Vysoké Mýto aneb Psychotesty proti šílencům se zbraněmi!

Featured Image

Dnes byl významný den. Elton John se oženil s chlapem, strážníci se opět předvedli a ukázalo se, k čemu jsou ty psycho… testy.

Posledně jsem v článku o policistovi, který venčil pistoli, obušek, slzák a psa konstatoval, že na jedné straně by policajti nejraději sebrali nefízlím občanům zbraně, protože přece absolutně není důvod se ozbrojovat v naší bezpečné zemi, kde je nejvíc policajtů per capita v Evropě. Na druhé straně s sebou oni sami tahají celý arsenál, když jdou venčit psa, jak jim potom věřit? Tento zajímavý případ se dal ještě odbýt tím, že to byla výjimka a většina „mužů zákona“ mimo službu takto ozbrojená nechodí, například si vystačí se dvěma zbraněmi nebo ještě méně.

Ale co tohle? Jste strážník ve Vysokém Mýtě. Jako strážník jste absolvoval psychotesty, jste tedy lékařsky certifikovaný profesionál, který se umí správně zachovat v krizové situaci. Máte u sebe svoji vlastní legálně drženou pistoli a pepřový sprej, což je takové typické vybavení pro sobotní návštěvu diskotéky. Asi taky trošku nedůvěra v bezpečnostní složky, že jo. Takže máte u sebe zbraň kategorie B a jste nalitej, což je porušení zákona. Ale vy jste strážník, takže se nějakého postihu nemusíte bát, nadřízení někam zavolají a bude to zas OK. S pistolí si to štrádujete na hromadnou akci, tedy diskotéku a chystáte se tak porušit zákon podruhé. Zde se nabízí otázka, co je vlastně takový strážník zač, když mimo pracovní dobu poruší hned dvakrát zákon takto významným způsobem, ale jak se ukáže dále, tento ochránce obecního pořádku to dokázal rozjet ještě daleko více.

Takže máme strážníka mimo službu se zbraní pod vlivem alkoholu směřujícího na diskotéku. Zde média uvádějí, že se strážník pokoušel dostat na diskotéku bez placení vstupného a oháněl se přitom výsadou úřední osoby, jmenovitě tím, že provádí policejní akci, což je v případě strážníka celkem úsměvné. Asi tam někde bylo neohlášené psí lejno nebo bylo třeba sundat ze stroboskopu zaběhnuté koťátko či srnku. Vstupné činilo 60 Kč, asi měl méně utrácet za zbraně a chlast nebo rozdat víc pokut bez bloku.

Po konfliktu s ochrankou psychotesty prověřený profesionál s kamarády rozhodl obohatit atmosféru vesnické diskotéky za pomoci slzotvorného prostředku. Konflikt s „ochrankou“ (no co to je kurva za „ochranku“, to jen média tak píšou, protože si pak představíme nějaké ozbrojence, no prostě ti kluci, co hlídají u vchodu, navíc sourozenci majitele) graduje a ta se rozhodne přivolat regulérní legální policii, nikoli ozbrojené obecní šimpanze. Psychotesty prověřený opilý strážník s palnou zbraní se dává na ústup, protože momentálně netouží po družbě s „klukama“ od státní.

Co se dělo dál, je poněkud obestřeno tajemstvím, každopádně ochranka strážníka a jeho společníky pronásledovala mimo prostory klubu, a ten po nich vystřelil. Jednoho člena ochranky trefil do břicha. Ten upadl na zem. Druhý se mu snažil pomoci, přičemž ho strážník zasáhl do hlavy. Mám určitou představu, jak tato druhá již úspěšně dokonaná vražda proběhla. Beru přitom úvahu, že byla tma a trefit někoho do hlavy (malý pohybující se cíl, neb střelený v době zásahu prý poskytoval první pomoc…) mířenou střelbou z pistole na větší vzdálenost potmě a pod vlivem alkoholu není vůbec reálné, byla by to skutečně velká náhoda. Proto dovozuji, že k němu prostě došel a střelil ho zblízka. Podle některých zpráv o něco později přiložil zbraň k hlavě ještě třetí osobě, ale zbraň nevystřelila, protože došly náboje. Při kapacitě zásobníků moderních zbraní nějakých 8-15 nábojů a s vědomím toho, že nedává žádný smysl nosit zbraň s poloprázdným zásobníkem, mi vychází že těch ran tam asi padlo více než dvě.

Halt psychotesty prověřený profesionál, bývalý příslušník PČR. Takoví lidé dohlížejí na naší bezpečnost. Docela by mně zajímalo, jak se k tomu postaví psychotestovací lobby a taky zda se někdo vůbec zamyslí nad tím, co je to vůbec za lidi, kteří se dávají k městské policii. V tomto kontextu vyznívají slova páně starosty Jiráskýho obzvlášť sporně, protože když s tímhle obecním strážníkem nebyly problémy, jak se pak chovají ti, se kterými problémy jsou. Zdá se, že nekontrolovatelné bujení obecních policií, ozbrojených jednotek s enormními pravomocemi, nedoktnutelných, disciplinárně nestíhatelných a bez jakékoli kontroly, začíná přinášet první plody.

Doufejme, že se pan strážník dostaví k soudu dostaví v obleku od firmy Bandi, protože má nárok na výraznou slevu.

Za mimořádně brutální shodu náhod a potvrzení fukcionalit božích mlýnů pak pokládám to, že zastřelený, postřelený i nakonec nezastřelený jsou synové člena týmu pořadu Krimi Zprávy TV Prima. Tento pořad propaguje policejní činnost, zapojuje se do PR kampaní policie a běžně se tam horuje za rozšíření pravomocí ozbrojených složek. Dřívější redaktor Patrik Kajzr byl dokonce spolupracovníkem a informátorem policie. Halt čiň čertu dobře. Také je typické, že nejrozsáhlejší informace o incidentu přinesla idnes, kde probíhá kontinuální boj proti obecnímu fundraisingu, který je doménou konkureční mafie zvané TOP09. Jak kdyby fakt všechno se vším souviselo.

Za případem se nyní zavře mediální voda. Nemyslím, že by se to pokusili hrát na nutnou obranu, protože to je evidentně slepá ulice a vzbudilo by to pozdvižení. Obviněný a jeho advokát přijmou radu od hodného strýčka, výměnou za minimální medializaci a nepříliš úpornou obhajobu bez remcání a odvolávání se bude poskytnutí špičkového advokáta na telefonu pro „doladění“ obhajoby a  nepodmíněný trest za zabití v afektu někde u dolní hranice sazby. Šance jsou velké, mrtvý už nic neřekne, postřelený byl postřelený a tak si na nic nevzpomíná, znalci zjistí vše, co je potřeba zjistit, aby dobře bylo a přeživší svědkové také na pár věcí najednou zapomenou. Mně že někdo mířil pistolí na hlavu, zmáčkl to a rána nevyšla? Já už si nevzpomínám, už je to půl roku. Taky by jim do podniku mohly přijít kontroly a „najít“ tam drogy.  Hlavní zásadou bude minimalizovat medializaci, aby to nemělo na další rozkvět obecních komand velký dopad, takže všichni budou hezky zticha a nedělat vlny v zájmu společné budoucnosti naší společné paralelní policie.

Takže končím stejně jako posledně. Noste a držte, jako naši hrdinní policisté, co denně nasazují svoje životy za naše blaho v křoví s radarem. Co asi udělají pro vaše bezpečí třeba hned dnes? Nebuďte blbá veřejnost, která má podle našich strážců spravedlnosti právo pouze platit pokuty a volat 158. Oni už dávno vědí, že jim policie nepomůže a tak se tomu přizpůsobili.
 


22.12.2014 D-FENS
 

12345 (2x hodnoceno, průměr: 1,00 z 5)
498x přečteno
Updatováno: 27.11.2015 — 23:52
D-FENS © 2017
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!