Salám - zpět na článek

Počet komentářů: 165

  1. Autor článku by se především měl vyrovnat se svojí pravděpodobně nemainstreamovou orientací…buznobijec…A až vám přijde dítě, sourozenec, vnouče, nebo prostě někdo z rodiny, že je buzik/lezba , zkuste mu presentovat svoje názory…myslím, že rychlost, se kterou vás dotyčný/á pošle do řiti bude nadzvuková….

  2. Osobně proti buznám nic nemám, jak již bylo zmíněno je to známo od antiky a o námořnících již taky asi každý slyšel. Jsou-li schopni si prosazovat své zájmy pak je vše v pořádku dokud tím ovšem nezačnou omezovat práva ostatních, za což např. Prag pride omezující již považuji, resp. kdo se chce dívat jak buzny blokují ulice a natřásají prdelema v kožených tangách.
    A já se ptám proč ?

    PS
    Jinak pro buznobijce kteří chtějí zažít trošku schízy, ale vlastně všem mohu doporučit, tedy alespoň těm kteří ho ještě neznají
    Milo Yiannopoulos a jeho youtube kanál (english only).
    https://www.youtube.com/user/yiannopoulosm/videos

    snad tím nenosím dříví do lesa, ale nepostřehl jsem to tady

  3. Nejkrásnějším příkladem salámové metody je způsob, jakým automobilismus postupně zabral a znehodnotil prostor kolem nás.

    1. Došly prášky, eh?

    2. On ho zhodnotil. Připomeň si to u každýho rohlíku (nebo salámu, ty jsi celou tu realitu pojal obráceně), kterej si dáš ráno k snídani. Vlak ti ho nepřivezl. Sám sis ho upéct nemusel a sněžnice na cestu pro jeho koupi si taky nepoužil.
      Děcka vozíš čím? Psím spřežením?

      1. Myslíte, že pečivo vzniklo až po nástupu aut? Ale já nejsem proti autům, jsem proti automobilovému socialismu. Lidé (včetně D-F) dnes berou dopravu autem jako základní lidské právo. To není nic než krajní levičáctví, tedy ten největší hnus.

        1. A není to jedno ze základních práv dopravovat se tak, jak chci? A není bezpráví mi v tom bránit, popř. mi to záměrně ztěžovat, dávat mi sankce za nesmysly a vůbec ze mne dělat vyvrhele za to, že jsem se tak rozhodl? Co to je automobilový socialismus? Ten pojem neznám. To, co autor webu hlásá je vše možné, jen toto ne. Jestli ho nesnášíte, přečtěte si něco od Clarksona, má podobné názory. Třeba pochopíte, že D-FENS není osamělý web-terorista.
          Každý má právo se přepravovat tak, jak chce – to je jeho právo. Já chci autem. Vy ne. Je mi vaše stanovisko ukradené, důležité je moje – do chvíle, kdy vy to moje začnete kritizovat, že je špatné z principu. Kde berete tu drzost? Mám na auto, platím pojištění, platím daně, platím dálniční – co je Vám do toho? Vy si běžte vandrem a s harmonikou, mibuřt. Ale neodvažujte se mi brát to právo si to zvolit. Fakt, že na tom je postavena převážná většina dnešní logistiky u nás a historicky si to lidé zvolili jako svůj výhradní prostředek dopravy, je zjevný. To, že vám se to nelíbí a dopravujete se asi jinak, vám nedává právo to eticky či jinak zpochybňovat. Či to dokonce označovat za levičáctví – ostatně to je protimluv – typický levičák se opírá o názor většiny, což vy nejste. Většina jezdí autem nebo požívá služeb, které jeho existenci a provoz nutně potřebují. Včetně vás – pokud byste trval na těch blábolech, jste menšina.
          Kurva, to jsem se zas jednou nasral a rozepsal (asi zbytečně).

          1. Mluvíte jako ta největší levičácká svoloč. Akorát místo různých jiných úchylných zájmů tam máte auta.
            Takže pěkně polopatě, pro vás: je vaším právem dělat to, s čím všichni účastníci souhlasili a za co jste jim zaplatil. Jasné?
            Je mi fakt na blití, když takové zakladní věci musím psát na údajně krutě kapitalistický web.

            1. Jak jste si zajisté povšiml, většina lidí souhlasila nebo alespoň přijala jako nutnost fakt, že základní způsob osobní dopravy je individuální automobilová doprava. Evropští politici, kterým většinou naskakují pupínky když slyší slovo „individuální“ to mají snahu všelijak regulovat a vylepšovat, ale realita jim pořád nějak ne a ne dát za pravdu :-)

            2. Vyser sa už na nejaké práva na niečo.
              Proste individuálna ale aj hromadná pešia, koňská, psia, motocyklová, automobilová či autobusová doprava sa tu nezjavila cez noc pred dvoma mesiacmi, ale vyvíjala sa postupne stáročia. Najprv sa zjavili vyšľapané chodníčky medzi usadlosťami, potom začali vznikať širšie chodníky či cestičky spájajúce väčšie a vzdialenejšie usadlosti popri ktorých navznikali malé usadlosti, lebo to bolo výhodné (z mnohých hľadísk), potom sa každá významnejšia cestička zmenila na „širokú“ cestu a usadlosti okolo týchto ciest pribúdali. Až sme sa vývojom dostali k tejto situácii čo máme. Ale celý tento vývoj bol podriadený nejakému záujmu – či už niekde v praveku bol ten záujem väčšinový (demokratický), alebo v stredoveku to bolo rozhodnutie panovníka (autokracia) alebo v dnešných časoch „demokracie“ keď sa to niekedy rieši aj formou „vyššieho záujmu“.
              Mňa napríklad dráždi, že si nejaký šulín resp. kopec šulínov nakúpi lacné pozemky či nehnuteľnosti pri ceste / diaľnici a potom vyplakávajú na každý smer ako oni trpia, a aký sú tí ľudia čo jazdia po ceste voči nim neohľaduplný atď. A potom dochádza na také socialistické riešenia ako – retardéry, prepadla, obmedzovanie rýchlosti, zákazy vjazdov, Umweltzonen (v BRD+DDR a pomaly aj v AT) či IGL (AT). Vrcholom takého socialistického riešenia je keď takto „postihnutým“ občanom štát zadotuje okolo diaľnice zvukovú zábranu (a ešte to aj hrdo napíšu na tu zábranu: že tu je pred hlukom chránených 850 obyvateľov) alebo aby ochránil dýchacie cesty tak nezmyselne zníži rýchlosť na diaľnici na 100km/h na 20 kilometrovom úseku (aj keď sa už ukázalo, že zníženie rýchlosti má na poletujúce mikročastice minimálny vplyv) – oba príklady sú zo socialistického rakúska.

          2. misaka: Bez ohledu na předřečníka, ty jsi kvalitní demagog. Jestli žiješ v tom, že tyhle silácké řeči pomáhají individuální dopravě tak se dost pleteš.
            Základní právo není dopravovat se jak chceš, základní právo je svoboda pohybu. Nic o autech se tam nepíše. Za druhé, to co ty platíš nějakému státu mi může být úplně buřt. Pokud tady chceš blábolit o nelevičáctví a etice tak se dohodni se všemi, které hluk a splodiny tvého auta obtěžují. Já si nad svým pozemkem smrad a hluk tvého auta neobjednal tak si svoji nevyžádanou službu seber a běž. Že to technicky nejde? To mě má zajímat?
            Že auto používá hodně lidí, to je agument pro co? Prostě hodně lidí to používá tak na ostatní kašlem. A kdo je tu pak levičák.
            Se divím, že tě předřečník nevykostil daleko více, když dostal od tebe tolik nahrávek na smeč. A tohle je klasická ukázka českého „pravičáka“ – zakuklený levičák.

        2. Automobilový socialismus… Nejste náhodou jistý Pavel Řapek z diskusí na Idnesu? Ten taky tohle spojení používal a byl tou svou automobilovou nenávistí už směšný.
          Nepsaným základním právem člověka je také dopravit se kamkoliv potřebuje s tím, že si pro to zvolí nejefektivnější způsob dopravy. Že to je v dnešní době automobil, je prostě dáno historickým vývojem a tím, že žádný jiný druh dopravy nedokáže poskytnout efektivnější a flexibilnější způsob dopravy. Silniční hromadná přeprava? Jede pomalu, téměř ve všech případech ne tam, kam potřebuju, když započítám i časové ztráty, je drahá. Letadlo? Rychlé, drahé (když započítám ty časy strávené na letišti, než se do letadla vůbec dostanu), organizačně komplikované pro každodenní použití. Vlak? Na dlouhé vzdálenosti může být dobrý (spací vůz), jinak totéž co silniční hromadná doprava. Kolo? OK, pro zdraví možná dobré, ale pomalé, obrovské časové ztráty zejména při delších vzdálenostech. Auto? I přes všechnu šikanu zatím nejlepší, co mohu použít pro efektivní dopravu. Můžeme se bavit o tom, zda je lepší elektromobil, klasický automobil, dron nebo cokoliv podobného, ale je to zkrátka motorový individuálně řízený dopravní prostředek, který nabídne nejlepší dopravní výkon při nejvyšším pohodlí za rozumnou cenu. Já osobně to mám tak, že vzdálenosti do dvou kilometrů překonávám pěšky, jinak auto. S výjimkou Prahy, v jejím centru je rozumné používat MHD v kombinaci s chůzí.
          Propracovaný systém podpory IAD patří – alespoň v mých očích – k souboru služeb města svým obyvatelům. Pod pojem „propracovaný systém podpory“ rozhodně nepatří tupé zákazy používání aut kvůli marginalitám, ale naopak stavba obchvatů, transitních tras, parkovacích domů s rozumnými nájmy za parkovací stání / box apod. To se v Evropě zhusta neděje, USA jsou na tom podstatně lépe. Třeba Praha „řeší problém“ tak, že ubírá pruhy na kapacitních páteřních komunikacích, aniž by nabídla rozumnou alternativu, rychlostní pasti na nesmyslných místech, šikanu řidičů formou chystaných NEZ. To fakt není řešení ani snaha o něj, to je čirá diskriminace.

          1. Zkusím parafrázovat. Nepsaným základním právem člověka je také najíst se a tím neumřít hlady. Zvolí si nejefektivnější způsob získání jídla, tzn. krádeže v obchodech a nebo sejmutí někoho slabšího, kdo to jídlo má.
            Neříkám, že dále nejsou zajímavé myšlenky, ale … základní právo člověka? Vůbec. Nejefektivnější způsob dopravy? Možná ano, ale nejefektivnější s přihlédnutím ke všem omezením, které bohužel stát zavádí. S tím, že se mi to nemusí líbit, ale stát může upřednostňovat jiné způsoby dopravy i tím, že mi znepříjemní ten můj vytoužený způsob. Do základní školy jsem taky nechodil v 5 odpoledne a na 1 hodinu týdně, i když by se mi to jako děcku líbilo.

            1. Dovolím si nesouhlasit. Nějaké jídlo si přinejhorším vypěstuju doma na zahradě, ale nutnost se rychle dopravovat v dnešní době ničím nenahradím. Kdybych měl zaměstnání, širší rodinu nebo zdroje zboží v docházkové vzdálenosti a nezáleželo příliš na čase přepravy, pak OK, nepotřebuju auto, stačí tam dojít s dvoukolákem. Jenže dnešní ekonomika je na potřebě dopravy v podstatě založená. Proto požadavky na omezování IAD, která přes všechna negativa zatím stále je ve většině případů nejlepší možnou volbou z hlediska rychlosti a efektivity přepravy, jsou z mého pohledu schizofrenní a pokud opravdu někdo IAD zakáže nebo zreguluje tak, že ji nebude možné rozumnně používat, v konečném důsledku způsobí kolaps ekonomiky.

              1. Dovolím si nesouhlasit. Jestli si přinejhorším jídlo vypěstuješ doma, tak se přinejhorším dopravíš pomaleji, nebo se přestěhuješ blíž k zaměstnání a obchodům.
                Dále, ekonomika je založená na dopravě zboží a ne vození prdelí jednotlivců, protože je dotyčný líný jet 5 zastávek tramvají např. do fitka.
                Souhlasím s tím, že mít kvalitní dopravní tepny, které nejsou ucpané, je výborná věc, kterou ocení většina lidí. Rozcházíme se ale v tom, že to stát musí zařídit, že je to jeho priorita a je právo občana tohleto „dostávat“.
                Můj názor je, že nezemřít hlady je podle mého vnímání důležitější než drandit někam autem místo jiného způsobu dopravy. Nicméně nebudu všem přikazovat, že je moje základní právo být nakrmen a že se stát musí postarat, aby tomu tak bylo. A dokud lidi budou jen datlovat někam na web místo toho, aby šli na radnici a hlasitě si ve velkém hloučku stěžovali, že připravované „zklidnění“ dopravy je úplně nahovno a že by se měli zástupci města postarat o lepší naplňování představ občanů, tak se nic nezmění.

            2. Netušil jsem, že vlastnictví a používání automobilu je a priori nezákonné.

  4. Pirath:
    Na tom něco bude. Pak se autíčkáři strašně diví, že obyvatelé vesnic vymýšlí různé třicítky, obytné zóny, retardéry, propadla atd. Holt každý venkovan chce, aby se mu dítě které vypustí hrát si ven do vesnice, vrátilo zpátky v jednom kuse. Což je dnes se silnicemi plnými uhnipyčospěchám idiotů kterým by měli sebrat řidičák, docela riziková záležitost. A třeba průjezd bočními ulicemi vesnice je kolikrát i ve 30 kmh, z mé zkušenosti docela nebezpečný, protože si tam často hrají děti na ulici.

    AMeričani tento problém se spěchajícími idioty „vyřešili“ rozjebáním urbanistické koncepce obytných čtvrtí a celých předměstí ve stylu „cul de sac“ což není systém pravoúhlé sítě ulic jak bylo zcela běžné před nástupem automobilizmu a jak je to pořád běžné u nás. Ale systém rozvětvených slepých ulic.
    Tam je sice snížené riziko že vám nějaký blb přejede dítě, nebo že si před vašim domem udělá závodní dráhu. Ale taková čtvrť je bez auta zcela nepoužitelná, protože dostat se pěšky kamkoliv je doslova horor.

    1. Já žil v přesvědčení že Bohunice jsou vyprojektovaný do tvaru srpu a kladiva. Teď se dozvím že je to vlastně „cul de sac“.

      1. O tech Bohunicich je to lidova pohadka. Bavil jsem se o tom kdysi s par archalama, kteri delali centrum Brna a vsichni mi rekli, ze se to sice traduje, ale je to pitomost.

        Na Bohunicich je zajimavejsi jina vec – jerab ve spitalu. Kdyz se stavela vyskova budova spitalu, uprostred stal klasicky stavebni jerab. A stavel a stavel, az se zjistilo, ze uz ho nevyndaji. Takze cast rozebrali a cast poslouzila jako konstrukce pro vytah. Jako druhy bonbonek, ktery se soudruhum podaril, byla organizace podlazi. Nevim, jak je to tam ted, ale za minuleho totace byla nahore ocni chirurgie a dole popaleninove centrum. A soudruzi porad premysleli, proc maji na ocnim takove problemy s infekcemi, az jim kdosi rekl, ze jsou volove, protoze bakterie jim stoupaji kominovym efektem pres celou budovu.

    2. No já nevím, ale řekl bych, že jakýkoliv panelák naležato i ta pravoúhlá verze, je pěšky horor. U nás to přeci s růstem životní úrovně proběhlo taky, ale na rozdíl od američanů, nám tady trvalo jen deset let než všem došlo, že satelity jsou mrtvé. A auta za to fakt nemůžou.

    3. Děti si na silnici nemají co hrát. Tečka. Od toho jsou záhumenky, dvorky, pole nebo plácek na návsi. Pokud si děti přesto hrají na silnici, činí tak na plnou odpovědnost svých rodičů. Přestaňte Vy a Vám podobní „kritici IAD“ laskavě přenášet rodičovskou nezodpovědnost na bedra projíždějících řidičů, bude nám aspoň všem lépe.

      1. přesně tak, je zajímavé, kolik lidí chce, aby se jejich děti popelily na ulici.

        1. Přenášení odpovědnosti…typické pro vohnouty.

      2. Správně, „projíždějicích řidičů“. Tak, a co za to místní mají, že tam jen projíždíte? Akorát tak hluk od pneumatik a smrad z výfuku. O nebezpečí nemluvě. Dnes není možné se ani dostat pěšky z jedné vesnice do druhé, protože cesty, které k tomu celá staletí sloužily, zabrali autíčkáři, a nikdo soudný se mezi nimi motat nebude.

        1. Ehm, tam projíždějí místní.
          Nebo by vašnosta chtěl vandr z Neratovic do Prahy pěšky? Each day? Tak si to dají a můžou u toho nadávat, že těch dotavníků je víc a strašně gumově smrděj.
          Jenže např. z Nera do Pha jezdí denně cca. 2000 lidí. Byškovice, Líbeznice, Březiněves, Bořanovice, Ďáblice…tam to je skrz obec. Oni tam pracují. Oni tam studují.
          Vandr dle scénáře technokratů jako ty jsou jim u prdele.
          Čili kdo je tady nesoudný? Chceš mít dopravu a pohodičku jak za Marie Terezie, ale služby jak za Elona Muska. To se ti střetne. Nebo si pleteš „vesnický“ klid s odpovědností a s potřebami dnešní vesnice. Jasně, dřív z ní vytáhli paty tak max. na pouť do městečka, dnes to holt žije víc.
          Dokážeš vnímat ten rozdíl potřeby kapacit, doby, zvyků a technických možností? Zjevně ne.

          1. On vás někdo nutil k tomu, abyste bydlel v Neratovicích a pracoval v Praze? Vždyť to je úplně úchylné. Já se rozhodnu bydlet v Moskvě a pracovat v Londýně, každý den poletím tryskáčem 20 metrů nad vaším barákem a budu vám říkat, že jste blb, protože nechápete, že já se tam prostě potřebuji nějak dostat? A že mi pozemek k odkládání tryskáče má zaplatit daňový poplatník a že jste povinen snášet hluk a nebezpečí? Fakt si tu občas připadám jako na nějakém krajně levicovém serveru. Prostě všichni jste hustí kapitalisti a pravičáci, ale běda, jak vám někdo sáhne na autíčka. Mimochodem, státní přerozdělování v souvislosti s automobilismem je srovnatelné s rozpočtem celého důchodového systému. Vy nejste žádný pravičák, vy jste ubohá levicová socka a vychcánek.

            1. Nenutí, taky tam nebydlím, ale kdybych – díky tvýmu světonázoru by bylo špatný, abych chtěl bydlet v Nera a pracovat v Prahe?
              Ano, ano, ano, ano, ano, tisíckrát ano – já si budu bydlet kde chci, pracovat kde chci, jezdit kudy chci, čím chci. A já chci autem. A jestli to je z Londýna do Moskvy – tobě je po tom piču. To je moje věc, moje náklady, moje chuť, moje všechno. A parkovat, jezdit, tankovat, cokoliv budu taky sám, a za své. Tobě po tom nic není. Chce to tak 90% lidí, tak se holt ty demokrate velikej podřídíš. A poplatíš. Není to to, co vy chcete za ty svoje minoritní požadavky typu LBG, cyklistika, Děti země, squateři, metoo za naše prachy? Rozdíl mezi množinou A a množinou B je ten, že množina A má praktické přínosy, béčko je…já vlastně nevím, k čemu je. Dle mne k ničemu. Nikdo to nechce. A všichni to musí platit.

            2. Řešení je triviální. Silnice v obci vybagrujte, navezte hlínu. Nikdo cizí vám tam pak jezdit nebude. Silnice přeci nejsou na ježdění.

              1. Naprosto správné řešení. Ďas vzal zásobování, léky, dopravu do školy, práce, opraváře, poštu….
                Však oni pěšky dojdou, podél (celých rok kvetoucích) alejí, se zpěvem na rtech… :)
                A Pirath ušetří.
                Jen jak to řekne doma starý, že to jako pořešil, mne napadá….

        2. Tuhle jsem si prohlížel kroniku královského města Ostrova.

          Roku 1436 si jakýsi Jiřík, řečený Pirát, stěžoval nejvyššímu královskému podkomořímu na nadměrné obtěžování formanskými povozy: „Aj převeliké spuštění, všeliký rumrajch, prduou a koňských lejn, nadávky a křik, řeč spíše hampejzu podobná, ni hund usnout nemůže.“

          Zachoval se i pokyn krále a císaře Zikmunda pokomořímu, jak Jiříkovi koncipovat odpověď. „Naserúť mu do rypáku, dříve bych formany hubil, jsouť solí naší říšské ekonomiky“.

          Nebyl to nějakej příbuznej?

          1. Možná tu zkušenost nestačil předat mladší generaci. Škoda.

        3. Věřte, že kdybych mohl, tak tudy nejedu. Jenže právě kvůli vohnoutskému přístupu mnohých radnic k řešení IAD tudy jezdit musím, protože postavit obchvat přece znamená propagaci IAD a to je dneska fujky.
          Místní z toho mají zvýšený příjem v lokální ekonomice. Přinejmenším někdo zastaví v místní hospodě na oběd, natankuje u místní benzínky, utratí za vstupné do místní pamětihodnosti a dělá reklamu (třeba tím, že o tom řekne svým kamarádům a někdo z nich se tam třeba také zastaví…).
          Děti na silnici, kudy jezdí auta, nemají co dělat. Tohle mě rodiče učili už v dobách, kdy ve vesnici bylo jedno auto na čtyři domy a provoz byl desetinový. Jenže dneska je holt moderní dětičky neomezovat a odpovědnost za ně přenášet na jiné.

      3. Ano, děti si nemají co hrát na silnici. Což mi připomnělo:

        https://www.youtube.com/watch?v=bEME9licodY

        1. Tak toto je dobrééééééééé.

  5. Panelakovej Picus:

    Dle přezdívky jste asi větší odborník na socialistický urbanizmus než já. Ale Bohunice bych nazval spíš culT-de-SOC.
    Jinak ta urbanistická hrůza, kdy se zástavba úplně přizpůsobila automobilové kultuře, a zcela rozdrtila po staletí osvědčený model lidských sídlišť a vesnic, je nejlépe zobrazena zde:
    https://thetyee.ca/News/2010/09/22/CulDeSacDeadEnd/

    Až USA přestanou okupovat většinu světových zdrojů ropy, tak z toho zbudou jen opuštěná města duchů. Ještě že ty baráky jsou jen lykusáky z papundeklu a ne poctivá cihla.

    1. Začínám se domnívat, že zrg1ismus je nakažlivá choroba. Chytnout jí můžou akorát mamrdi, ostatní se nemusí obávat.
      Nechtěl bys ty vohnoute zavést před každým autem chlapa s praporkem, zvonkem a tlampačem?
      No co…i kdyby to mělo jeden život zachránit.
      Že je převážná většina řidičů prostě normální, slušná, pragmatická – to ti uniklo. Že by si děti neměly hrát na ulici jako před sto lety – to ti uniklo. Že bys tomu výchovou (kdybys měl ženskou a děti) měl jít naproti – to ti uniklo. Že porovnávat „stovky let osvědčený model lidských sídlišť“ k dnešku je asi jako nadávat, že dnes nemáš přívod vody z viaduktu, ale z trubek – to ti uniklo.
      I když tobě toho z lebeně uniklo zjevně víc a dřív.
      Aby tě ten tebou vzývanej systém nesežral dřív než normální lidi, mouřeníny pojídá první.
      zrg1 je Sergej, ty jsi Vohnout – držme se přiléhavého názvosloví.

      1. A misaka je totální pit..mec na kvadrát, jako každý kdo onálepkuje druhé. Ať je to komplet to hodnocení.

  6. Bez socializmu není automobilizmu!
    To věděl i nejznámější německý socialista a velký propagátor automobilové dopravy, který nakonec neskončil u norimberského soudu jen proto že se ho nedožil.
    Bez represivních státních orgánů by rozvoj IAD nebyl v současné podobě vůbec uskutečnitelný.
    Kdyby se retardovaní autíčkáři aspoň zběžně podívali na síť silnic 3. třídy a zapřemýšlel by proč se tak blbě a nelogicky klikatí mezi vesnicemi, tak by jim bylo hned jasné že jde v podstatě o staleté polní cesty zalité asfaltem, kopírující hranice polí tereziánského katastru.
    Při respektování pozemkových a dalších majetkových práv prostě není možné vybudovat síť rovně vedoucíh a víceproudých komunikací.

    Žádný sedlák není by nebyl takový idiot, že by si nechal přetnout pozemky čtyřproudou komunikací se svodidly uprostřed a místo procházky po svých políčkách se kochal tím smradem, hlukem a pruhy odpadků a po polích poletujících pytlíků a papírů co z oken vyhazují autíčkáři a osranými křovinami, kam si v případě potřeby odskočili.

    Takže dnešní silniční síť je vlastně založená na bolševickém rozkulačení a sjednocováním půdy do družstev.
    Dnes se sice v restituci něco vrátilo, ale když vám na tom mezitím vybudovali dálnici nebo silnici, tak holt máte smůlu.

  7. Sandstorm:
    To popisujete spíš současný stav, nebo stav ve velmi blízké budoucnosti. Tedy automobilní socialistický-fašizmus. Lidi na jedné straně terorizovaní smradem a hlukem stále přebujelé IAD ze které tyjí jak korporace tak stát na daních, a na druhé straně extrémní silniční buzerace, omezování, likvidační pokuty. Ale to je jen přechodné vývojové stádium společnosti. Cílem je společnost bezautomobilová s omezeným používáním samoříditelných autonomních samohybů. I proto se propagují takové trendy nesmyslné pro individuální automobilizmus ale velmi smysluplné pro autonomní:
    https://www.pneumatiky.cz/info/zavod-pneumatiky-bez-vzduchu.html

    1. Pro IAD mi přijde bezvzduchová pneumatika jako zajímavá – pokud by to zvládla za podobné náklady, tak o problém méně. Na horské kolo bych to bral i za dvojnásobnou cenu.

    2. „…Cílem je společnost bezautomobilová s omezeným používáním samoříditelných autonomních samohybů…“
      Takže společnost s totální kontrolou nad tím, kam kdo cestuje, čili dystopie. Skvělá vyhlídka. Demolition man hadr.
      Nechápu Vás a Vám podobné, co po totalitě volají. Fakt si myslíte, že v takové totalitě na tom budete lépe než teď? :D

      1. cilem je spolecnost bez lidi, aby Rothschildovi nesmrdeli a cestou k tomuto cili je regulace dopravy, vyroby, produkovani zavadnych vakcin, potravin a samozrejme v neposledni rade financni kolaps gigantickych rozmeru.
        P.S> Proc se ekologiste neprivazuji optickymi kabely na stozary vysokeho napeti na protest proti tezeni bitcoinu ?
        Dovolim si tvrdit, ze z tepelnych elektraren slouzici na pohon miningu Bitcoinu bude vice zplodin, nez ze vsech dieselu v celem Nemecku.

  8. CzechDave:
    Já po ničem nevolám. Já jen konstatuju co právě probíhá a čeho si odmítají všimnout zarytí autíčkáři i automotive profíci jako Dfens, ačkoliv je to široké veřejnosti salámovou metodou omlacováno o hlavu skoro denně v médiích.
    Takhle probíhá vaření žáby:
    nezávislá auta pod kontrolou řidiče
    auta drive-by-wire
    auta s masivním šmíro-fízlo-infotainmentem které nahrává všechny detaily jeho používání
    zcela profízlované auto se štěnicemi které na vás vše napráská a ještě vás v něm zamkne do příchodu policie
    konec spalovacích motorů, začátek kompletní elektrizace
    konec vlastnictví automobilů, budou se jen pronajímat od výrobce a vše bude prošpikováno senzory a kamerami
    s tím paralelně nástup autonomních automobilů
    odstranění volantu a pedálů, zcela samořiditelné auto
    mezitím se legislativa upraví tak že auto si koupíte ale nikde ho nebudete moct provozovat, bo nesplníte bezpečnostní předpisy
    úplné odstranění vlastnictví, auta budou fungovat jako taxíky, soukromým osobám nebudou prodejné
    to bude definitivní konec aut, budou jen automatické taxíky a bude zaznamenáno kdy jste kam jel, a kým a o čem jste se bavili

    Ale to je optimistická varianta, která nepočítá s tím, že většina populace bude určena k vychcípání pomocí ekonomické krize, migráčků a občanských válek, takže autonomní auta se vůbec nebudou řešit, jelikož ta zbylá elita bude lítat vlastními letadly a vrtulníky.

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017