Praze. A tohle ty naivkové volej…

              1. Ad Cerny Mor:
                Pak mezi velkou část zdejšího lidu nepatřím.
                Jaké vlastnosti má ona západní Evropa? Co nám příslušnost k ní přináší? A co nám naopak bere?

                1. PanPredseda:

                  každopádně se jedná o kolébku parlamentní demokracie a liberálně demokratického směru politiky a i v současnoti jde o místo s jednou z nejvyšších úrovní svobody jednotlivce a ochrany před státní represí; jiný systém, než liberální demokracie, v dnešní době není opravy schopen a občasný výskyt osvícených absolutistů je minulostí. Neříkám, že se v Západní Evropě neobjevují tendence, které ty svobody oslabují nebo vychylují, ale přesto nevidím lepší systém. Kromě toho řada západních zemí disponuje celkem ustálenou politickou scénou s tradičními a silnými stranami s mnoha členy a příznivci, které ten systém dobře ukotvují; tím nemyslím Itálii nebo Řecko, ale ten severnější model. Někdo by třeba zdůraznil židovsko-křesťanské ukotvení; s divokou a nezvládnutou imigrací do Francie, Británie nebo třeba Švédska toho Unie ovšem společného moc nemá; otázka masové imigrace vznikla s občanskými válkami v severní Africe, a reakce Unie (Frontex; vracení ekonomických migrantů) byla opožděná a díky pomalosti demokratického rozhodování zákonitě pomalá. Co nám bere? Některá povinná pravidla či opatření jsou nadbytečná a některé záměry občas směřují k „liberální nedemokracii“, ovšem vždy existuje možnost obrany politickou nebo soudní cestou – což je rozdíl oproti východnímu gubernátorství.

                  1. „Neříkám, že se v Západní Evropě neobjevují tendence, které ty svobody oslabují nebo vychylují, ale přesto nevidím lepší systém.

                    Některá povinná pravidla či opatření jsou nadbytečná a některé záměry občas směřují k „liberální nedemokracii“, ovšem vždy existuje možnost obrany politickou nebo soudní cestou – což je rozdíl oproti východnímu gubernátorství.“

                    Těch tendencí k oslabování svobod a nadbytečných povinných pravidel a opatření je podle mého názoru čím dál tím víc. Je jen otázkou, kdy který člověk dospěje k závěru, že už je jich přespříliš. A kdy těch lidí bude většina.
                    Jak se efektivně (a rozumně rychle) mohu bránit politickou a soudní cestou proti Evropské zbraňové směrnici a jejímu implementování do našeho právního řádu, které nedávno začalo? Jak se mohu bránit proti tomu, že si v hospodě u piva nemohu legálně zakouřit, ač majitel proti tomu, abych si zapálil, nic nemá?

                    1. Haló, já čekám…

                  2. Cerny Mor: Jedná se o místo, kde rozpoutali dvě světové války, zničili impérium nad kterým nezapadalo Slunce a dobrovolně transformují parlamentní demokracii na totalitně vyvražďovací teokracii.

                    1. Neuromancer: já to trumfování počty obětí nemám moc rád, ale kam se hrabe Evropa na naše východní bratry a vzory: počty obětí bolševické revoluce v Rusku, zemích Sovětského Svazu, v Číně během „Velkého skoku“ a „Kulturní revoluce“ a genocidy v dalších zemích by se snad nevešly ani do 80 milionů. Ty dvě velké války nebyly následkem evropské demokracie, ale jejím selháním; naši politici před 1. válkou kromě Masaryka a několika dalších taky vesele buntovali do zbraně.

                      Impérium, nad kterým Slunce nezapadá, jinak obohatilo svět např. o koncentrační tábory – poprvé využity v búrské válce a o imperiální politiku, na kterou často nemělo ani nárok, ani prostředky – viz tři afgánské války v 19. a 20. stoletím které skončily potupou Velké Británie.

                    2. Cerny Mor: Fajn, nebudeme si pitvat v historii :-) Stačí když vysvětlíš to dobrovolné ukončení parlamentní demokracie a úmyslnou transformaci na totalitně vyvražďovací teokracii.

                    3. To Cerny BLB:
                      az na to, ze bolsevicka revoluce je cistokrevny export Made In Germany, Switzerland a USA, ale jinak si tu pindej tu svou, jako obehrana gramodeska.
                      To je to samy, jako jdyz EU a USA vyvezli cistokrevny Maidan na Ukrajinu a pak obvini Rusko, ze si dovolilo ponechat Krym, kde je 90% populace cistokrevnych Rusu.

                      Jeden by rval Agrese, Invaze, Nespravedlnost…
                      Ale v Kosovu to je zase Spravedlnost, Pravo na sebeurceni, Lidska prava
                      A pak zase v Katalansku : Extremismus, Separatismus, Opovrhovani evropskymi hodnotami…

                      Skoro bych rekl, Cerny BLBE, ze jestli je ti vice jak pet let, tak mas v mozku totalni vakuum.

                    4. zrg1: nazdárek, musel jsem si tě vyndat z ignore listu. Když mne někdo jako ty nazývá blbem, tak si toho vysoce vážím a zařazuji se tím mezi „lepší lidi“, takže díky za pochvalu.

                    5. Sorry za OT, ale už se pár let chystám zeptat, jak vlastně ten list Ignorů funguje a až teď jsem našel odvahu. Tedy: když máte někoho v ignore, tak nevidíte, co píše, ale vidíte, že něco píše, takže abyste viděli, co píše, zase ho z ignore vyndáte? A když vás to, co píše, nasere, tak ho dáte do ignore? Da capo al fine?

                    6. Přesně. Když máš někoho v ignore listu, musíš mu občas napsat, že ho tam máš. Aby věděl, že ho ignoruješ. Můžeš ho ingorovat i několikrát za den.

                    7. No jen se rozpovídejte, jak imperialisti z USA vyvezli bolševickou revoluci k chudákům rusákům.

                    8. Muzes trpet samomluvou.. je to myslim i diagnoza.

                      P.S> o tom, ze bolsevicka revoluce byla dilem mezinarodni spoluprace Nemecko-Svycarsko-USA-Finsko uz si kdakaji i vrabci na strese, dokonce i slavny historic channel co je mainstream toho nejmainstreamovatejsiho kalibru, placeny Sorosem.

                      Ono uz to asi pro nikoho na svete neni prekvapive. Jenom pro ceske prizdisrace…

                      A recent documentary, The World Wars, on the History Channel suggested, strongly, that the Imperial German government secretly arranged safe-passage for Vladimir Lenin to return to Moscow from Switzerland in 1917. Moreover, the Germans gave him financing through 1918 with the hope that Lenin would start a revolution that would cause Russia to withdraw its war with Germany during World War I.

                    9. Jo. Takže brabci. Ty budeš velká kapacita.

                    10. bez do pice.

                    11. Čim víc nasráno v kebuli, tim větší řev, co? Mně to nevadí, já jsem na blbý lopaty jako ty zvyklej. Od všeho maj klíče, pomníky by chtěly, ale rozumy berou od brabců.

                    12. Pochopitelně, že VSŘR vyvolali US, aby tím dosáhly možnosti uvolnit Německé a RU jednotky z východní fronty a vrhnout je na forntu západní, kde by pak porazily US a jejich Evropské spojence, to dá rozum.

                      Ne, zgr1, AJR si nevšímejte, on má pořád jen nějaké logické dotazy. Je třeba argumentovat a ne nad tím přemýšlet.

                    13. Koukám, že vrchní predikátor, nejlepší analytik a vizionář ZRG1 se nějak rozčílil…copak copak? ztrácíš půdu pod nohama, debílku? :)

                    14. Jo pašáku, v úterý jsi napsal, že do tří dnů přijde kolaps světových trhů. No, je pátek odpolko, a furt nic. Něco špatně? Dokonce ani nikdo neposlal atomovou řachu… To ten Soros chrápe či co?

                    15. to je OK – Jehovisti taky několikrát předpovídali konec světa i s přesnými termíny a dodneška někde rozdávaj Strážnou věž; párkrát to nevyšlo, vyjde to příště, chyba výpočtu, lidský faktor…

                    16. Zrg1 mel delat pesaka pojistovaka. Byl by v baliku ;-)

                    17. Ano, lhaní a překrucování, vymýšlení si píčovin a chválení sebe sama, to mu opravdu jde dobře. Pojišťovák jak vyšitej. Typická práce pro zmrdy.

                    18. zrg1: normálně to nechávám bez odezvy, ale tohle prostě nejde – 90% Rusů na Krymu? O čem to melete? Kde jste to sebral, na aeronetu? Situace je tam tak 50 na 50, půlka je z Ruska nadšená, druhá půlka ne. Důvody historické, mimo jiné i vysídlení během SSSR a následné zpětné osídlení pod Ukrajinou. Já už Vám párkrát psal, že se dá závislost na zerohedge léčit, ale pokud už přebíráte i totální kraviny, pak budete za chvíli pro smích i dětem.

                2. Vlastnosti zapadni Evropy? No, ob barak jsem mel souseda Nizozemce. Ten by mohl poradat kurzy ve vychcanosti, kdyby mluvil cesky. Co jsem se ale kdy bavil s Nemcema, tak pry neni zadna vyjimka. Takze v tomto smeru asi do Evropy patrime, jen zaostavame.

                  1. …možná že to souvisí se skrblictvím, kterým jsou Holanďané známí snad ještě více, než Skoti…

                    1. ja myslim, ze mame skvelou schopnost importovat ze Zapadu kokotiny a zbavovat se vetve, na ktere sedime uz par stoleti.
                      Koneckoncu tohle video „Milenial se uchazi o praci“ je stejne platne pro nas, jako pro hen ty imperialisticke USA….
                      https://www.youtube.com/watch?v=Uo0KjdDJr1c

                    2. :-)) To je dobry.

                    3. Zazil jsem v jedne bavorske hospode, ze prisel pinkl, evidentne prave nasranej od vedlejsiho stolu plneho chlapu a povida „pivo, nebo jste taky z Holandska a chcete jen limonadu“?

                    4. Sysop: s těmi Holanďany je to pravda, zažil jsem – naúčtují i čas strávený kecáním o rodině i jízdenku za 6 Kč; ale je fakt, že korektně, jen se s tím musí počítat. Ještě horší jsou asi už jen skupiny izraelských studentů na poznávacím zájezdu.

              2. Re: Cerny Mor
                9.2.2018 v 11:03

                A ted si dokonce predstav, ze nez jsem poznal moji zenu, tak ona pichala s jinym!

                Ja mam celkem u prdele, co delal Ukradbura nekdy na prelomu stoleti. Pro mne je podstatny, co dela ted. Ze je to vychcanek, to nepochybuju. Ale zatim je tam z te party jedinej, kdo aspon obcas otevrene rekne, co ja chci slyset. Z toho mi plyne, ze je porad o krok blize tomu, aby i udelal to, co ja chci. Na rozdil od celeho toho zbytku, ktery tam treba ctvrt stoleti konzistentne rika porad to samy.

                1. Sysop: a už jste si koupil Pitomiovu knížku, jak vítat cizí pracovníky? A volil jste s ním Miss Cizinku? Jel jste s ním na turné před 9 lety jako multi-kulti ambassador? Taky jako on nemáte rád exekutory, kteří platěj kampaň vašim lidem?

                  1. Ja nevim, jak to napsat vice po lopate. Ukradbura je vychcan a jako takovy si uplne stejne zachazeni zaslouzi. Ja jsem ho volil zcela vychcane, abych tam mel sveho kone, protoze ti ostatni (s vyjimkou Matejky, ktery ale pri zpusobu svoji kampane nemel sanci se prosadit) bud jdou zcela proti mym zajmum a nebo hraji mrtveho brouka. Pokud Ukradbura neudela, co cekam, priste mu to nehodim. Pokud udela, co cekam a bude potreba v tom pokracovat dal, zase mu to hodim. A je mi uplne u prdele, jestli nekde pred deseti lety osahaval nejaky Japonky, nebo vydal Koran nekdy pred tim, nez dostal mandat do Strakovky. Proste mne to NEZAJIMA. Je to uplne stejne jednoduche videni, jako maji ti, co volili Burese. Jenze Ukradbura je maly cesky zlodejicek, ktery Buresovi nesaha ani po nehty u nohou. Jeho realna nebezpecnost se limitne blizi nule.

  6. Tak už se japončík spojuje s bábou.
    To budou voliči Okamury mrkat na drát, jak to najednou všecko jde.
    Koryta přeci nesmrdí…“a já jsem čistý jako lilium“ (což může bejt sakra nevýhoda)
    Každopádně vznikne zajímavý konglomerát: Anofert + japonec + komunisti.
    Kulva, to bude přeci jen krása. Takhle nějak jsem si vedení rozvojové země představoval…

    1. Ja jsem to sikmacovi taky hodil. Nijak mne nepreqapuje, predpoklada jsem to. Radost z toho nemam, ale nemyslim si, ze by to bylo byvalo vyrazne jinak, kdybych to hodil nekomu jinemu. I kdyby to Bures dotahl k predcaskam, tak verim, ze by spis posilil.

    2. Okamura chce koryto, aby nemusel dělat a soudruh Bureš chce dál dělat ze státní správy servisní organizaci Agrofertu. Tohle je výsledek. Zásluhou kokotů volících soudruha Babiše máme po necelých 30letech ve vládě KSČ.

      1. Ti komari jsou to posledni, co mi tam dneska vadi. Bohuzel musim rict, ze pokud z Parlamentu prisel obcas nejakej rozumnej nazor, byl za tim SOUCASNEJ komar. Dokud jich je malo, tak nezlobi. Bolsevik je dneska v Bruseli, ne v Kremlu. Presto je nevolim, nevolil jsem a preventivne ani volit nebudu.

        1. Kromě sociálně spravedlivých keců je to jedna z nejkonzervativnějších stran v tom panoptiku :-)

          1. Vsak jsem rikal, ze komari jsou vlastne tak zastarali, az jsou vlastne pokrokovi.

            Tenhle muj slogan by si meli nechat volici ODS a dalsich radobypravicovych stran nechat poradne projit hlavou :D

        2. To jsem taky zpozoroval při občasnym sledování parlamentu, že když už tam někdo nemluví jako úplnej vocas, obvykle je to poslanec z KSČM.
          Poměry se mění. Dnešní optikou bruselských bolševiků už by byl i legandárni projev Milouše Jakeše z Červenýho Hrádku nazván krajně pravicovým.

          1. Soused zacal odebirat komancsky Plesk! (Pravo) a taxem nakouk. Kdyz vynecham stvave clanky o breku nad tim, ze veci stoji cim dal tim vice penez, tak ale jinak nektere veci se docela daly cist. Neco ve stylu „kdyz se dva perou, treti o tom pise“. Odebirat to nehodlam a web cist nebudu, ale ve srovnani s tim, co tam bylo za minule totality, je to uplne jine cteni.

  7. A on si opravdu ještě někdo myslí, že k „volbám“ se chodí volit?

    1. Tady u nas fprdeli je to prilezitost, proc otevrit jinak zavrenou hospodu a vesele si tam zachlastat bez EET a zahulit. Volebni mistnost je totiz cimra za nalevnou. Ze letos byly volby dvoufazove, bylo qitovano velkym povdekem. Hasici koupili par becek a v patek se predvolebni mistnost ani nezavirala…

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017