Autopojištění IV: Přátelé a nepřátelé na pojistném trhu - zpět na článek

Počet komentářů: 83

  1. Honzo, četl jsem všechny díly. Děkuji Vám moc za informace!

  2. Je to čtivé, plné užitečných informací pro lamy v oboru pojistek jako jsem já, ale pouze mě to utvrdilo v mém letitém názoru, že pojistka je ta poslední věc, kterou k životu potřebuji a všechny pojistky jsou pouze vyhozené peníze oknem.
    Tak mám pouze to, co mě nutí stát zákonem a na zbytek prdím. A kupodivu to je v pohodě.
    Vlastně kecám, mám ještě úrazovku (manželskou), která se mé ženě zaplatila po zlomení nohy. Ovšem pokud to budu platit ještě pár let, budeme opět v mínusu. A o to víc to považuji za zbytečnost, protože být závislý na pojistce, umřeli bychom hlady pod mostem. A není to jen uzavřenou smlouvou. Aby člověk neplatil tisíce měsíčně, tak se v podstatě nedá „výhodná“ smlouva uzavřít nikde. Přijde mě rozumnější mít nasyslený nějaký majetek, který generuje nějaký příjem nezávisle na mém přímém pracovním přičinění – pronájem, tantiémy, dividendy……Lepší než živit pojišťovnu.

    1. Re: Viro

      S tím souhlasím, ale jsou chvíle, kdy je pojistka zajímavá tím, že její efekt (i po tom, co ho pojišťovna upraví z očekávání na realitu) předbíhá jiné formy zajištění (tzn. např. snižování dluhu na pořízeném majetku nebo postupné pořizování majetku jako takového, nebo je pořízený majetek realizovatelný v delším časovém obodbí, po které je třeba jej opět využít).

      1. ne užít, ale které je třeba vykrýt.

  3. http://praha.idnes.cz/skryte-rz-v-parkovacich-zonach-dz9-/praha-zpravy.aspx?c=A170117_111237_praha-zpravy_rsr
    __
    Máte někdo info, na základě jakého paragrafu se z toho snaží udělat městapo přestupek? Podle mého je to jen dezinformace od autora článku, kdy mluvčí odpovídá na ježdění se zakrytou RZ a on to dal do spojitosti se zaparkovaným autem. A Eltodo se jen chce vybrečet, jelikož mu uvědomělí občané ztěžují výběr výpalného.

    1. § 125c / 1a)
      dělaj bubuu, protože jim do výpalnýho lidi házej vidle:-)

      1. V citovaném paragrafu se ale jedná o řízení vozidla, což zaparkované vozidlo nesplňuje…

        1. No právě, žádnej přestupek to není.

  4. Taktéž díky za článek.Jen jsem omylem kliknul na hodnocení 5 (=bodů), než mi došlo, že je to jako ve škole :-O

  5. Za vsechny clanky na toto tema dekuji, neco jsem vedel, ve spouste veci mi otevrel oci a o hodne vecech jsem nemel ani tuseni, takze palec nahoru.
    Jen jedna drobnost: Ta nejvetsi piratska vyderacska organizace v ČR, ČKP, uz nemuze za nepojistene auto jen tak vymahat nic. Musi se stat nehoda nebo to musi zjistit opicie. Nastesti.

  6. Ahoj, protože dělám v oboru už nějaký ten pátek, tak jsem si se zájmem přečetl tvůj seriál o autopojištění. Musím ocenit, znalosti máš velmi dobré, nicméně chci některé věci upřesnit z toho co zase vím já:
    1, Při sezónním pojištění nemusíš dávat značky do depozitu, to by to pojištění ztratilo na atraktivitě. Je dobré právě proto, že v měsících, kdy nejezdíš, tak nemusíš nikam se značkami běhat. Ovšem, pokud se náhodou rozhodneš vyjet v měsíci, kdy nemáš platnou sezónu a způsobíš dopravní nehodu, tak si připrav šrajtofli, protože na tyto měsíce máš spoluúčast z POV většinou 90%.
    2, Spíš polemika, ale GAP se naopak dělá hodně. Ještě jsem nepojišťoval nové auto, aniž by ten dotyčný řekl, že o GAPku nestojí. Přeci jen, když člověk denně slyší z TV o amortizacích a ztrátě hodnoty vozu jen co vyjedu ze salónu, tak garance ceny na 3 roky při totálce je hodně lákavá.
    3, Ohledně určení ceny vozidla likvidátorem tak chci upřesnit, že cena určená při sjednávaní smlouvy je v zásadě orientační. Jedinou výjimkou je přiložená faktura z nákupu, kdy určuješ horní hranici plnění v případě škody (nebo pro GAP). Jinak má likvidátor desítky proměnných, ze kterých určuje cenu vozu v případě škody.
    4, Nejvyšší limit povinného ručení je v retailu aktuálně 250/250 ale v pohodě se dá sjednat i krytí 1 mld (ano miliarda) pro osobní auto, což už je docela extrém, ale po tom průseru s pendolínem se ani nelze divit, že to pojišťovny nabízejí.
    5, Trochu bych zpochybnil tvrzení, že povinné ručení je levnější čím máte novější vozidlo. Se sazebníku některých pojišťoven vím, že pro fungl nová auta dávají vyšší koeficient ceny než pro auto řekněme 5 let staré. Důvod neznám.
    6, V pojištění zavazadel určitě pojišťovna nebude hradit ukradený notebook či jiné věci, co v autě nemají „co dělat“. Pojištění zavazadel slouží k tomu, když si věci vezoucí v autě rozšleháte při bouračce. Proto to taky stojí pár korun. Ukradené věci, které neslouží k provozu auta, jsou v tomto pojištění vyloučena. Dneska se to dá vykrýt pojištění domácnosti, kdy jsou pojišťovny schopny krýt i věci ukradené z auta, ale to už je zase jiný typ pojištění.
    7, Podpojištění vozidla se dá obejít tak, že při sjednání havárky si auto nepojistíte na konkrétní cenu ale na tzv. cenu obvyklou. V tom případě se vás riziko podpojištění nikdy netýká. Jinak většina pojišťoven (alespoň ty větší a solidní) mají ve svých sjednávačích kalkulátor na určení ceny vozidla, které když použijete, tak vám pojišťovna garantuje, že nepoužije riziko podpojištění. Zatím to dobře funguje u pojišťoven ČP, Generali a Allianz. Cenu obvyklou pojišťuje Kooperativa a umí to i Generali a ČP.
    8, Legislativa ohledně makléřů a agentů se mění. Nicméně nyní to funguje tak, že makléři jsou firmy, které zprostředkovávají pojištění a agenti jsou jednotlivý zaměstnanci/spolupracovníci. Zásadní rozdíl je v tom, jestli je agent výhradní (dělá pouze pro jednu pojišťovnu) nebo nevýhradní (nasmlouváno více pojišťoven) a ten je zaštítěn většinou nějakou makléřskou společnosti. Na trhu v současné době krom samotných pojišťoven operují zprostředkovatelské společnosti, které se dělí na tzv. MLM (Multi Level Marketing) jako jsou OVB, Partners, Fincentrum, Broker Consulting, aj. nebo tzv. Broker poolové organize (spíše plochá struktura, kdy makléřská společnost má na sebe navázané jednotlivá s.r.o. firmy, které s nimi dělají, ona jim poskytuje servis, smlouvy s pojišťovnami, ale bussines si dělají ty s.r.o. samy) jako jsou Broker Trust, INSIA, aj.. V zásadě platí, že tenhle bussines je o lidech a pokud se někdo bude chovat jako šmejd, tak se bude tak chovat v MLM i poolech.
    9, Musím tě vyvést z omylu, že přetáčení životek je věc, která se týká jenom makléřských společnostech. Řízené přetáčení starých kapitálovek v České pojišťovně do zbrusu nových (a úplně na hovno) Diamantů je už dneska v oboru legendární. Na tom tratili snad všichni klienti a dělali to normálně vázaní zástupci ČP včetně poboček. Čimž samozřejmě nerozporuji prasárny ve stylu zrušení stavebního spoření a poslání to na investiční životní pojištění s minimálním krytím, ale za to velkou investicí, s ročním pojistným třeba 100 tis Kč, kdy se zaplatilo roční pojistné na ty 2 roky dopředu, zprostředkovatel shrábl mega odměnu a klient po 2 letech, kdy pojišťovna po něm chtěla zaplatit dalších 100 tis Kč zjistil, že tam má bohapustou 0. Na to byli hlavně experti z OVB s panem Štorkem v čele.
    Každopádně jinak super seriál. Bylo to čtivé a hodně zajímavé :)

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017