Malé poatentátní zamyšlení - zpět na článek

Počet komentářů: 44

  1. Jeden problém podobné úvahy v zárodku mají, a sice počítají s Evropou nejen jako s geografickým, ale i politickým celkem. Nesmysl jako „společné evropské hodnoty“ a společná evropská politika neexistoval a neexistuje. Jen si to chvilkama přáli marxisti z různých zemí. Asi tak největší jednotící vliv měla katolická verze křesťanství. Jinak různé nadirigované politrucké proklamace o jednotě a společných silách mají ve skutečnosti přesně opačný, destabilizující dopad. Nějaké estonské vesnici může být u prdele, do jaké šlamastyky se dostala svou blbostí místní vláda v Bavorsku nebo na Ceutě. Estonci budou bránit svoji krajinu jak rozzuření sršni, když po jejich zemi bude šlapat protivník a je jedno jakou bude mít vlajku. Maďaři jsou v tomhle (i díky dějinným zkušenostem) docela upřímní.
    Merkelová je buď na drogách nebo ji má někdo v hrsti; co se týká Turka, ten se snaží o vyvolání konfliktu ze všech sil.
    Co se místních krasoduchů (TM kundohlav) týče a jejich úvah o přípravách na válku, průběhu války, výhodách ozbrojení atd., nejspíš nemají ponětí, jak to v reálu vypadá a kam až se to může propadnout ve skutečnosti.

    1. Ad posledni veta: Co za individualni pripravu byste navrhoval?

      Vezmeme-li v uvahu, ze pravdepodobny vyvoj je pres obcasne nebo trvale utoky po cele EU … az po defacto obcanskou valku?

      Osobne si vrchol zatim predstavuji tak, ze bude stale vice ghett kam nikdo cizi vc. Polizei nevkroci … a obcasne najezdy mimo ghetta budou koncit vybuchy, strelbou, pozary, rabovanim. „Hodni“ se budou branit, ale soucasne budou stihani za ublizovani na zdravi/vrazdu/apod.

  2. Článku jsem dal maximální hodnocení.
    Pro hnidopichy – jistě obsahuje řadu zjednodušení, jak jinak, ale celkově je výstižný. I níže uvedený text obsahuje řadu zjednodušení, vlastně jde o jedno malé velké zjednodušení, přesto jsem měl dnes pocit, že bych to měl napsat, přičemž jde o první a nejspíš i poslední příspěvek. Nechť svými moudry obšťastňují čtenářstvo mladší soudruzi, povětšinou to, co zde čítávám, mi nepřijde zdraví nebezpečné, byť lehká ruka mládežníkova je na řadě článků znát.
    Vzpomínám, jak jsem cca před 15-ti lety diskutoval s jednou Ruskou, seč mi ruština a přilehlé jazyky stačily, o tom, kterak jsou Rusové vedle, když berou islám a vůbec „čjornyje“ (ruské označení všech obyvatel Kavkazu a vlastně i Střední Asie a vlastně všech „čjornych“) u huby. Když chtějí jít (z nerozborného svazku národů CCCP, eh co to povídám, RF) , měli byste je nechat jít, argumentoval jsem a nadto jsem volal po toleranci k islámu (tolerance bylo tehdy mé druhé jméno).
    Od té doby jsem změnil názor. Rusové mi už nepřipadají jako to nejhorší, co by Matičku Evropu mohlo potkat.
    Evropa dnes připomíná Římské imperium okolo roku 400-500 n.l. Počet analogií je vyšší, než malý, to ví již dlouho a jejich hledání je oblíbenou kavárenskou zábavou po nejméně dvě desítky let. Ale co bývalo intelektuálním cvičením se mění v temnou realitu.
    Poslední Říman, Boethius, psal, jak se po ulicích Říma povalovali tlupy Barbarů a křičeli na svého náčelníka „Dej nám jídlo a pití („Skap jah van drinkgan“).

    Taky důsledky nezvládnuté imigrace.

    Úpadek Říma si já vysvětluji především jako důsledek jeho nesmérného zbohatnutí a na starověké poměry nebávalé rovnoprávnosti. Všeobecné zpohodlnění mělo své důsledky – rovnoprávné ženy nechtěli mít děti (už Oatavianus staletí před pádem Říma volal po vyšší porodnosti) a muži nechtěli bojovat (obé se tedy tak nějak outsourcovalo). Výsledkem byla Evropa v temnu – v podstatě bez písemných pramenů, takže se tak nějak moc neví, co se tu pár set let dělo, ale asi to nebylo dvakrát pěkné, halt doba na písmáky a intelektuály nebyla stavěná, tak cca 300 – 400 let).

    Řím (a ním i západní polovina impéria) prostě padnul pod imigrační vlnou a nás to možná čeká taky.

    Současníkům zániku Říma moc nedocházelo, že končí starověk a začíná středověk, v roce 476, když Romula Augustula v Ravenně nahradil Odoaker, si všichni jenom zívli. V roce 100 měl ale Řím cca 1,5 miliónu obyvatel, v roce 500 jen 50.000 a ještě v roce 1347 jen 17.000. Úpadek trval nějakých, no ať nežeru, 1000 let.

    Od té doby jsme poněkud zrychlili, co tehdy trvalo staletí, dnes probíhá v přímém přenosu (rozuměj v řádu desetiletí a tedy jednoho lidského života).

    Historie se opakuje – jsme příliš bohatí, a tedy pohodlní, nechce se nám bojovat ani mít děti a obé se nám sakra vymstí (tento proces probíhá již po desetiletí a teď sakra zrychlil).
    Když halt ty dětičky neporodí ta naše děvčata česká (francouzská, holandská, polská atd. podle vkusu každého soudruha), tak je halt porodí děvčata syrská (turecká, arabská, perská atd. opět podle vkusu každého soudruha). Přiroda, jak známo, nesnáší prázdno, a prázdno tady rozhodně nebude. Budou jen na chvíli uprázdnění niky, které někdo dravější a hladovější rychle zaplní, což se také intenzivně děje.

    Jednou z hlavních příčin pádu Západrořámské říše bylo Stěhování národů vyvolané klimatickými změnami ve středoasijských stepích, vyschlo to tam a kočovníci se dali na pochod všemi směry, národy se hnuly a na cestě smetly i ten Řím (Čína i indie si taky pěkně hekly pod tou vahou). Řím z důvodů zmíněných výše nebyl schopen se ubránit (a to neměl ani koncept lidských práv, který de facto obranu proti masové migraci zakazuje…, no já vím, no, tak ztěžuje, no).
    Prostě, tehdy i dnes toho bylo tak nějak moc a ukončilo to jeden – starý – věk. Teď mi přijde, že je toho taky nějak moc a ukončuje to další jeden věk (novověk), co bude po něm ví jen pánbůh (nejspíše Alláh

    Zaznamenávám v poslední době od lidí co nemají v hlavě nasráno a nemyslí jen na 5 let dopředu, vcelku podložené úvahy ve smyslu, že je vlastně už dávno vymalováno.
    Že otázkou není, zda v Evropě nad /post/křesťanstvím zvítězí Islám, to už je rozhodnuté. Otázkou je, jaký Islám to bude, zda mírný, relativně snášenlivý (na poměry Islámu vztaženo), nebo tvrdý a fanatický. Zda Andula půjde na pole v burce nebo v šátku.
    To prý je hlavní otázkou příštích 50-ti let, to to se tu hraje.
    No nevím, tou dobou budu spolehlivě a spokojeně mrtvý, moji vnuci (zatím je to netankuje, mají dost práce se svým batolením) ale budou tou dobou přibliřně v mém dnešním věku, takže to neberu jako něco co se mne netýká.
    P.S.
    K panu Urzovi – Vaše úvahy jsou zajímavé, čas od času to čtu. Ale jde o čistou Utopii a Sluneční stát naruby. Státu se prostě nezbavíte. Stejně jako toho Islámu. TAkže je třeba se s nimi naučit koexistovat, dál, než jsou teď ani jedno nepouštět, v dílčích oblastech se je snažit zatlačit zpět. A být smířený s tím, že se to nebude moc dařit.

  3. Drobný omyl autora v úvodu článku (v 5.odstavci to ale prezentuje jako podstatnou záležitost): Turecko je členem NATO od 18. února 1952. Zdroj: http://www.natoaktual.cz/clenske-staty-nato-0af-/na_zpravy.aspx?y=na_summit/clenskestatynato.htm

    1. Kaju se a prosím o omluvu mé nepozornosti, při návratu ke čtení a druhém pohledu na zmiňovaný odstavec mi došlo, jak to autor myslel. Teď vážně lituji, že zde v diskusi není tlačítko na odstranění mého vlastního nepovedeného komentáře…ještě jednou pardon.

  4. V závěru článku chybí Varianta č. 4:

    Zrušit všechny dávky a dotace. Tím se jednak odstraní motivace nemakačenků usazovat se v této oblasti, druhak makačenkům se uleví a zvýší jejich efektivita.

    Výhody: Řešení je jednoduché, řešící nejen připrchlíky, ale i další problémy, dále odpadne spousta administrativy a byrokracie, následkem čehož je možno výrazně snížit počet státních úředníků a také snížit daně.
    Nevýhoda: V socialistické společnosti naprosto politicky neprůchodné.

    PS: To co je pro občana výhodou je však státním úředníkem vnímáno jako zásadní nevýhoda a naopak.

  5. Jak to tak sleduju, řešení by se našla spousta, bohužel ani jedno v současné době není průchodné (realizovatelné).

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017