Děkujeme, plukovníku. - zpět na článek

Počet komentářů: 128

Přidat komentář
 1. Faktem je, že kdyby kopálisti z Leicesteru měli dodržet veškeré antikoronavirová buzerační opatření, tak by správně musela mít při vstupu do ČR negativní test. Následně by museli 5 dní trávit v karanténě a následně by došlo k tomu, že by museli absolvovat PCR test na koronavirus.

  Je zajímavé, že na kopálisty je i strašlivý čínský virus krátký, protože nemuseli podstupovat nic z toho, tedy aspoň podle názoru bolševických mičurinských epidemiologů.

  1. Zjevně je krátký i na padlou tenisovou hvězdu z Blbofca, která si potřebovala, po třech týdnech v australské karanténní bublině korunovaných porážkou v 2.kole, ofrknout s bandou pičusů (a Alex) na zápase čínských sešívanců s thajskými liškami.
   Třeba byla na lovu a chtěla sbalit nějakého nadsamce, tak jako Alex kdysi vidláka z Osvětiman.
   A nejlepší byl ten ouřada z MZ a pak taky pičus Vondra, ten se ODS taky vyplatí.
   Tož vrátka jsou pootevřena, včil si takový pilotní projekt můžeme zkusit všichni, no ni?

   1. Soudruh Vondra neni picus, alebrz ovcan JuEsEj a ti mohou fsechno a fsude. Tak bacha.

   2. Kvitová není padlá tenisová hvězda. Ona na to ještě docela má, i kdy samozřejmě … a léta letí, vážení.
    A jak se vrátila po tom průseru s rukou … to fakt všechna čest.
    Že by zrovna ona potřebovala prachatého, což Alex samozřejmě jo, si opravdu nemyslím. Co má už do smrti neutratí. Pokud jde o jiné potřeby, tak Vaněk snad není tak starej, aby nestíhal:-))). A kdyby by holka potřebovala nějakou změnu, tak myslím, že by to zvládla líp, než výběrem z toho panoptika (na tribuně, na trávníku … to kdo ví:-))).

    Kvitová je prostě vynikající tenistka s obrovským darem od boha, která je současně bohužel úplně blbá. Víc bych v tom nehledal.

    1. Ono většina vrcholovejch sportovců. co tráví každej den 6 – 8 hodin tréninkem nemívá zrovna IQ 150 …. chytrý lidi tohle většinou nebaví.

  2. Challenger: psal jste tu opakovaně o tom, že smůlu má ten, kdo má ACE-2 receptory náchylné na SARS-CoV-2. Některá léčba tedy jde cestou znemožnění navázání viru na ACE-2 (např. zde: https://www.rndsystems.com/resources/articles/ace-2-sars-receptor-identified)

   Zajímaly by mě tři věci:
   – Co si o tom myslíte?
   – Je možné zjistit, v jakém stavu má člověk ACE-2 receptory? Tj. lze podle něčeho říct, že je člověk ve větším nebezpečí než jiný?
   – A jedna konspirační na závěr: lze například stejným způsobem zjistit, jaký stav ACE-2 receptorů bude pro nemoc nejvíce vhodný?

  3. Všiml jsem si, že používáte „mičurinský“ jako nadávku. Čím si to ten ruský ovocnář vysloužil?

   1. Storch 21.2.2021 v 18.05

    Měl pokusné políčko v nevhodném státě.

   2. Možná si ho plete s Lysenkem…

   3. Ovocnář, vydávaný vrchností za vědce. Tak asi proto.

    1. Ještě že se toho chudák nedožil.

     V mém civilizačním okruhu je říct o zahradníkovi, že je Mičurin, lichotka a měl jsem za to, že Lysenkovu „mičurinskou pokrokovou biologii“ už si s Mičurinem nikdo nespojuje. Ale s překvapením zjišťuji, že se to furt používá, viz Flégrovo dílko „Was Lysenko (partly) right? Michurinist biology in the view of modern plant physiology and genetics“.

     Je to asi tak fér jako „polské koncentrační tábory“ :-)

     1. Asi dost se na tom podepsala ta propaganda, takovej Stachanov to určitě taky nemyslel zle, ale dneska to synonymum pro hrdinu práce moc není. Teda pokud člověk nepoužívá ironii. Koneckonců už za nás (80’s) se „mičurin“ nebo „mičurinec“ říkalo zapáleným zahradníkům, kteří ovšem zřídkakdy dosahovali kvalitních výsledků, co naděláš.

      Ivan Vladimirovič na to kouká shůry a shovívavě si hladí bradku :)

      1. Stachanov… Stachanov … to je ten co na něj muklové psali svý kubíky za chleba?

       1. Pokud vím tak spíše ten, který s pár kámoši úderníky rubal a rubal jak zběsilý – a trojnásobek lidí za ním musel stavět podpěry a koleje, aby to Stachana et col. nepohřbilo zaživa, protože s takovým trapným overheadem on se nemohl zdržovat. On rubal.

        Ditto jako úderníci u nás, kteří vyráběli na soustruzích zmetky a pak to nějaký neúderník musel předělávat.

 2. Co když je Prymula dvojitý agent, něco jako Konrád Wallenrod?

  1. Vida, znalec polské literatury ;-)

 3. Bojím se, že se nestane vůbec nic. Hloupost Svědků Babišových je totiž neomezená, navíc jsou to většinou jedinci, kteří prostě k životu potřebují represi a buzeraci (někoho jiného). Takže si tyhle úlety vždy nějak chytře racionalizují a pojede se dál. Ze zvědavosti jsem několikrát na diskuzi v BabišDnes hodila link na challengerův článek o místech na JIP a většinová reakce byla že je to fake news. Zatímco IDnes je nejdůvěryhodnější zpravodajský portál ever :-/ Naprostá marnost.

  1. Mngwa :
   “ Hloupost Svědků Babišových je totiž neomezená, navíc jsou to většinou jedinci, kteří prostě k životu potřebují represi a buzeraci (někoho jiného).“

   – Toto je stručné, ale úplné vysvetlenie dnešného koronašialenstva.
   Jedinci, kteří prostě k životu potřebují represi a buzeraci boli takto vyšľachtení v priebehu posledných pár tisíc rokov, buzeracia a represie sú odjakživa ZÁKLADNOU súčasťou ľudskej civilizácie.
   Bez represi a buzeraci by polovica ľudstva zošalela, a druhá polovica by sa vzájomne pozabíjala.
   Terajší politici iba plnie genetické potreby zdegenerovanej demokratickej civilizácie.

 4. V nasem state je tradice, ze lidem, kteri nejakych pitomych duvodu udelaji autodestrukci, tak jim delame pomniky a tocime o nich filmy. Muzu se tesit na film ‚Prymula fired‘?

  1. Prymulu sa toto netýka- NEudelal autodestrukci.
   Prymula má super výnosný biznis, v štátnej funkcii zasial veľmi výdatnú budúcu úrodu – a teraz už plánuje zber tej úrody. Zabíjať svoj vzácny čas v slabo platenej funkcii nebude – on nie je blázon. Z ministerského platu sa miliardári nerodia.

 5. Članek uhodil (zase) hřebíček na hlavičku. Že médii a politiky hysterizovaná situace a sráči ve velkem podporovaná represe nebude nic zas tak horkého nejlépe ukazuje, co se reálně udělalo ve zdravotnictví. Zde bych si dovolil zredigovat Challengerovu odpověď pod jiným článkem:
  – Zavedli jsme triáž neCOVID pacientů, aby ve špitále nikoho nenakazili. To dělají všude a je to správný postup, odděluje se provoz COVID + a COVID-, nikoli ovšem v ambulantním provozu.
  – Zavedli jsme COVIDária pro lidi COVID+, buď pokud mají COVID a vyžadují hospitalizaci, nebo pokud jsou COVID+ a mají nějaký jiný důvod k hospitalizaci (těch je víc).

  To je vše.

  Jak Challenger dále napsal, nezavedlo se pravidelné testování zdravotníků. Nezavedlo se školení lékařů pro možnost posílení směn na ÁRU (pamatujete to vyšilovaní s nedostatkem kapacit?). To stejné pokud jde o sestry, místo toho dobrovolná aktivita na základě finančí pobídky (100-200 Kč na hodinu by nejspíš v případě moru namotivovalo málokoho, u covidu to stačí).

  V zásadě jde o prd. Více lidí zemřelo na zanedbání běžné péče a na stres než na následky covidu, i sám Blatný to v nestřežené chvíli přiznal. Ale vyšiluje se stále hůř. Už někdy v září-říjnu jsem psal, že strašení nebude možné dělat donekonečna a že pro udržení lidí v poslušnosti budou muset stále přitvrzovat a že jsem zvědav, jak dlouho jim to půjde a kolik „studentů Šmídů“ k tomu bude potřeba. Měli jsme tu nedostatek personálu. Flégrovy mrazáky a nekonečnou exponenciálu, podle které už někdy v lednu pomřela celá ČR a teď začínáme zase. Teď tu máme dvě roušky přes sebe a naprosto zjevné manipulování se statistikami. Vláda už neví, jak by lidi víc šikanovala, aby vydržela do jara, kdy chřipková epidemie pomine a oni to budou moci použít jako PR před volbami, že nás zachránili. I jim samotným už je to ale dlouho a sere je to, nakonec Prymula a další papaláši na fotbale jsou jasným důkazem.

  Jsem zvědav, jak to skončí a nakolik je naše místní covidšikana podřízena bruseli nebo Berlínu. Zde jen připomenu, že před Vánoci chtělo Rakousko nechat otevřená zimní střediska, ale nakonec po soudružském nátlaku z brusele zavedla pravidla, dle kterých byla de fakto zavřená (pro cizince). Čekalo se, že to od února otevřou, ale nechali to zavřené do konce února (zatím). V mezičase Itálie vyhlásila, že střediska otevře od 15.2., ale v neděli 14.2. se najednou rozhodli, že to neudělají. Kdo na ně tlačí? Proč? Otázky, samé otázky. Covidová vládní křeč není jen u nás.

  1. Je potreba trosku empatie vuci politikum. Zatimco takovy Bures, nebo Prymula, Minar ci Faltynek, jsou dobre zajisteni i bokem, tak ale co takovy bezny chudak politik, ktery zalozni prijem nema, nic neumi a lidi o nej zajem nemaji? Pro ne je to velmi stresove povolani.

   1. Jenom strach z medializace mé osoby mi zabranil podat na flegra TO za šíření poplasne zprávy. A pravděpodobně by skončilo úspěchem, dyť se ten kokot sám přiznal.

 6. ACE receptor je dost důležitou metabolickou entitou. Konvertuje antiotenzin 1 na antiotenzin 2, což je jeden z hlavních regulačních systémů krevního tlaku, je cílem celé skupiny léků na krevní tlak (ACE inhibitory). Spekulovalo se seriózně za začátku strašlivé pandémie, zda ti, kdož ACE inhibitory užívají, jsou více ohroženi těžkým průběhem nemoci. To se nepotvrdilo (právě kvůli rozdílům v genetice).

  Na výzkumu genetických polymorfismů v ACE formou asociačních studií jsem v devadesátkách participoval, než jsem dostal nabídku do klinické medicíny, což jsem akceptoval, protože jsem nechtěl být chudý.

  Zjistit, jak je na tom člověk s ACE2 receptorem je celkem netriviální – v prvé řadě je vhodné prostudovat literaturu zjistit, které varianty ACE2 jsou náchylnější k poškození plic při SARS-nCoV-2. Tam je odkaz na položku v genomické databázi a proteomické databázi.

  Pak tu položku musíte prostudovat.
  Jejich souhrn si můžeme najít kupříkladu zde:
  https://www.ncbi.nlm.nih.gov/guide/domains-structures/
  a jejich genetický podklad
  https://www.ncbi.nlm.nih.gov/guide/genomes-maps/

  Pokud budete mít stažené sekvence genomu, které jsou kódují náchylnější varianty ACE2, můžete se nechat otestovat pomocí PCR. Poněvadž si budete muset sestavit vlastní kit, bude to poměrně drahé, tak za 100 000 nákladů by se to podle mě pořídit dalo, dneska už to dělá každej jouda. Objednat si chemikálie, nechat si nasyntetizovat primery a potom se nechat otestovat.

  Výrazně by se to zlevnilo, kdybyste to prodal více lidem, ovšem v momentě, kdy začnete někoho na něco takového testovat komerčně, budete mít problém se státem, neboť vám do toho začnou házet vidle, že vše je „neschválené“.
  Než vyřídíte všechny papíry, bude po pandémii, takže podnikatelský záměr není viabilní, ledaže byste byl papaláš jako Prymula a měl všechny ty úředníky na telefonu, ale tam zase není potřeba složitě podnikat a podstupovat riziko, když to s Prymulovými konexemi jde mnohem jednodušeji.

  Co se týče Vámi poskytnutého odkazu, monoklonální protilátky obecně mají řadu nežádoucích účinků, avšak v léčbě se užívají. Že by někdo blokoval životně důležitý receptor MAB, jsem ještě neviděl. Vámi poskytnutý odkaz je na MAB, která je určena nikoli na léčbu ale na laboratorní diagnostiku.

  1. Viabilny? Chcete mi tvrdit, ze aj toto uz je medzicasom ceske slovo? Nic proti anglictine, je to moj prvy jazyk, ale vase texty mi pripominaju naše “nézd mek azo kravickát, hore kopcom utekát”.

   1. Pathy: nepreceňujte angličtinu…
    Slová ako „viabilný“ nemajú v skutočnosti s angličtinou vôbec nič spoločné…
    Ostatne angličtina je mŕtvy jazyk, vyhynula niekedy v dvanástom-trinástom storočí…
    Dnešná „angličtina“ je zmes zvyškov pôvodných germánskych jazykov a stredovekej francúzštiny…
    A francúzština je len ledabolo vyslovovaná latinčina…
    A v medicíne sa latinské slová používajů bežne, dokonca väčšina lekárov iné ako latinské pojmy ani nepozná, ba hádam ani nevedia, že či vôbec nejaké príslušné domáce* slová existujú – prepytujem, či jestvujú…

    * České** dosť často áno. slovenské oveľa menej…
    ** Českí národní buditelia se dali dosť práce s vymýšľaním odbornej terminológie – napríklad čeština má prakticky kompletné námornícke názvoslovie…

    1. To samý se ovšem dá říct i o češtině. Že je to smesice němčiny, francouzštiny, latiny a neogismů naroubovaná na slovanský základ a že skutečná původní čeština zanikla někdy s křestem knížete Bořivoje a ta z ní přirozeně vyvinutá pak někdy v době barokní.
     Námořnickou terminologii máme proto, protože v době jejího jsme měli i námořnictvo. Čímž nemyslím těch pár obchodních kocábek z dob socialismu.

     1. Neologismů

     2. Jejího vzniku

     3. shane: obecně máte pravdu, ale je to otázka míry…
      Asi nejvíc zamořená cizojazyčnými slovy je japonština…
      Který jazyk toho má nejmíň, to netuším…
      Ale reagoval jsem spíš na představu, že ty latinské termity jsou nějakými anglicismy…
      Ono totiž většinou do češtiny pronikly přímo, ne přes angličtinu, a už dávno*…
      Asi nejvíc mi pije krev představa, že R.I.P. je z angličtiny…

      * Ještě ne tak dávno čeští vzdělanci hovořili německy a francouzsky, anglicky mnohem méně (viz třeba film „Eva tropí hlouposti“…

  2. Challenger: díky za odpověď, moje úvahy šly ale trochu jiným směrem:
   – Pokud jde o testy ACE2, tak toto by dávalo větší smysl než PCR, protože otestováním by bylo možné významně zúžit skutečně rizikovou skupinu. Pro sebe bych to nedělal, ale dávalo by mi to smysl jako něco ve větším. O praktické aplikaci coby podnikatelského záměru, nota bene mého, to vůbec neřeším. Jinými slovy na PCR test půjdu až pokud mě odveze rychlá, na tohle bych si zašel klidně sám i to zaplatil.
   – Ad blokování receptorů (ke 3 otázce): myslel jsem to opačně, tj. jestli právě tyhle úvahy nemůžou stát za vytvořením viru (tj. hledání rozumného vstupního budu, který navíc lze – dle předchozího bodu – identifikovat).

   Ale to už jsme velmi v otázce spekulací, takže bych to nechal spát.

 7. Pánové, mám k vám prosbu. Nejsem lékař, biolog, ani chemik. Našel jsem jedno video z těch co titulkuje David Formánek z webu Otevři svou mysl. Je to video o PCR testech. Přál bych si, abyste se na to video podívali a řekli svůj názor. V tom videu se tvrdí a jakoby dokumentuje, že tyčinky, které se strkají do nosu obsahují nanočástice, ve formě tzv. nanoprachu. Ten nanoprach má mít magnetický senzor, který pak umí celu řadu věcí. V tom videu jsou jako ukázky z nějaké britské vládní stránky, ale mě to připadá jako příliš sci-fi. Koukněte se na to, není to moc dlouhé a napište svůj názor. Kdyby to byla skutečně pravda, tak to by znamenalo, že o tom musí vědět v podstatě všechny laborky na světě, kde se vyhodnocují testy. Museli by o tom vědět všichni výrobci testovací sad, přeci to nedělá jen jedna fabrika. Prostě mi to nějak nesedí. To video je na Rumble – https://rumble.com/vdzktp-nebezpe-test-na-covid-19-and-co-obsahuj-tyinky-kter-nm-strkaj-do-nosu.html

  1. Na co je hluboko v nose sensor intensity svetla? To jako ze kdyz se nam konecne rozsviti, nebo co?
   Vydrzel jsem to sledovat asi ctyri minuty, ale ty blaboly nebyly ani vtipny…

  2. Poslední, co by Ti ještě chybělo, je naskakování na tento typ videí, co mají za cíl jen zviditelnit dotyčného – za jakoukoliv cenu. Že jsou to bláboly jsi poznal i Ty – ale dávej si na to bacha.
   Ve vší úctě – starší lidi mají sklony těmto blábolům věřit, je to pro ně dobře stravitelné a nemusí se u toho přemýšlet, natož kriticky.

   1. Já jsem psal, že podle mě je to blbost. Ty testy vyhodnocují v laborkách a tam přeci nedělají žádní blbci. První laborantka by na to musela přijít po 10 minutách. No a ve světě jsou desítky tisíc těchto laborek, takže by někdo musel zaplatit desítky tisíc laborantek, což je hovadina. Proto jsem taky to video nikde nevložil.V tom testování je jiný problém a to počet replikací odebraného vzorku. V současné době i WHO je zastáncem počtu replikací mezi 30-35. Ale u nás, jak jsem zjistil se pořád jede na 40 replikací, což pak vykazuje vysoké % falešně pozitivních. No a protože čísla „pozitivních“ jsou hlavním ukazatelem pro restrikce, tak se pořád zpřísňuje. Uvidíte na jaře, až skončí chřipkové období, jak počty pozitivních spadnou dolů, jako důkaz, že všechna ta omezení splnila svůj účel. Je to všechno jedna velká sviňárna.

    1. „Ty testy vyhodnocují v laborkách…“

     Jak to víš?

     1. No, předpokládám to, kde jinde by to vyhodnocovali? Někdo po tom testování musí odebrat vzorek, dát ho do mašiny, která provede nastavený počet replikací, (proto je to PCR test), aby vůbec mohli něco zjišťovat a pak vyhodnotit. No mezi námi je to stejně takový na 3/4 podvod již z toho důvodů, že to nemají s čím porovnat. Tento virus zatím na celém světě do dnes nebyl vyčištěn a izolován, takže aby vůbec něco měli k porovnávání, tak WHO nechalo laboratorně udělat vzorek. Je to trochu složité popisova, ale na sítí je k tomu halda materiálů.

   2. No sláva. Aspoň jeden normální mezi seniory.
    Když se podívám třeba k Vlkovi – nechtěl bych skončit takto.

  3. To je zavádějící pseudo-konspirační psyop. Je to kouřová clona která má maskovat něco jiného co se děje při „výtěru“. Jenže nevíme pořádně co.
   Jsem vážně na pochybách, že v nějaké biochem laborce která je stroj na peníze, bude mít nějaký laborant čas zkoumat jaké složení má tampon a co obsahuje. Na něco takového tam nemají ani výbavu.
   Jak říkam, zdravotní laboratoře jsou důl na peníze u pojišťoven, proto si je hned po revoluci zprivatizovali vyvolení felčaři.

   Podstatné je ale něco jiného. Slováci si stěžují že je ještě týdny po výtěru pálí v nose. To naprosto není normální. Komu kdy dělali u doktora výtěr ten ví, že to prostě nepálí, max 15 minut nepříjemný pocit v nose.

   Takže o jakou agendu jde? Těžko říct. Každopádně blízkost hematoencefalické bariéry je docela varující a potenciálně nebezpečná záležitost. Ale o tom by věděl víc Dr.Challenger.

 8. to mě sere od počátku, proficí vesele sportuji a zavodi, neboť jsou v tom peníze. Ostatek mládeže-dětí nikoho nezajíma, že dřepí doma bez možnosti sportu v kolektivu již pekne dlouho, to není mesic-dva, ale skoro cele jaro, potom podzim, ted od zimy..a nejake uvolneni v nedohlednu. O TV ve škole nemluvě, tu nebudou mit par let..tak si pekne pridelavame na problem zdravotní který se projevi později. A to nežikam že jim chybi socializace, kolektiv. Mam to doma a je mi toho lito.

  1. O děti nešlo nikdy, je to jenom vhodná potěmkiniáda. Pro všechny.

   Tam, kde jsme my hráli fotbal s bránama stlučenejma s pomocí otců, dneska postavili luxusní hřiště za europrachy. Oplotili ho, přitloukli na to eurocedulky a dali na to zámek. Bez dozoru to přece nejde, to musí každej pochopit.

   Životní zkušenost mne učí, že na děti nejvíc sere ten, kdo jich má plnou hubu.

   1. re: AJR
    Všiml sis, že velká část těch věrozvěstů lepších pokrokových zítřků je bezdětná? Pro každého normálně fungujícího člověka je rodičovství dost výrazným impulsem k upravě životní filozofie a postojů zejména směrem do budoucna. Zkráceně, chceme pro své děti dobrou budoucnost a nechceme jim just posrat život stylem po nás potopa. Těm NWO šílencům je to fuk, protože děti buď ještě nemají nebo nikdy nemají. Ostatně když koukám na různé ty diskuze na netu, tak jako covidoví kazatelé se také většinou profilují bezdětní ajťáci nebo ouřadové na home office, kteří nemohou pochopit, že většině lidí není jedno, jestli jim nezkrachuje živobytí nebo jestli jim děti vystuduí etc. etc., protože oni mohou v klidu dělat po síti a dětičky je netrápí.

    1. Ale hovno. Dementi jsou úplně všude, nejen mezi bezdětnýma ajťákama a úředníkama. A naopak téměř u všech profesí se najdou i normální lidi bez ohledu, jestli mají děti nebo ne.

    2. Možná jo, každopádně na internetu získali zbraň hromadnýho ničení.

     1. — s internetem —, píšu jak trottel.

    3. Nene, JVP má 100% pravdu. Když jsem u těch procent – podle mých soukromých zjištění, je skutečně těch progresivistů s věrozvěsty lepšího světa asi tak 95% bezdětných, často i bez vztahu s opačným pohlavím, případně jsou to rovnou buzeranti. Dneska se kdekdo, kdo umí zformátovat HD, prohlašuje za ajťáka a cítí se být povolán k tomu, dávat ostatním školení, jak mají žít. Přitom 90% z nich jsou mamánci, bydlí u maminek s fullservisem a jejich jedinou starostí je, jak se mít lépe – a dělají pro to úplně všechno, neštítí se sebevětší špíny, protože přeci bojuje za lepší svět.

     1. Problém nejsou ajťáci, nýbrž „datoví vědci“ a „big data“. TO nemá s IT nic společného – to jsou jen staří známí bolševičtí Centrální Plánovači, kteří odněkud vysosnou statistická data a pak na jejich základě začnou všem ostatním plánovat životy.

      Že to dnes dělají s pomocí databází a algoritmů, jimž sami nerozumí, zatímco včera to dělali s pomocí stohů papírových tabulek, je jen kosmetický rozdíl. Pořád ta samá nabubřelá nekompetentní svoloč.

      Ještě jsem neviděl ani jednoho datového vědce, který by byl kompetentní = dokázal identifikovat a přiznat slabiny a omezení svých modelů, aproximací a dedukcí.

      1. To jsou jen datoví ichtylové, žádní vědci. Opravdových „big data“specialistů je jen hrstka. A tyhle místa neinzerují ani na pracáku ani na pracovních serverech.
       Protože se o nich v oboru ví, bo je jich málo. A pracují buď pro tajné služby a nebo pro soukromé rozvědky typu Google nebo Facebook a nebo jsou na špičkových univerzitách a na částečný úvazek pracují pro někoho z těch výše uvedených.

       Viz „Dohledový kapitalizmus“. Předpokládám že jsi tu sérii na blogu Smutná krabice na wordpressu četl.

      2. re. JM: V zásadě máš pravdu. Ale není války bez vojínů a frajtrů. A pokud si prolítneš různé asociální sítě, tak tam jak špargl ze záhonu trčí různí kazatelé covidového doomu, kteří od rána do večera tepou všechny kolem za nedodržování těch všemožných fašounských opatření. A zároveň tepou i vládu, ovšem nikoliv za její fašounství, ale za „nezvládnutí“ epidemie, rozuměj malou vynalézavost v utahování šroubů. Jelikož jich pár znám, vím, že se tito bojovníci rekrutují – mj. i z ajťáků na home office, co mají doma v podstatě prd co na práci (ti přisátí na státní nebo magisrátní cecek ještě méně), za prací nemusí lítat po všech čertech a potkávat se s kdekým, jídlo si nechají přivést, děti lezoucí po stropě, případně blbnoucí z on-line výuky je neštvou, protože je nemají. Pak buzerují všechny kolem, i s využitím ideostřeliva od těch datových vědců, co popisuješ, že svými malichernými denními starostmi, které nese obstarání živobytí rodině, šíří infekci, zatímco oni uvědoměle sedí zalýgrovaní doma a vycházejí pouze když jsou vyvětrat své zteřelé tělo do lesoparku nebo když je přemůže hlad a z neschopnosti uvařit si a ženy často nemajíce, se jedou promořovat do fast foodu.
       A toho ajťáka neber osobně. Znám zase dost ajťáků, co jsou, kupodivu, normální.:-)

       1. JVP: já si to neberu osobně. Já jsem takový IT-disident – dlouhodobě říkám, že odhadem polovina z mých „kolegů“ z oboru jsou Orwellovské svině, resp. fachidioti.

        Halt jedna větev mé rodiny kamarádila s lidmi, co byli za minulého režimu na černé listině, byl jsem vychován k absolutní nedůvěře k fízlům a tajným službám, a tím jsem byl nastavený předtím, než jsem se pořádně uchytil v IT… Takže na veškeré IT „inovace“ směrem k surveillance, biometrice, šmírování, kádrování, behaviorální predikci apod. jsem od prvopočátku nahlížel optikou „vy sviňáčtí kolaboranti, chováte se přesně jako StBáci!“

        A čím víc toho jako insider vidím, že IT vyvíjí, a ani to nesmím nikomu říct protože NDA, tím víc znechucen jsem a občas už si přeji, aby sluníčko totálně celosvětově usmažilo všechny křemíkové čipy a vrátili jsme se technologicky (ne politicky) na úroveň 1950. Mně to nevadí, já měl na průmce i dílny a klidně bych šel makat někam k soustruhu. Obráběný kov pěkně voní.

        1. Ono je to asi i tím, že programování znamená
         1) něco úkolovat a plánovat tomu kompletní chování befehlem
         2) vytvářet něco z ničeho (informaci→“živé“ systémy, aneb „na počátku bylo slovo“) a trošku si tím hrát na boha
         3) zpracovávat data, přičemž dnešní přemíra dat snadno vyvolá pocit vševědoucnosti

         Takže některé jedince to pak extrémně pokouší, aby se snažili „programovat“ ostatní lidi a řídit jim životy, a aby „programováním“ legislativy a technokratickými zásahy do vlády vytvořili stejně zjednodušený a command-and-control „systém“ jako je ten jejich virtuální, ve kterém by jejich částečně autistická dušička našla svůj milovaný ordnung, spořádanost, poslušnost a předvídatelnost.

        2. Je to tak, většina ajťáků si chrochtá, jak je královsky platí, a ještě si přitom můžou hrát se svými oblíbenými programovacími IT „hračkami“. Podobně jako tlupa infantilních vědeckých hračičků stvořila atomovou bombu.

         Celá situace je tak absurdní, že jim ani nedochází, že zkrze vytváření automatizovaných programů a procesů, zejména v oblasti „big data“ si řežou sami pod sebou větev. Protože pracují na tom, že v budoucnu díky samoučícím algoritmům, bude potřeba ajťáků jen hrstka, oproti současnému stavu.

         A to je plán elit, aby systém udržující jejich blahobyt fungoval s co nejmenším počtem lidí. Úplně ve všech oborech. To je ten slavný „Průmysl 4.0“.
         Důvod je ten, že chytrý přemýšlivý člověk je pro ně NEBEZPEČNÝ. Proto je potřeba takových mít co nejmíň a důsledně je izolovat a neustále kontrolovat.

         1. Každé odvětví maká už od pěstních klínů na tom, aby se to dalo zvládnout s co nejmenším úsilím tzn. s nejmenším počtem lidí a zdrojů. Proč by IT mělo být vyjímkou.

          1. To závisí na tom, jestli máme jako bernou minci východoevropský papalášský socialistický-kapitalizmus, kde se snaží stalem „po nás potopa“ ožebračit celý národ a stát rozkradením přivést k bankrotu.

           A nebo vyspělé země typu německo, kde moc dobře ví, že když nacpou prachy do lidí, tak se to desetinásobně vrátí. Než když lidi nechají odírat nadnárodním koncernem který většinu peněz daňovými a jinými švindly pak vyvede ze země a zaměstnancům dá žebrácké almužny.

           Nečtete tady Sysopa, který popisuje ten německý socializmus s kapitalistickými platy a hromadou zaměstnaneckých benefitů, v kontrastu s naším kapitalizmem se socialistickými platy a východoevropskou životní úrovní ?

          2. kaBrnak: v té vyspělé zemi typu Německo tedy Sereš depopulaci provádět nebude? Zdá se mi, že jste se nechal unést a v zápalu obhajoby jednoho svého blbého názoru jste popřel nejen svůj názor jiný, ale přímo svou zergenální, pardon generální linii :-)

    4. S těma bezdětnejma, buznama a dalšíma úchylama je to velmi trefný poznatek. Ti mají nulovou empatii pro rodiny s dětmi, stačí, že si do postele poříděj čokla a to jim k životu stačí. U nás se díky těmto debilům podařilo prosadit velkokapacitní očkovací centrum (jak vznešený název) pro jedinou funkční městskou halu, kam chodily děti trénovat. Takže mají smolíka. Forever.

     1. Jestli jsou děti někomu u prdele, tak možná důchodcům, a to ještě ne všem. My ostatní tady s nim budeme ještě různou dobu žít, až vyrostou. Děsím se, co bude za takových 15 let. Už dneska to úplně stačí.

      1. * s nima

      2. Pokud mají důchodci vnoučata a tak nějak normální vztahy v rodině, tak jim děti u prdele nejsou, možná cizí. Ale bezdětní, kteří děti nechtějí, páč to vnímají jako obtěžování, nemají absolutně ani ponětí, co rodičovství obnáší.

       1. Proto píšu, že ne všichni.

       2. Nielen ti co deti nechcu nemaju ani ponatia. Aj ti co eventualne deti chcu mat. Aj na tomto fore je viaceru clenov co presli od pouzivania vyrazu podkurevce k neznym prezyvkam. Odhadujem ze prave tak sa rokmi zmenil ich pohlad na potreby deti a rodin z detmi.

      3. Proboha! Za vnoučata, ale obecně za děcka, bych dýchal, kdyby byly nemocné a položil život, kdyby na to přišlo. Možná dřív a raději, než někteří jiní rodiče. Ony jsou budoucnost, ne my, staří. A jejich rodiče mají dnes plné hlavy starostí, jak rodiny zajistit, protože tento stát posral a pokurvil, co šlo a jak to šlo nejvíc. Tak my staří jim aspoň můžeme ulehčit tím nejmenším, že si vnoučata vezmeme k sobě na celý víkend, aby si rodiče mohli trochu orazit. Vůbec jim není dnes co závidět.
       Já jsem za toho minulého bolševika tyhle starosti neměl, děti byly v bezpečí a bylo o ně plně postaráno. Přitom jsem ani omylem nepatřil k nějaké privilegované vrstvě, jak se mi tu někteří snažili podsunout. Z tehdejšího „třídního“ pohledu jsem doteď obyčejný „dělník“, třebaže ne s kladivem a majzlem, ale s hlavou, páječkou a Avometem.

       1. No vidíš a dneska tady máme zase trochu jinej třídní boj, dělníku. Dneska jsou to homosexuálové proti heterosexuálům, černý proti bílým, kovidioti proti normálním lidem, Moraváci proti Pražákům, soukromí zaměstnanci proti státním, rodiče proti bezdětným… Každej si přijde na svý. Moc se tu nezměnilo od minulé totality.

        1. Všichni proti pražákom! Minimálně už od doby kdy pražácí vyvraždili Slavníkovce a pak dávali němcom naše stříbro a voly!

         1. O tom jsem přesně mluvil.

         2. Cywe, Sudety promluvily:-)
          A jaký pražáci? Od kdy jsou Roztoky Praha? A stejně to udělali Vršovci:-).

          A jinak … nebuďte hamižnej. A navíc, máte pocit, že jsme někdy v dějinách měli nedostatek volů:-)))?

          1. Chceme revanš!!!

          2. Plány revanšistů zhatí, naši vepři boubelatí!
           Sorry – okamžitý nápad. :-)

          3. Jako poslat vám tam nějaký voly?
           Si přijeďte, vybírat je tu z čeho:-).

           A vůbec … Sysop si tu každou chvíli stěžuje kolik mu jich tam i z Prahy jezdí, a vy je zase chcete zpátky … se už taky dohodněte:-))).

          4. Voly si nechte. Ale stříbro nacvičte zpátky, to patří heim ins sudetenland!

          5. Ale nejdřív vyšetřit kam se podělo to kutnohorský. Dvacet tisíc tun se jen tak nezašantročí. To neni jako když spadne bůra do kanálu.

          6. Nejdřív vraťte co jste naloupili v Erzgebirge a Bémrwaldu!

       2. Mimochodem, ten dělník byl tenkrát ta privilegovaná vrstva.

        1. Leda prd. Moh si tak zkusit otevřít hubu, vrstva.

         1. Ale zase vo něm všude hezky psali, že jo:-).

         2. Privilegovany ne, ale dalo se to pouzit uplne stejne, jako treba dneska BLM. Moje mati jednou mela problem s jednim soudruhem na MNV a stacilo, ze mu napsala soudruzskej dopis ve smyslu, ze ona je ta delnice a kazdej se ji pak bal to vyvratit, nebo se na ni vysrat. Drobny bitvy se tim vyhrat daly.

          1. Někdy. Vrstva do který se posílají lidi za trest je hovno privilegovaná. Jsem ještě neslyšel že by držkatýho topiče šoupli za trest učit na univerzitě. Opačně to celkem fungovalo.

         3. Arnold J Rimmer 21.2.2021 v 15.54

          Mýlíš se. Rozdíl jsem poznal při pohledu na první výplatní pásku.

          1. @Ygorek

           Mýlíš se. Pracující inteligence na tom byla ještě lépe. Například takovej major Pintě z vedlejšího baráku.

           Poctivě přiznávám, že tuplováním u dobytka jsem vydělal víc, než matka s otcem dohromady. Ale pod pojmem „privilegovaná vrstva“ si teda představuju něco úplně jinýho. Kádry. A množina kádrů měla s dělňasema průnik jenom částečnej. Zaznamenal jsem i názor (a podle mne přesnej), že jim lopaty sloužily jako alibi.

           Viděls někdy třeba dělníka z fabriky papalášit v lesácký oboře? Leda hovno, na tos musel mít víc než jenom rudou knížku a správnej původ.

          2. Teda pod pojmem privilegovaný si představuju něco trochu jinýho než velkou vejplatu. Střední třídu taky nedefinuje že by vydělávali průměrnou mzdu.

    5. re: JVP

     Po nás potopa je přístup lidí, kteří nikdy nic neřešili s dítětem. Mladým patří budoucnost a minimální adekvátní přístup je „po nás jaderná zima“ nebo „apocalypsa now“ nebo něco tak na ten způsob… :-)

   2. To akoze eu prikazala postavit luxusne ihrisko a zamknut ho? Nezda sa mi. V mojom rodnom valale to zvladli aj bez europenazi. V 90. rokoch.

    1. Tady to na jednom sídlišti tak udělali. Postavili /úplně napiču, děcka to tam nebavilo a nedalo se tam vyblbnout/, oplotili, zamkli branku a ustanovili dva placené správce! Asi tak 2005-2006.
     Dnes je to rozbombardované na sračku, protože je polovina z recyklovaných plastů, co na sluníčku praskají, rozpadají se. Co bylo dřevěné, bylo napiču „ekologicky“ impregnované – výsledek je hniloba a plíseň. Opravit to prý podle papírů jde až za 15 !!! let, v podstatě to znamená to postavit znovu a jinak.
     Je poničený i ten plot, protože sígři se tam samozřejmě snažili dostat a lákavě plastové krámy podpálit, což se jim taky párkrát povedlo – jedna plastová „věž“ za strašného smradu, dýmu a sazí shořela na ohrabky.

     Na socialistických trubkových průlezkách, trubkových kolotočích, houpačkách bez poutávek a jiných, smrtelně nebezpečných věcech, si nepamatuju kromě natlučených nosů a kolen žádné úrazy – a to vedle toho původního socialistického hřiště ještě stály ovocné stromy, po kterých klučiska samozřejmě lezli nejradši. Při stavbě toho EU hřiště, ovoce rodící stromy vykáceli a byla tam několikrát volaná záchranka. Zlomeniny ze zamotání do všelijakých provazů a různých zprasenin v podobě mezery třeba 8-10cm mezi prkny a deskami, kam děcku za běhu vletěla noha.
     Po pěti letech to definitivně zamkli a nikdo se o to už nestará. Kam si chodí hrát dnešní děcka z těch šesti paneláků, to nemám tušení. Hlavně, že to stálo pět mega..

     1. Ja som myslel futbalove ihrisko. Tam sme travili ako detiska velke mnozstvo casu. Dnesne detiska to uz nesmu. To preto aby futbalovy tim hrajuci okresne majstrovstva tretiu B triedu mal kvalitny travnik.
      Na dedine s 1200 obyvatelmi sme taky luxus ako ihrisko s preliezkami nemali. Ako nahradu sne vyuzivali ploty, mury, stromy a odstavene zeleznicne vagony. Plus samozrejme potok, ale tam bol problem s tym ze bol pohranicny.

     2. Zvláštní že nikdo není schopný uspořádat nějakou „akci Z“ když nemá za prdelí soudruhy. Přitom by stačilo aby se pár taťků domluvilo a stloukli branky z prken nebo něco podobného.
      Na to jsou ale dnes příliš líní, zdegenerovaní a „individualističtí“ – tj. každý si hrabe jen na svém písečku, ale jakmile se někde objeví něco veřejného a zadarmo, tak si hned začne dělat nárok že to bude užívat.

      U nás jsou zvláštností hřiště které jsou tak zkonstruované, že se na nich ani hrát nedá. Prostě někdo jen podojil rozpočet nebo eurodotace.

      1. To jsou zase generalizace. Tatíci se takhle leckde domluví a hřiště postaví, párkrát se o tom psalo i na internetech.

       Problém je ve veřejné přístupnosti – protože pokud si někdo udělá bebí na prolézačce nebo nebezpečném pozemku, může křivácky a mamonářsky podat žalobu na toho, kdo mu (nebo jeho děcku) tam umožnil přístup a zkusit z něj vytřískat miliony. Certifikát je jediná obrana, jak se vyvinit – jinak hrozí milionové „kompenzace zdravotních následků“ v občanskoprávním řízení. A pochopitelně se za certifikát platí.

       Je to proto, že stát vší silou bojuje proti osobní zodpovědnosti a cedule „vstup pouze na vlastní nebezpečí“ nestačí, resp. nemá žádnou váhu. Co jsem vyčetl, jako vyvinění by mohla fungovat cedule „vstup a použití prolézačky přísně zakázáno pod pokutou 100Kč“, ale i pak by tam musel být plot aby nějaká svině nemohla žalovat majitele pozemku/stavitele prolézačky, že „dostatečně nezabezpečil“ atakdále.

      2. A pak budeš skákat dva metry, až tě rodič nemotorného děcka, co si odřelo nosánek, nebo si vrazilo třísku do řiti, zažaluje.

       1. Ha, ha, ha, dětská hřiště – Zavzpomínejte na Klepáč, víte co to bylo? Napsal to kdysi Láďa Větvička a já to jen od něk zkopíroval. Když jsem si topřečetl, vzpomněl jsem si na svá dětská léta, jen my to neměli na sídlišti, ale v rozbombardovaném baráku, než ho celej zdemolovali. https://www.topcz.net/klepac/

      3. Leda na dědině. Tam si to děcka buď vyřídí mezi sebou, nebo nanejvýš otcové.
       Na dědině bys to zkusil jen jednou – z někoho něco vytřískat za odřený kolena, třebas i holčičí, jako újmu na budoucí kráse :D

    2. Jasně že asi tahle na hulváta ne. Ale ještě tvrdějí že je to v podmínkách dotace. Neoficiálně pak připouštějí, že by to mohlo souviset s cenou toho idiotskýho umělýho povrchu.

     Já to vidim takhle – podojili dotaci (ÚMO), že jako vylepšej místo kde vyrostly generace kluků (ani v tom nemuselo bejt šméčko), následně postavili vědecký hřiště (normy!), aby zjistili že kdyby na to pustili tlupu dětí bez antonu fízlů, tak že by z toho udělaly kůlničku na dříví! A takovejch peněz to prej stálo!

     Takže výsledek je že stavební firma měla kšeft, úmo se krásně vyjímá nafocený jakože co jsme pro vás udělali, no a děti? Jebal pes, ty parchanti tlustý akorát dřepěj doma u šmatlafounu!

 9. Střídavě tvrdit, že přitvrzovat nemá smysl, protože základem je sebedisciplína a střídavě vyhrožovat těžkým žalářem je důkazem toho, že schizofrenie musí být peklo.

Napsat komentář

D-FENS © 2017