Tak už toho Klause vyhoďte.

Featured Image

Mladej Klaus, kterýmu jsme důsledně a myslím že poprávu vypeskovali za jeho nedávnou zákonodárnou iniciativu, bude pravděpodobně odejden z ODS, protože měl včera blbý kecy a to se v Občanské demokratické straně netrpí.

Doslova pronesl mladý Klaus na schůzi sněmovny toto:

„Ale přesto si nemůžu nevšimnout takového pocitu, který mám, že zase projednáváme něco, co občané České republiky nechtějí. To je nařízení Evropské unie, to sem přilítlo a my tady jenom zoufale teď hledáme, jak to trošilinku zmírnit, a trošku se o to hádáme. Nezlobte se, mně to připomíná, my jsme jak židovský výbor, když nám řekli, že máme vypravit transport, a my jenom tak jako rozhodujeme, že teda ty nemocné ženy ještě nepošleme, ty půjdou až příštím vlakem. Ale jinak děláme to, co nám řeknou.

Já tyhle pocity mám hrozné, protože tady 57 % zákonů jsou nařízení Evropské unie, kde my jako ovce pro to zdviháme ruku a v nějaké podobě to posíláme dál českým občanům. Tak jestli vám to nevadí – mně to vadí.“

Stalo se tak v rozpravě o sněmovním tisku 138/0 až 15, jinak vládní návrh zákona o zpracování osobních údajů, který sněmovna projednávala po vrácení senátem. Tento zákon implementuje evropskou směrnici zvanou GDPR do českého právního řádu.

Klaus má pravdu. Kromě toho dokonale vystihl podstatu věci, kterou překvapivě nejsou židovské výbory a dokonce v prvním plánu ani Evropská Unie, ale přijímání zákonů, které nikdo nechce.

Divím se, že tak málo lidí znepokojuje fakt, že český parlament je implementační orgán práva evropského superstátu. Situace už se všem dávno vymkla z rukou. Už ani právníci si nejsou jisti tím, jaké zákony momentálně platí a chodí se ptát zase jiných právníků, kteří mají trochu jinou specializaci. Úředníci a soudy čím dál častěji rozhodují podle vzorce „shledáme ho vinným a když se mu to nebude líbit, ať se brání a uvidíme“. Žádný občan si nemůže být jistý, že v daném okamžiku neporušuje nějaký zákon a nehrozí mu mnohatisícová pokuta nebo rovnou kriminál, stejně jako si nemůžete být jisti, že proti vám nějaký trestní nebo správní orgán zrovna neshromažďuje důkazní prostředky. Zákony můžete porušit, i když právě sedíte na záchodě, spíte nebo jste se ocitli ve vegetativním stavu. Nikdo není schopný tyto „zákonodárné“ orgie zastavit, prezident republiky si dokonce stěžuje, že nejsou dost intenzivní. Jsme po krk v tom, pro co jsme dosud v češtině ani nenašli slovo, totiž v hororu anglicky nazývaném „overcriminalization“. Do toho operují různé lobby, které si vyjednávají výjimky z těchto zákonů, a popsaný předpis je toho příkladnou ukázkou, protože kdo by zpracovával osobní údaje v rozporu s ním, tomu hrozí pokuta do 10 mil. Kč, ale pokud je obcí, školou nebo obecní příspěvkovou organizací, tomu za to samé hrozí pokuta do 5 tis. Kč, protože si to takto vylobbovaly.

Přečtěte si ten text zákona, rozumíte mu? Měli byste, zanedlouho se jím všichni budeme muset řídit. Jste si jisti, že jste třeba dnes nedělali něco, za co byste mohli dostat 10 mega pokutu? Volili jste někdy někoho, kdo vám sliboval přijetí této právní normy? Podle mně není v této zemi jedinec nadaný volebním právem, který by s čistým svědomím mohl na tyto otázky odpovědět kladně.

Je to tragédie.

Je to přesně tak, jak Klaus popsal. Zákonodárci v zemi, která obětovala svoji suverenitu ve prospěch nadnárodního celku pološílených levičáků a byrokratů si lámou hlavy, jak implementovat další jeho zvrhlý předpis do právního řádu země, aby to napáchalo pokud možno co nejméně škod a mohli přežít alespoň do zítřka, kdy budou implementovat zákon další, a tak furt, až do konce volebního období. Jak se jim asi spí po tom všem.

Co byly ty židovské výbory? Německá okupační správa pověřila Židovskou náboženskou obec v Praze, aby prováděla registrace Židů, shromažďovala je k deportacím a nakládala s jejich majetkem, tedy vlastně prováděli organizační činnost pro Ústřednu pro židovské přesídlení, která podléhala Adolfu Eichmannovi. Ti se tomu nebránili, protože věřili, že tak budou minimalizovat škody a že to tak bude pro ně lepší, než kdyby přišli chlápci v černých uniformách a zařídili to sami. Židi tak organizovali deportace židů, což je jedno z velmi výrazných historických tabu. Klaus to popsal mimořádně přesně, protože „zákonodárci“ jsou úplně ve stejné pozici.

ODS je pobouřena výroky mladýho Klause a chce, aby odešel z poslaneckého klubu. Nebo nejlépe ze strany. Protože panu Fialovi se úplně napínají trenky, jak se po vzoru Mirka Topolánka rozkročuje doširoka a chtěl by přebírat Pirátům jejich voliče mladé marxisty.

Je vidět, že oni ten jeho výrok vůbec nepochopili. On je nesrovnává s židovským výborem, ale říká, že jsou v úplně stejné mizérii. A to oni jsou, navíc podobně jako Židovská obec tak docela nechápou, že do posledního vagónu budou muset nastoupit sami a myslí si, že celou situaci vyřeší mlžením, hraním o čas a mokrým sněním o „reformě EU“, která nikdy nepřijde.

Místopředseda ODS Kupka sám demonstroval, co je to kouzlo nechtěného, když řekl: „Jeho slova byla absolutně nepřijatelná z mnoha důvodů, a to říkám i přes to, že se mi přejímání směrnic EU také nelíbí“. Čili i on zasedá v židovském výboru. Strkám svoje sousedy do vlaku směr Polsko, i když se mi to nelíbí, protože kdybych to nedělal, tak by přišel někdo jiný a dělal by to mnohem hůře.

Podle mě by nejlepší bylo, kdyby Klause z té jejich strany vyhodili a vzniklý personální úbytek kompenzovali Langerem a Topolánkem. Oni zjevně nechápou, že poslední zbytky veřejné přízně jim zajišťují lidé jako Klaus, Kubera nebo Zahradil, protože jsou schopni mít nějaký názor a formulovat ho do slov. Zbytek unavených beznázorových úředníků a různých komunálních zlodějů ve vedení strany zajímá tak leda starou Blažkovou. Když o tom přemýšlím, tak na obou Klausech mi nejvíc vadí ta ODS. Já chápu, že je to jejich rodinný projekt a upekli to doma v kuchyni, ale všechno má nějakou životnost a ODS tu svoji už přesáhla. Tahle Klausových domácí pochoutka je už moc uleželá, kdekdo ji zkoušel dochutit, už je dlouho po datu spotřeby a fakt není k žrádlu. Je čas navařit novou.


15.03.2019 D-FENS

12345 (642x hodnoceno, průměr: 1,25 z 5)
31 359x přečteno
Updatováno: 15.3.2019 — 12:02

Reklama

D-FENS © 2017
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!