Členství v EU je prostě skvělé - zpět na článek

Počet komentářů: 136

Přidat komentář
 1. Hlasoval jsem PROTI vstupu.

  .

  1. já taky. a to byla ta „jiná a lepší“ EU
   vždycky, když mi někdo připomene, že prvním benefitem vstupu do EU bylo naše otevření se Evropě a otevření se Evropy nám, tak mu připomenu, že staré země EU našim lidem naházely okamžitě klacky pod nohy v oblasti pracovního trhu

  2. taky, ale že to povede až do takových sraček jsem nečekal …

   1. +1. Ono to už začínalo být už ve 2003 celkem patrné, hlavně po Maastrichtské smlouvě a návrhu Euroústavy, jehož nástřel byl v době našeho referenda dostupný. Bylo jasné, že dosavadní ekonomické společenství se mění na politické, šéfované nevolenými zkorumpovanými úředníky.

    1. Maastricht bol koniec povodnych idei EHS, potom nastal eurosocializmus, ktory prerastol do zeleneho progresivneho komunizmu.

     1. Omyl, kapitalismus přerostl do dalšího stádia – fašismu.

 2. Nevolil jsem nikoho z petikoalice.

 3. Vhledem k tomu že tady je na výši „školastika inkluz a oligarchové tady nevykostili společnost ještě jako v pindostanu kromě ukr tak pokud tomu nenasadí odpíchnutí covidovou mlhou WHO hyperzdebilizace tak vždy do evropy z poza velké louže se setrvačností dorazilo od hnutí hippies snad vše. Ale třeba tady udělají urnát a ještě s září 10 000. sluncí.
  https://aktax.cz/who-je-na-ceste-k-totalite/
  https://www.facebook.com/KapayaLokonga/videos/375530962131406/

 4. Tak důležité hlavně je, že se opět nezapomnělo připomenout, že čerpáme víc, než platíme. Mně z toho tedy plyne, že někdo jiný musí logicky doplácet. Takže to je OK? WTF? Když okrádají někoho druhého, tak je to v pohodě, hlavně že neokrádají mě. A až se to otočí? Však jste doteď dostávali víc, musíte být přece solidární! Takže okrádat budou pořád a stále – a to se vyplatí!

  1. Nejsou slovanské země bruselátu podobně „ložené? O ukr radši ani popel. Papírové království se žvásty pro trupely snese všechno, jen oheň a kyselinu ne.
   https://www.infokuryr.cz/n/2023/01/20/jak-francie-ztraci-svuj-vliv-v-africe/

  2. „čerpáme víc, než platíme“
   – tato „logika“ ma minimálne jednu inú logiku : Nezapočítava tie škody, ktoré sú finančne výrazné, ale nie sú súčasťou transferov. A tieto môžu byť fakt obrovské. Napr. celé greenšialenstvo. Odpojený ruský plyn, ukrajinskí uprchlíci-dezertéri. Ukro-dary.

  3. Kreativní účetnictví vždy vyhodí zadaný výsledek. Záleží co se započítává a co nikoli.

   Když bych odečetl náklady na lidi, kteří řeší EU buzeraci. Náklady na zbytečné cyklostezky a rozhledny v údolí. Náklady na statisíce migrantů, Ukrajincí – jejich sociální dávky, zdravotnictví, atd. Náklady na rozesraný stát, protože politici neustále svádějí své chyby na EU. Náklady na válku, kterou začala vést přímo EU. Náklady na povinně odebrané vakcíny v počtu 110 miliónů dávek, a další náklady na jejich likvidaci. Náklady na zničené cukrovary kvůli kvótám EU. Náklady na…

   Náklady na gren deal, ekoterorismus a zelené sektářství.

   Náklady na úchyláctví typu LGBTQ a další.

   Tak bilance s EU je katastrofálně negativní pro českou stranu.

   1. i v soukromým sektoru každej, kdo to eště nezabalil přizná, že bykroracia za tu dobu vzrostla minimálně o jeden řád – to kurva není zadarmo, to znamená, že místo produktivní práce se v těch firmách musí nekdo zabejvat přerovnáváním papírů a jinejma hovnama, mnohde na to už mají pomalu celý voddělení, a spousta firem/živnostníku nemá kurva co inovovat, třeba řemesla, zas tak výraznej posun v matrijálech a postupech není (a pokud jo, bůhví jak to bude s kvalitou a životnosťou – takový litinový potrubí vydrží půl věčnosti, měděný pájený taky, plastový kdoví a ty zasraný hnilíko-plastový lisovaný kompozity? nevěřím tomu) a už moc ani nebude, aby se to srovnalo, čili tam produktivita už jenom klesá

    1. ESG sracky nezaviedli ani sudruhovia pred 40+ rokmi, este aj ti mali viac rozumu ako sucasni zelenocerveni sudruhovia.

  4. potíž je, že si to tady západní, mnohdy (polo)stádní korporáty, co tady vlastní všecko vod sítí po kšefty, vyberou zpátky, a nalejou do tamního rozpočtu buď přímo, nebo daněma, z toho se neco málo pošle do uhnije, většinu tam toho paraziti prožerou a pár šušňů donde sem

   jo a uhnija je permanentně v mínusu a tiskne si prachy se vzduchu, takže tama se to taky platí – hytlerinflacema

   1. Behemot: Unie si tiskne astronomické množství nových eur. Fialova česká vláda si tiskne astronomické množství nových korun.

    Inflace jako taková musí být, protože je mohutně živena – kromě úpadku průmyslu, zdražování, vyvádění množství peněz a majetku ven – také masivním, ale opravdu masivním tiskem nových peněz a pouštění do oběhu.

 5. Obrovská „výhodnosť“ členstva by si zaslúžila dlhodobú, hlbokú a fundovanú celonárodnú diskusiu. Potom by sa s členstvom mohlo čosi robiť.
  Žiaľ, na mainstreame je to nemožné, a úroveň diskutérov na alternatíve stojí zväčša tiež za howno. Tu sa nadáva, narieka, ……. proste howno.
  Ani krčmy už nie sú v móde….

  1. Krčmy s impotentním europivem už mě nelákají.

   Kdysi jsem chodil často na pivo, ale to pivo ještě stálo za to. Dnes už jsou to systetické patoky naředěné z rychlovýroben pomocí sodovky na nižší koncentraci. Už mi pivo nechutná.

 6. Pro změření „výhodnosti“ by stačilo vyhodnotit vývoj HDP v paritě kupní síly (i když je to takový berličkovitý ukazatel) a porovnat s vývojem vládního dluhu. Pak bychom zjistili, že celá naše prosperita (a nejen naše) jede už hodně dlouho na dluh.

  1. Foundryman: Bez výroby nebo nalezišť surovin se jinak „prosperovat“ nedá.

   1. To je divny, protoze vsude slysim, jak je uzasny odstrihnout se od levnych ruskych zdroju a misto vyroby jen kupovat produkty z Ciny.

    1. To funguje. Ale předtím je potřeba vojensky dobýt a obsadit Čínu.

     1. Tvl, kopat miliardu hrobu… to fakt nechces…

      1. velkej bagr, velký vápno…

       navíc voni jsou u moře, žraloky a jiní krabi se postarají, aspoň se pro jednou situaca votočí :DDD

       1. Staci, ze tam plavou ostrovy z PETek. Si prectav ostrov cinskejch mrtvol.

        1. Něco jako indická řeka Ganga. Nebude to první ostrov z lidských mrtvol.

        2. akorát že rozkládající se rejžák je chutnější, než plast, to nemám strach, by se k tomu sjela půlka mrchožroutů v oceánu

       2. Velkej ČÍNSKEJ bagr, velký ČÍNSKÝ vápno?
        Vyrábí se vůbec v EU bagry a vápno?
        Na plzeňský trati už jsem „vája“ neviděl dobrých 25 let…

 7. Členství v EU je realitou. :-)

  Od převratu udělala ČR obrovský skok dopředu. V podstatě dohnala Portugalsko a Řecko a neměli bychom zapomínat, že doby, kdy jsme si na západě připadali jako extrémní socky a i do Jugošky jezdili s paklem konzerv, jsou nenávratně pryč. Inteligentní (nebo alespoň kvalifikovaný) a šikovný člověk si bez problémů pořídí byt, jídlo a pivo :) na Západě nebo zde, v podstatě za srovnatelné ceny.
  I přesto, že máme inflaci, je benzín pořád značně levnější než za socíku.

  Pesimismus není na místě, zlepšení života ve snad všch kvalitách (včetně délky) je markantní.
  Nevím, za kolik z toho může kapitalismus (imho za 90%) a jaký podíl má z toho členství v EU. Vím jen, že býti mimo EU by bylo mnohem komplikovanější obchodování s EU, mnohem složitější domluva výzkumné a výukové spolupráce (to už je vidět v UK). V našem oboru by byl menší příliv nových technologií a lidi by umírali o něco dřív.

  A propos; v referendu o vstupu do EU jsem hlasoval proti, obávaje se vzniku byrokratického molocha. Což se splnilo.
  Pokud by bylo referendum o zrušení EU a vybudování ESVO, hlasoval bych pro. V referendu o vystoupení z EU bych hlasoval proti.

  1. Odvolal bych se na feldkuráta Katze: „To se nám to hoduje, když nám lidi půjčujou“. V roce 2003 činil státní dluh ČR cca 17% HDP (přibl. 490 miliard Kč), v roce 2021 už to bylo 40% HDP (cca 2465 miliard). Za totéž období se nominální HDP zvýšil o 3280 miliard Kč. Z uvedeného vyplývá, že cca 2/3 zvýšení HDP bylo prostě na dluh. Což mě zrovna optimismem nenaplňuje. A trend je spíše ke zhoršení…

   1. Trendy jsou důležité a pro ČR nevyznívají zrovna pozitivně, na druhou stranu průměrné zadlužení EU je něco přes 80% ročního HDP, takže náš feldkurát je ještě střídmý.
    Ve světě, kde existují fiat měny s nekontrolovatelnou inflací, je vcelku rozumné dlužit za investice. Týká se států, firem i osob.

    1. Zrovna náš stát ty peníze spíše prožírá, než investuje. Anebo jenom zaplácává díry/hasí požáry.

     1. Bohužel. Poslední ministři, kteří chtěli prožíračům zatnout tipec a nahnat netáhla pracovat a zdravotnictví zefektivnit, tedy jmenovitě Drábek a Julínek, čelili takovému hněvu lůzy, že se dodnes bojí i ODSka (s TOP09 už nepočítám) postavit někoho podobně akčního.

      1. Dissenter 5.5.2024 v 21:30

       „..chtěli …zdravotnictví zefektivnit.. Julínek, …“

       – – –

       To víš, že jo, Julínek. Zlodějskej šmejd, nic víc…

       :OD

       1. Julínek, jeho příprcník Cikrt a lobista marek šnajdr. Zrušit všeobecnou fakultní nemocnici a prodat pozemky, na kterých stojí, za desítky miliard.
        Nepovedlo se. Co chybělo? Pár měsíců navíc než padla tehdejší ODéSelanka. Co by zrušením jedné z největších spádových nemocnic v centru Prahy způsobili se tehdy nikdo z těchto lidumilů nezabýval.

        1. Oni ji nechtěli zrušit, ale přestěhovat mimo centrum do nových budov, na místo, kde se dá zaparkovat, kde se dá vybudovat nemocniční monoblok, aby pacienti transportovaní na lůžku přes ulici nezapadali sněhem. Nemluvě o příjemnějším pracovišti jako takovém.

         Jak významná byla postranní motivace prodeje drahých pozemků, o tom mluvit v Čechách netřeba. :-)

         1. Ale jistě, uvažovalo se o nové nemocnici na zelené louce v Letňanech a jinde na periferii. Rušení a stěhování by jistě bylo akceptabel(kontinuita péče), pokud by ta Nemocnice nejdřív stála nebo se aspoň dokončovala. Ale takhle to vypadalo, že se nemocnice ruší a pro základy té nové, náhradní, se možná kopne zítra. No, ani se nekoplo, což je krok, který by měl mít aspoň půlroční náskok před kecy ve stylu ,bude a chystáme ‚.

          1. Já tam tehdy pracoval, takže jsem malinko insider. :) Bylo v plánu stavět a pak stěhovat a nakonec prodat, nikdo nechtěl VFN rušit.

          2. Dissenter 5.5.2024 v 22:17

           „Já tam tehdy pracoval, takže jsem malinko insider. :) Bylo v plánu stavět a pak stěhovat a nakonec prodat, nikdo nechtěl VFN rušit.“

           – – –

           NEBYLO.
           A je mi fuk, co k tomu dál napíšeš…

           .

          3. Já jsem tam taky tehdy působil. Bylo v plánu stavět a stěhovat. V tom nejsme ve sporu. Rozdíl je pouze v tom, že výstavba ani nezačala a zrušení VFN minulo o pár měsíců (dle šnajdra,ale možná kecal). Co by se dělo v mezidobí než se postaví Nemocnice nová nikoho z ministerstva netrapilo.

          4. Možná zaměňuješ rozhodnutí o zrušení s faktickým zrušením. Mimo jiné tam byly koupeny přístroje z předchůdce programu REACT (nepamatuju si už jméno), které nebylo možné ani na moment přestat provozovat.

          5. Mluvíš jako politik – my o tom jen mluvili,ale nic jsme neudělali. Samozřejmě hlavní záměr znají jenom ti političtí. Nicméně brek v příslušných kruzích stran toho, že se to nepovedlo je pro mě silným signálem. A že by při tom dbali na zachovani kontinuity zdravotní péče? No, koneckonců, v medicíně je možné vše.

          6. Já s tím neměl nic společného, byl jsem prostým pobíječem much. :) jen uvádím věci na pravou míru.
           A v Praze je nemocnic moc.

        2. Odeesáci akorát vymýšleli zlodějny a rozbíjeli fungující systém aby to navenek vypadalo, že dělají něco užitečného.
         Každá vláda ODS byla katastrofou srovnatelnou s přírodní pohromou.

         1. Jo a ne. Socani to rozmydlili taky, akorat, ze to rozkradli pres stat, zatimco ODS naprimo. A lidovci tleskali vsem. Nemaji si co vycitat. Ten system se predelat musel, zritil by se tak jako tak. Problem je, ze az dneska vime, „jak se to tenkrat melo udelat“. Takovejch kecu na jakekoli burze uslysis vagon. Kdyz se ale zeptas, co mas udelat s dnesnim problemem dnes, vsichni se najednou vytrati.

          1. ODS to rozkradla přes stát. Svoje zlodějny si legalizovali jako například „církevní restituce“.
           Socani i kdyby chtěli, tak by jim takové „zlodějny“ neprošly, neboť nemají na své straně média a jejich krytí.
           Ono se vědělo už tehdy jak to udělat lépe. Ale arogantní namyšlený Klaus nepotřeboval radit o skutečných odborníků. A vědělo se jaký bude mít dopad na státní kasu výprodej majetku do ciziny.

          2. tak nás schválně pouč, pže poraděnky měli všude a ve všech ostatních zemích RVHP to dopadlo eště hůř, s ukravínou v čele zkrachovalců a lídrů…vocpoda :D

          3. To jakože protože chválili Klause horem dolem jak to dobře dělá, tak proto si myslíš, že jinde to dopadlo hůř? On to dobře dělal, ale ne pro ČR nýbrž pro ně.
           Stejně jako když Kalousek dostal cenu nejlepšího ministra financí rozvojových zemí protože jim dobře sloužil a hájil jejich zájmy na úkor ČR.

           Proč je Klausova privatizace špatná – přepis rozhovoru s londýnským ekonomem Františkem Nepilem vysílaným v lednu 1991 http://www.britskelisty.cz/9905/19990506i.html#08

          4. leon: děláte si legraci? Nepil netušil, že z privatizace jsou vyloučeny zahraniční kapitálové společnosti i občané?
           No a pak už jsou jen rozvíjí nesmysly z té jeho hlouposti plynoucí.
           Takže pro jistotu ještě jednou: věnování českého majetku do rukou zahraničních korporací a států (!!!) odstartovala Zemanova „Akce čisté ruce“, která nás vrátila do budování socialismu.

           Já chápu, že jediný premiér, který rozdával lidem státní majetek a nechal je privatizovat byty za směšné ceny, musí být po zásluze terčem opovrhování každým levičáckým extremistou, ale fakt musíme tyhle nebetyčný pitomosti číst i tady? To už Vám nestačí ty Britské listy?

          5. To, že se privatizace nepovedla a vypařily se stovky miliard korun snad nedokazuje, že měl Nepil pravdu? A že nastane výpadek příjmů do státní kasy?
           A to ještě tehdy nemohl tušit ten záměr rozkrást majetek státu.

           František Nepil: V západních zemích je právní systém, který zaručuje, že majetek je nedotknutelný. Takový způsob přerozdělení majetku, na takové obrovské úrovni, jako se dělá dneska v Československu, to by se nemohlo tady stát. A kdyby se to navíc dělalo tajně, jako se to dělá v Československu, že se podniky prodávají zahraničním kupcům tajně, bez toho, aby se zveřejnily jakékoliv údaje – něco takového by vedlo ke skandálu, tady.

           Po řádění Klause a jeho mafiánské ODS Zemanova vláda už jen mohla mírnit napáchané škody. Největší problém byl vykradené banky.
           Co je špatného na tom, že je ten přepis rozhovoru na Britských listech?? To jakože kdyby byl na jiném webu, tak by ten přepis byl jiný??

          6. Zatímco všechny zlodějiny a svinstva ODS média vždy zahlazovali a prezentovali voličům jako učiněné pravicové dobro, tak z každého zaškobrtnutí ČSSD udělali mega-aféru a s dotyčným politikem ČSSD pak mediální lynč jak s Miladou horákovou.

           Úplným extrémem pak bylo, když paroubkovu ČSSD co vyhrála volby prezentovala ČT jako poraženou stranu.

           Ovšem nedělám si iluze, tyhle mediální lynče a psy-op je řízený z americké ambasády jejich mediálními specialisty.

          7. kaBrnak: Klaus byl chválen hlavně proto, že umožnil výprodej českého majetku za velmi podhodnocenou cenu. Proto mu bylo vytvořeno velké renomé, a dostal velké balíky peněz.

           Já bych Klause zrovna moc nechválil. A ODS už vůbec ne.

          8. To je tezky, on chtel zmenu rychle. Taky to tady mohlo dopadnout ruskym, nebo ukrajinskym modelem – velke majetky by se rozkradly ven uplne. Se podivej, kolik Rusaku a Ukru zije na zapade, z nakradenych penez. Dneska jsem si v deset sjel do pekarstvi pro chleba, aby byl cerstvej a vedle mne zaparkovala kara s UA znackou. Zpoza volantu se vykulil tlustej Rusak Ukrajinec a od spolujeydce se vykulila manda podobne figury s maltezakem. Fakt nevypadali, ze by spechali na nakup a zase do prace. A to jsou hodne, hodne chudi proti tem, co ziji uz par desitek let nekde v Londonistanu.

           Ja jsem v devadesatkach taky videl, jak soudruh namestek najednou privatizoval loziskarnu jednoho nejmenovaneho podniku, ale na druhou stranu lidi taky dostali prilezitost si pres Kuponovku za blbej litr poridit akcie nekterych podniku. Jasne, fura z nich to prodala spekulantum, nebo jinak splachla do hajzlu, ale treba muj tatik takhle ma dodnes nejaky akce CEZu a rika, ze za tu prdel ten litr stal. Takovouhle sanci podruhy nikdo nedostane.

           Ta prvni ODS jeste nebyla uplne prozrana, jako ta dnesni. Dnesni ODS je ultralevice plna zlodeju, vlastizradcu a vychcanych curaku.

           Tim nezpochybnuju, ze si starej Klaus nakradl.

  2. dohnala Portugalsko? čuráku, spíš asi vobráceně, kolik měli pyrenejští čoudi, irčáci a další sráči v devadesátkách negramotnejch, jaká tam byla doba dožití, kolik dochtorů tam bylo na 1000 obyvatel atd.? ve všem sme byli vo vesmír jinde

   teď? sme v prdeli, chudí příbuzní co se můžem tak leda blbě koukat, a to pjetydemolyčný kurvy prožírají v přímým přenosu ten zbytek, a aby mohli valit hrachy do chocholské svoloče a dalších západních zbrojovek, tak nejenom že vokradli doochoce, eště tady plánujou pozavírat další desítky špitálů a přivést to úplně na buben

   1. Co to blábolíš? :)

    1. to co se ti vole nehodí do krámu

  3. a co se týče paštik, to si teda má pjetydemolyca co dát za rámeček vole, že kvalitnější žrádlo v tech dřív tzv. turistickejch destinacích, včetně dřív drahejch zemí, je už dneska levnější, jak tady, a gdo může, tak furt jezdí nakupovat vole přes čáru

   1. Jasně, v podstatě už máme skoro západní mzdy, takže je levnější nakupovat na balkáně (a něco i v Německu, kvůli úsporám z rozsahu).
    Tuhle jsem počítal, kolik bych si vydělal ceteris paribus v Mnichově – a dramatický rozdíl to není.

    1. Myslim, ze Cechum do tech zapadnich mezd prece jen jeste dost chybi.

     1. Samostatně působící řemeslník nebo intelektuální profese už to v podstatě má. Počítal jsem to však podle Steuerklasse 1 (reálně by to bylo 3/5).

      1. Jednicka boli a to docela fest, to pak ojra proti czk chybi. No on na to ten na elektrikar Stanjura asi taky brzo prijde.

      2. Zalezi na profesi. V Mnichove se asi nejlip nazobe nejakej vyzkumnik nebo vyvojar. To pak muze z casti pokrejt i pres Homeoffice, atd.

      3. ty seš úplnej kretén, žejo?

  4. Smrt je taky realitou :+) <:+))
   Ale gebit se z toho jak Pekarová na vokurku nebudu.

  5. Jo, udělala obrovský skok dopředu – k propasti. Ze suverénního soběstačného státu udělal Klaus kolonii Německa výprodejem a rozkradením státního majetku.
   Jak jsme se mohli mít nebýt škody stovek miliard spáchaných mafiánskou ODS. Od sametového puče už je to jen horší a horší a tahle pětikatastrofa nasadila laťku hodně vysoko.

   1. Určitě to mohlo bejt lepší. Každopádně 1989 vidím značný progres k lepšímu. To, že údajně byl náš stát suverénní a soběstačný se na mé životní úrovni tehdejší sídlišní chudiny neprojevilo nijak.

    1. On ten progres od roku 90 ma i svou krivku a, bohuzel, znacna cast jejiho gradientu byla pred nasim vlezem do EU. Podle mne Schengen udelal vic, nez EU.

     1. To rozhodně ano. Ale zůstal by Schengen, kdybychom vystoupili z EU?

      1. Zrejme ano, protoze okolo nas vsude je.

      2. Leda by ho rušili jako formu trestu. Švýcaři, Norové a Islanďané tam jsou. A vzhledem k poloze by ztráta ČR bolela víc ty okolo nás.

   2. Zrovna Klaus měl snahu o vytvoření českého kapitálu a kapitalistů. Bohužel pro ně bylo jednodušší podniky zadlužit, vytahat z nich hodnotný majetek a zbytek nechat krachnout.

    1. No… to je poněkud upravená verze reality, že áno.

    2. Zrovna Klaus může za to, jak to vše probíhalo. Ten měl skončit na Mírově a ne na Pražském hradě.

    3. Samozřejmě, stačí si přečíst tehdejší znění privatizačních zákonů.
     Zahraniční kapitál mohl udělat akorát to, že nabídl peníze českému investičnímu fondu, který posbíral kupony od DIKů (DIK = Držitel Investičních Kuponů). Byl to de iure podvod, ale de facto se to tak dělalo – ostatně dodnes najdete firmy, kde třeba ještě 20–30 % vlastní česká s.r.o. a zbytek nějaká zahraniční korporace. Česká firma prostě něco zprivatizovala za cizí prachy, protože sama cizí firma by zprivatizovala kulový.

     Třískova metoda byla jasná: zhasnout, a ať si každý vezme, co pobere a pak s tím nakládá jak dokáže. Nic lepšího zatím nikdo nevymyslel. Problém byl ale v tom, že v 96 posílil komunista Zeman a v 98 to tu sebral celý a tím pádem „akcí čisté ruce“ zase Čechům všechno sebral a věnoval cizím korporacím nebo dokonce státům. A tím celou tu éru budování kapitalismu poslal do kytek.
     Nebyl to zlý úmysl, on to Miloš myslel dobře a myslel si, že jedná ve prospěch neschopných a líných, co s nimi chlastal v hospodě. Chtěl jim zařídit „zaměstnání“, ve kterým by nemuseli přemejšlet a starat se o to, jestli o tu jejich manuální sterotypní činnost, kterou vymyslel někdo jinej, má vůbec někdo zájem. Zeman měl, vlastně má, vzácný dar se vždy a za všech okolností mýlit a všechno, co myslí třeba i dobře, prostě zkurvit. On za to nemůže, on se tak prostě narodil.

     Po Zemanovi už to nikdo dobře nemyslel, všichno už to byly a jsou jen korporátní loutky.

     1. Ale kdepak. Existovali přímé prodeje, kdy fond národního majetku prodával zpravidla jen část společnosti (např. 30%) zahraničním společnostem napřímo. „Zbylá“ část pak šla nejčastěji do kuponové privatizace.

     2. Zeman je socan celym srdcem i rozumem.

   3. leon: tak znova i pro nejpomalejší v myšlení: KLAUS rozhodně neumožnil udělat z ČR kolonii Německa, to byl ZEMAN, to byl kurva TEN DRUHEJ!!! Není to tatáž osoba!!! Z malý i velký privatizace do r. 1996 byl zahraniční kapitál VYLOUČEN!!!

    1. Já bych si tím nebyl tak jistý. Ve firmě co dělám bylo cca 30% prodáno přímo francouzské společnosti, cca 10% šlo do kupónové privatizace a zbytek se rozdalo obcím. Už na konci roku 1995 tam francouzi vlastnili 10% a na konci roku 1996 už tam měli těch 30% (prodáno napřímo fondem národního majetku).

     1. Ona to před Klausem prodávala Pithartova vláda, která prodala např. Škodovku a měla vyjednáno např. prodej Tatry Daimleru. (Což by mimochodem pro ten podnik (ne pro lidi, kteří s Tatrou neměli nic společnýho) pravděpodobně bylo lepší, než kuponovka. Ale to je jiná historie.)

      Každopádně myšlenkou ekonomické transformace skutečně bylo rozdat státní majetek lidem, aby vznikl alespoň jakýs takýs český kapitál. Tříska, Dyba, Klaus, Kočárník, Ježek a další moc dobře věděli, jak by to tady dopadlo, kdyby sem ten cizí kapitál pustili rovnou.
      Nebejt týhle partičky, zaskakovali bychom v cizáckých fabrikách za automaty jako Rumuni nebo Bulhaři. Takhle alespoň něco málo dodavatelských firem je z českýho kapitálu. Je to hrozně málo, ale díky Bohu/Klausově vládě za to!

      1. Já namítal, že z velký privatizace nebyl vyloučen zahraniční kapitál. A že i za Klause se prodávalo zahraničním společnostem.
       Právě díky té partičce co zmiňuje to fungovalo tak blbě. Jeden z těch, co jste zmiňoval (možná Ježek, ale nejsem si jistý) to později nazval „útěk před právníky“. Důležité to bylo rychle „rozdat“ a na nějaké pravidla sere pes.

       1. Podle mne jim tehda dychali na zada velci sibri z venku, co ‚spolu mluvi‘, takze na nejaky dlouhy planovani nebylo moc casu. Udelaly se chyby, nektere mozna i umyslne, ale ono se to z5ne moc hezky hodnoti, kdyz uz vime, jak to dopadlo.

        Kdyz jsem byl u ‚privatizace‘ PBS a jejiho prodeje ABB, tak fura lidi proste verila v ty zitrky zalite sluncem a nikdo necekal, ze vychodni trhy se odevzdaji ABB a pak Siemensu, ze fabrika se rozkrade, fura lidi propusti a zbytek proda Alstomu, kterej to rozkouskuje dal. Nebyla zkusenost.

        Dneska uz je, ale je pozde.

        Podobne to dopadne s EU. Naburaceli jsme do toho pod Odou na radost, na konci bude Labuti jezero. A taky to bude poprvy. A pak zas prijde jiny rozkradani a diktatura. Taky poprvy.

        1. Základní chyba byla v úvaze, že Západ jsou morální andělé, jejichž primární motivací je pomoci Čechům k prosperitě a dobru. Je to největší úspěch západní propagandy vůbec – vysvětlit Čechům že komunisti byli ďábelské zlo a Západ je andělské dobro. Existuje dodnes mnoho naivů (nebo zaplacených debilů), kteří to předstírají dodnes.

         Dokud se jasně nebude říkat, že lidi jsou většinou svině (a je jedno kde), a když je nehlídáš, tak tě ojebou – nic k lepšímu se nezmění.

    2. To je hezké, že si to myslíš, ale myslíš si to blbě. Byl to Klaus kdo položil základy mafiánského kapitalismu a tím, že „uvědomělí“ „zodpovědní“ „inteligentní“ stále dokola volí ODS přes všechny ty zlodějny, tak nás dostali až sem. Každá vláda ODS byla katastrofou, pokaždé pokles ekonomiky, nárůst daní (mimo své chlebodárce, těm naopak vymýšleli úlevy) ořezávání sociálních výhod a nárůst zadlužení.

     Žákovo mlžení: stamiliardové ztráty v příjmu do státního rozpočtu https://1url.cz/01tdw
     Ivo Bubeník

     Šokující rozhovor expremiéra Jana Stráského v Hospodářských novinách https://1url.cz/7uPTA

 8. V době vstupu do EU jsem bydlel na pražské magistrále, kousek od nuselského mostu. A když jsem na vlastní oči viděl, jak se jako stěžejní problém řešilo přemalování vodorovného dopravního značení (šipky byly špatně šipkovatý), už tehdy jsem tušil, že to s tím spolkem nebude úplně v pořádku. Pak přišla likvidace některých odvětví, např. výroba cukru, a pomalu to začalo vypadat jako centrálně řízené hospodářství ve stylu RVHP. Kam to došlo vidíme všichni.

  1. všichni ne, pakáže co z toho tyje stylem po nás potopa, zaražená v nekeré západní prdeli, je i tady dost, hned nahoře máš ksindla dyšentéra

  2. To bylo tehda kriku, ze Pomazankove maslo nesmi byt maslo, protoze malo zivocisneho tuku. Tudle jsem v regalu videl Oriskove maslo a tak jsem premyslel, kolik ze je v nem toho zivocisneho tuku…

   1. Bambucké máslo je sice rostlinné, ale je z máslovníku (Vitellaria paradoxa). A teď babo raď.

    1. Nojo, ale to je terminus technicus a neni to potravina.

     1. A tím ustáleným termínem argumentovali i výrobci arašídového másla. :-)

      Já té motivaci rozumím; šmejdi, kteří se snaží zlevnit nemáslo přidáním různých sraček (rostlinné tuky a škroby) chtějí parazitovat na názvu máslo. Dtto rum versus tuzemák. Dopadlo to jako vždy, když se něčeho chopí úřad.

      1. Nojo, ale zrovna to pomatlankovy byl vynalez sociku, kazdej to zna a nikdo to s maslem fakt nepletl. EU argumentovala, ze cizinec by se v Cesku mohl splest. No to mi ho vyndej.

       1. Myslím že v tom hraje roli i to, že naše generace chce socík se vším všudy vytěsnit, zapomenout, zadupat a představa, že by vznikl jakýsi pojem „české máslo“ nebo „český rum“, který by znamenal něco podřadného proti oficiálnímu máslu/rumu je nepříjemná.

        1. Zatím se to vytěsnění nadmíru daří. Už vytěsnila průmysl, zemědělství. Daří se vytěsňovat bydlení a šanci pro mladé. Právě se vytěsňují socialisticky dostupné léky a antibiotika. Pak se vytěsní socanská Česká pošta a socanské zdravotnictví. Socanské kvalitní školství už bylo vytěsněno také. Atd.

         1. léky sou vytěsněný dávno, jenom za ně už je v rámci zravotních výdajů za vysoký desítky giga ročně a horší se to – proto je taky nutný pozavírat nemocnice, aby zbylo na eště věčí futrování zahraničních výrobců, hlavně z předraženýho západu, to přece víme, pro koho pjetydemolyca dělá

         2. Máte pocit, že dramaticky prodloužená doba dožití je důkazem vytěsnění “ socialisticky dostupných léků a antibiotik“? Asi ne že jo…

          Zrovna léky byly tak kurevsky neřešitelnej problém za tý minulý totalitní diktatury, že některý lidi podepsali i spolupráci StB, jen aby nějaký zahraniční prášky pro svý blízký získali a zachránili, nebo alespoň prdloužili jim život. Osobní zkušenost.
          Lidi tu umírali na nemoci, který v EHK normálně léčili.
          Na tý minulý totalitní diktatuře nebylo dobrý nic. Vůbec nic! Stejně, jako na tý budoucí!

          1. To poznáte sám až budete starej a nemocnej.
           Zatím si můžete žít v těch svých liberálních bludech uhrovitého dreďáka Urzy.

           ps: ano, dnes máme přístup k nejnovějším výdobytkům jako jsou mRNA vakcíny :-))))))))
           Zatímco dříve běžné lázně jsou dnes nedostupnou luxusní záležitostí pro zahraniční klientelu.
           To byl fakt supr kšeft, vyměnit komplexní a všem dostupnou lázeňskou a rehabilitační péči za farmaceutické mRNA dryáčnictví a travičství.

           A to se nezmiňuju o tom, že jsou dnes v chřipkové a angínové sezóně nedostupné běžné „socialistické“ léky jako základní penicilínové antibiotika, pseudoefedrin proti úpornému kašli či pitomý Algifen proti bolesti.

          2. kaBrnak: nejde jinak přestaň lhát ty ostudo brněnská, zmrde zmrdovatej. Infarkt – lázně jsem měl nedávno v blízkém okolí. „Zahraniční klientela“ ten český důchodce fakt nebyl.

          3. fatdwi: Gratuluji! Jeden český důchodce se tedy dostal do lázní. Jedna vlaštovka jaro nedělá.

          4. >>> Integrale: „Máte pocit, že dramaticky prodloužená doba dožití je důkazem vytěsnění “ socialisticky dostupných léků a antibiotik“? Asi ne že jo…“

           Já mám hlavně dojem, že prodloužená doba dožití je především zásluha kvalitní výživy a zabezpečení komunistického režimu. Protože je to ukazatel, který má normálně značnou setrvačnost – několik desetiletí – mezi příčinou a důsledkem.

           Hlavní důvod, proč se mírně zvýšila doba dožití je to, že nikdo nemaká. Dříve lidé pracovali, a tak krátily život úrazy a podobné věci. Dnes se člověku u mobilu nebo v kanclu neziskovky může maximálně namoci palec z přepracování na dotykovém displeji.

           To, že se flákačská Praha dožívá o něco více než zbytek republiky – to je také důsledek toho, že flákající paraziti vcelku nemívají pracovní úrazy, jako ti, kteří dělají užitečnou práci, že ano. (https://www.databaze-strategie.cz/cz/CR/ukazatele-indikatory/stredni-delka-zivota-pri-narozeni-muzi)

          5. vole, v devadesátkách chudý zavostalý prdele s hromadama negramotů, např. Irsko, si udělali pobídky a podpory na farmacii a teď mají na hlavu nejvíc výroby v ojvropě a sou významnej hráč na světovým trhu, taky jejich ekonomika uletěla nekam do nebe a dožití nás dáááávno předehnalo

           tady se to trochu zlepšilo v devadesátkách, teď už to de jenom do prdele (už se to zlomilo, a bude hůř, s těma předraženejma dovozama a rušením špitálů a nedostatkem felčarů)

          6. Očividně tě minula informace, jak nám ten „demokratický“ „úžasný“ Západ hned po skončení II. světové začal škodit, jak vyhlásil studenou válku. To se stalo ještě před r. 1948. Jo svět se mohl vyvíjet úplně jinak, nebýt nenávisti a podlosti Západu. Vždyť nakonec i ta II. světová byla jen kvůli tomu, že Západ toužil dobýt SSSR a rozdělit si jeho zdroje. Už tehdy. V současnosti se o to opět pokouší schovaný za Ukrajinu.

       2. Sysop: víte, co je zajímavý? Že pojem „pomazánkový máslo“ je v EU problém, i když každej ví, že se nejedná o máslo.
        Zatímco pojem „liberální demokracie“ problém není, i když každej ví, že to se svobodou ani demokracií nemá nic společnýho – vlastně jen snahu obojí co nejdříve zlikvidovat.
        Vítejte v EU!

        1. V USA telce by dodali: Integral’s speech is exteremely danger for demokracy.

       3. Copak pomazánkové máslo, ale tuzemský rum…
        To je přece klasický kalk z rakouské němčiny: Inländer Rum…
        A ten se snad pořád vyrábí a prodává…
        Nejlepší potravinově lingvistický gag je ovšem „marmeláda“…
        V EU se tak smí nazývat pouze nepodařená anglická (přitom ti matláci už ani nejsou v EU) náhražka z citrusů místo náležitých kdoulí…

 9. Euál je přívěšek oligarchiády „lické zd(st)roje.
  MZP WHO, akce 27.5.2024 Praha, přechod na OSN 2.0, pakt o budoucnosti a další – on line Jakub & Bílý
  https://www.facebook.com/obcan.bily/videos/777912411136393/

Napsat komentář

D-FENS © 2017