Jugoslávie 2.0 - zpět na článek

Počet komentářů: 117

  1. Vylidněná Evropa zase tak vylidněná není: https://www.geolounge.com/continents-population-density/

    1. Ano, evropa je proti přelidněnému blízkému východu opravdu vylidněná? Jste magor že ano, protože jinak nechápu jak do takové maličké evropy kde žije 750 milionů lidí chcete nacpat dalších 1400milionů muslimů a myslet si že to je v poho.

      1. Cože?

  2. Historická fakta, data, čísla, přímá kauzalita dnešní všudypřítomné skutečnosti a nevyhnutelný vývoj budoucnosti. Naší předkové by se bez boje nevzdali. Rozhodně by tu jen tak neseděli, nečekali a neříkali si nojono ono to nějak dopadne… Ale co s tím člověk může dělat? Vždyť nám už se zakazuje i to vzdychání a remcání. Aby z toho náhodou nebylo náký to šíření nenávisti, nebo něco horšího. Nevím jak jinde, ale v našem státě to povážlivě doutná. Máme tu zas dvojí lid, dva nesmiřitelné tábory a do toho Turka ne před, ale ve Vídni i všude kolem. A není jich tentokrát tři sta tisíc ani ne dva, či tři miliony, je jich tu už milionů čtyřicet až padesát a stále jich přibývá. A k tomu miliony neomarxistů a jiných derivátů bolševika. Může nás zachránit jedině krajní absolutní zoufalství. Ta forma zoufalství která člověka zbavuje veškerého strachu. Teprve až míra nasranosti spálí veškerou připosranost, pak v nás ožijí ty pohodlím, jídlem a pitím piva uspané geny předků. A bude válka. Válka o naše bytí a nebytí. Všechna ta frustrace a vztek za útlak, zločiny a vraždy nacistů, bolševiků i islamistů se vyvalí naráz ven. Žádný smlouvání, nebo samet, tvrdý na tvrdý. A i kdybychom nakonec prohráli, můžeme sobě i dětem říci, že raději smrt v boji, než se nechat zotročit a umučit barbary…

    1. Jen technická:
      – neomarxisté nemohou být deriváty bolševika, je to zmatení pojmů
      – kdybychom nakonec prohráli, nemůžeme říci nikomu nic. Leda byste specifikoval: rodina, kmen, národ stát, kontinent (zeměpisný? ideový? ekonomický?), spojení kontinentů, kultura…

      1. Kulturní marxismus neboli neomarxismus samozřejmě je přímým synáčkem bolševismu, protože je to odpověď levičáckých západních intelektuálů na námitku, proč Marxova teorie selhala!!!

        1. Dokázal byste svou údernou odpověď doplnit zodpovězním níže položených otázek?

          Co je to kulturrní marxismus?
          Co má Marxova teorie společného s bolševismem, kromě toho, že nic?
          V čem a která Marxova teorie selhala?

          Vždy je dobré v diskusi vědět, čeho se vlastně týká.

          Děkuji.

          1. Dekuji za otazky, myslim, ze my dva uz jsme se jednou nad timhle tematem setkali.

            Marxova teorie selhala uz v pocatku – vzdyt predikoval, ze delnictvo zvitezi v tech nejrozvinutejsich zemich. No a zatim se ruda revoluce prostadila jen v tehdy zaostalem carskem Rusku. A tak v sedesatych letech prisla skupina levicovych intelektualu v Nemecku do Frankfurtu a zalozila tam think-tank, ktery prisel s vysvetlenim, proc se jejich svaty guru Marx nemylil. On by i zapadni delnik revoltoval, ale je zaslepen svou kulturou, nabozenstvim a rodinou. Znicenim vsech techto hodnot procitne a uvedomi si, ze chce vlastne nastolit komunismus.
            (viz pojmy jako Marcuse, Dlouhy pochod institucemi, atp.) Kulturni marxismus neresi vlastnictvi vyrobnich prostredku. Resi kulturni klima a jak ho pretvorit, zmena vlastnictvi se asi jaksi dostavi s novym clovekem sama..

            1. Děkuji za odpovědi, tedy alespoň jejich náznak:

              – teorie o vítězství socialismu v jedné zemi je tuším Leninova a její nesmyslnost byla prokázána v praxi – těžko lze tedy hovořit o selhání marxismu. K tomu se nabízí dovětek, že stejně tak je nemožné nastolení anarchie v jedné zemi (je to moje domněnka, kterou neumím vědecky dokázat a praktický pokus zatím neproběhl).

              – pokud kulturní marxismus neřeší vlastnictví výrobních postředků, nemá s marxismem nic společného. Možná by se dalo diskutovat o vlivu změny nadstavby na stav základny, ale na to nejsem dostatečně filosoficky vzdělán.

              – teze o zničení hodnot je samozřejmě správná (vizte v: Jan Stern, Mystika Západu, 2009, Praha) a v praxi byla použita Mao Ce-tungem (t.zv.kulturní revoluce), nicméně nebyla dotažena do konce (Mao Ce-tung a vybraní soudruzi přežili), takže se jednalo o zbytečný pokus bez vypovídací hodnoty.

      2. Mám na mysli nás středoevropany. Západ asi už prohrál. Nezradit sám sebe a nevzdat se. Beztak jsou dnes zajatci umučeni tím nejhorším možným způsobem. A tak je lépe neučinit svým vrahům tu radost a nechat si poslední kuli pro sebe. Nicméně jsem osobně přesvědčen, že neomarxismus a komunismus i veškeré další formy bolševického hovadismu budou do 10 let zákonem zapovězeny. Ideologie může být hnusná, blbá, lživá, škodlivá i zhoubná, ale pokud se historicky opakovaně prokáže jako absolutně neudržitelná, měla by se jednou provždy zakázat. A neobolševici? Lidé se jich budou již brzy štítit jako zesrané latrýny v parném létě…

        1. a páč tu je spousta lingvistů, ta latrína je jisto jistě měkká:-)

          1. Na měkkou latrínu nesedal bych!

    2. každej s tím může něco udělat, jít a volit někoho kdo sebere politikům nad námi moc. Aby jsme mohli my lidé rozhodovat o svém osudu a okamžitě odvolat a zastavit jakoukoliv podplacenou svini. Já to hážu Okamurovi, protože ať to hodím komukoliv jinýmu tak se za dva roky budu mlátit do hlavy proč jsem mu dal hlas. Hodím to Okamurovi do SPD (né do úsvitu) a to proto abych vyjádřil svůj názor že chci transparentní stát, hmotnou odpovědnost politiků za své politické rozhodnutí a chci okamžitou odvolatelnost každého kdo je mým zaměstnancem ve státní správě.

  3. Pěkně napsáno. Jen dodám, že čím později se lidé vzchopí ke vzdoru, tím hůř to půjde a víc bude bolet. Neomarxisti bojují s časem, neb vědí, že lid je nutno zneškodnit a dostat do okovů (nebo odzbrojit, načipovat a dostat pod absolutní kontrolu silových složek, abych byl aktuální) dřív, než, použiji-li Vaše slova, míra nasranosti spálí veškerou připosranost. A protože míra nasranosti prudce roste, budou i represálie přibývat zrychleným tempem. Vlastně futurum zde není na místě, stačí sledovat události posledních dnů. Žel, lidi nechtějí vidět, co se jim nelíbí. Dobrou náladu z výhledu a pohodlí klimatisovaného autobusu si nenechají vzít škarohlídy, upozorňujícími na blížící se serpentinu a skutečnost, že autobus nebrzdí. Mohli by z toho totiž utrpět stresík.
    Nikoli nedostatek inteligence, ale zbabělost způsobuje neschopnost vnímat realitu, předvídat budoucnost a dělá z lidí ovce. Dokonce mám poslední dobou pocit, že mezi inteligencí a schopností mazat si med kolem huby existuje jistá úměra. Primitiv si totiž neumí své sráčství a iluse tak sofistikovaně a umně zdůvodnit, pročež mu nezbývá, než stát nohama na zemi a spolehnout se na svůj selský rozum. Nejsem si tím ještě jist, přemýšlím o tom až poslední dobou na základě kontaktů s lidmi z velmi rozdílných prostředí. Tak, to by dnes mohlo stačit, zítra se kouknu, co napíšou potrefené husy.

    1. Ach, ten redakční systém… už ani nemám sílu být sprostý. Tedy bylo to na MarcvsQ 2.1.2017 v 1:31.

      1. Už jsem se lekl, že se ta první věta týká článku…
        Autor nezklamal, výtvor se neliší od jeho článků předchozích.
        Hloubkou neznalosti a smělostí vyvozovat závěry.

    2. OT:
      Pozor, vyvaroval bych se příkladů s autobusem. V minulosti jsem s tím měl obtíž. Vysvětloval jsem manažerovi v mém prvním zaměstnání(dnes již mrtvé firmy), že projekt se ubírá špatným směrem, a je třeba přijmout (konkrétní) opatření, a že v současném stavu je to jako autobus řítící se velkou rychlostí bez brzd z kopce. Situace ještě není bezvýchodná, ale je třeba jednat ihned.

      Nové manažerské rozhodnutí: „Pojďme využít tuto rychlost! Budeme v cíli rychleji!“

      Pokud nás holywood něco naučil, pak že autobusy bez brzd nejsou zas až takový průser, a ještě si nabrnknete nového bojfrenda.

      1. +1 Speed movie.

      2. To jsem viděl!
        Velký autobus, 1976.
        Nejvtipnější mi připadala scéna s bombou a Janinou knihou bomb.

        1. děkuji za tip, vůbec jsem netušil že nebezpečná rychlost je předělávka.
          Mě hrozně bavil ‚odstavnej'(shoulders) ko-řidič a jeho problémy …

    3. Naprostý souhlas. Čím déle se bude čekat, tím to půjde zvrátit hůř, nebo vůbec. -Historie nesnáší kdyby, ale kdyby úplně na počátku se českoslovenští legionáři (i ostatní oponenti bolševiků) vysrali na vždy zbabělé politiky a zaútočili HNED proti bolševikovi ze všech sil, dost možná by těm zfanatizovaným trhanům v Rusku nakopali prdel tak, že by se vůbec ta hrůza 20 a 21 století nestala. Evropa i svět by byl úplně jinej. Žel rozkaz zněl jasně, složit zbraně a ustoupit… Nasrat!!! To je jediná odpověď nejen vojáka na takový rozkaz a doufám, že od 1917, 1938 do dnes bylo vzdávání už fakt dost. A míra zoufalství a nasranosti, je zatím poměrně malá. Je tu totiž jakási naděje. Jalová naděje, že se to celé nějak vyřeší, že to někdo napraví za nás. Jo, naděje tu je, dycky tu byla, že to nebudu já, ale někdo jinej a když já, tak, že místo popraviště bude jenom koncentrák a že v tom lágru nějak přežiju a jednou se vrátím domů… Málo kdo si připouští, že pokud to tu my neotočíme někam na zdravý střed TEĎ, tak se naše země znovu stane nejen totalitární žumpou, ale něčím, co už nikdy nebude náš domov, kde namísto pohodové a důstojné existence bude útlak, příkoří, poroba a hanebné přežívání v něčem, co se bude velmi podobat protektorátu BM nebo komunistickému teroru let padesátých, či dnešnímu Turecku. A přesně, je to zbabělost a slabost většiny, která se bojí o sebe, nebo o rodinu, či přátele a tak jen mlčí, nebo remcaj, ale jen tak na půl huby… Zdatných, inteligentních, trénovaných, odhodlaných a statečných mužů není nikdy dost a přitom to je asi to jediné, co může učinit každý muž kterému to věk a zdraví dovolí. Čas je velkej prubíř a je lepší být připraven na nejhorší scénáře „škarohlídů“ než

      1. něž si kreslit mandaly zatímco za barákem stavějí lágry…

  4. Perfektní článek, dávám * * * * * * * * * * * děkuji

  5. Dobrá analýza, pouze několik drobných nepřesností.

    – Slovan se anglicky řekne Slav, ne slave, a je to zkomolenina slova „slovo“, tedy jak naši předci označovali že umí mluvit narozdíl od němých němců, co mluvit neumí. S otrokama to nemá vůbec nic společného
    – co se toho genderového problému týče, není to tak divoké. multikulti pravdolásko sračkama trpí téměř výhraně intelektuálky z vyšší střední třídy, které co si budem povídat prostě rajcuje představa pořádné černé mamby a z pozice odchovanek z vily na předměstí, soukromého gymnázia a dovolených v kalifornii prostě nemají nejmenší představu, co znamená v reálu slovo „ksindl“.

    Většina žen, které znám, je naopak silně proti čmoudům, a silně myslím fakt silně proti, více než chlapi. funguje zde genetický strach, co by jim hnusáci mohli provést, strach o děti atd. Z mého miniprůzkumu taky vyplynulo, že se jim orientální muži prostě fyzicky nelíbí a že divně smrdí už od přírody.

    Jo a že to je všechno do značné míry následek studené války je jasné, ještě před 30 lety byla spousta různých ahmedů naši velcí kamarádi, kterým jsme poskytovali bratrskou pomoc, bo izrael a USA and shit ….

    1. Technická:

      Název Slované je ve staroslověnštině doložen ve tvaru slověnin, jeho pův. význam a původ však nejsou zatím zcela jasné. Nejčastěji je spojováno se slovy slyšet, slout a vykládá se jako označení toho, kdo srozumitelně mluví, slyší, apod.

      Použitá literatura:
      REJZEK, Jiří. Český etymologický slovník. Voznice: Leda, 2001. s.752

      1. The Roots of Slavery

        The term slave has its origins in the word slav. The slavs, who inhabited a large part of Eastern Europe, were taken as slaves by the Muslims of Spain during the ninth century AD.

        http://www.bbc.co.uk/worldservice/africa/features/storyofafrica/9chapter1.shtml

        1. To je nějaká parodická stránka, ne?

          Třeba jen srovnání:
          The term slave has its origins in the word slav. The slavs, who inhabited a large part of Eastern Europe, were taken as slaves by the Muslims of Spain during the ninth century AD.
          s:
          The Greeks and Romans kept slaves as soldiers, servants, labourers and even civil servants. The Romans captured slaves from what is now Britain, France and Germany.

          1. Nikoliv.
            To prvni popisuje puvod slova, to druhe souvisi s tematem clanku, zde tedy „The Roots of Slavery“.

          2. Viz take:
            slave (n.)
            late 13c., „person who is the chattel or property of another,“ from Old French esclave (13c.), from Medieval Latin Sclavus „slave“ (source also of Italian schiavo, French esclave, Spanish esclavo), originally „Slav“ (see Slav); so used in this secondary sense because of the many Slavs sold into slavery by conquering peoples.

            http://www.etymonline.com/index.php?term=slave

            1. Je to sice v komentáři níže, ale nešť:
              The English word Slav could be derived from the Middle English word sclave, which was borrowed from Medieval Latin sclavus or slavus,[better source needed] itself a borrowing and Byzantine Greek σκλάβος sklábos “slave,” which was in turn apparently derived from a misunderstanding of the Slavic autonym (denoting a speaker of their own languages)..

    2. A samozřejmě:
      The Slavic autonym *Slověninъ is usually considered a derivation from the word „word“, originally denoting „people who speak (the same language)“, i.e. people who understand each other, in contrast to the Slavic word denoting „foreign people“ – „němci“, meaning „mumbling, murmuring people“ (from Slavic *němъ – „mumbling, mute“). The latter word may be the derivation of words to denote German/Germanic people in many later Slavic languages: e.g., Czech Němec, Slovak Nemec, Slovene Nemec, Belarusian, Russian and Bulgarian Немец, Serbian Немац, Serbian, Bosnian and Croatian Nijemac, Polish Niemiec, Ukrainian Німець, etc., but another theory states that rather these words are derived from the name of the Nemetes tribe,[9][10] which is derived from the Celtic root nemeto-.

      The English word Slav could be derived from the Middle English word sclave, which was borrowed from Medieval Latin sclavus or slavus,[13][better source needed] itself a borrowing and Byzantine Greek σκλάβος sklábos „slave,“ which was in turn apparently derived from a misunderstanding of the Slavic autonym (denoting a speaker of their own languages). The Byzantine term Sklavinoi was loaned into Arabic as Saqaliba صقالبة (sing. Saqlabi صقلبي) by medieval Arab historiographers. However, the origin of this word is disputed.

      Alternative proposals for the etymology of *Slověninъ propounded by some scholars have much less support. B.P. Lozinski argues that the word *slava once had the meaning of worshipper, in this context meaning „practicer of a common Slavic religion“, and from that evolved into an ethnonym.[16] S.B. Bernstein speculated that it derives from a reconstructed Proto-Indo-European *(s)lawos, cognate to Ancient Greek λαός laós „population, people“, which itself has no commonly accepted etymology. Meanwhile others have pointed out that the suffix -enin indicates a man from a certain place, which in this case should be a place called Slova or Slava, possibly a river name. The Old East Slavic Slavuta for the Dnieper River was argued by Henrich Bartek (1907–1986) to be derived from „slova“ and also the origin of Slovene..

      Proč to rozmazávám?
      Chci pouze připomenout, že existuje způsob, jak si, například pro psaní článku, velmi rychle ověřit fakta, nápady, teorie.
      Jmenuje se rešerše.

      1. já jsem jednodušší povaha, rešerše netřeba, stačí wikipedie :) každopádně všechny zdroje co jsem našel se shodují na jednom, a to že původ slova je minimálně nejasný a neprokázaný, jsou to jen domněnky. půlka uvádí slovan = otrok, půlka slovan = mluvící člověk. No a taky je třeba připomenout, že je to především celkem irelevantní, protože se taky dnes říká točené pivo pivu, které už dávno není točené. etymologie není odpovědí na politické a mocenské otázky :) (nebo třeba technické)

        1. Není to tím, že půlka vysvětluje původ slova staroslověnského a půlka slova anglického?

          Dále z diskuse:
          Komentátor je schopen napsat
          To prvni popisuje puvod slova, to druhe souvisi s tematem clanku, zde tedy “The Roots of Slavery”.
          na
          The term slave has its origins in the word slav. The slavs, who inhabited a large part of Eastern Europe, were taken as slaves by the Muslims of Spain during the ninth century AD.,
          kontra
          The Greeks and Romans kept slaves as soldiers, servants, labourers and even civil servants. The Romans captured slaves from what is now Britain, France and Germany.,
          aniž by mu došlo, že pokud otroky získávali Řekové a Římané v popsaných lokalitách, kde asi Slované většinově nežili, nejspíše používali například ono „sclavus“ daleko dříve, než v devátém století a tedy velmi pravděpodobně onen název neměl se Slovany jakožto většinovými otroky nic společného, atd.

          Samozřejmě, je to irelevantní.
          Pokud to nepoužijme jako východisko k výkladu dějin.
          To už raději to točené pivo.

          1. právě ten časový nesoulad mě tam bil nejvíce. Existovali vůbec slované za dob starého řecka? Protože wikipedie mluví o prvních zmínkách až v 6. století v byzantské říši, což vylučuje starořecké zotročení ….

            a schválně, víte proč se tomu říká točené pivo ? protože ještě za dob komisaře Ledviny nebyly kompresory, pivo bylo ve sklepě a pumpa tlačící mok do výčepu se ovládala kolem, kterým točil nějaký mladý chlapec a tomu se říkalo – natoč mi pivo :)(viděl jsem v inet televizi)

              1. no, že to byli pre-slavic kmeny a neví se o tom dohromady vůbec nic, a tedy pochybuji že podle nějakého kmene od baltského moře pojmenovali řekové slovo pro otroka. Common slavic era až na sklonku římské říše.

          2. Ano, komentator je to schopen napsat, jelikoz prapuvodne se tu nekdo ohrazoval, ze slaves a slav nemaji nic spolecneho *v anglictine*.

            Mozna by stalo za uvahu, ze v tom zminem clanku v anglictine se rimska a jina historie popisuje slovem, ktere je „novejsi“ a tedy v rimskych dobach neexsitovalo.

    3. Jak může být dobrá analýza, vycházející hned na začátku z nepravdivého faktu?

      1. “ Jak může být dobrá analýza, vycházející hned na začátku z nepravdivého faktu? “

        Jak je videt, dobra analayza nemusi nutne vychazet z kristalove cistych a jednoznacnych faktu :)
        Treba proto, protoze narozdil od IT nezijeme v binarni logice 1/0, takze pokud poskladas analyzu na zaklade 999 spravnych predpokladu a jeden „spatny“ se ti tam primicha, resp. ti to do jiste miry ovlivni, tak to v konecnem dusledku ani nemusi byt na skodu.
        Navic kazda analyza je z principu jen uzce zamereny rozbor na zaklade uzce vybranych faktu, pricemz drtivou vetsinu ostatnich faktu musime chte nechte ignorovat, jinak bychom se nikdy niceho nedobrali. A cim vice vychazis z stoletych proverenych klise, tak mozna ti klesa pravdepodobnost, ze se ti tam primicha spatny fakt, ale take ti klesa pravdepodobnost, ze prijdes na neco, co by ostatni uz sto let nevedeli.

        Takze dobra analyza muze vzniknout i na zasadne spatnych faktech uz jen proto, ze do neceho zacne stourat z jine strany a prijde na neco objevneho, na co potom navazou jini.

        Byt dobrym analytikem je proste riziko. :p

      2. souhlas se zrg1, jinak ta etymologická hříčka je pro téma článku celkem nepodstatná, důležitá jsou ostatní fakta v něm uvedená, proto je článek dle mého dobrý

    4. Komunisti, Negři a Zmrdi smrdí taky už od přírody.

      1. nepravda, já znám totálních zmrdů tunu a většina voní moc pěkně, protože mají kopec peněz a drahé parfémy. Komunisti zase voní po bůčku, tlačence a klobásách, což mi taky neva.

        1. Ani ruský duch či cibule nezakryje smrdutou komunistickou podstatu.

  6. Zajimavy pohled. Celkem souhlas, nicmene – jak je tu na DFENs obvykle, veskere analyzy tu jsou 1-15 let outdated.
    Nekteri trolici tu jsou dokonce zamrzli v roce 1968, 1948 a nekteri snad jeste v 19. stoleti.

    Napriklad – cituji“S odstupem času lze konstatovat, že Srbové udělali zásadní chybu, když se před odvetnými akcemi proti Kosovským Albáncům nezůčastnili Washingtonského „Pay to Play“ systému.“

    S odstupem casu se naopak zda, ze Srbove si vybrali tu „lepsi “ sferu vlivu (royumej, Rusko, Cinu , Iran), coz mohu dokumentovat nejen tim, jak to dopadlo v Aleppu ve srovnani s Mosulem, jak to vypada v Jihocinskem mori a jak to vypada na Ukrajine a v Gruzii vubec ve vsech geopoliticky horkych zonach, kde si NATO s Putinem pomeruji, kdo ma vetsiho curaka.

    V pripade toho Obamova pindoura uz snad ani neni co pomerovat, ne po nepovedenem puci proti Erdoganovi a ne potom, co ho filipinsky prezident nazval „zkurvysynem“ a zustalo to nepotrestano.

    Teda nejen ze nepotrestano, ale momentalne si USA leci mindraky na domaci scene a vyklizeji celosvetove pozice.
    Od neletajicich F35, pres neplujici Zumwalt v Paname az po zakotvene letadlove lode.

    For The First Time Since World War II, No US Carriers Are Deployed Anywhere In The World

    http://www.zerohedge.com/news/2017-01-01/first-time-world-war-ii-no-us-carriers-are-deployed-anywhere-world

    1. Mame 2.1.2017
      Mam se bat vyjit do obchodu?
      Nejsem si totiz jisty – zacal jiz ten priserny krach vsehomira, nebo se mi jeste dnes podari nakoupit si za moje penize nejake zbozi?
      Ja sem jen ptam, abych tam nechodil zbytecne…

      1. no, nevim jak ty a tvuj oblibeny obchod, ale treba menu v restauracce kam chodim na menu od 1.1 zdrahlo o peknych 25%, UDAJNE protoze EET. Taky uz neni moc benzinovych pump, kde by byl benal pod tricet, i kdyz JE cena ropy $53 a klesa, zatimco posledne, jak benal staval pres 30 byla ropa na $100. Take italsky bankovni sektor nevypada moc vabne, stejne jako ten spanelsky a nemecky. Dow Jones jde dolu, presne jak jsem rikal, zlato zase nahoru, kurec, jak to, kdyz nam ta ekonomika tak „slape“ ?
        TAKZE TEN EKONOMICKY SESUP TU UZ DAVNO JE, AKORAT ZATIM TO MAJI Z CEHO BRZDIT A CIM TO OKECAT.

        Asi jako ten trimesicni pruser u Mosulu,
        http://www.foxnews.com/world/2017/01/01/us-general-hands-iraqis-fighting-in-mosul-vote-confidence.html
        kde US generalove uz rozdavaji svalacke reci na podporu bojove moralky Iracanu, kteri tam vleteli stylem za tyden mame hotove a ted tam trci treti mesic a vypada to, ze tam minimalne dalsi tri mesice budou trcet, pokud je nakonec ISIS neumlati cepicema. Jenze o Mosulu se v mainstreamu muze mlcet. Ale o ekonomicke realite kolem nas mlcet dost dobre nejde a chtel bych videt jeden jediny fakt, jeden jediny dukaz, ze nase hospodarstvi a ekonomika (at uz CR nebo Uhnije) nejde milovymi kroky do prdele.

        Treba se u tebe v obchodech projevuje ona obavana deflace a ceny lezou dolu.. co ja vim.

        1. Ted nam ropa pomalu poleze nahoru, takze ocekavam, ze cena benzinu na cerpackach pujde dolu.

        2. Ahaaaaa, takze vse okolo nas jiz vesele krachuje a vse se hrouti, pouze to neni videt.
          Takze jsi vlastne mel pravdu, opravdu v prosinci doslo ke globalnimu krachu cele svetove ekonomiky…

          1. Ma pravdu, napriklad tady v Britanii uz to vsechno krachuje, strasne se tu zdrazuje a tak… Teda pisou to v ceskych novinach, v mistnich obchodech se to na cenach jeste neprojevilo, posledni zdrazeni, na ktere si vzpominam bylo v roce 2014, kdy bageta zdrazila o deset penci. Dokonce i slavny marmite stoji porad stejne, ackoli ma stat trojnasobek, nebo co. Ale ono to prijde, urcite, behem par dnu to tu je… Urcite. Snad tyden, snad den, snad osm let…

            1. Já už radši ani nechodím ven :D

            2. A Bitcoin zdražuje

              1. Bitcoin je napriklad zajimavy v tom, ze ma statisticky prukazne inverzni prubeh cenove krivky vzhledem ke zlatu.
                Take je zajimave, ze cena zlata od Noveho Roku jede vytrvale nahoru a pomalu je tam, co byla loni v listopadu, nez ji Velci Manipulatori zacali umele srazet dolu.

                Otazka za 10 bludistaku. Pokud Cina rozjede arbitraze na Sanghajske zlate burze proti Zapadu a cena zlata skokem naroste o 10-20%, co to udela s Bitcoinem ? Poklesne, alebrz anzto jelikoz jeho inverzni cena ke zlatu, anebo posili, protoze ma take inverzni prubeh k Juanu a Juan pujde letos kvuli inflacni panice v Cine do prdele a oslabi na dalsi historicka minima ?

                Podle me prilis mnoho promennych.

                P.S: Dow Jones po peti dnech trvalych poklesu nahoru o 150 bodu nasledovan na minutu presne promo clanky ve svetovych srackometech, jak cena akcii v roce 2017 poroste ??? Jestli tohle neni cista manipulace trhu na objednavku, tak jsem cisar v Cine. Takze v letosnim roce se da predikovat jen to, ze se neda predikovat vubec nic, dokud velci manipulatori budou mit svoje razitko na tisteni miliard dolaru pevne v ruce a nekdo na svete bude stale dolar povazovat za rezervni menu.
                A dokud se cely system kvantitativniho uvolnovani a skupovani akcii centralnimi bankami a nicim neomezenym vytvarenim derivatu a spekulacemi s nimi nezhrouti.
                A kdy se to zhrouti nevi ani ten Cisar v Cine. Takze asi tak.

    2. Mám tak trochu tušení že Aleppo dojelo na přerušení zásobovacích linií a morálku obránců, kteří oproti IS jsou trochu větší třasořitky a radši to položili. Osobně by mi asi bylo jedno jestli mi na hlavu padá bomba Ruská, Íránská, nebo Americká. Ale je fakt že Mosul pobavil. Kdepak asi byla chyba?

      1. Na začátku se psalo, že Mosul dobudou do termínu amerických prezidentských voleb, jako dárek pro Clintonovou.

        1. Ale proc ne,obecne ten vyrok platit muze. Jen to ma par drobnosti:
          – ktere volby to budou
          – jestli Hitlary jeste bude zit nebo to dostane in memoriam
          – kdo bude ten, kdo to dobude.

          1. Bude to ještě zajímavé. Nejvíc mě překvapuje, že si pořád ještě elity v USA neuvědomují, že spolehlivost Arabů se mění na základě toho, kdo je ochotný jim za podřezávání krků „nepřátel“ zaplatit více v dolarech, zbraních, otrokyních nebo captagonu.

  7. Moc dobrý článek, rozhodně na více přečtení, neboť je v něm hodně témat..
    Pletu se autore, nebo tam vidím velkou inspiraci youtubery Stefanem Molyneux a Sargon of Akkad? Celému místnímu osazenstvu doporučuji..

    1. Spíš je v něm spousta blábolů. Úroveň některých článků tady je opravdu otřesná. Naleznou se zde skvělé články od lidí, kteří rozumí tomu, co píší, tak i takovéhle slátaniny plné domněnek a nesmyslů a z nich vyvozených bludů.

  8. Nejsem nějaký velký expert na Německo ale myslím si že už tam nemají Marky. Nebo je včera tajně zavedli?

  9. Nepopletl si autor barbary a Berbery?

    1. Jistě, autor použil první anglický výraz, na který narazil, a neuvědomil si, že čeština má výraz vlastní.
      Setkání s pojmem v praxi: Berber-Šejtan (Antonín Batlička, Na vlně 57 metrů, Praha, 1968).
      Kdo před četbou upřednostnil návštěvu ZOO, viděl zase berberského lva.

      Berberské etnikum si své nynější označení nese ještě z doby římské expanze na území severní Afriky. Barbary (barbaroi) byli označováni méně civilizovaní cizinci vně římských hranic, kteří měli sklony k násilnému a nevybíravému získávání sousedního kulturního bohatství. Barbaroi jsou v původním významu svého označení v podstatě cizinci – lidé mluvící nesrozumitelně (brblalové, mumlalové), rovněž se soudívá, že šlo o lidi zarostlé, vousaté (barba, barbatus).

      1. U Berber-Šejtana ale pozor na čištění bot! ;)

      2. Ano tento pojem se běžně používá pro národy severozápadní afriky. Vím, že u v novověku tam byly velké problémy s pirátsvím než to tam francouzi srovnali do latě, podobně jako dnes u pobřeží afrického rohu. I románový Robinson Crusoe strávil na začátku své cesty za dobrodružstvím nějaký čas v otroctví berberských pirátů.

        O tom, že by podnikali výpravy „až do Dánska“ jsem nevěděl a přijde mi to těžko uvěřitelné, nebyl by zdroj?

          1. To je zajímavá stránka, dokládající dlouhou tradici multikulturalismu.
            Například:
            Dutch pirate Murat Reis… Most pirates were Arabs and Berbers, a large part – the Dutch and other Europeans, who converted to Islam.

      3. a Batlička byl Otakar, nikoli Antonín

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017