Je suis Deméter

Featured Image

Lidi jsou úchylný. Proti násilnému útoku se brání hashtagama a v rámci rituálního příjímání porážky se prohlašují buď za Pařížana, tu za Berlíňana právě podle toho, kde pošuky napadne jezdit autem po lidech. Takže já jsem Deméter.

Já teda vidět gádža, jak se přejíždí autem nebo třeba kopou do rozkroku, tak bych je to nechal dělat a uvařil si k tomu kávičku. Z toho pohledu se muselo jednat o mimořádně iniciativního gádža.

Předně mi nevadí, že strejda Fero sedl za volant dodávky nalitej. Pravidla silničního provozu jsou tu pro gádža, protože ty mají lóve na pokuty a policajti se je nebojí zastavovat. My cikáni už dob pana prezidenta Havla smíme dělat některý věci, co gádža dělat nesmí. Nevadí mi, že strejda Fero boural do aut jiných lidí a ničil jejich majetek. Nevidím na tom nic špatnýho ani trestnýho, protože něco občas zničit je součást naší kultůry. Nevadí mi, že přitom strejda Fero riskoval, že může někoho zranit. Fero byl toho dne ve velkým laufu a když je někdo v laufu, tak se halt ostatní musí schovat. Nevadí, že přejel strejdovi Dušanovi psa. Nevadí mi ani, že strejda Fero nakonec najížděl do lidí a že najel autem do tetky Eržiky, který přejel nohu. Nevadí mi, že kdyby se nestalo co se stalo, že by patrně u tetky neskončil, protože jak říkám, byl v laufu.

Co mi ale vadí je, že přišel gádžo s pistolí a zabil strýčka Fera, takže nestačil dodělat to, co dělat začal, jedno co to nakonec mohlo být.

To je nefér. Strejda Fero nebyl žádnej terorista, jen mu prostě občas mrdalo. Byl to dobrej cikán a byla to sprostá vražda. Kdyby se do toho gádžo nesral, strejda Fero by přejel další dva tři lidi, zničil nějaká auta, celý by se to zahrálo do ztracena jako jiný věci, strejda Fero by dostal pokutu za parkování na chodníku a bylo by zase hej.

Před hodinou přijeli aktivisti z Prahe a přivezli velkou bednu s hřbitovníma svíčkama z Makra. Taky přijeli novináři a měli fotoaparáty, ale dobře si je hlídali a tak z toho nic nebylo. Usoudili jsme, že budeme okázale truchlit.

Složili jsme ty svíčky do takovýho obrazce přesně na tom místě, kde ho gádžo zabil a kousek od místa, kde najel do tetky Eržiky. Marně jsem jim říkal, ať ty svíčky nedávaj na ten chodník, protože není úplně dobrý upozorňovat na to, že strejda Fero drandil po chodníku, ale nic toho nedbali.

Šli jsme pak zapalovat ty svíčky. Jako první šel zapalovat Koloman, co si píchá perník. Koloman má se zapalováním praxi. Jenže Koloman nevypadá tak, jak bysme chtěli, aby v médiích vypadala truchlící komunita. Nakonec nějakej ten medijální koordinátor, co ho přivezli s sebou povídal, abychom tam nafotili hlavně nevinný děti, jako že truchlí za strýčka Fera, a pak pozašívanýho pejska strýka Dušana, protože fotky s dětma a zvířátkama vždycky zafungujou. Po nějaké době se nám povedlo nějaké víceméně nevinný děti najít a byly z toho bomba fotky. Třeba ta s panenkou, ta je vážně skvělá. Taky vyfotili strejdu Deža, kterej má šedivej knír a vypadá jako cikánskej intelektuál.

Takže až potud se mi to líbilo.

Na druhý straně se mi nelíbí, co se píše v novinách.

Ještě to docela ušlo, když informace uvolňovala jen policie. Ti samozřejmě neuvedli, že strejda Fero jezdil s autem po chodníku a že najížděl na lidi, až přejel tetku Eržiku, ačkoli to všechno dobře věděli. Napsali jen, že boural do aut, což je přijatelný. Povim vám proč. Ono to prostě nesmí vypadat tak, že se ten gádžo s pistolí bránil nebo že bránil jiný lidi, kterým už nešlo jinak pomoct. Protože kdyby to vyšlo najevo, tak by ho mohli nepotrestat a to by byla pohroma, protože by pak každej gádžo měl jednu ruku dlouhou a střílel by na nás třeba při čórce. Takže klucí policejní, jakkoli je náme rádi, se zachovali fér a tyhle vošajslich věci tam neuvedli, aby to zpravodajství bylo jako vyvážený. Nakonec je to i v jejich zájmu, protože oni taky nemají vo tamtu krajní obranu ani nutnou nouzi velkej zájem a jsou přesvědčený, že monopol na použití zbraní mají oni a ne nějakej civil.

Jenže pak do toho začali srát ty novináři a vyšlo najevo, že strejda Fero byl autem hezky daleko na tripu na chodníku a dokonce že jím přejel tetku Eržiku, která je teďka ve špitále. Tím se gádžovi s pistolí dost pomohlo a to neni dobře. Dál asi udělali novináři a soudy špatně, že lidem furt natloukali do hlav, že auto je smrtící zbraň. Já rozumím, že šlo hlavně o to, aby se tehdá dal dát co největší flastr a každej argument byl dobrej, ale teď to zase nahrává tomu gádžovi, protože podle stejný logiky zbraní on zastavil jinej probíhající útok se zbraní, což mu pomáhá s tou přiměřeností nebo jak se tomu říká. O těchhle věcech se mělo prostě mlčet jako zastara. Tyhle soudy ve velkejch věcech neřeší samosoudce jak jsme zvyklí u krádeží a ublížení na zdraví, tyhle velký soudy řeší média ještě dávno předtím, než zasedne soud a rozsudek je vlastně danej dopředu, soudce ho jen přečte. No a v médiích píšou, že by ho dokonce mohli pustit.

Nebo ta vazba. Jak je možný, že ten gádžo dostal jen koluzní vazbu a ne útěkovou? Že prej je s tím soudce vyhodil, protože to neměli podložený, že by gádžo někam mohl utéct. Tohle by se za pana prezidenta Havla nebo za pana ministra Kocába nestalo, protože tehdy to bylo na soudech správně zafýrovaný. Dostal by vazbu nadoživotí a v novinách by se rozhodně neobjevovaly žádný články o tom, že by mohl vlastně vyjít bez trestu. A kdyby nějakej pisálek tehdy něco takovýho napsal, tak by ho označili za fašistu nebo by se mu v počítači našlo dětský porno.

Těším se na pohřeb, jak bude teta Agáta opakovaně skákat za Ferem do hrobu. Zkoušíme teď zorganizovat s pražskejma neziskovkama takovou akci, že by politici přijeli jako na pohřeb, aby vyjádřili politování nad pronikání zbraňový kultůry mezi lidi a pak že by tady na sídlišti uspořádali takovej jako pochod, aby bylo vidět, že se tu bílý nemají čeho bát. Bude to taky jako takový gesto proti ghettům a ve prospěch klidného soužití. Doufám, že přijede paní exministryně Stehlíková, nebo pan poslanec Gabal z toho Sdružení Pípa, protože ty jsou proti zbraním. Už si to tady byli okouknout, bude to asi organizačně náročný, protože se to tady bude muset napřed vyklidit a pak si tady rozmístí svoje gorily a na střechách budou odstřelovači, aby se tu pak mohli bez obav bezpečně procházet. Taky se ukáže, že tady není žádnej bordel, jen že se podcenila ta komunitní práce, což spraví pár dotací na různý ty nízkoprahový centra, sociální programy a tak, takže kdo bude šikovnej, ten nebude škodnej.

Doufám teda, že se to nakonec podaří nějak rozumně ukočírovat, rozumně se to využije jako ta střelba v Uherským Brodě a na konci bude méně zbraní v rukách gádžů, což je správně.


04.06.2017 D-FENS

Podobnost popsaných událostí a osob s reálnými událostmi a osobami je čistě náhodná. Podobnost popsaných metod mediální práce se skutečnými náhodná není.

Na totéž téma si můžete přečíst článek p. Martina Práška Střelba v Chomutově ukázala na policajtský supermindrák, kvůli kterému jsem musel svůj původní článek celý předělat, protože byl skoro totožný.

12345 (438x hodnoceno, průměr: 1,11 z 5)
21 529x přečteno
Updatováno: 4.6.2017 — 10:01
D-FENS © 2017