Dej mi pokoj, já už jsem přispěl - zpět na článek

Počet komentářů: 94

  1. Technicka:
    Hajtla se narodil dvacatyho…

    K clanku neni co dodat.
    Jen nevim jak z toho levicactvi a pol.korektnosti ven.

    1. Tak on autor ten článek napsal 20., je to na konci uvedeno. Ale objevilo se to tady až včera.

  2. Mě se v té histerii kolem Notre Dame a žlutých vest moc líbil jeden komentář. „Jestli ono to nebude tím, že katedrála není agresivní a i když sama hoří, nezapaluje cizí auta…“ :-)

  3. To chce velkou davku schizofrenie. Jasny, ze soused ma travu zelenejsi, tudiz i oligarchy ma lepsi. Ale jako u nas, tech, co zbohatli “praci” bude drtiva mensina. Ostatni radi a ve velkem saji ze statniho ceciku nebo stat pouzivaji k realizaci sveho business planu vhodnou legislativou pripadne je stat, kdyz blbe podnikaj subvencuje, aby nezkrachovali. Ne to fakt neni zavist.
    Zjevne ta propaganda z devadesatek o kapitalismu, abychom se od zapadu povolneji nechali mrdat do zadku stale funguje.

  4. Vždyť ta levice má pravdu. Na nemocné lidi, kteří potřebují drahou léčbu, peníze nejsou, ale na pitomou nepotřebnou katedrálu se dají nepředstavitelné peníze – jak to tak sleduju, tak se už muselo vybrat aspoň dvakrát tolik, než je skutečná škoda. Jestli ono to nebude spíš tak, že to je pro ty výrobce kosmetiky a oblečení výborná reklama.

    Nicméně vadí vám vynucená solidarita? Dobře. Zasaďte se o zrušení povinnosti dětí postarat se o staré rodiče nebo o zrušení povinnosti poskytovat první pomoc. Tahle vynucená solidarita je totiž daleko více omezující než placení daní, z nichž 0,1% jde na nesmyslné účely. Jenže tuhle solidaritu si možná budete jednou muset vynutit i vy, takže to je naopak dobře, že ano? Koneckonců, vy sám jste se tady před časem (už je to pár let) rozčiloval, že lidem vadí víc smrt nějakého zvířete v zoo než osud jejich starého příbuzného. S Notre Dame mi to připadá stejné – lidem vadí víc vyhořelá katedrála, než osud jiných lidí.

    Co se týče toho vašeho všudypřítomného „levice je špatná, ááááno“, tak si uvědomte, že bez existence levice byste s pravděpodobností 90% musel 16 hodin denně 6 dní v týdnu dřít někde na poli nebo v továrně (ten 7. den byste musel poslouchat nesmysly v kostele) a rozhodně byste nemohl psát tenhle blog. Lidé si ani neuvědomují, že spoustu vymožeností, které považují za samozřejmé, dnes mají jen díky historickým zásluhám levice (pozor, levice, nikoli komunistů).

    1. Tak urcite…

    2. Kecy, nešlo o žádnou nedosažitelnou drahou léčbu, ale o klasické levičácké pindy rozdat peníze „potřebným“.
      Nebýt levice, tak děláme 2 hodiny denně 3 dny v týdnu, protože tím výše uvedeným tempem by se vybudovalo takové bohatství, že by následující generace nemusela dělat nic.

      1. Cyklista: Že Vy znáte taky „Parkinsonův zákon“? Konečně někdo.

    3. tak jestli se tvoje děti o tebe ve stáří postarají jenom kvůli tomu, že jim to nějakej zákon nakazuje (to ani nevim?) tak sis je špatně vychoval

    4. Teda míchat povinnou solidaritu s první (zdravotní) pomocí či rodinnými vztahy a pindat u toho ohledně stran politického spektra, to už chce fištróna….

    5. Dřív byl od toho bolševickýho sajrajtu klid aspoň tady. Teď už ani to ne.

      1. Správně, měl by se sepsat seznam těch jediných zaručeně správných názorů a za ty odlišný minimálně blokovat. Zvláštní je že tuhle alergii na odlišné názory mají často ti nejzaručenější demokrati.
        Já už se nedivím ničemu:https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/trum-donald-melania-facebook.A190427_203156_zahranicni_kuce

    6. A přitom je tu tak jednoduché řešení – stačí vypsat celostátní anketu, co kdo považuje za důležitější financovat, než nějaký starý vyhořelý kostel a ty požadavky sepište, od dávek sociálně slabším, vyššího platu odborářů, víc programů na integraci imigrantů, víc úředníků, aby neměli takovou honičku a stihli zpokutovat všechna překročení rychlosti na úseku, kde se nikdy nic vážného nestalo, ne jen ta nevýraznější, všechny místní kapličky, kozí chlívek co se mu už hroutí střecha, nové prostory pro neziskovky, … věřím, že když si tu práci dáte, tak dostanete seznam, ba kterém budete mít vše, o čem někdo soudí, že by na to druhý měl dát peníze dřív, než na kostel v Paříži.

      Pak vezměte ten seznam (nebo ho spíš naložte na valník) a předložte ho těm dobrovolným dárcům, že nejdřív mají věnovat své peníze na tohle všechno a pak nikdo nebude mít připomínky, když dají i na ten kostel, co jim na něm tak záleží a všichni budou spokojeni.

      Jen se obávám, aby potenciální dárce nepřejel ten seznam zrakem, nesčítnul odhadem, že to mnohonásobně převyšuje hodnotu jeho majetku a zároveň obsahuje řadu věcí, proti kterým je on osobně zaujat a místo dobrovolných darů si teda radši nekoupil pátou jachtu a třetí letadlo pro sebe.

      Ale aspoň by nedaroval vlastní peníze na něco jiného, než si představují ti, co jim ty peníze nepatří, ale spořádaně by je utratil v nějakém daňovém ráji. Konec konců, ani on ten kostel nepotřebuje zas TAK nutně.

      1. V blahé minulosti ten pocit sounáležitosti nakazovala víra. Dnes zákony. A pokud i tyto dodržíš a poté se rozhodneš věnovat něco navíc na barák, který pro Tebe něco znamená, staneš se terčem kritiky těch, co zřejmě nikdy nic nedali (asi nebylo z čeho). Že prý jsi to měl dát jim. Proč „nebylo z čeho“ oni neřeší, a že by bylo co řešit (a hlavně konat, snažit se, něco obětovat atd.). Prostě jsi za stvůru.
        Divný svět.

  5. Čeho je moc toho je příliš. A tohle „..že „bída ve společnosti“ je logický důsledek čím dál nenažranější expandující státní a veřejné správy..“ mně evokuje Parkinsonův zákon. Ten Brit se trefil, i když to vyslovil v roce 1955, sedí to jak prdel na hrnec i na Francii.
    A úplně nejlepší bylo, jak do toho požáru zase „nenápadně“ zatáhli i ty ošklivý dělnický kuřáky, člověk už jen čekal, jak to na ně svedou, úplně vidím ty titulky: Od oharku cigarety shořela celá katedrála. Nějaký rozumný mozek ten budoucí lynč kuřáků včas zarazil.

    1. Ono těch Parkinsonových zákonů je víc a naneštěstí všechny neodvolatelně platí…

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017