Malý rybník, malé plácnutí…

Featured Image

… velká vlna. Test dopadl úspěšně a my se podíváme na to, co jsem to vlastně zkoušel a proč.

Nejdřív si ale povíme něco málo o genezi CJH. Přiznám to na rovinu, tak, jak by to asi jen málokdo z normálního vzorku populace byl schopen/ochoten přiznat. Žral jsem enviromentální kecy. A eurokomunistický levičáky. A pozitivní diskriminaci. Opravdu ano. Ještě jsem neměl volební právo, když jsem věřil jejich báchorkám. Blíže asi nemusím rozvádět, jakým. Pak jsem začal noviny a televizní zprávy filtrovat tak nějak přes mozek. A s tím, jak jsem rozum bral, dospívání se tomu myslím říká, jsem to zároveň začal celý pořádně chápat. Kousky do mozaiky dodali i profesoři na školách – tedy někteří – neboť to byli technici s velmi realistickým pohledem na svět.

 Začal jsem si také uvědomovat, že se svými názory jsem celkem sám a že většina lidí „jim to pořád stejně žere.“ Také vyvstal nedostatek nějakého nezávislého čtení, něčeho co nerazí oficiální linii. Pak jsem náhodou objevil tento web a poznal komunitu lidí, kteří přemýšlí podobně jako já. Časem jsem poznal i jiná uskupení, ke kterým jsem měl nebo pořád ještě mám sympatie právě proto, že mají stejné nebo podobné názory. To už je ale dost dávno, zpět do dnešních dnů.

Před časem jsem si říkal, co tady v ČR na poli nezávislé tvorby chybí? Chybí tu dobrá politická satira a kromě pár levičáků a ekopošuků tady chybí politická píseň. Okrajově se s tímto žánrem překrývá alespoň společenská kritika, kterou nalezneme občas v textech Ondřeje Ládka (aka XindlX). Z jeho velmi dobrých textových obratů ale bohužel téměř vždy plyne, že když se zhulíme, tak nám bude fajn. To je závěr, se kterým já se neztotožním.

Píseň „V pohodě“ není rozhodně žádná prvotina, psal jsem (hlavně texty) pro několik kapel, je to ale první píseň, kterou jsem nazpíval sólově. Ano, vím, že je to na ní znát. Kdo z Vás byl mistr po prvním kilometru v autě / na motorce / na padáku / v letadle? Byl to ode mne hlavně pokus, jak vyprovokovat nějakou vlnu. A podle reakcí se to, myslím, celkem povedlo. Chtěl jsem zburcovat všechny, kteří umí něco od hudby a jsou na stejné vlně se stejnými myšlenkami jako já, jako je jádro tohoto webu.

Pro všechny, co komentovali moje video na YouTube, teď pár hromadných odpovědí (nechce se mi to ťukat pod video jednotlivě):

Mě se to nelíbí / je to hrůza: Vzorek čtenářů DF ani vzorek posluchačů písně „V pohodě“ se nijak neliší od běžného vzorku populace ČR, takže naprosto chápu, že ne všem se to líbí. Parafrázuju Dana Landu když řeknu „ať jdeš dělat cokoliv, furt je to blbě a pořád seš trapnej“. Takže tohle mě netíží.

Zpěv: Ano, mám mezery, na jejichž odstranění pracuju a budu pracovat dál. Nicméně si stojím za názorem, že kvalita zpěvu není pro politickou píseň klíčová. (Slyšeli jste někdy první nahrávky Kryla?)

Odkaz na svobodné jim spíše škodí: Vývoj v tomto případě byl následující (opačně to mají pouze buřtožrouti): CJH má názory -> CJH našel politickou stranu, která mu vyhovuje -> CJH ji propaguje a podporuje plnými ústy kdekoliv a nestydí se za to, že jí volil. Kolik z toho běžného vzorku tady na DF to tak má? Kdo z Vás se od svobodných neodvrátil hned, jakmile zjistil, že to nebude ani 5%, ba dokonce ani 2,5% ? Kdo z Vás se vůbec dopracoval tak daleko, aby přečetl jejich program a porovnal ho se svými preferencemi?

Textu se dá ledacos vytknout: A kterému ne? Vám se bezvýhradně líbí všechny texty např. Dana Landy? A všechny D-FENSovo články? Všechny články na tomto webu obecně? Všechny texty ve Vašem oblíbeném motoristickém magazínu? Všechny bezvýhradně? To vás teda lituju.

Proč jsi elektronicky zkreslil hlas?: Protože jsem nechtěl, aby mě na první poslech poznali příbuzní a známí. Byl to test reakcí a měl proběhnout co nejanonymněji. Vím, že obrat se zamezením identifikace byl trochu nadnesený, ale když to vezmete do důsledku, v podstatě je to tak.

Proč jsi tam dal logo kapely?: A proč ne? Jsem její součástí. Píseň sice nevyjadřuje názory a postoje celé kapely, je to čistě moje osobní věc, ale kapela existuje a můj hudební domov je tam a nikdy nebyl jinde. Sólová nahrávka na tom nic nemění. Tak proto.

A proč tenhle celý čistě osobní článek vlastně píšu? Protože tady skutečně chybí dobrá politická píseň. Já k tomu „dobrá“ mám ještě kousek cesty a proto vyzývám všechny, hlavně pak ty „majitele hudebního sluchu“ z komentářů: Pojďte do toho taky. Vezměte kytaru, piáno nebo držky a nahrajte taky něco. Skutečně pravicová politická píseň, liberální, konzervativní nebo jakákoliv, která podpoří myšlenku individuální svobody a minimálního státu bez korupce a nesmyslných výdajů, tady chybí a myslím, že by mělo cenu s něčím takovým začít.

CJH určitě pokračovat bude, navzdory těm pár záporným ohlasům. Sledujte kanál CJHornsterSongster, kde se brzy objeví další nahrávky. Tu stávající zveřejním v budoucnu bez zkreslení, takže si konečně někteří z Vás přijdou na své… Mějte jen trpělivost, jistě chápete, že nemám neomezeně času. Pokud čtete tento článek, znamená to, že musím poděkovat D-FENSovi, že takhle osobní věc zveřejnil na jeho webu. Díky.


29.04.2011 C.J.Hornster

12345 (Zatím nikdo nehlasoval)
42x přečteno
Updatováno: 27.11.2015 — 23:56
D-FENS © 2017
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!