New divide

Featured Image

Máme po volbách. Jaké pozitivní a negativní momenty přinesly?

Pozitivní

Neúspěch strany zelených. Liška zapomněl nakoupit průzkumy, takže nezopakoval úspěch zmr. Bursíka. Strana bude muset šíření svého zmrdího náboženství přesunout mimo parlament. Tohle bude mít dalekosáhlé důsledky, v neziskovkách bude smutno. Konec KDU-ČSL jako parlamentní strany, jedna z nejzkorumpovanějších stran vyznačující se navíc fašistickou rétorikou směřuje mimo parlament. Relativní neúspěch ODS a ČSSD. Každá ze stran ztratila podle mého odhadu kolem půl miliónu voličů. Lidé mají evidentně dost obou těchto spolků, které už nejsou politickými stranami, ale agenturami na shánění kšeftů.

Další velice pozitivní moment, možná ještě důležitější než cokoli jiného, je „vykroužkování“ zmr. Langera. Íčko nedostal dost preferenčních hlasů. Vypadá to, že voliči použili mozek, byť jen částečně, ale použili. Zmrdi dostali důležitý signál – bacha na vovce, dovedou být nebezpečné.

Ukázalo se, že voliči jsou rezistentní vůči dlouhodobé a agresívní kampani, v tomto případě proti kampani ČSSD. Strana utratila za kampaň oficiálně 200 mega, skutečná částka bude podle všeho vyšší. Tolik peněz ale od státu nedostane, takže na tom prodělají, což tuto bolševickou pakáž dále oslabí. A co je pro levičáky špatné, to je pro nás dobré. Podle všeho voliče unavila délka kampaně i mimořádně stupidní způsob vymývání mozků, který ČSSD použila.

Protože Chorche provařil, nevznikne pravděpodobně velká koalice. Takové řešení by nás definitivně nasměrovalo mezi banánové republiky. Protože Chorche provařil, spadne trochu hřebínek odborářům.

Volební projekty tajných služeb vesměs neuspěly. Strana přátel KGB, pardon, Strana práv občanů, se do parlamentu nedostane (aspoň odčerpala ČSSD nějaké hlasy). Dělnická strana sociální spravedlnosti také ne.

Negativní

Volby neznamenají žádnou změnu. Pravděpodobně neznamenali ti „političtí dinosauři“ a „korupce“ až takový problém, když byli voliči ochotni hlasovat pro TOP09, která sdružuje obojí. Všechno bude stejně, jak bylo před volbami, budeme mít zase středolevicovou vládu vystavěnou na dělbě moci, prebend, funkcí ve státní správě a provizí ze zakázek mezi třemi subjekty. Staří šíbři se vrátí na svá původní místa, možná jen s jinou stranickou legitimací, a rozjedou to ve starým stylu. Není nic, co by jim v tom bránilo.

Podle všeho vznikne stejný typ trojkoalice jako předtím, tvořený levicovou ODS, úřednickou TOP09 a Věcmi veřejnými hledajícími svoji orientaci, rozparcelují kšeftíky a pojede se dál. S tvorbou vlády se nebude spěchat, viděl bych to na dalších nějakých tři až šest měsíců loutkové vlády soudruha Fišera. Udělá nepopulární práci, zvýší daně, aby bylo z čeho financovat úřednický aparát a korupční programy v oblasti státních zakázek. Nic víc.

Avizovaný odchod Paroprasete. Paroubek s jeho aparátnickými a buranskými způsoby paradoxně odrazoval hodně voličů od ČSSD. Když odejde, může jeho židli nedej bože obsadit někdo veřejně přijatelný, z jehož úst bude vyvolávání závisti a demagogie v duchu „spravedlivé progresívní daně“ znít věrohodněji. Kromě toho, ač Paroprase nebyl úplně hloupý, jeho hvězda mohla zářit, jen dokud měl ještě hloupějšího protihráče – stupidního burana Topolánka. Obětuje se však zbytečně. Nic protistranického neudělal, naopak. V prohlubování evropské buřtokracie odvedl obrovský kus práce.

Trochu mě zklamal volební výsledek Strany svobodných občanů reprezentovaný 0,75%. Čekal jsem od toho víc, něco kolem 1,5%. Váhavost pana profesora při podpoře Svobodných se krutě nevyplatila, Petr Mach měl „přemluvit dědu“. Opět se ukazuje, jak komplikovaná je cesta k úspěchu bez politického marketingu, nakupování médií a najímání manekýnů do pozic volebních lídrů. Věřím, že to Svobodné nebude demotivovat, ale naopak.
 

Předvolební plakáty oprší nebo je po čase přelepí reklamou na jiné produkty marketingu. Američtí poradci a specialisté na korupci z FBI si sbalí kufry a odjedou pořádat pimprlové divadlo do jiné banánové republiky. Komedie skončila. Šance zůstala nevyužita pro příště, vohnouti musí teprve zjišťovat, že král je nahý i přes změnu partajní legitimace. Takže za čtyři roky znovu: PRO novou změnu, PROTI novým dinosaurům, všechno to poběží nanovo.


29.5.2010 D-FENS

12345 (Zatím nikdo nehlasoval)
295x přečteno
Updatováno: 27.11.2015 — 23:58

Reklama

D-FENS © 2017
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!