Petice k registraci hnutí Referendum AAR - zpět na článek

komentářů 66

 1. No, nic moc teda, čekal jsem že se těch lidí zvedne víc. Ale je to asi tak jak říká pan domácí, sesmolit „poslední dopis“, psát stupidní referáty o „Majkovi“, nebo o tom jak se někdo štrachal pro starou plečku přes půl Evropy je asi fakt jednoduší, užitečnější a hlavně levnější, než udělat něco co má alespoň trošku smysl. Nevěřím sice že to k něčemu bude, protože v tomhle státě je to na desítky let a už vůbec mě k podpisu a odeslání petičního archu nevedl nějaký povrchní zájem typu pistolkoveho zákona, ale přišlo mi to užitečnější než psaní stupidit kterých se tady objevuje od jisté doby tolik, že už i Blesk mi přijde méně pitomý a stálo mě to asi dvě minuty práce a 16 korun. Za odeslání šesti podpisů pro možná realizovatenou věc krásná cena …

  1. Mně to naopak přijde docela hodně.
   Já osobně mám zásadu nepodepisovat nic, co jsem nečetl, už vůbec nemluvě o podepsání prázdného papíru, kam se pak něco doplní.

   Čili jestli se opravdu 500 lidí podepsalo pod hnutí „cíle hnutí doplníme později“ jen proto, že se za něj zaručil D-Fens, přijde mi to jako dobrý výkon.

 2. Nechci kecat, ale tuším, že meritum věci bylo, že dotučný pán radši hodí 16 Kč Kellnerovi, než Matějkovi. Problém není s iniciativou, prblém byl v tom, kdo to zakládá, vede a jak.

  Sorryjako, když i lidi, co by to poslat chtěli, stáhli piču, protože tam v poledne začali instalovat RS, když současně organizátoři dali (naprosto bezdůvodně) šibeniční termín, tak jejich smůla.

  Ostatně, akce Lexu mi přijde trochu někde jinde, než další Matějkův provar.

  1. dotycnej jsem byl ja a bylo to tak. Opravdu nemam v umyslu podporovat Matejku a opravdu nemam v umyslu podporovat kdejakyho zmrda jenom proto, ze sem tam placne neco s cim souhlasim.

  2. Podepsal jsem se Matějkovi a podepíšu se třeba Paroubkovi, pokud bude plánovat něco podobného – stálo mě to cca 5minut času včetně té pošty.
   Na akci Lexu už si brousím email, nicméně mám z toho podobně marný pocit. Psát elitě zmrdů, aby se zastali svobody a ještě s tím spojili svůj xicht bude stát fůru času a úsilí a velký efekt od toho neočekávám.
   Paralelně s touto akcí by Lex měl tajně psát metodické příručky jak převést zbraně do ilegality s minimalizací dopadů na uživatele nebo dělat nějaké indoktrinační školení pro zahmouření oka ze strany policie, protože až to nedopadne, tak kolegové pana Černého budou ti, kdo nám budou zvonit za pár let na dveře, že jsme neodevzdali bouchačku.

   1. sorry, ale tohle mi prijde jako lecit zarostlej nehet useknutim prstu. Jasne, taky reseni, ale prece jenom mi podiatr prijde lepsi.(nemluvim o lexu)

    1. Vycházím z toho, že já sám ohledně EU nedělám krom osvěty(vyargumentované nadávání před každým ochotným naslouchat) nic. A za 5 minut času a pár drobných umožním někomu s tím něco dělat. A kdyby s tím nic nedělal, ztráty na mé straně jsou minimální. Jako bych to hodil žebrákovi – jemu to pomůže, mě to nezabije a mám z toho hezký pocit.

    2. Lze diskutovat o tom, zda je rozumné Matějku volit (sice v zásadě ne, ale nelze vyloučit, že už jsme na tom tak blbě, že je to méně nerozumné než volit kohokoli jiného na té naší politické scéně), nicméně to se snaz zatím neřeší, zatím se řeší otázka, zde je rozumné mu pomoci vůbec založit to jeho czexitové hnutí, ne?

     A na tuto otázku snad je odpověď zcela jednoznačně a bez nejmenších pochyb kladná.

     1. Ale je zcela legitimní obávat se zda Matějkova aktivita neudělá czexitu medvědí službu.

      1. dokud EU dělá medvědí službu sama sobě, tak bych se nebál

       1. Jenže na druhou stranu – diskreditovat protestní hnutí je řádově snazší, než diskreditovat status quo.

        1. Spíše naopak, ne? Ti, kdo chtějí něco nového a jinak, mohou slibovat až se jim od huby práší, a neomezuje je v tom zhola nic (krom zdravého rozumu a svědomí, a s těmi se do politiky beztak vstoupit nedá); ti, kdo chtějí zachovat status quo, však musí nějak okecat jeho reálně existující a všude kolem pozorovatelné průsery.

         1. Okecat průsery, když jsi etablovanej, to není dneska takovej problém (Babiš), jako bojovat coby nová myšlenka proti moci a levným nálepkám typu nacista/fašista/populista/revanšista…

          1. Ale houby. Bojovat (alespoň hubou) proti moci je naopak velmi snadné. Snazší než cokoliv jiného. Jenže to musí dělat chytře někdo chytrej jako je Babiš a ne tragédi jako Svobodní nebo Konvička. A co se týče nálepek, tak bohužel mezi czechoutama je taková koncentrace kokotů, zmrdů, populistů, komoušů a nácků všeho druhu jako nikde jinde.

          2. „Bojovat (alespoň hubou) proti moci je naopak velmi snadné. Snazší než cokoliv jiného. Jenže to musí dělat chytře někdo chytrej jako je Babiš a ne tragédi jako Svobodní nebo Konvička.“

           Takže to vlastně tak snadné není :-)

          3. Nic ve zlem, ale tvoje starosti na moji hlavu. Jeho velicenstvo Trump se ted prave vybarvilo a poslalo 60 TOmahawku na Assada, nastesti nic netrefil, ale to je jedno. Rusove jsou nasrani, nad Syrii padaji veskere dohody o koordinaci mezi Ruskem a USA.

           Vzhledem k tomu, ze Americani sedi v Kuvajtu a nad Raqqa a ze vsecky stetky sveta, od Clintonove, pres Merkelovou , UK az po Erdouse si nemohou vynachvalit Trumpuv utok na Syrii to vypada na Irak2. Stejna pohadka o chemickych zbranich, predpripravene pozemni jednotky, akorat ze na Irak se Rusove vysrali a v Syrii to vypada, ze to vezmou prestizne.

           To znamena ze pujdou celem proti NATO. To znamena jadernou valkou, protoze v konvencich zbranich ma NATO nad Rusama prevahu asi tak 100:1.

          4. Tak soryjako, ale podívej se, co za aparát za Babišem stojí. Doslova armáda kurevsky dobře placených právníků, schopných naprosto čehokoli jen na povel, vlastní bezpečnostně-detektivně-výzvědná služba, čítající několik stovek lidí, nikoli nedůležitá vlastní média a další nástroje, o kterých možná ani nevíme. To se to pak žehlí průsery. Viz causa U Rytířů.
           Záměrně si neudělali svůj audit firmy, kterou kupujou – aby pak mohli vymáhat prachy zpátky. Protože to, že Tesco cukne až se doví, že firma patří Babišovi se dalo na 99% čekat.
           Kvalitně políčená past na kavku, co pak oškubem, až se odbouchne a bude pokoj. Fakt dobrý.

      2. Další věc, že se dá očekávat, že výrazní zastánci okamžitého protlačení tohoto do voleb právě dál roztříští síly. Jedná se asi o třetinu voličů Svobodných, u kterých reálně očekávám, že odejdou. Matějka se rozhodně se Svobodnými už nespojí. Takže se voliči rozhodí mezi dva subjekty a oba nejspíš nedosáhnou ani na 2 %, v tomhle se pravděpodobně dá i souhlasit se zrg.

       Vedení Svobodnejch samozřejmě na to mrdá a ani svejm členům se k tomu není s to vyjádřit, ti si jedou svoje tisícovky, úchylný loga, nový weby na blinkání a to je tak všechno. Fakt je ta strana odepsaná, vedení je jak kavárna, úplně v jiným světě.

       Je to trochu na depresi, protože ti sou tak v prdeli, že regulérně uvažuju, jestli má tentokrát smysl to tam vůbec házet. Než Matejka mi přijde schůdnější už i ten Pitomio, a to je co říct. Kde je Sysop, jestli nevyhrabal něco novýho?

       1. Vidim to stejne. Posledni zhasne. Mozna uz zhasl.

 3. nevidím co je dobrého na tříštění sil u skupin co mají v podstatě stejný zájem?
  sekta svaté koblihy bude u voleb určitě jednotná a místo, aby proti nim stála silná opozice, tak díky 5% klauzuli nebude opozice žádná
  hlavně, že si „vůdcové“ honí ego

  1. Tak což o to, kupříkladu já — jak už jsem ostatně párkrát psal — jsem, za předpokladu, že v době voleb bude celková situace zhruba stejná jako dnes a nic zásadního se do té doby nezmění, ochoten překousnout všechny výhrady, jež vůči Svobodným (již ostatně Czexit taky slibují) mám — a že některé z těch výhrad jsou hodně silné —, a volit je (jako menší zlo).

   Schválně, kolik lidí přijde s tím, že jsou pro ně zcela nevolitelní?

   1. Já obrovskou zátěž spatřuji v

    a) neuvolnění trhu s byty, který zde zakonzervoval socialismus na dlouho a socanské regulace a nerovnost stran až do NOZ (který jinak má celkem volnou smluvní úpravu)
    b) neuvolnění trhu práce – v polovině devadesátek nám říkali, jak budoucí podoba ZP bude méně ochranitelská a celkově uvolněná a kam se to potom hnulo, je známé a Marxová Engelsová, to už je horor…
    c) uchování monopolů České pošty a Českých drah

    A to všechno i při tom, že totální privatizaci pokládám za reálně neproveditelnou.

    1. Sakra, to je na jiný komentáž od ocs…

   2. absolutně nevolitelní nejsou, spíš jsou pro spoustu lidí (včetně mě) v kategorii „když nebude nic lepšího, tak přinejhorším to dám jim“. Což je svym způsobem dost tragédie.

    1. Bohužel když to vidím posledních pár měsíců i malinko zevnitř, tak to nabírá nevolitelnost sakra rychlým tempem. Prostě tak, je tam asi desítka, možná ke dvěma lidí, co jsou dobře vidět, mají slušný názory a jde jim to, co dělají, v čem jsou specializovaní. Ten zbytek, škoda slov, a funguje to zhruba tak, že tu a tam republikovej výbor, což je takovej kurník plnej slepic co se akorát hašteří o prkotinách, odmává zase volnou ruku předsednictvu, který si pak už něco dělá za zavřenejma dveřma a občas to pustí na web. Média teda ví co se děje uvnitř strany víc, než členové, asi tak. A když vidím tu vnitřní byrokracii, tak ta strana se spokojí sama se sebou, že by dokázala něco reformovat nebo nějakej úřad ořezat, ehm…

   3. re: ocs 15:58

    Ne zcela, ale stěží. Několik (ne všechny) důvodů:
    1) Jedná se o vyhozený hlas, naděje, že by se dostali do sněmovny je již nulová, svoje šance prosrali.
    2) Jejich snahy navyšovat třeba stavy městských policií, no to fakt teda ne. Nebo třeba program pro Budějce z roku 2014, nejdřív jako že „obec neměla podnikat, aby nekazila tržní prostředí“ následně se v něm člověk dočte, že chtějí zvýhodňovat nájmy pro kulturní představení a hned pod tím budovat sportovní zařízení pro veřejnost. Hmm, nějak mi to k sobě nesedí.
    3) Nějaké aktivní Svobodný znám osobně a jeden horší než druhej. Namátkově vyberu jen dva, jinak bych to psal do zítřka. Tak třeba paní na Praze 12, fanoušek místního městapa, prej jich je málo, s tím parkováním je to hrozný a hlavně modřanská rokle, to je hotovej Mordor. doporučuji se tam jít projít až bude hezky někdy dopo, nebo lehce po obědě, tolik vykecávajících se opic různě zašitejch na lavičkách se jen tak nevidí. Nebo jinej Svobodnej, pro změnu z Úval, to je ještě lepší číslo. Tedy zanícenej aktivista proti golfu v Klánovicích, dále spunktovával petici myslím proti Penny, nebo Lidlu v Horoušanech, nebo někde tam. Jeho argument byl krám tu je, a supermarkety jsou v okolí, takže tu další není potřeba, ještě by k nám jezdili lidi. Fanda městapa je to taky, prej jsou potřeba, kdo by to jinak dělal, policajtů je málo a hlavně na lidi musí bejt přísnost. Poslední věc, kterou mě překvapil byla ta, že prohlásil, že se strategický podniky, tedy doly, lomy, strojírny apod. nikdy neměli privatizovat a že takovéto podniky by měly být pouze státní, protože soukromník se o to neumí starat.
    4) S takovýmhle materiálem není divu, že jak se jim někde povedlo bejt zvolený, tak udělali koalici klidně i s komoušema, viz Žatec.

    No důvodů proč ne je samozřejmě mnohem víc, ale stačí vlastně i jen jeden ze zde vypsaných.

    1. Ano, to jsou některé (zdaleka ne všechny) z mých výhrad. Stačila by samozřejmě i setina jediné z nich… kdyby byla méně špatná alternativa; zdá se ale přinejmenším zatím, že strany se dělí na dvě skupiny: na ty méně špatné, jež ale mají ještě mnohem menší šanci na nějaké zastoupení, a na ty, jež mají lepší šanci na zastoupení, jež jsou pro změnu ještě mnohem horší než Svobodní.

     Proto je otázka (zdůrazňuji, že jde o otázku, a že já sám na ni odpověď nemám), zda nakonec by nejméně špatné nebylo právě čistě jednoúčelové hnutí, jehož jediným celkem nekontroversním cílem je Czexit, a do ničeho jiného se celkem vzato nesere.

     1. No, ano, kdyby to snad dělal někdo jinej…

     2. Na Czexit je brzo, zdaleka EU není a my nejsme tak v prdeli, aby po tom byla tak silná touha, že se to provede. V době, kdy po tom bude dostatečně silná touha, tak se se přidaj i politický špičky a to agilněji než v 89.

      Takže dle mého, je na hnutí pro Czexit brzo a nemá šanci na úspěch. Navíc nebezpečí ve formě Burešovců je také velmi aktuální a představa, že vyhraje volby, ale bude v opozici je velmi, ale velmi lákavá. Třeba dát hlas ODS jako nejmenšímu zlu, i když jsou skoro jeho etalonem, s tím, že se spojí se socanama, top09, lidovcema a kdo já vím s čím ještě a utvoří „vládu“. Babiš bude od koryta a nezmůže nic než jen bourat a „vláda“ složená z těchto elementů se shodne akorát na tom, že se neshodne na ničem a nebude mít čas na nic jinýho, než na interní boje. Pro nás bych řekl, že je to dočasné příměří a čas je to, co je potřeba, aby se lidi dostatečně nasrali a chtěli Czexit stůj co stůj.

      1. Kdo z nich se URCITE s babisem nespoji? Jistotu nemam u nikoho.

       1. Jasně jistota žádná, na to je potřeba někdo, jako je třeba sir Humphrey Appleby. Ten se vyzná jak ochromit vládu, parlament i státní správu. Ale někdo takovej by se najít mohl i v tom našem rybníce.

        1. Sir Humphrey Appleby potřebuje mít svého Jima Hackera. A jestli víte o nějaké straně, která má v čele jen tak umírněného trotla jako byl Hacker, dejte vědět a já mám rázem koho volit. V té naší sebrance by působil jak učiněný boží posel.

         Jistě pane ministře/premiére sice asi bylo původně míněno jako satira, ale když se dnes podívám na ten náš politický spolek, tak mi to přijde spíš jako nedostižný ideál. A to myslím úplně vážně.

         1. Z těch našich stran vyjma Filipa a asi i Kalouska všichni, jen jim nikdo nenahání strach tak, jak to Humphrey dělal Hackerovi, však vzpomeňte třeba na dovolenou s policejním doprovodem (myslím že díl Černá listina), nebo kolikrát řekl: „To je odvážné rozhodnutí pane ministře.“

          Celkově si myslím, že zavedeným stranám se Babiš dost zajídá a nikdo ho tam nechce, protože je nejen odstavuje od lizu, ale ani neháže dost drobků, takže nenávist k němu je všechny spojuje a na tom by se určitě dalo stavět. Musí se toho ale právě chopit někdo, kdo jim to všem vysvětlí tak, aby do toho šli. Nereálné to není, jen nepravděpodobné.

      2. Přesně tak – společnost ještě nedospěla do stavu „czexit“, jelikož (realita je taková):
       – Zbraně jsou lidem u prdele (nevlastní je)
       – Energetické regulacem jsou lidem u predele (neví kolik platí za energie)
       – Omezení individuální dopravy je lidem u prdele (do Kauflandu se tou svoji 20 let starou troskou dostanou)
       – Uprchlíci jsou lidem u prdele (kromě Pražáků skoro nikdo naživo černocha neviděl)

       Ale vlaječky a cedulky „tento projekt byl financován ze zdrojů EU“ a hlášení obecního rozhlasu že „to a to bylo nakoupeno prostřednictvím dotací“ vidí a slyší každý den. Do tohohle ještě ti pyráťi, podnikatelé, zkrachovalé OKD a drahé nájmy… Ještě pořád si myslíte, že má v nejbližších 4 letech Czexit šanci ?

       Po sundání růžových brýlí jsem v podstatě došel k tomu co Ice cream – letos (více než kdy jindy) je nutné to hodit někomu, kdo se do sněmovny 100% dostane, jelikož jen on má šanci systém alespoň trochu ovlivnit. Dále je potřeba si udělat priority, co Vás sere víc ?
       – EU ? nebo
       – Bureš ?

       Po zvážení všech pro a proti, kdy jsem vyloučil okamžitě ANO, komunisty, ČSSD + případně SPD (tipoval bych, že si svých 5 – 10% ukrojí) zbývá z volitelných stran:
       – KDU
       – ODS
       – TOP09
       Topka je taková „pravá levice“ nakloněná EU, KDU moc nevím a tak jsem došel k ODS. Sympatický je mi jediný člověk – maldý Klaus, ale nikde jsem nedohledal jak to bude s jeho kandidaturou ?

       1. Vidím to dost podobně. Pro většinu lidí je důležitější pomazánkový máslo než nějaký zbraně. A peníze sem skutečně tečou. Sice se vynakládaj za pitchoviny v porovnání s tím, na co by byly potřeba dávat, kolikrát se investuje jen aby se investovalo, ale jsou to prachy a jdou sem a to dost lidem stačí ke štěstí. Míra znechucení EU ve společnosti podle mě není rovněž dost vysoká a Matějka je ztracenej případ. S volbama pořád ještě nevím komu. Asi se nakonec budu rozhodovat mezi čertama v elektrice a mýdlem plovoucím po Vltavě :)

        1. Az se lidem zmeni priority, tak uz bude kapku pozde to resit. Ale kdo chce kam, pomozme mu tam.

         Mimochodem po false flagu v Syrii a posledni reakci Trumpa, kdy vyhodil Bannona (to byl ten umirnenejsi z jeho poradcu a prosazoval nevmesovani se na Blizkem Vychode) a hodla zacit valku s Assadem (Putinem), bych ani moc nespolehal, ze nejake volby jeste budou. Vidim to tak padesat na padesat, aby bylo jasno.

         No a pokud by to nahodou neklaplo v Syrii, tak nam krasne buji zalozni konflikt v Severni Koreji a Jihocinskem mori, tam zase chce Trump valku s Xi Jinpingem.

         A samozrejme tu je jeste Krym a Ukrajina.

         A bankrot US (a potazmo celosvetove) ekonomiky . A priprchlenci a muslimsti teroristi. A neziskovky. A Soros. A stetky v novinach.

         A tupe stado volici Burese, zvejkajici sojovy salam a koblihy.
         Jak prasata na porazku ….

         1. V klidu, CIA, nejmocnější agentura na světě, která vidí a slyší všechno a všechny, má dálkový ovládání a backdoor ke všem a ke všemu, to jisto jistě zařídí… Třeba se u toho FSB i něco přiučí ;)

          1. prilis mnoho promennych. Mimochodem o tom, ze CIA vidi a slysi vsecko a ma ke vsemu backdoor neni pochyb. Neco jineho je otazka, jestli vsecky ty informace stiha vyhodnocovat, anebo je jen nekam nahrava a hodla pouzit az kdyz to potrebuje, viz Trump, ktereho ted de/facto ridi jeho 30tiletý židovský zeťák. Asi to nebude náhoda, že už přišel o podstatnou část teamu a naopak že nad ním získávají vliv neoconi, že ?

          2. Ne, to fakt náhoda není, že se tým kolem něj mění. Jsem zvědavej, jak dlouho to ještě vydrží třeba takovej Spicer. To by byl skvělej dar pro Trumpetu, jestli sem přijede na oficiální návštěvu. Ovčáček. Dvě mouchy jednou ranou. Navíc by spolu mohli dobře vycházet, mají společnou vášeň pro Twitter :D

       2. Myslím, že kolem těch uprchlíků (nebo přesněji řečeno spíše kolem migrace) se mýlíte. Je to téma, které zajímá snad úplně každého, utvořil se kolem něj nejširší společenský konsenzus od roku 1989 (proti je v podstatě akorát pár pitomých sluníčkových novinářů a pak semtam ještě nějaký pravdoláskař a ani ti v tom nejsou jednotní, i v TOP09 už to hodně zmírnili) a myslím, že pokud by se sem skutečně někdo snažil na sílu nacpat pár tisíc migrantů, k tomu Czexitu by to začalo velmi rychle směřovat. Netroufl si to ani Dluhoslav Sralbotka a to je co říct.

        1. Což o to, zajímá to hodně lidí, ale dokud jim vedle baráku nevyroste nějaká ubytovna plná inženýrů a doktorů, tak budou spíše preferovat jiné hodnoty (dávky, slevy, vyšší platy apod.).
         Vycházím z úvahy, že v Česku to chodí tak, že na internetu je sice každý pro národ, ale jakmile stojí u urny s lístkem v ruce, tak potřeba slevy 2Kč na pivo nakonec vyhraje. Dále spousta lidí volí tradičně, tj. od 90. let to hážou pořád jedné straně – oni se možná už ani nenamáhají číst volební programy a ptát se co z volebních slibů opravdu splnili, prostě jim to hodí vždy.

         Každopádně teď je ideální doba si v tom udělat pořádek, dokud ještě nejedou oficiální kampaně podle klasického schématu, plné urážek, napadání a pomluv

        2. Jenže on se do tej naší prdele žádnej z těch uprchlíků nežene. Na to nejsme dost bohatý :) Ve chvíli, kdy jich sem dorazí první tisícovka na rozkaz z Říše, vám dám za pravdu a to bude ten správnej okamžik. Zatím Německo kecá o přerozdělování už jak dlouho, skoro 2 roky? A prd se děje. Správnej okamžik většinou nastává až když je fakt zle, viz. D-fensem zmíněný pravidlo, že na 1 konajícího připadá 24 tlachalů.

         1. První tisícovka není správnej okamžik, ale plivnutí do rybníku. Pro úspěšnej Czexit je toho potřeba mnohem ale mnohem víc. Nejprve připravit si a zaujmout pozice, tedy nejlépe ovládnout nějaké mainstreamové zpravodajství, Novu nebo Primu, dále Blesk a pokud se přidají ještě nějaké „seriozní“ noviny, tak super. Dále k tomu vytvořit pár sdružení občanů, která budou dělat protitlak sdružením dobroserů, na to stačí jen pár iniciativních lidí. To bychom měli k přípravě, po ní následuje palebná příprava, všichni známe, jak dlouho to trvá, jak moc se musí lidi masírovat dennodenně zprávami, než to masy vezmou za svý a něž jedinci začnou konat. No a když je palebná příprava dokonána, tak se musí vyrazit k útoku. Tím myslím a) že se někdo chopí iniciativy a stanoví cíl vystoupit z EU a b) aby se stalo něco, co ty připravený masy zvedne z gauče a vyžene ven. Třeba to, že Rakušáci zastaví autobus s výletníky z dětského domova cestou do Chorvatska a děti zmlátěj a pošlou domu pěšky a dospělý zavřou, k tomu se přidá řekněme uzavření hranic, nějakej ten odpálenej musulman přidělenej z Německa a ještě bych to okořenil delším zimním Balckoutem způsobeným Němcema. Pár takovýchto incidentů by to mohlo zlvádnout, zvlášť když spousta menších bude předcházet. Když to klapne, tak pak ten útok může být završen dobytím, tedy tím, že vystoupíme z EU. Velmi by to urychlilo kdyby třeba Rakušáci obsadili Velenice, nebo Mikulov.

          Má to pár háčků, třeba nespojovat to s provařenýma ksichtama, vystříhat se podpoře od nácků a podobnejch spolků, co nejdříve diskreditovat dobrosery, netlačit moc na pilu aby nedošlo k deiskreditaci sama sebe atd. Příklady toho, jak to vypadá a jak dlouho to trvá, než se něco takovýho podaří, v historii máme, třeba rozbití RU, nebo třeba jak douho to Sudeťákům trvalo a jak moc se museli snažit. Ale všechno tohle, co jsem psal výše, přeskočit a říct volte Matějku nebo kohokoliv, kdo chce vystoupit z EU je v tuhle chvíli odsouzeno k neúspěchu.

          1. Žádnej czexit nebude, dopadne to stejně jako s Varšavskou smlouvou potažmo se SSSR. Až se to rozpadne zevnitř (nejspíš se to Němcům přestane vyplácet), tak se „hrdinně“ připojíme s vlastním „plyšákem“ aka czexitem.

     3. Takze… Svobodni jsou zde oficialne nova Strana Nejmensiho Zla?

      1. Nevím, zda „zde“ a „oficiálně“, to se musíte ptát u jiných; u mne nicméně na toto nepříliš čestné místo přinejmenším aspirují již dlouhou řadu let.

      2. sotva.takhle vysoko nejsou. Spis se motaji nekde okolo pozice „Nejhorsi jakz takz volitelna strana“, pripadne „Strana jeste snesitelneho zla“.

       1. Tak schválně – koho tedy budete volit?

        1. vidim to na kloboukovou metodu – vyřadim ty co nechci a zbytek dám do klobouku a něco vylosuju.

         1. To by mě zajímalo, co v tom klobouku bude. U mě to můžou bejt snad jedině svobodní jako to nejmenší zlo…

    2. Máte něco proti tomu, aby hospodaření s vodou a obecně energiemi a nerostným bohatstvím zůstalo raději v českých rukách, než aby odtékaly stamiliardy ven, sítě se neudržovaly stejně a my navíc platili jako mourovatí?

     1. Myslíte, že je to v českých rukách lepší? Třeba jako OKD? Nebo např. ve Strakonicích provozují vodovody a kanalizace jejich technické služby, lidé platí více než např. v Praze, kde úřaduje ten Satan jménem Veolie, mají tam snad vodu lepší, nebo sítě? No nemaj. Zatímco třeba v USA, kde se do energetiky nesere stát, tak tam funguje a kde se do ní sere, tak tam to nefunguje, zkuste si zjistit třeba cenu plynu, jakou tam mají díky tomu, že se do toho stát nesere.

     2. Co se tyce managementu, tak nejlepe hodi nasi lidi, kteri meli sanci udelat si kolecko, projit par zapadnich spolecnosti, omrknout, jak to kde chodi a pak se vratit zpatky.
      Osobne se nikdy nesmirim s nablblym americkym modelem, kdy manazer je trouba s nulovou znalosti procesu, s nulovym technickym backgroundem, ale je jakoze „odbornik“ na rizeni a to staci.
      To je jakoby pilot F1 mel jednoho typka na brzdeni, jednoho na zrychlovani, jednoho na zataceni a dalsiho na veskerou elektroniku a komunikaci s teamem a sam by ani nemel autoskolu a takto vybaven by prisel vyhrat velkou cenu.
      Videl jsem tento system v praxi tisickrat a ani jednou to nefungovalo dele, jak rok nebo dva a to jeste nejakou vyssi shodou nahod anebo tim, ze cesi pracuji za ctvrtinu obvykleho platu.
      Naopak taky neni uplne optimalni ceska metoda, ze s dratem a kladivem postavime raketoplan a zacneme uz zitra a na procesy kasleme, protoze my tomu rozumime nejlepe a obejdeme se bez managera.
      Idealni je neco mezi tim a taky bych nepodcenoval znalost naseho kulturniho prostredi, ktere je na cizince vicemene neprenosne.

      1. Zřejmě i nablblý americký systém funguje, vzhledem k počtu úspěšných amerických firem, přestože nám se nelíbí.

       1. No , asi ten americky model rizeni moc nefunguje, protoze znam mraky firem, ktere na to dojely, treba veskery automotive v USA se proti Japonsku moc nechyta. Stejne tak nejsou schopni delat elektroniku , maximalne nejake vojenske hracky, ale ani v tom uz nejsou prvni liga. V IT tez nic moc, podivej se, co se stalo s Yahoo, coz byla presne ta firma, kde rozhodovaly minisukne a kunda misto znalosti a zkusenosti.

        Bohuzel, tyhle americke manyry nejsou jen problemem americkych firem, je to celosvetovy mor a kazda druha korparna takhle funguje. Jeste jsem nevidel ani jednu uspesnou firmu, kterou by nevedl:
        A, nekdo ze zakladatelske generace, ktery firmu vypiplal z nuly
        B, nekdo, kdo ve firme zacal od nuly a prosel si snad vsecky pozice, nez se stal managerem
        C, nekdo, kdo delal v desitkach ruznych firem, mohl si vyzkouset, co funguje a co nefunguje, desetkrat neco zazdil a na stara kolena zmoudrel a doucil se zakladni veci zpetne, protoze zjistil, ze bez toho to nejde.

        coz je v primem rozporu
        D, rychlokvaska manazer, ktery vyleze ze skoly, umi jazyky, umi procesy, ma navrcene manazerske soft skills z prirucky manazerem snadno a rychle, v nejlepsim pripade ma ekonomicky background, ale nerozpozna hrebik od sroubu a sroub od vrutu a jde delat treba do stavebnictvi. Recept na katastrofu zarucen.

   4. Uvažuji nad tím, že budu volit Babiše.
    Třeba TO bude rychleji za námi, když bude mít Bába ještě větší mandát.

    Volit Svobodné? Proč? Udělal bych to jen v případě, že bych chtěl, aby dostali nějaké státní peníze.

    1. V závislosti na tom, co si představujete pod „TO”, to může být i pravda. Obzvláště pokud má „TO“ zahrnovat věci jako poslední zbytky svobody, poslední zbytky středního stavu a podobně; v takovém případě je to pravda docela určitě.

     1. První slovo, které mě napadlo zní „restart“. Pod tím „TO“ si představuji restart. To, co zmiňujete Vy, mu nejspíše bude předcházet. Doufám, že ten restart bude klidný a nebudou při něm umírat lidé.
      Už se to jednou před necelými třiceti lety (bože, to to letí), podařilo.

      1. Pokud budeme chtít, aby zůstalo zachováno to, co zmiňuje pan ocs v poslední větě, tak se to bohužel bez krve a kulek neobejde.
       Jak sami víte a jak vidíte na vlastní oči, sametové přechody moci nefungují.
       Státní převrat se vším všudy, co k němu patří – to já považuju teď za „restart“. Ještě tak před 15 lety bych to takto radikálně netlačil, ale při tom všem, co se tu děje a budeme to chtít vyříznout jako vředy, tak budeme prostě špagát a olovo nutně potřebovat a to hodně.
       Těch kurev a skutečných ničitelů tohoto státu nalezlo do vrcholné politiky, ale i do vrcholného businessu tolik, že to fakt jinak nepůjde.
       Vážně si myslíme, že např. Veolia nám komplet vrátí vodu sama a ráda-na požádání?

 4. nejlepší, úředník vydá špatou technickou způsobilost a když se na to příjde tak úřad buzeruje majitele aut aby předložili platné doklady. To je do nebe volající drzost úředníka, že být těma majitelama tak podám na městskej úřad hromadnou žalobu. Co se tady v tom státě děje je strašný.

 5. V obálce ode mě byly dva podpisy.

 6. Akci bych byval podporil, ackoli o uprimnosti pana Matejky mam sve pochybnosti, cas i obnos (ktery by v mem pripade sel alespon castecne jinam, nez Ceske Poste) na ty dva podpisy za me a manzelku tomu venuji, ale protoze termin byl „pro lidi v CR do pozitri“ a ja se v soucasne dobe nachazim v tramtarii, nikoli v kocourkove a s postovnim spojenim mam sve zkusenosti, nezbyvalo, nez na dalku poprat hodne zdaru.

  Vim, jsem ohavna lidska bytost, lenoch liny, ze jsem neposlal papir, ktery by dorazil po uzaverce, ale to je, holt, zivot.

  Slo by prosim, priste dat vedet o vecech, souvisejicich s mezinarodnim referendem dat vedet o chvilinku driv? Ja nerikam, ze na vsechno musim mit deset pracovnich dni, ale s takovymhle terminem to bylo pro me na prdlajs.

 7. Petice? K smíchu…

  Běžné „demokratické cesty“ k nápravě systému nepovedou: „Dokud lidi nepůjdou do ulic a nebudou zvracet vzteky, nic se nezmění“ (Dirk Müller)

 8. Matějka. To je ten slavnej podnikatel, co splácel roky svoje dluhy? A už roky spamuje všude možně, a ne a ne se dostatečně zviditelnit? A dokonce i podobně smýšlející idealisti ho vyhnali ze Svobodných, takže se snaží znemožnit ještě víc? Hm, tak tomu fandit nebudu;)

 9. Poslal jsem dva podpisy.
  Ohledně zbraní jsem napsal Martinu Lankovi (Úsvit, Vysočina). Odpověděl okamžitě, je zcela na straně držitelů zbraní.

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017