Jak se vyrábí „odmítačky“ - zpět na článek

komentářů 67

 1. Záslužná práce. Děkuji.

  1. Ty kokso. Mne sa chce z tohto grcať. To ako je takéto dačo vôbec možné v právnom štáte? Sa potom ani nečudujem, že dôvera k polícii je každým rokom menšia. Na SK to nie je o nič lepšie – viď už asi druhú sezónu je ministrom vnútra mafián, čo k tomu dodať.

 2. Uz jsem se tady jednou ptal a vysledek nedozvedel – muzu odmitnout prevzit ten plastovej srac co mi pak fizl po ukonceni procesu vnucuje? Co ja kurva s tim? Jsem snad popelar nebo fizl? Obvykle to hazim fizlovi pod nohy, ale je mi lito prirody.

  1. Kdyz jsem to naposledy vyhodil na zem na dálnici mezi ulomky z aut co z nabouranych aut zbylo tak mi fízl řekl že by bylo dobrý neničit přírodu a sebrat to, to sme se s řidičem co mě naboural začali neskutečně smát.

  2. Říkám jim: „To nechci, to si nechte.“ Zatím si to vždy nechali.

   Ovšem existuje risiko, že se rozhodnou ušetřit, a nechají do toho plivnout dalšího chudáka :(

   1. Tahá se to ze zalepeného pytlíku.

  3. To je fakt neuvěřitelné, jaké pí**viny tady jsou schopné některé lopaty řešit :-D Víš co, tak si ten „plastovej srac“ normálně vezmi (ukážeš že nejsi až takový pitomec když nebudeš nesmyslně prudit, ušetříš fízla svých debilních otázek a sobě čas) a když je ti tak strašně líto přírody (asi proto si vozíš prdel všude autem), tak ho vyhoď do prvního žlutého kontejneru (ten je na plasty, ale to určitě víš, když jsi takový přirodomilec a jistě poctivě třídíš). Doufám že jsem jednou pro vždy vyřešil Tvoje, bezesporu jedno z nejzásadnějších dilemat :-D

   1. A teď vyskoč.

   2. …hele, zebych ti pred barak vyklopil treba nejakej plastovej bordel a ty ho hodil do kontejneru, co ty na to? Kdyz uz mas zmakly ty barvy. Ja nekupuji potraviny v plastovych obalech, takze jsem v tomto smeru laik. Vyresils, samozrejme, uplny hovno, protoze otazka nebyla Nerudovska, ale znela, jestli to muzu O D M I T N O U T. Navic prdel vyhradne autem si zrejme vozis sam, to ale je ryze tvuj problem. Mohl bys tim padem alespon tusit, ze orientacni dechova zkouska na alkohol se neprovadi napriklad, kdyz jdes pesky lesem. Alespon tedy je to pravde velmi nepodobne. Zatim jsem se s timto ukonem setkal vyhradne tehdy, kdyz jsem jel autem.

    Uz jsem se nekolikrat setkal s tim, ze mne fizl vyzval, abych si to vzal. Doslova padlo ‚vyzyvam vas, abyste si to vzal‘. Na to jsem to vzal a jebnul primo na zem. Obcas byly nejake kecy, ale zadne vyhrozovani pokutou za znecistovani zivotniho prostredi z toho nebylo.

    Osobne nevidim duvod, proc jim delat popelare. Ty se asi trepes na to, aby ti tech sracu dali nejmene pytlik a tys mohl jit obcovat s kontejnerem, ale ja na to nemam proste naladu.

    1. Podle mě je to jasné, když mohu odepřít výpověď, mohu odepřít i náustek. Policajt by mě o tom měl poučit. Pokud tak neučiní, celý úkon dýchání do drägera bude nepoužitelný pro procesní chybu.

     1. Nejsem kovanej v paragarafech natolik, abych vedel, co mi pripadne hrozi z neuposlechnuti vyzvy fizla. O tom je jadro kokrspanela. Vypoved odepres na zaklade prava neposkytovat dukazy vuci sobe samemu, ale odmitnuti odpadku? At si to vopicak treba strka do kapes, co je mi po tom?

      Nekde, nevim uz kde, jsem se setkal s vyrokem soudu, ze nektere veci je ovcan povinen strpet. Ale nevim, jestli mezi to patri i vynaseni statniho odpadu.

      1. Z hlediska převzetí náústku od policajta se necítím oprávněn nakládat s odpadem kategorie 180103 – Odpady, na jejichž sběr a odstraňování jsou kladeny zvláštní požadavky s ohledem na prevenci infekce, protože tento náustek jsem předtím kontaminoval svým sekretem, nemám vhodnou certifikovonou nádobu na tento odpad, nejsem oprávněn tento odpad přepravovat a nemám patřičným způsobem označen automobil

      2. Když ti policajt řekne, ať si ten náústek necháš, tak to není žádná výzva. Výzva je poměrně jasně specifikovaná záležitost. Akorát bacha, pokud ten náustek vezmeš a hodíš na zem, tak můžeš dostat pokutu za znečišťování veřejného prostranství a to už je dneska dost mastná záležitost, tuším desítka blokově a ve správku snad do 50 litrů fyzická osoba.
       navíc, pokud ti policajt řekne, abys ten odhozenej náústek sebral a ty odmítneš, tak to už se navíc na neuposlechnutí výzvy napasovat dá. Lepší jak obligátní kontrola lékárničky. Takže bacha. Když chceš machrovat, musíš mít křídla :)
       Jistá výhoda je, že PČR obvykle vědí hovno co všechno je přestupek a na co se to píše, takže se do spousty věcí radši nepouštěj. Měšťáci jsou v tomhle nebezpečnější, ty se v přestupcích orientujou líp.

       1. Samozrejme,ze z moji strany jde o vopruz. Ale fakt jsem byl uz dvakrat vyslovne vyzvan, at si to vezmu. A to uz nevim, co s tim. K cemu presne me fizl vlastne muze vyzvat.

        1. v kostce – abys přestal dělat něco protiprávního, abys nelez kam nemáš, abys vysmah odtamtud kde nemáš co dělat, abys prokázal totožnost (pokud na to má právo).
         Převzetí náústku ti nemá co přikazovat. Koneckonců, furt je ten náústek policejní majetek.

  4. Hele a kdyz je do toho naplivano, neni to nahodou neco jako infekcni material a nemelo by se s tim podle toho zachazet? Mozna kdyby to ti pomocnici a ochranci museli nechat bezpecne zlikvidovat (a zaplatit) tak by nebyli tak hrr to cpat do huby kazdymu koho zastavi (spis by asi zvysili tlak na vnuceni to ridici a na vic penez z nasich kapes)

  5. A nedá se na to koukat i tak, že po dechové zkoušce je v tom vlastně řidičova DNA = jeho sliny? Takže to příslušník řidičovi dává, ať si s tím dělá, co chce, místo aby to zůstalo příslušníkovi v rukou.

   (Taky dost možná to mají v nějakých předpisech nebo služebním postupu, takže i kdyby to nějaký esenbák chtěl aktivně shromažďovat v pytli na odpadky a vyhazovat v nejbližší popelnici, tak nemůže, protože předpis je předpis.)

   1. Ano, tak jsem na to nahlížel, když jsem si jeden přivezl z Rakouska. (Tam bylo důvodné podezření – v průběhu kontroly jsem dal nohu z brzdy a vůz se začal pomalu rozjíždět, toho jsem si však nevšimnul (tlustá tma) a jen mě bylo divné, proč policajt couvá a řve. Pak jsem chvilku hledal ruční brzdu. No a můj výraz po pár dnech v kopcích a pár stech kilometrech řízení asi také nebyl přímo oduševnělý…)

   2. Ale ja nejsem fizl, nejsem vazany jejich provadecim predpisem. Klidne mu dam verbalni souhlas s nakladani s mym genetickym materialem v te trubicce. Co je mi po tom, ze oni maji nejakou metodu? To jako ve spitalu by mi taky mohli dat hadicky, jehly, strikacky a pul nadobi z laboratore?

  6. § 3

   Pojem odpad
   (1) Odpad je každá movitá věc, které se osoba zbavuje nebo má úmysl nebo povinnost se jí zbavit.

   § 12
   (3) K převzetí odpadu do svého vlastnictví je oprávněna pouze právnická osoba nebo fyzická osoba oprávněná k podnikání, která je provozovatelem zařízení k využití nebo k odstranění nebo ke sběru nebo k výkupu určeného druhu odpadu, nebo osoba, která je provozovatelem zařízení podle § 14 odst. 2 nebo provozovatelem zařízení podle § 33b odst. 1 písm. b), nebo za podmínek stanovených v § 17 též obec. To neplatí pro předávání nezbytného množství vzorků odpadů k rozborům, zkouškám, analýzám pro účely stanovení skutečných vlastností a splnění požadavků pro převzetí odpadů do zařízení, pro účely vědy a výzkumu nebo jiné účely, které nejsou nakládáním s odpady podle § 4 odst. 1 písm. e).

   (4) Každý je povinen zjistit, zda osoba, které předává odpady, je k jejich převzetí podle tohoto zákona oprávněna. V případě, že se tato osoba oprávněním neprokáže, nesmí jí být odpad předán.

  7. Nakládání s jednorázovými součástkami detektoru řeší závazný pokyn policejního prezidenta č. 160

   http://road-fens.cz/zavazny-pokyn-policejniho-prezidenta-c-160/

   jmenovitě článek

   Čl. 57
   Postup při orientačním vyšetření
   (1) Při dechové zkoušce pomocí analyzátoru, který nesplňuje podmínky
   stanovené právním předpisem43), popřípadě využitím jednorázových detekčních
   pomůcek, postupuje policista podle návodu výrobce analyzátoru, popřípadě detekční
   pomůcky.
   (2) Využité jednorázové detekční pomůcky se ukládají do zvláštního obalu
   např. igelitového pytle, za účelem následné bezpečné likvidace. Likvidace
   jednorázových detekčních pomůcek musí být provedena za podmínek stanovených
   právním předpisem72).

   Pokud policista vnucuje nějaké tyto předměty řidiči, porušuje pokyn svého nadřízeného a je třeba na něj podat stížnost. Sice pochybuji, že by to mělo nějaký dopad, když za mlácení a ponižování zadrženého hrozí sankce 5% srážky z platu, ale jeho motivaci to rozhodně nezvýší.

   1. Sqele! Konecne fundovana informace. Diky, jsem za to zauzlen.

  8. Divím se, že si to nenechávají cíleně. Genetický materiál spojený s RČ (jménem, bydlištěm etc.). Takhle by měli rozsáhlou a stále se rozšiřující databázi bez nějakých složitostí…

  9. Divím se že to nesbírají. Genetický materiál s RČ (jméno, bydliště etc.) Takhle by měli neustále se rozšiřující databázi bez většího úsilí a nějakých komplikací…

   1. omlouvám se za dvojí vložení komentáře, nějak mi blbne připojení…

   2. protoze je to stat. Stat ma ve vsem bordel. Takze i kdyby toto mel, tak by to nedokazal zuzitkovat. Nemluve o tom, ze by s tim par aktivistu delalo bordel. Proste cesta nejnizsiho odporu.

    1. To je sice pravda, ale také vláda posledních několik let jasně ukazuje, že má o sběr dat neustálý zájem, sčítaní obyvatel, kontrolní hlášení, EET, zvyšování počtu kamer/radarů/mýta, všelijaké registry od vozidel až po pejsky etc…, Dále není to příliš dávno kdy probíhala kauza jak nějakým vězňům odebírali vzorky DNA pro potřeby kriminálky a uchovávali je v databázi pro případ „potřeby“. Jeden se pak soudil a požadoval zničení těchto vzorků https://zpravy.idnes.cz/pivoda-a-dna-cxw-/domaci.aspx?c=A160112_105706_domaci_pku .
     Uchovávat DNA databázi všech občanu bude jistě jen další krok ke zvýšení bezpečnosti a světlým zítřkům že…

  10. já jim to vracím s tím, že to je jejich odpad. Obvykle to prochází, jednou pak chtěl vidět lékárničku, žárovky a kdovíco. Skončil ve chvíli, kdy jsem mu řekl že něco (hever, klíč na kola? už si nepamatuju) je pod rezervou ať si ji klidně vyndá, že já se zmazat nechci.

 3. Problém je ve fatální právní negramotnosti populace.
  A pak se vohnout strašně diví, že když něco usměvavé úřednici podepsal „jako na poště“, že mu přijde předvolání k soudu a on nemá na právníka aby se ubránil likvidační pokutě.
  Většina muklů z nápravného zařízení jménem ČR, dodnes nepochopila, že správní řízení je taková zjednodušená forma soudního řízení se všemi právními důsledky. A že usmívat se na kníratou klimakterickou rachomejtli, něco podepsat a pak spoléhat na to, že se to tím úsměvem a šmajchlováním nějak zamete pod stůl jako kdysi za socíku, je cesta do pekel.

  Já si to vždy detailně prostuduju, když mám něco podepsat. Čímž přivádím k nepříčetnosti ty co mi ten papír k podepsání podstrkují, protože takový „živel“ který si to napřed chce přečíst než to podepíše, se jim tam objeví tak jednou do měsíce.

  Jak kdosi moudrý podotkl, při dnešních technologiích není potřeba lidi někam vozit dobytčáky, ale je mnohem jednodušší ten koncentrák pomalu a nenápadně vybudovat kolem nich.

  1. „Problém je ve fatální právní negramotnosti populace.“ … tak samozřejmě. Kdyby to v autoškole nechrápalo a používalo to mozek, tak tyhlety stupidní články by vůbec nemusely existovat … a upřímně, kde je hlava blbá halt trpí celé tělo i šrajtofle :-D

    1. muhehe. Ještě lepší byl ten měšťák tuším na Praze 5, co při neoprávněné manipulaci s kvérem na zasedačce prostřelil tři svoje kolegy naráz :) Je to pár let.

 4. Nemyslím, že je to v právní negramotnosti, ale spíš ve vyčůranosti úřadů. Běžný slušný člověk očekává, že když se dopustí přestupku, že sice bude potrestán, ale že se jej úřad nebude snažit zadupat do země a zlikvidovat celou jeho existenci. A tak si ten papír podrobně nepřečte – asi jako já, když si kupuju housku se salámem, tak si nenechávám předložit všeobecné obchodní podmínky a výpis z rejstříku ne starší tří měsíců.

  1. Záleží na každém jak to má defaultně nastavené, ale spoustu lidí si cenu ještě na účtence ověřuje, aby mohli zboží popř. na informacích vrátit … v určitých obchodech (což je spíš dáno lokalitou, nežli řetězcem) jsou tyto praktiky tak běžné, že není problém dostat půlku nákupu o 50% dráž než je uvedeno na cenovce. Co se týče právní negramotnosti, tak je to mj. taky dáno nejběžnějšími zdroji, které jsou ve většině případů zavádějící (novinky, kobliha a další mainstreamové zpravodajství), takže se není čemu divit. Pokud právní povědomí řidičů srovnám s DE, tak jsme prostě nevzdělaní, v zákonech se neorientujeme a místo toho uplatňujeme cosi jako vlastní přesvědčení o spravedlnosti (které je nezřídka formulováno právě těmi junk mass médii).

   1. Ale jo, souhlasím. Já tím chci hlavně říct, že problémy způsobuje očekávání určité slušnosti od druhé strany. Ono žít v pocitu (ať už oprávněném nebo ne) že mě všichni chtějí natáhnout, okrást, vyjebat se mnou nebo mě aspoň drobně ošidit, také není moc komfortní.

    1. Tak ono celkem stačí předpokládat, že se o to snaží všichni [i]státní úředníci[/i]; naopak, že všichni nestátní soukromí partneři jsou slušní.

     Samozřejmě v obou případech to neplatí stoprocentně — existují slušní úředníci a existují dokonce i grázlové mimo státní sféru —; ale je to velmi dobrá aproximace, vedoucí k celkem minimálnímu počtu chyb.

     1. Dlouho jsem toto rozdělení považoval za mírně nadsazené a v terénu jsem ho nepozoroval ale nyní Vám dávám za pravdu, v posledních cca 2 letech mám zkušenost s neskutečným nárůstem arogance a hulvátství ve státním sektoru. Nejlepší je věta ve smyslu: “ Ale my jsem přece státní zaměstnanci, nemáme důvod někomu stranit“, je to dobrý indikátor že hned poté se dotyčný pokusí hrát na mě levou a v poslední době už se ani nesnažím zadržet smích když to slyším.

    2. O to horší je situace na malých městech. Když už k něčemu dojde a řeší se to na městě, kde se se mnou téměř každný zná – tak nějak člověk přestane být ostražitý a podraz míň očekává. Chyba jaksviňa. Jakkoliv je to člověk, kterého znáte, denně potkáváte a třeba spolu chodíte do jedné hospody – je to furt státní úředník a tím je daný úplně všecko další. To jest i to, že takovýto státní úředník z maloměsta má páky na hodně šikovný navlíknutí, že tu pokutu deset litrů Vám nedal on sám, ale stát. To jako vážně, tak to opravdu chodí.

 5. Poslední dobou se všude dozvídám, že jsme 6. nejbezpečnější zemí na světě. Zajímalo by mě umístění (ostatně každé země) v případě, že by se slovo „policie“ (nebo „stát“) nahradilo slovem „gang“. Viděno touto optikou např. nevím, jestli bych se s dětmi stěhoval do Brazílie, nebo do Norska. Asi by rozhodlo sluníčko.

  1. Je tu bezpečno, takže neprověřený lid nepotřebuje zbraně, to je snad jasný, ne? Ergo umístění ostatních zemí je nepodstatné, cílem je vyvolat dojem, že schválená odzrbojovačka je vlastně OK a kdo křičí, že se potřebuje chránit, je blázen a dobře mu tak, že si kvér nekoupí. Pocity průměrného debila je třeba zpracovávat konstantně a skrytě, aby se neznepokojoval, až přijde další odzbrojení a případně až v podchodu dostane do držky. To se stane mámo, kdybych žil jinde, dostal bych do držky mnohem víckrát, takže je to cajk.

 6. Zajímalo by mě, jak se v praxi budou řešit ty benzodiazepiny, protože lidí, kteří je berou, znám docela dost, mně nevyjímaje. Ne, že bych to do sebe ládoval po hrstech, ale mám období, jako např. nyní, kdy zkrátka nejsem schopen spát a bez „spací pilulky“ se neobejdu. Už jen proto, že spát potřebuji, abych v práci nebyl druhý den jako po lobotomii. Kdo dvě, tři noci po sobě nezamhouřil oka, jistě ví, jaké to je. Alternativy na mě buď nefungují, nebo jsou to takové dryjáky, že ten benzodiazepin je stále to nejmenší zlo. Benzodizapiny mají poločas rozpadu naprosto příšerný (u diazepamu např. je to až 200 hodin!), takže nějaké zbytky najedete v krvi i za relativně velmi dlouhou dobu. Jak na to budou reagovat ty jejich testery, netuším, ale v laboratoři to najdou na 100%.
  Rád bych znal nějaké řešení, jak z toho ven. Opravdu nechci, číst, že jsem nebezpečný pro společnost, protože jsem si v neděli večer vzal půl miligramu Rivotrilu (poločas rozpadu cca 36 hodin+), abych se vyspal a ráno si dovolil jet do práce, přičemž laboratoří detekovatelné metabolity budu mít v organismu minimálně ještě v pátek.

  1. Průšvih. Jedině doufat, že ze zjištěného množství se dá zjistit jestli jsi byl pod vlivem. Na druhou stranu bych se zase tolik nebál, při nehodě se krevní rozbor automaticky nedělá*, takže pokud nezavdáš důvod k odběru a testování tak by si měl bejt OK. Dräger to nezjistí a ty stěrky na drogy asi taky ne.
   (Pokud tě najdou jak ve zdemolovaném autě sladce pochrupuješ nebo jim usneš v půlce výslechu, tak tě na tu krev asi pošlou, to zas jo.)

   *automaticky ho asi dělá patolog na soudním, ale to už ti může bejt tak nějak jedno.

  2. Zkuste na spaní marihuanu, buď sušinu nebo extrakty. U testů si asi moc nepomůžete ale benzo jsou stejně jako opiáty cesta do pekel.

  3. …asi je důvod pro Rivotril vážnější, než je možné popsat, ale alternativou jsou relax.techniky, př. Schultzův autogenní trénink, u mě na 100%…

 7. Vzhledem k tomu, že rivotril se používá k léčení stavu, které sami o sobě jsou překážkou ke zdravotní způsobilosti, tak pokud se budete bránit timto argumentem moc si nepomůžete.
  A i když budu brát, že tim léčite jen nespavost, nebudu řešit čím je způsobena, tak užívání rovitrolu a řízení je mírně řečeno hodně nedoporucene. Prostě váš stav je takový, že byste vůbec řídit neměl.

  Radši bych na silnici potkal řidiče s 0.5 promile než člověka co je buď 2 noci nespal nebo je na rovitrolu, diazepanu a podobně.

  1. Technická poznámka: nevím, jak tomu je s těmi léky; ale vím, jak tomu je s alkoholem: půl promile = zcela bezproblémová střízlivost, schopnost řídit není vůbec nijak omezena. Opilost, reálně nebezpečná okolí (je samozřejmě subjektivní, ale) typicky nastává někde plusmínus kolem dvou promile.

 8. L.C.:
  Myslím že léky na spaní a benzendiazepiny patří mezi látky narušující pozornost. Takže při nehodě je to průšvih.

  Na spaní zkuste melatonin (kupte přes internet, u nás není volně prodejný, jako každá přírodní látka která nemá vedlejší účinky a narušuje tak kšefty farmaceutických firem), ten vám nikdo neprokáže protože se v těle vyskytuje přirozeně.

  Ale ze všeho nejlepší na spaní je nějaká jednoduchá meditace na sklidnění a vypnutí mozku. Prakticky jakákoliv. Třeba z jógy. Jedna z nejjednodušších je Zazen. Jestli s meditacemi nemáte žádné zkušenosti (což asi nemáte když potřebujete rivotril), tak ze začátku choďte k někomu zkušenému, kdo to umí, jde to pak rychleji než když si ty chyby vychytáváte sám svépomocí.

  Je ještě jedna rychlá metoda jak pomocí soustředění mysli na „nic“ během pár minut mozek doslova vypnout. Ale tu nedoporučuju, 20 min meditace je přirozenější a pro psychiku zdravější.

  1. Univerzalni recept to asi neni, ale na me a manzelku zabira kniha v posteli nebo nejaky oblibeny serial, ktery zname jako sve boty (Halo Halo). Ja usinam pri uvodnich titulcich, manzelka nekdy v polovine epizody :)

 9. Je fascinující vidět, jak čím větší svině ve státním aparátu, tím více článků o zlých občanech. Začíná to čím dál víc připomínat 80. léta, rozmazané obličeje chartistů v Televizních novinách, kteří se kají a přiznávají svůj podlý záměr rozvracet spravedlivé socialistické uspořádání. Čím víc bylo „tam venku“ jasné, že to jde (z pohledu systému) do prdele, tím víc systém masíroval masy a přitvrzoval represi, aby byl masírka výživnější. Nejde o nic divného a nejsem tím překvapen, jen je to zajímavé sledovat i sledovat užitečné idioty a různé další hlupce, např. toho soudruha, co vyplodil článek pro Svět motorů. Podobných zmrdů je v médiích více, před lety například šlo zcela do háje autorevue.cz, na kterém se vyměnil šéfredaktor a ten nový sepisoval jeden článek za druhým, ve kterém velebil buzerační aparát a kritizoval různé „úskoky“, „výmluvy“ a „mezery v zákonech“ apod.

  1. A jak si mám vysvětlit obrovský nárůst „dokumentárních“ pořadů o III.říši, zrovna teď jede na Zoomu pořad o vzniku SS a Himmlerovi – a čím dál víc se vytrácí ten kritický podtón, který obvykle tyhle pořady vždycky obsahovaly. Místy mám pocit, jakoby režisér/scénárista/dramaturg dotyčné záležitosti fandil, nebo jak to nazvat. Nepřijde Vám tohle a zrovna teďka divný? Měli na vylíčení pravé podstaty III.říše i vysvětlení okolností jejího vzniku mnoho desetiletí. Čím to je, že si už asi od roku 2016 vyzobávají jednotlivá témata /třeba Luftwaffe, Kriegsmarine..etc, teď zrovna SS/ a rozvádějí to do takových detailů a s takovými podrobnostmi, až je mi to podezřelý. V minulosti údajně každý takový film či dokument musel projít složitým kolečkem ověřování historiky a jánevímkým, jestli tam není něco závadnýho, co by nedejbože mohlo vypadat, jakože „za Hitlera bylo líp“ – Mně dneska přijde, že třetí říše znovu přichází na přetřes a začíná se probírat, co přesně bylo dobře a co špatně. Nebo jsem to pochopil špatně?

   1. Pochopils to zcela spravne. Tak, jako se vraceji modni trendy do hader, protoze neni vymyslet co novyho a ne vsechno stary stalo a prd, tak uplne stejne politika saha do starych zasob. Muselo se pockat, az vyhnije generace, ktera to zazila. Az na par svetlych vyjimek uz dneska posledni svetovou valku nikdo nepamatuje. Pamatuje jen vypraveni rodicu a nebo masirku ve skole. Soucasna generace ’89+ uz nema zkusenost ani s valkou, ani s bolseviky. Proste doba dozrala na remake starych levicackych flaku. Blby na tom hlavne je to, ze kazda nova revize neceho stareho je jeste horsi a vychcanejsi. Takze zatimco jeste za druhe valky aspon trosku bylo jasne, kdo ze jsou ti spatni, tak dneska uz je to fakt tezky poznat.

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017