Je libo Jaguar? No tak si ho klidně kupte. - zpět na článek

komentářů 124

 1. Jen technicka. Autorce meli dovezt auto z Rakouska, ne z Nemecka. Mozna proto si tuto situaci v autodalonu nevybavuji… navic sef prodeje, to je ten co sel v (udajnem) case schuzky na obed a nechal zakaznici hodinu a pul cekat? ;)

  1. Pevne verím, že sa tu k tejto téme niečo objaví. Predsa len je leto a nejaká auto-telenovela na pokračovanie by sa hodila aby bolo čo čítať……..
   A ten Dajbych má za túto jeho reakciu u mňa jeden pozitívny bod.

   1. serial na pokracovani? To uz snad ne.

  2. V autosalonu si to nevybavují, protože oni teda nezařizovali vůbec nic. V článku jsem jasně psala, že mi auto přivezli z Rakouska (tmavomodrý Jaguar XF se salcburskýma SPZetkama) a celé to pro mne zařizoval můj známý, který v tu dobu měl velmi dobrého kamaráda na zastoupení Jaguaru v Salzburgu. To, že auto skončilo u Dajbychů bylo dílem náhody, protože můj známý usoudil, že to tam mám nejblíž. A to je i důvod, proč jsem přestála jednání prodejce a nešla jinam.

   1. cituji: „Celou historku jsem vyprávěla známému, který byl tak laskav, zvedl telefon a zařídil, že Jaguar XF 3.0 V6 byl přivezen ze Salzburgu ke zkušební jízdě. Bohužel se to mělo konat opět u Dajbycha. Celé to bylo tak, že u Dajbycha dostali “befel”, že ve 14 hodin dorazí zákazník na zkušební jízdu s tímto vozem, tak ať je připravený. Mně pak volali, že auto bude připravené ve 14 hodin, věnovat se mi bude osobně šéf prodeje. Úplně slyším, jak pokyn padal dolů – “…s tímhle se přijede svízt nějaká kráva, co si to dohodla v Salzburgu napřímo…”“

    Já tam tedy vidím dostatek vynucené kooperace, aby si to tam pamatovali, resp. vyrobili si potisk na šipkový terč.

  3. Celý tenhle článek by tu nebyl, kdyby si skutečnosti, které uvádí paní Louise, pan domácí u Dajbycha ověřil.
   On sice napsal, že neměl důvod textu nevěřit, ale staré pravidlo „důvěřuj, ale prověřuj“ je furt platné.
   Nevěřím tomu, že by tam ty nařízený manévry s autem, dovezeným odjinud, neměli nějak zaznamenaný.

   1. Pan domácí ale není novinář. Na chleba si vydělává jiným způsobem, takže to, že věnoval svůj čas přečtení a zveřejnění článku, je dostatečné úsilí.
    Ostatně, kdyby pan domácí musel ověřovat z důvěryhodných zdrojů, tak by tu nebylo více článků (nebudu ukazovat, ale hodně často se tu někdo opírá o totální kraviny, které se berou jako pravda).

   2. Proc by si to mel DF overovat, jste dement?

    1. joemarco: myslíte, že byste změnil názor, kdyby se tu objevil článek o tom, jaký jste dement Vy?

     Je to věc D-F, nakolik si věci chce nebo nechce ověřovat, ale objektivně má servisdok pravdu – KDYBY si to ověřil, nejspíš by to nevydal. Jestli to měl nebo neměl dělat – to řešit nechci, to si musí zodpovědět sám. Jinak za mě to nakonec pro Dajbycha dopadá vcelku dobře, reklama zadarmo.

     1. Já tomu furt nerozumím, bylo to auto u Dajbycha?
      Ano.
      Ne.
      Pokud ano, celý ten příběh dostává další rozměr, ve kterém má černého Petra Dajbych a ne ta dáma, na kterou máte vyhraněný názor, jenž ovlivňuje Váš jindy bystrý úsudek.

      1. Dachsmeister: nevím, jestli jste správně přečetl, na co reagujete (když jsme u těch bystrých úsudků;-) Téma: článek by tu nebyl, kdyby D-F ověřil fakta u Dajbycha. Názor, že proč by si to měl ověřovat. Já říkám – pokud by tady byl článek o Vás, jaký jste idiot a jak nehezky jste se někde choval, taky byste říkal „proč by si to měl D-F ověřovat, jste dement?“ nebo byste tak trochu měl dojem, že kdyby Vás kontaktoval a získal Váš názor předem, že by to třeba nebylo od věci, nota bene v situaci, kdy to (nejspíš, neříkám určitě) není tak docela pravdivý článek?

       1. Tak ještě jednou, neb jsem rozumu mdlého.
        Bylo to auto ze Solnihradu u Dajbycha?
        Ano.
        Ne.
        Neb Dajbych tvrdí, že ne (respektive si nepamatuje) a dáma, že ano.
        Ostatní okolnosti a úhly pohledu, DF ověřování a jiné dobré nápady jsou nadbytečné pokud se není shoda ani na tom.

        1. Dachsmeister: rozumu mdlého jsem zřejmě já, protože pořád nerozumím, o co Vám jde. Na straně jedné je ověření nadbytečné, na straně druhé chcete shodu – jak ji hodláte dosáhnout bez toho, abyste nechal vyjádřit obě strany?

         Mě naopak přijde, že zrovna v tomto případě by před vydáním původního článku velmi pomohlo, kdyby k ověření došlo. Vyjasnil by se tak i ten Solnohrad.

         1. Tak naposled.
          Bylo to auto u Dajbycha?
          Ano.
          Ne.
          Já se přikláním k tomu, že ano.
          Pokud ano, celá reakce Dajbycha jen dokládá co to je za podnik a aplikace integralovských řešení by nebyla od věci.
          Jestli si na takovou dámu nepamatují, to tam asi mají i veseleji…

          1. Dachsmeister: coby kdyby, já si s dovolením počkám, až (jestli) budeme vědět víc. Třeba tím, že to někdo ověří.

     2. fatdwi: myslím, že dobře to napsal panek nahoře.
      A luissa nepsala článek o tom, že jsi ty nebo já dement, ale o nepříjemných zkušenostech z autosalonu. Podle mě zákon akce a reakce – vedení salonu by to mělo posloužit minimálně jako námět k zamyšlení. Avšak pokud se proti tomu Dajbych ohradí s tím, že nikomu auto z Německa nepřivezli a dáma si vymýšlí, jsou pak v mých očích (vzhledem k tomu, že auto putovalo z Rakouska) opravdoví dementi a nemám důvod luisse nevěřit.

 2. Další technická:
  „kde autorka píše, že po negativní zkušenosti u nás se o ní skvěle postarali v konkurenčním autosalonu jiné značky.“
  Jako, že prodejce předváděčku taky neuměl sehnat a autorka ho taky poslala do prdele?
  Další technická:
  https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/jaguary-pro-policii-chovanec-dajbych.A160828_132805_domaci_zt
  Další technická:
  Copak je to černé P.R.?

  A svobodně se chci zeptat. Může mi někdo prosím napsat, zda osobně zažil situaci, že se prodejce nových vozů neudělal v prodejním procesu žádnou botu? Já si třeba vybavuji situaci, kdy jsem se při pokusu zakoupit sobě nový wágn mezi řečí zeptal prodejce S., zda by uměl zajistit t.č. v ČR neprodávaný model jejich značky. Šlo o možnou volbu převodovky. Že táta by to fakt chtěl a není ochotnej paktovat se s šedvým dovozcem. Ale že kdyby mu to předali na salonu, s vyřízenou STK a papírama, že by pustil chlup, protože alternativa neexistuje.
  „To si musí přijít a vyzkoušet ten automat, pak pochopí, že manuál nepotřebuje“
  Ale jinak byl příjemnej, to jo. Když od nich otec kupoval cosi později, vypisoval jsem jim, aby část provize dostal i pan S.

 3. No já bych zas tak útlocitnej nebyl, já mam otřesnou zkušenost s Dajbychem taky.

  Před nějakými dvěma roky jsem pojal záměr koupit auto v plzeňským Dajbychovi. Personál byl tak … neuvěřitelnej, že jsem nakonec čistě z důvodu „tady už nikdy nekoupim ani blinkr“, skončil nakonec u Doláka. Jsem zvyklej na leccos, ale tehdy jsem měl pocit že mne záludnej timemachine přenesl do Mototechny a roku 1986.

  A nemám problém si o tom s někým od Dajbycha pokecat, když na to přijde.

  1. Jsem zvyklej na leccos, ale tehdy jsem měl pocit že mne záludnej timemachine přenesl do Mototechny a roku 1986.
   Ano, taky to na mě působí, že prodáváme prémiovku a nabízíme obvyklé české mzdy. Kdo normální tam pujde pak pracovat…

   1. Tak podle tyhle logiky by vas v Dacii meli vzit rumunsky cigosi trubkou pres hrbet…

    1. Na uvítanou.

    2. Tak zrovna personál v showroomu budějické Dacie fakt moc přátelský není, nebo aspoň nebyl, když jsem tam poptával nové auto. To byl taky jeden z důvodů, proč jsem si nakonec místo nového Logana fplné palbě koupil ročního Rapida.

     1. Jo u Linharta to stálo za pytel už v 90. letech a nic se od té doby k lepšímu nezměnilo.

    3. No tak v řadě autobazarů k tomu cikánskému uvítání nemají daleko. Když jsem nedávno omylem do jednoho zabloudil, tak se na mě z té budky vyvalil jakýsi neurvalý hlavohruď, a já litoval že nemám teleskop nebo pepřák.
     Než mi došlo že to asi nebude rumunský mafián obchodující s kradenými meďoury, ale český majitel bazaru.

   2. Svět se naštěstí dává do pořádku a starý dobrý časy se vracejí. Zrovna tenhle pátek odpoledne mne uvítal kramář v krámě s dlaždičkama slovy: No na vás jsem tady teda zrovna teďka čekal… Jako já chápu že bylo 36° ve stínu a že se mu zjevně srážely bílkoviny v květáku, že to bylo zase jednou milý retro, ale i tak je nechám za trest chcípnout hlady.

    A podobný historky začínají přibývat. Zákazník se moc vyptává? No vidíte, teď mi kvůli vám začínají utíkat lidi…. Ještě se naučit štěkat „nemáme“ a budou dokonalý retro.

    1. Je to tak půl na půl. Někde se ti lidi snaží až k neuvěření (na ČR), jinde se vracejí 80. léta. Asi jakože té skupině lidi, co se tu republiku snaží posunout zase o kus dál, to kazí z druhý strany ta hromada vohnoutů.

     Jinak s osmdesátkama dobrý postřeh (který už mělo víc lidí v mém okolí), v novinách píšou, že se vrátily devadesátky, ale typicky na maloměstě to spíš vypadá, že jsme zpět v krásných 80’s. :-) Souhlasí to s D-Fensovým postřehem, že v ČR je všechno ode zdi ke zdi a také, že tu máme sklon se stále oklikou vracet zpět do výchozího bodu.

     1. jsem si nedávno v marketu vyslechl „no tak když to není na pultě, tak to asi nemáme, ne?“ :-)))

      1. nicméně, ono se to srovná. Ekonomika zpomaluje, tlačí se sem cizinci, lidí bude zase jako sraček a kdo se bude chovat jako takovýhle hovado, skončí na pracáku.

       1. No to to ohromně vyhrajem. Venezuela nám zaloví v kapsách (dodatečně, dyť jsme zpomalili) a vyplatí mu dávky, aby měl netáhlo na trávu. A budu zase … no ano, v prdeli.

       2. Vy jste vážně komik. Trch si to srovná, jo?
        No už dnes v lékárnách a zdravotnických zařízeních převažují nad kvalifikovaným a uměřeným českým personálem pološílené slovenky před třicítkou, kterým mlátí biologické hodiny jak zvoník u matky boží a jsou nasrané na všechny okolo, že zatím neklofly českého milionáře.

        A nebo je libo v rámci katování kostů všude muset mluvit nohama rukama s někým kdo zvládá tak lámanou češtinu s prvky ukrajinštiny, a kvůli svému nízkému platu okrádá jak firmu tak zákazníky, protože on tu není doma ale jako gastarbajtr?

        1. jj. Radši se domluvím rukama a nohama s někým, kdo se snaží, protože si chce vydělat prachy než s nějakou lopatu, jejíž jediná přednost je česká národnost.
         Nezažil jsem ukrajince, kterej by v práci kradl. Zažil jsem desítky čechů, kteří v práci přímo kradli nebo ojebávali zaměstnavatele skrze nemocenský atp.

         1. hmm tak ja pri pracech v byte zazil ukrajince co mi na zacatku devadesatek ukradli fungl nove kotnikove adidasky … celkem mne to nastvalo …

      2. Naproti tomu v goblusu mě překvapili s tím, že dyž sem chtěl něco akčního co nebylo, tak donesli štos asi deseti propisovacích papírů, vyplnili objednávku a v domluvenej den sem si přišel a dostal vydáno.

       1. Jo, nekde se dost snazej. Fpraze je to obecne celkem fajn, ale obcas i tady clovek narazi na dobytka.

 4. Ze je pribeh fake, si myslim hlavne proto, ze by Jaguar organizoval dovoz predvadecky z jine zeme.

  Jinak me to jednani prodejcu prislo v clanku uplne normalni, kdyz jsem si chtel koupit novou mx5, tak to bylo horsi. Nakonec jediny kde se chovali slusne, z toho co jsem zkousel, byli nekteri prodejci Skodovky.

 5. Já mám v poslední době s Dajbychem (Praha, Weberova) zkušenost docela positivní — zastavil jsem se u nich čirou náhodou, ptal jsem se na nějakou drobnost, na níž by mohli mít marži tak odhadem 20 Kč; přesto byli _enormně_ vstřícní a asi pět lidí se mi asi půl hodiny snažilo pomoci (nakonec nepomohli, ale nemám jim to za zlé; byl bych býval potřeboval, aby měli skladem dost speciální díl na dost staré auto, a to chápu, že jej v tom skladě nenašli).

  Každopádně na tom dohromady strávili všichni dost času, a i poté, co zjistili, že nepomohou (a tedy ode mne nedostanou ani haléř), stále zůstávali vstřícní, a ještě mi dali (velmi pitelný) čaj a nechali mne tam u nich sedět, dokud jsem nemusel odjet (měl jsem tam ještě asi hodinu plonkovou), aniž by byť jen pozvedli obočí nebo tak něco.

  1. Spravnej Cech by napsal, ze ho ty krvavy mamonari drzeli kvuli dvaceti korunam vydelku pul hodiny na pobocce, a stejne z toho bylo hovno ;)

 6. „Šéfprodejce na místě spolujezdce“, kterému autorka nabízela, ať si vystoupí u Berouna, by si takovou hustou slepici měl pamatovat, to si myslím, že je taky docela signifikantní. Předpokládám, že tam každý den taková jelita nemají.

  Co mě překvapilo, je chování Dajbycha, co mají dělat jim poradil Integrale už pod původním článkem:
  „Kdybych byl majitelem toho autosalónu, tak bych je vyrazil všechny na hodinu, aniž bych se pídil po tom, zda napsané je pravda či nikoli.“

  Zbytečně plýtvají čas zjišťováním, všichni údajní aktéři mají být dávno na pracáku a jediné, čím by se u Dajbycha měli zabývat je nábor nových, lepších prodejců:-)

  Každopádně jsem rád, že tam matroš Integraleho typu nemají a zajímají se, u mě palec nahoru. Až bude na F-Type R cabrio, zajdu nejdřív k nim.

  1. Tohle mi přijde jako kardinální idiotina poslední doby. Zaměstnanec udělá chybu tak ho na hodinu vyrazit! Sakra a vezmete někoho dalšího, kerej udělá UPLNĚ tu stejnou chybu, protože o ní neví. Není lepší „mírnější trest“ aby si to člověk zapamatoval a zlepšoval se…? Nikdo nechce dneska lidi zaplatit, ale všichni chtějí dokonalý stroj co nedělá chyby… Jinak vyhazovat za „jedna paní povídala“..? Kluci, včera sem viděl fatdwiho jak krade v sámošce babičce rohlíky – co kdyby ho šéf na místě vyrazil…? ;)

   1. Neznám ani Vás ani fatdwi-ho, nicméně troufnu si tvrdit, že si nejsem zcela jist, že Vaše reakce odpovídá tomu, co chtěl fatdwi vlastně říct. Soudím tak minimálně podle úplně poslendí věty jeho komentáře…

  2. Co je to za blbost.
   Pokud to je opravdu fake článek a jedná se, například, o pokud očernit konkurenci, proč by měli vyhazovat svoje zaměstnance. Něco jiného by bylo, kdyby byl článek pravdivý. Ale i potom je vyhazování lidí dost ošemetné. Lepší je nastavit nějaké procesy kontroly :)

   1. To je blbost které se říká „Integrale logic“, aneb radikál a extrémista diskutérem

    1. Pospec: Vy máte povolenku tady diskutovat? Nevím, jestli člen rodiny amorálních zrůd s kladným vztahem k drogám a tedy i státu má ještě možnost se tu k něčemu vyjadřovat:-)

  3. Článek samozřejmě mohl být smyšlený a mohl to být útok na prodejce. To je možné kdykoli.
   Jenže mi přijde dost divné, jak na začátku autorka popisuje, jak čekala na různé lidi a slyšela pouze důvody, proč se jí němůže nikdo věnovat. Je totiž v autosalonech, a zejména tzv. prémiového segmentu, nepříjemně častý jev. Možná se to firmy Dajbych samozřejmě netýká, třeba jsou výjimeční, ale proč by pak někdo ten článek vůbec psal?
   Osobně bych to viděl tak, že pro větší napínavost tam byly „knižně“ připojeny buď zcela smyšlené situace, nebo zkříženo více historek do jedné, ale tipoval bych, že důvodem k napsání toho článku byl právě fakt, že někdo ve smluvenou dobu nebyl na smluveném místě a nekonal to, co konat měl. Je mi úplně buřt, čeho se to týkalo, jeslti předváděcího klenotu z Rakouska nebo zapalovače z výlohy. O to přece nejde.
   Nevím, jak kdo, já u Dajbycha v životě nebyl, takže nemohu nadávat ani chválit, ale byl jsem v mnoha autosalonech při různých příležitostech, a ze zkušenosti vím, že čekání 20 minut na někoho, kdo se vám laskavě bude věnovat, protože dělá momentálně jakési nic, je běžné a pro mne celkem uvěřitelné. A takový člověk skutečně nemá na tom místě co dělat. Alespoň to tak bývávalo za kapitalismu.
   Možná jste stále nepochopili, že tu hodinovou výpověď dávám komukoli, kdo prostě neudělá to, na čem se s někým dohodnul a nepodá žádnou zprávu o tom, že dohoda nemůže z libovolného důvodu být splněna. To NEDÁ ZPRÁVU je podstatné, protože nikdo nejsme Bůh, abychom dokázali předpokládat i nemožné. Stát se může cokoli, ale v dnešní době mobilních telefonů nebývá neřešitelné prostě zavolat a říci sorry, poprosil bych Vás o odklad schůzky nebo to s Vámi vyřídí ta a ta osoba a může se stát, že to nebude ono.
   Řešení, jestli bylo nebo nebylo možné předvádět v ČR nějaké auto z Rakouska nemá v této věci vůbec žádný relevantní význam.
   Tím nechci firmu Dajbych z čehokoli obviňovat, stanovisko v diskusi se týkalo mé osoby a bylo jasně uvedeno, co já v podobné situaci dělám. Že to někomum, zejména pak bolševickým vohnoutům připadá divné, na to jsem zvyklý. Ale tak mě to naučili v jednadevadesátým Němci, a starýho psa novým socialistickým kouskům holt jen tak nenaučíš.
   Nikdy nikdo nemůže zaručit, že zákazník bude spokojený, protože představy zákazníků bývají občas v našem časoprostoru absurdní a nerealizovatelné. O tom můžeme napsat stohy příběhů, kdy zákazník žádal – obrazně řečeno – Ferrari za cenu Trabanta a vinil celý svět z toho, že mu nehodlá „vyjít vstříc“ (česky: dát něco zadarmo jen proto, aby přestal votravovat). To je taky běžné.
   Můj příspěvek v diskusi se týkal části, kdy osoby, které si něco domluvily, nekonaly to, co měly. Nešlo o spokojenost nebo nespokojenost zákazníka (ostatně vyžaduje-li zákazník BMW s benzinovým motorem 3.0 V6, uspokojit jej je skutečně oříšek a s pravděpodobností hraničící s jistotou bude odcházet neuspokojen). Šlo o prosté dodržení domluveného.
   Ano, i to mohlo být smyšlené, ale spíš si myslím, že nebylo a právě to vedlo k publikování (možná v jiných směrech smyšleného) článku.

   1. +1….mluvíte mi z duše.

   2. Integrale: stránka keců, která má zkusit zakrýt, že jste zmrd. Pokud sám nechápete, jak se chováte, tak tady černé na bílém:
    Pod minulým článkem: „…bych je vyrazil všechny na hodinu, aniž bych se pídil po tom, zda napsané je pravda či nikoli.“

    Dnes ukryto v hromadě žvástů: „Možná jste stále nepochopili, že tu hodinovou výpověď dávám komukoli, kdo prostě neudělá to, na čem se s někým dohodnul…“

    Na co si to hrajete, soudruhu Integrale? Vy těm lidem dáváte výpovědi, aniž byste se pídil po tom, zda je to pravda či nikoliv. Takže jak teď můžete mektat něco o tom, že ji dáváte lidem, kteří neudělají to, na čem se s někým dohodli? Vy nevíte, jestli něco neudělali. Je mi z Vás tak nějak blivno.

    1. Chápu Vás, protože asi jste velmi často tím, kdo tu hodinovou výpověď dostává za to, že neudělal to, co udělat měl a za co bral peníze. Nicméně nechápu podstatu Vašeho příspěvku (asi nebylo podstatou přiznat se k osobním problémům).
     „…bych je vyrazil všechny na hodinu, aniž bych se pídil po tom, zda napsané je pravda či nikoli.“
     a „Možná jste stále nepochopili, že tu hodinovou výpověď dávám komukoli, kdo prostě neudělá to, na čem se s někým dohodnul…“ aniž podal zprávu o změně (to jsem zdůrzňoval). Tam přece není žádný protimluv. Ano, jako „zaměstnavatel“ (nejsem zaměstnavatelem v pravém slova smyslu, jsme jen prokuristou, tedy jsem jenom zplnomocněn v těchto věcech jednat za zaměstnavatele), jsem nesmlouvavě radikální v otázce neplnění základních povinností. Pro lidi Vašeho vidění světa zmrd a proto se mi s otázkou ohledně zamstnání zdálky vyhýbejte. Nebo si připravte mobil, v němž mi ukážete, že jste klienta o změně včas informoval. Fertig.

     1. Integrale: ještě naposled: jak víte, že dotyčný neudělal to, co udělat měl, když nezjišťujete, zda to skutečně udělal nebo ne?

      1. Integrale: ještě aby to bylo zcela jasné: na co bych si připravoval ten mobil?

       Protože to už se najednou pídíte, víme?

       1. Nepídím. Buď ukážete, nebo jdete. Vyšetřovat Vás nebudu, nejsem FBI.

        1. Integrale: Vy jste takovej zbabělec, to se tady jen tak nevidí:-)

         Můžete nějak naznačit situaci, ve které se „nepídíte“, ale kde já ukazuji mobil? Možná bych se mohl něco přiučit, když můj podřízený něco podělá (nebo to tak vypadá), obvykle se jdu zeptat a pochopit, co se vlastně stalo. Ale nejspíš to dělám blbě, protože u Vás ti podřízení ukazují mobil bez ptaní? Běží za Váma do kanclu Vám oznámit, že zavolali zákazníkovi, protože co kdyby ten zákazník byl taky zmrd jak Vy a stěžoval si? Nebo jak?

         1. Proboha to jste v životě nebyl „na koberečku“? Někdo si stěžuje, že jste nedodržel dohodu, já si Vás pozvu do kanclu a řeknu Vám, že to je tak zásadní porušení pracovní smlouvy, že si můžete sbalit věci a vypadnout. Vy mi ukážete mobil, kde bude hovor zákazníkovi 1,5 hodiny předem s žádostí o blablabla. Tím je věc vyřízená, omluvím se Vám za nespravedlivé nařčení a věc končí.
          Ano, máte pravdu, ve velmi malých společnostech člověk už v okamžiku, kdy si někdo stěžuje, většinou odhadne, jak to asi bylo.
          Nicméně stále nevím, co po mě chcete? Odvolat tvrzení, že dohody se prostě dodržují nebo se předem vyrozumí zákazník, že dohoda nemůže být splněna protože blablabla? Nebo, že za tak fatální porušení pracovní smlouvy letíte, aniž by někdo hodiny pitval, zda jste či nejste vinen? Dělejte si co chcete, ale nechápu, co chcete po mě? Moje firma, moje odpovědnost. Vaše firma, Vaše odpovědnost.

          1. Integrale: možná byste se zrovna Vy, který máte v jiné diskusi nutkání definovat slovo „past“, měl informovat na význam slovesa „pídit se“. Pokud si někoho pozvete „na kobereček“ (sorry, příliš komické, ale k Vám to sedí jak prdel na hrnec), tak se pídíte a zajímá Vás, zda psané je pravda či ne, víte?

           Nic nechci, jen jsem doufal, že pochopíte, jak tragické bláboly tady píšete (čekal bych to, pravda, od pana nepostradatelného už v minulé diskusi) a uznáte, že jste ulítl a že (na základě článku) „vyhazujete na hodinu, aniž byste se pídil, zda je napsané pravda nebo ne“ je debilita non plus ultra. A že to, možná i, uznáte.

           No, pletl jsem se, ale tak to u zmrdů bývá – hromady textu a uhýbání od tématu a toho, co je podstatné, protože uznat chybu, to přece nepostradatelní nedělají. Fertig.

          2. fatdwi +1: Tak se to dělá, zatlačit zmrda do kouta pomocí přesných neústupných otázek, být houževnatý a nevykašlat se na to. Tu větu o vyhazovu bez zjišťování nebo pídění nebo co to bylo jsem kritizoval už tenkrát, ale teď se nám to tu pěkně vykroutilo … „Zásadní porušení pracovní smlouvy“, aby ten prokurvista nepřišel firmu draho. To musí být něčí syn, že mu dovolí vyhazovat zaměstnance bez sebemenšího ponětí o pracovním právu.

          3. Sandstorm: a vidíte, dole shifty má jasno. Ale díky, že to vidíte stejně jako já.

     2. Takže by ti nevadilo ak by majiteľovi firmy niekto nepravdivo povedal, že Integrale si nesplnil to čo mal (alebo, že mal nejaké blbé kecy na zákazníka) a pán majiteľ rovnako militantný ako Integrale by prokuristu Integrale vyjebal z roboty do hodiny a minúty? Pretože ja čo nevidím a nezažijem tomu neverím – a aj to videné / prežité si pre istotu overím.

      1. Bohužel to není tak jednoduché, takže hnusný Integrale to na vlastní kůži asi nepocítí, protože bez něj je majitel nahraný a může firmu zavřít… nicméně kdybyste četl, tak byste zaznamenal, že stačí ukázat na mobilu, že jste udělal, co jste udělat měl. Zabere to minutu? Dvě? A řešíme to hodinu? Dvě?

       1. No ešte, že patríš k tej skupine čo si o sebe myslia, že sú nepostihnuteľný a nenahraditeľný.
        Riešime ti hodinu-dve to, že je dosť možné, že to čo tá slepica v tom svojom článku napísala nieje tak celkom pravda a že možno je to aj z veľkej časti vymyslené. Veď poznáme to príslovie:“Čo sa babe chcelo, to sa babe snilo“. Takže tu by tvojmu otrokovi žiaden mobil nepomohol ak by to bola polopravda či pololož – ale ty by si mu to aj tak nandal a vyjebal ho sofort. Ja tiež o zamestnancoch mávam často pochybnosti, ale okrem jedného resp. dvoch som ešte nemal nutkanie vyhadzovať to za prvé nesplnenie pracovnej náplne. To by som inak ostal na dielni sám…….

        1. Mým úkolem ve firmě je chovat se s péčí řádného hospodáře o firemní prosperitu. Není mým úkolem hrát si na orgány činné v trestním řízení, zaopatřovací ústav a podobně. Buď přispívá zaměstněnec k profitu firmy, a pak je důležitý, nebo nepřispívá a pak 1. buď se to naučí (což asi nebyl případ zmíněný v článku), 2. je tam z jiného důvodu (to asi také nebude případ z uvedeného článku), nebo 3. je třeba jej nahradit někým, kdo k profitu firmy přispěje. Fertig.

      2. SatanOkkY: já zmrdy Integraleho typu zažil i ve skutečnosti. Bez výjimky verbež, se kterou normální člověk nechce mít nic společného. Psal jsem to i v minulé diskusi – jeden takový kripl něco podělal. Ve chvíli, kdy to zjistil, utíkal za mým nadřízeným se svou verzí historky. Jenže můj nadřízený mě dobře znal, podobný kiks mi nebyl podobný a tak si mě zavolal, WTF? A ukázal mi mail toho šmejda. Tak jsem zaskočil pro noťas, ukázal to původní emailové vlákno a nechal nadřízeného si počíst. Do pěti minut bylo vyřešeno, resp. nebylo co řešit.

       Zmrd byl časem vyřazen. Nicméně kdyby se můj nadřízený „nepídil“ a „vyhazoval na hodinu“ Integrale-stajl, tak jsem letěl ani bych netušil proč. Proto je mi z lidí jako Integrale blivno.

       1. Nie že by som potreboval robiť medzi tebou a Integralem rozhodcu, ale on sa vyjadril, že pred hodinovou výpoveďou chce vydieť mobil ako dôkaz, že sa so zákazničkou dotyčný neborák spojil a dal jej vedieť, že na daný čas nedôjde. Tak myslím, že aj tebe by hádam dal šancu na predvedenie triku s notebookom.

        1. @SatanokkY
         co přesně je nejasné na větě:
         bych je vyrazil všechny na hodinu, aniž bych se pídil po tom, zda napsané je pravda či nikoli.“?

         1. Kukni odpoveď v 29.7.2019 v 21:06 tu vo vlákne o poschodie nižšie……

        2. SatanOkkY: mě by jen zajímalo, kde v té původní citaci vidíte dávání šance na předvedení triku s notebookem. Integrale jasně napsal, že nic takového neřeší, všichni zúčastnění letí na hodinu. Možná mám něco s očima a tuto větu chápu nesprávně:

         „Kdybych byl majitelem toho autosalónu, tak bych je vyrazil všechny na hodinu, aniž bych se pídil po tom, zda napsané je pravda či nikoli.“

         Zkuste mi pomoci ji chápat správně.

         1. Že som sa ja kokot motal do tých Vašich milostných prekáračiek.
          Ak sa bavíme o vete z diskusie k článku od Louise v ktorej Integrale vyhadzuje všetkých na pobočke kvôli článku na nete kde si odmieta overiť čo je pravda a čo nie tak samozrejme platí tvoje tvrdenie z príspevku 29.7.2019 v 15:23 o tej verbeži a oči a chápanie písaného textu máš v na 100% v poriadku. Ale aj tak sa mi nechce veriť, že by niekto kto je vraj prokurista (na západe vysoká funkcia s kvantom zodpovednosti) mohol byť tak zadubený, že by vyhodil zamestnanca na základe anonymného udania bez overenia – asi som nepoučiteľný optimista v tomto.

          1. SatanOkkY: mě se to taky nechtělo zdát, ale o čem jiném bych se mohl bavit než o tom, co napsal?

           Ono to pochopitelně bude jinak, hustej Integrale, zvlášť v roli jednatele, která už je trestně odpovědná, nebude zas tak hustej, jakýho tady hraje (nebo není jednatelem, kdo ví, co z toho, co píše jsou výmysly).

           Zadruhé, bez ohledu na reálnou Integraleho hustotu, to uvažování je ubohé a pokřivené – tohle normálního člověka vůbec nenapadne, vyhazovat někoho bez toho, že by zjistil, jak se věci mají. Ale už asi tušíte, jakou kategorii lidí zde oblíbenou tohle napadá zcela běžně.

           A last but not least, snaha to, co napsal relativizovat, tunami textu okecávat a odpovědi na přímou otázku se vyhýbat (plus v tom, co napsal, hledat chybu u druhých, vyloženě komická je jeho odpověď z 29.7. 15:10) má je jednu odpověď – zmrd. QED.

     3. Integrale 29.7.2019 v 15:10 |“proto se mi s otázkou ohledně zamstnání zdálky vyhýbejte.“

      Děkuji za upozornění, ale tohle není problém. Já mám na takovéhle lidi celkem čich a vyhnul bych se Vám automaticky.

    2. V klidu, Integrale nikomu žádné výpovědi nedává, jen tu machruje. S jeho přístupem by firmu mít ani nemohl nebo by mu už dávno zkrachovala.

     Hmm… Leda by byl vedoucí zaměstnanec a takhle se zbavoval lidí, kteří mu nelezou dostatečně do zadku. V tom případě snad poletí brzo sám.

   3. E-mail od pana domácího jsem četla až dnes, takže odpovědi na otázky již má.

    1. A dočkáme sa ich zverejnenia? A bude telenovela tu na D-fensovi pokračovať?

     1. Za mne ne, protože se jednalo o konkrétní a z části i osobní údaje, takže já nic zveřejňovat nehodlám. Telenovela také nebude pokračovat, protože a) část diskutérů sice umí číst, ale nezvládá pochopit obsah čteného textu a b) někteří diskutující jsou na můj vkus zbytečně agresivní, ačkoli na kecy vo arogantní krávě jsem zvyklá a c) následující nákupy aut již proběhly celkem normálně, takže to na žádný zábavný článek nedá.

      1. Tak doufejme, že se to dostane k D-Fensovi, aby to sepsal.

   4. Milý pane integrale, upřímně řečeno, nevěřím Vámi proklamované radikalitě v personálních otázkách ani co by se za nehet vešlo. Já jsem se v uplynulých deseti letech z titulu své funkce (krom jiného) věnoval i výběru týmu svých podřízených, a stejně tak (v excesivních případech) i jejich případnému propouštění. Pominu-li zaměstnance, které jsem zavrhl už během zkušební doby, protože nevypadali, že by byli schopní vykonávat určenou práci (těch bylo za těch deset let asi 7 či 8), pak skutečně propuštění byli z mého týmu za stejné období 2 (slovy: DVA) lidé. V jednom případě šlo o chlast na pracovišti (což bylo s charakterem vykonávané činnosti naprosto neslučitelné), a podruhé šlo o dlouhodobou pracovní neschopnost, během níž dotyčný vykonával zcela jinou pracovní činnost.

    Vycházeje tedy ze svých zkušeností, zdají se mi Vaše proklamace poněkud naivní (a reálnými zkušenostmi nepodložené), a to nejméně ze tří důvodů:

    1) Abyste v dnešní době mohl dát komukoli „hodinovou výpověď“, potřebujete mít zatraceně pádný důvod, který má navíc oporu v legislativě. Pokud takový důvod nemáte (a žádný takový důvod není ani v článku ani ve Vašem líčení zmíněn), je více než pravděpodobné, že se dotyčný „hodinově propuštěný“ obrátí na nejbližšího právníka (případně na nejbližší odbory právníkem disponující), který si s Vaší „hodinovou výpovědí“ vytře zadek, z Vás udělá pitomce, a Vaše firma zaplatí propuštěnému ušlý výdělek i za dobu, kdy pro firmu nehnul ani prstem. Že byste tedy mohl dát komukoli výpověď (nejen hodinovou, ale i jakoukoli jinou), aniž byste se „pídil“ po skutečném průběhu událostí, které k ní měly vést, považuji za bajky a pověsti.

    2) Zejména v dnešní době nízké nezaměstnanosti si každý, kdo má pravomoc rozhodnout o bytí či nebytí stávajícího zaměstnance, zatraceně dobře rozmýšlí, zda dotyčného propustit. Protože vzápětí onen pravomocný stojí před výběrem nového zaměstnance, o kterém neví ani to, zda nebude dělat stejné chyby jako onen propuštěný, ani to, zda nebude dělat chyby jiné, ještě závažnější. O subtilnějších záležitostech (třeba o nevyzkoušených interpersonálních vztazích) ani nemluvě.

    3) Považuji za značně nepravděpodobné, že by jakýkoli reálně uvažující majitel firmy svěřil prokuru do rukou člověka, který razí heslo „dám zaměstnanci hodinovou výpověď, aniž bych zjišťoval, co se doopravdy stalo“.

    Tedy dle mého názoru – buď nejste prokuristou nadaným personálními pravomocemi, a nebo jste si chtěl vysloužit standing ovations (na tomto webu očekávatelné) za svůj „nekompromisní postoj“.

    Et finis coronat opus: Vaše tvrzení o vlastní nenahraditelnosti a nepostradatelnosti, jakkoli je možná do určité míry třeba i oprávněné (i když – jestli nejste profesor Fermi v projektu Manhattan, tak…), je až komicky velkohubé.

    1. Abyste v dnešní době mohl dát komukoli „hodinovou výpověď“, potřebujete mít zatraceně pádný důvod, který má navíc oporu v legislativě.
     To jistě nejde, ale jsou jiné techniky, které donutí zaměstnance k odchodu.

     Zejména v dnešní době nízké nezaměstnanosti si každý, kdo má pravomoc rozhodnout o bytí či nebytí stávajícího zaměstnance, zatraceně dobře rozmýšlí, zda dotyčného propustit. Protože vzápětí onen pravomocný stojí před výběrem nového zaměstnance, o kterém neví ani to, zda nebude dělat stejné chyby jako onen propuštěný, ani to, zda nebude dělat chyby jiné, ještě závažnější. O subtilnějších záležitostech (třeba o nevyzkoušených interpersonálních vztazích) ani nemluvě.

     To už záleží na mzdě, kterou nabídnete. Pokud dáte místní mzdu (třetinovou oproti západním zemím), tak vám opravdu pšenka nepokvete.

     1. ad 1 – pan integrale opakovaně hovoří o „hodinové výpovědi“, o jiných technikách se nezmiňuje (a, dle mé zkušenosti, mnoho technik, které by přinutily zaměstnance k odchodu, pokud se tento rozhodne zůstat, není).

      ad 2 – jak souvisí výše mzdy, kterou nabídnu, s tím, že nový zaměstnanec je dopředu těžko čitelný?

      1. sroubek: jak říkají Američani, watch and learn. Že jako šéf neovládáte techniky hodinových výpovědí Vás teda zrovna nešlechtí, možná proto nejste v práci nepostradatelnej jako Integrale. Takže nastražit uši (oči) a napjatě čekat, jaká moudra nás ještě čekají. Popcorn už je v mikrovlnce.

       1. Fuj – popcorn v mikrovlnke. Zas bude smrdieť celá kuchyňa a jedáleň…….

        1. A co teprve po syrovym popcornu. To je oder :)

      2. ad 2 – jak souvisí výše mzdy, kterou nabídnu, s tím, že nový zaměstnanec je dopředu těžko čitelný?
       Pokud nabízíte nesmyslně nízkou mzdu (pracovní trh EU už je jednotný), tak vám přijdou na pohovor jenom plevy a vohnouti…co z toho asi vyberete? Pokud zde v ČR nabídnete západní mzdu, tak si budete moci vybírat i z těch kvalitních lidí. Zvětšuje se vám šance na zvolení schopných lidí..

       1. Já Vám nevím… Dělal jste někdy personalistiku alespoň toho omezeného typu, kterou jsem popisoval já?

        Korelace mezi výší nabízené mzdy a kvalitou uchazečů o zaměstnání je totiž velmi, velmi slabá – až žádná. To, že nabídnete za práci dělníka 100.000,- Kč per month, Vám nějak zaručí, že adepti, kteří se přihlásí, budou manuálně zruční?

        To je čirý nesmysl.

        1. sroubek: z pohledu diskuse jsem zatím nepochopil souvislost s tím, co jste napsal. Dle mého zkušenosti Martyho s náborem jsou nula nula nic.

         Na to, co píšete se ale dá dívat i z druhé strany a tam to platí – nabídnete-li málo, tak se ti zruční vůbec nepřihlásí.

    2. sroubek : máte pravdu v tom, že pokud budeme mít klasický zaměstnanecký pracovně-právní vztah, tak okamžitou výpověď v podstatě můžete dát pouze z důvodu ztráty důvěry, což je ustanovení, které v 90 % případů skončí u soudu, protože důkazní břemeno je v takovém případě na obchodní korporaci.
     Máme ale samozřejmě i jiné formy pracovně-právních vztahů.
     Zkuste se zamyslet nad tím, zda to, co píšete, platí stejně tak pro malou společnost jako pro velkou korporaci. Možná zjistíte, že v malé společnosti musíte mít poněkud odlišné požadavky na spolupracovníky, než ve velké korporaci.
     Každopádně auta jsem v 90. letech prodával, vím, o čem mluvím, a také má dost zkušeností se snahami „dát někomu ještě šanci“, protože „má tři děti“. Zamlada jsem takový hlupák byl, dneska vím, že křivák zůstane křivákem a kdo není tam, kde slíbil být a nedal žádnou zprávu to udělá zase. To není chyba (a chyby děláme všichni), to je povaha, to je vrozená neúcta k času ostatních. To si to raději nějak zařídím sám.
     Nejsem personalista a nikdy bych jím nechtěl být. To je pro jiný typ lidí. Mně jde a musí jít jen o výsledek, co kdo nevydělá, to prostě firma nemá a nemůžu platit něčí chyby z práce jiných, to je vůči těm pracantům svinstvo a neúcta k jejich práci. Povede to k tomu, že začnou svoji práci flákat taky, protože proč by se obětovali pro blbost jiných, že? Nejsem zaopatřovací ústav ani sociální péče – to ať si zařídí ten, kdo každý měsíc inkasuje daně naší společností odvedené.
     Připadá mi až neuvěřitelné, že tu někdo dělá takové hysterické scény ohledně jedné věty, ale chápu, že potrefená husa zakejhat prostě musí. Pokud chce zaopatření, nechť se nasměruje ke korporacím, kde se nepozná, kdo je tahoun a kdo flákač (naopak tam nejčasteji vyhazují tahouny, protože jsou protivní a nabírají flákače, protože dělají na personalisty a nadřízené skvělý dojem).
     Dále se k této blbosti již nehodlám vyjadřovat, to už není diskuse, ale nějaký zacyklený nesmysl. Hezký den.

     1. Fatdwi se prostě rád rejpe klacíkem v hovnech a nevadí mu, že je vod nich celej zapatlanej a smrdí. To fakt nemá cenu řešit, on ti tu větu omlátí o hubu ještě 100x a nechce si dávat nic dohromady. Ser na něj :)

     2. Tak ta veta v diskuzi pod puvodnim clankem me bouchla do oci a hned jsem si rikal, ze jste ji bud psal v rozcileni nebo prehanite… nicmene jinak souhlas a fatdwiho reakce mi prijde zbytecne prehnana a agresivni, coz je tak nejak jeho styl…

 7. Plus za přístup pana domácího.

  1. To určitě, ale musím říct, že i přístup Dajbycha se mi dost líbí. Nejen to, že to vůbec řeší, ale hlavně jak v klidu a v pohodě to řeší. Arogantní hovado by na D-F rovnou naběhlo s právníkama či tak něco. Takže oběma dávám palec nahoru za ukázkový příklad, jak se řeší sporné situace.

   1. Souhlas.

   2. Může být. Také může být, že se uvedený dehonestovaný prodejce pokouší na nepodstatných detailech (předváděčka z Rakouska nebo z Německa = zcela nepodstatné) zpochybnit článek jako takový, a tím odsunout kritizované podstatné jednání na drhou kolej.
    Ale také to tak být nemusí, počkal bych na vyjádření autorky (bude-li nějaké).
    Nebude-li žádné, bude asi Dajbych v právu a naopak mu to nahrne plusové body.
    Nicméně firmu dělají lidé a ne jméno nebo barák. Může se stát, že v určitém čase a místě je s firmou spojena většinová spokojenost zákazníků a v jiném místě či jiném čase na stejném místě je tomu naopak. Měl jsem třeba vysloveně přátelské vztahy s některými importéry či prodejci a stačila změna jediné osoby ve vedení společnosti (třeba pouhé zřízení pozice HR), a z doporučované společnosti se stala těžce nedoporučovatelná. A naopak.
    Firmu prostě dělají lidé.

   3. Ono někdy si i arogantní hovado uvědomí, že je arogantní hovado a nechá si PR dělat mediální agenturou… :-))
    (jako třeba soudruh Babiš)

 8. Kupujte jen Mergly, tam je svět ještě v pořádku.

  1. Myslis ty s italskejma prevodovkama a ceskym plastem?

   1. Alebo tie zbastlené v USandA z dielov z celého sveta a pomocou šikovných rúk papagájov z mexika?

    1. Najlepsi je aj tak X-Classe. Hodime na Navaru hviezdu a cenu natiahneme o 15k Euro. No nekup to…

     1. No šak tento krok im ozaj „vyšiel“. Čítal som nedávno, že tá rada X to má zrátané a hneď po prvej modelovej rade končia.

   2. Italský převodovky ve skutečnosti nejsou italský. Převodovky pro Fiat dělá ZF. Obecně, všechny velký odlitky pro Fiat se dělají v Německu. Pro Italy je snadnější energeticky náročné výrobky dovážet, protože jejich energetika je jeden obrovký průser.

   3. Českej plast, nebo spíš nádržky na brzdovou kapalinu vyrobený v česku, se montujou do PSA, VW, Tesly, Porsche, Audi, Hondy, jiný plastový díly například do Nissanu… bude toho víc.

   4. Mergla sem kupoval mockrát a vždycky se chovali velmi slušně ikdyž ví že su pičus

    1. Tak to si kupoval medzi svojimi – v bazáre – a tam dobre vieme aký sú všetci píčusi tak sa nečuduj, že boli na teba takí dobrí……

     1. Ale Čobole, nový Mergle máte v bazarech jenom u vás v Asii. Já je kupuju v autosalonech u Samohýla a u Hoška. Mimochodem velmi slušní pánové. Nevyhodí ani Čobola tak se u nich stav ať poznáš rozdíl mezi bazarem v Asii a autosalonem Mercedesu v Evropě.

      1. Popravde od mercedesu ma oslovilo len pár modelov: GLK-čko, SLS-ko, G-čko, GL-ko a Unimog. Ale na nové nemám (niektoré sa už ani nerobia) takže díky za ponuku, ale asi ju v dohľadnej dobe nevyužijem. A mercedes odkedy dal do A-čkovej rady motor z Renaultu tak u mňa klesol v rebríčku exkluzivity riadne dole.

       1. Renault motor se dává nejen do Áček ale i do Béček a Céček. Popravdě jsou ty motory spolehlivější než ty od Mercedesu.

  2. Jo, zrovna v pátek jsem si tam byl vyzvednout auto. Od vedlejšího stolku, kde nějaký zaměstnanec telefonoval, to byla samá „prdel“ a „hovno“. Nic proti těmto slovům, také je sem tam použiju, ale nějak mi přišlo, že zrovna v prostorách této značky bych je nechtěl slyšet nejlépe vůbec, v horším případě od naštvaného klienta.

   1. Oni žádné naštvané klienty nemají tak se musí dostat do duševní rovnováhy alespoň při telefonátu se státní správou. To ani já co jsem se narodil se stříbrnou lžičkou v puse neodolám a řeknu prdel.

  3. To si nemyslím. Měl jsem v posledních letech dva a vyzkoušel asi tři servisy. Auto šlapalo jak hodinky, ale i na tu běžnou údržbu byl servis naprostá katastrofa. Před dvěma měsící jsem chtěl koupit nový, ale nakonec se rozhodl pro BMW. Volá, prodejce (pobočka Chodov), ptá se mě jak se mám a já mu odvětím, že asi volá pro to jak jsem se rozhodl. Sdělil jsem mu že jsem se rozhodl pro BMW a že třeba příště. Obvyklá věta v byznyse u zákazníka co u tebe utratil 6mega by asi byla: to mě mrzí, ale doufám že se vám v budoucnu zase zalíbí něco od nás, každopádně volejte kdykoliv…. Frajer místo toho říká, no jo, jenže vy to auto budete mít zase pět let a za pět let já tady třeba ani nebudu. Tak se mějte. :-)

   Takže ne, u merglu není svět v pořádku. Historek mám požehnaně.

   1. V Praze mají v piči asi i u Merglu. Bayerische Mist Wagen mám taky a servis v Praze, Brně a Vídni opravdový zážitek. Nejhorší asi oba co jsou ve Vídni. Ale zase BMW má o třídu lepší sedačky než Mercedeska, tak to možná za tu pakárnu stojí.

    1. A nebojíš se že ti to před panelákem někdo odře?

     1. Naopak, každej se jim obloukem vyhne, protože celé sídliště ví co su za pičusa.

 9. Tak mně přijde po pravdě daleko neuvěřitelnější chování autorky než těch v autosalonu. To v autosalonu – zažil jsem něco podobného. Vyřešeno jednoduše – řekl jsem že když pán nemá čas v termínu kdy jsme se domluvili, jdu to řešit jinam. Není to jediný dealer na světě, a zajet si do zahraničí není neřešitelný problém. Oni i v tom Rakousku či Německu zvládnou spoustu věcí pro českého zákazníka.

  Někdo sice psal že kupuji auto a nikoli prodejce, tzn. jednání prodejce se „dá překousnout“, ale nevidím důvod. Přece nebudu nechávat vydělat někoho, kdo se ke mně chová jak ke kusu hadru. Ostatně, sám jsem podobnou story před čtvrt rokem absolvoval. Smůla: vyhrál dealer který se prostě choval slušně, ne ten co nabídl „dar“ ve smyslu „klíčenka k autu zdarma“. Boha jeho, kupujete si auto za víc než mega, a borec vám nabídne „dar“ k vozu za stovku? To je lepší nenabízet nic.

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!