Ty zatracený ceny: Zlatý grál.

Featured Image

Každý kdo se setkal s burzovní spekulací, jistě taky onen zlatý grál hledal. Ona je to snaha až sen každého spekulanta od nepaměti. Každý chce nalézt nějakou zaručeně „tu správnou“ metodu jak na trhy vyzrát.

Elliottova teorie vln možná do tohoto dění hledání zlatého grálu také zapadá.

Má však jednu podstatnou odlišnost od jiných hojně používaných metod.

Měří vnitřní sílu jednotlivých hráčů v každém okamžiku. Jen pro upřesnění, v každý okamžik je v trhu stejný počet obchodníků, který drží jak dlouhou, tak i krátkou pozici. Ale zcela jistě je některá strana v nevýhodě podle vývoje trhu a účelu očekávání v trhu. Uvedené úzce souvisí s COT reportem, podrobněji zde. No a tuto nevýhodu tato metoda „měří“. A pokud mohu posoudit, tak vcelku úspěšně.

Pravda je,  nejsem dokonalý.

As Bob says, „the biggest obstacle to successful investing is the failure merely even to recognize and accept the simple fact that losses are part of the game …the perfect trading system does not exist. Expecting, or even hoping for, perfection is a guarantee of failure.“ Jak říká Bob, „největší překážku pro úspěšné investování je neúspěch pouze dokonce rozpoznat a přijmout prostou skutečnost, že ztráty jsou součástí hry … perfektní obchodní systém neexistuje. Čekáš, nebo dokonce v naději, dokonalost je záruka neúspěchu. „ Our analysis may not always be right – but it’s never „conventional,“ and is always independent . Naše analýza nemusí být vždy správná – ale není nikdy „konvenční“ a je vždy nezávislá.

Nedal jsem si za cíl tuto metodu naučit, ale pouze seznámit se skutečnostmi jež nejsou až tak známé. Nic neprodávám, nenabízím, nevnucuji. Pouze ukazuji možnost, že vše může být převelice jinak, než jak je nám vtloukáno do hlav.  A zcela určitě vím, že jen několik velice málo lidí, snad jednotlivci se budou nad tím zamýšlet. Ale i to je v pořádku. DAV je nepoučitelný DAV. Vždy si bude vymýšlet teorie motýlích křídel, nepředvídatelnosti, neurčitost, nadpřirozena, v jednom trhu snad, jinde určitě ne atd. Hlavně ta disciplína. A nezapomnět na psychiku a plán (RRR,  MM a jiné zkratky). Mají jedno společné,  bez znalostí chtějí být in, takový pašáci nad věcí, s velikánskou chutí poučovat ostatní.   A kupodivu se jim to i daří. DAV  toto vcelku spokojeně baští.

Zcela určitě se budu v některých okamžicích mýlit, ale ne zásadně. Nebude to chybou metody, ale výhradně moje neschopnost v orientaci. Vždy, když dělám nějaký předpoklad jež se nevyplní, po následném zkoumání zjistím, že trh se nemýlil, chyba byla u vždy a jenom u mne.

Slíbil jsem ukázku CUKRU (NYBOT SUGAR #11 SBN08). SBN08 to má již za sebou, tak volím následný kntrační měsíc SBV08. Volba padla na vcelku „vzorový“ trh. Jasné křivky,vhodná úroveň trhu a tudíž i možnost určení jednotlivých vln. Tento příspěvek píši 04.07.2008, tak budete moci při jeho čtení posoudit jak se předpoklad shoduje se skutečným průběhem.

Na grafu je několik zajímavostí, která si dovolím osvětlit.

-pokud se podíváte na úroveň bodu [iv] na straně impulsu, tak ten je překonán hodnotou A korekce. Pokud jsme si pověděli, že impuls není nikdy překonám impulsem v korekci stejné vlnové úrovně a zde to nastalo, pak není jiná možnost než překonání korekčním impulsem vyšší úrovně.

-následně trh pokračoval v poklesu kde je další zajímavost. Impuls začal vcelku mohutně vlnou B-[i], pomalu se jednotlivé vlny zkracovaly až na naznačenou úroveň [iii][iv], kde potichu zakončil svoji pouť. (Růstový  impuls má opačnou tendenci)

-dokončení korekce a přerod v růstový impuls je největší a nejvzrušivější událost. Tuto kratochvíli trhu je možné lépe sledovat na 15 min. grafu. Zanikající korekční impuls [iii][iv] je překonám rostoucím impulsem [i][ii] a trh nastoupí nezadržitelně severním směrem.

Nakonec to nejdůležitější, co můžeme očekávat do budoucnosti. Odpůrci této metody poukazují na to, že do minulosti je možné  nakreslit cokoli. A mají částečně i pravdu. Minulost jde každému převelice dobře.  Budoucnost je velmi, velmi obtížná, ne však nemožná. EW teorie  na to dává zcela jednoznačnou odpověď. Bude za každých okolností překonán bod (1) grafu. Na této skutečnosti nikdo a nic nezmění. Daleko zajímavější je však průběh jakým se tak stane a co bude  následovat. I zde máme jednoznačné odpovědi. Naznačený bod grafu (1) bude překonán bodem 1 a nastane korekční pokles. Na této úrovni musí dojít k akumulaci aby mohl být možný další růst (říká se tomu stranový pohyb). Po akumulaci bude následovat růst do bodů 3,4,(3)(4) atd. Ale to jsme již skutečně hodně daleko.

Nakupte si cukr, pokud je laciný.

Eliottova teorie vln  jako jediná známá metoda vcelku úspěšně dává vhled do budoucnosti  a pro veškeré trhy. Pochybovači na tom nic nezmění.  Spíš by bylo zajímavé proč se tak děje. Inu nevím.

CENY jsou tímto definitivně uzavřeny.


04.07.2008 O‘ Pruz
 

12345 (Zatím nikdo nehlasoval)
63x přečteno
Updatováno: 28.11.2015 — 0:02
D-FENS © 2017