K příčinám nehody u Obrnic II - zpět na článek

komentářů 134

 1. Před pár lety jsem havaroval.

  Bylo to tím, že žiji v kraji, kde není moc peněz, takže jsem neměl na oópérku, co by tišila prostřední (tehdy nejmladší), která se budila co 10 až 20 minut. Smutný příběh chudoby pak pokračoval tím, že jsem se mezi dvěma jednáními hnal o něco rychleji, než normálně. Drsný kraj se pak projevil tím, že zrovna v té zatáčce ve stínu stromů a na dně údolíčka bylo vlhko, ač okolo byla silnice suchá. Společnost nedokázala vybudovat v tom místě přehlednou a širokou komunikaci.

  Vlivem těchto skutečností, jsem byl v zatáčce tak, že s protijedoucím kolegou bychom možná škrtli zrcátka. Tak jsem s tím škubnul vpravo, velmi začátečnicky a vzápětí se to pokusil korigovat. Ustřelilo to a auto se sunulo ze smyku do smyku (celkem se dařilo udržel na mé půlce). Asi čtvrtý nebo pátý smyk jsem nezkorigoval a narazil do travnatého břehu, odrazem otočil hodiny a měl zase jednou vyděláno. (Automobil zůstal pojízdný, ale různé opravy, přišly neznačkovým dílům, vrakáči a kamarádovi asi na pětadvácu).

  Myslel jsem si, že to bylo tím, že jsem byl nevyspalý, spěchal kvůli pár minutám a řídil jako blbec. Ale autor článku mě ukázal, že za to mohla společnost.

  1. Společnost zatím zakázat nejde, ale s chudobou už ČSSD brzo zatočí, ne? :)

   1. S chudobou ve vlade zajiste, o tom vubec nepochybuji.

 2. Dfens dává prostor i jiným názorům. Za to velký plus. Nemusím s autorem článku souhlasit, ale jeho pohled na věc si rád přečtu. Tím že někteří diskutéři Dfense kvůli tomu kritizují mi přijdou jak demokratičtí sluníčkáři. Pokud máš stejnej názor jako oni, jsi OK. Pokud ne, tak ti demokraticky rozkopou prdel. Nechci aby tu byla informační bublina.

  A ted k článku. Můj osobní názor na text.
  -Autorovi se líbí hezký holky ( komu ne) ale nemá na ně. Má rada je: krása není všechno. Měl jsem pár bab, mohli by dělat z fleku modelky. Ale tak tupý stvoření abys pohledal. Ted mám hezkou, ale kupodivu i inteligentní koc. Neboj se ty hezký baby oslovit, nemachruj před nima a s citem polichot´ a netlač na pilu, dej tomu čas, aby tě poznali. Baby nemj rádi, když cítí že je chceš co nejdřív přefiknout.
  -Autor ze svého pohledu rozebíra situaci na místě. Je to jeho názor, možná špatnej, ale JEHO. To je důležitý. Není ovce která přeblekotá názor někoho jinýho.
  -Autor si udělal čas na to aby pochopil proč se to možná stalo. Pokud se z toho poučí, udělal užitečnou věc jak pro sebe , tak pro okolí.
  -S některými názory v článku nesouhlasím, s některými ano. Tak už to bývá. Každopádně díky za názor.

  1. „Měl jsem pár bab, mohli by dělat z fleku modelky… Neboj se ty hezký baby oslovit, nemachruj před nima a s citem polichot´ a netlač na pilu, dej tomu čas, aby tě poznali.“
   Tak to Vás nejspíš musela pěkně bolet prdel.

   1. dle vašich komentářů soudím ( nejen u mě), že jste vypatlanej puberták. Věk s touto diagnozou nemá nic spločného.
    NJN, i tací stále žijí mezi náma a musíme s n nimi naučit koexistovat.

    1. Nikoli puberťák, ale záludný grammar nazi. A Vy jste to zcela zjevně nepochopil.

    2. Vy osklivy slunickari! On vyjadril demokraticky svuj nazor a vy na nej takhle?

     1. Faktem je, že já jsem si jerryho.myšákův pohled na shodu podmětu s přísudkem nepřečetl rád, protože mi z něj krvácely oči. Tudíž jsem k jeho názoru nepřistoupil s úctou, ale vzal jsem to přísně logicky. Asi je to málo demokratické.

  2. Jakej názor? To není názor, to je mix nesmyslů ode zdi ke zdi, nosná myšlenka tam byla, že byla hezká, proto je jí strašná škoda. Ehm. Takovejch píč je na každým rohu…

 3. Kristova noho,
  tohle je ale snůška blábolů. Vypadá to jako smíchanej protestsong nějakýho Pepíka ze Žižkova s několika kapitolama z Dickensova „Chudobince“. Dobře to okomentoval kolega SkReT. Co se týče té zatáčky, jezdím tam zhruba 3x týdně. Neni to nijak extrémně nebezpečný místo, dá se tam jet i rychle, aniž by člověk riskoval vysokorychlostní průjezd tou stěnou. Ta „krásná, mladá slečna“ prostě totálně kašlala na řízení a dopadla nevalně. Toť vše.
  „Lidi v tom kraji jezdí jako prasata“ – jasně. A taky žereme malý děti a provozujeme povinně sodomii. Protože co tady taky jinak dělat, že? Provoz je samozřejmě hodně řídký, protože na auta nemáme, velmi často zde potkáš i povozy tažené znaveným dobytkem.
  „Je to tam boj o holej život“ – tvl. já vlastně žiju na frontě a nevím o tom.
  „Vrstevníci, co nemají do čeho píchnout“ – aha, no cca 8 km od místa nehody se nachází minimálně 2 fabriky, co neustále nabíraj lidi a rozhodně ne za almužnu. Ale makat asi není dost cool, člověk holt nemá po druhý vejplatě na tu „corvetu“.
  „Navíc blbej chroust udělá při 130 na dálnici při průjezdu zalesněnou oblastí flek velikosti padesátikoruny“
  – a co teprve letící sebevrah s nedaleký skály, ten ti proletí až do kufru. Je jich tady hafo, život je tu hrozně těžkej a bezvýchodnej.
  „Holky, nemohly jste za to“ – mno, určitě za to mohla řidička auta. Spolujezdec asi ne. Ale házet to na všechno okolo je mimo mísu. Severní Čechy mají hromadu problémů, ale ty jsou všude. Někde více, někde méně. Každopádně to ale není nějakej Mordor, kde lidi nemyslej na nic jinýho, než jak je život na hovno a jak ho rychle vlastní rukou ukončit.
  Jdu makat, howgh.

  1. Mordor :D Krásně řečeno :D +1

 4. To jsou naprosté nesmysly a projev zvráceného myšlení ve smyslu chybou nebylo porušení povinností na straně řidiče a vinu hodíme na libovolný jiný subjekt, ideálně na okolobydlící občany požadující protihlukovou stěnu.
  Dotyčná moc dobře věděla že silnice není uzpůsobena pro jízdu rychlostí 140 km/h, ale pouze 90 km/h a úmyslně se plně nevěnovala řízení.

 5. No asi by se měli dopravní inženýři a jiní dopravní specialisté zamyslet.
  Trochu z jiného soudku. https://www.google.cz/maps/@50.7519846,15.0531069,3a,75y,217.11h,67.85t/data=!3m6!1e1!3m4!1snjhwxj4PJZMiiaKCmYSpwg!2e0!7i13312!8i6656
  Pro znalé i neznalé jedno zajímavé místo, kde se dopravní specialisté také vyřádili. Zřejme počítali s tím, že v Liberci jezdí samé sportovní káry na se sportovními péry a tlumiči na nízkých širokých pryžích co kurva držej jak přibitý. 70km/h je velmi odvážná hodnota. Mám sice sportovní kupé,bez všemožných asistentů je průjezd rychlostí mezi 70-80kmh celkem adrenalín, ale když jedu rodinným sedanem už to přestává být adrenalín. S SUV nebo MPV bych to asi nezkoušel.Možná jsem posranej nebo nemám na to koule, ale není to jen můj názor. Moji kolegové v práci jsou do jednoho profesionální řidiči se slušnou praxí, místo perfektně znají a každý si to se svým soukromým vozem vyzkoušel (s dodávkou ani se sólem to nikdo zatím bohudík nezkoušel)
  Bohužel po silnicích nejezdí samí vyježdění řidiči, kteří tam jeli asi milionkrát.

  1. Že jsem tak smělý: on Vás tam někdo NUTÍ jet těch 70 km/h?

  2. pcsped: Chce si to neplést značku B20a se značkou IP05.

  3. Keby tam dali značku 40, tak by asi väčšina nadávala, lebo sa to v pohode dá prejsť 60 a sportovní káry 70.

   1. Nikdo mě nenutí jet 70, nicméně ta zatáčka je dost zrádná v létě a ještě zajímavější je to v zimě. Nejsem zastánce přehnaně omezených rychlostí a že jich je po kokot,ale světe div se tady 70 je dost naddimenzovaná.Nejsem dopravní specialista a je mi celkem fuk kolik tam kdo pojede a jakým autem. Né všichni jsou místní, né všichni vědí, co je čeká. Protože tudy jezdím pravidelně a mnohokrát jsem si všiml,jak vozidlo s nelibereckou RZ přede mnou opravdu zpomalilo +- na tu 70 a v druhé třetině zatáčky se rozvlnilo a řidič a všechni elekroničtí pomocníci měli dost práce. V tento okamžik stačí právě to posrané sklo a je po nerváku. Budeme vinit řidiče.Právě zde by měla být nějaká blikací značka, kterými se jinde zbytečně plýtvá. Je zajímavé,že Elka na RZ zatáčkou jezdí do 50kmh. Díval jsem se do statistik nehodovosti a z 90% jde o střet s pevnou překážkou.

    1. Každý sjezd z rychlostní komunikace je konstruována na 60kmh. Můžeš to brát třeba tak že ta značka 70km je tam omylem a patří tam 60sátka. Sjel jsem z leco dálnic a rychlostních komunikací a většinou je to při 60sáti nuda, při 70 nepříjemné naklápění a v 80 už to je sportovní zážitek na hraně možností auta.

 6. „3. Pitomci, kteří jsou rádi, že taková “*” nevzala s sebou někoho dalšího. To může napsat jen proevropskej pražák, žijící v bublině nevědomosti toho, jak lidi žijou v jinejch krajích, v jakých podmínkách…sračkách. V bublině, ve který je největší problém kdo má jaký plavky na krytým koupališti, kam chodí s vlastní rodinou odlišenou filtrem v podobě drahýho vstupnýho, protože je mu málo plovárna v Podolí.“
  30. 7. 2017 Řidič / Praha, 29 let

  Autore, takže Vy nejste rád, že řidička při té nehodě s sebou „nevzala“ dalšího (nepočítám-li zraněnou spolujezdkyni), který za její ehm… nešikovnost vůbec nemohl? A proč nejste rád? Pražák evidentně jste, je to tedy proto, že jste antievropský? Nebo proto, že nemáte na vstupné na krytý bazén a musíte se spokojit s plovárnou v Podolí?

  1. V Podoli je i kryty bazen a za stejne vstupne.

 7. Článek je dost ufňukaný (facebook style approved). Ještě tomu chyběla duhová vlajka.

  I mně je líto hezké holky, ale řídila auto svýma rukama, je zcela zodpovědná za to, jak to dopadlo. Chyba vlastního úsudku se žávažnými důsledky. Jestli místo znala, věděla by, že se tam stávají problémy.

  Pár let zpět jsem se zúčastnil malé neoficiální „školy smyku“ s kamarádem, co dělá testovacího řidiče. Mimo jiné, vyzkoušeli jsme si průjezd zatáčkou v různých rychlostech (40,50,60,80 kmh), za sucha či mokra, na čistém asfaltu či písku. Poloměr zatáčky byl vypočítán na průjezd 50 kmh. Test byl ve třech autech: starší VW Polo, starší Renault Megane a novější Octavia. Roky výroby si nepamatuju.

  Výsledek byl jednoduchý:
  tu samou zatáčku jsme projeli vyšší rychlostí jen za ideálních podmínek. Bylo jedno kolik mělo auto pomocných systémů, jak dlouho měl řidič ŘP nebo které auto zrovna bylo použito. Kde nebyla adheze nemohla být ani vyšší rychlost. Stopu jsme nedodrželi a skončili jsme v kuželech. Kompletní zkušenosti bych mohl popisovat dlouho.

  Takže když mi někdo tvrdí, že je skvělý (vyježděný) řidič a může provozovat „sportovní jízdu“ kdekoliv, vždycky se ho ptám, zda má pojem o každém kamínku či větvičce ve všech zatáčkách. Stačí aby lehce popršelo a na silnici je taková sračka (v období žní tuplem). Podmínky se každým dnem mění. Čím méně frekventovaná silnice, tím hůře.

  Závěrem chci říct, že ne každé snížení rychlosti znamená nepřejícnost místních úřadů, ale může to být „dobrá rada“ od stavitele silnice, majíc na vědomí problémy při projektování úseku, např. málo místa pro adekvátní oblouk, přejezd přes kopeček atd.

  Jak tak čtu místní příspěvky, je tu dost lidí, co si umí vybavit nějakouk „blbou“ zatáčku, kde se prostě nedá jet plnou rychlostí. To je právě ono, umět přizpůsobit jízdu reálným podmínkám (ne těm vysněným, včerejším, už jsem tam jel stokrát a nic se nestalo).

  1. „že ne každé snížení rychlosti znamená nepřejícnost místních úřadů, ale může to být “dobrá rada” od stavitele silnice“

   To je síce pravda, ale je veľký problém rozlíšiť, čo je ktorý príklad.

   Blízko môjho bydliska je na ceste 1. triedy prechod pre chodcov vedľa málo používanej križovatky do malej miestnej časti obce. Úplne zbytočný, za 2 roky som tam stretol (jazdím tadiaľ skoro každý pracovný deň) chodcov raz, aj to boli nejakí kombajnisti, čo si odskočili z poľa vedľa. Ten prechod tam bol kedysi pradávno zriadený pravdepodobne kvôli asi 1,5 km vzdialenej železničnej zastávke, na ktorú však už dávno nikto pešo nechodí.
   A teraz to podstatné: pôvodne tam bola max. rýchlosť 70 km/h. Pri rekonštrukcii cesty tam pridali odbočovací pruh a osvetlenie prechodu, a dali tam – 60-ku!

   1. Ano, souhlas. Většinou je v blbých místech nějaký hrobeček, což je pro mě nejdůležitější dopravní značka.

 8. Říká vám něco rčení „o mrtvých jen v dobrém“. A nebo vás to baví kopat do mrtvoly?
  Podobně jako Myšák i já oceňuji autorův lidský pohled na věc a celkově zamyšlení nad různými vlivy. Nechci tu to obsáhle rozebírat, ale opravdu se mi taky zdá, že mládež (no, i staří) je stále poněkud frustrovaná tím, jak se v českém kapitalismu žije a tak hledá a hledá kudy z toho ven. A zatímco mnozí z vás vidí cesty a příležitosti v tom sprostě zbohatnout a mít se dobře, někdo jiný zase vidí, že tomu všemu chybí něco víc. Proč lidi machrují, proč se předvádějí, proč spěchají? To není zábava, to je něco jiného…
  Nejsem z těch kdo tvrdí, že je normální porušovat předpisy a jezdit rychle, protože tak přece jezdí všichni. To vůbec. Ale přesto cítím, že celá ta silnice tam měla být zabezpečená jinak, pokud se tam nehody dějí. Ne proto aby tama lidi mohli bezpečně lítat jako prasata… Tady na moravě zdvojovali svodidla uprostřed dálnice jen proto, že je tu jednou někdo přeletěl a zabil rodinu ve felicii… Ale to taky není řešení, jen se na tom někdo slušně nabalil a rok jsme prudili řidiče uzavírkama. No ale dát stěnu z latěk do zatáčky je opravdu debilita a pochybuju, že na západě by se to neřešilo jinak.
  Chtěl jsem původně psát jen o jedné vzpomínce a to na cestování po státech. Po krátké době si tam našinec zvykne na to, že značení, kvalita vozovky a rychlosti jsou dělány pro řidiče a za chvíli nemá ani důvod dělat nějaké prasárny. Kupříkladu obyčejné silnice, limit 55mph, ale to hlavní – nemusíte dávat pozor na výmoly a kanály a jiný pasti a pokud je někde zatáčka, tak je označená – a brzo si zvyknete na to, že vás nemá co překvapit. Že to vymýšlel a spravuje někdo, kdo si to občas projede a uzpúsobí to tak, aby se jezdilo bezpečně. A tady v česku – neustále vás nasírá jedna debilita vedle druhé, buď nesmyslné zpomalení, nesmyslná plná čára, neoznačená zatáčka, silnice plný děr který se neustále opravují a nikdy nejsou opravené, krajnice zarostlé křovím až do půlky pruhu, barvou se šetří…. A to prostředí na vás působí, jako na vás působí mnoho jiných vlivů a mladej člověk to vnímá všechno jako něco špatného….chce lepší svět….ale pořád jen bojuje s okolní debilitou. A pak rebeluje.
  Autorovi nechybí empatie a je snad něco špatného na tom, že se mu líbí hezké holky? Pokud jste si prošly jejich fb profily, než je upravili, tak tam měly více méně jen hezké věci. Žádné zlé hajzloviny, nekopaly do mrtvol atp…
  Problém je zkrátka hlubší, celospolečenský, možná i celosvětový a kdo to nevnímá a pokusit se to vnímat a pochopit ani nechce, je mi ho líto. Měli bychom se všichni snažit o to, aby ostatní lidé neměli potřebu předvádět se (, a aby ostatní je přesto měli rádi).

  1. „Říká vám něco rčení “o mrtvých jen v dobrém”. A nebo vás to baví kopat do mrtvoly?“
   Naštěstí Adolf Hitler stále ještě žije pod falešným jménem někde v Jižní Americe. Jinak by o něm (podle Vaší logiky which is undeniable) nebylo možné napsat či říci cokoliv špatného.

  2. „Měli bychom se všichni snažit o to, aby ostatní lidé neměli potřebu předvádět se“ pro panajana proc bych se mel srat lidem do zivota a snazit se, aby nedelali neco, co je naprosto prirozeny???

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017