České politické neziskovky dopadnou jak Prigožin - zpět na článek

Počet komentářů: 44

Přidat komentář
 1. Podle nejnovějších zpráv nejen že Prigožin dostane munici, ale dohlédne na to osobně gen. „armagedon“ Surovikin.

  Který na rozdíl od většiny ostatních zkorumpovaných generálů nemá děti/vnoučata na studiích v Cambridgi či na Harwardu, kde žijí v „sociálních bytech“ bratru za 150 mega českých, psaných na manželku, snachu či sourozence toho generála. Což je takový laciný byt, který si jistě z mizerného ruského armádního platu může dovolit.
  Profláklo se že i samotný Šojgu má byty v Londýně napsané na jeho příbuzné, kteří tamtéž žijí a studují.

  A zajisté tyto luxusní nemovitosti v Londonistánu či na Floridě nemají nic společného s tím, že tito generálové vedou celou vojenskou operaci spíš ve prospěch Ukrajinců (=američanů) a nikoliv Ruska. A veškeré vojenské úspěchy jsou ne díky těmto generálům, ale navzdory jim. A jsou jen zásluhou polních důstojníků a řadových vojáků. Plus PMC Wagner, kam se přihlásila spousta nasraných vojáků i nižších důstojníků co odešli z armády.
  Zajímavé je, jak Šojgu i oficiální velitel operace Gerasimov, hrají mrtvé brouky. Tipuju že brzo se naserou i obyčejní rusové (ne jejich soc. sítích to vře) a ženy kterým se synové či manželé vrací domů v rakvi, protože generalita sabotuje bombardování logistických uzlů, skladů munice, PHM i rafinérií. Takže ukrajinská armáda se vesele promenáduje na celém území a v klidu dodává na frontu celé vlaky munice a paliv. Ale až se nasere i obyčejný rus, tak tito generálové skončí ve vězení a nebo nakonec degradovaní na vojíny v první linii. I s tímto mají rusové historickou praxi.

  1. to by mohlo vysvětlovat proč už dávno není místo Londýna radioaktivní kráter, když by to efektivně zabránilo zbytečným obětem na Ukrajině :-)

   1. A) Stačí logická úvaha žáka prvního stupně: jak daleko dojede tank z Kyjeva, když jsme raketami rozjebali všechny rafinérie, klíčové ropovody, hlavní zásobníky PHM

    B) A teď trochu rafinovanější úvaha, kterou by mohl zvládnout žák druhého stupně ZDŠ proševševší brannou výchovou:
    Jak dlouho vydrží banderovský režim okolo Kyjeva a Lvova, když mu raketami rozjebeme klíčové trafostanice, televizní vysílače propagandy, a základní zásobovací cesty ?

    1. Rozluštění hádanky:

     A) maximálně tak do prdele, protože poslední zbytky benzínu použije politická a mafiánská elita aby s kufry plnými peněz a zlata zdrhli za hranice, dokud můžou.
     Bez pohonných hmot se armáda zastaví, jako organizmus bez funkčního krevního oběhu. Proč asi tak chtěli Hitlera především odříznout od ropy ?

     Zajímavé kolika lidem nedochází tato základní primitivní logika. A furt řeší nějaké tanky, HIMARSy a podobný šrot ze západu. Přitom bez nafty jim na tu frontu nepřivezou ani žrádlo, natož munici.
     Ostatně, ani ta děla nejsou úplně samohybná, že by se po bojišti přesunovala sama.

     B) Kolik dní bez tepla, bez tekoucí vody a bez jídla asi potrvá, než lidi sežerou zaživa svoji věrchušku ? 5 nebo 7 ? Zvlášt když jim nebude lít skrz televizi do kebule propagandu, že vše je v pořádku a že se to do pár dní opraví, a vojska jsou už kousek od Moskvy.

     To vyžaduje opravdu řádnou a roky trvající propagandistickou práci, někoho přesvědčit k sebevražednému boji proti jaderné velmoci co má 4x víc obyvatel, 8x větší ekonomiku a zásoby munice na 3 války.

     1. Je dost možné, že to někdo sabotuje, ale nevylučoval bych ani nekompetenci. Proč jsou např. USA permanentně ve válce? Nezdá se totiž, že by to bylo proto, aby vyhrávali války.

      Navíc bombardovat infrastrukturu někdo zkouší každých pár týdnů. Nedělám do tlustoproudu tak nevím kolik práce dá opravit např. řádně zkalibrovanou rozvodnu. Ale evidentně buď kalibrace nenadělá zas takové škody a nebo není složité dát to znovu dokupy, za pomoci masivní podpory západu. RF nemá vzdušnou převahu jako USA v Iráku, a jak náhradní vybavení, tak techniky kteří jej zprovozní lze dopravit letecky.

     2. Něco z odpovědí Prigožina na otázky
      Zdroj:
      https://telegra.ph/Otvety-Evgeniya-Prigozhina-na-glavnye-voprosy-kotorye-est-u-obshchestva-05-06

      Abych vyloučil fámy, odpovídám na hlavní otázky, které společnost má pro mě a pro Wagnera PMC.

      I. Co dělal Wagner PMC v Bachmutu? Proč byl Bakhmut potřeba?

      1. PMC „Wagner“ vstoupil na území osady Pervomaiskoye dne 19. března 2022 z důvodu, že ruské ozbrojené síly nezvládly zadané úkoly, postoupily frontu západním směrem a prolomily obranu ozbrojené síly Ukrajiny po linii roku 2014.

      2. PMC „Wagner“ se úspěšně vypořádal s úkolem prorazit do 9. května 2022 opevněnou obrannou oblast Ozbrojených sil Ukrajiny, jejímž prvním bodem byla osada Popasnaja.

      3. Po ústupu jednotek MO RF z Chersonské, Nikolajevské, Charkovské a Luhanské oblasti (Krasnyj Liman, Kupjansk, Izjum) zadržely jednotky PMC „Wagner“ nápor nepřítele na tzv. frontu o délce 148 km, přičemž za den postavili pozice na části fronty o délce 38 km.

      4. Dne 8. října 2022 bylo společně s armádním generálem Sergejem Surovikinem rozhodnuto zahájit operaci „Bachmutský mlýnek na maso“ – útok na vesnici Bachmut s cílem vyprovokovat Vladimíra Zelenského, aby vrhl co nejvíce sil možných držet Bamkhut. V Bakhmutu jsme mleli APU, odtud název – „Bakhmutský mlýnek na maso“.

      5. Účelem operace „Bachmutský mlýnek na maso“ bylo umožnit jednotkám ruské armády zaujmout výhodné obranné linie, mobilizovat, přezbrojit, vycvičit personál a zvýšit jeho bojový potenciál.

      6. Doba operace byla společně s armádním generálem S. Surovikinem stanovena na dobu 6 měsíců (podmíněně do 8. dubna 2023).

      7. Osada Bakhmut nemá žádný strategický význam pro další postup na západ.

      8. Strategický význam pro postup ruské armády má dobytí osad Kramatorsk, Slavjansk, Družkovka, Konstantinovka – „Donbaský prstenec“, na západ od něhož se otevírají rovinatá území, na kterých je pro Ozbrojené síly Ukrajiny obtížné k udržení obrany v případě útoku přesilových sil ruské armády.

      II. Proč vznikl „hlad po granátech“?
      9. Na pozadí propagace PMC “Wagner”, která obsadila 1500 Km2 a 71 osad, ministerstvo obrany Ruské federace utrpělo neúspěchy: porážky na frontách, nedostatek kontroly, skandály s mobilizací, problémy se zásobováním, disciplínou a tak dále.

      10. Aby vykompenzovalo své neúspěchy, způsobené závistí, při pokusu o intriky, ministerstvo obrany se rozhodlo začít kontrovat Wagner PMC:

      – byl zakázán nábor dobrovolníků mezi vězni;

      – dodávka zbraní byla zastavena;

      – snížila dodávku munice na 30 % aplikací (od května 2023 – až na 10 %).

      11. Ministerstvo obrany vytvořilo další problémy:

      – ustalo vydávání zasloužených řádů a medailí zemřelým;

      – PMC “Wagner” byla odepřena možnost leteckých letů pro přesun personálu z Afriky do zóny NVO;

      – osobám z Ministerstva obrany v interakci s PMC „Wagner“ bylo zakázáno komunikovat s jednotkami PMC „Wagner“;

      – speciální připojení je zakázáno;

      – Letadla pro operační přesun munice byla zamítnuta.

      12. Přes odpor ministerstva obrany pokračoval Wagner PMC v úspěšném vedení vojenských operací.

      13. Aby byla zajištěna úplná „blokáda granátů“, která nespočívá v umělém nedostatku granátů, ale v úplném zastavení dodávek, byl vyhozen generálplukovník Michail Mizincev. (pozn. – náměstek min. obrany pro logistiku)

      16. Po sedmi měsíci “Bakhmut mlýnek na maso” PMC “Wagner” ztratil svůj bojový potenciál. Důvodem bylo omezení přijímání personálu, vytvořené v únoru 2023, nedostatek požadovaného množství zbraní, nedostatek požadovaného množství munice (uměle vytvořený „hlad po granátech“).

      17. Je třeba poznamenat, že operace „Bachmutský mlýnek na maso“ nebyla navržena hlavně k tomu, aby dobyla osadu Bachmut, ale aby semlela jednotky ozbrojených sil Ukrajiny a zorganizovala oddech pro ruskou armádu za účelem obnovení bojeschopnosti.

      18. Mlýnek na maso Bakhmut plně splnil svůj úkol.

   2. To že místo Londýna není kráter, by taky malinko mohlo souviset s tím, že královské námořnictvo pořád má, i přes všechnu bídu, ve službě čtyři ponorky třídy Vanguard. Každá nese 16 raket Trident 2. Jedna raketa může mít osm hlavic po 500kt.
    4x16x8=512. Ne ani Anglii v současném stavu fakt nechceš nasrat:-)

    1. tolik hlavic snad v životě neměli, celkem běžně sou někerý hlavice prázdný, resp. sou to falešný návnady

 2. Má pravdu, předseda.

 3. Upřímně se na to docela těším. Trtošku se nad touhle svoločí stahují mračna a to je jen dobře(myslím české neziskovky, ale ta paralela s wagnerkama je vcelku zajímavá).

  Sověti samozřejmě postupují na všech frontách!

  Sovětský svaz, mírová hráz!

  1. Se Sovětským svazem na věčné časy!

   1. Od 26. dubna 1986 se říká:
    Se Sovětským spadem na věčné časy!

    1. A ani o den déle.

 4. Zajimave srovnani. Některe neziskovky opravdu fungují jako žoldáci aktuální vlády. Ale nekteré vůbec. Spektrum neziskovek je mnohem šiřší, než obyčejný člověk vidí v médiích. Jsou neziskovky, které se starají o nemocné, kultivují své okoli atd. A jsou neziskovky, jako AutoMat, kteé by potřebovaly utáhout kohoutek na nulu. BTW AutoMat funguje aktuálně ve verzi Zapsaného spolku, nicméně platíme ho my všichni.

  1. Ono těch opravdu užitečných neziskovek je většina, problém je, že o nich není nic slyšet a z eráru taky dostávají jen drobné. Slyšet je ta sbírka sráčů, co řve o inkluzi, právech deviantů a podobných prima „evropských“ hodnotách. A tihle dostávají většinu dotací podle principu Rozděl a panuj. Průměrný občan je zahlcený hromadou sraček ze všech stran, v novinách, rozhlasu, televizi na normální názor není místo, tlačí se propaganda za každou cenu a nikdo už ani nepředstírá, že mu jde o něco víc, než o vlastní prospěch.

   1. největším příjemcem veřejných peněz z řad neziskovek je sport, konkrétně fotbalový svaz.

 5. Byla jednou jedna neziskovka jménem Charlie Hebdo. Dlouho, dlouho kreslili, hodně lidí naštvali, ale dle soudů bylo vše v pořádku a všechny sprosťárny musíte zkousnout.
  Pak přišel Arab s kalašnikovem a posměváčci dokreslili.

  1. Satirický časopis je neziskovka v které vesmíru?

  2. Jihočech Honza:
   Charlie Hebdo ale kreslí pořád. A docela vtipně bych řekl.
   https://charliehebdo.fr/wp-content/uploads/2021/12/1536-14-boucq-sexe1.jpg?x68393
   Překlad:
   Poslední dobó už fakt nevím co na sebe.

   1. Vtipní jsou, ale z muslimů si už srandu nedělají.

    1. Tak mě napadá, co by se asi muselo udělat, aby si z nás vláda přestala dělat legraci. 8-o

 6. Zvláštní svět, ve kterém se sdružení lidí hodnotí podle právní formy. Vznikl by podobnej vejšplechjt o eseročkách?

  1. Myslím že ne. A dokonce bych i věděl proč. :-P

 7. V Časovym Jaru u Bachmutu toho včera v noci a dnes přes den lítalo tolik, že zprávy o nedostatku dělostrelecké munice a Prigožinovo divadelní vystoupení považuji za poměrne zdařilou dezinformační operaci…

  1. tak co se týče raketovýho vojska a těžkýho dělostřelectva, to je předpokládám hlavně v gesci pravidelné armády, voni sou hlavně pěchota a mechanizovaná pěchovat, tak budou mít spíš pěchotní zbraně, maximálně těžký kulomety a minomety, ne?

   1. Tak on je ti i ten minomet uprostřed panelákového sídliště poměrně k ničemu. Když je protivník poschovávaný za několika železobetonovými zdmi. Maximálně je můžeš otravovat, když se přesunují mezi domy.
    Tam se spíš osvědčily RPG , Kornety a podobné hračky.
    Byť jsem nepochopil, proč to prostě neprofouknou pomocí TOS.
    Údajně se tam pořád ještě drží nějací civilové, možná proto to berou dům od domu. Prostě nechápu, proč z toho udělali takový mlýnek na maso a neostřelovali masivně přístupové cesty. Vždyť by jim tak dávno musely dojít zásoby a munice. Něco mi tu nehraje.
    On ten Bachmut není ani tak velký, na to jak dlouho se tam prcají barák od baráku a jsou rádi že postoupí 100m denně.

    1. šak cesty praží jak zjednaní, proto mají ukroši takový ztráty, všecky posili co přisouvají tak probírá už dělostřelectvo po cestě

    2. > Rozjebat cesty
     To se snadněji řekne než udělá, všechny cesty od Bachmutu teď vypadají přibližně takto:
     https://img.4plebs.org/boards/pol/image/1670/77/1670774625131063.jpg
     https://files.catbox.moe/vlzjsf.mp4
     Ještě byla fotka jakési dálnice úplně na hadry, ale nemůžu ji najít. No tak buď je i přesto někdo zásobuje (zřejmě za cenu obrovských ztrát) nebo si vystačí s tím co mají.

     > TOS
     Ten už taky někdo zkoušel:
     https://files.catbox.moe/9lq9jo.mp4
     A nedávno:
     https://files.catbox.moe/81nill.MP4
     https://files.catbox.moe/x3y7fn.mp4
     https://files.catbox.moe/y773kx.mp4
     https://files.catbox.moe/kw13bx.mp4
     Salvo z TOSu údajně zabije všechno na ploše 200*300 m, ale zase těžko říct jaká je letalita té tlakové vlny za několika zdmi. A když na tě začne pršet oheň, můžeš teoreticky zdrhnout jinam, tady je výhoda že tě neuvidí žádná termovize. Vypadá, že ty městské boje jsou solidní maras který by dokázal urychlit leda tak FOAB nebo taktická atomovka, ale pak je samozřejmě otázka kolik tam zůstalo civilů.

     1. máš tam zmotaný gde co, minimálně někerý záběry sou hořčíkový granáty

      1. Myslím že to bylo vypáleno z GRADu a ne TOSu, ale ta 4 videa jsou pár dní zpátky z Bachmutu.

       1. jo a sou to očividně dělostřelecký hořčíkový granáty, to jak se to rozprskává jak vohňostroj (kerým to vlastně je)

        1. Jsme si asi nerozuměli – já netvrdím, že je to něco jiného. Jen jsem psal, že na ten Bachmut každých pár dní někdo něco šupne a nevypadá že by to něco dělalo.

    3. podle mě to nemůžou udělat, protože uprostřed bachmutu je nějaká základna či kasárna a bůh ví co je uvnitř, třeba tam mají nějaký svinstvo, který nechceš třeba nekontrolovatelně rozjebat.
     Podle téhle mapy to už obsadili:
     https://militaryland.net/wp-content/uploads/2023/05/day_438_Bakhmut-City-1.jpg

   2. Ne, Prigožin má tanky, dělostřelectvo i letectvo. Je to naprosto regulerní pravidelná armáda ve všem kromě jména.

    Můj ruský kolega (taky se zajímá o vojenství, jen z „jejich“ strany, občas má zajímavé info) v podstatě potvrdil, že to bylo celé šaškárna, že ukrové v očekávání rozpadu fronty jak loni hned nasadili zálohy a pak dostali těžký výprask od dělostřelectva. Ale kdo ví, kde je pravda.

 8. Já osobně bych bedlivě sledoval, co bude 9.května řečnit na rudém buzerplace Vladimir Vladimirovič.
  A na základě toho pak případně utíkal do obchodu nakoupit větší zásoby a hajzlpapír, či do bauhausu abych přeměnil sklep na protiatomový kryt.
  Případně balil kufry a zdrhal někam do Argentiny.

  Myslím že se opět velmi rychle blíží doba, kdy když kdysi Brežněv výhrůžně zahýbal obočím, tak z toho západní politikové defekovali ježky bodlinama napřed, v Pentagonu měli v gatích hnědý poplach, a britská královská rodina běžela do protiatomového krytu.
  Rusko už není ten medvídek na řetězu z 90. let, na kterého bylo možno názet kameny, odpadky a šťouchat ho naostřeným klackem do břicha, jen tak pro zábavu.

  Že si to neuvědomují politrukové z Aspen institutu (aka momentální vláda ČR) je bohužel normální. Ale průměrný čech by neměl být takový kretén a pořád jim žrát tuhle přihlouplou propagandu. Nebo dopadnem jako ti pitomci na Ukrajině: do posledního čecha, za Bidena a jeho rodinu !

  1. Nevim nevim, že prý pro moderní neutronky není odstínění 200-300 metrů skalou proti radiaci dostatečné, možná se prokopat k protinožcům, že jo. A za měsíc si příchozí otočí klíčkem ve vašem voze.

  2. Ano,

  3. Ano, Rusko už opravdu není ten medvídek na řetězu z 90. let, dnes je to mnohem horší. To co měli jíst pozítří prožrali už včera a zbytek rozkradli.
   Papírově nadějné zbrojní projekty se proměnily na jachty oligarchů a „třídenní speciální operace“, která měla alespoň podpořit prodej existujících zbraní dopadla jak dopadla… Sorry jako, ale pomalu končíme a doufám, že na Čínsko – Polské hranici bude klid..

   1. To opisujes hospodarenie chochlov 30 rokov od samostatnosti? V Rusku su (aspon v Putinovej ere) oligarchovia drzani ako tak za gule (preto ten kvikot zo zapadu), chocholski oligarchovia rozkradaju Ukrajinu od sameho zaciatku az doteraz.. rovnako, ako rozkradaju zapadnu pomoc (financnu aj vojensku) a uz sa nevedia dockat rozkradaciek tzv. obnovy povojnovej Ukrajiny (hoci je velka otazka, aky rump state to bude, ak vobec).

    Mimochodom, pianodick mal nejaky kysly ksicht, ked mu povedali z MMF, ze pozicky bude treba aj splatit a ma znizit socialne vydaje obyvatelom a ksefty svojim sponzorom a pasakom.

 9. Zajímavý byznys plán má, soudruh Předkožkin.

  Za akce svých lidí fasuje prachy a ještě i matroš? Pokud má svým lidem vyplácet zajímavý žold a ještě by k tomu měl nakupovat zbraně, munici, materiál a potraviny, nemůže mu z toho nic zbývat jako vejvar…

  Všechno zase jeden velikej podvod, zase dojení armádního rozpočtu?

  1. PMC Wagner dělá prakticky výkon „koloniální zprávy“ v několika různých odkundysstánech a banánových demokratických republikách a bude z tohoto hlediska vysoce profitabilní. Angažmá PMC Wagner na Ukradině se zdá být spíše takovou reformou vězeňství – způsob, jak nechat odstřelit všechnu darmoživnou škodnou z tRuských kriminálů. Sečteno podtrženo, je to zatraceně složitejší a jde o dojení několika rozpočtů různých afrických prdelí.

Napsat komentář

D-FENS © 2017