Jak jsem se stal Realistou - zpět na článek

komentářů 146

 1. Může mi prosím někdo vysvětlit co vlastně pan Robejšek zamýšlí?

  1. Uspet ve volbach a zastavit Andreje – coz se hezky kryje se zajmem jejich sponzora, kterej ma z Andreje vitr.

   1. S tím by se dalo pracovat. Nakonec prohrajou všichni.

   2. andreje zastavej akorat tak, ze mu seberou volice. V tom pripade ovsem nelze uvazovat o nejakem byt jen okrajove pravicovem programu.

    1. Pravicoveho tam zas tolik nemaji, sami rikaj ze pravice-levice je prezitek. Povinna vojna, zjednoduseni dani, vystavba infrastruktury. Nepritel je urednik, neziskovky, eu. proste to zaridime verze 2.0. Kdyz se k tomu prida par plakatu andreje s capim hnizem na hlave a rozviri se EET, nevidim duvod, proc by mu nemeli vzit nejake hlasy.

     1. „sami rikaj ze pravice-levice je prezitek“ – tohle říkají často hlavně levičáci :)

      1. S ohledem na to, že to tam je akorát samej socan, komouš, fašista, jenom támhle dva socani vedle sebe, tak se dá s trochou nadsázky říct, že cokoli co kdo říká říkají hlavně levičáci, a docela dobře se trefíte ;-)

       1. Přesně tak. Naposledy do voleb kandidovalo 88 politických stran a hnutí, a kyž jsem počítal strany, které nebyly programově socialistické (fašismus chápu jako umírněnou formu socialismu, komunismus jako radikální socialismus), tak jich zbylo asi 15 s celkovým součtem cca 150 000 voličů.
        Tedy lidé mimo socialistické myšlení mohou akorát tak založit někde nějaký skanzen…

        1. Taky si myslím, že Bába nebude tříštit síly kvůli řešení vyřešeného.

   3. No já teda nevím, ale podle toho, jak se na iDěsu objevily veskrze pozitivní a oslavné články na Robejška, tak bych soudil, že jeho sponzorem je spíše Bureš. Ten koneckonců kdysi projevil zájem i o sponzorování Svobodných, ale Mach ho poslal do recta, že na jeho podmínky rozhodně nepřistoupí a že není na koupi (což Bureše nasralo a od té doby proti Svobodnejm tak jede).
    Tady by to velice logicky zapadalo dohromady. Bureš je pomstychtivý, zákeřný a nikdy nezapomíná.
    Vyrobení konkurence Svobodným, která by je mohla na hlasech oslabit, by mu bylo velmi podobné!

    1. Myslím si, že se Babiš může Machovi a jeho Svobodným leda tak smát. Svobodní nepředstavují pro Babiše žádné ohrožení, protože pokud vím, Svobodné naposledy volilo cca 38 000 lidí, což představuje jen velmi malou část Babišových zaměstnanců…

     1. Ano, tohle přesně říkal Babiš krátce poté, co ho Mach poslal do recta.
      Safraporte, neměl jste kdysi dávno přezdívku „Bureš“?

      1. Proboha, tohle vidí i slepej. A to píšu jako někdo, kdo ty Svobodné furt … zcela marně a zbytečně … volí.

       1. Ano, ve volbách 2010 měli skutečně jen těch 38tisíc hlasů, nicméně o tři roky později to již bylo přes 122tisíc hlasů. To si nemyslím, že by to měl být „zanedbatelný nárůst“… Zejména když si kampaň hradí ze svých vlastních skromných zdrojů a jdou proti médiím a podplaceným průzkumům.

   4. Toto je nesmysl. Tam panuje nějaká shoda. A proč? Protože Babiš poslední dobou jede svoji agitku na stránkách a webu Deníku, který patří Pentě. Kdyby Penta nechtěla, tak se tam prostě neobjeví. To samé velkoprezentace Robejška na iDnes, když tohle „jako“ založil. Takže si navzájem dělají promo. Vzhledem k tomu, že Babiš loví už jen voliče KSČM a případně ČSSD a Robejšek mezi voliči ODS a TOP09, tak je ta rovnice jasná…

    1. Link na tu agitku Babiše? Link na velkoprezentaci Robejška na iDnes?

     1. chjo, tady nějakých 20+ odkazů přímo na iDěs.

       1. Chtěl jsem tu velkoprezentaci, ne jen normální články, které jsou všude.

        1. Tohle nejsou normální články v případě, že se jedná o zcela neznámou a čerstvě založenou stranu. Četl jste to? Ten nadšený tón z článků? Na Babišově médiu?

     2. Nebudu vám zde rozepisovat socdemo Deníku, a které voličské skupině byl určen, ale tento článek měl Deník jako první. http://www.denik.cz/z_domova/penize-na-dluhopisy-agrofertu-sly-z-babisova-uctu-v-unicredit-bank-20170219.html

      Tak jak je text psaný, tak straní Babišovi. Věta: Babiš vrací Sobotkovi úder a podobně laděné formulace jsou snad každému jasné.

      Z Deníku citovala ostatní média. Takto existuje více exkluzivních rozhovorů, které jsou určeny voličům nebo potencionálním voličům Babiše.

      Anodnes si prohledejte sám.

      Ještě si vás dovolním upozornit na Právo, které také nekrticky opěvuje Babiše. Čest vyjímkám za řad komentátorů. Tam je to vykoupeno za státní inzerci, protože by jinak už musel pan Porybný zavřít krám.

      1. Díky, zajímavé.

 2. Politická divize Penty. Nic zajímavého…

 3. Podle toho, co jsem mel sanci slyest par proslovu pana Robejska, tak to je uplne stejnej socialista, jako vsichni ostatni.
  Akorat ze jako potira nejake konkretni picoviny, no okamzite by chtel zavadet uplne jine.
  Samozrejme s nejlepsim umyslem. Narod nade vse. A tak… Dobroser klasickeho format.

  1. Z toho, co jsem o nem i od nej slysel jeste pred zalozenim strany bych ho rozhodne jako dobrosera nehodnotil. Takhle nejak si ja predstavuju to politicke „mensi zlo“. Ze se za nasich zivotu volbama zrusi stat je naproste sci-fi. To co hlasa tahle partaj je takove maximum mozneho, co muze mit i nejake zajimave mnozstvi volicu.

   Maj know how, maj prachy z Penty, treba neco ve volbach uberou buresovi.

  2. Robejšek je ekonomicky klasický keynesiánec. Ale ve straně má Kohouta, který už tuto mantru zahodil.

   1. Z hlediska „vedení státu“ je toto zaměření úplně šumafuk. V parlamentu se řeší fakt jiné věci.

    1. Nerozumím. Např. toto má vliv na daňové zákony apod. a to se v parlamentu řeší.

     1. Čechy netrápí daně. Čechy trápí neskutečně korupční prostředí, kdy se značná část daní prostě rozkrade. Notnou měrou je to i před platy politiků, resp. jejich spolustraníků, kteří vůbec nic neumí, nedělají, jen berou peníze za členství ve správní radě toho či onoho, či jsou sedmnáctým náměstkem a poradcem ouřadu, který by měl být soběstačný. Na to jsou zákony krčítké, jde o morálku.

 4. Když byli Svobodní „noví“, tak se taky jevili, jak mají tah na branku a podobně.

  1. Tak to ani náhodou. Vždy byli takoví uťápnutí, vždy v defenzívě, jediný kdo byl trochu vidět byl Mach a pak blog Matějky na iDnes. Vždyť mají i vykastrované logo.

 5. Přeji Vám hodně štěstí. Remcalů je u nás požehnaně, ale něco zkusit změnit, riskovat čas, peníze i dobré jméno, to už je horší.
  Na závěr jste chtěl názor, budu citovat jednoho židovského obchodníka, jehož slova jsou bohužel platná tisíc let:
  „Slované jsou vcelku odvážní a stateční a kdyby nebyli roztříštění na množství kmenů a oddělených skupin, žádný národ by je nezdolal silou.“

  1. no že bych se chtěl spojovat zrovna pod panslovanskou vlajkou, to mě ani nehne. Ale pokud to bylo míněno jako metafora na českou pravici, tak ta mi taky už nějakej čas připomíná kreslenej vtip z xkcd: https://xkcd.com/927/

   1. Samozřejmě žádný vyčichlý panslavismus. Co platilo pro Slovany v 10. století bohužel platí i pro Čechy v 21. století. Moc náčelníků, málo indiánů.

 6. To je vtip? Strana, co nechce okamžitě opustit EU je pravicová? Strana, co chce zavést povinnou vojnu je pravicová?

  You keep using that word. I don’t think it means what you think it means.

  1. Je typická konzervativní. Ono pravice byla původně se svobodou jednotlivce dost na štíru.

   1. Však krajní pravice byli svého času monarchisté :-))

   2. ale furt ty snahy nějak ohýbat definice

    už mě to nebaví

    ta strana prostě není pravice

    není to alternativa ke svobodných

    není to menší zlo

    není to žádná „pragmatická volba“

    nejvyšší čas si přiznat pravdu

    1. Neříkal jsem, že je pravice. Ono je to zajímavé, Robejšek je dle všeho, co jsem od něj slyšel a četl typický konzervativní levičák, viz např. Le Pen, ovšm má tam Kohouta, který je jeden z mála pravicovějších ekonomů u nás.

 7. Stránky plné obecných žvástů, aleněco konkrétního se tam hledá těžko. Ale najít se dá http://bydleni.idnes.cz/drevostavba-pasivni-dum-stavba-rodinneho-domu-fqn-/stavba.aspx?c=A170228_144224_stavba_web

  „Nedílnou součástí našeho konceptu bezpečnosti je zavedení povinného tříměsíčního vojenského výcviku pro mladé muže a dobrovolného pro ženy.“ a „Absolventi základního vojenského výcviku budou výlučně určeni pro vojska územní obrany s využitelností pouze na území České republiky. Jejich nasazení by přicházelo v úvahu nejen v případě napadení naší země, ale i v případě nutnosti posílit střežení důležitých objektů, nutnosti dočasně uzavřít hranice, mimořádných rozsáhlých katastrof, masivních teroristických útoků a podobných scénářů, kterých jsme doposud naštěstí byli ušetřeni, ale které v budoucnu velmi vážně hrozí. “

  Takže super, až někde v prdelákově naprší, tak bude mít stát hromadu nevolníků na házení lopatou. Jojo, vyseru se na firmu, na zabezpečení svého majetku a rodiny a budu muset někam na druhou stranu republiky tahat větve a odhazovat bláto u lidí, kteří si postavili baráky u řeky, protože tam byly levný pozemky. Nasrat.

  1. Co je tak špatného na švýcarském modelu?

   1. Nejsou jediní kdo uvažuje o vojenské službě. Paradox je že na jednu stranu nám nechtějí dovolit nosit zbraně a na druhou by nás hnalo na vojnu.

    1. Realisté nám taky chtějí sebrat zbraně? Já jen, abych byl v obraze…

     1. Myslím politiky obecně. Od realistů jsem nic takového nezaznamenal.

   2. Treba, ze nejsem Svycar a CR neni Svycarsko. Zrovna nahore jsem napsal jednu z veci, ktera mi vadi, nevolnictvi bylo zruseno a nelibi se mi jeho opetovne zavedeni. Nestudoval jsem, nepodnikam a neplatim furt hromadu penez statu abych jim delal ukrajince az si vrchnost vzpomene.

   3. Že by jej realizovali české „gumy“. Pokud jde o mne, nikdy více.

  2. Jste si jistý tím odkazem na iDNES?

   1. Jisty to ano, hnusnej barak, samozrejme je ten odkaz spatne.

    http://www.realiste.cz/WP_NEWS?opendocument&ID=362ABD0DD182CBD0C12580B2007101F2

    Tak snad uz spravne.

    1. Zajimave, ten prvni odkaz mi coby program prisel vyrazne rosumnejsi.

     1. Já jak blbec prohížel ty fotky, jestli ta škatule stojí u vody a kde jsou ty naplavený větve, hledaje souvislost. :-)

      1. Jste duverivej a k tomu dukladnej, coz obnasi jiste naklady. :)
       Ja to mam naopak. Ja si hned rekl: kokot. Vidite, a vono ne. Von omyl.

       1. Ověření muselo být důkladné. :-)
        Pak jsem došel k závěru, že chyba byla v Ctrl+C, Ctrl+V a začal přemýšlet, jak reagoval příjemce komentu o hnusným baráku s linkem na Realisty. Ještě zajímavější mohlo být, pokud by ta záměna linků byla propracovanější a připomínala akci kulový blesk.

 8. Zajímavý názor. Já jsem viděl videí Realistů pár a tak impotentní počiny, aby člověk pohledal. Zaujalo mě to zhruba stejně jako zrnění televize. Já jsem sice pravicový, ale konzerva nejsem, takže pro absenci jakékoliv liberální pravicové strany v ČR budu holt muset zůstat doma.

  Btw konzervativní pravičáci jsou stejně občas vtipní. Méně regulací, chceme svobodné podnikání! A ty? Ty padej na vojnu, šmejde, ať se naučíš poslouchat!:D (ne že by to chtěl každý konzervativní pravičák, ale dost často to tak vídám)

  1. Ze zkušenosti, ta povinná vojna má největší podporu u konzervativních pravičáků 40+, kde už je slušná jistota, že je osobně nikdo nepovolá.

   1. Stejná zkušenost.:)))

    1. Asi málokdo v těchto diskusích je konservativnější a pravicovější, než kupříkladu já. Znám pár dalších, s nimiž se shodnu; a leckteří jsme skutečně 40+. Ani jeden jediný z nás nepodporuje takovou donebevolající levičáckou a radikální hovadinu, jakou je povinná vojna.

     Obávám se, že propadáš klasickému failu „ten, kdo se prohlašuje za konservativního pravičáka, skutečně je konservativním pravičákem“ (případně „kdo se prohlašuje za anarchistu, skutečně je anarchistou“, případně „kdo se prohlašuje za liberála, skutečně je liberálem“ atd.) Tragický omyl.

     1. Tak ono samozřejmě pak ještě záleží, jestli je člověk voluntarista. Jestli je to konzerva, ale nikomu to nenutí, je to v pořádku (stejně tak levičák voluntarista by byl ok). Jenže kolik takových lidí existuje?

      1. Já bych řekl, že spousty…

      2. Pocitam, ze tady spis melo jit o voluntaryistu, neni-liz?
       Voluntarista je potencialne nebezpecnej v libovolne edici. A ze jich je, oh yeahyeah…

   2. Já jsem proti povinné presenční službě. U všeobecné branné povinnosti to ale nevidím úplně jednoznačně: z představy odvedenecké armády nejsem vůbec nadšen z principiálních důvodů (jsou to v podstatě nucené práce), ale vidím jeden velmi zásadní argument pro ni – a už jsem ho tu vícekrát zmiňoval. Odvedenecká armáda je o něco imunnější proti velkému zneužití vedením státu.

    Představ si, že vedení státu rupne v kouli víc než tomu současnému a rozhodne se nasadit armádu proti vlastním občanům. Já osobně budu v takové chvíli výrazně raději, když tu armádu budou tvořit proti své vůli naverbovaní OCové, Urzové apod. než když se bude skládat z polodebilních svalovců, kteří se už už třesou do nějaké akce a které do armády vzali mj. proto, že jim v psychotestech nevyšla moc vysoká inteligence a míra nezávislosti a naopak skórovali dobře v kategorii „respektování autorit“. Jako námět k zamyšlení si dovoluji předložit to, že i náckové a komunisti, jakkoli měli k disposici obrovské odvedenecké armády, pro represe proti vlastnímu obyvatelstvu až na naprosté výjimky používali jednotky profesionální/dobrovolnické (SS, NKVD…).

    1. TO budeš z naší armády dost smutnej, voni totiž taky někde bydlej(a když jsou ve službě, tak logicky nejsou u rodiny a blbí většinou nejsou(a ti, jenž jsou – např. Hradní stráž – jsou zase nepoužitelní)), voni jsou to kolikrát solidní vlastenci a voni by na to z velké části reálně mrdali. Formálně by tam samozřejmě byli, protože rozkaz.

     Reálné užití armády k potlačení občanských nepokojů je u nás mizivé a i velení to ví. Ono těch nabušených svalomozků tam zase tolik není, bohužel.

     A pořád se bavme o tom, že nejsou lidi. Naše výjezdní bojové jednotky jsou pod stavem, naše elitní jednotky jsou pod stavem(pravda, o tý mediálně slavný nemocnici nemám tušení, ale třeba 601. by nabírala, kdyby měla koho) a to obě tyto sekce armády vyžírají lidi tomu zbytku, který je díky tomu skoro paralyzován(většinou mají 50% obsazenost +-)

     To jsou takový ty zprávy, které se na veřejnosti moc neříkají :)

     1. Nabídka x Poptávka

      1. Zájem je, ale řekněme, že naše armáda má jedny z nejpřísnějších přijímacích testů =) Ono to pomáhá šetřit peníze. Je to takový status quo, který AČR vyhovuje. Může brečet, že nejsou lidi a přitom je nemusí platit, protože na to nemá.

   3. Opatrně, některé konzervy 40+ bych to mohly vzít osobně :-D

 9. Mám takový jeden nápad. Napadlo mě to, když jsem ten článek schvaloval předtím, než se objevil na webu.

  Hlavní nevýhodou článku je absence fakt o Realistech. Autorův postoj je tam vypodobněn dostatečně.

  Máme tady několik témat, které procházejí tímto webem napříč. Zbraně, dopravní právo, elektromobilita, svoboda podnikání, EET, daně, informační technologie, big brother. Když každý diskutující vyhlásí na 1 den diskusní dietu a napíše v takto uspořeném čase Realistům, jaký je jejich postoj k některé z uvedených otázek, a pak mi odpověď přepošle nebo se v diskusi s ostatními o tento poznatek podělí, získáme celkem ucelený pohled. Jdete do toho?

  1. Realisty jsem kontaktoval, odpoved poslu na mail prispevku.
   Ma odpoved, z informaci co mam, hlavne od p. Robejska, z jeho prednasek, textu a rozhovoru, +- 2 roky zpet az do soucasnosti:
   – snaha zapojit lidi do rozhodovani (vzor Svycarsky model)
   – povinna 3-mesicni vojna – snaha naucit lidi se o sebe postarat v krizovych situacich, ne cekat az nekdo dojede. Navic, je zduraznovano, ze by sa ta „vojna“ mela lidem „osladit“ v podobe bonusu/motivaci jako zbrojak, ridicak, …

   Celkove, muj pohled je: snaha prevest zodpovednost za svuj zivot zpet na lidi.
   Mozna budu zklaman, ale risknu to.

   1. Aha, kdyz tedy osamostatneni se, nauceni se chovani v krizovych situacich, prijmuti odpovednosti za sebe, tak pro vsechny. A kdyz vsechny, tak myslim vsechny: Muze, zeny, stary, mlady, zdravy, postizeny. Nebo snad ja to potrebuju, ackoliv to zvladam a moje zena, princezna na hrasku, ktera nevleze do mistnosti, kde je pavouk,ne?

    A i kdybych byl takovej naivni vul a uveril, ze je toto fakt tim zamerem, tak furt nechapu, jak mi k tomu pomuze drhnuti hajzlu zubnim kartackem nebo celej den v louzi delat „K zemi! Vztyk!“

    1. Jestli není nedorozumění v definici „vojny“. Ta, kterou jsme znali, když byla povinná, byla zhusta drhnutím hajzlů zubním kartáčkem a výcvikem k omrdání čehokoliv. Ta, která by možná nebyla zcela neužitečná nyní (i když 3 metry a pro fšecky povinně je pro mě ještě pořád moc), je právě ta orientace v krizových situacích, manipulace se zbraní, basic survival guidance…
     Já jsem absík, takže nějakou představu o koncentrované vojně mám. Jsem ale taky civilkář, takže skutečnou vojnu znám pouze ze závěrečného soustředění u útvaru (kolik to tenkrát bylo – 6 týdnů?).
     Ad „Nebo snad ja to potrebuju, ackoliv to zvladam“ – čistě obecně: není od věci to posunout z pozice „já si myslím, že to zvládám“ do pozice „vypadá to, že to fakt zvládá“. Znám pár lidí, kteří uměli řídit, nž dostali ŘP, pracovat se zbraní, než dostali ZP… nebo si to aspoň mysleli…

     1. Kdo se chce naučit přežívání, ať se dá k trampům nebo si zaplatí komerční kurs. Hnát někoho do podobných věcí povinně je nesmysl. Podobně manipulace se zbraní atd.

      Armádou pořádané kursy obsluhy těžší techniky mohou dávat smysl, ale zase nedává smysl na ně nahánět někoho proti jeho vůli – takový se tam bude nudit, otravovat ostatní…

      1. Hehe, já se tomu docela směju, protože Realisté očividně o naší armádě ví hovno, epický kouřící zakroucený hovno.

       Takže:
       0) Je důležité si uvědomit, že největším výcvikovým střediskem je Vyškov. Ten současně slouží jako odkladiště debilů(tito cvičí brance). Současně budoucí velitelská pozice MUSÍ(!!!) projít jako výcvikový instruktor ve Vyškově. Což je myšlnka výborná – je nutné budoucího velitele naučit vysvětlování a vedení. Potud dobrý. Problém je, že pak budoucí velitel družstva ostrahy objektu učí práci s mapou. Což dopadne tak, že když tam není někdo s navigací, případně nějaký škaut/tramp, tak se ztratí.
       1) Největší nebezpečí na střelnici představuje voják, který nikdy nebyl nasazen, případně není z nějaké jednotky, kde na tohle dbají(např. Prostějov). Např. lidé z Hradní stráže(tolik jednotka vedená u armády jako elitní) jsou obecným ohrožením, těm lidem nepatří do ruky ani násada na smeták.
       2) Shrneme si, jak si někteří velitelé představují přežití v přírodě. Například tak, že jezdí kontrolovat, jestli si po vojáci čistí boty každé ráno na bojovém cvičení v přírodě(ano, OPRAVDU existují nadřízení, kteří toto kontrolují). Ideální „fuck off“ odpověď je ta, že ve výstrojáku není ani kartáč na obuv, ani krém(což je většinou pravda).
       3) Naše nejelitnější jednotka – 601. – nenosí prakticky nic z české výstroje. Naposledy byl můj známý pochválen jistým papalášem na návštěvě, že by mohl být vzorem pro AČR. Toho času na sobě měl DPM Goretex, obuv Meindl a vestu od „už nevím koho“ :) Nic z toho nebylo „mečíkové“(znak armádní výstroje). Což mi připomíná, že nadřízení v AČR nerozeznají DPM(bristký maskovací vzor) od Vz.95(našeho). Já jsem amatér, pletu si je, jsou si kurevsky podobné. Jenže já se tím, doprdele práce, neživím!
       4) Valná část vojáků je neschopná s mapou. Což není problém, velitel stráže musí umět najít plot, velitel PVOS musí umět nají červenej čudlík. Jenže i tito lidé si musí své velitelské schopnosti trénovat výcvikem nováčků ve Vyškově. No a co vás asi naučí člověk, kterej se ztratí po cestě na hajzl? Že s mapou a buzolou se ztratíte lépe na sever =)
       5) Absolutní absence výcviku pro přežití graduje třeba zeleným myšlením. Např. přijde rozkaz k obnově zkušeností s přespáním ve velmi chladném prostředí. A tak se milým vojákům vydají letní spacáky, letní stany(takové ty velké jednotkové) a pošleme je do mrazů. Když pak přijede posádkové velení zkontrolovat rozkaz, tak to celý stornují a debila, který to takto provedl, zprcají na 3 doby před nastoupenými zmrzlíky, kteří tímto roztají. Zimní spacáky by vojáci mohli poškodit, jsou drahé, proto jsme jim je nevydali.

       Eh, dalo by se pokračovat, ale bohužel naše armáda má mnoho problémů a zrovna kvalita AČR jako kurzu pro přežití se liší jednotka od jednotky a dokonce družstvo od družstva. Rozhodně bych to nedoporučoval. Většinou se člověk nic nového nenaučí a pokud tam přijde člověk nepřipravený, může ho to stát život. On totiž posádkový šaman kolikrát předvádí opravdová zvěrstva(a zrovna některé historky z Vyškova mají hustej rozměr – např. naprosto učebnicová reakce na kousnutí klíštětem s horečkami byla léčena Fenistil gelem, naštěstí dotyčnej měl dost rozumu, aby s tím šel na pohotovost).

       To jen k dokreslení stavu.

       Do armády na kurs přežití :D Jedině na kurs, jak přežít zelený mozky =)

       1. Na druhou stranu pokud navigaci učí, člověk, který nenajde vlastní zadek, dává to brancům naději na opravdické survival dobrodružství. Bez tohoto speciálního kurzu to totiž v zemi, kde do hodiny chůze libovolným směrem dojdu do hospody člověk nezažije.
        I v těch otevřenejch Brdech dá práci netrefit vesnici a zůstat v lese a o přežití by tam šlo leda by si člověk na běžkách zlomil nohu a neměl mobil.

        1. V bývalém VVP to zrovna taková prdel není, pokud tedy nezapracovali na pokrytí. Dva roky zpátky byl signál jenom na kopcích. Rozsekat se tam někde mimo silnici je věc, kterou by člověk absolvovat nechtěl ani s mobilem. Osobně jsem si s sebou bral věci, abych případnou noc přežil.

        2. Tak určitě, já se na to dívám dost podobně. Ale pokud se bavíme o učení, tak naše armáda je na survival značně nevhodná. Resp. takhle, je vhodná na praktické otestování předem naučených znalostí :-)

         Třeba Libavá je na takové testování výborně vhodná a armáda tam ty lidi bere docela pravidelně.

         A tím to padlo.

         1. Ono i v tak nevinném terénu, jako je Javořice a okolí minimálně bývávalo dost nepokrytých prostor. Proto (v letech, kdy tam byl sníh), pokud jsem jel na běžky sólo mimo nějaký atraktivní čas, balil jsem do batohu žárák a jednu teplou vrstvu navíc. Jistě, že by člověka někdo začal hledat, nebo by to na Meresejva asi dal někam na signál, ale pokud by nedoplazil ne, tak by si nějakou tu hoďku počkat mohl. Romantický šeřící se zasněžený les a příjemných mínus pět se pak propocenému běžkaři v lehké bundě může jevit velmi nepříjemně.

          1. Pokud jste měl „žárák“, tedy generátor žáru, pak Vám nemohla býti zima v žádném případě. ;-)

          2. Dootvoru, když on tam to d nikdo, koho znám, ani nevyslovuje.

          3. Písmena „D“ se v onom slově vysloviti nedá, neb je v něm „Ď“. Že jo, Matyáši…

          4. Žádám o zastřelení.

   2. naučit se někoho o sebe postarat tak, že něco zavedu povinně, je oxymoron

    1. Oxy neoxy, u tedlencte vety mi vychladlo kafe.

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017