Věřte v boha, ale udržujte Alfu v suchu!

Featured Image

Alfisti, myslím, že znáte cenu svobody lépe než kdokoli jiný. Denně jste slýchali názory hospodských dopravních expertů, že se Alfy furt serou, že je rozdíl mezi Alfou smontovanou v pátek a ve středu a že si každý rozumný člověk má koupit oktávku f tédéíčku, protože je to pro rodinu to nejlepčí.

Udělali jste svobodné rozhodnutí a řekli jste rezolutní ne. Koupili jste si Alfu, co se furt sere, co stojí za hovno, má malej kufr, takže se tam nevejde dřevo, co tchán ukrad v práci. Nežere 5,16 litru na 100km. Znáte taky profit ze svobodné volby. Odměna za využitou příležitost se dostavila a je jí slušná porce. Vynikající podvozky, přesné a strmé řízení, ostré brzdy a díky tomu všemu asi nejlepší ovladatelnost napříč celým automobilovým spektrem. Pružné a točivé motory, jejichž výkonové maximum nastává tam, kde sny českých rodin dávno končí s dechem. Automobily s jedinečným designem, za kterými se lidé otáčejí, a přiznejte si, i vám samotným dělá dobře, když se podíváte na své auto a ono se vám líbí. Tohle všechno máte, protože jste si to zařídili podle svého, podle vašeho nejlepšího vědomí a svědomí.

Jasně, nebylo to zadarmo. Jsou to někdy komplikovaná a citlivá auta a vyžadují údržbu a péči, jejíž omrdávání nemilosrdně potrestají. Hodně alfistů provádí údržbu svépomocí, protože nedůvěřují servisům, kde se i přes všechy regulace a interní nařízení a kontroly okrádá na oleji a na rozvodových sadách a tak jste museli pravděpodobně vynaložit enormní úsilí, abyste tu hračku udrželi v kondici. Víte tedy, že nic není zadarmo a nic nespadne z nebes.

Pokud jste ten pekáč nezdědili nebo tak něco.

Mimochodem také můžete těžit z tradice jedné z nejstarších automobilových značek na světě, která vynikala inovacemi a nekompromisní orientací na potřeby náročného zákazníka. Taková byla a prosperovala do okamžiku, než ji začal ovládat stát. Byl to stát, kdo ji přivedl skoro ke krachu sociálně inženýrskými zásahy do projektu Alfasud. A byl to projekt Alfasud našeho skorokrajana Hrusky, který mohl přepsat automobilovou historii, kdyby se stát svými regulačními zásahy nesral do toho, kde a z čeho se bude vyrábět. Místo toho automobilovou historii přepsal VW Golf, přitom Alfasud měl pětistupňovou převodovku už v době, kdy se Wolfsburgu nedokázali něco takového ani vyslovit a masově se tam vyráběl VW Brouk.

Tak proč jste tak nedůslední, když tohle všechno víte? Už se nechcete rozhodovat svobodně, přestože se vám to vyplatilo? Kam se poděla vaše vlastní odpovědnost a ochota brát věci do vlastních rukou? Kdo vám vzal sebedůvěru? Kam jste dali koule? Vy chcete náhradit „nejlepší vědomí a svědomí“ státními regulacemi? Je pro vás lepší, když vám fízlovská partička z Věcí Veřejných na MDČR bude v pauzách mezi hledáním a instalováním štěnic radit, co máte dělat? Nebo když vám káže komunistický policajt a bývalý člen KSČ Huml, co je správné? Přečtete si třeba tady, co prováděli Humlovi soudruzi ve zbrani, vy se skutečně hodláte podvolovat takové spodině? Jsou mezi námi lidé, kteří se jim postavili se zbraní v ruce a vy jim lížete paty a obdivujete jejich „dobré nápady“. Hanba vám.

Cituji z tohoto fóra:

coyote
Jako o co Ti jde? O to, že si lidi konečně budou muset dokončovat registraci, takže pomalu každej druhej nebude mít rok auto v polopřevodu (což je príma, když Tě pak někdo takovej nabourá), nebo že se konečně bude něco dít okolo tachometrů? Přenosnost registrační značky, popř vlastní kombinace taky není na škodu a to, že bude nutný úředně ověřený podpis na plné moci je rozhodně jen a jen dobře. On byl nutný tedy i teď, ale úřady to jaksi tolerovaly.

Petr147
souhlasím s Coyoťákem, konečně se s tím bordelem začne něco dít

Kubas
Proti eko-poplatkům nic nemám…. Jestli to dostane ze silnic Š120, Favorit a podobný šrot, jen dobře…. A kdo chce starým autem jezdit z principu, tak to buď zaplatí, nebo to přihlásí na vete značky, nebo oje*e. Se všemi těmito postupy mám zkušenost a každý se hodí pro jinou situaci….

své období extrémního liberalismu už mám za sebou…. Pokud nějaká vyhláška smete šrot ze silnic, nemám s tím problém….

de ale o to, že staré auta patří na srazy a na ježdění pro zábavu pár km ročně. Určitě nikdo soudný nechce, aby jich po česku jezdily statisíce…. ,

yan.ko
Lidi jsou obecne lini, hloupi a sobecti a tak urcita pravidla pro to aby spolecnost fungovala existovat musi.
 

Nejvíce mě přitom pobavilo, že uživatel Kubas má Alfu Spider 2000 z roku 1975, která je tom emisně asi stejně jako Škoda 120 a dvakrát hůře než favorit, a když tedy dojde na to kýžené vymetání „šrotu“ ze silnic, tak se ho to taky bude týkat, stejně jako jeho kamarádů s AR-33 a AR-75.  Pokud to tedy nějak neoje*ou, třeba vrazí úředníkovi pár tisícovek, aby se při vystavení kopie techničáku „spletl“.

Alfisti? Chcete, aby ojetá auta neměla přetáčené tachometry? No tak je prostě sami nepřetáčejte a nekupujte si auta s nejasnou minulostí v pochybných bazarech, abyste ušetřili. Když to takhle udělají všichni, žádné přetočené tachometry nebudou, je to jasný jak facka. Nechcete auta v „polopřevodu“? Nic jako „polopřevod“ neexistuje, to vám jen tvrdí, protože potřebují vaši podporu pro jejich záměry. Pokud někdo provozuje odhlášený automobil, lze ho potrestat už podle současných zákonů.

Co myslíte, kolik je aut v tom „polopřevodu“? Stovky? Možná tisíce, ať nežeru? A kolik z toho je jich v „polopřevodu“ a jezdí? Polovina? A kolik je jich převedených legálně? Proč miliony uživatelů automobilů mají platit vyšší poplatky a trpět větší úřední buzerací jen proto, že se systému nedaří postihnout těch pár, co se nenechali registrovat jako vlastník a přesto jezdí? A napadlo vás někdy, proč vůbec stát vyžaduje auta registrovat a k čemu to je vlastně dobré?

Myslíte si, že ekopoplatky smetou stará auta ze silnic? Pletete se, je to právě naopak, zavedení ekopoplatků způsobilo zpomalení nárůst průměrného věku vozidel a má to zcela prostý důvod.

Bude pro vás OK, když na rok odložíte čísla vaší AR 146 do depozitu formou tzv. dlouhodobého uložení, protože provádíte generálku a rekonstrukci, jednou za tři měsíce k vám přijde chodit úředník kontrolovat, zda skutečně máte auto doma, rozebrané a pracujete na něm? Zda má všechny hlavní celky a nerozprodali jste je v rozporu se zákonem o odpadech? Takhle nedohlíží stát ani na vojenské střelné zbraně v soukromém držení!

Potřebujete VY skutečně stát k tomu, aby vám říkal, že si máte opravit auto, nebo to děláte sami v zájmu vlastní mobility a bezpečnosti?

Co je špatného na tom, opravovat si sám tachometr? Nebo dokonce změnit jeho stav? Je to váš tachometr, stejně jako vaše rádio, tlumiče nebo světla. Špatné je to až tehdy, když s ním manipulujete za účelem odrbání někoho. A to je podvod a na to pamatuje již současná legislativa, jen se policistům jaksi nechce zajišťovat důkazy o takovém skutku, protože z pohledu jejich nadřízených je to občanskoprávní záležitost. A myslíte, že až „v tom někdo udělá pořádek“ pomocí drakonických trestů, jako soudruh poslanec Huml, že v tom ten pořádek pak bude?

Chtěli byste koupit od kamaráda doježděnou AR-75, ano, to „italské BMW“, co si dodnes vytře s novými auty prdel, na náhradní díly, abyste prodloužili život vašeho youngtimera? Teď to ještě jde, když ji kamarád odhlásí s tím, že ji nebude používat jako automobil, což je nakonec i pravda. Ale pak už to nepůjde. Vy jste to přece chtěli.

Ano, lidi jsou obecně líní, hloupí a sobečtí. A čím více je stát zbavuje odpovědnosti za jejich jednání a jejich vlastní morální a etické kodexy nahrazuje regulacemi, tím více jsou líní, hloupí a sobečtí. Takzvaný moderní sociální stát již desítky let upravuje různé oblasti lidského konání svými regulacemi. Vidíte nějaký pokrok? Stali se lidé pracovitější, chtřejší a ohleduplnější? Co myslíte?

Nevěřte, že se stát o vás a vaše životy postará, postará se stejně jako se postaral o Alfasud.

Říkáte si na tom vašem fóru, jak kdo s policajty vyjebal, sehnal si známýho nebo to s nima nějak uhádal, jen za pětistovku, to je dobrý ne? A představte si, že jsou lidé, kteří se té jejich buzeraci vzepřeli a prokázali jim, že to, co dělají, nemá se spravedlností ani právem nic společného, protože je to obyčejná šikana. A oni nejen že jim nedali pokutu, ale taky toho museli nechat. Nebo donutili úředníky kličkovat a vymýšlet postupy, jak uniknout ze situace, do které se sami dostali nesmyslnými represemi vůči občanům. Co jste dělali v té době vy?

Ano, i já již druhým rokem ukusuji sladkých plodů za volantem Alfy. Mám i jiná auta, dražší, novější, starší, ale do alfy vždy rád sedám. Rád do ní sedám zvláště poté, co jsem se k smrti donudil za volantem firemních Audi, Superbů a Golfů. Mám jeden z nejobyčejnějších a nejvíce mainstreamových modelů, co ta automobilka kdy uvedla na trh, jen takový odvar z Alfy. Přesto jsem si užil a ještě si užiju. Nikdy jsem se však dosud nedostal do situace, že bych se za řízením Alfy styděl a za příslušnost k té komunitě taky. K tomu jste mi dopomohli až teď vy.

Oliver Cromwell kdysi poskytl svým mužům jednoduchý návod. Trust in god, but keep your powder dry. Veřte v boha, ale prach udržujte v suchu. Pojmenoval tak kompromis, který by ve svém životě každý muž nebo žena měli zvládnout vyřešit. Ano, můžete odevzdat svůj osud do rukou autorit, když chcete nebo jste slabí a nemůžete jinak. Ale předně se starejte o váš osud sami a nežadoňte o rány státním bičem jako flagelanti.
 


31.01.2012 D-FENS

12345 (2x hodnoceno, průměr: 1,00 z 5)
454x přečteno
Updatováno: 27.11.2015 — 23:55
D-FENS © 2017