Chcete levnější plyn? Tak si o něj řekněte. - zpět na článek

Počet komentářů: 179

Přidat komentář
  1. Banda zmrdů to je všude stejná, používal sem pobočku gazpromu, která asi měla dobře nakoupíno, tak během doby, kdy se všici utrhli z řetězu, měla celkem rozumný cenovky. Akorát že teď na konci, kdy to všude klesá, ucejtili příležitost si taky nahrabat a začali mě bezskrupulózně vozmrďovat. Takže je kopnu do prdele tak, že začnou zvolna klesat až hodně daleko, a přejdu jinam na nejakou formu spotu, aktuálně asi tak za polovinu toho, co na mě šmejdi zkouší.

    Ale můžu potvrdit jednu věc, která se teď přetřásá – poměrně nevybíravě ze mě ty kurvy tahají prachy na zálohy, – chápejte, ZÁLOHY, kerý i dyž člověk neuhradí, tak vo hovno de, pže důležitý je roční vyúčtování a skutečná faktura – a podle lžinternetovejch vodporníků je to aktuálně trend všude, pže i když ví, že to budou vracet, můžou si takle značnou část roku sedět na miliardovým polštářu a v lepším případě s tím hospodařit, v horším (jak sme už viděli) to zmizet a vyhlásit úpadek.

    1. Tohle resim se dvema svejma bytama. Bytove druzstvo, ktere dodava sluzby, neustale zveda zalohy, ackoli mi pak vraci treba dvacku rocne. A kdyz jim clovek rekne, ze nehodla delat bezurocne pujcky, tak zacne ping-pong, kdy druzstvo prohlasuje, ze zalohy si domlouva sdruzeni vlastniku a tam zase predseda rika, ze ucet je ve sprave druzstva a to si urcuje vyse zaloh. Takovej ten klasickej cikanskej system „ja jsem nic neukradl“ a druhej „ja nic nemam“.

      1. no tak tam je to eště vo level vejš, na druhé straně – družstva seriózně nejsou schopný řešit to, že nekdo neplatí ani co vodebere, že na to nemají páky, takže tady prostě a jednoduše můžeš platit tolik, co spotřebuješ – a jinak ať si naserou, a vyjma vobtěžování ti nemůžou nic

        jenže tydle svině už si to cpou do podmínek že zasraný ZÁLOHY mají kurva být závazný a dyž nehradíš ty, tak tě můžou vodstřihnout taky, jak dybys byl neplatič, co nehradí ani řádný vyúčtování – nebo tím aspoň vyhrožujou

        1. Premyslim nad tim, jestli to nepojmu jako sport na dlouhe zimni vecery. To druzstvo ma monopol na vytapeni, takze neni mozne si sjednat jineho dodavatele na otopnou vodu do radiatoru v jednom byte. Cili se tocit na zneuziti monopolu a vydirani, nebo neco v tom smyslu. Pocitat s tim, ze to bude stat ranec na soudnich vydajich, ktere nikdy neuvidim, ale proste se tim bavit. A nedat jim ani hovno na zalohach, at se treba poserou, kdyz v tom byte stejne nikdo nebydli.

          1. Ani smykem!
            Bytová družstva jsou taková organizovaná skupina, která s jednotlivcem klidně zatočí. Vyloučení člena z družstva se to jmenuje – v našem družstvu už se stalo! Týpek koupil družstevní byt přes realitku za cca 2,5 mio a po letech „vysírání“ z jeho strany ho vyloučili a o družstevní byt defacto přišel. Ten byt pak družstvo „prodalo“ přes veřejnou soutěž, přesněji vysoutěžilo nového družstevníka, kdy nabídka musela být minimálně 3,5 mio Kč. A jakmile bytové družstvo zjistilo, že tímto vyloučením čelena a následným vysoutěžením nového člena vlastně jako bonus získalo do kasičky tržní hodnotu bytu, začaly se dít věci. U nás v byťáku už se dějí. Už to skoro vypadá, že se postupně vytváří seznam, koho ještě vyloučit!

            https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2012-90#p614-1

            1. Chapu, ale ja ten byt mam v OV a jen kupuju sluzby druzstva, ktere ho kdysi melo ve sprave. Takze vyloucit mne druzstvo nemuze a vlastnici ostatnich BJ v tom panelaku z toho sveho sociku nesmi. Z toho tedy strach nemam.

              1. mi to přišlo jako nějaká blbost a motání družstva se společenstvím. teď už rozumím.

                1. Lukas B. a Sysop: bacha na to, že byt lze sebrat i majiteli. Není to tak jednoduché, jako vyloučit člena družstva, ale možné to je. Je to relativně nová úprava (od roku 2020), cílem je vyštvat především notorické rušiče, ale kdo ví, kam se výklad práva bude ubírat. Více namátkou z guglu třeba tady:
                  https://realitniadvokati.cz/jak-se-muze-svj-branit-kdyz-soused-neplati-zalohy-za-sluzby-a-energie/

                  1. to šlo samozřejmě vždycky, ale vždycky to byla dlouhá a trnitá a spíš teoretická cesta a nevím, zda ji někde úspěšně dovedli do konce. vyžaduje to nesnesitelnost vlastníka, jeho svéprávnost a jeho absolutní lemplovství a nespolupráci. budiž útěchou, že takový milý soused je problemazický nejen v bytě, a nabere nějaké ty spotřebitelské půjčky a nesplácí, nechá se chytit v tramvaji načerno atd. a nastoupí na něj exekutor a problém se časem vyřeší bez úsilí vlastníků.

                    btw, rušení zde není ve smyslu dělání hluku, ale porušování povinností.

                    1. Lukas B.: však proto píšu, že tady v tomto případě jde primárně o vyhnání rušičů, myšleno hluku. Zda by bylo možné jen tak vyhodit Sysopa z prázdného bytu jen proto, že neplatí zálohy, to si myslím, že tak myšleno není. Ale kdo ví, co by s tím šlo udělat, kdyby se hodně chtělo.

                    2. naopak. jde o porušování povinností, a dodržování klidu je jedna z mnoha povinností a stojí daleko v řadě za placením do fondů, dodržování požární bezpečnosti etc. za pouhé hlučné večírky nikoho nevyštvete, tam je problém vůbec prokázat a dosáhnout udělení pokuty.

                    3. Lukas B.: pokuta je to poslední, hlavním cílem je dotyčného dostat ven. Naopak to lze rychleji, než neplacení. Stačí pár výjezdů PČR, výzva a součinnost ostatních. Ve mě dobře známém případu od nastěhování po odchod méně, než dva měsíce.

                    4. počkejte, to jako vážně? jako že znáte případ, kdy byl legální cestou (tedy nikoli pomocí několika bijců vyděračů) vyštván vlastník z jednotky z důvodu hlučných večírků? to jsem asi špatně rozuměl, to asi byl nájemník nebo družstevník, ne?

                    5. Lukas B.: mea culpa, jasně, byl to nájemník, ne vlastník, sypu si popel na hlavu…

                    6. tak to jo.
                      aktuálně řešíme v baráku dva takové „nájemníky“, totiž ani jeden z nemá žádnou papírovou nájemní smlouvu a nic neplatí, jedná se o rodinné příslušníky vlastníků, v jednom případě zemřelého a i to je běh na dlouhou trať (byť jedno je snad už úspěšně vyřešeno a u druhého je patrné světlo na konci tunelu).
                      doporučení: nejezděte na motorce, nemějte moc rád rostliny a nepadejte z motorky na hlavu. oba dva bývali kdysi normální.

                  2. No tak, jasne, kdyz soused dela bordel, tak pak se muze stat, ze pujde z kola ven. Zajimave je, ze stejny postup jsem nevidel u domku, kdy sousedovi jebne a zacne na svem pozemku vytvaret pachnouci skladku.

                    1. Sysop: to jsem nikdy nezkoumal, jestli by šlo, ale myslím, že ne pod tímto ustanovením, protože to se týká SVJ. Analogií u domu by byla obec nebo městská část, jestli ta může někomu zabavit dům, protože dělá bordel, nevím.

                    2. Nejspíš by to šlo cestou opakovaného pokutování, a pokud by neplatil…

                    3. Teoreticky ano, prakticky je to beh na kurva dlouhou trat a spousta obci to neumi vyresit. Protoze i kdyby to nakonec totahla obec az k exekuci, ve finale bude mit na hrbu bezdomovce, kterej bude generovat bordel naprosto kdekoli, kam ho obec umisti. A to bude lepit obec.

              2. Pak OK. Já mám taky jeden byt v OV a družstvo mi poskytuje služby, ale druhý je družstevní a právě v tom družstvu, kde došlo k vyloučení.
                A tam se to pomalu točí pičou ke zdi. Hřebíky v zámcích, psí hovna v botách a sepisování seznamu družstevníků s vyloučení.

                1. Druzstevni byt v roce 24 vidim jako pruser, nebo aspon potencialni pruser. Predpokladam, ze to bylo nejake dedictvi, nebo mega vyhodna koupe podilu, takze clovek si moc vyskakovat nemohl.

            2. pokaváď platí, akorát že víceméně skutečnou spotřebu a ne to, co si nejaká banda kreténů nadituje i dyž ví předem, že to budou vracet, tak bych to chcel vidět

  2. Jedno potrubí, jedny dráty. Ale devadesátdevět různých obchodníků a milion různých ceníků. Větší debilitu aby člověk pohledal. Tohle je prostě zločin posvěcený státem, nic jiného. Logicky, ve finále to nemůže být pro zákazníka výhodné, protože kromě platby za samotnou energetickou komoditu je ještě potřeba uživit tu armádu zbytečných úchyláků, jejich kancly, budovy, výplaty dividend kamsi do tramtárie atd.

    1. Holt „hladové zdi“ nemusí stavět jen stát, ten nastaví jen právní rámec …

    2. To je logika. Takže kdyby byl jen jeden monopolní dodavatel všeho – ČEZ, Telecom/Telefonica/O2, VZP – tak by jako byly nižší ceny a vstřícnější jednání?

      A všiml jste si, že autor píše právě o svinském chování ČEZu, tedy toho polo-státního už-ne-monopolu a dominantního hráče?

      Zločin, či přinejmenším známka nebystrého úsudku, je podporovat vznik monopolů a oligopolů.

      A mimochodem, ten systém je nastaven dobře – musí existovat zvlášť majitel přirozeně-monopolní infrastruktury, tzn. ČEZ-Distribuce, CETIN nebo SŽDC, a zvlášť konkurence těch, kteří tu infrastrukturu využívají za rovnocenných podmínek a konkurují si cenou.

      1. Ideální by bylo ale dostat konkurenci i do té infrastruktury. Uznávám, že to není snadné, ale napadá mě třeba oddělit majitele a správce (provozovatele). Těch by bylo několik, a majitel by jim čas od času přerozděloval různě velké části sítě ke správě…

        1. dr_z:
          A co to má mít za výhodu?

          .

        2. Špatný model, to by žádnou výhodu nemělo. K nižším cenám by to nevedlo a naopak spory mezi nima by mohly omezit dosptupnost nebo kvalitu služby pro zákoše.

          1. Tak řekl bych, že cena té správy by měla tendenci být nižší, a tu samozřejmě koncový zákazník musí taky zaplatit…

      2. Jan Mrcasik 25.3.2024 v 1:30

        „…systém je nastaven dobře – musí existovat zvlášť majitel přirozeně-monopolní infrastruktury, tzn. ČEZ-Distribuce, CETIN nebo SŽDC, a zvlášť konkurence těch, kteří tu infrastrukturu využívají za rovnocenných podmínek a konkurují si cenou…“

        – – –
        Ale nemusí. A zrovna SŽDC, nyní SŽ – copak to má za přínos…?

        .

        1. Že by znevýhodnění dalších uživatelů kolejí ve prospěch ČD? Stejný důvod, proč se O2 musel rozdělit na O2 a CETIN. Sice to má furt stejného vlastníka, ale zákon CETINu ukládá se chovat k ostatním stejně jako k vlastní sestře O2.

          1. nove.kostatko:

            Aha, takže žádný.

            .

            1. No tak pokud je nežádoucí konkurence, která monopolu přistříhne křídla, tak žádný

              1. nove.kostatko:

                Tam ani konkurence být nemůže. Firma cucá prachy ze státu z rozpočtu na osobní dopravu, ve všem nadělá hromadu bordelu.
                Viník je znám, bohužel ho nikdo trestat nebude.

                .

                1. Měl jsem na mysli konkurenci dopravců, ne správce infra

                  1. nove.kostatko:

                    „..dopravců..“

                    – – –
                    A ti asi dostávají prachy odkud…???

                    .

                    1. Buď státu (u prodělečných lokálech třeba kraje) nebo od komerčních subjektů (třeba RegioJet)

                    2. nove.kostatko:

                      „..státu..“

                      – – –

                      Takže žádný přínos.

                      .

                    3. No tak třeba u nákladů má ČD cargo asi 50% podílu na tržbách u správy železnic. Takže odpově´d je, má to význam

                    4. nove.kostatko:

                      Vznik ČD Cargo byl nesmyslný tah, který stál každého daňového poplatníka dost peněz. V provozu to přineslo značné ztráty, mnoho výdajů za nic.
                      Nevím, kdes sebral nějakých 50 %.

                      .

                    5. třeba tady:
                      https://zdopravy.cz/vykony-nakladni-zeleznicni-dopravy-letos-prudce-klesly-dopravci-citi-krizi-169035/

                      dobře, těch nějakých 50 je přesně 56%. Myšleno samozřejmě nákladní dopravy.

                    6. nove.kostatko:

                      Ano, takže žádný přínos, jak jsem psal – jakýkoli další osobní dopravce jen cucá prachy ze státního rozpočtu na dopravu. Zisk z nákladní dopravy šel dolů kvůli preferenci silniční dopravy a další část jde fuč, protože náklady vozí pochybné firmy jako Unipetrol apod. Ten zisk z nákladů totiž kdysi platil tu prodělečenou osobní dopravu, ale to jsi nezažil, takže nevíš.
                      Jaký chlív to nadělalo v provozu nemá ti psát, ty pojmy stejně neznáš…

                    7. Přínos je ten, že teprve konkurence se navzájem nutí zlepšovat služby zákazníkům (nové vagony) a snižovat nabízené ceny eráru v rámci boje o zakázku.

                      Dokud se na dráze neobjevil Jančura, ČD ukazovaly nové osobní/rychlíkové vagony leda tak v Brně na výstavišti.

      3. Člověče, vy si trochu pletete pojmy. Takže:
        1) Popsané chování ČEZu nijak nevybočuje z toho, jak se chovají i všichni ostatní. Oni se právě dnes chovají, jako by šlo o oligopol. Prakticky nemáte na výběr, živíte tisíce parazitů zbytečně. Je to podobný případ jako 7 zdravotních „pojišťoven“, platíte 7x vyšší režijní náklady, ale žádný benefit to nemá.
        2) Jsem toho názoru, že nelze oddělit legislativu od fyzikální podstaty. Pokud někam vede jedna trubka a daný mix vnitřního média, je naprosto absurdní hrát si na sto dodavatelů a tisíc ceníků. To samé se týká píčovin typu komunitní energetika, kde podle návrhů můžete „poslat“ elektřinu ze své FVE příbuzným 200 km daleko, ale nemůžete ji poslat někomu do sousední obce. To je holt tak, když do energetiky začali namísto odborníků žvanit různí debilové a ztroskotanci, kterým jsme – nechápu proč – svěřili pravomoci rozhodovat o všem dění.
        3) Váš příspěvek obsahuje jednu zcela fatální vadu – vy totiž nejste schopen prokázat, že by státní energetika byla horší než ta pseudo-soukromá. Ba co víc, ono je to přesně naopak – dokud energetiku spravoval pouze stát, byla elektřina mnohem levnější a dostupnější a energetická síť robustnější.

        1. Pirath: minimálně bod jedna není pravda. Jednak, konkurence může snížit náklady. Samozřejmě, že monopol sníží spoustu nákladů (ušetříte za marketing, reklamu, úspory z rozsahu.). Nicméně, v případě ZP zákon ukládá maximální procento z vybraného pojistného na pokrytí nákladů. Ale zrovna u ZP jsou náklady tuším 3% vybraného pojistného, takže jejich snížení třeba o 1% je plácnutí do vody. Ve zdravotnictví jsou problémy, kde by se daly ušetřit peníze, v úplně jiných oblastech než v téhle. V německu je násobně víc ZP na obyvatele než u nás a problém to není.
          bod dva je nesmysl. právě proto, že po té infrastruktuře lze poslat, z obchodního hlediska, úplně jinou elektřinu. Já když si objednávám u eshopu konkrétní věc, je mi jedno, kde to kupuje. KLidně je možné, že koukám ve srovnávači na 10 různých nabídek a přitom všech 10 bere ze stejného skladu. No a co?
          bod 3 – ať se vyjádří autor příspěvku, nicméně to samé jsem slyšel když se pouštěla konkurence na autobusy, vlaky nebo leteckou dopravu. A nemám dojem, že by ty služby byly s konkurencí horší než u jednoho státního molochu. je to přesně naopak. navíc, třeba v případě ČSA (nebo malévu) je vidět, jak ten stítní moloch je v konkurečním prostředí napíču. Protože ho řídí dílem diletanti, dosazení politiky jako držhubné. Ne, díky, nechci.

          1. Zkusme neodbočovat k nějakým eshopům. Raději popište, jak konkrétně si představujete, že když ten samý plyn z té samé trubky bude prodávat sto soukromých prodejců namísto jednoho státního: Jak to zlepší kvalitu toho plynu? Jak to sníží náklady? Uvědomte si, že celý ten aparát snad stovky prodejců, plus každoroční ztráta času všech lidí hrabáním se v cenících, to jsou desítky miliard ročně, které by se daly využít účelně, ale jsou naprosto zbytečně promrhané. Plyn teče pořád stejně, jen se víc parazitů napakuje na hlouposti nás všech.

            1. desítky miliard? a ty čucháš co?

              no tak třeba tak, že ze stádního molochu ty desítky miliard zmiznou dílem tak, že to jistý existence účelově vyzmrdijou, dílem tak, že to povedou diletantistický hovada co budou srát na cokoli a rozpadne se jim ten skanzen pod pazourama, a přitom si nebudou váhat říct JAKÝKOLI ceny, pže vořech stejně nemůže utýct jinam, tak ať platí

            2. Pirath: a tu cenu u toho jednoho státního molochu bude určovat co a kdo? Navíc u komodity (když se budeme držet toho plynu), který ten stát stejně musí nakupovat, není jeho producent. S idiocií, státním úředníkům vlastní, klidně i přes to, že budu živit více dodavatelů a jejich aparát, ta cena v průměru může a zřejmě bude nižší. Protože ti konkurenti mají různé obchodní schopnosti, využívají různé zdroje.

              A navíc, jak psal behemot, to nejhorší co se s těma ušetřenejma prachama může stát je, že zůstanou v prackách státu. V tom nejlepším případě je jenom rozhází neefektivně za kraviny, ale pravděpodobně je použije k rozšiřování vlivu státu (přeloženo jako další buzerace) na běžné občany jako jsem já a na to ji sere bílej tesák.

              1. Nakonec je pro všechny lepší, když ty prachy za předražené služby skončí u přeplácených nadbytečných prostředníků, kteří je použijí na užitečné věci (jako vily, sporťáky a značkové kabelky pro milenky), čímž dají vydělat spoustě lidí…
                Zatímco stát by je promrhal na věci spíše nepotřebné až přímo škodlivé…

                1. jízlivec: píšeš to samé co já, tak te´d nevím, jestli to je ironie, nebo jenom potvrzuješ co jsem psal. nebo se to špatně zařadilo

                  1. To byl jenom takový přípodotek, vlastně souhlasný…

              2. metoda, jak udělat doma přes stádní molochy ceny snesitelný, je, že tento moloch nakoupí infrastrukturu jinde; takto stádní korporáty tzv. západních zemí nakoupili infrastruktůry na východě, mj. u nás, kde nás holí hlava nehlava, a tím potom dotujou ceny u nich

                tady ČEZ to zkusil, jenže dál na východ za slovačou už je jenom středověk, takže tam narazili, dostali do kožichu a utekli dom jak zpráskanej pes – páč nemají opitický krytí, jak ony západní korporáty, který až to tam budou privatizovat, tak si zajistí panáky ve vedení země, co už jim jejich „investice“ pohlídají

            3. Právě proto, že prodejce který nenarve miliardy do mramorových paláců a předražené reklamy na ČT1 a v Gambrinus lize může nabídnout nižší cenu ačkoli má stejné vstupníé náklady.

      4. Mrcasík: To máš těžký. nadávalo se na ČEZ jako monopol a že si diktuje ceny. Plebs vřískal a požadoval konkurenci. Konkurenci v přenosovce dělat nejde, tak se to muselo rozdělit na přenosovku a silovku a vznikli energ virtuálové. A plebs vříská zase, i když v podstatě jedinou možností, jak ten virtuál může mít levnější ceny, je vyhmátnout lepší ceny na burze nebo levnější přímý kontrakt.
        To samý tel operátoři. Plebs vřískal, že velká trojka, zloději, chceme konkurenci. Tak dostala velká trojka konkurenci v podobě vzniku tel virtuálů. A co se stalo? Máme jich tu asi stovku a stejně je cca 95% u velké trojky. A plebs vříská dál.

  3. Nic osobního ale hroutí se tu domeček v ruinu komplet pro všechny. // Když není supervaluta – energie tak je to na kolaps kdečeho což mnozí nedávají. Mladí nevybouřené tuplem, ne že by mi to hrozilo.
    https://www.youtube.com/watch?v=evwCYYO2ELk
    https://www.youtube.com/watch?v=Pw5IGcIfouE

  4. No.. hlavně ty zálohy. Mě to zmrdi zvedli z celkové sumy 40K / rok na 120K za rok. Tak jim volám a ptám se proč a oni, že se změnila cena, že to mám v ceníku. Říkám, že jsem na to koual a počítal a i s distribucí se přes 70K nedostanu, že to chci snížit. Oni „my nemůžeme“ ..říkám ..“jak nemůžete?!, já si klidně pak doplatek 50K doplatím“ ..oni „my nemůžeme“. Takže mají bezůročnou půjčku zadara a zákazník je u toho kokot. Není kam utéct, dělají to všichni.

    1. Mne je innogi snížil i přes nedoplatek ale v aplikaci byla možnost na nesnížení, tak a chtěl jsem ji naopak navýšit ale prý snížili cenu. U ale nich klient může přes měsíc.
      https://www.youtube.com/watch?v=cUeJdVV8yys

    2. Nevim, jak je to dnes, ale v devadesatkach existovalo neco, jako „zakonny urok“, tusim 18 % nebo kolik. Pokud mi nekdo visel prachy a nebyl urok smluvne osetren, mohl jsem mu tento urok vyuctovat. Leta jsem to neresil, takze nevim, jak je to dnes.

      1. vydává to ČNB

  5. Přesně tatáž zkušenost s mobilním operátorem. Na jednu stranu to chápu, poslat mail „nabídněte mi slevu nebo už vážně půjdu“ stojí 30 vteřin času a zkusí to každý třetí jouda. Na druhou stranu u dlouholetých zákazníků by racionální firma měla trochu jiné měřítko.

    A myslet si, že retenční oddělení zastaví odchod někoho, kdo už podepsal novou smlouvu s konkurencí a kdyby se tedy nechal „retencovat“, musel by vypovědět hned 2 smlouvy a uzavřít 2. novou… To není příliš bystrý úsudek.

    1. Ja jsem vsechny telefony rodiny prevedl z ceskeho Tymobajlu na nemecky a usporime docela dost. Plus, ten pocit, kterej se neda koupit…

      1. Sysop: A jsou stejně vysmátí i kamrádi, který když tvojí rodině volají, platí cenu za mezinárodní hovor? Vím, dá se telefonovat i přes data, ale běžné to stále není.

        1. Nam vola minimum lidi. Hodne se mailuje, nebo WA. Nejvic si volame mezi sebou. A tam prave vznikl ten prvotni problem, protoze zkurvenej ceskej Tymobajl ti pocita roaming za cesky ceny jen a pouze tehdy, kdyz v ramci EU volas z ceskyho na cesky cislo. Pokud ale volas na nemecky, tak platis mezinarod. Nemecky Tymobajl to tak nema. V ramci EU stoji vsechny hovory stejne. Takze mne to nakrklo a prevedl jsem rodinu na nemecky SIMky. Za stejny poplatky mame vetsi objem dat a hovorny jako by se nevolalo pres caru.

          Nekdo mi rikal, ze to ma podobne s polskejma SIMkama, ze jsou vyhodnejsi a neplati se mezinarodni roaming na cesky cisla. Ale to nemuzu overit.

          1. tady to ty svině dojí na všech stranách, jak dyby nemělo byt zejtra, takže s pšonkama by mě to vůbec nepřekvapilo

            1. Jeste navic jsem zjistil jeden necekanej benefit – mam tady v horskejch prdelich lepsi pokryti signalem. Protoze, nemecka SIMka si v Cesku vesele prepina mezi operatorama. Ceska se drzela jen ceskyho Tymobajlu. Jsou tady obcas hluchy mista a ten rozdil je znat.

    2. Jan Mrcasik: oni si to nemyslí, oni ví, že nemáte pravdu a že jim to funguje. Tak jednoduché to je. Žádná firma neplatí retenční oddělení jako náklad, proč by to dělaly?

  6. Nu, nic novýho v kotlince Koruny české. Mám s tím osobní zkušenost při migraci mezi telekomunikačními poskytovateli operujícími povětšinou na zcela nebo zčásti sdílené technologické infrastruktuře. Samozřejmě s různým nástřelem ceny nabízené novým zákazníkům a těm považovaným za zpitomělé věrné. V případě energií mi zatím nestojí rozdíly v cenách za ty nervy při srážce s nějakým blbem nebo čas ztracený hlídáním a spotováním a souvisejícími nutnými úkony.
    A nemám nejmenších pochyb, že se jedná o globální ten-denc kre-denc.
    Soudruzi ekonomové, finančně motivovaní výhradně podle haldy škváry, která zbyde na divý-dendy a zhovadilé bezdůvodné odměny všech řídících a statutárních vydřiduchů ovládajících výkonné vysavače občanských šrajtoflí, jsou zadavatelé díla a tvůrci portfólia „pozic“ PyjáRiťů na ojebávání kde koho v zájmu kde čeho, hlavně, když to sype. Mnozí PyjáŘiti se udělali pro sebe jako lobisté, což je synonymum pro PyjáR zmrda v politice, a víří sedlinu na dně politické žumpy zpravidla s použitím ideologických nasrativů.
    Původně zcela neškodnou, dokonce spíše žádoucí, reklamu a informování potenciálních zákazníků o produktu přetvořili v obor zaměstnávající armádů zmrdů³, nikoli pouze na kvadrát. Cílem té armády je za každou cenu oyebat a jinak zcela dezorientovat každého kulicha, který se nevzepře, a dotlačit ho aby vykakal zcela nesmyslné sumy za něco, co zpravidla vůbec nepotřebuje, anebo naopak nezbytně potřebuje, ale nemá již čas, energii, odbornost nebo mentální potenciál účinně vzdorovat nemorálním cenám. Stal se z toho celý vysoce sofistikovaný, na vědecké psychologii a sociologii založený obor, který nutně musí mít u cca 2/3 až 3/4 populace úspěch. Takový úspěch, že účinnost ihned zaznamenali ambiciózní gauneři a psychopati usilující o politickou i výkonnou veřejnou moc, kteří se jimi těsně obklopili, anebo nechali najmout jako marionety (dobře placené). Symbióza gaunerů a zmrdů funguje od vzniku Světa.
    Protože jakákoliv morálka při takové „práci“ zásadně omezuje svého nositele v použitých nástrojích, čili krátí dosažitelný vývar, nelze u PyjáRiťů a lobistů nic takového nahmatat, ani laboratorně diagnostikovat. Vrcholným stádiem jsou tzv. „ŠMEJDI“, proto jsou v Praze tak populární sekty ŠMEJDI SOBĚ, které velmi zpopularizoval gang Čižínských s pilotním projektem Praha 7 sobě.
    Teprve když ŠMEJDI začali ovlivňovat seniorní část širších rodin politiků, která plnila své nebo společné domácnosti spoustou nepotřebného harampádí za deseti a vícenásobné ceny oproti trhu a zatěžovala příbuzenstvo svými dluhy, došlo na zásah veřejné moci. Samozřejmě jen takový, aby tato dekadentní profesní i sociální diaspora mohla dál rozvíjet svoje vysoce honorované amorální aktivity ku prospěchu snažení politiků.
    Závidím generaci prarodičů a rodičů. Mohli strávit konec pozemské pouti sice nepříliš hmotně zajištěni, ale co člověk ke konci potřebuje, má-li kolem sebe v morálce vychované potomstvo a nadějnou nejmladší generaci, zato však s mírem a klidem v duši, že je nebude žádná existenčně nutná potřeba cenově terorizovat a zejména že politika neohrožuje životy potomků. Svoboda je muška jenom zlatá, páč každá moc vykonávaná člověkem bude mít vždy tendeci především občany ovládat pro svoje zájmy a zneužívat jako zdroj vlastního luxusu. Trvalá svoboda je chiméra a její kvalita a rozsah značně kolísá podle toho, jak moc pevný v kramflecích se aktuální režim cítí. A taky na množství prostředků, které jsme schopni nebo ochotni na péči o svobodu vynaložit. U extrémně zhovadilých mocichtivých individuí je i lidský život jen drobná suma v cashflow účetnictví. Ale to už je jiné téma.

  7. Každé dva roky, zhruba od doby zavedení neomezených tarifů, „měním“ operátora z důvodu získání cca 50% slevy na neomezené volání + SMS. Výsledná sleva se pokaždé pohybuje kolem těch 50% oproti tabulkovým tarifům a navíc občas i s nějakou bonusovou porcí dat. Vzhledem k tomu, že tarify silně zastarávají se jedná stejně o nutnost – rozuměj, nějaká úprava tarifu je beztak nezbytná. Jediné zajímavé je to, že to NIKDY nejde, dokud nemám vyžádán ten přestupový kód a uzavřenou předběžnou smlouvu s novým operátorem, byť třeba virtuálním. Až pak mi volá nějaká reálná osoba, většinou paní a milým hlasem mi nabídne přesně to, co hledám – a navíc mě vždy ubezpečuje, že za 2 roky už to bude automaticky řešit tohle „oddělení pro dlouholeté zákazníky“ (pokaždé jiný název)… a nikdy se to nestane. A to přestože nikam neodejdu nakonec.

    Vůbec nepochybuju, že s energiema, to bude naprosto stejné.

    1. To je zřejmě ten vyspělý západní kapitalizmus, že se člověk handrkuje jak na arabském bazaru, kde mu zboží nabídnou za 10x přepálenou cenu, aby se po půl hodině dostal jen na 2x přepálenou cenu.

      Zdalipak si korporace takto vytírají prdel i s německými či francouzskými zákazníky ?

      1. No… ne tolik, ale trosku taky. I Nemci se naucili, co znamena slovo winseln.

  8. Něky si říkám jaký hon přijde příště ?
    Napřed tu byl hon na popírače covidu a antivaxery, potom hon na proruské dezoláty co nesouhlasí s tím že se veškeré státní podpory a sociální programy přesměrují z těch co to tu desítky let platili a budovali, na vyžírky z ukrajiny…

    ovšem na celém tom mě děsí, že se v podstatě začíná spouštět systém sociálního kreditu, kdy jistí vyvolení mají jiné neoficiální ceníky. Za chvíli se zřejmě nedozvíte z webovek žádný oficiální ceník.

    Ale nainstalujete si appku, která vás bude šmírovat ve dne v noci a na základě rozsáhlé „telemetrie“ (dřív se tomu říkalo „kádrový posudek“) či na základě obsáhlých informací z neveřejných big data databází vás zařadí do kategorie heterosexuální bílý slovanský mukl-dezolát.
    Aa nebo naopak na do nějaké privilegované kategorie když třeba zjistí že mluvíte převážně suržykem a nebo si v googlu vyhledáváte témata jako Prague pride a v sexshopu často prohlížíte kategorie análních pomůcek.
    A podle toho dostanete buďto „dezolátskou“ nevýhodnou nabídku nebo naopak nějakou privilegovanou výhodnou.

    Co je tohle jiného než „systém sociálního kreditu“ ?

    1. Druhá věc co mě děsí je ta, že se dnes člověk nedovolá na infolince ani tomu lidskému čičmundovi, natož někomu kompetentnímu. Ale potýká se s nějakými automatickými chatboty vybavenými „umělou demencí“.

      Vsadil bych se že i ta první odpověď na dfensův email byla od nějakého chatbotu a nepsal to živý člověk. Jen na základě robotické analýzy textu a klíčových slov zaslal chatbot patřičnou univerzální odpověď.

      Takže tu máme zcela neprůhledný „systém sociálního kreditu“ kde se člověk nedovolá žádné spravedlnosti protože se ani nedostane do kontaktu s nějakým člověkem.
      To je výhoda těch „megakorporátů“, že pro ně neplatí právo ani soudní systém a nedovoláš se tam ničeho.
      Stejně jako v komunistické Číně.
      Takže dfensovo poznámka o „státním podniku“ je poněkud mimo mísu. Bo nadnárodní korporáty jsou v tom ještě horší. A v principu pro ně nejste zákazník.

      Ale jen vohnout na oškubání, v horším případě jen pouhé zboží a mukl o kterém sbírají mraky biometrických dat přes smartfoun, počínaje tím jak často a jak dlouho šukáte s manželkou, kdy s milenkou, s kým a jak často chodíte na oběd a konče celou vaší sociální sítí na základě toho komu voláte a na základě toho jaké další smartfouny jsou ve vašem blízkém okolí (bluetooth).

      Na základě těch osobních biometrických dat vám pak třeba banka nedá hypotéku, protože se třeba pracovně stýkáte či přátelíte se „sockami“.

  9. Ke zmr. Cemperovi, technická – manipulatori.cz už není hlavní osa. Tak rok zpátky se pan faktchecker dostal do situace, že nestíhal vytloukat lež lží a hrozilo, že soud přiřkne někomu náhradu, kterou by platil pan Cemper. Došlo tedy k přemigrování osob, spolků a webů. Nemám už v hlavě kdo a za co ho dostal, určitě to půjde dohledat.
    fakticke.info je teď správná adresa, tam je vše a PRAVDA.

    1. To je ta pravda, co o ni mluvil ten sislavej pan v kratkejch kalhotach?

        1. Nikde nevidim ale nejake info o pripadnem financnim vyrovnani, ktere by ho bolelo tak, ze by palil mosty. Zeby Cemper neprezil, ze na web musi napsat, ze lhal a proto meni domenu?

Napsat komentář

D-FENS © 2017