Šort vofce riport

Featured Image

V sobotu večer proběhla protestní jízda několika set vozidel po Východní spojce, Štěrboholské radiále, Jižní spojce, Barrandovském mostě, ulici K Barrandovu a torzu pražského okruhu na západním konci metropole.

Sobota, 19:00, Blekbrič. Část parkoviště je obsazena vozy, zhusta označenými logy s přeškrtnutou padesátkou. Co se týče struktury účastníků, byla rozvrstvena do všech sociálních skupin. K vidění byly jak nové Octavie, tak staré Škody 120, jak malý Ford K, tak velký Land Cruiser, jak slabá Fabie HTP, tak i Nissan 350Z (či snad 370Z?). Ve věkové struktuře účastníků převažovala skupina od pětadvaceti do šedesáti let, tedy žádná nevybouřená zlatá mládež, ale celkem obstojný vzorek té části české populace, která vytváří hrubý domácí produkt této země…

Akce probíhala v klidu, byla monitorována Policií ČR, ale žádné přestupky ani policií odstavená auta jsme tentokrát nezaznamenali. Zcela zavádějící a nesmyslná je informace lžiDnes o tom, že prý „Řidiči vytvořili kolony“. Vytvořili dlouhou kolonu. Jednu. Ta čítala několik set vozidel a pohybovala se výhradně v pravém pruhu. Řidiči v koloně, alespoň co jsme měli příležitost vidět, nechávali rozestupy a kdo potřeboval na příslušnou komunikaci najet nebo ji opustit, měl příležitost. Občas, zejména u úsekových měření rychlosti a dopravních značek s rychlostním omezením a dodatkovou cedulí „HLUK“, bylo slyšet troubení a chvílemi některá auta ve stylu jízdy za safety car „zahřívala pneumatiky“ mírným kličkováním, aniž by však vyjela z pruhu a někoho dalšího omezila.

Další zpravodajské servery, zejména pak iHned a Novinky, o události informovaly korektně…

Je jen škoda, že to zatím byly jen stovky aut a ne tisíce… Ale každá velká řeka je zpočátku jen malým potokem.

12345 (Zatím nikdo nehlasoval)
132x přečteno
Updatováno: 27.11.2015 — 23:59

Reklama

D-FENS © 2017
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!