Pa(R)kovací zóny

Featured Image

Nojo, tyhle zóny nejsou pro to, aby se tam parkovalo, ale aby se na nich napakovali.

Mluvím samozřejmě o Pakovacích zónách na Praze3. V pondělí proběhla v „Televizních Novinách“ krátká zpráva, kterak jsou občané na palici a nepřišli si včas pro parkovací karty. Jako by jediný problém byl, že jsou nějaké karty a že lidi si pro ně nepřišli včas.  No já mám na to trochu jiný názor. Tyhle „vymoženosti“ tu totiž měly být už loňi tuším od října, taky pár zoufalců zakoupilo sobě rezidenční, nebo abonentní kartu i s roční platností a pak si jí vozila za oknem jako připomínku toho, že na všechno skočí. Jeden z účastníků zpochybnil výběrové řízení a už to jelo. Taky informace, aby člověk hledal s baterkou v poledne, to už je mohli umístit na oběžnou dráhu a vyšlo by to nastejno. Do poslední chvíle ani nebylo jasné, jestli to tedy nakonec bude dělat původní firma, jestli budou platit  ty staré karty a jak vlastně dlouho a od kdy… Prostě standardní mazec.  Oči se zalepily příslušným finančním obnosem a výběrové řízení bylo tudíž prohlášeno za naprosto fantasticky provedené.

Buzerznačky na svých místech cca od čtvrtka , to už lidi zjistily, že tuhle nebetyčnou hovadinu myslí někdo fakt vážně a někteří rychlejší jedinci se pokusili ještě ve čtvrtek zajistit „odpustek“. No to se ovšem šeredně spletly, komerční firma, která má peníze z toho, kolik kartiček prodá jich neumí prodat víc, než asi 200 denně, takže sorry, ale táhnětě. V pondělí ráno narváno lidma,  když to vypadalo, že vylomí dveře od kanceláře, vyleze nějaký šašek a rozdá pár lístků, to už je mohl rovnou rozhodit jak bonbóny mezi rumunské děti. Hrůza kulminuje, ale to pořád není ten hlavní problém.

Hlavní problém je totiž v tom, že něco takového vůbec vzniklo, a když už to vzniklo, tak jak.

Kdo to nezná, tomu to přiblížím ( pokud možno od začátku). Město je živý organismus, desetitisíce lidí ráno nasednou do auta, a jednou typicky do jiné městské části do práce. Chvilku krouží a hledají místo, což se po chvilce podaří, protože tou dobou lidé z jiné části odjíždějí za prací na místo do té jejich části. Každý den se musí ve městě protočit peníze,  odvézt zboží, řemeslníci atd.

Skutečně ne všichni můžou jezdit  sociální přepravou. Odvézt televizi do servisu může být najednou neřešitelný problém.  Město je místo k životu.
Ne tak v pojetí magorátu. Pro ten je nejdůležitější, aby měl každý , kdo tam bydlí před barákem místo na zaparkování.   Vlastně ani ne každý, kdo tam bydlí, ale každý, kdo tam má hlášený trvalý pobyt, což je pohříchu dost rozdíl.

Celá městská část byla rozdělena na místa, kde mohou parkovat jen lidé s kartou, místa, kde se může stát max. 2 hodiny po zaplacení a místa, kde se může stát neomezeně za 50korun za hodinu.  Všude pak můžete zastavit a stát od 06 do 08. Dál vzniklo pár naivních zásobovacích míst, která jsou naprosto k ničemu a kromě toho, že sou namalovaná na mapě nemají praktický význam. Představa, že někdo bude vláčet zboží několik set metrů v teplejch už není ani směšná.  Celá Praha 3 je teď vyhrazené parkoviště, nebo parkoviště na parkovací hodiny. Vtip je v tom, že parkovací hodiny ještě nejsou, ale značky ano, což neznamená, že se tam může stát, naopak se tam nemůže stát vůbec, než někdo kromě značek nainstaluje i hodiny.

Ono vůbec místa, kde jsou hodiny,  jsou velice zajímavá. Nejen, že od většiny míst, kam se potřebujete dostat jsou tak kilometr daleko, ale především je jich zoufale málo. Naivní je teď představa, že pojedete v sobotu večer za kamarádem na Žižkov,  posedíte u kávy, protože jste se dlouho neviděli, když se to protáhne, zůstanete do rána. Když náhodou najdete volné místo v zóně dlouhodobého, projdete se hezky kilometr nočním Žižkovem, přijde vás to do rána na nějakých 6-700 a musíte se rozhodnout předem, jak dlouho se zdržíte, jinak si zasprintíte k hodinám a budete somrovat po okolí drobáčky. Ale co pohyb je zdravej a na Žižkově je častá kontrola auta nutná, protože jak ho necháte bez dozoru, hned vám něco šluknou, nebo vám ho odtáhnout. Je zajímavý, že nikdy není policajt a zloděj u auta společně. Oni tak jako konvergují.

Veškerý provoz obchodů , podniků, všeho je ochromen, protože si nějaký dement vymyslel parkovací zóny Tak to je ten problém. Ten problém, o kterém se v TV nemluví. Kolem 800 na rok od rezidenta a a 12000 od Abonenta + samozřejmě další vozidlo za mnohem větší pálku.

Cheš vole  servisovat počítače? Tak si je nos v ruce a lidi ti je můžou vozit a odvážet si je mezi 6tou a 8mou ráno. Chceš mít hospodu? Tak frajere 600metrů do kopce sud na záda a jedu. Večer, až zavřeš, tak žádný šup do auta a jedu konečně domu, ale šup na zastávku a že něco pojede to nespoléhej. Ale co za dvě hodinky seš doma jako na koni. Jasně, že autem je to 10 minut , alespoň si užiješ poblitý sedačky a ožralý výkřiky, z práce jich máš určitě málo. Zkuste si něco objednat PPLkem.. ano správně by měl frajer z PPL dojít na úřad, vyzvednout si stírací kartičku, zastavit v źoně… hele , ale ono se to dá na ty dvě minuty strážníci zavřou oči… nechci, aby někdo musel zavírat oči. Nechci ojebávat zákony každej den, protože jinak to nejde. Chci takový zákony, který se dají dodržovat a respektovat.

Řekněte mi, koho to sralo, že musel většinou dvakrát objet blok, než trefil místo před domem? Řekněte mi, pro koho je to teď lepší? Pro těch pár hovad, co s autem vyjedou na dušičky, ale musej ho parkovat v centru před barákem, celou dobu?

Jak dlouho tyhle buzerace hodláme snášet ? Než nám zavřou silnice, že je obtěžujou auta? Tohle je první krok k dementnímu plánu, zakázat vjezd aut do města. Nenechme to dojít tak daleko.
 
 
 

12345 (Zatím nikdo nehlasoval)
129x přečteno
Updatováno: 28.11.2015 — 0:03
D-FENS © 2017