Do Drägeru fuč – papíry fuč III - zpět na článek

komentářů 55

 1. S tou datovkou bych byl opatrný. Když pominu fakt, že úřady si s ní mnohdy vytřou prdel a stejně pošlou vyrozumění poštou, tak Vám to zároveň přidá pár povinností, např. daňové přiznání již nemůžete (pod hrozbou pokuty) odevzdávat v papírové podobě atd.

  1. S datovkou vysírat nemohou, pokud jsi papírové lejstro nepřevzal, četl jsem na to i nějaký judikát. A co se týče daňového přiznání, jsou datovky dvě. Jedna je datovka pro FO a druhá pro OSVČ. Daňové přiznání podáváš jako OSVČ, přestupky s ouřadama řešíš jako FO.

   1. Daňové přiznání ale za určitých okolností podávají i nepodnikající fyzické osoby, takže se to týká všech.

   2. Vysírat mohou, respektive tím porušují zákon, ale to Vám v autorově případě moc nepomůže, když se pak budete soudit. Nemluvím o daňovém přiznání pro OSVČ, ale podávám si každý rok daňové přiznání sám – pokud bych datovku měl, tak musím elektronicky. To samé platí např. pro přiznání k dani z nemovitosti.

    1. S tím daňovým přiznáním OK. Ale s tím uplatněním fikce doručení to tak je. A soud to musí vzít potaz, protože stát tím prokazatelně porušil zákon. Viz. http://www.epravo.cz/top/clanky/mohou-organy-verejne-moci-ucinne-dorucovat-postou-kdyz-jim-zakon-uklada-povinnost-dorucovat-prostrednictvim-datovych-schranek-79800.html

     1. Ano, úřad sice porušil zákon, ale domáhat spravedlnosti se budete další měsíce až roky. Nevyplatí se na to spoléhat, viz třeba http://zpravy.idnes.cz/ombudsmanka-nespolehejte-na-datove-schranky-a-neignorujte-postu-od-uradu-1r1-/domaci.aspx?c=A150817_094734_domaci_jpl

      1. Nemáte pravdu. Vámi uvedený příklad je o tom, že dotyčný má datovku, ale převzal papírový dopis, takže měl možnost se seznámit s obsahem dokumentu. Tzn. úřad sice porušil úřední postup, ale docílil svého cíle – seznámit adresáta s obsahem dokumentu. Ostatně je to i v tom článku: „…pochybení nemá vliv na platnost doručení a zákonnost vydaných rozhodnutí, jestliže se adresát s obsahem písemnosti seznámil.“
       Moje osobní zkušenost z Plzně je taková, že jsem zvrátil již zpravomocněné rozhodnutí, protože jsem byl povinně obesílaným účastníkem řízení, do datovky jsem nic neobdržel a úředníci uplatnili fikci doručení na papírovou zásilku, jelikož jsem ji nepřevzal (na trvalém bydlišti nebydlím).

       1. Ale já nepopírám, že je možné výsledek řízení zvrátit, ale jak dlouho Vám to bude trvat?

        1. Jedním lejstrem. Tady jsou relativně chytré úřady. Samozřejmě, pokud bych neuspěl, musel bych to řešit přes AK a soud a pak náklady nechat na nich. A pokud by mezitím došlo k nějaké škodě (ať už vůči mne nebo ostatním účastníkům řízení), tak by se to pak dalo vymáhat po úřadu.

     2. Popravde mi naprosto unika logika nekterych lidi. Poridit si datovou schranku, abych nemusel behat na postu kvuli urednim dopisum ze spravka, ale nebyt ochotny podat danove priznani pres ISDS, coz v praxi na paprie take znamena nekam dojet. Ten formular je stejny na papriove podani DAP i na to elektronicke. Vyplneni zabere cca stejne casu, takze tenhle argument mi vazne unika… Ba naopak, ja jsem za ISDS rad, protoze nez jsem datovku mel, tak jsem musel 4x rocne na bernak/postup s DPH, potom na socilaku, zdravotni pojistovnu a bernak jeste na konci roku. Takhle cele danove priznani podam od stolu z domova treba uprostred noci a nestoji to zadnou praci navic…

      1. Souhlasím. Pokud jde cokoliv podat elektronicky přes daňový portál, tak tak činím, protože mi to výrazně ulehčuje práci a šetří čas. Když kouknu do adresáře s podáními, tak jedu takto od roku 2005. A jelikož vlastním i elektronický podpis, odesílám podání rovnou bez použití datovky.

      2. Přesto takoví lidé jsou. Dle idnes za to bylo v roce 2015 uděleno 4200 pokut za 8,5 mega. Osobně bych taky neměl problém s podáváním přiznání elektronicky, ale evidentně je spoustu lidí, kterým to problém dělá. Trochu nešťastné je i mazání zpráv z DS po 90 dnech, takže je vše nutné někam dále ukládat či tisknout.

       1. At marmess 9.1.2017 v 9:44

        Trochu nešťastné je i mazání zpráv z DS po 90 dnech, takže je vše nutné někam dále ukládat či tisknout.

        Nedržet si důležitá data na vlastních prostředcích nebo nezálohované považuji za neopatrné. Jinak řečeno, zprávy z datové schránky (přijaté i odeslané) si bez výjimky stahuji, archivuji a archiv zálohuji. Objem takto zálohovaných dat je v zásadě zanedbatelný, vzhledem k tomu, že si skenuji a ukládám i důležité dokumenty, jejichž originály mám pouze v papírové podobě. Už se mi to vícekrát osvědčilo.

 2. Základní pravidla, které jsou zapotřebí dodržovat při každé kontrole ozbrojenou opicí (ať už státní nebo městskou):
  1. Neukazovat nebo, nedej Bože, vydávat ŘP z ruky
  2. Nic nepodepisovat
  3. Nekomunikovat, ale dokumentovat

  1. Prosim te, jak resis takovou tu klasickou situaci, kdyz te napriklad zastavi kvuli mereni rychlosti a reknou ono obvykle „predlozte doklady potrebne k rizeni vozidla“?
   To jim reknes, ze jim ten ridicak nedas z ruky? A jake mas zkusenosti, funguje to?

   1. Dám jim občanku (pokud to chceš vystajlovat, tak není vod věci vozit místo OP pas) a techničák. Když chce i ŘP (jakože chce), tak jsem ho zapomněl. Sice pyskujou a vyhrožujou, ale to je asi tak všechno co můžou dělat. Když mám dobrou náladu tak jim poradím ať se kouknou do databáze, že jsem držitelem ŘO. Pravda, ale je, že za rychlou jízdu mě nestavěli ani nepamatuju.

    1. Ale pokud vám za cokoli vezmou řidičák, pak z té samé databáze zase zjistí, že ho fyzicky sice máte, ale právně jste bez něj. To by pak člověk musel mít v autě ještě rušičku mobilu aby jim v antonu nefungovaly internety.

     1. To jo, ale bavíme se o situaci kdy Vám policajt zadrží ŘP (ať už oprávněně nebo neoprávněně) a správní orgán Vám ho nevydá aniž by projednal přestupek, takže klidně nebudete moci řídit až dva roky (prekluze) a to přesto, že jste nedostal pravomocné rozhodnutí (vizte Redikův příběh). Zadržení ŘP má být jen způsob jak znemožnit jízdu řidiči, který je v daný okamžik nebezpečný pro provoz, ne trestem. Že si to správní orgán a policajti vykládaj jinak a používají to jako vydírání k vymáhání výpalného je jiná věc.
      V případě, že Vám ho policajt nemůže zadržet, protože ho prostě fyzicky nemá, tak můžete řídit až do doby kdy dostanete pravomocné rozhodnutí, správní orgán prostě na Vás nemá páku, a nějaká pipi tč. na úřadě Vám může být ukradená. Může se Vám stát, že policajt bude chtít udělit blokovou pokutu (nesplnění ostatních povinností) a je už jen na Vás jestli jim to zaplatíte nebo to pošlete do správního kde si s nima vytřete zadek (materiální znak přestupku) i když na 99% se to tam nedostane.

      Pokud budete řídit bez ŘO, tak si koledujete o mařenku, a to bych fakt nedoporučoval.

      1. Já tomu asi úplně nerozumím, ale zkusím sesumírovat, co jsem pochopil:

       Jsou dvě na sobě nezávislé situace:
       1. Řidičské oprávnění buďto máte, nebo nemáte
       2. Řidičák u sebe buďto máte, nebo nemáte.

       Pokud platí, že když u sebe řidičák nemáte, přestože máte řidičské oprávnění a oni „pyskujou a vyhrožujou, ale to je asi tak všechno co můžou dělat“, pak jsem toho názoru, že je jedno, jestli ho nemáte, protože jste ho zapomněl, nebo ho nemáte, protože vám ho zadrželi. V obou případech jste pravomocně nepozbyl řidičské oprávnění.

       Pokud je to tak, kde je problém? Pokud ne, kde v mé úvaze je chyba?
       Děkuji.

       1. Já to chápu tak, že ŘO jsem nabyl absolvováním autoškoly a ŘP je toho dokladem. Tedy, pokud mi někdo ZADRŽÍ ŘP neodebral mi ŘO, o ŘO můžu přijít pouze rozhodnutím správního orgánu. Takže pokud u sebe nemám ŘP, nemůže mi ho nikdo zadržet a potom, až úřad projedná, že mě chce zbavit ŘO, bych měl ŘP odevzdat. Pokud ŘP neodevzdám, je to asi jedno, protože při každé kontrole policajt z databáze zjistí, že nemám za volantem co dělat.
        Myslím, že tady je dobře řečeno, že když mi policajt odebere ŘP a následně se bude záležitost řešit 2 roky, tak jsem 2 roky bez ŘP, tedy v hajzlu, i kdyby výsledek byl takový, že jsem vlastně nic neudělal. A přesto, že jsem nic neudělal, tak ŘP prostě nemám. Když ho nevydám k zadržení, tak se můžou úředníci 2 roky drbat mezi půlkami, ale ŘP mám a můžu jezdit.

        1. No a nieje to jedno či im ten ŘP dáš a oni ho zadržia (lebo im to príde ako dobrý vydieračský nástroj), ale tvoje ŘO nieje zadržané právomocnym rozhodnutím súdu a pri ďalšej kontrole im povieš, že si ho zabudol a oni si to overia cez systém a tam im vybehne, že tvoje ŘO je platné? Alebo jazda so zadržaný ŘP ale platným ŘO je už tiež mařenka?

         1. Úplně přesně si jistý nejsem, ale chápu to tak, že když ŘP neodevzdám na silnici a pak se událost řeší u správního orgánu, tak jezdit můžu do doby, než orgán rozhodne. O odebrání ŘO nemůže rozhodnou policajt na silnici. Právě když jim ŘP dám, tak jezdit nemůžu do doby, než orgán rozhodne, jako se to stalo autorovi článku. Otázka je, to jsem ještě nezjišťoval, jestli mi někdo může nařídit, abych ŘP odvzdal třeba druhý den…

          1. Zadržet ŘP může jen policajt (PČR, ne měšťák) a jen bezprostředně po taxativně vyjmenovaném jednání, ne za dva dny apod. Pokud by tak učinil jde jednoznačně o protiprávní jednání. Všechny další úkony jsou závislé až na pravomocném rozhodnutí správního orgánu (nebo soudu). Ještě jednou opakuji, že zadržení ŘP není sankcí (trestem).

          2. Takže ak mi guma zelená zadrží ŘP (dajme tomu oprávnene) tak do momentu pokiaľ mi súd „nezadrží“ právomocne ŘO môžem s kľudom jazdiť?

          3. Ne. Za spáchání dopravního přestupku „Řízení po zadržení řidičského průkazu na místě“ je řidičům přičítáno 7 bodů v rámci bodového systému. Tento přestupek nelze řešit v blokovém řízení udělením blokové pokuty, ale po spáchání přestupku je s řidičem zahájeno správní řízení. Ve správním řízení pak hrozí sankce 5.000 – 10.000. Za spáchání tohoto přestupku se udělí i zákaz činnosti (řízení motorových vozidel), konkrétně na 6 měs. – 1 rok.
           To, že máte zadržený ŘP se zaznamenává v registru řidičů, není to to tak závažný přestupek jako „mařenka“, ale jen vo fous.

          4. Nu, většinou ale hlídka policie, která vám přichytí při něčem „hrozném“ a zadržní vám ŘP, taknějak počítá s tím, že to auto, stojící při okraji silnice (kde vás zastavili), tam nebude věčně. Běžná praxe jest, že vám naznačí nebo dokonce řeknou, že: „mají práci ještě jide, spěchají, a vracet se rozhodně nebudou …. „. Tedy se počítá s tím, že nasednete a auto odvezete (dojedete domů). Stalo se nám to již třikrát, vždy v noci a při cca 2 – 2,5 promile.

          5. To CNN 12.1.2017 v 19:05
           Vďaka za vysvetlenie. Takže ak ma zastavia zelené gumy a ja mám podozrenie, že to so mnou nedopadne dobre tak im proste na požiadanie ten ŘP nedať a tváriť sa že som ho zabudol – oni síce budú pyskovať, ale po kontrole v databáze si overia, že mám platné ŘO a je to. Keďže im ŘP nedám tak mi ho nemôžu zadržať a ja budem jazdiť kľudne až do času kým mi správny orgán nepozastaví platnosť ŘO. OK to by som asi chápal. Ako je to ak ma zastavia ako Slováka v zahraničí – trebárs v ČR? Môžu mi zadržať ŘP, alebo nie?

          6. Mohou.
           cit.: „U řidiče, který nemá na území České republiky bydliště, trvalý pobyt nebo přechodný pobyt, zašle policie zadržený řidičský průkaz obecnímu úřadu obce s rozšířenou působností příslušnému podle místa spáchání přestupku, který jej neprodleně zašle příslušnému orgánu státu, který řidičský průkaz vydal.“

          7. P.S. pro Slováky je asi nejjednodušší udělat si na Slovensku „Mezinárodní řidičák“ a ten vozit s sebou s tím, že národní (kurva do piče som ho nechal ve vrecku tej zajebanej bundy:-)) zapomněl. Praktickou zkušenost, ale nemám.

          8. Jo, chápu. Zadržení ŘP není forma trestu, ale forma vydírání.

   2. Já bych to teoreticky udělala tak, že ukážu občanku, dejchnu, a když je vše v pořádku, tak po nějakém přehrabování řidičák zázračně najdu – hele, já si ho nezapomněla, jen byl v jiné kapse!

    1. …což by se teda dalo použít, jen když je vše v pořádku. Myslím si, že kdyby si mě měli vyhledávat v databázi, tak to schválně protáhnou minimálně o půl hodiny.

 3. Váš případ nebyl banalita, nemít 13 měsíců řidičák je totální průšvih…

  1. Byla to banalita z hlediska hrozicich sankci vuci nakladum na pravni pomoc-
   Moh jsem jim dat 3.500 a mit papiry za tri mesice zpatky.
   Kvuli tomu se pravnik nevyplati.

   Navic, jak jsem uz psal, bylo to v dobe, kdy jsem mel pomerne maly prijem, takze jsem de facto nejake penize usetril. Nedobrovolne :)

 4. Uz ste kvantifikoval aj vedlajsie relevantne naklady, okrem toho postovneho? Ako napr. 13 mesiacov taxik denne 50km tam a 50km spat v celkovej sume cca 572 tis Kc? To by im mohlo tu ich bilanciu zisku trosku (dost) nakopnut.

 5. zajímalo by mě jestli se dá něco vysoudit, jako úhrada oprávněných nákladů
  např plat řidiče po dobu 13 měsíců

  1. To pochybuji, nemusel přeci platit řidiče, ale jezdit mastnou tyčí. To by rovnou mohl chtít proplatit pronájem letadla.

   1. Prave.
    Navic se to tu uz resilo – zatim jsou na tomhle poli uspechy pomerne male a neobvykle :(
    Ja na to rozhodne nemam nervy.

   1. Ale že to šlo kurva rychle ;-).

    1. Jaký rychle? US to jen vrátil na začátek, teď se bude řešit např. výše toho odškodnění… vyhráno tedy není.

     1. Promiňte, v ironickém vyjadřování nejsem ještě úplně zběhlý.

 6. Sice mirne offtopic, ale nedalo mi to.

  V USA maji policii Protect and Serve, u nas Pomahat a Chranit.
  Vypada to, ze mame i spolecnou policejni sikanu, viz clanek zde
  Muz v Michiganu pokutovan za parkovani na sve vlastni ceste
  http://www.zerohedge.com/news/2017-01-11/land-free-michigan-man-issued-parking-ticket-his-own-driveway
  Muz z Pardubic pokutovan za totez
  http://www.nssoud.cz/files/SOUDNI_VYKON/2012/0151_9As__12_20140131080148_prevedeno.pdf

  Tim bych chtel jen podotknout, ze pokud mate vlastni pozemek a zaparkujete si na nem vlastni auto, muzete se dopustit prestupku, napriklad tim, ze v blizkosti vaseho pozemku se nachazi obytna zona, magistrat formalne oznaci vyjezdenou pesinku na vasem pozemku za „ucelovou komunikaci“, aniz by se vam to namahal sdelit a nasledne se dopustite prestupku „parkovani mimo oznacene parkoviste“. Kdybyste dale patrali, jaky verejny zajem omezujete parkovanim auta na vlastnim pozemku, tak v oduvodneni se doctete, ze obytna zona je v siroke mire vyuzivana pro pesi a hry deti a pravo deti na hry (ze to je na vasem pozemku neni relevantni) bylo omezeno tim, ze jim vase auto na vasem pozemku v jejich hrach zavazelo.

  Podepsan JUDr. Radan Malik, Nejvyssi, spravni soud, bez moznosti se odvolat.

  1. Hystericky milenial dostal pokutu a hned s tim bezel na FB. Buuuu!
   Pry o te regulaci nevedel a vsichni to delaji, dyt zije preci v Michigan-u.
   Idiot.
   1. Je spousta statu (Ohio, Illinois, Nevada, Florida, Colorado, Arizona, Kansas atd…) kde je definovano opustene motorove vozidlo „Unattended motor vehicle“ a jak postupovat (vypnout motor a vytahnout klic ze zapalovani) i vyjimky => A vehicle that is started by remote control while the ignition, transmission, and doors are locked
   Napr. tady:
   [FL] http://www.leg.state.fl.us/Statutes/index.cfm?App_mode=Display_Statute&Search_String=&URL=0300-0399/0316/Sections/0316.1975.html
   [KS] http://www.kslegislature.org/li_2012/b2011_12/statute/008_000_0000_chapter/008_015_0000_article/008_015_0073_section/008_015_0073_k/
   [PA] http://law.justia.com/codes/pennsylvania/2010/title-75/chapter-37/3701
   [NY] http://ypdcrime.com/vt/article33.htm#t1210.

   2. Moderni motory nepotrebuji zahrivani na volnobeh, jestli nechal bezet karburatorovou V8/6L sunku, tak potes koste z toho smradu
   3. Vsadim se, ze to uz priste neudela, za tech $128 ho to vyslo celkem levne
   4. V policejnim state se uz varovani nedavaji, ale primo se kasiruje

   Sikanou bych to nenazval, proste mladoch narazil na neznalost zakona – takove veci se vetsinou probiraji i v tech nejtensich priruckach k priprave na ridicskou zkousku/test.
   Neni treba tropit poplach, a srovnani s tim ceskym pripadem znacne pokulhava. To je ta prava prasarna.

   1. Taylor Trupiano, 24, of Roseville, said he left his car running in his driveway around noon on Jan. 5.
    Trupiano said he ran inside his home for around five to seven minutes to drop off groceries and pick up his girlfriend and her young son.

    “My car takes forever to warm up,” Trupiano said of the 1997 Chrysler Concorde.
    (3.3 nebo 3.5 L /V6 -> 20 roku stara sunka => socka https://en.wikipedia.org/wiki/Chrysler_Concorde
    “And I believe the temperature was around 5 degrees outside.” (-15 C)
    http://abcnews.go.com/US/michigan-man-plans-fight-ticket-warming-car-driveway/story?id=44674834

    Nejen je to idiot, ale je i curak.

    1. tak lezt s deckem do vymrzleho auta asi neni to prave orechove, si myslim a pokud je to na jeho pozemku, nemel tam ten policajt vubec co pohledavat, natoz rozdavat pokuty, si tak jakoze myslim.

    2. A ty seš blbá píča.

     Starý poctivý jednoduchý a bytelný auto je krám, protože to píča řekla a dala do zákona. Meleš kraviny, zahřívat se musí samozřejmě každej motor, navíc dobíjet akumulátor a podobně. Ty nový auta a pidimotorky stojí za kundu samy o sobě a eště když majiteli eksperti nablábolej takovýdle píčoviny, aby to v mrazu týrali startováním, dokonce stop-startama a nakládali tomu za studena, tak se to mrdá vo to víc. Při -15 °C je kapacita akumulátoru o třetinu nižší, když běží topení a bůhví co všechno, tak se i mnohem míň dobíjí, takže takle pákrát popojet a už taky nemusí nastartovat vůbec. Nechat to jet, topit a dobíjet je samozřejmě naprosto v pořádku. Mě točí startér v tomdle počasí znatelně pomalej už při prvním startu a to tam mám novou 74ku, schválně sem to bral že to dává při 20 °C eště o 50 A víc.

     Nemluvě o samotným topení, vomrzlejch voknech, mazání apod. Jako bude kurvit auto a svoje zdraví, protože tam je sebranka pičí jako ty, která to nařídila a tak je to správně? Kurva, včera klesla teplota na -8 a už sem měl vomrzlý vokna i zevnitř! Kdybych to nenechal zatopit než to mezitím trochu voškrábu, tak sem tam eště teď.

     BTW já mám i druhej klíč, takže v případě potřeby nechám nastartováno, zamknu a odejdu. A to mám auto starý 24 let, a za celou tu dobu oba klíče existují a teď je i chytře můžu používat. Ale holt k těm tvejm moderním autům druhej plnohodnotnej klíč není (to by stálo přece moc peněz; anebo to nefunguje, protože je to chytrý, až je to blbý), takže můžeš akorát piču a ne si to zamknout a odejít. No směju se ti blbe. Každopádně by mi mohli s tou jejich nařízenou bezpečností políbit prdel, buzeranti, protože zamklý by to bylo, hahá.

     1. „A ty seš blbá píča.“
      No jsem, kdyz to tvrdis ty, a ty zjevne mas s tim problem, inteligente? :-)

      „Kurva, včera klesla teplota na -8 a už sem měl vomrzlý vokna i zevnitř! “
      Kde? U Muzea? :-) Ja nemam problem startovat a jezdit i pri minus 20C, 30C. Jo hold v zime se musi s necim navic pocitat.
      Kdyz na to nemas, odstehujes se do Nevady, Arizony ci hned na Floridu, vid? Ale to ty nemuzes, vid?

      „Ale holt k těm tvejm moderním autům druhej plnohodnotnej klíč není (to by stálo přece moc peněz; anebo to nefunguje, protože je to chytrý, až je to blbý)“
      Breaking news! Zastavte rotacky! Ja mam taky 2 klice. U funglovky.

      “ No směju se ti blbe.“
      A je ti uz lip, eh? Mne teda jo, zjevne jsem vyprovokoval hlupeho cypka. :-)

      „Kdybych to nenechal zatopit než to mezitím trochu voškrábu, tak sem tam eště teď“
      No to by byla katastrofa, kurwa rit! Tak bych si precetl tvuj plnohodnoty prispevek o pulhodiny pozdeji, hm?

   2. Z kontextu je zřejmé, že tím zahříváním nemá na mysli zahřátí motoru, ale zahřátí vozidla. Pokud vlezete do auta, někam dojedete a tam ho necháte vychladnout, mohou se stát velmi snadno dvě věci – namrznou vám okna zevnitř i zvenčí. Zvenčí je to jasné, je pod nulou (zjevně bylo a docela dost), takže případné sněžení vám roztaje na oknech a po ochlazení auta zmrzne = máte super krustičku. No a zevnitř je ještě hůř, protože absolutní a relativní vlhkost – v autě ohřejete vzduch, zadýcháte ho takže zvýšíte absolutní vlhkost, což ale nevadí protože vzduch je teplý takže relativní vlhkost není vysoká. Následně ale auto vymrzne, tím se zvyšuje relativní vlhkost, zkondenzuje vám to na oknech zevnitř a zmrzne.

    Následně tedy přijdete s dítětem do vymrzlého auta, následně budete stejně muset nastartovat aby jela klima, ne kvůli „zahřátí motoru“ ale zahřátí interiéru, protože to usnadní škrabání, ve výsledku ten motor pojede v obou případech stejně dlouho, jen se ušetříte nemocného dítěte. A jakkoli je ten zákon logický, v -15 je pokuta čirý formalismus, protože jeho porušení má naprosto racionální důvod.

    1. Je to tupej krip, nemá smysl diskutovat. Bohužel takoví kreténi kurví skrz stát život ostatním stále víc. Kdysi to řešilo to, že když se domluvit nedařilo, tak jim nědko kopnul do rypáku. Dneska už to moc nejde, takže se to hrne až za hranici, až v takové zemi není k žití a pokud zrovna nenastane totalita, tak vypukne občanská válka. A odsere to nakonec mnohem víc lidí, než tihle kreténi.

     1. Nazorova neshoda.
      Zrejme mas narusenovou psychiku, kdyz nejsi schopen toto tolerovat, ze by nedostatek vitaminu B12?

    2. Jeho svoboda konci tam, kde moje zacina.
     Mne kdysi soused obstastnoval jeho zahrivanim motoru pul hodiny predtim nez si zajel 5 minut do trafiky pro cigarety.
     To uz nase decka kaslaly jako kdyby mely tuberu, nez jsme je my nalozili do auta.

    3. „Z kontextu je zřejmé, že tím zahříváním nemá na mysli zahřátí motoru, ale zahřátí vozidla.“
     Pokud nema nezavisle topeni, tak zahrivanim motoru se zahriva auto uvnitr. Taky.

     1. Takže když necháte nastartované vozidlo, budete ohřívat vnitřek vozidla.
      Přičemž nechal nastartované auto aby měl ohřátý vnitřek vozidla, což ale znamená že je čůrák.
      Aha. To dává smysl.

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017