K příčinám nehody u Obrnic II - zpět na článek

komentářů 134

 1. Ad 1., řidička seděla vlevo. Je to zřejmé z prosklené protihlukové stěny za bočním okénkem na videu. Pokud jste potkali během deseti minut golfa s řízením vpravo, tak jste měli spíš štěstí. Kolorit to tady nahoře (v mém případě UL) není.

  1. Velké štěstí. Za posledních deset let jsem tam neviděl ani jednoho. Ne na té silnici. Na parkovištích v Mostě, a to včeně parkovišť návštěvnictva t.zv. burzy.

 2. Jela blbe, nezvladla to, umrela. Co je na tom kurva divnyho a proc porad hledat vinu nekde jinde? Je uplne prdel, jaka rychlost je povolena, je uplne prdel, jestli tam jsou nejake steny. Mohl tam byt klidne pilir mostu a mohlo to byt v Nemecku na neomezene rychlosti. Uplne zbytecny pitvani Darwina. Jako super zvonek pak nazor, ze „nuda“ slape na plyn. Kurva ja mam prace, zabavy, cinnosti,… ze je muj zivot na to kratkej. A mladez se nudi, tak se jede rozmaznout. Chyba ve spolecnosti? V podstate ano, protoze je to chyba kazdeho jednotlivce, ktery si tento problem vytvori. Neni to chyba nikoho jineho, nikoho ciziho. Porad moda svalovat vlastni neschopnost a tupost na veci a lidi okolo.

  1. Přesně tak. Bohužel, článek naznačuje směr, kterým se zjevně ubírá civilizace: „Postavte mi tu silnici rovně a dejte mi tam radar, nebo se vám zabiju.“ To samé volání po omezování rychlosti, kontrolních kontrolách kontrol a tak dále a tak dále.

   Nemohu si nevybavit pár let starý zážitek, kdy jsme byli s kolegou služebně v Portugalsku v oblasti, kde zrovna nebylo moc dopravních značek a často chyběly i značky začátek a konec obce. Dotyčný jel pro jistotu celou dobu, tedy asi 2 hodiny, maximálně 50 km/h, zatímco v hustém provozu se za námi táhla několikakilometrová fronta, protože se tam nedalo moc předjíždět. Zato před námi nebyl nikdo, kam až oko dohlédlo. Ptal jsem se ho, co blbne, a on mi roztřeseným hlasem, úplně vystresovaný, odpověděl: „No ale když tu nemají značky, já nevím jak mám jet rychle!“

   Analogicky lze vysledovat: „Já se strašně nudím, protože v telce nic nedávaj….“

   1. “Já se strašně nudím, protože v telce nic nedávaj….
    Ale v Bílině to prej žije…
    Že tam budem za pět minut!“

    Nebude to výjimka, různé tajné závody, sázky a rekordy jsou dohledatelné –
    spolužák mi před lety na srazu vykládal, že jiný náš nejmenovaný spolužák „udělal“ Moravské Budějovice – Třebíč (nevím, poč právě tuhle trasu) pod osm (devět?) minut (ještě před vybudováním okružních křižovatek) – třeba to nějaký místní znalec potvrdí/vyvrátí – já bych to neokázal bez ohledu na použitý automobil…

    Jinak: nabízí s kontrolní otázka: podle jakého principu a v jaké výši se udělují v Portugalsku pokuty? Vědět, jak rychle mám jet, má i svoje „správní“ hledisko, ne?

    1. To by mě též zajímalo, jezdívám tam pravidelně, slyšel jsem o pokutách v řádech stovek Eur, ale měřit jsem tam ještě neviděl. Na dálnici je povoleno 120 km/h, běžná cestovní rychlost je 150. Dlužno podotknout, že průjezd Lisabon – Faro vyjde sám o sobě na asi 800 Kč, takže drobná pokuta už je tak nějak v ceně a že na té dálnici provoz prostě není. Okolo roku 2012 tam brutálně zdražili mýtné a tím v podstatě vytlačili provoz na státní páteřní silnice, které často vedou souběžně s dálnicemi. Kolikrát, když se vracím nad ránem na ranní spoj z Lisabonu do Prahy, tak jsem tam úplně sám. Na jihovýchodě, kde jsou rozsáhlé planiny s táhlými přehlednými rovinkami, se ostatně těch 150 jezdí i na okreskách. Ptal jsem se místního kolegy, abych si v tom udělal jasno, jak to je:
     „Hele Rui, a kde tu tak okolo Beji stávají policajti?“
     „Jak jako stávají policajti?“
     „No že by třeba stáli u cesty s radarem a měřili rychlost“
     „A proč by to dělali? U vás se to dělá? A proč jako?“, zněla odpověď s nefalšovaným údivem ve tváři.

     Oni jsou prostě víc na pohodu. Je docela možný, že až se někde nějaký policajt zjeví, na pohodu to nebude, spíš naopak. Ale tyhle zkušenosti jsem od roku 2009 nasbíral, no…

     Stran toho kolegy jsem ovšem měl na mysli něco jiného. A sice, že u něj časem zcela zakrněla schopnost číst provoz a přizpůsobit se okolí. Pakliže je za ním fronta nervózních kličkujících řidičů čekajících, až se v protisměru udělá konečně volno, a před ním kilometr nikod, zjevně to značí, že místní zde jezdí výrazně rychleji.

     A on v tom zjevně není sám. Teď v červenci jsme byli na konferenci na Krétě. Konferenční hotel byl 15 km od toho, kde jsme měli ubytování. S jiným kolegou jsme sobě zapůjčili skútry, nějaké 150 ccm Hondy. Ty stroje byly úplně nové a jely nádherně, maximálka na rovině byla někde okolo 120 km/h. Ovšem, kolega vyčetl, že v Řecku je pro skútry omezena rychlost na 40 km/h v obci a 70 km/h mimo. Značky začátek a konec obce se vyskytovaly docela sporadicky, jak je na řeckých ostrovech běžným zvykem. A tak ten mamlas jezdil pro jistotu 35 km/h všude, se sevřeným zadkem, aby náhodou nedostal pokutu, zatímco nás předjížděly cisterny rozvážející palivo z Heraklionu, autobusy a vlastně kde co, podstatně vyššími rychlostmi. Nakonec jsem se na něj vykašlal a splynul s místními, protože jsem nestál o to, aby mě nějaký Kréťan rozmázl autobusem po asfaltu… Myslím, že tyhle dvě příhody docela věrně ilustrují to, co k té diskutované nehodě napsal ve svém článku d-fens. Pro mnoho lidí je „nedostat pokutu“ mnohem důležitější, než dojet ve zdraví do cíle :(.

     1. Jen k poslední větě – nevěřil bych tomu, ale může to být důležité i po texasana: půjčil si na letišti automobil a nevšiml/neuvědomil si, že rychloměr není v mílích… Když jsem se ptal, jestli mu nevadí, že nás přejíždějí Avie, odtušil, že asi spěchají.

     2. Kdyby to bylo poprvé, tak to chápu, taky sem byl v Reichu vopatrnej. Pokud to je opakovaně…

    2. Z Lískovca se jezdí v protisměru tunelem do Šrajbecu, to je teprv hardcore.

 3. V rámci boje za vyšší silniční bezpečnost navrhuji vytvořit akční plán pro eliminaci zlých zatáček, a nebo…. pro navýšení jejich počtu aby silnice byly „zábavnější“ a „Účka“ se při řízení automobilu nenudily ? Sakra tak co tím chtěl vlastně autor říct ?

  Zkrátka větší slátaninu hoven, aby člověk pohledal.

  1. Naopak. Já si myslím, že kvalitativně si tento nezadá s těmi předchozími. Takže dfens zřejmě mění etalon podle kvality diskutérů.

   1. Tentokrát to byla taková snůška hoven ládovaných do jednoho bez ladu a skladu, že sem to už dokonce ani já nedočet do konce, sorry. Zvládnu hodně, ale todle bylo moc.

 4. „Ta holka to určitě měla proježděné tam i zpátky, cestu určitě znala – jsem o tom přesvědčenej – proč by ne“
  Slepice neměla ani uschlé razítko v řidičáku a určitě to měla proježděné tam i zpět…. Kdyby tu cestu skutečně znala, tak by ještě žila.
  Dočetl jsem to jen do poloviny, dál se to nedalo. Chápu, že bys byl raději, kdyby ti dala a nebyla mrtvá ale to lze napsat v jedné větě.
  Udělala chybu, přecenila se, chtěla machrovat a nedala to + naštěstí nevzala nikoho s sebou. Naprosto férová situace.
  18. 8. 2017 Řidič / Ostrava, 29 let
  Zde narážím na to, že ty obhahuješ její chování na základě srovnávání se s vrstevníky. Doufám že tě nikdy nenapadne srovnávat nás dva…. Až se stydím, že někdo s takovým „myšlením“ je můj vrstevník… Alespoň jsi daleko.

  1. Ano, kdybys to dočetl do konce tak tam fakt píše že ji chtěl…

 5. Pravda je, že ta protihluková stěna je nebezpečná, auto latěma projde jak papírem, ale o tu traverzu se rozseká. V kontextu s tím, že se na mnoha místech mění svodidla za jiná svodidla (protože ta stará nevyhovují nějakým normám nebo co), k neuvěření.

  Protihluková stěna není příčina nehody, ale je to příčina smrti řidičky. A proč tam vlastně nejsou svodidla? Protože je tam autobusová zastávka. A proč tam je autobusová zastávka? V zatáčce, kde se už nehody staly?

  https://www.youtube.com/watch?v=JX37Iz1x2cg

  1. Protože to určitě navrhoval inženýr, ne?

   1. Myslíš jako že její fotr je inženýr?

 6. Ta nehoda je zvláštní jen tím, že od ní je video. Jinak asi většina nehod je způsobená „úplnou prkotinou“ a „kdyby jen o metr, tak by se nic…“. A asi by se těžko našel někdo, kdo vůbec nikdy neudělal za volantem nějakou blbost – akorát, že prošla jen s leknutím. Stav silnic je dán ekonomickými možnostmi země, takže se v souladu s nimi pomalu a postupně zlepšuje, jednou tu silnici určitě rekonstruují podle aktuálních norem. Myslím, že je zbytečné se v téhle nehodě vůbec rýpat.

 7. Povídání o onom kraji a jaký to tam je bylo vcelku zábavný v seriálu Svět pod hlavou. V tomhle článku ne.

 8. Absolut Dada level milion.

 9. Citace: „být to o 50 cm blíž, auto proletí latě do lesíku za tím. Orvané vpředu i vzadu, ale to podstatné by se vešlo.“
  Komentář: „To podstatné“ myslíte jako tu krávu co pašovala araby do británie? To podstatné aby streamovala na facebooku? To podstatné aby dělala machry když jí ještě nezaschl inkoust na řidičáku? Nic z toho pro mě není podstatné.
  Podstata je v tom, že ty traverzy protihlukové bariery nic nechrání. Kdyby tam byly betonový svodidla, tak by měla o 50% větší šanci přežít než aby jí hlavou proletěla tříska ze dřeva z protihlukové stěny a nebo stromu v lesíku (pajasan).
  Citace: „se docela jistě zabila nárazem hlavy přes sloupek auta o traverzu stěny“
  Komentář: Co nám to tady podsouváte? My co jsme video zhlédli i přeposlechli víme že měla velkou v hlavě. Nejspíš od třísky z dřevěných latí.
  Citace: „najíždějí tam zadem kolem hotelu místní v plný rychlosti (70 – proboha proč směrem k parkovišti hotelu) “
  Komentář: aha tak za všechno můžou místní! To jsou ti hajzli! Dejme jim tam omezení na 30kmh! a zpomalovací práh (tkz.mrtvýho policajta)
  NÉ, NÉ NÉÉÉÉÉÉ!!!!
  Mám lepší nápad, udělejme tam kruháč!!! Za 15 milionů! 5milionů já, 5milionů starosta a za 5 milionů to necháme udělat úkáčka!!!
  Citace: „během zlomku sekundy jsem vyjel z pruhu tak o půl metru“, “ jen kvůli jedinému stisku displeje navigace “
  Komentář: „pane vy na silnici nemáte co dělat!“
  Citace: „New Beetle Herbieho … znaly bez příčiny film z šedesátých let.“
  Komentář: Ale taky ho můžou znát z mnohem mladší doby, jako naprostá předloha je jasnej film „Můj auťák brouk“ z roku 2005: https://www.csfd.cz/film/182344-muj-autak-brouk/videa/ včetně toho že ho řídí mladá holka.
  Citace: „jste krásná, ale úspěch se zatím nedostavil. “Kdy už to bude?”“
  Komentář: Jakej úspěch? Úspěch u baby je osamostatnění od rodičů. Přitom jde o poskytování vaginy za účelem největšího ekonomického zisku. Neboli propůjčit vaginu nejvyšší nabídce a říká se tomu „osamostatnění“. Pokud si myslíte že kravka nemohla najít boháče, kterej by jí koupil BMW a zakázal by jí facebook, tak bohužel v tom máte pravdu, takového zbohatlíka nestihla najít.
  Jé a já se trefil do dalšího odstavce, tak a jsme u toho v 21ceti má chodit ještě do školy a né shánět semeno na dítě. Jasně ve škole jí učitelky radí aby si udělala co nejdřív děcko, někde se dočte že nejlepší je mít děcko v 24. Ale jsou prvorodičky i třicátnice a není to problém. Jsou to jen obecný keci a mýty co šíří převážně ve školství hloupé zamindrákované humanizované učitelky. Hlavně aby měl kdo platit alimenty. Ale něco dokázat, něco vystudovat a vydělat si vlastníma rukama a hlavou, to je problém dnešních bab.
  Sehnat holku, ze které si udělám manželku je hračka, protože děcko umí udělat každej debil. Ale postarat se o rodinu to je druhá věc a na to musí být dva. Těžko házet vinu na chlapa, když se baba nestará a jen se veze? Takovou babu patří okamžitě konpout do prdele. V hlavě má jen facebook, BMW nebo volvíčko, dovolenku u moře a chlapče ty to všechno plať. Ty chceš vepřo,knedlo,zelo ? „Zajeď si do Mekáče a kup tam aji něco mě“. Takovou babu doma žádnej chlap nechce mít i kdyby šukala první ligu.
  Citace: „Je to nehoda společnosti, do který republika v područí západu“
  Komentář: Máte zde pravdu, ale naráží to dva manitely. Kdybychom byli bez západu, tak tama dneska vede polňačka na které by nejela 140 v beatlu ale na kole nebo pěšky. A nebo druhý mantinel, a to že kdybychom byli jako západ, tak tam rozhodně jsou takové zábrany které by následky nehody minimalizovali.
  Jé na konec: „abych uměl dostat i “takovouhle” kočku.“
  komentář: „Takže celej ten blábol jsi tady vyplodil jen proto že sis chtěl zašukat a teď máš o pochvu míň? Promiň, já taky nemám živit takovou špínu co by moje peníze rozhazovala oknem. Ale narozdil od tebe jsem na sebe za to pyšnej. Že dokážu vidět negativa na takové flundře a najít si normální babu, která možná není in a cool, ale za to to má v hlavě vpořádku a umí vařit. Než slintat po pipce, která tě stojí akorát love a ještě bys musel poslouchat že „teď né“ protože ji bolí hlava. Tohle mám dávno za sebou a to mi není o moc víc než tobě. Tak se prober, začni na sobě makat a vyhýbej se takovým flundrám, které zajímá jen obsah tvé peněženky. ČAU musím jít makat.

  1. A to se fakt děje, že když buchta dostane vod frajera BMW, že je to podmíněný zákazem fejsbuku? Nemít kam pověsit fotku s béemvákem, to musí být strašná bezmoc.

   1. Ty seš zas piča nechápavá, jasně že jí to zakáže, ale zákazy jsou od toho aby se porušovali. A ona se bude fotit na facebook a on jí na to příjde tak ji seřve jak kus hadru prorotže pro něho bude koupenej kus hadru co si s ní může zametat a tak fenečka bude mít strach a objeví se submisivní chování které ji nedovolí s BMWéčkem jezdit jako prase a tím si ju zkrotí. Jasně že tu tam dá fotky, ale frekvence posílání fotek jde vždycky dolů, protože milionáři moc rádi o sobě nedávají vědět že jsou na dovolené a případný zloděj má volný kvartýr.

    1. No ty jsi zase piča vševědoucí – ale jinak dík za dovysvětlení. Nemám ani bávo ani fejsbuk, takže za každý úvod do sociálněekonomické reality všedních dnů jsem rád.

  2. RE: SkReT „Kdybychom byli bez západu, tak tama dneska vede polňačka na které by nejela 140 v beatlu ale na kole nebo pěšky.“ tý vole, ty seš zase druhej extrém – to nám tu jako ty silnice dělaj ze západu, a bez nich bysme si je udělat neuměli? Když se kouknu z okna, tak nám tu zrovna pod okny dělá asfalt česká firma svejma českejma pracovníkama z českýho asfaltu (balený). Nebejt toho blbýho západu, neměli bysme super asfaltky za dotace u lesa a mezi poli (kde jsou mi k hovnu) a rozsekanou 50 let záplatovanou okresku mezi vesnicema!

  3. Kolik ti je?

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017