Boj s dezinformacemi je příznakem krize řídících struktur - zpět na článek

Počet komentářů: 22

 1. Dnešní večerní propaganda na ČT byla též zábavná. K tématu. Reportáž od plzeňských rybníků o bordelu, který tam návštěvníci dělají. Politruci to tentokrát zvládli, protože to že ten bordel dělají úkáčka poctivě vystříhali, takže to v reportáži ani jednou nezaznělo. Zajímavé, že zrovna ČT má o dezinformacích a fake news plnou hubu.

  1. Na havlovizní objektivní zpravodajství nemám žaludek. Radši jdu na zahradu, lítá k nám přes dvacet druhů ptactva, z jezírka láká skokan samičku, večer přijdou ježkové. Pohoda :-)

  2. Však taky většinou to není o tom co se řekne, ale o tom co se neřekne. Proto má taky soudružka Jourová takovou starost. Nejdříve si to lidi přečtou na „dezinformačních “ webech, pak o tom tlachají v diskusích na idnesu a když to nejde jinak, tak se ta infomace na hodinu objeví někde úplně dole na mainstreamu.

 2. Jenže to není ani krize, ani selhání řídících struktur, ale ZÁMĚR.
  To co se prostěmu vohnoutovi jeví jako něčí šlendrián, je ve sekutečnosti záměr někoho mnohem výš postaveného a mnohem víc rafinovaného.

  Je snad selhání to, když přes hranice proudí davy migráčků z afriky něčí selhání? Když doposud přes hranice neproklouzla ani myš?
  Rozhodně ne. Je to záměr s cílem kalergizace a islamizace evropy.

  Stejně tak likvidace podnikání, živnostníků, uvržení většiny populace do chudoby pomocí „protikoronavirových“ opatření není ani v nejmenším něčí chyba či selhání.
  Ale opět je to něčí ZÁMĚR s cílem resetovat celou ekonomiku a společnost do podoby „nebudete nic vlastnit, ale budete (povinně) štastní (nebo vám komando ideopolicie rozkope držky)“

  Jen naprostý vohnout v té zcela zjevné agendě vidí jen něčí šlendrián a něčí chybu.
  Kdo a jakými metodami řídí celosvětovou globální agendu, je popsané v tomto videu:

  https://rutube.ru/video/37674113ca740b46e688e5535e315a10/

  1. Ještě je dobré shlédnout video:

   „Jak prožít poslední dny před zhroucením Světového řádu“

   https://rutube.ru/video/a337be28035ec122bff7bae5c7494716/

   Pokud chce člověk být v obraze, co se to vlastně na globální úrovni děje, a že je to proces naprosto nezastavitelný. To všechny ty koronaviry, plandémie, lockdowny, vybíjení dobytka, zdražování energií. likvidace průmyslu atd atd…. to je jen chabý pokus těch superbohatých a supermocných (spíš supernemocných) zastavit tuhle celoplanetární změnu a udržet si svůj status a bohatství.
   Což prostě už není možné, udržet tenhle globální finanční koncentrák, který po stovky let umožňuje hrstce lidí parazitovat na práci a životě dolních miliard.

   Rozpadá se nám to před očima. Porobené koloniální země jako Indie se osamostatňují od dolarového otroctví a začínají se rozvíjet, i díky levné ruské ropě a brzy i plynu.

   1. Co změnit medikaci?

  2. Nejedná sa o žiadny zámer, ale o prejav storočiami overeného porekadla „Cesta do pekla je lemovaná dobrými úmyslami.“ Alebo „Nehľadaj konšpiráciu tam, kde sa problém dá vysvetliť obyčajnou hlúposťou.“

 3. Jako obvykle za 1*. Jen s tím plyšákem bych to viděl jinak, kloním se spíše k vysvětlení, které podává Jurman v Převratu.

 4. Problém vůbec není v informacích, ale prostě v tom, že dneska jako za komárů je ze všeho politická věc. A politika je vždy hra s nulovým součtem, někdo získává, jiný tratí. Zákonitě pak ten, kdo není s námi, je na druhé straně barikády.

  Kdyby se bývalo očkování nechalo na lidech, tak si jej jistá část lidí dopřála, jiná zas ne, nanejvýš by se to probíralo u piva nebo u kafe a sacheru. Ale protože se z té těžší chřipky udělal boj dobra se zlem a protože se plošně nutily včeličky, tak se proti tomu zákonitě zvedl odpor. Podobně plošné vnucování protiruských emocí vybudí nutně reakci, a sice stejně silné, ne-li silnější, přesvědčení menšiny, že Rusko nemůže činit špatně (přičemž oba to názory stojí za vyližzadnici). To samé najdeme vůbec všude, kde se lidem vezmou peníze a svoboda zařídit se podle sebe, tedy kdekoliv, kde se do věci sere stád. A že už je jej přes 50% HDP…

  Na to ale, aby se věc obrátila k lepšímu, to zatím rozhodně nevidím. Den poté, co Bába a Červená mikina vyhlásili uzávěru okresů, jsem sedal do vlaku v Plzni a jel za dcerou do Trutnova. A byl jsem tam skoro sám. Většina debilů seděla doma, byť i jen malá násobilka stačila k výpočtu, že fízlů je prostě moc málo, a nebylo tak těžké si přeslabikovat to nařízení a vidět těch děr, co v tom bylo jak v hrubém cedníku. Nebo si vybavuji napjatou scénku v autě s kolegy, když jsem na prázdné křižovatce odbočil doprava, přičemž na semaforu svítila červená lampa. Lidi chtějí poslouchat i dementní nařízení, nebo nařízení aktuálně zbytečná, spíš než rozum. Takže to tady určitě v dohledné době bude víc těch patnáctiminutovek nenávisti a bojů s dezinformací, nebo mandelinkami.

 5. A protoze opakovani je matkou moudrosti, dam to sem jeste jednou.

  Kdopak jsou soudruzi bojovnici s dezinfem?
  Mafos, karierni komous, marxista a levicovy extremista.

  Ti nejpovolanejsi na lov ruskych dezinformaci :D

  https://www.abclinuxu.cz/blog/GretinBlogisek/2022/6/soudruzi-bojovnici-proti-dezinfo-128373-128683

  (pokud prezijete Gretinu, uhm, stylistiku, da-li se to tak da vubec nazvat…)

 6. „komunismus … projev úpadku a dekadence“
  V nabídnuté možnosti různých názorů lze zmínit, že z jiného pohledu můžeme za začátek období úpadku a dekadence na obou koncích společnosti (hodně bohatí – hodně chudí) považovat konec 19. století. Poté, co globální elita nakonec pomocí světové války přetvořila světovou společnost, lídři (jak se dnes říká) na všech úrovních zajištovali potřebný úpadek a dekadenci v místech svého působení. … Morálně vadní a často kvůli činnům v minulosti zavázaní momentálním vládcům, stejným jako jsou oni. …

  Po roce 1948, konečně tedy zde v „komunismu“, nejdřív nadšenci, pak obrozenci, nakonec disidenti. Čeho jiného, než úpadku a dekadence mohou ti být nositelé?

  Nakonec ponechání vnější slupky všeho „komunismu“, ovšem kolem s hradbou soudruhů stojících pevně na stráži. Byť to jsou soudruzi taktéž vnitřně vykotlaní, tuzexovými bony šustící.

  Ba ne. „Komunismus“ není projevem dekadence a úpadku. Ty přinášejí od svých řídících orgánů vedených globální elitou ti, kteří vyrobili mrtvého studenta, byli mrtvým studentem a rozšířili zprávu o mrtvém studentovi. Ty rozšiřují organizátoři a režiséři spontánních masových projevů vůle lidu. A ty podporují mrdky mediální. Bohužel, zdebilizovat lid se ukázalo snadným tehdy i nyní a zřejmě to bude pokračovat i v budoucnosti. Přitom tato schopnost lidu (nechat se snadno ovlivnit) není jednoznačně špatná. Ale naprostá nepřítomnost vůdce typu Jiřího z Poděbrad (Juana Peróna, Fidela Castra, Muammara Gaddafiho) a jeho suity je zárukou, že lid bude do konce debilizován korektně.

  Příklad se slonem v zahradě by bylo možné přiblížit masám v současné situaci: potrestáme slušného blízkého obchodníka dobrým, dobře ošetřeným a cenově přijatelným pivem tak, že budeme kupovat podstatně dražší a horší roztok jakýsi od přespolního frikulína. Je to tak nutné, neb to je fialově správné – a nikdy jinak?

  S tímhle by nesouhlasil ani Pepek Vyskoč. Ovšem od nového roku by měl za krkem bijce z elitního útvaru pro boj s kontrarevolucí, eh, extrémizmem. Otázka: jak by si s touto situací poradil? Šel by za frikulínem, říkaje si, že debilem se narodil a debilem zůstane, nebo by si uvědomil, že na nepochopitelnou, obecně škodlivou činnost těch expertů ve zbrani a jejich duchovních otců, ve prospěch globální elity, přispívá daní ze_svých vyžebraných pár_krejcarů?

 7. Ukrajinská vlajka na štítu sochy Jošta Lucemburského na brněnském Moravském náměstí vydržela jen několik dnů. Magistrát ji podruhé povolil umístit jako podporu Ukrajině napadené Ruskem, v neděli ji několik lidí znovu sundalo. A vsimnete si diskuzi pod clankem.Znacne prevazuji lide, kteri maji pocit ze to tento rezim tezce prehani s proUKR propagandou… A takove pocinani byl jeden z hrebiku do truhly KSC.
  https://www.novinky.cz/krimi/clanek/nekolik-lidi-strhlo-v-brne-ze-sochy-josta-ukrajinskou-vlajku-policiste-je-zadrzeli-40402527#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&dop_req_id=YiBufMRZ8zC-202207110023&dop_id=40402527&source=hp&seq_no=3&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

 8. Termin „desinformace“ je oxymoronicky blabol. Slovo informace z nehoz je derivovan, kde informace je reprezentace faktu, jevu, cehokoli, je neutralni vyraz ktery inherentne nerika nebo neimplikuje nic o podstate toho co reprezentuje. Tedy jestli dany fakt, jev, etc. je pravidvy, falesny, smutny, vesely, … (enter any fucking attribute of your choice). Designovat neco jako „disinformaci“ pripadne „misinformaci“ nebo „whatever-the-fuck-informaci“ je tudiz semanticka picarna. Jedna se samozrejme o zpusob jak urcite informace, ktere se nejake zasrane mrdce nehodi do kramu, designovat jako ideologicky zavadne a v podstate umoznit persekuci jejich nositelum.

  Takze pokud nekdo zacne mektat neco o disinformaci, je idealni mu tohle vysvetlit a poslat ho s tim do pici. A resit danou zalezitost a ne to jestli informace o te zalezitosti je „disinformace“.

  Co se tyce informaci obecne, tak nedavno jsem slysel zajimavy nazor ze dnesni situace je podobna vynalezu knihtisku. Pred jeho vynalezem meli knezi a jine privilegovane mrdky monopol na vyklad psanych textu a tudiz mohli masivne ovlivnovat lidi a udrzovat je v indoktrinaci a nevedomosti. Pote co se zacaly knihy tisknout a vic a vic lidi mohlo texty cist, ten monopol postupne zanikal – zacla era obecne vzdelanosti. Tem kteri drzeli ten monopol se to samozrejme nelibilo a mohli se z toho posrat, coz vyustilo v 30ti letou valku pokud se nemejlim.

  Dnes jsme v podobne situace. Donedavna mely na distribuci informaci (zprav) monopol medialni mrdky z TV, radia, novin a podobnych srackovodu, kde tihle zmrdi mohli vytvaret realitu a servirovat lidem jednu sracku za druhou. S prichodem Internetu a hlavne mobilnich telefonu se ten monopol zacina rozplyvat respektive uz skoncil. Kazdy clovek dnes muze byt citizen journalist a vysilat live cokoli odkudkoli. Social media to umoznuji distribuovat na globalni bazi. Legacy media se samozrejme brani a spolu s governmentalnimi mrdkami vymejslej zpusoby jak lidem zavrit hubu – viz disinformace, censorship, etc. etc. Ty kundy samozrejme nemaji sanci. To by museli luddisticky zvratit chod dejin. Ted budou okolo sebe nejakou dobu kopat a pak pudou do prdele.

  1. to jacq 1+

 9. Mě se na tomhle cirkusu nejvíce líbí jací lidé byli vybraní aby chranili naši křehkou demogracii.

  Cemper
  >lgbt aktivista, politik za Zelené, sefredaktor manipulatori.cz
  Kartous
  >Marxistický žid,. momentálně mimo zidovského nosu se nyní pyšní i elfími oušky
  Blažek
  >Podvodník z diag human, kmotr z ods, momentalni min. „spravedlnosti“
  Stříž
  >Komunistický prokurátor, momentálně nejvyšší státní zastupce

  1. WeaponizedAutism:
   „…jací lidé byli vybraní…“
   – – –
   Někdo je volí, ev. volí někoho kdo volí či jmenuje.
   A toho či onoho volí mnoho voličů podle médií, např. „stranu studentů, lékařů a sportovců“…

   :OD

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017