Gitler Kaput!

Featured Image

Naposledy jsem Vás informoval o seriálu It’s Always Sunny in Philadelphia (IASP), dnes mám pro Vás bonbónek v podobě absurdní komedie Gitler Kaput!. Pokud se Vám stýská po tehdy novátorských parodiích typu Bláznivá střela, Agent WC40 apod., toto bude šálek Vašeho téé, viz. jedna hláška z mnoha: “To je omyl! Nejsem partyzán, já jen hraji v partyzánském orchestru na cembalo!”.

Jedná se podle mě o naprosto úchvatnou parodii, tento film, podobně jako seriál IASP, nevzniknul v EU a možná právě proto je tak zajímavý a zábavný. Je to parodie na rádoby heorické a přitom mnohdy přiblblé filmy a seriály glorifikující „ty správné“ v různých válkách. Tento film si dělá prču z Němců i Rusů ve 2. světové, údajně jde o parodii na seriál „Sedmnáct zastavení jara“ z roku 1973, je třeba vyzdvihnout, že je to film ruský a opakuji neskutečně srandovní.

Gitler Kaput! je příběh o SS Standartenführerovi Schurenbergovi, který je jedním z nejbližších spolupracovníků Hitlera (geniální skeč s Hitlerem šňupajícím kokain si asi stejně jako já pustíte víckrát za sebou) a přitom je Shurenberg vlastním jménem Osečkin a je supertajným ruským špionem, což se dozvíte hned na začátku filmu, kdy jej kontrolují němečtí vojenští dopraváci či co a omylem jim vydá ruský špionský pas, který po cca 5sec. bleskurychle prohodí za pas SS s pár dolary navíc :-)

Od kontroly Shurenberg odjíždí ve svém Mercedesu z roku cca 1930 na hliníkáčích a s modrými neony pod autem. Ve filmu se dále setkáme třeba s homosexuálním Bormanem, který má pod uniformou košilečku s palmičkami a při hajlování hladí Hitlera po vláscích, když kolem něj projde, dále je zde úžasná scéna z generálního SS štábu, kde se ruský špion „Shurenberg“ setkává s US supertajným agentem „50 bundes šilinkem“, samozřejmě afroameričanem s baseballovou čepicí s kšiltem dozadu.

Třetí říše je dotažena do zajímavých detailů, například z SS počítače (rok 1944?) lze krást data pomocí speciálního USB „klacku“, mají taky SS kopírku atd. Film obsahuje mnoho narážek na různá filmová díla a je geniálně doplněn ruskou hudbou, především ruským hip-hopem a velice komická je pasáž, kdy SS elita a celý klub, kde se koná závod v profi heilhitlerování, paří a tančí na německou verzi ruské písně Kalinka. Těch hudebních srand je tam samozřejmě více, třeba aktuální hit ve stylu třicátých let apod.

Opět na Vás apeluji, protože samozřejmě v EU něco tak svobodomyslného nelze tolerovat a tedy asi ani oficiálně sehnat, podívejte se na tento film, dokud to vůbec jde.

Pár komentářů:
– „NinadeL: I bez zvuku lepší jak Pancharti. A se zvukem nedozírné.“
– „Rosana: No hustý meganářez, i přesto, že neumím rusky, tak jsem učůrávala smíchy. Oceňuji detaily a stylizaci filmu, odvahu dělat si legraci z Hitlera a suprovou hudbu.“
– „zina11111111 from LA: I haven’t laughed so much in ages… the director is brilliant“

Neočekávejte ságu nabitou emocemi a historickou „pravdou“ s „hrdiny“, je to film, u kterého se dá úplně vypnout a užívat si lekce ruské tvorby, tisíckrát znásobenou, pokud se trefí do Vašeho oblíbeného žánru.

Osobně ještě ujíždím na těchto filmech:
triologie Mad Max :-)
Trainspoting
2 blbouni v Paříži
Bronson
triologie Moji přátelé
nový Sherlock Holmes
Spaceballs
nový Sweeney Todd
Young Einstein
Duna
Dvanáct opic
Pulp Fiction
Matrix
Podfu(c)k
Spalovač mrtvol
Kulový blesk
Leon
Vesničko má středisková
Amerika
Život Briana
Kult hákového kříže
Memento
Vesmírná odysea
Brazil
Strach a hnus v Las Vegas
Tideland
Slavnosti sněženek
Postřižiny
Dobrý voják Švejk

A jací jsou Vaši filmoví favorité?


26.09.2010 Mad_Max

12345 (Zatím nikdo nehlasoval)
181x přečteno
Updatováno: 27.11.2015 — 23:58
D-FENS © 2017
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!