Až si to všichni uvědomí, pak… - zpět na článek

Počet komentářů: 56

Přidat komentář
 1. „Odpor svobodných lidí má větší šanci uspět než vzpoura otroků.“

  Ale jistě. Jenomže lidi chtějí být otroky, poněvadž svoboda znamená Kefalín co? Zodpovědnost kurva, zodpovědnost!

  1. Nene, lidi nechteji byt otroky. Ale nechteji si priznat, ze bez zodpovednosti to neni tak jednoduche.

   1. Chtějí. A řekl bych, že více než polovina…

   2. Asi bude problém v tom, že slovo „chtejí“ má 50 odtieňov ako veľmi to chtejí. A tiež slovo otrok sa dá definovať 50 odtieňmi slobody/voľnosti. Zároveň je tu pozitívna spätná väzba, ľudia postupne upadajú do väčšieho otroctva, rovnako ako tá povestná plavecká žaba a ani o tom nevedia.

   3. Hodně lidí chce být otrokáři.

 2. Super… Aha ho, vyklulo sa sidlo z vreca, ako hovoria bratia Slovaci 🙂 Takze pan ministr Sikela se prekecl, ze to slavne zastropovani cen energii nebude tak nak cele, prej aby lide i setrili ! Tohle je takova drzost a takova munice pro opozici… Den po volbach (zmr. Sikela zapomel ale na druhe kolo senatnich) a uz se roztahuji, uz chcijou na hlavy lidem… https://www.lidovky.cz/byznys/sikela-energie-elektrina-strop-ceny.A220925_144429_ln_ekonomika_hma

  1. Ono tedy spíše močení lidem na hlavu jsou ty regulace, včetně zastropování, které bude samozřejmě v konečném součtu dražší, a můžete hádat jednou, kdo to zaplatí.

   Ostatně sama ta cena vlastně vyvolává jakýsi podnět k úsporám — nastojte, kdo by to byl řekl! Objev tisíciletí.

   1. Tak nejak. Ten vejvar prekupnikum se zaplati tak nebo tak. Cili debata je pouze o tom, jaka cast z toho se zaplati hned a jaka za chvili.

 3. Až si všichni lidé uvědomí, jaký to je všechno podvod, tak… konečně přestanou akceptovat neustálou touhu představitelů státu něco řešit za cizí peníze, a ta cesta ven se stane reálnou. No akosi…

  Ne, že bych s článkem nesouhlasil, naopak, mluví mi z duše a hodnotil jsem za jedna. Akorát halt s tou cestou ven na konci je přesně týž problém, jako s tou pravdou, co konečně zvítězí nad lží a nenávistí (či slovy autora „budeme k sobě upřímní, laskaví a budeme konat jen dobré skutky“).

  1. s ohledem na to, jak daleko sme od volnýho trhu, a že v celé Evropě je energetika naprosto zkurvená a postavená naruby, tak hrát si na ostrůvek svobodnýho trhu v tento moment znamená, že můžem rovnou lehnout na zem a zdechnout, pže to tady NIKDO nezaplatí

   to že to banda zlodějskejch sviní, co z toho má vona a jejich kamaráčoft pohádkový zisky, „řeší“ tak, že tydle zisky se jim jenom násobí a plebs to všecko platí, no…ne že by to nebylo známo dopředu, otázka spíš je, jakto, že eště furt nejsou u zdi, když to teda musí každej vidět? nebo to fakt nevidí??

 4. °!° °!° Tak dneska to asi nebudou dalskabáty se 123. pohlavními mogrely kalergiády ECB €araboafriky, hříšná ves alias zelená kobyla a už si tu jebačku skoro nepamatuju, vy kamasutry.
  https://www.youtube.com/watch?v=TcnySvBW_X8&list=RDJ9q_oq6f19E&index=3

 5. Hypoteticka otazka, objevite princip samotnych zakonu prirody a na nem postavite aparatus kterej umozni ziskat energii pro vsechny, defakto zadarmo, v mnozstvi vetsim nez velkem. Zaroven ale vite, ze ten samej princip umoznuje sestrojit zbran nicivejsi nez vsechno dosud myslitelny. Sdilite tento objev lidstvu? Hm? Takze asi tak

  1. Na tuto zcela praktickou a reálnou otázku už dávno odpověděla celá generace fysiků kolem Bohra, Fermiho a mnoha a mnoha dalších. Odpověděli správně.

   1. to ocs

    platíš pivo :-)))

  2. to Hospodin Náš Pán A Vládce :-)

   hodně zajímavý na delší pokec… leč po krátkém přemýšlení mám nutkavý dojem… že tvůj příklad defekto probíhá celou historii lidstva… dnešní kulomet by ve starověku vnímali jako ničitele světa… nepíšu ironicky… je to dobrý téma… hodně ho řešil Oppenheimer… stvořitel nukleární bomby

   1. U kulometu ovšem je trochu problematická ta část s dostupnou a levnou energií. Na druhou stranu ovšem je pravda, že ač vynálezy pana R. J. Gatlinga nepřinesly zrovna toto, jinak vylepšily život docela mnoha lidí celkem významným způsobem (mám na mysli např. jeho secí stroj apod.)

    A zajímavé je, že přinejmenším on sám vnímal kulomet podobně, jako vynález povýtce humánní: … if I could invent a machine gun which could by its rapidity of fire enable one man to do as much battle duty as a hundred, it would, to a large extent, supersede the necessity of large armies, and consequently, exposure to battle and disease would be greatly diminished :)

    1. to ocs

     před chvílí jsme tuhle „válečnou“ debatu vedli jinde s hupertem … jeho slepice by s tebou nesouhlasily… já váhám… válka i zbraně nás posunou… jde o to konkrétně koho a kam

     1. Než o posun asi půjde o rovnováhu.Představ si to jako papiňák.Jakmile to přeženeš s teplotou, tak si to odfoukne.

    2. Z toho je vidět, že i geniální vynálezce může být naivní jak zamilovaná důchodkyně.
     Holt nadání a odbornost v jedné profesi neznamenají schopnosti i v jiných oblastech.

    3. Ono je to asi dvojsečné. Síce vďaka technike nie je treba toľko kanónfutru, ale zase na druhej strane, keby na vedenie vojny bolo treba obrovské masy vojakov ako kedysi, možno by veľa z tých dnešných vojen ani nebolo.

 6. K moci se zmrdi dostávají takřka vždy a to zcela nepřekvapivě. V případě komunismu proto nejspíš nepřekvapí, že jeho hlavní ikona Karel Marx byl zmrd všech zmrdů, netahavý parazit který se spolu se svým živitelem (a živitelem Marxových dcer i zeťů) zcela upřímně těšil na vyhlazení takových národů jako jsou mj. Češi (kdyby nebyl Žid, hlásil by se k mnoha jeho myšlenkám i jistý Adolf). Pověstná Marxova neschopnost cokoli správně spočítat se dokonale projevila v jeho „díle“, bruselští soudruzi (ale i soudruzi sociologové) mají skvělého učitele…

 7. Je mi líto! Pán stále píše neuvěřitelně objemné články, byv vzdělán, ale zde se mýlí. Člověk se nikdy- upozorňuji- nikdy nezmění k lepšímu! Kdo to nechápe, je – promiňte mi- blbý idiot, který nezná dějiny lidstva. Takže všechny články tohoto typu jsou na HOVNO. Člověk je největší predátor v dosud známém vesmíru. Toť vše.
  PS: idioty vyjadřujícími se negativně pod tento příspěvek automaticky potvrzují moji premisu!

  1. Moje řeč.Žádné novinky se nikdy konat nebudou.

  2. Já to ještě nečetl, ale znám styl autora a tak si dovolím reagovat. Co tak kdybyste začal stejně jako každý jiný u sebe. Řekl bych, že už jen tím, že to vzdáváte a vyjadřujete se tu takhle nihilisticky, tomu moc nepomáháte. Svět se těžko mění, ale sebe sama změnit, to může zkusit každý. Jen vědět jak správně na to… :-) Každý, co se změní k lepšímu, tím určitě světu pomůže, i když se nezmění zrovna najednou celé lidstvo. To je asi hodně daleko, v tomhle vás chápu. Ale kdo ví… Víte jak říká klasik – „Kdyby se každý staral sám o sebe, bylo by o všechny postaráno.“

   1. To není nihil.To je pragma.

    1. Ale o tom No One taky mluví, zasvětit se bohyni lásky Afrodité, stejně jako pražma.

     1. A vlci budou mít žně.Tudy cesta nevede.

  3. Domnívám se, že autor netvrdí, že se „člověk změní k lepšímu“.
   Článek k tomu ani nenabádá, spíše zřejmě naznačuje, že možnou cestou je rozumem zdůvodněný odpor.

   A takovým je i odpor pasivní. Nikoliv pouze činnost revolucionáře házejícího bombu do kočáru jeho vysokoprevoschoditělstva.

   (Váš idiot je blbý z podstaty, asi jako je génius chytrý.)

 8. „…je nutné si vyhledávat nezávislé informace pro pochopení, co se děje a kam výsledek směřuje…“
  – – –
  Jó, jó.
  Ale nešmí to bejt tamty dezinformace, že jo…?

  Včera volby ukázaly, kterak „zle“ se máme. Šak po vsích kolem účast třetina. Dost spokojených.
  V lednu tam nasypou „pravého českého lva“:

  https://youtu.be/x64HOC-Cx-I

  Darmo pak fňukat…

  :OD

 9. ja si furt predstavuju, ze valka je spatna, ale pak si predstavim zda lidi maji sanci proti emzakum jako kompletne mirumilovna rasa ve vesmiru.

  jak by fungovala spolecnost predatoru? vidime ve filmu, ze si predator na urcite vysi v hierarchii vezme vesmirnou lod a jde lovit lebky vetrelcu nebo lidi. jak tam funguje ekonomika a politika?

  1. War is an ugly thing, but not the ugliest of things: the decayed and degraded state of moral and patriotic feeling which thinks that nothing is worth a war, is much worse. When a people are used as mere human instruments for firing cannon or thrusting bayonets, in the service and for the selfish purposes of a master, such war degrades a people. A war to protect other human beings against tyrannical injustice; a war to give victory to their own ideas of right and good, and which is their own war, carried on for an honest purpose by their free choice, — is often the means of their regeneration. A man who has nothing which he is willing to fight for, nothing which he cares more about than he does about his personal safety, is a miserable creature who has no chance of being free, unless made and kept so by the exertions of better men than himself. As long as justice and injustice have not terminated their ever-renewing fight for ascendancy in the affairs of mankind, human beings must be willing, when need is, to do battle for the one against the other.

   Měl sakra pravdu, starý J. S.

   1. no ne že by to teda nebyl proseer tak jako tak a war to give victory to their own ideas of right and good, and which is their own war, carried on for an honest purpose by their free choice

    poměrně velká část kanónfutru v různejch válkách v minulým století ty úchylný ideologie brala jako svoje ideje a dotyčný války jako jejich oprávněný za tydle jejich ideje…a stejně to byly pouze kreténský ideologický masírky

    1. Ekonom viteze bude mit na valku urcite jinej nazor.

  2. Ve společnosti predátorů žijeme.A funguje to v žebříčku.Stačí?

Napsat komentář

D-FENS © 2017