Vohnout z Řeporyj III.: Zločin na kolejích - zpět na článek

komentářů 204

 1. Já nevím, no. Za sebe bych to v klidu „na ucho/oko“ přeběhl. Ale s panchartama bych se bál. Přece jen už to není odpovědnost jen sám za sebe, ale za ty pancharty. Ale Novotnej je zmrd, o tom žádná.

  1. Všiml jsem si, že Novotnýmu za to dávají Pražáci docela sodu..Viděl jsem nějaký útržky myslím z FB, jak se do nějakého oponenta Novotnej dost navážel, tím jeho stylem „chcípni hajzle“.
   Přitom Novotný není nic, než špína z fotrových kulí, ještě i hodně zažraná…

 2. Každopádně jsou učitelky zcela nezpůsobilé. Ženou je do krizové situace zcela bezohledně, místo aby jedna čekala uprostřed kolejí a na místě pomohla při případném pádu dítěte do kolejiště. To by koordinovala v bezpečí na dálku, máváním? Kde je ten čas ve videu, kdy učitelka navazuje oční kontakt a posunky na dálku si sjednává přechod? Jako chovatelkám drůbeže, v gumácích jim bude lépe. Novotný za záchranu dětí snad dostane diplom. Pro rodiče je to Hrdina!

  1. Ja myslim, ze by si zaslouzil sochu.

  2. Pro rodiče, který mají IQ v pásmu debility asi jo.

  3. A když si stoupne do prostředka kolejí a díte upadne na kraji, jak mu pak pomůže? Neměl by tam tedy být řetěz z učitelek?

   1. Ne, ne, měly to ty zlé učitelky nejdříve celé vypolstrovat, vyzkoušet polstrování vlastními těly a až po té vytvořit ten řetěz učitelek..

    1. No a nejaká certifikácia toho riešenia by ešte mala najprv prebehnúť. Aby bola pečiatka na papieri.

     1. Na to by se dal vytriskat i nejakej grant. Mozna se zeptat Cloveka v plisni, ti dostali 13,5 mega na pomoc chudym v Moldavii, ale pulku uz sezraly platy lidi v Plisni a to jeste neprekrocili hranici Moldavie. Tihle sibri to umej.

      1. Niekde som raz čítal článok s 10-timi najhoršie hospodáriacimi „charitami“ v rámci USandA. A už neviem kto to vyhral, ale náklady danej „neziskovky“ boli niekde okolo 88,8% z toho čo im ľudia dobrovoľne odovzdali. Sa majú Plesnivci ešte čo učiť.

       1. Boli to Mad Cows Against Drunk Driving.

  4. Rodiče těch dětí si o něm myslí, že je naprostý debil …

 3. Super článek, díky za něj!

 4. Pokud pánčelky umí na random přejezdu určovat, kdy přijede vlak a kdy je bezpečné lézt s dětmi na zavřený přejezdy tak jsou na svoji práci značně překvalifikované.
  Z fleku by mohly vzít místo po Jolandě, t.č. na onom světě.

  1. Tak mohly ještě přiložit ucho na koleje, ale narozdíl od Vás v tom velký špatný nevidím…
   Třeba v Bruntáli nebo Střítěži je to podobně, jednokolejka, vlak je ve stanici, šraňky dole, místní vědí a bezpečně přecházejí.

   1. A představ si, že existují dělňasové, kterým se za celý život nikdy nic nestalo a museli nosit helmu…nejspíš je nutné nosit helmu jen když se ti něco stane….oh, wait.
    To, že běžný občan projektuje svůj lineárním život do procesů, které jsou sice dobře popsané, ale rozhodně ne lineární, protože Lojza taky chodí přes přejezd na červenou furt, je prostě chyba.
    A nakonec, místní tam chodí, ale každý sám za sebe, ty děcka tam na vlastní odpovědnost nejsou a prostě učitelky by měly udělat maximum, i kdyby měly čekat půl hodiny. Nápodoba je prostě svině, místní Lojza ví proč přechází na červenou, napodobovat chození na červenou aniž vím proč je ultrachyba – to pětileté dítě, se domnívám, není schopno vyhodnotit.

    1. Protože jim to paní učitelka řekla.
     Až mu to neřekne, bude tam stát a čekat.
     Až bude větší, samo si vyhodnotí situaci.
     Pokud špatně, tak špatně dopadne.

     1. Krásná vize, ale neodpovídá realitě. Děti dospělé napodobují, zejména svoje vzory a autority.

      1. Učitelka v MŠ není autorita?

 5. Zásadní jsou rozhledové poměry a pokud nejsou nic moc, tak znalost místní situace. Pokud šraňky leží a zabzař bliká několik minut před odjezdem vlaku, takže je nutné být na zastávce 10 minut před jeho odjezdem, není nijak divné, že s přihlédnutím k první větě se tam chodí „na červenou“ zcela běžně.

  Jestli to tam vychovatelky znaly nevím, čekal bych, že ano. Dle toho bych to taky „řešil“ – pokud jsem místní a vím, jak to tam chodí a chodí to tam právě tak, jak na videu (z dalších X narušitelů se zdá, že to není nic neobvyklého), pak bych vychovatelky ráno ve školce morálně podpořil, že nic zlého neudělaly.

  V podstatě nechápu, kam se podělo in dubio pro reo a kde se v lidech, kteří to tam neznají, berou ty kategorické odsudky (kromě místních novotných typu corony, kteří by za to možná ty vychovatelky rovnou stříleli a tím vyřadili přestupce tvrdou rukou spravedlivé represe). Byl jsem na místech, kde to vypadá dost podobně jako u toho hulvátského primitiva a žádné zabzař tam není nebo je o něco dál, takže ti, kteří tam chodí „z druhé strany“ dělají to stejné, co řepáci, ale není to nijak kriminalizováno. Ani tam není starostou lidský odpad, který by to chtěl medializovat a ničením cizích životů dělat dobře té nejhorší sortě „lidí“, kterým imponuje chování hovada a kteří ho volí.

  Ve finále se houby stalo, nebyla tam žádná uskakovačka před rozjetým pendolinem a když se vrátím ke své první větě, vezmu-li, že „místní vědí“, pak na tom nevidím nic, za co bych dotyčné popotahoval.

  A jen mimo případ – myslím, že by bylo zajímavé vidět průnik voličů hovada a anofertu – řekl bych, že Bureš by měl soudruha starostu draftovat do svého týmu.

  1. Takých priecestí a kokotských riešení križovania ciest či prechodov s koľajami je v celom bývalom ČSSR (a nielen tu) viac než dosť. Takže ľudia proste prechádzajú na červenú, jazdia autami na zatvárajúce sa rampy atď. A jebe sa na nejaké rozumné riešenie dokiaľ tam vlak niekoho nezrakví, alebo dokiaľ nemusí denne cez tieto križovania chodiť niekto „dôležitý“.

   1. SatanOkkY: otázkou je, jestli je nutné to tak hrotit a jestli je všechno „kokotské“. V Brně v posledních letech začaly přibývat semafory na místech, kde nikdy nebyly. Prakticky vždy je to naprostá tragédie a situace byla lepší předtím. Já radši akceptuji malé riziko než dlouhé čekání „v bezpečí“.

    1. Tak jestli umíš spočítat z hlavy “malé riziko” proč ne. Myslím ale, že budeš mít obtíž nějakou rizikovou metriku vůbec definovat.
     Hodnocení rizik je u člověka omezené pudy a evolučním vývojem mozku.
     Za mě ať si každý vyhodnocuje, co chce, ale ať do toho netahá mě a už vůbec moje děti.

     1. starter25: radši se nebudu ptát, jestli se holíte na čárku, trojúhelníček nebo úplně.

      Jinak bacha na život, zatím je 100% riziko, že ho nepřežijete, s tím by se mělo něco dělat! Taky bacha na mobil nebo notebook, mohla by v něm začít hořet baterka. Předpokládám, že Vy to v hlavě máte spočítané naprosto přesně a proto s těmito věcmi nemáte problém, stejně jako s rychlovarkou a dalšími spotřebiči. O pohybu venku nemluvě – tam Vás ale nikdo netahá, lezete tam sám. Zavřete se doma s dětmi a nikam nechoďte. Uděláte tím službu normálním, kteří nejsou ze všecho tak podělaní.

      1. Zdá se, že můžu skočit z pátého patra na beton a nic se mi nestane…proč? No protože mi může začít hořet baterka v notebooku, přeci.
       Na červenou umím chodit taky, neboj. Ale neučím to nikoho jiného a už vůbec ne jakékoliv děti. Protože semafor sice mohl někdo kokotsky umístit, ale pořád platí, že na červenou můžu potkat vlak/auto. Ostatně ti zmrtvení si nejspíš říkali to stejné co ty. Proto mě zajímalo jak si to měříš to malé riziko a ty ses hned urazil.

    2. Tak čo si pamätám z okolia kde som vyrastal:
     Jedná sa o dedinu, ktorá je jednou stranou nalepená na okresnom meste (tam kde končí dedina – začína mesto a naopak). Obidva územné celky ležia na hlavnej vlakovej dvojkoľajnej trati Žilina-Košice. V danom meste vraj bolo (je) jediné depo pre lokomotívy „dvojičky“ v celej SR. Železničná zastávka sa nachádza v dedine no a mesto má železničnú stanicu (so všetkým okolo). V smere od dediny do mesta sa v rámci križovania hlavnej cesty a vlakovej trate nachádzajú následovne objekty: podjazd č.1 (kurva úzky) pod traťou (v dedine na začiatku), železničná zastávka (v dedine v strede), priecestie s rampami č.1 (v dedine v strede hneď za zastávkou), priecestie s rampami č.2 (už v meste), železničné depo, železničná stanica a na jej konci veľký podjazd č.2 pre autá a potom ďalej ak si dobre pamätám je tam v rámci mesta ešte jeden úzky podjazd č.3 a potom ešte priecestie s rampami č.3 a potom už je koniec mesta.
     Priecestie s rampami č.2 sa nachádza v rámci mesta a oddeľuje pomerne veľké sídlisko od mesta, takže premávka ozaj parádna. Roky rokúce to bol len prejazd pre auta bez „pruhu“ pre chodcov a navyše s tak kokotským intervalom, že nebol problém si postať aj 15-20 minút na rampách – lebo zastávka v dedine bola pomerne blízko a v nej kempovali osobáky a plus hustá doprava na hlavnej trati). Takže všetko a všetci čo prešli pomedzi rampy tam korzovali na červenú ako na Václavaku. Dostať sa na sídlisko bolo ešte možné cez priecestie č. 1 (v dedine) kde bol interval spustených rámp o niečo lepší ako na priecestí č.2, ale stále to nebolo ono a čakalo sa a nájazd bol do kopca a krátky, takže autá stáli aj v križovatke a na hlavnej ceste a obmedzovali dopravu. No a tretia možnosť ako sa dostať na to mestské sídlisko bol ten úzky podjazd (akurát na dva osobáky – ale ľudia tam behali a behajú bežne) na začiatku dediny a potom prejazd celou dedinou až na sídlisko (asi 10 minút jazdy). No a svojho času slúžil ten prejazd č.2 aj ako jediná cesta na takú zadnú časť mesta kde bolo pod kopcom JZD a predtým domy a pred tým kvázi priemyselná zóna.
     Po X-rokoch sťažností sa pomedzi JZD a okolo domov a priemyselnej zóny urobila cesta spájajúca mestské sídlisko a veľký podjazd č.2 (autá a chodci zvlášť). Ale prejazd č.2 ostal s pôvodným riadením rámp takže sa čakalo aj naďalej. Po ďalších Y-rockoch sa prerobil zrejme celý tento koridor, lebo aj priecestie č.1 aj č.2 už otvárajú rampy celkom svižne. Plus došlo k úprave miestnej komunikácie (namaľovanie čiar a zákaz odbočenia) okolo prejazdu č.2 a mám pocit, že tam je aj „pruh“ pre chodcov a dokonca aj namaľovaná zebra. No ale stále ostal problém stým, že cesta ktorá ide okolo koľajiska a prichádza k tomu mestskému sídlisku je len dvojprúdová a NEMÁ odbočovací pruh vyhradený pre nájazd do priecestia č.2. Takže sa tam „obieha“ teda skôr obchádza cez plnú čiaru. No a samozrejme takmer každý kto vojde na „pruh“ pre chodcov ignoruje svetelnú signalizáciu.

     Inak také skvelé „zlepšenie“ vzniklo pri Kysuckom Novom Meste na hlavnej ceste spájajúcej poľsko a civilizáciu v Žiline a ďalej na Slovensku. Pičovali sedliaci, že sa zle odbočuje do Kysuckého Nového Mesta (a zároveň zle pripája) z hlavnej cesty bo premávka jak sviňa (plus v meste je ešte výroba guličkových ložísk – asi INA) a navyše mesto je oddelené od hlavnej cesty riekou (takže je tam most) tak sa to celé prerobilo na kruháč (bo vtedy to bola najlepšia vychytávka v rámci zlepšenia dopravy). No a teraz sú tam pravidelne v špičke zápchy nielen z / do mesta ale aj na hlavnej ceste. Takže ide to aj bez semafórov.

 6. S ohledem na výroky starosty Novotného v médiích, začínám být přesvědčen, že z jeho strany došlo ke zneužití dětí pro vlastní sebeprezentaci. Stačí si přečíst jeho vyjádření do všech možných deníků:

  “ Původně jsem jim chtěl ukázat, jak dopadají vlakový nehody, rozšmelcovaný těla, ale když se toho chytila policie, tak jsem jim ublížil nejvíc jak jsem mohl. A není mi jich líto,“ řekl redakci Pražské Drbny Novotný“

  „Novotný…., zároveň ale připustil, že v tomto konkrétním případě nešlo o život. „Ty vlaky se tam setkávají. Dokud oba neodjedou ze zastávky, tak závory zůstávají dole,“ vysvětlil. “ … (ihned).

  Tedy ještě pře tím, než video zveřejnil, VĚDĚL, že k žádnému nebezpečnému jednání ze strany učitelek nedošlo a přesto jeho motiv byl „ublížit jim jak nejvíc mohl“.

  Novotný má kriminální minulost, která by měla být u starosty považována za nepřípustnou. V současné době je ve výkonu trestu (veřejně prospěšné práce) za opakované řízení bez ŘP a byl také odsouzen za nebezpečné vyhrožování. Tento člověk o sobě veřejně prohlašuje, že je psychopat.

  Je zde tedy důvodné podezření, že zveřejněním videa v žádném případě nesledoval veřejný zájem. Mohlo tedy z jeho strany dojít ke spáchání následujících trestných činů:

  § 329 Zneužití pravomoci úřední osoby a to dokonce ve smyslu odstavce 2a, neboť mediální prezentací sobě získal značný prospěch
  § 328 Přisvojení pravomoci úřadu – starosta nemá právo provozovat kamerový systém na veřejném prostranství, ten může provozovat pouze policie
  § 345 Křivé obvinění – v době zveřejnění starosta dle svého vyjádření věděl, že učitelky nespáchaly čin, který by bylo možné hodnotit jako obecné ohrožení, přesto v médiích rozpoutal kampaň vedoucí k vyšetřování učitelek z tohoto trestného činu
  § 357 Šíření poplašné zprávy – vyvolal všeobecné znepokojení společnosti nad údajným trestným činem, přestože věděl, že se nestal

  Dále nepochybně byl spáchán přestupek vůči zpracování osobních údajů, protože jak učitelky tak DĚTI jsou z videa přímo či nepřímo identifikovatelné.

  Je nepřípustné, aby v právním státě postupovaly úřední osoby nezákonným způsobem i pokud by šlo o skutečné odhalování trestné činnosti.

  1. Cywe, tady zase někdo hází paragrafama bez toho, aby si je aspoň přečet, natož aby jim aspoň v elementární rovině porozuměl. Když vono to vypadá tak pěkně vodborně a když člověk píše „šíření poplašné zprávy“ a ještě k tomu přidá to číslo, úplně ho mrazí chloupky na zádech, co?

   BTW, v které dimenzi smí kamerový systém provozovat jen PČR?

   1. Pokud vím, provozuje-li CCTV kdokoli kromě PČR, musí mít povolení od ÚOOÚ a musí tam mít ze zákona cedulku, že šmíruje kolemjdoucí.

    Jsem si limitně jistý, že takové prase jako Novotný tam ani jedno nemá.

 7. Kolik lidí zahyne pod vlakem, protože šli na přejezdu červenou?
  Řekl bych že nikdo, nevím co za dementa by čověk musel být, aby se nechal přejet vlakem, který je vidět a slyšet asi tak na kilometr daleko, přitom přejít koleje trvá asi tak 1 sekundu.
  Koleje nejsou silnice a nemají zatáčky ani křižovatky, aby se mohl nečekaně vyřítit odněkud vlak co není vidět a slyšet.
  Lidi co je přejede vlak jsou buď sebevrazi, ožralové/feťáci a nebo jdou po kolejích „na slepo“ se sluchátky na uších a očima na mobilu.

  1. K tvojej poslednej vete:….., alebo ich tam naženie niekto druhý v koho majú aspoň akú takú dôveru (ako tie detváky).
   Rátaš pod za(vy)hynutými ľudmi čo šli cez koľaje na červenú a prešiel ich vlak aj tých exemplárov čo skončia medzi rampami v motorovom vozidle? Tam by sa nejaké úmrtia na červenú našli.

   1. Motorové vozidlo je v tomhle případě podle mě jiná kategorie.
    Jednak z něj obvykle není tak dobrý rozhled a přehled, aby člověk mohl jednoznačně vyhodnotit ne/bezpečnost situace, přejet koleje autem zabere víc času než pěšky a potom může ohrozit i další osoby (v tom vlaku).
    A taky závory nejdou objet autem.

  2. Minimálně jeden zahynuvší byl před pár(?) lety…
   Sejmulo ho pendolino, páč si asi neuvědomil, že z čelního pohledu rychlost neodhadne – a najednou byl ten vlak veliký a blízko…

  3. Tenhle debil nestačí? Jen zázrakem přišel jen o botu. Rovina jak vyšitá.
   Rájec – Jestřebí
   https://www.youtube.com/watch?v=9gsbPLCBa8s

   1. Ten musel bejt slepej i hluchej. DIvím se, že ho třikrát za den nesrazí auto :-D

    1. To jsou případy na úrovni statistické chyby, resp. kandidáti na Darwinovu cenu, stareje dědek no…

     1. Tak ako to potom vyriešíme? Jebať na to – priechody dáme bez svetiel (ušetríme) a ono si to príroda už nejak preberie. Alebo svetlá necháme (keď už tam sú), ale serieme na to či ich ľudia budú dodržiavať – myslím, že tu by akurát bolo treba nejak vedieť zhmotniť škody na majetku a psychike rušňovodiča a dokázať ich vymôcť od toho kto na červenú šiel a spôsobil škodu. Pozostalí by sa iste potešili, keby hneď po kare dostali Liebesbrief od Českých dráh s rozpisom platieb za škody spôsobené nebožtíkom.

     2. Je to opravdu vražedný kobmbo. On slyší hovno, vidí hovno, k tomu špatně chodí a namíří si to přes šraňky a pět kolejí :-D

   2. To vypadá na něco v trubkách. Ale podle pohybu spíš geront, kterej si neuvědomuje, co dělá. Poblíž své chýše mám poměrně frekventovanou křižovatku a tyhle týpky tam lze potkat několikrát do hodiny. Světla nezájem, auta nezájem, šaliny ditto, kdyby tam přistávalo Jumbo, maximálně si zahrozí hůlčičkou.

    1. U nás mají zase tihle kaskadéři ve zvyku chodit po silnici. Je tam sice chodník a úplně novej, ale děda s hůlkou si radši vykračuje po pravý krajnici jako za jeho mládí, když tudy projelo jedno auto za den a dva volský potahy :-D

     1. Dneska ráno:
      Obchod sa nachádza na križovatke hlavnej a vedľajšej cesty, takže stará baba vyjde z obchodu a postaví sa na vedľajšej ceste do stredu vozovky (ako keby odbočovala doľava na hlavnú cestu) na úroveň križovatky. Ja prechádzam opatrne po hlavnej a beriem ju veľkým oblúkom (myslíme na predsa na zákony no nie?) a periférne vidím ako stará dáv pokyn na jazdu pre vozidlo stojace na opačnej strane ako baba a chce sa pripojiť na hlavnú cestu. A chodník je urobený na oboch stranách všetkých ciest….

     2. Já jsem měl loni kolizi s juvenilním kaskadérem…
      Odbočoval jsem doleva na zelenou šipku a za křižovatkou byl přechod uprostřed rozdělený – maník v mikině s kapucou, mobilem a asi i sluchátkama plynule pokračoval na červenou do druhé půlky přechodu a jebnul mi do ZADNÍCH dveří…
      Asi před deseti lety mi totéž provedl srnec, co vyběhl ze křoví, ale u toho jsem to takňák chápal…

  4. Třeba v Radotíně nebo Černošicích každou chvíli někdo, protože (a) trpí dementní představou, že vlak by přece slyšeli na kilometr daleko, (b) neodhadnou vzdálenost a rychlost, (c) podcení druhou kolej a to, že na ní mohou jezdit vlaky v obou směrech.

   1. Pokud vidim se tam cokoli pohybovat, tak tam snad nelezu, dokud všechno neodjede a není pořádnej rozhled na všechny strany. Víc jak 50 m/s u nás vlaky jezdit nebudou, takže pokaváď je v daným místě aspoň trochu slušnej rozhled a dotyčnej není rachitik co se sune rychlostí lenochoda, ani pinďourlíno není problém. Většina tady těch smrťáků je dyž se tam plantá něco, co sotva leze, často eště s kombinací že obejde jeden vlak na jedné koleji a aniž by měl výhled na druhou kolej, vleze tam, a zrovna něco jede.

    1. To je sub (b). I vlak jedoucí stovkou přejede vzdálenost nástupiště pražského metra za pouhé tři vteřiny.

     1. Víc jak 50 m/s tady v příštích desetiletích nic jezdit nebude a kolem stanic je to obvykle výrazně míň (kvůli stavu kolejí a místní situaci).

      1. Čemu říkáš „výrazně min“? Stovkou se po průjezdné ve stanicích jezdí.

       1. 50 m/s = 180 km/h; výrazně míň je i těch 100 km/h.

        1. No tak proto se ptam, ne?
         A jestli vlak ujede 100 m za dve vteriny nebo za tri, to z hlediska bezpecnosti AZ takovej rozdil neni.

         1. Pokud přeběhnutí tratě trvá přibližně sekundu, tak to teda AŽ takovej rozdíl je.

          1. Probehnuti včetně rozhlédnuti na obe strany, vyhodnocení, vstupu do kolejiště a vystupu z něj sekundu netrvá. Navíc přebihat _dve/tři sekundy_ před čelem rozjetýho vlaku může je debil nebo bezcitnej kokot.

          2. Whatever, kdo message hledal, ten ji má, podotek bude nemístně trotlovat vždycky, takže nic novýho.

       2. To jsou ovšem obvykle stanice kde ta průběžná je v podstatě součást vysokorychlostního koridoru a ta výhybka je na to stavěná. Běžný „rychlíky“ co jezdí po normální trati 80-100 jezdí stanicema taky 40 km/h.

        1. Co je „normální“ trať?
         Většinová z pohledu celkové kilometráže?
         Většinová z pohledu výkonu v osobokm?

         1. Obyčejná, nerychlostní.

          1. Je třeba 171 rychlostní trať? Asi ne, viď? Přitom tam v zastávkách projíždějící vlaky 40 fakt nejezdí.

          2. podotek:
           Tady na kecálišti musíš počítat, že máme tratě tzv. „obyčejné, nerychlostní“, bo to tak nazval půlstudent Behehé.

          3. Jako už rekonstruovaná součást III. ŽK s maximální rychlostí 160 kmh^-1 asi jo, neviďo.

          4. Půlstudent napsal:
           „Jako už rekonstruovaná součást III. ŽK s maximální rychlostí 160 kmh^-1 asi jo, neviďo.“
           – – –
           Jo, jasně, Beroun – Praha tamtady při řece, bez kódování a autobloku, ostrý oblouky…
           Pan půlstudent *1990 ví všechno, asi dobrá škola, behehehé…

           :OD

   2. Přesně tak. Na youtube jsou videa, kam dává jeden tramvaják záběry z čelní kamery. Jmenuje se to „příběhy z kolejí“. Blbců, který lezou do cesty tramvaji je tam celá řada, hodně často je to o fous. A to se ta tramvaj ve srovnání s vlakem přímo plouží. Jenže lidi si myslej, že to ještě stihnou nebo že co není vidět, je nemůže ohrozit…

    https://www.youtube.com/watch?v=KCLl_rH9Dds

    1. železnice je mimořádně bezpečný druh dopravy. tedy především pro cestující co nelezou tam, kam nemají. tramvaj je na tom trošku hůř, ale nehod zaviněných tramvajáky je také naprosté minimum.
     číslo, kolik železnice ročně zabije lidí, je překvapivě velké (stovky), jsem línej jej dohledávat. drtivá většina toho jsou sebevraždy z úmyslu a sebevraždy z blbosti. většinou se to nepodaří spolehlivě vyšetřit, respektive se hnedle zkraje zjistí, že viník nehody je mrtvý, a tak nemá smysl podrobně a pracně vyšetřovat.

    2. To je mimochodem zajimavy fenomen, protoze ta tramvaj ma bratru 40 tun a lidi nemaji problem pred ni skakat v radu decimetru. Na druhou stranu, kdyz v Brne jede po nabrezi mezi auty lokomotiva, auta ji objizdeji z uctive vzdalenosti.

     1. Páč šulina má brzdy, který umí zastavit na pětníku (co na tom, že lidi proletí voknem a nejspíš to vytrhá koleje). Kolomotíva ne.

  5. Cca 200 ročně. Asi nejsou všichni tak geniální jako ty nebo pančelky.

 8. Do prdele co to tady frčí za flame? Ani jsem to nedokázal všechno přečíst. DeBill a další, nemáte kurva pocit, že to nejdůležitější popsal pan domácí v článku? Slepičková a spol. dostaly pokyn od oprávněného pracovníka dopravce (alespoň jim to tak připadalo) a tím pádem není moc o čem plkat…

  1. guttata: tu demenci hraješ nebo si nemůžeš pomoct?

   1. Mohl bys to trochu rozebrat? Co ti na tom přijde dementního? Tady se řeší, jestli na té třetí koleji něco jet mohlo nebo nemohlo a že to Slepičková a spol. nemá právo posuzovat. A říkám, že je to irelevantní, protože oprávněný pracovník dopravce jim dal pokyn, že mohou bezpečně přejít. V dopravě existuje pojem znalost místních podmínek a i kdybychom akceptovali, že tuto znalost nemá uplatňovat učitelka, tak výpravčí/strojvedoucí/průvodčí snad ano.

    1. „Slepičková a spol. dostaly pokyn od oprávněného pracovníka dopravce (alespoň jim to tak připadalo) a tím pádem není moc o čem plkat…“

     1. No to ses moc nepředvedl. Copy / paste není žádná věda a já vím co jsem psal. Jestli nedokážeš svůj nesouhlas s mým názorem vyjádřit nějak precizněji, asi nepokecáme…

   2. Bohužel to nehrajou nebo nemaj děti.

    1. Já děti mám a jsem jednoznačně na straně učitelek.

 9. Mě nezajímá, co si nějaká učitelka myslí o pokynech drážních zaměstnanců, o kterých nic neví, nebo o situaci na přejezdu, o kterém taky nic neví, protože evidentně není místní. Moje dítě přes přejezd na červenou prostě převádět nebude, i kdyby se celý D-Fens stavěl na hlavu. Jediní, kdo může moje dítě někde převádět na červenou, jsme já a manželka (bez výjimek).

  Jinak samozřejmě to, že by čekáním na přejezdu nestíhaly vlak, je vina učitelek, nikoho jiného. Měly vyrazit dřív.

  Nicméně v první řadě se k tomu měli vyjádřit rodiče, a až pak to měl řešit Novotný.

  1. Mě nezajímá, co si nějaká učitelka myslí o pokynech drážních zaměstnanců – to je chyba, neuposlechnutí pokynu je přestupek.
   Jediní, kdo může moje dítě někde převádět na červenou, jsme já a manželka (bez výjimek). – Vy „porušovat zákon“ můžete a nikdo jiný?
   Jinak samozřejmě to, že by čekáním na přejezdu nestíhaly vlak, je vina učitelek, nikoho jiného. Měly vyrazit dřív. – Vy jste u toho byl, že víte, že třeba cestou neabsolvovaly třeba „kontrolní kontrolu“, která je zdržela?
   Předvedl jste nám krásný přístup typu „já můžu všechno, ostatní musí jít přesně do písmenka podle jakkoli debilního zákona“ a ukázkové pokrytectví. Ale nebojte, chápu, že s tímto typem se diskutovat nedá, proto se tímto rozloučíme. Hezký den.

   1. Kontrolní kontrolu? Jakože by policajti kontrolovali pěší štrúdl dětí jestli maj… co vlastně? Ty už to taky nehul.

    1. Jsi tak blbej nebo si na to jen hraješ? Slovo „třeba“ jsi neviděl? Tak extra pro debílky – Jedno z dětí si mohlo zvrtnout kotník, 10 minut zdržení, po cestě mohlo dítě upadnout do kaluže – zdržení, mohla probíhat dopravně opicejní akce, ucpaná silnice – zdržení, dítě mohlo zahlédnout motýla a uteklo z chumlu – zdržení, dítě si řeklo, že ho bolí nožiččky a dál nejde – zdržení. Jen totální idiot není schopen pochopit premisu, že přesun chumlu dětí není exaktní věda a stačí COKOLI aby se najdenou celý proces zdržel. Zřejmě jste nikdy jako podobný dozor nefungoval, jinak byste zřejmě věděl, že u podobného přesunu se rychlost chůze rovná cca 1,5 km/h a zdržení je něco k čemu dochází cca .. FURT. Jakožto absolvent několika dětských táborů v podobě osoby vedoucího mám s tímto jevem bohaté zkušenosti.
     Takže abychom se bavili jazykem, kterému rozumíš „Ty už to taky nehul“. Čau lidi.

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!