Snadno a rychle do Evropy

Featured Image

Občané všech zemí schengenského prostoru mohou svobodně cestovat v rámci celého schengenského prostoru a překračovat vnitřní hranice na kterémkoliv místě na tzv. „zelené hranici“ bez zdržování a formalit.

Rumunsko a Bulharsko vstoupily do tohoto prostoru v roce 2007 (původně plánováno s velmi dobrými úmysly na rok 2011). Ne proto, že by občané těchto zemí nebyli hodni cestovat bez zbytečných formalit za příbuznými a poznáváním nových krajin, ale asi nejspíš proto, že  některé členské země mají s cestujícími, volně jezdícími mimo jiné po vlastech českých drobné problémy.

Skupina Olachů, trampujících po republice je jedním z posledních důkazů dvojího metru, slavné pozitivní diskriminace a pokud pan ministr Kocáb svým jednáním vůči cikánům a squaterům vyvolával většinou negaci, jeho hlava v písku v této situaci jen potvrzuje jeho humanitární neschopnost dělat a řešit víceméně cokoliv .

To, co totiž tato „královská rodina“ činí v přírodní rezervaci, kde by normální tramp dostal flastr a skupinka dredařů s hudební aparaturou suverénně přes držku, je zde pod ochranou PČR omlouváno jejich nedostatkem financí, tragédii “prince“ a  dalším přizdisráčstvím orgánů státní správy a samosprávy. Starosta si neví rady, PČR situaci monitoruje, rumunská ambasáda prohlásila, že je to náš problém, hygiena poukazuje na fekálie a použité vložky ve vodě,  ministerstva mají asi dovolenou a chudáci olachové se smějí a úspěšně kontaktují své soukmenovce z Prahy a dalších částí ČR.

Lidé jen nevěřícně kroutí hlavou, kam až jsme dopadli a pocit, že si s námi každý vytře prdel nabírá zcela konkrétní podobu.  Je mi jasné, že jakýkoliv zákrok by byl propírán v této okurkové sezoně hezkých pár dní, ale mám za to, že pokud vše bude v rámci zákona, že lze tuto situaci vyřešit ke spokojenosti místních.

Ultimátum na úklid, vyměření pokut, zabavení vozidel a zlatých řetězů v případě jejich neuhrazení a po kontrole dokladů doporučit opustit ČR pro nedostatek finanční hotovosti či kvůli chybějícím dokladům k vozidlům.

V opačném případě balím spacák a fičím stanovat do Špindlu.


30.7.2009 serwall6

12345 (Zatím nikdo nehlasoval)
43x přečteno
Updatováno: 27.11.2015 — 23:59
D-FENS © 2017
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!