Chocholoušek 2016 edition - zpět na článek

Počet komentářů: 60

  1. Pane Dfens mám několik let podezření, že koho chytnou nejblíže ušijí to tak aby oběť byla odsouzena. Nedůvěřuji tomuto právnímu státu, který se snižuje k policejním provokacím. Pokud najde někdo mrtvolu a nebude zrovna na koho to hodit, utíkejte! Nepřímé důkazy soudcům stačí k čarování a tisk tento detail vůbec neřeší.

  2. vrchol socanského eurokokotistanu: pokúsite sa zastaviť vraždiaceho makrelinho krimigranta?

    máte problém!

    http://www.securitymagazin.cz/zpravy/statecny-muz-ktery-chtel-zastavit-strelce-v-mnichove-celi-stihani-za-napadeni-vraha-1404052044.html

    #stopCrimmigration #stopMekrelterrorism

  3. Našel jsem při hrabání ve složce, plné všelijakých zajímavostí a kuriozit z mládí toto pojednání:

    CO JE TO PRŮSER
    Základní částicí je jeden průseron, který je podobně jako hmota nezničitelný. Průseron se dá charakterizovat dvěma způsoby:
    1. Jako vzduch, silně nabitý potenciálem průseronů
    2. Jako tok již vzniklé kolize s jinými částicemi, tzv. již běžící průser

    Pohybují-li se průserony prostorem, vytváří se kolem nich průserové pole, jehož intenzita je dána derivací stávajícího bordelu a stávající blbosti.
    Jednotkou blbosti je jeden BLB, tj. množství blbosti, obsažené ve výroku „žijeme lépe a radostněji“.
    Proto se průser šíří prostorem tak, aby v době co nejkratší zasáhl maximální množství lidí. Rychlost šíření průseronů často dosahuje vysokých hodnot, nejčastěji rychlosti světla – to znamená, že posvítí-li si někdo na něco či někoho, okamžitě vzniká průser, jehož intenzita je přímo úměrná množství nasvícení.
    Urychlení vzniklého průseru pak nastává, pokud se poblíž hustého průserového pole, obsahujícího nejméně tisíc průseronů, vyskytne tisícinásobně větší BLB, tzv. jeden KILOBLB. Kiloblb je kritickým množstvím podobně, jako u štěpných materiálů. Přítomnost kiloblba v kombinaci s takto hustým průseronovým polem je nejčastěji nazývána megaprůserem a je iniciována konečná fáze, nejčastěji nazývaná hodinovým padákem, méně často pak dýchací terminací, v lehčích případech pak zatím ne zcela objasněnou sublimací prémií.
    V celkovém pojetí je nutné ještě definovat přenos nasranosti N z osoby A na osobu B. Potkají-li se dvě osoby, z nichž jedna je nasraná na úroveň X a druhá osoba na úroveň Y, jsou po rozchodu obě osoby nasrané na průměrnou úroveň dle vzorce N = X+Y/2.
    Z toho přímo plyne, že potkají-li se dvě osoby, nasrané na neznámou úroveň, pak je odvoditelné, že nejméně jedna osoba po rozhovoru o megaprůseru odchází ještě nasranější – tedy byla-li jedna z osob nasraná jen mírně, pak je po rozhovoru a rozchodu nasraná také průměrně.
    Aby bylo toto pojednání úplné, zbývá ještě vysvětlit vztah mezi průserem a srandou.
    Zároveň s částicí průseron byla objevena i částice negaprůseron, obecně nazývaná srandou. Obě částice zásadně nemohou existovat vedle sebe. Z toho pak přímo plyne, že vznikne-li na nějakém místě průser, na jiném místě z toho mají srandu.
    Zákonitost jejich pohybu je ovšem nevyzpytatelná – takže ti, kteří mají srandu, z toho po jistém čase mohou mít průser.
    Průsery podle této teorie mohou existovat samostatně i beze srandy, dokonce mohou průsery nabývat takových rozměrů, že přestává existovat veškerá sranda, o čemž svědčí řada případů z poslední doby.

    1. Ano, s timto jsem se setkal nekdy (cca) v roce ’84 :-). Nektere fraze si pamatuju dodnes…

    2. V tom prumeru chybi zavorka ;-)

    1. Cyklostezka je špatně. Na silnici jsou špatně. Ve městě jsou špatně. V lese na singletrailu jsou špatně.

      Dočkáme se i stejné kritiky fotbalistů, hokeje (vč. nákladů na fízlí vrtulník pro mlátící se kokoty), golfu? Nebo výstavby benzinek/supermarketů(hrajeme smrdutý prim v evropě), které nikdo v současné hustotě nepotřebuje?

      ‚Argumenty‘ pro které je cyklistika fuj, jsou nějak tolerovány v jiných oblastech. Čím to je?

      1. To je dobře soudruhu, že nám řekneš, kolik benzinek a marketů potřebujeme!
        Kupodivu se ty nepotřebné benzinky a markety uživí. A takový drobný rozdíl – nejsou financovány (oproti zyklostezkám a trailům) z nakradených peněz.

      2. Pozoruhodné, že i zde se objevuje ten argument s nepotřebnými supermarkety. Přitom supermarkety představují krásný příklad, který všechny argumenty naopak vyvrací. Skoro každý supermarket je po otevření okamžitě plný lidí a čím je související obchodní centrum větší, tím je tam lidí víc. Pokud se naopak v některém městě žádný supermarket pořád nějak nestaví, není to naschvál žádných nadnárodních firem, ale prostě si potenciální investoři zjistili (pomocí doopravdy a dobře provedeného průzkumu) že by do něj moc lidí nechodilo a tudíž se jim nevyplatí stavět. A na druhou stranu, pokud se ukáže, že někam lidi přestanou nebo nikdy nezačnou chodit (stává se řídce, ale přece), je supermarket rychle zavřen a zrušen, právě proto, že je nepotřebný :-)

        1. to kat/pzkudk:

          a) nezřídka supermarket dostane nějaké bonusové podmínky od města a tak, takže tvrdit, že z nakradených peněz neviděly ani kačku nemusí být tak úplně pravda.

          b) nehodlám říkat, kolik supermarketů potřebujeme, to neumím. Ale předpokládat, že pouze to, že je máme, je důkazem, že je potřebujeme, je myslím chybný axiom. Víme, že jich máme nejvíce ve střední evropě¹. Potřebují češi větší plochu obchodů na 1000 lidí, než v jiných zemích? Potřebuje borec z liberce téměř dvojnásobek prodejní plochy než Pražan? Já bych na to šel z druhé strany, mám jiný axiom. Nemyslím, že čech k životu potřebuje více obchodů než rakušák. Pak logicky musíme mít spoustu nepotřebných supermarketů. Tedy pro lidi. Pro prodejce nepotřebné pochopitelně nejsou; češi jsou asi dobře vypláchlí a bližší lokace šopu je více motivuje neudržet prachy v kapse. Proto je supermarketů více než laviček v parku. Pokud je ale spotřeba na člověka omezená a náklady provoz jednoho obchodu fixní, pak komfort nakoupit extrémním množství obchodů ředí jejich zisky. Takže myslím, že přehnaně vysoká konkurence (v relaci k okolnímu světu) nám zbytečně zvyšuje ceny (čti snižuje kvalitu, na ceny jsou češi hákliví). Např. je fajn, že v OL jsou na jedné z nejdražších ulic min hned 4 outdoor obchody, které si konkurují. Můžete si vybrat, v kterém si stejný produkt koupíte za ± stejnou cenu. Ale aby tyto obchody pokryly svůj nájem s 1/n zákazníky, musí (nejen) ty rukavice, které jsem kupoval, stát za to. Před cca 6 lety na nich byla tuším 130% marže. Nejsem si jist, zdali zrovna toto je pro zákazníka potřebné.

          [1]: https://www.novinky.cz/ekonomika/323616-cesko-je-v-obchodnich-centrech-velmoci-nektera-ale-maji-problemy.html

            1. To: Panelakovej Picus 31.8.2016 v 7:37
              V Lednici to zakázal už před mnoha lety můj bývalý potenciální tchán – letos v létě jsem tam byl. Kontrolní otázka – je to dodržováno?
              Odpovím si sám – v zahradách ano, tam je velké riziko odhalení – ve vzdálených prostorách parku ani náhodou. A ti zasraní, otravní a zkurvení chodci tam furt překáží s kočárkama a malýma pobíhajícíma dětma…

            2. lidi dělají bordel. Stačí kouknout do lesa / kolem cesty / na ulici. Je to záležitost mozku a výchovy, nikoli kola. Opírání kol o fasádu je hnus, ale je možný, že jim to nedocvakává — jeden mnich taky kamený schody chůzí nepoškodí, ale 500 mnichů je za 200 let omele pěkně.

              Je nutno je vykázat i za cenu omezení počtu vstupů do zahrad / někam. Líbilo se mi, jak to měli udělané ve valticích. Vstup s kolem není povolen, já to tady hlídám. Buď běžte do řiti, nebo vám ho tady za pade (nebo tak nějak) zaparkuju a ohlídám. A zaparkoval se vší parádou. Dobrý stojan, a: „bude pršet, zakreju vám sedlo ať ho nemáte mokré“.

              1. Hmmm, tak pokud někomu nedocvakne, že opíráním kola o fasádu historické památky tuto může poškodit, je asi zbytečné mu cokoli kamkoli psát, protože to bude jedinec s IQ na úrovni tříletého dítěte a neumí ani číst.
                Totéž platí ohledně nabídky na ustájení kol – pěkné, ale pokud je to takto inteligenčně vybavený člověk, těžko vydělává vlastní peníze, aby si uvedenou službu dokázal zaplatit. Ona je otázka už i to, kde vzal to kolo…

                1. rozhodně. Nikam mu to nepište, nepochopí to ;) Přeceňujete ochotu lidí číst a následovat psané pokud je to v rozporu s jejich zájmy.

                  A ano, jedinec tu fasádu opřením nepoškodí. Tisíce jedinců ji poškodí. Tedy je to taková ta klasika. Nikdo to fakticky neudělal, ale ve výsledku je to rozbité. Rozhlédněte se, je to všude kolem vás.

                  IQ, slušnost, ohleduplnost a peníze nejsou nutně propojené nádoby. Většinou tam vídám nepřímou úměru. Čím větší love, tím větší nedostatečnost v jedné z prvých třech kategorií. Tak či tak, člověk fungoval v roli slušného strážníka: „zdravím, pomohu vám. Nechcete moji pomoc? Ok, ale běžte tedy pryč.“ Část jeho denního platu strážníka byla kryta celkem slušným parkovným, a kromě toho jeho činnost byla přínosná i pro ty, před kterými se nebylo třeba chránit. win-win. Zaparkoval mi (nikoli zaparkovali jsem si) kolo, ohlídal ho, a ochránil před deštěm. Současně uchránil památku. Za mne dobré. Lepší než nehlídaná placená parkoviště pro auta, kde nemůžete najít volný flek.

                  1. Já bych to napsal, nějaký efekt to přinese, minimálně na lidech, kteří měli momentální výpadek a jinak jsou schopni to pobrat. Nebude to mít 100% účinnost, ale to nemá skoro nic. Člověk by řekl, že na smrt je spolehnutí a pak podklá Ahasvera a jistoty jsou ty tam.

                    Cedulka se rozhodně vyplatí a packa za parkování není ve srovnání se vstupenkou na zámek nic tak tragického (zvláště pokud vezmu v úvahu, že je to hlídané stání).

                    1. Účinnost bude velmi mizivá. Jednak se to týká skupin, které právě prožívají svůj grupocykloorgasmus a v podstatě na nic kolem neberou moc ohled. Krom toho drtivou většinu z nich zajímá jejich cyklomilášek a ne nějaká stará zeď. Pak rodinky s dětmi, kde dominují dvounozí miláškové, které přeci nebude nikdo a nic omezovat.

                    2. Já pořád věřím tomu, že existuje nemalá část lidí, kteří z nějakých důvdů jasné neuvidí, pokud se jim to nepřipomene. Třeba na stavbě mě občas nenapadnou jednoduchá efektivní řešení, která nevyžadují žádné zvláštní vzdělání, jen se zastavit a zaostřit mysl na problém.

          1. to alfonz19
            Já bych veškerou konkurenci zakázal.

            Sice máme víc supermarketů než v cizině, ale bez nějaké analýzy tvrdit, že je to špatně? Nemůže to třeba znamenat, že se v cizině prodá další zboží jinými kanály?
            Fakt mě ale fascinuje hloupost nebo omezenost některých spasitelů světa. Jak vypadá hospodářství bez konkurence, známe moc dobře z vlády komunistů. To jsou lidi opravdu tak vypatlaní, že po katastrofálních 40 letech si to chtějí zopakovat?

            1. strawman: o zákazech konkurence hovoříte pouze vy. Vyvrátil jste tedy své tvrzení poukázav na jeho hloupost. Souhlasím s vámi.

              Tvrdil jsem, že supermarkety v současné hustotě nepotřebujeme, a že zákazník za jejich větší všudypřítomnost nemálo platí. Mohli bychom namítat, že zákazník poptává tuto jejich dostupnost z důvodů pohodlí, ale tomu neodpovíhá dojíždění za akcemi přes půl města. Obávám se, že je to dvojitě patová situace jak pro supermarkety tak zákazníky, nashovo equilibrium v nevýhodném stavu pro obě strany.

              1. :-) Věra Pohlová, 72 let, důchodkyně :-)

      3. Koupil jsem si za 300 tisíc Segwaye a chtěl bych taky Segwaytrail. Kam se hnu tam se mi do cesty pletou zyklobuzny co bez zranění ani nezastaví. Navíc nemám na Segovi pumpičku abych si mezi nima proklestil cestu.

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017