Policie ČR pomáhá, chrání a nově také myslí - zpět na článek

komentářů 109

 1. Njn, to znam…tohle se mi deje bezne, kdyz je obcas pozdravim „jednickou“ :-)
  Btw ti nedali dejchnout? U me tim obvykle zacinaj…

  1. Oh, wait…!
   To jako kdyz sedim v ZAPARKOVANEM aute musim davat neco vic nez prukaz ovcana???
   Docela se divim, ze zkusili pasy – projeti krizovatky byl IMHO jistejsi zarez.

   1. Průkaz ovčana nemusíte dávat ani v autě ani nikdy jindy – žádný zákon Vám neukládá povinnost OP někde předkládat nebo ho dokonce mít u sebe. Zákon Vám pouze ukládá povinnost prokázat opičákům totožnost. (Teoreticky ve vyjmenovaných konkrétních případech, ale opice si to vždy nějak odůvodní.). Upravuje to § 13 zákona o Policii České republiky.

    Doporučuji zejména poslední větu odst (1) „Důvod ke zjišťování totožnosti určuje míru spolehlivosti, s níž se zjištění provádí.“ – takže pokud jen běžně prudí, klidně jim totožnost prokážu visitkou nebo svědectvím jiné osoby s tím, že pokud požadují vyšší míru spolehlivosti, mohou si mě předvést, ale budou pak muset velmi dobře vysvětlit, proč tu totožnost potřebovali znát tak spolehlivě, aby museli sahat k takto extrémním prostředkům.

    1. Čekal bych po odmítnutí předložení OP informaci, že jsem podobný hledané osobě a že je mám následovat na služebnu pro podání vysvětlení.

     Imho Obávám se, že pokud si obhájili situaci viz níže, tak si obhájí už cokoliv.

     http://pardubice.idnes.cz/policista-jenz-povalil-muze-nepochybil-fcr-/pardubice-zpravy.aspx?c=A150611_170615_pardubice-zpravy_msv

     1. No jo, risiko konfrontace s imbecilem ještě imbecilnějším, než je průměr celého sboru, tady samozřejmě existuje.

      1. Mávání kartičkou zatím trénuju jen u MPíků („pane řidiči vaše doklady“…podávám OP…“a řidičský průkaz?“…stojím VEDLE auta / v zaparkovaném autě a vesele se usmívám)
       Úspěšně to nabourává naučené rutiny a nutí příslušníka do toho velmi bolestivého mozkového myšlení. 8-)

       BTW:
       Co když nesouhlasím s „řešením přestupku domluvou“ a trvám na své nevině? Domluvu vidím jako takovou půlčárku pro PaCha/MPíka a svojí prohru – zvláště když jde o kontrolní kontrolu / buzerační zastavení.
       O kontrole vzniká záznam, je možné docílit stavu „kontrola bez závad“?

       1. no, pokud nesouhlasis s resenim domluvou tak to znamena ze tim nesouhlasis s projednanim prestupku ve zkracenem rizeni na miste, takze je prislusnik povinen te oznamit ke spravnimu rizeni a tam muzes trvat co hrdlo raci :-) v realu bude asi prislusnik civet jak tele na novy vrata a nic nikam posilat nebude.

       2. Jednou jsem při pokusu místních MP dát mi pokutičku za prasklou žárovku odpověděl na jeho : „Tak to tentokrát vyřešíme domluvou“ suchým: „Tak já vám teda domlouvám“ – zíral dost udiveně.

 2. Máte autore pocit, že si vás ta hlídka pamatuje rok a nějak se po vás vozí nebo jsou to kreténi od přírody a chovají se tak vždycky?

  Já onehdá narazil na profíky jak z amerického filmu. Zablikali, sesli jsme se na pumpě, pozdravili, vzali si doklady, sdělili mi otáčení na světlech a kolik to stojí (2litry bez bodu, sleva na miste na 2 kila), ja sdělil icebraker z fsm „nejsem si vědom přestupku a trvám na správním“, minutku dvě jsem si počkal, vrátili doklady a že to dají domluvou a ať to příště vyřeším jinak. Žádné emotivní výlevy a naschvály, prostě takové pohodové víkendové pruzeníčko.

  1. Nemám tušení, s ohledem na to, že dnes už i „myslí“, nelze vyloučit, že si i „pamatují“ :-) Ale spíš to vidím, že to bude „od přírody“, jak píšete.

 3. Toto lehkým perem psané, svěží dílko je příjemným vybočením z ukoptěného standardu. Stylisticky velmi zdařilé, alespoň na zdejší poměry.

  1. Ano, hezky se to četlo. Autor určitě může přispívat častěji.

  2. Súhlas, veľmi dobre pobavilo. Na úrovni krásnej literatúry.

 4. A z textu je velmi dobře patrné, jak děsivě je myšlení bolí a s jakým mocným sebepřemáháním k jeho nasazení přistupují :)

 5. Krásné :D Tohle by měl být standard co se týče přístupu řidičů k buzeračním kontrolám. Pomáhat a chránit .. leda ve snu. Bohužel spousta lidí žije v bludu, že opicie je tady na silnicích skutečně od toho, aby pomáhala a chránila a ještě jim fandí .. chjo.

 6. Hele, chlapi, s tou jízdou na „pozdní oranžovou“ opatrně. V Praze je nemálo křižovatek nastavených na souběžnou oranžovou a stávají se velmi nepříjemné situace.

  1. Podle toho, jak to autor popisoval, mi přišlo, že to tam velmi dobře zná, tak asi i ví, jak tam skáčou na semaforech barvičky a kde tedy je či není rezerva.

  2. Jezdím v Praze na oranžovou už spoustu let a zatím žádná kolize ani pokuta :-) Co se mě týká, klidně by to časování mohli ještě o -2 s posunout (udělat rovnou překryv cyklů), řidič který se umí rozjíždět rychle to o sobě ví a situaci si hlídá a ostatních se to nedotkne :-)

   1. No neviem, ja som koliznu situaciu pri vjazde do krizovatky na oranzovu v Prahe zazil. A nebola to „neskora“ oranzova. Ale to uz bolo velmi davno – odhadujem nejakych 20 rokov.

    1. Možná mi něco uniká, ale… nevjíždí náhodou člověk do křižovatky (a to zcela bez ohledu na nějaká barevná světýlka) teprve poté, co jasně vidí, že se nemá s kým zkoliznit? Tedy jinými slovy, že už všichni, kdo mají pozdní oranžové/čerstvě červené, spolehlivě stojí?

     Osobně mám za to, že právě ten, kdo se podle tohoto neřídí, je vinen případnou kolizí; nikoli ten, kdo jede na pozdní oranžovou. A dokonce, nakolik si pamatuji, co mne učili v autoškole před více než třiceti lety, zákon by měl mít na věc názor týž, protože oranžová je tam právě od toho, aby nikdo nemusel brzdit jak kretén (což je logické, smysluplné, a proto ani zdaleka ne samozřejmé v českých dopravních předpisech :/ )

     Asi si teoreticky lze představit křižovatku, do níž je tak prašpatně vidět (a zrcadlo tam není), že to ověřit jaksi nejde; ale v reálu si nevybavuji, že bych se kdy s takovou setkal. Každopádně když už by něco takového existovalo, každý soudný řidič do toho bude vjíždět pomalu a opatrně i na zelenou, žejo.

     1. No, ono by jeden mohol namietat ze clovek zo smeru kde vidi stojace auta skoreho prichodzieho neocakava. A predsa dosiel…
      Co sa svetielok tyka, ked je clovek vidlak ktory si hlada cestu Prahou sa bohuzial musi spolahnut na tie pekne farebne svetielka.

      1. To ta stojící auta přeskočil nebo podjel? :)

       1. Pohol sa priskoro. Ked si uvedomil ze je pred nim auto, vylakal sa a zacal vytrubovat. Nemyslim si ze tam hrozila zrazka – to som bol prilis hlboko v krizovatke aby ma dostihol, aj ked siel z pravej, tzn. blizsej strany.

 7. Tak by mě zajímalo. Když auto zaparkoval sám (žádnej signál k zastavení z jejich strany nebyl), jak to je s tím řízením? Přece já už v té době neřídím a jaká pak tedy silniční kontrola?

  1. To by mě také zajímalo.

 8. ohledně té poslední věty v článku-to bych se možná zeptal „A to vy jako můžete, neřešit přestupky?“ :-D Prostě ještě trochu zašťourat v hovně… :-)

  1. Obavam se, ze to hovno rozetrou po vasem obliceji. Urza to jiz zkousel – http://stoky.urza.cz/index.php?action=showdrop&DID=467

 9. Ze svého pohledu přestupek vyřešili…
  Nehlásit na úřad = řešit na místě: buď mohli mozkovým myšlením dospět k závěru, že bylo vyřešeno domluvou*, nebo dokonce že nebyly naplněny všechny znaky přestupku, který se tudíž nestal…

  * Já vím, ve skutečnosti se nedomluvili…
  P.S. Ale nakonec domluvili (bez se)…

  1. Pardon, patřilo jako reakce na PedroKV…

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!