Defilé naivity, aneb my to dobro páchat budem. - zpět na článek

komentářů 498

 1. precetl jsem si tvuj minuly clanek a protoze me je taky 30 taky mam rodinu a taky nejaky ty ucty k placeni docela me to zasahlo a vzil jsem se do tve situace. Docela me udivilo ze nevis co dal a ja to po precteni vedel hned. Tvuj clanek jsem precetl jednim dechem jednoduse se dobre cetl mel hlavu a patu a to je to co by si podle me mel delat. Psat! pis zaloz si vlog nebo pis o tom co te bavi a zajima a posilej to na zamerene weby nebo noviny casopisy jestli te to aspon trochu bavi a podle toho jak pises zjevne jo tak to delej!

  1. Taky mě to napadlo. Jenže kdo mi za to zaplatí ? Navíc, to moje povolání bylo studnicí poznání a vidění světa. Teď píšu o tom co jsem zažil, z těch minulých osmi měsíců doma, nemám nic kloudného co bych mohl sepsat. Ale DĚKUJI.

   1. mam kamarada co ani psat moc nemumi a pise clanky pro dva celkem velky weby… copywriteri jsou dneska hodne zadani, psani poutaveho obsahu na weby je dobre placeny.. jde jen o to se prosadit

    1. To zní moc dobře. Nemyslete si, já zkoušel psát na víc webů, akorát Dfens je můj oblíbený a jako jediný se uvolil publikovat. Kdyžtak, můj mail je tarherunumen@gmail.com.

 2. Pěkný článek, děkuji. Po těch letech, co se tohle děje já už v tom mám jasno.

  1) populace úplně zblbla a zdegenerovala z odporně vysokého blahobytu, jaký si východoevropan netobože zbytek planety nedovede ani představit. Princip spojené nádoby s otevřenými hranicemi pak dokonal své a nyní budou o svůj blahobyt připraveni, protože ho zapomněli chránit.

  2) neměli 40 let ruské okupace, bídy, nesvobody. Neměli to proto, že to zařídili východní půlce kontinentu, aby je Stalin nechal na pokoji. Každého jednoho čmouda a problémy s tím spojené jim ze srdce přeju. Zvláště uvědomím-li si, jak ve skutečnosti OTEVŘENĚ nenávidí východoevropany v čele s polákama, ale i nás, klidně o tom mluví, co my jsme za svině, ale na slimáka si nedovolí říct ani písmenko.

  Za mě – víc a houšť, 100 milionů arabů ….

  1. Proti tomuto názoru nemám nic, i když je mi to líto. Navíc, já muslimům nevěřím a když ty problémy, obrazně řečeno, přetečou přes naše hraniční hory, bude nám zle. Ale to, že zápaďáci si o nás myslí, že jsme zvířata a burani, to je žel bohu, pravda. Dovolí si k nám to, co by si oni k vrahům a násilníkům nedovolili.

   1. nebojím se, tady je život tak těžký, že se slimák radši vrátí do té svojí posrané pouště než by lezl sem.

    Ta „bída“ nás chrání před zánikem, protože je tak akorát. Člověk se musí ohánět, aby přežil, ale když se mu zadaří, může takový vyvolený mít i dům(malý), auto(ojeté), maso každý den i placatý barevný televizor. Kdo na to mrdá, ten se má fakt blbě, ale opravdový hlad nemá v celé zemi nikdo. Tedy není tu tak zle, aby lidi museli masově zdrhat ven (Ukrajina, Rumunsko), zároveň je tu dost zle na to, že se lidi udržují v pracovitosti, skromnosti, při selském rozumu a ve střehu. A váží si toho co mají a dobře si to hlídají.

    Z evolučního hlediska to je do budoucna obrovská deviza, která se bude hodit.

    1. Akorát, tady je furt z čeho osekávat maso, nebo moderněji, tady se furt dají katovat kosty.

     1. jo to jo, to se děje furt

    2. Ty vole, jaka bida, ses posral po melounech? Vytah si nekdy paty z Evropy? Treba aspon do Tuniska mimo resort?
     Zijeme si jako prasata v zite a mame hovno problemy. I ten bordel co dela tech par cmoudu a cigosi je hovno proti tomu, co zaziva pul sveta.
     I ten nejvetsi homeless a socka na exekucce se ma lip jak pulka obyvatel na Zemi.
     Dete uz do prdele s kecama o bide. Nemas nejmensi tuseni, co to je bida. Kdyby jeste zili lidi co pamatujou prvni valku, tak by ti za ty kecy o bide akorat drzku namleli.

     1. +1 přesně tak, evidentně si asi nikdy nepovídal s prababičkou nebo babičkou, jak se tu žilo třeba mezi válkama ještě… o cizině mimo západní evropu ani nemluvím.

     2. Tak jasný a se čtyřkama na základní škole ses utěšoval tím, že existuje ještě škola zvláštní, takže jsi vlastně intelektuál. To si pochopitelně neber osobně, ale porovnávat se s 3.světem případně s dobou sto let zpět spíše svědčí o tom, že do těch sraček míříme, když taková srovnání vyvstávají jako relevantní.

      1. přesně tak, geograficky, stylem života, kulturně, mírou industrializace, intenzitou práce jsme evropani a stěma se sluší srovnávat

       1. v tom případě tě musím upozornit, že i v rámci Evropy patříme k těm bohatším a rozvinutějším. Evropa není jen EU.

        1. ale opětovně zase, jde o styl života. Jasně, na balkáně nebo v bělorusku je mnohem hůř než tady, ale jaké tam mají pracovní nasazení? To jak se kdo nadře a volný čas je taky součást bohatství, nejen peníze. Viděl jste teďka „švéda v žiguliku“? 60 000 zaměstnanců vyprodukuje stejné množství automobilů jak u nás 5000, bo rusko, na šichtu se chodí chrápat a chlastat. Ale jsou chudí, chudáčci.

         A já říkám že nato, jak se u nás maká ta úroveň není bohviečo.

         1. zato Češi jsou vyhlášení dříči, žejo. To už je trochu lhaní si do kapsy. Línejch a neschopnejch lemplů je u nás hromada a naopak gastarbeitři z těch chudejch evropskejch zemí obvykle dřou mnohem víc než Češi. A na západě se místní taky zrovna nepředřou a jak se maj. Kdepak, o schopnosti dřít do úmoru to není. Ostatně, i ta opovrhovaná Itálie je na tom furt ekonomicky líp jak my.

          1. Není. Jeden ekonom kdysi napsal, že nejtvrději pracovat viděl lidi s mačetou na třtinových polích na Haiti.

          2. V roce ’89 jsme dosahovali 50 % HDP Italie. Pak nam utekla. O5 jsme dosahli 50 % HDP Italie nekdy v roce 2011. Zadna slava.

           Italie je jak jejich vlajka – tri pruhy, tri absolutne rozdilne casti dle vykonu i prijmu. Je rozdil se bavit s typkem z Palerma a nebo typkem z Merana.

          3. Moc nevím, co se řeší. HDP na hlavu má ČR srovnatelný.

         2. Tak švéd v žigulíku je taková agitka jak chudák švéd chtěl zachránit automobilku a kurvy líný rusové mu v tom zabránili. Moc to nesedí na to, že ho dosadil Renault, většinový vlastník.
          Ono nakonec půlminutové prostřihy poskládáné dohromady. Kde je pravda, těžko říct. Už jen ta česká sekretářka, která ho ulovila, co si tam dotáhla za manažery. Třeba ten ruda z ostravy, to bylo výživný.
          Každopádně ruská neefektivita někde poměrně velká a západní styl katování kostů nepomohl. O čemž se přesvědčilo mnoho západních investorů předtím.

          1. Švéd v žigulíku je docela dobrá komedie. ;-)

      2. Musíš se porovnávat se vším. S lepším, abys viděl kam máš směřovat, a s horším, abys věděl kam jsi už došel. Pokud budeš jen čumět na ty vyspělejší a bohatší, tak z toho dostaneš akorát mindrák, pokud budeš koukat jen na ty horší, tak zase zase nebudeš mít motivaci rozvíjet se dál.
       Abys získal reálnou představu jak si stojíš musíš vidět celý obraz. Ale to se doomsayerům a levičákům moc nehodí, z toho se kapitál nevytříská.

       1. Přesně tak. Musíš porovnávat i práci (námahu, stres, vzdělání, dovednosti) a výsledný blahobyt. Kdyby Češi dřeli jako Arabové a Afričané a přitom se měli tak jako teď, určitě by se dalo říct, ať neremcají, že patří k nejšťastnějším lidem na světě. Jenomže ono to tak není. Zatímco negr pracuje průměrně asi 17 minut denně, bílá huba se musí různě otáčet skoro 17 hodin denně. na zbytek jim stačí jejich krásný černý oči. Ať už v nich mají slzy, nebo smrt, bílý zrádce jim všechno dá. Současný globalismus (globální socialismus) vede nevyhnutelně k nepřímé úměře, tj. nejhůř se budou mít ti, kteří makají nejvíc, a naopak.

        1. Přesně. Za to že máme střechu nad hlavou, ústřední topení a voda nám teče z kohoutku se tu dře od rána do večera, vlastní děti člověk ani nevidí a vychovává je televize.
         Tomu neříkám blahobyt, dřít se do úmoru jen na uspokojení základních biologických potřeb jako jídlo a střecha nad hlavou.
         Nehledě na to, že ČNB nám právě znemožnila získat i tu střechu nad hlavou a tak na tom budeme jako ti beduíni, kočující z jednoho drahého podnájmu do druhého.

         1. aneb kdo zná pojem maslowowa pyramida potřeb, 80 % populace téhle země se tluče stále na té pouze základní příčce, tedy biologické přežití. V anglii jsem byl, tam na to stačilo pracovat tak 2 dny v týdnu, to je blahobyt. Ne 50-60 h týdně na totéž.

     3. to „bída“ bylo v uvozovkách

      možná vy se máte jako prase v žitě. Já makám jak kokot a jako vysokoškolsky vzdělaný specialista mám kurva co dělat abych nakrmil 2 děti a utáhl byt v 40 let starém paneláku s originál brizolitem.

      Kolem mě žijou lidi, co makají přesčasy na 3 směny jak piče ve fabrice, vstávají ve 2 ráno a přesto se jim sypou na hlavu tak akorát exekuce a s výplatou nemají šanci vyjít, protože to matematicky nejde.

      Vy zase jděte už do prdele s otřepanou klasikou „černoušci v africe mají hlad, tak co si stěžujete“, protože ti narozdíl od východoevropanů už 40 000 let nedělají nic kromě plození dalších hladových černoušků. Podobně indie, jižní amerika atd. Mám známého afghánce a ten sám říká, že těm lidem doma není pomoci a že jsou prostě blbí a můžou si za to sami. Nemají vodu, ale kopat studnu je ani nenapadne … a taková logika ve všem.

      Jakožto pohrobek jedné z nejvyspělejších intenzivně industrializovaných zemí na světě se odmítám srovnávat s lidma někde z džungle …

      1. Černoušci v Africe jsou mi celkem u prdele. Chápu, že to nemáš lehký, ale do skutečný bídy to má kurevsky daleko. Až ti bude rodina doslova chcípat hlady protože si nedokážeš vydělat ani na dostatek jídla a budete bydlet někde v chatrči pod mostem, tak ano, to bude bída. Jestli umíš anglicky, tak si přečti od Londona People of the Abyss nebo od Riesse How the other half live, ať získáš představu, co je to bída. Nebo aspoň od Kukly Pražské bahno. Je to sice sto let starý čtivo, ale o to je pikantnější ve světle těch keců o tom, jak populace zhloupla a jak se nám žije čímdáltím hůř.

       1. ale jo takhle je mi to jasný, že ve středověku by mi 8 z 10 dětí chcíplo, už teď bych vlastně byl ve věku kmeta na umření a dosyta se najíst bych za celý život nepoznal. V tomhle porovnání se samozřejmě máme kurevsky dobře. Takže to byla pravá bída.

        Ale díky moderní technologii jaksi hladomor dnes není už nikde na planetě kromě severní koreje, pšenicí se topí, protože je jí nadbytek.

        Ale v porovnání světovém jsme tak někde uprostřed a o blahobytu se teda moc mluvit nedá. Není tak zle střední třídě a výš. Jenže já žiju na sídlišti mezi tou „other half“ a kolem ti lidi na tom o moc líp než průměrný marokánec nebo tunisan nejsou, započítáme li, že makají jak šroubi.

        1. Hladomor je periodicky všude možně ve třetím světě, stačí dlouhodobá neúroda nebo pořádná živelná katastrofa. nedostatek je pak naprosto běžný.
         V porovnání celosvětovém jsme v průměru někde v nejbohatších osmi procentech lidstva. Ti nejchudší jsou na tom hůř, ti patří jen mezi nejbohatších 10 procent lidstva.
         To, co žije na tom tvém sídlišti je na tom rozhodně líp než průměrný Marokánec nebo Tunisan, protože průměrný Tunisan nebo Marokánec si může nechat akorát tak zdát o sociálních dávkách, příplatcích, podporách, všeobecně dostupném zdravotnictví a školství hrazeném z daní těch bohatších. Tady jak nemáš prachy tak jseš na tom špatně, tam jak nemáš prachy tak seš v prdeli.
         Vážně si o tom něco přečti.

        2. Hele, bud rad, ze nejsi treba v Rusku. Tam jsou dneska ty socialni nuzky rozsklebeny jeste vic. Stredni vrstva prakticky mizi.

         My se mame rozhodne lip, nez drive, ale je otazkou, jestli bychom se nebyli byvali meli jeste lepe, kdybychom si tak nedomrdali historii. Nad tim jedinym snad lze polemizovat.

         1. tady neni vo čem polemizovat, líp by sme se rozhodně měli. 40 let úpadku a stagnace se nedaj dohnat za pár let a když si vezmeš, že i ty bohatší země taky nestojej na místě… Když si vezmu, kde jsme byli po druhý válce my a kde Rakousko, Německo a zbytek Evropy… Kurva, i ta Velká Británie v 70. letech málem zkrachovala a dneska?

          1. Jojo, to pridani se na stranu vitezu druhe valky nam moc nepomohlo (i kdyz… asi jsme o tom tradicne nerozhodovali my…). Rusaci osvobozovali i Rakousko, nebyt tech pruseru se Sudetakama, mozna bychom byli nechani jako oni. Ja vim, dlouha nudle ve stredni Evrope, to by proste Stalin tezko sezvykal. Proste… skoda.

         2. ale to já rád jsem , o tom žádná. Smozřejmě tahle země je relativně bohatá ve srovnání směrem na východ.

          já jen že tyhle kecy o „važ si blahobytu“ poslouchám v 99% od lidí, co bydlí v zánovním domě, jezdí služební oktávkou v kožce, v zimě alpy v létě řecko a ví piču o tom jak je to fajn, když nemáš na složenku na popelnice, protože se děcku zrovna rozpadly boty …. tak jsem pak na to trochu alergický

          střední vrstva v rusku nebyla nikdy a i u nás je to velmi vzácné zboží, to je výmysl „imperialistického západu“ :) NA vychodze jsou jen chudí a bohatí, bo tak to má být :)

          1. střední třída je pojem sociologický, ne ekonomický. definuje se to souborem hodnot a životním stylem, ne výší příjmů. Příjmově se to pak dělí na vyšší střední a nižší střední. Do střední třídy spadá jak učitel, tak generální ředitel koncernu.

          2. na to jsou 2 názory a já zastávám ten ekonomický. Učitel není střední třída, protože nemá prachy. Generální ředitel koncernu už není střední, ale vrchní vrstva. Ten už si tyká s Babišem, Kellnerem i Michalem Davidem.

           Ano, někteří sociologové ve snaze uklidnit nasrané masy tvrdí, že pracující inteligence, např. já, jsme střední třída, protože sice máme dělnické platy, ale jelikož mluvíme 3 jazykama náš rozhled se hravě dostane za hranici pivo-fotbal, nekupujeme si v trafice losy a nevyhodí nás pravidelně každý rok z práce, jsme něco lepšího. A naopak dealer co prodává piko není střední třída, protože i když vydělává majlant, neumí plynule ani číst a prachy rozhazuje za fet a kurvy.

           Já se přikláním té druhé definici – kombinace. Střední třída jsou prostě lidi uměřeně vzdělaní s určitým majetkem a příjmem, který definuje jejich styl života, názory, přístup k práci atd. Lidově řečeno minimálně malý domek/pěkný větší byt, nové levné/starší prémiové auto, hadry ne od vietnamca ale ne z paříže, k obědu kvalitní strava, ale ne lanýže a šampaňské, přiměřená dovolená, občas na večeři, občas do kina, nějaký středně drahý koníček pro radost (motocykl,tenis), v práci určitá pozice se slušnou jistotou, stavební spoření pro děcka. Typicky malý podnikatel, střední management, výše postavený lékař, programátor atd.

           Tedy odhadem 10 % populace, jestli vůbec.

          3. Nas vesnickej ucitel bydli nad obecni hasicarnou v erarnim byte zadara, na pul uvazku rediteluje, na pul uci, manzelka uci ve stejne skole. Tri deti, mesic a tri ctvrte dovolena v lete, dve auta, pres zimu v Nemecku na sjezdovkach peceny vareny. Podle mne to je stredni trida jak vysita. Nepotrebujes majetek, potrebujes v pohode zit a mnozit se.

          4. ve zkratce – nižší třída žije z práce svých rukou, střední třída z práce svého mozku a vyšší vrstva ze svého kapitálu. Sociologové s tím nemají nic společného, ta definice společenských tříd je stará asi 150 let.
           To, co používáš ty je rozdělení podle příjmů, ale ten nemá s klasickým dělením na třídy nic společného, je to spíš levičácký novotvar mající za účel ukázat že jsme na tom všichni blbě a je potřeba těm bohatejm sebrat. tad se ale používají termíny nízkopříjmová, středněpříjmová a vysokopříjmová vrstva, což je poněkud ošidné, prootže ať se budeš snažit jjak se snažit a ať bude společnost bohatnout jak bohatnout, tak furt budou lidi co budou mít podprůměr a dá se to narovnat jedině tím, že se bohatší okradou a tím se to srovná.

          5. shane: Dle mého názoru toto dělení při dnešním společensko-profesním průřezu mírně kulhá. Manuální práce ubývá na úkor jakoby intelektuálních činností. Mám na mysli různé operátory kólcenter a vyplňovače tabulek atd. Tam se nedá hovořit ani o manuální práci ale ani o intelektuálním vzepětí.

          6. Jo, kulha. Ono je to taky dost zjednoduseny. Nicmene to stary rozliseni uz zastarava a uvazuje se o zavedeni novyho sedmistupnovyho rozdeleni, ktery vic zohlednuje moderni svet. Oni to nabouravaj i ruzny kopacky a komedianti, co hodnotove spadaj spis do nizsi vrstvy, ale prijmama se ji tezce vymykaj, atd

          7. WIKIPEDIA:

           „podle moderní klasifikace se střední třída dělí na dvě kategorie, a to na:

           vyšší střední třídu (upper middle class)
           nižší střední třídu (lower middle class).
           Měřítkem pro zařazení jedince do dané společenské třídy je jeho socioekonomické postavení, tj. kombinace jeho příjmů a životní úrovně, která vyplývá z jeho příjmů a majetkových poměrů, na jedné straně a jeho důležitosti a postavení ve společnosti na straně druhé (přičemž, tyto dvě proměnné se navzájem ovlivňují – jedna vychází z druhé).“

           už?

          8. „nižší třída žije z práce svých rukou, střední třída z práce svého mozku a vyšší vrstva ze svého kapitálu“ tedy, dělníci, pracující inteligence a buržoazie

           to je právě to pravé marxistické dělení

          9. ne, to neni. Marxisti maj v podstatě třídy jen dvě. Vykořisťované a vykořisťovatele, protože jinak by jim ty jejich teorie rázem přestaly fungovat. marx byl sice poměrně slušný pozorovatel poměrů v kapitalistické společnosti poloviny 19. století, ale zrovna tohle si ohnul tak, aby mu to vyšlo.
           navíc to máš trochu pomotaný – jsou to Dělníci, rolníci a pracující inteligence (což jsou v podstatě složky vykořisťované třídy) a pak je zvlášť Buržoazie vs. proletariát.

         3. Co se stalo, nedá se odestát. Vymáchali jsme si držku v socialismu pořádně, ale díky tomu máme zase historickou zkušenost, která Zápaďákům notně chybí, jinak by tak neblbli.

          1. No, historickou zkušenost máme, ale rozhodně nám nebrání v tom, aby velká část populace nehořela touhou si to znova zopakovat.

          2. Problem je, ze soucasna mladez ten socialismus vidi jen v komarech, kteri ale za chvili pujdou prdet do hliny.

          3. Přesně tak. Navíc nám tu bují pedokracie, takže se v tom mladí ještě cyklicky utvrzují.

          4. To je přesné, to slovo už má dávno vykradený obsah a používá se ryze účelově, paradoxně dnešními sluničkovými levičáky.

        3. Kukni do Sudánu a myslím, že nájdeš hladomor porovnateľný so Severnou Kóreou.

      2. PS: paty z evropy jsem moc nevytáh, protože na takový luxus vyšší střední vrstvy, jako je cestování za exotikou jsem nikdy neměl prachy. Nějak jsem neměl nikdy zbytečných 200 litrů za 2 měsíce času … ale byl jsem v bosně. Hrozná bída a …. překvapivě …. samí líní, tupí a zlí lidi. A taky půlměsíc kam se podíváš.

       1. To neni ani tak o penezich, jako o nacasovani. Ja jsem nejvic svobodne pocestoval pote, co padla opona.S CKM jsem si zaplatil autobus treba do Recka (zpatecni za 1800 Kcs) a byl tam tri metry. V kapse padesat marek a s tema jsem se zase vratil a jeste si privez‘ furu veci a zenskou (ne Rekyni, i kdyz i tu mi tam jeden Rek cpal, ale kocku, co v Brne studovala pajdak a kluk se na ni v Recku vysral), se kterou jsem pak dva roky chodil. V Recku jsem den dva makal a pak par dni cestoval. Projel jsem ho (az na ostrovy) skoro cely, shora az dolu. Kamarad, co tam jel se mnou, se ve Volosu ozral s namornikama, zavolal do Brna na dekanat, ze prerusuje studium a prijel az za rok a pul, nebo jak to bylo dlouho. Jezdil po svete, v Kanade makal pres rok v rybarne, pak delal cosi v Cine, projel Jizni Ameriku… a pritom to byl chudej Ostravak.

        Jenze jak mas zamestnani, tak cas neurves a jak mas rodinu, tak uz pak nejsou ani chechtaky. Proste tyhle veci se musi delat vcas.

        1. no ale než jsem měl zaměstnání a rodinu, tak jsem studoval a jak jsem tak studoval, tak jsem o prázdninách jel vždycky do anglie makat a za ty prachy jsem pak ten rok na těch studiích žil.

         Cestování se smrsklo na týdenní -dvoutýdenní vyjížďky někam blízko

         měl jsem kamarády co jezdili po levnu stopem a projeli kus světa, ale stálo to většinou na tom, že se pak vraceli do pěkného domu k mamince, kde bylo zajištěné to ostatní, na co nemuseli šetřit.

         A nebo měli totálně v piči, dnes je nám 37, oni bydlí furt u matky a jsou sami bez rodiny

         Znám i opravdové dobrodruhy co si to dali jaksepatří, ale takový indiana jones já zase nejsem ani jsem nikdy být nechtěl.

         1. je to o povaze. Někomu nevadí žít páe měsíců ze dne na den, někdo chce mít zajištěný zadní kolečka. Nicméně je fakt, že svět se dá i dnes protrajdat za pár šupů. A nejlepší je, když tě doma nic nečeká a nedrží, to se mosty pálej jedna báseň.

          1. no tak to potom jo. Jenže to musí člověku být buď 20, nebo musí být magor co tím žije.

           I když takhle žijete ze dne na den, pořád vás to stojí ušlou mzdu. život není romantická puberťácká fantazie, když chlap ve 30 nic nemá, protože si „cestoval“ obvykle nebude mít ani babu, protože konkurenční samci už mají domy, kariéry a mohou zajistit děti, tak to na světě chodí.

           Je to prostě koníček, který stojí velké oběti nebo hodně dobrou finanční situaci.

          2. Zena s potomstvem byla ted o vikendu u tety. Teta sefuje urgentu krajske nemocnice, necelych 40 let, rozvedena, bezdetna, pekna baba. Zije v najmu za 19 tKc, auto vzdy novy na lizu tak za osmicku mesicne a porad ji zbyva cca tricet na osobni utratu. Cestuje… holt, neni rodina. Z meho pohledu ma ze zivota hovno.

          3. jo mám podobného kolegu, připadá mi to smutné, mě už by to nebavilo. On leze hory, byl už snad všude, každý víkend furt něco, furt nějaké akce, kopce, z mého pohledu si na život jen hraje, řekněme, že to hraje na level „rookie“ zatímco já už na „ultra violence“ naštěstí ne „nightmare“

           Ale kdo to tak chce , ať to tak má, kdyby měl Tesla rodinu, neměli bychom jeho vynálezy :)

          4. Takových lidí jsou dneska plný velkoměsta. Pamatuji když jedna nekompromisní vrcholná manažerka – přesně jak povídáš cca 40 let bez dětí (a asi už bez šance na zabřeznutí) – zdolala kilimanžáro a na vrcholek zapíchla praporek firmy ve který pracovala a poslala to šéfovi. Našinec to jenom těžko pochopí.

          5. JASAN 5.11.2018 v 15:46:
           Provdala se za svou práci.
           Největší sranda je, když tihle „nenahraditelní“ lidi onemocní. Jak firma hladce funguje i bez nich.

          6. ono obecně je dneska mezi některými (a často to bývají právě ženy) až trochu moc v módě přikládat práci nadměrnou důležitost. Moudrý člověk ví, že každý je v práci nahraditelný a proto nemá cenu kvůli práci zdechnout.

          7. krize hodnot, rozklad společnosti !!!

           :)

           staré panny a šílení dobrodruhové tu byli, jsou a budou

           a už před staletími je rodinní fotříci nechápali a oni zase naopak pohrdali jimi a jejich přízemností

           akorát zatímco kdysi se dobroruh realizoval zpravidla v armádě a fotřík měl dětí 10, dnes se dobrodruh realizuje na youtube a fotřík má děti 2-3

          8. A co teprve za deset let. Za dvacet. za třicet…
           Mimochodem, děti mít nemohla, nebo nechtěla. Rozvedla se ona, nebo on?

          9. Re: Jihocech Honza
           5.11.2018 v 15:51

           Manzelstvi se rozpadlo po prvnim potratu (zadna traga, treti metr), dva diametralne ruzni lide, podle mne spis chyba chlapa, kterej nebyl zvyklej na zadny kompromisy („kdyz se ji to nelibi, tak at jde“). Tak sla. Ted ma jinou, jedno dite vyzenil, jedno si poridil, ona je doma jen na podpore a on je nasranej, ze huli travu, jenze tuhle uz vypakovat by nebylo tak snadny. Samozrejme udelali pitomost oba, meli si to v klidu probrat.

           Ona ted zije ve viru vetsiho mesta, svym zpusobem ji zivot vyhovuje, ovsem pouze do prvniho splinu, ktere ma tak 2x do mesice. Pak premysli, kde je chyba, jenze uz za mlada prilis cetla ruzovou knihovnu, takze pomalu ve 40 ma jeste porad vysneneho idealniho prince… to je pak tezky.

          10. Re: Sysop 5.11.2018 v 16:40
           Potrat je vždy traga, která s psychikou ženský zamíchá. Už jen ta prudká hormonální změna.

           Ve dvaceti nebo i ve třicet se ta červená knihovna pořád může stát realitou. Ne v pětatřiceti, tam už jsou slušňáci rozebraní a ti úspěšní a atraktivní singles zvládnou sbalit nějakou pětadvacítku.

           Ale když se to týká, někoho, koho máš rád, srdce se usedá.

          11. Kdyz je ze zenska po potratu, tak je nejlepsi, jaxe oklepe, hned na to vlitnout znovu. Jednak pak uz neni cas na psychicke stradani a druhak je telo jeste nadopovany hormonama a je vyssi pravdepodobnost poceti.

           Bohuzel svagrova nasadila v soucasnosti latku moc vysoko. Tim, ze je nezavisla, tak si diktuje. Jenze jeji pozadavky nelze splnit. Ani neumim odhadnout, jestli ji to nekdy v zivote aspon dojde, nebo ne.

           Ale ono se to lehko keca, ja bych treba v nekterych vecech taky ustoupit neumel a nebyt toho, ze jsem zenskych prebral vagon, nez jsem se k necemu dohrabal (a idealni to, stejne jako ja, stejne neni, ze…), tak jsem taky mozna dneska sam. Jenze chlap to ma prece jen jednodussi. Kdyby mi hrklo v kuli, tak i v 50 vyrazim nekam do Estonska a privezu si nejakou petatricku z dediny.

          12. Sysop:
           Problém bab po 35 není ani tak vzhled, ale pohodlnost, náročnost, rozežranost, nulové přizpůsobivost partnerovi, neochota snést nepohodlí rodiny.
           Proto si chlap radši zvolí mladou holku, se kterou je jakékoliv povídání čirým utrpením jak je naivní, ale to ostatní u ní funguje a má v sobě ještě jistou dávku submisivity a ochoty poslouchat, což u těch starších naprosto nehrozí.
           Setkal jsem se s případem kdy kráva co jí táhlo na 40 se rozešla s chlapem jen proto že on nesnesl když s nimi byl v posteli její ťuťu ňuňu třicetikilovaj pejsánek. Vlastně si ani nedokážu představit chlapa který by tohle ženské toleroval.

           Pak se ještě musím zastat Pospece. On to byl docela rozdíl, studovat a cestovat těsně po plyšáku kdy se vše ještě jevilo v růžových barvách, a nebo studovat a cestovat po roce 2000, kdy už tu bylo všechno rozkradeno, vytunelováno a ekonomiku pracně tahal z ODSáckých červených čísel Ovar Becherovič.
           On je taky dost velký rozdíl, když vám rodiče můžou zaplatit aspoň kolej a stravu a nebo když si to musíte vydělat sám přes léto jinak jste dostudoval.

           V Brně pořád těžká pohoda, ale kolem roku 2000 už nejen pohraničí ale i odlehlé části vnitrozemí byla prostě bída a chudoba. A spousta nadaných děcek si nemohla dovolit jít do města na studia. Po střední škole do kolbenky a nazdar.
           Znám ženskou co si udělala nejen střední ale i vošku s titulem DiS. a jediné co v okruhu deítek kilometrů našla bylo místo dělnice v poslední nezkrachovalé továrně na okrese. A to se nebavím o pohraničí ale o východních čechách.

          13. po roce 2000 se právě začalo konečně cestovat skvěle. Všechno k zařízení přes internet, ceny letenek šly dolů, kurs koruny šel okoro roku 2004 prudce nahoru, prostě paráda. Konečně člověk nemusel cestovat s báglem konzerv a stopem.
           V devadesátejch letech to stálo za hovno, letenky kurevsky drahý, dolar za 30 kaček, průměrnej plat 6000, takže všude kurevsky draho.
           A na Ovara becheroviče bych bejt tebu moc ódy nepěl. nejenže prosadil a podepsal bombardování jugoškym, ale byl to právě on, kdo sem investičníma pobídkama a daňovejma prázdninama natahal ty tolik populární montovny. Zejména fabrika na CRT obrazovky Sharp byl vyloženě majstrštyk.

          14. Taky jsme tu meli v nekterych regionech nezamestnanost a argumenty „za branou ceka dalsich 10“. A ne kazdy mel pristup k internetu(ty same regiony). Tohle je celkem solidni socialni bublina. Rozhodne ji nebudu zpochybnovat, ale moje socialni bublina z meho okoli z te doby rvala chudobou, pristupem k netu ve skole/v praci a tim to zhaslo.

          15. no, pamatuju 28 % nezaměstnanost u nás ve městě, kolem roku 2000. Shit jak cyp. Ta bída a deprese byla všudypřítomná, jediným světélkem mezi rezavým železem, zkrachovalou fabrikou a začouzeným opršelým betonem byly blikající automaty, pervitin a toluen. Krásný časy. Fajn hyperkocovina z radosti po plyšáku.

           Pak vstupujte do života s optimismem a písní na rtech. Ne nadarmo se soundtrackem té doby stal mrtvolný chropot grindcoru, nasraný zoufalý vzdor punku a grunge, výmaz hlavy techna a sídlištní fetko-hiphop ….

           A ať jsou montovny sráč jaký chtějí, zachánily nás.. Kdyby tu nebyly, vypadalo by to tak furt.

          16. No tak Kabrnak psal PO roce 2000. A tenkrat se to opravdu zacalo pomalu lamat. Nekde rychlejc, nekde pomalejc. Zalezi na miste a socialni skupine.

          17. Hitleruv VW sem pritah‘ Klaus. Ostatne on je podepsan na dokumentu, na ktery se Nemci tuze radi odvolavaji pri nasem dotazu po druhovalecnych reparacich. V dokumentu je vyslovne uvedeno, ze ‚co jsme si, to jsme si a vzajemne si nic nedluzime‘. Pak teprve se tady s germanskymi montovnami roztrh‘ pytel.

           Btw, nekopu ani za levicovou CSSD, ani za levicovou ODS, ale to je snad jasne…

          18. Tahle zvrácená náklonnost ke kočkám a psům mne osobně naprosto míjí. Ale znám několik rodin, které měsíčně cpou skoro třetinu průměrného výdělku do koček a psů a pak bulí že chodí deset let v jedněch hadrech. Psi a kočky mohou všechno, ale jakmile pes po procházce nachčije pod postel a vy se nenásilně a bez zvýšeného hlasů naštve, tak jste nelida. Prý kdo nemá rád zvířátka, nemá rád lidi.

          19. Ja nevim, zviratka mam rad. Ale lidi jsem jeste nejedl.

          20. kaBrnak: Jestli vono to nebude tím, že v globalismu, multikulturalismu, globální migraci, transgenders a dalších faktorech, které s sebou globalismus logicky nese, už holt neplatí pravidla typický patriarchát v pojetí lidského Univerza, to platí ještě u muslimů, a i tam už v některých zemích polevují a některé zákazy, co se týkaly žen už překopali. Pokud je ženská samostatná, nezávislá, funkční jednotka, těžko ji přesvědčíte, že pět dětí a život jen v domácnosti a hopkání kolem mužskýho, nebo práce na poli a na statku, je to pravý ořechový v globalismu. A dvacítky dnes taky těžko přesvědčíte, pokud jsou z moderních rodin a jejich myšlení je globální, nikoliv „dvorečkové“, tak se obávám, že Vám na styl „já jsem pán a platí jen moje pravidla“ těžko přistoupí.

          21. Problém těch single ženskejch okolo 40, kterým začaly tikat biohodiny jsou spíš v tom, že jsou zoufale neatraktivní. Celej život si pěstovaly chemii a řeč těla, která měla chlapy odpuzovat, protože jim byli jen na obtíž. Najednou to ale nejde lusknutím prstu změnit, takže se na ně lepí jen zoufalci, vesměs proto, že se chovaj jako věčný kámošky, mají vypracovanej mužskej model myšlení, neumí kroutit zadkem, našpulit pusu a neumějí šukat.

          22. No a když jsou k tomu všemu ještě vegetariánky, tak je vymalováno.

          23. Ty woe, tak tohle mě rozesmálo :oD, čtyřicítka co špulí pusu, kroutí zadkem, tohle očekávám u osmnáctiletých bárbín či dvacítek, u čtyřicítky je to teda tristní, naprosto infantilní chování, to je spíše na uleknutí a vzít nohy na ramena :oD Kdyby se moje matka chovala ve čtyřiceti jak píšete, tak mám z toho trauma na celej život. Leda, že jim tikají ty biologický hodiny, tak se snaží chovat jako osmnáctky, aby někoho klofly. To už mají lepší zajít do spermobanky, tam si vyberou dárce a budou mít mimino a pohoda, klídek.

          24. Nikdo asi neočekává že bude takhle laškovat matka když ponese fotříkovi kafe k telce. Ani tady nejde o žádné laciné triky, to je prostě řeč těla. Když se pak taková prkenost spojí se zoufalstvím a vyšším věkem tak už to jako celek není ono.

          25. JASAN: No, proto Mohamed zavedl pedofilii, protože ovládnout dítě a naučit ho svoje pravidla je snadnější, než ovládnout dospělého jedince, který má navíc samostatné myšlení a svobodnou volbu. Tak leda si vzít pytlík bonbonů a čekat před školou, třeba se nějaká neinformovaná holčička na starýho kozla chytne. Pak ještě můžete fungovat jako Fritzl, zavřít si dceru do sklepa a chodit za ní, anebo třeba dávní Pthelomayové, ti se s tím taky nesrali, tam šukal kámen cihlu, incesty tam byly běžný v rodinách, a krutost taky.

          26. Ta spermabanka ma tu nectnost, ze k tem spermiim nedodava i sponzora. Maloktera zenska si muze dovolit poridit sviste bez financniho supportu. Bud pak pritlaci stastni prarodice, nebo ma nasporovano a vizi, ze po materske ji zase dychtive prijmou (ev. materskou zmakne babysitter a spanila jde zase busit by neprisla o flek).

           Takze nechat se zbouchnout pekne naprirodno ma ten bonus, ze se muz epodarit vydojit skocne.

          27. Zalezi na tom, jak vycvicenej cokl to byl, ja bych to klidne zkousl, obcas. Ale na povel by ten pes musel mazat na svy misto, nebo zabrat misto pouze ty babe. Ja jsem silne coklofilni, ale ta postel je MOJE. A kdyz JA chci spat, tak pes maze jinam(a je mi jedno kam). Pes tam je pouze s mym souhlasem a pripadne v dobe, kdy postel neuzivam, neamm nic proti vyhrate posteli =) Nicmene ja mam ten pocit, ze tohle je trosku hlubsi problem. IMO ten chlap toho psa bral jako psa – nejlepsiho pritele cloveka. ALE PORAD JENOM PRITELE. Zatimco ta baba ho mela jako nahradu za dite a co si budeme nalhavat, v tu chvili bylo dost mozny, ze ten pes >= postaveni toho chlapa a je jenom otazkou casu, kdo vypeni driv(jestli chlap, nebo zenska)

          28. baba má být prostě v tom věku už vdaná aspoň s 1 dítětem. Pokud ne, je vadná, resp. nevhodná pro rodinu, tečka. Ta nepřizpůsobivost není ani tak věkem, ta tam byla už předtím a proto to tak většinou dopadlo.

           Z mého pozorování fenomén zejména gymplaček/vysokoškolaček, kterým zpravidla není nic dost nóbl. Holky z učňáku to zpravidla neřeší, protože se nedomnívají, že budou trávit život cestováním kolem světa a na drahých večeřích, v čemž děti překáží. A tak mají děti, protože u televize v paneláku vám děti vlastně přináší radost a zábavu a na nějaký karibik si ani nevzpomenete.

          29. No, pro spoustu lidí to bude dost přízemní a omezené konstatování, ale děti třeba jsou a budou. Víte, já nijak netoužím po nekonečném mejdanu a životu Billa Gatese nebo Kim Kardashian. Mě by stačil dům, zrekonstruovaný a pokud možno samostatný a trvanlivý a zaplacené úvěry a dost peněz na studia pro potomka. Nikdy nemít strach o jídlo a teplo a zbytek nepotřebuju.

          30. hm, to by chtěl každý, ale ve východní evropě je toto výsada pro horních 20 % populace. 80% na to nedosáhne ani omylem.

           Je to americký sen, ne balkánský.

           Standard není pěkný dům, standard je podnájem v paneláku nebo otřískaný vlhký barák na dědině, spravovaný svépomocí, aby nespadl. A nejlíp nějaké ty dluhy k tomu.

          31. …americkej sen s bydlením je zadlužit dvě generace který přijdou po Tobě a platit neuvěřitelný daně z nemovitostí.

           Americkej sen začíná bejt o bydlení v karavanu a part-time job, co tak pozoruju. Ovšem, kdo na tu konzumní vlnu nenaskočí a nezadluží se jak hovado, má se v USA bezvadně, když chce trochu pracovat, to zase jo

          32. to bydlení asi ještě nebude takový problém, ale splácet 20 let dluhy ze studií to musí být radost

          33. Nejenom splácet 20 let dluhy ze studií, ještě spořit vlastním dětem na studia, tchýni zaplatit operaci kyčelního kloubu a protože jsi zdědil chatu u jezera v Michiganu, tak ještě čtyři tácy daň z luxusu ročně.
           Až děti odrostou, umoříš hypotéku prodejem domu a koupíš si ten karavan, kterým budeš pendlovat mezi Floridou, kde budeš za prachy pohřbívat bohatý penzisty a tím Michiganem, kde budeš jezdit na lodi po jezeře a chytat ryby, abys na tu Floridu zapomněl.

           American dream finally came true

          34. já tam sice nebyl, ale z toho co jsem pochopil mají vyjebáno protože neumí žít skromně a levně jako my a myslí si že utáhnou standard co měli jejich fotrové v šedesátých letech a tak se točí v téhle pasti. Při východoevropském finačním myšlení se tam člověk má asi dobře tipuju.

           znám to jen z blbejch seriálů, ale nechápu jak můžou lidi mít dluhy jako prase, nemít peníze prakticky na nic, ale přesto chodit furt na pivo a na jídlo do hospody, když to tam stojí 10x víc než doma. Kdyby u nás stálo pivo stovku, večeře litr a fungl nový osmiválec 400 litrů asi bych pojedl doma a dal si lahváče.

          35. Tak serialy nejsou zrovna dokument, zejo. Ona tam chudina taky nezridka chlasta doma a zere laciny zradlo, proto jsou tam chudy lidi vetsinou vyzrany. Hospodsky povaleci jsou zase jina liga, ale pokud lejes nejaky patoky, tal to zas tak prehnane draho nevyjde ani tam. Navic dost vyuzivaj Happy hour a driftujou. 16-17 u Vocka, 18-20 Peach Pit, 20-21.30 nalevnu na autobusaku a tak.
           Krom toho je dost rozdil mezi mesty, velkymi mesty a zapadlejma prdelema.

          36. Jo a fastfoody, hladovy okna a mastny lzice jsou v USA fakt laciny, nekdy pomalu levnejsi nez u nas, pripadne je toho kybl ze by se i prase zadejchalo.

          37. no ono jsou seriály, kde realita vidět je, nařp. Lucky Louie byl z té druhé půlky a tam byla vidět ta pravá amerika dolních 200 milionů

          38. Pospec: jako u všeho, lepší je diskutovat o věcech, o kterých člověk i něco ví, nejen, že si o nich něco myslí… Už Larry Flint říkal, že názor je jako díra do pr.ele, každej to má. Ale že to často nebývá vhodný argumentační materiál, to je snad jasný, ne?

           Nic proti, ale chováte se jako 100% Američan, kterého přitom tak odsuzujete. Hodnotíte ho prizmatem svého života aniž byste tam kdy byl. Přesně tohle dělá hromada Američanů, které znám a přesně z tohoto pramení spousta jiných diskusí i na tomto webu, kde jedni nechápou, jak je můžou druzí odsuzovat, když o nich ví hovno. No proto, protože to sami dělají taky, tak čemu se diví(te)?

          39. fatdwi:

           co, já?

           já se tady spíš vyptávám na to, jestli ten obraz z televize je reálný nebo ne, netvrdím, že to tam znám

           říkal jsem si, že tady je to samej bohatej manažer a že v americe určitě všichni byli, tak se vidlák z paneláku může poptat, no ni?

           a američany vůbec neodsuzuju, antiamerikánské nálady mě minuly, já cheesebyrgry, velké motory a rocknroll miluju

          40. Americky filmy a serialy jsou realny asi jako cesky filmy a serialy. Lidovy predstavy o americanech jako tlustejch tupcich jsou realny zhruba stejne.
           Hele, USA jsou de facto kontinent. Mluvit pausalne o Americanech je jako mluvit pausalne o Evropanech. I slaboduch tusi, ze mezi Svedem, Cechem, Italem a Albancem budou jiste rozdily a to plati i o Americe. Sever vs Jih, Vychod vs Zapad, Kalifornie vs Oregon, velky mesta, malomesta, farmarsky prdele, cernosi na Jihu, cernosi na Severu, povaleci, chudina, stredni trida, bohaci, vzdelani vs nevzdelani… Par veci maj spolecnejch, Satana Clause, Halloween, hamburgery, jabkovej kolac, ale jinak jsou tam obrovsky rozdily v hodnotach, zivotnim stylu a postojich. Nemuzes srovnavat treba newyorcana a vidlaka z Ozarks. To jsou jiny planety.

          41. Pospec: holt to řazení příspěvků – já reagoval na toto, že tam v mezičase naskáčou další příspěvky a nebude to jasné, to jsem netušil:
           „já tam sice nebyl, ale z toho co jsem pochopil mají vyjebáno protože neumí žít skromně a levně jako my a myslí si že utáhnou standard co měli jejich fotrové v šedesátých letech a tak se točí v téhle pasti.“

           Nepřijde mi to jako vyptávání a když o někom říkám, že má vyjebáno, protože neumí to či ono, není to z mé strany lichotka.

           Jako všechno, i život tam je výslednicí mnoha faktorů, často dlouhodobých. Pokud to člověk nezná, není o čem diskutovat, protože aby to nějak vypadalo, ke každému názoru by bylo potřeba vypsat hromadu kontextu, který to teprve ozřejmí. Takže to není o tom, že bych Vás tady chtěl poučovat, jak to tam vypadá a proč to tak je a v čem se tedy pletete, ale o tom, že to právě dělat nebudu. Co jsem chtěl je Vás nakopnout k tomu, abyste se nad tím hodnocením neznámého trochu zamyslel a přestal to dělat. Abych dal místní příklad – v rámci diskuse o Američanech budete brzy něco jako ex.lex v rámci diskuse o čemkoliv.

          42. ježiš nedělejte z toho vědu. Asi jsme se fakt nepochopili …..

           vyjebáno není v mé zemi sprosté slovo, ale normální slovo

           věta měla být s otazníkem pro potvrzení/vyvrácení hypotézy, utvořené na základě pozorování internetu/teevize/knih. Stačí takto?

           Proč se tu každý pokec musí zvrhnout v argumentační cvičení jak někde u soudu …..

          43. Jak to říci…že budeš mít navěky jídlo a teplo nezaručí nikdo nikomu. Dům můžeš mít hezký a zrekonstruovaný, ale stejně nikdy nebude Tvůj (zkus nezaplatit daně, uhlíři…).
           Můžeš se sice pinožit jak chceš, mravenečku, ale jistej si nebudeš nikdy ničím… ;-)

          44. Ono je to i o narocich. Pokud budu zit zivotnim stylem nasich prarodicu, tak se to da celkem levne. Jenze komu by se to chtelo. Vetsina lidi chce zit tak jak videj v televizi, ale televize a film uz od pocatku neukazuji realitu ale sen, kde rolim pripisuji o rad vyssi zivotni uroven nez by odpovidala realnemu predobrazu.

          45. televize tohle dneska cpe i do „reality show“, v pořadu prostřeno má každý pošťák s babou na mateřské novostavbu za 8 mega

           Ono žít na standardu prarodičů např. pro mne není vůbec problém, já toho k životu moc nepotřebuju, klidně budu žrát brambory s kyškou, buřtguláš, bydlet v paneláku, jezdit autem za 20 litrů a na dovolenou na přehradu. Jenže jakákoli baba při takové představě nejdřív pičuje a pak zdrhne …..

          46. Musis si najit takovou, ktery to nevadi. Ony jsou, jenze zase nevypadaj jako modelky, maj bobry a chlupaty nohy a nemalujou se. Holt nemuzes mit nacancanou kocenu ohaklou podle posledni mody a aby zaroven touzila po zivote na samote v lesich.
           To predstava jak z tech socialistickejch televiznich pohadek kde se v hodobozovejch krojich chodilo i kydat hnuj.

          47. jóoo BCHK …. batika, chlupy, korále …..

           nemusí být draze oháklá, trochu na sebe dbát může i chudej člověk

           nikdo nechce modelku, prostě normální ženu. Pak si ji přivede domů a všechno je fajn, ojetý auto stačí, byt v paneláku taky. Jenže začne časem přitvrzovat, přitvrzovat …..

           no já jsem nakonec šťastně ženatý, ale je to boj, který by šel snadno řešit jedině prachama

          48. Tak je to trochu nadsazka, ale pokud chci ananas, nepolezu ma jablon.
           Jinak zensky maj postrkovani v krvi. Musej zabezpecit mlade.

          49. shane: to o tý televizi mi připomnělo některé klasické filmy z dob bývalého totáče, ten nepoměr mezi realitou a obrazovkou byl obrovský. Třeba takové chobotnice – bejvák na Kampě by ještě šel, tehdy to zas takové terno nebylo. Ale karavan, Renault a cesta k Atlantiku na dovču? No tak jistě, že. Každej druhej u nás.

          50. no zrovna tenhle film byl tuším koprodukční a určený na vývoz, podobně jako Lucie postrach ulice (dokonalé služby co vám s majákem přijedou kdykoliv cokoliv opravit na bytě :) nebo tuším některý Pan Tau (jak tam jezdily po praze samé ameriky a západní auta)

           reálný život v našem městě zobrazoval tak film Kouř divadla sklep, ten je realistický :)

          51. Arnoštek je boží. Tyhle filmy nebyly spatny, ale furt to vyzdvihuje jen urcitou cast obrazu. To mas jako Slunce seno… svym zpusobem vyborna sonda* do socialisticke vesnice, ale koncentrat.

           *se divim, kde se bere ta predstava o lidovosti Trošky. On se tem vesnicanum nepokryte vysmiva. Kladna nebo slusna postava je tam snad akorat měšťák Simon Planicka, zbytek jsou pokriveny kreatury.

          52. Shane: to Slunce, seno… – Blažena s Konopníkovic Vencoj jsou docela v pohodě, ne…

           Lucie byla prostě točená pro BRD – Ich wahr(e) hier, Fantomas:-)

          53. Venca Konopnik je zarlivej primitivni buran a Blazena je takova ta venkovska sexice co kde koho provokuje. V zasade z vesnicanu nejlip vychazi ten mladej Škopek, to je celkem normalni kluk a pak tlustej Josef. A pak dejme tomu predseda JZD.

          54. No offense – mladej otrávil králíky voskovkama či co to bylo a tlustej Josef zase zkusil vyjebat s mladým Pláničkou, když proházel kravám muziku do sluchátek. Na předsedu ve složce nic nemám…:-)

          55. Jo, to je fakt. Mladyho teda trochu omlouva ze v takovy rodine by mrdlo i M. Dušínovi.

          56. Covece, s tim renaultem a dovcou bych tomu i veril, Zednicek tam byl kamionak co jezdil na Zapad a Veskrnova herecka tusim dokonce v Narodnim. To byla kasta co se umela otacet, tata ledacos propašoval, mama mela znamosti… Jako husakovu diteti mi to prislo OK.
           Co byl ulet byli formelaci – Lucie postrach ulice. Tam to byl fakt alternativni vesmir (nojo, koprodukce s Westdeutscher Rundfunk)

          57. no je fakt, že jen to, že by ho pustili s kamionem ven prakticky znamenalo, že byl u STB a donášel jim na emigranty + valuty + pašování … ten mohl mít i mercedes kdyby chtěl :)

          58. U StB samozrejme nebyl v tom smyslu ze byl prislusnikem, ani si nemyslim, ze by nutne musel bejt konfident, on toho zas tak moc zajimavyho vedet nemoh, ale rozhodne byl dobre zapsanej a delal rudochum co na ocich videl. Obcas jim neco dovez a tak. Sluzbicky a protisluzbicky, tot hnaci motor pozdni normalizace. Jinak samozrejme kdyz StB pozilo dotaz nebo prislo s pozadavkem, tak neodmitl.

          59. asi tak nějak. Mercedesa (starého) měl i náš soused, a to byl jen pingl co šmelil s kradeným masem a jiným matrošem z RaJ

          60. Ve filmu Bony a klid jezdí hlavní hrdinové chvíli bílým pianem v Kamei paketu, kterej v tý době patřil Ivanu Jonákovi. Před pár lety jsem takový auto viděl párkrát jet po Praze, moc bych za to nedal, že to bylo dokonce to samý…

           Jak se sem tyhle auta vůbec mohly legálně dostat? To si všichni ty Meďáky, Saaby a Simcy kupovali v Tuzexu?

          61. V Tuzexu bylo ledacos a neco snad mivaly i Klenoty. Mam za to, ze byly i cesty jak to dovalit ze sveta, ale ty nebyly pro kazdyho. Tohle by moh vedet Sysop, ja byl jeste mladej cyp, me zajimaly tak akorat digitalky.

          62. Osobne som v Kosickom tuzexe videl Austin Allegro, Talbot 1500 a Ford Granada. Neskor, ked uz som bol na vysokej, tam mavali Escort a Sierru. A samzrejme, Skodu Rapid a Ladu 2107 bez poradovnika.

          63. Re: Jack Torrance
           7.11.2018 v 14:33

           Co ja pamatuju,bylo vic cest.Tuzex samozrejme ano,ale ten nemel vsechno.Jedna z moznosti napriklad byl dovoz nejakym pribuznym nekoho,kdo proste to auto sem pritah‘ a tady ho pak prodal zajemci a dostal obolus v tvrde mene.

           Dalsi moznost byla koupe primo od Germana, treba. Zde ale hrozilo,ze by se nekdo na urade mohl blbe ptat,kdepa soudruh vzal na imperialisticke vozidlo tvrdou menu,takze German proste dostal vatu v ceskejch a nasledne to bud sam nekde vynexloval (treba i ofiko), nebo na to byl uz naveseny vexklak, ktery zaridil.

           Problem jizdy v zahranicnim drahem aute za minuleho totace nebyl v neresitelnosti, jak k nemu prijit, jako hlavne v tom, ze to provokovalo uplne vsude a na to pak clovek bud musel mit vatu, nebo znamosti. Nejlepe oboji. Ostatne prave proto povetsinou sibri jezdili prave v takovychto autech, aby davali na odiv, ze na to maji a nebo, ze za nimi nekdo vlivnej stoji.

           Jakmile clovek zacal shanet tvrdou menu, tak pokud do toho sel na vlastni pest, tak velmi pravdepodobne skoncil u StB na dlooooouhem povidani. Uz tady se to proste odfiltrovalo. Bylo to neco, jako dneska chtit sehnat treba AK47. Neni problem ho sehnat, kdyz vis kde. Kdyz to nevis, nejspis naletis a blbe dopadnes.

          64. shane:
           kdo jezdil služebně nebo nějak často na západ, tak sepisoval formulář jestli se tam s někým setkal a o čem spolu plkali. Tak jako po návratu sepisuju cesťák pro účtárnu. A tím pádem byl takový člověk veden u STB. Samozřejmě když dělal něco víc, tak měl tlustší složku než jen hlášení, že nikoho nepotkal.

          65. To be fair, ona to neni jen vina zenskejch. Znam par pripadu dlouhodobych vztahu, kdy chlap deti nechtel s tim ze je jeste cas, uzivali si, cestovali a kdyz uz zenska prekrocila tricitku a prisly na ni rodicovsky touhy, tak ji chlap dal kopacky a nasel si mladsi model se kterym pokracoval v dosavadnim stylu zivota. A zenska byla v prdeli, protoze najit slusnyho partnera po tricitce neni zadna sranda. Ti dobri jsou rozebrani a zbyvaji exoti se kterejma by nevydrzel pohromade ani pes, par slusnejch smolaru „ne vl. vinou rozvedenych“ a hrstka „nebrousenych diamantu“ co je zensky z nejakyho duvodu prehlizely a co dozrali az po tricitce.

          66. Chlapi, v Tuzexu bylo zcela běžně možné objednat téměř cokoliv, pokud jste měl peníze, složil jimi požadovanou zálohu a prokázal tak, že na to máte a myslíte to vážně. Bylo to ale možné jen u zboží s cenou nad 2.000,-TK.
           Já si takto v roce 1984 naprosto bez problémů nechal dovézt Revox B77, kamarád o necelý rok později osm mikrofonů Shure SM58. Pokud vím, nikdo nás nelustroval, ani nic nezjišťoval, nebo jsme o tom prostě nevěděli. Prostě jste vyplnili objednávkový list, přesnou specifikaci, výrobce apod., uvedli telefonní číslo pro výzvu k převzetí a doplacení, složili 75% zálohu, měsíc až dva počkali a bylo to.
           A myslím, že to bylo dost podobně v případě aut. Některá měl Tuzex ve „standardní“ nabídce /ale to měl třeba i Technicsy a AKAI/, něco dovezli indivduálně. Každopádně z toho Tuzex musel nesmírně profitovat. Tehdy ale nebylo jiné cesty, jak sem bez problémů třeba ten Revox dostat. Nikdo z TIRáků by si to nelajznul, ti byli ochotní vozit ještě tak džíny, pásky, kazety, šminky a drobnosti – nic velkého.

          67. Tuzex 80. let uz byl neco jineho, nez deset let predtim, to je pravda. Proto taky se pred Tuzexy flakalo tolik vexlaku, protoze v krame nikoho nezajimalo, kdes‘ vzal bony. Dokonce nektere typy zbozi se daly koupit za Kcs, i kdyz puvodni cena byla v Bonech a byla pak pri placeni na Kcs prepoctena. Takto jsem si napriklad koupil sve dva prvni pocitace.

  2. Máte sice pravdu, ale zapomínáte, že jsme tu zpoza Železné opony snili o Schengenu tak silně a kolektivně, až se stal skutečností. A díky této skutečnosti, až vyžerou tamní zdroje, přihopsají AP (Andělou Pozvaní – chci se vyhnout polemice o imigrantech, migrantech, legální či ilegální migraci apod.) díky volným hranicím i k nám. A až zjistí, že u nás na ně čeká rodičovský příspěvek v neuvěřitelné výši 220 000 Kč/8 522 EUR na jedno dítě (čerpatelné min. 2 roky, tedy 9 166 Kč/355 EUR měsíčně), bude stačit jen drobná změna jednoho světlým (vlstně by se mělo začít říkat tmavým, ne?) zítřkům bránícího zákona (dosavadní povinnost posledních 12 měsíců před porodem být plátkyní sociálního pojištění a nemocenské) a bude vymalováno.
   Jeden AP bude mít dejme tomu průměrné 4 ženy, to je 36 666 Kč měsíční příjem, každé 2 roky 4x nový potomek, tedy za 25 let/jednu generaci to bude 50 dětí na jednoho AP versus 1,5 dítěte u domorodců…
   Ještě rád svůj dům věnujete AP, abyste předešel horším problémům!
   A přesně jak AP říkají: Evropu snadno zotročí pochvami svých (skutečných) žen.

   1. meh, toho bych se nebál. Tohle nejsou ostravští morgoši zvyklí žít v činžáku bez oken a vybírat popelnice. Tohle jsou rozežraní arabouši zvyklí na ajfoun a ojeté BMW. 220 tis. rodičák je upřímně výsměch a s živením dětí to mnoho nepomůže, zapomínáte, že je tu poslední dobou místy i dráž, než v reichu a 355 EUR je tak na nájem garsonky v Karviné, ovšem na jídlo už nezbyde ….. Prostě u nás se bez práce dá žít pouze stylem ostravských morgošů. A jak jsem psal, to už si milý Ahmed rozmyslí, jestli nakonec v té sýrii, oplývající hromadama ropy, není vlastně líp.

    1. a že se do tý Sýrie nebo do tý Arábie nevodstěhuješ, když je to tam tak super?

     1. sem tu doma a chlastám rád pivo a poslouchám rocknroll, to tam nejde. A jsem takový konzervativní cyp, že sae domnívám, že člověk by měl žít ve své zemi a starat se o její problémy a nikoli trajdat po celé planetě. Ano vím, velmi staromódní, ale co nadělám….

 3. Máme toho plné zuby, všechno má své meze,
  dost už bylo kompromisů, máme toho akorát,
  imigranty v naší zemi nikdy nestrpíme,
  naše města jen pro bílé – nový řád, nový řád.

  Kdo uhodne kapelu a rok?

  (Zcela vážně si někdy říkám, že už jsem vlastně pamětník. Dnešní zletilí nemají ponětí, co bylo před vstupem do EU a jestli svět existoval před rokem 2000.)

  1. Orlík to nebude, to bych si pamatoval. Tipnu si – Braník?

   1. Přihořívá. Braník je samozřejmě klasika.

  2. …za chvíli hladce vklouzneš do role nerudného dědka…

  3. Valasska liga…musel jsem to vygooglit, ale zas me moje nevedomost obohatila o web Analyza krajne pravicovych textu :)

   1. Správně; album Valmez über alles je z roku 1992. Poslouchal jsem to na kazetě.

 4. No, že by se začalo vzpomínat na staré dobré časy Železné opony? https://moneymag.cz/ekonomika/10734-driv-byl-svet-lepsi-mysli-si-vetsina-lidi-eu

 5. Já tohle píšu z Německa a tak nějak tu normálně bydlím .. tj ne v ibisu nebo na autobusáku. A nevím sakra o čem to ten pták mluví. Co to je za bláboly?

  Kolik jsi prosimtě za ten propagandistickej blábol dostal zaplaceno? 0.04 za slovo?

  1. Já a celá naše firma jsme tak cca 2 měsíce z roku ve francii a taky nemůžu potvrdit to, co se píše ve článku.

   1. Výlet na dva měsíce, co to je? Ale vracíte se na deset měsíců sem, že? Zůstal byste ve Francii na trvalo?

    1. To že by tam někdo nechtel zůstat nebo nemá důvod zůstat nijak nepotvrzuje ty bláboly z článku.
     To že bych nechtěl mít.nic s tvojí mámou taky neznamená že český holky jsou hnusný.

     1. To, že jsi lobotomic neznamená, že Tě tu rádi nevidíme.

  2. Nevím jak moc se pohybuješ venku a nevím kde se po městě pohybuješ. Spousta lidí to nevidí a nebo vidět nechce. Krom toho, vůbec nemusí být pravda že tam opravdu žiješ.

   1. Hör mal zu, ich weiss auch nicht ob alles was du hier geschrieben hast nicht einfach ausgedachten Geschichten sind. Jeden Tag werden hier unschuldige deutsche Jungfrauen nicht durch die Gegend gejagt. Und die meisten Menschen haben mehr Angst von Nazis als von Muslimen. Auf jeden Fall sieht man, dass du das Land nicht tiefer als durch eine Windschutzscheibe eines fahrenden Fahrzeugs kennst, wenn überhaupt. Ich schätze aber, du wirst Google Translate brauchen um überhaupt meinen Beitrag zu verstehen. So gut kennst du das Land von dem du hier den Unsinn laberst.

    1. Ich brauche keinen Google translate App zu verstehen dich. Mein Deutsch ist nicht perfekt, aber Ich verstehe dich genug. Du kannst denken alles was du möchte, aber Ich habe keinen Grund zu lügen über diese Sachen.

  3. Ačko: Dostal za to půl milionu, když napíše ještě jeden, dostane milion.

   1. A exorezidenci s bílou otrokyňkou a celoživotní plyn z Gazpromu zdarma až do devátého kolene.

    1. Adanedhel: :oD, když někdo napíše takovou zhovadilost, nic jiného se na to nedá napsat. S tím plynem zdarma to by byl náhodou skvělej dárek. Začíná skutečně přituhovat. Víte, že v Belgii jede jen jeden reaktor ze sedmi, a lidé musí vařit a topit jen v určitých hodinách?

     1. Return yourself to your African origin, dude. Be natural.

      1. Wtf? Jako, že budou v Belgii vytrhávat podlahy a topit parketami? Myslíte, že až tak „přírodní“ budou?

       1. Spíš si zvyknou na solidaritu s chudými a v rámci udržitelného rozvoje a stability sociální soudržnosti bude zavedena elektřina pouze pro nemocnice a úřady nonstop a továrny a plebs bude zpytovat svědomí potmě nad hříchy konzumní minulosti.

         1. Tie samovrazedne tahy v zapadoeuropskych krajinach su jednoducho nepochopitelne.

          1. Wildcat: No, von takovej blackout je docela průser, protože v tu ránu jste v hajzlu, všechno funguje na elektřinu a domácnosti, který nemají zavedený plyn jsou v prdeli, když máte i keramickou desku na elektriku. Pak jedině přestěhovat na chalupu, tam člověk přežije i blackout s prstem v nose, hehehe.

          2. No, ja som (skoro) zazil velky vychodny blackout v Auguste 2003. Mam celkom dobru predstavu ze co to obnasa. V zime by to bolo horsie. Tym viac ze aj plynove kurenie potrebuje elektrinu. A ano, na chalupe s dostatkom dreva a zasob by blackout nebol problem.

          3. Však to mám na mysli. Proto je dobré míti chalupu, hehehe, nikdy nevíte, co se ve městě stane a představa, že žeru jen studený žrádlo z konzervy a chodím po domě s baterkou mi teda nepřipadá moc lákavá.

          4. Pane, pamatujte, že je nejdříve třeba se tam hlavně dostat a posléze i uhájit. Protože jak bylo dříve, při kolapsu měst se začne drancovat vesnice.

          5. Pane, sednu na koně, do ruky basebalovou pálku s hřeby, kolty proklatě nízko a zkuste mě zastavit, hehehe.

          6. Vy máte ve městě koně? A co když vám ho zkonfisjují?

          7. Než se ti zblblí lidi vzpamatujou a nastartujou ty svý kapotový koně budu já dávno v trapu :oD

          8. Myslim ze sa tu nebavime o apokalypse, len o blackoute sposobenom nezodpovednou energetickou politikou. Cize treba mat auto stale natankovane a nejako sa na tu chalupu dostane.

          9. Autem? Blázníte, jakmile bude blackout, jen idiot pojede autem. To už i ten motorkář na tom bude líp :oD, ale tak můžeme jet tankem ;o).

          10. V Auguste 2003 ludia autami jazdili. V Januari 1998 nie. To kvoli trojcentrimetrovej vrstve ladu na vsetkom, vratanie povrchu ciest.

          11. Tak to byl prd blackout, když v pohodě migrovali auty. Víte, jaká by nastala panika, kdyby Vám kleklo úplně všechno? Ty zácpy na silnicích, hysteričtí lidé, rabování, krveprolití, apokalypsa live. Na to pak potřebujete jedině soukromej vrtulník anebo pancéřovanej tank a nabitej. Kůň je taky dobrej, protože to můžete vzít mimo hlavní tahy, lesy, polem, přebrodit brody apod.

          12. Prd blackout? 10 milionov ludi bez elektriny len v Ontariu? Nefunkcne semafory, v Toronte nefuncne elektricky a metro, nefunkcne ATC, zatvorene vsetky obchody a benzinove pumpy. Doom sa nekonal. No a ten sa nekonal ani v Januari 1998 aj ked situacia bola neporovnatelne horsia kvoli infrastrukture znicenej ladom.

          13. Co to je 10 milionů, když lidí je skoro 8 miliard? Až bude blackout na půlce planety, můžete se začít divit. Hele, ale Čína to vymyslela, pošle na oběžnou dráhu umělej měsíc a ten bude osvětlovat v noci ulice, nahradí lampy. Takže čekám, kdy Amís vypustí do vesmíru svítícího obřího batmana, aby jim osvětloval taky v noci ulice :oD

          14. Co maju taketo predstavy spolocne s idiociou belgickej vlady veducej k zatvaraniu jadrovych elektrarni bez existencie nahradnych zdrojov? Jo a mimochodom, len celkom nedavno som bol v krajine kde su blackouty pravidelne. Kazdy den. A opat, ziadny doom and gloom. Ba co viac, som si isty ze na zemi zije vcelku dost lodi co pristup k elektrine nemaju, takze nejaky blackout si ani len nevsimnu.

          15. Tak pak je to v pohodě, když jim to nevadí, to musí být dost děsivé kraje, když nemají každou chvíli elektřinu a infrastrukturu mají každou chvíli nepoužitelnou. My jsme rádi, že tu žádné blackouty nemáme.

          16. ex.lex 5.11.2018 v 22:54

           Ta krajina desiva urcite nie je. Naopak, je jedna z najbezpecnejsich v oblasti. Urcite sa tam este vratim. Vlastne, dufam ze to bude niekolkokrat za rok a ze tam snad aj zarobim nejaky ten dolar.

          17. Jo nejbezpečnější, jak mě někdo ujišťuje, že je někde v globalismu bezpečno, je jasný, že se samopalem na zádech, s paralyzerem v kapse a s křivákem v botě :oD

          18. Wildcat: Dodavatelé elektřiny jsou na nervy, protože jim poteče méně peněz, Čína totiž ušetří několik miliard dolarů, když vypustí toho světelnýho Puňťu https://echo24.cz/a/SyRhe/cinske-mesto-vysle-na-obeznou-drahu-umely-mesic-chce-jim-osvetlit-ulice

          19. No, az take zle by to nemuselo byt. Plynari si aj tu generuju vlastnu elektrinu, takze pri beznom, nie apokalyptickom blackoute ako bol ten z 2003 alebo ten ladovy z roku 1998 plyn ide. Takze zalozny generator, ci uz plynovy alebo benzinovy to riesi.
           Nuz ale chalupa je chalupa vzdy, ze?

          20. Wildcat: Chalupa je grunt a pro pořádný husity, město je pro komfortem prolezlý mazánky.

          21. Blackout? V pohodě. Dole ve sklepě je ve skále chladno, přinejhorším bych vysekal do skalní stěny takovou malou jeskyňku pro ukládání potravin. Kamna v obýváku s teplovodním výměníkem na kouřovodu, co napájí radiátory v podkroví samotížkou, elektřinu nepotřebují. Dřeva je ve dřevníku dost na dvě zimní sezóny, na zavlažení kamen se dřevo dá nasbírat v lese, který mi roste za plotem zahrady. Kamna mají také plotýnku, takže si na nich ohřeju jídlo / vodu. Voda na splachování WC a takové to domácí využití, jako praní, mytí podlahy atd. padá zadarmo z nebe a je dole v nádrži. Internet snadno nahradí naše poměrně slušně vybavená domácí knihovna se šuplíkem plným společenských her. Blackout by v podstatě poznamenal jen naši domácí vodárnu, takže pro vodu na zalití hajzlu bych musel chodit k dešťové nádrži a nabírat ji kýblem. Septik ke své funkci elektřinu nepotřebuje. Určitý problém by znamenala pitná voda, ale přinejhorším přefiltrovaná a převařená dešťová voda by také posloužila. Zásoba léků a zdravotnického materiálu se postará o základní zdravotnickou pomoc, bude-li to zapotřebí. Svícení řeší zásoba svíček, případně loučí, ale je to řešitelné i jinými způsoby.
           Čili i v případě delšího blackoutu bez ohledu na roční období bych měl pořád doma teplo, sucho, teplé jídlo a pití, vodu na hygienu a provoz domácnosti (pokud by aspoň tu a tam zapršelo) a zajištěný základní komfort bydlení. A že blackouty asi budou, to je jasné. Zvlášť po tom, co EU parlament poručil větru a dešti a nařídil snízit emise CO u aut o 35% od roku 2021, takže dojde k násilnému prosazování elektromobility i navzdory zdravému rozumu. Čím dál tím víc je mi jasnější, že jsem udělal dobře, když jsem takto vybavený domek koupil, protože v případě civilizační katastrofy přežití v něm bude jednodušší než ve městě.

          22. Tu díru do té skály bych asi vysekal dokud ta elektřina ještě jde.

     2. No, pozerajuc ze kolko za ten plyn platite, ozaj by to bol skvely dar.

      1. Já jsem totálně apolitický. Já plyn ani používat nemohu.

       1. Cena plynu nema nic spolocne s politikou. Je to len business.

   2. To přeháníš, myslím že ty agentury platí tak 0.04 koruny za slovo, někdy i 0.05.

    1. Áčko: Tak málo? To jsou parádní vydřiduši a jak to tak přesně víš? Já třeba vůbec nevím, že takový agentury vůbec existují, k čemu slouží?

     1. Víte co, dejte mi adresu na agenturní pisálky a budu se živit psaním.

  4. Hele Áčko, a zamysleli se voni než psali?
   Já bych teda řekl, že dálkový řidič čehokoliv vidí za jeden turnus víc než ty za několik let.
   Jestli podle tebe neexistuje nic, co jsi ty na vlastní oči neviděl tak nevím jak ses popasoval s kulatostí zeměkoule, například.
   Ale spíš to bude tím, že ty jsi tady známý levičácký sluníčkář tak si do toho projektuješ svoji víru.

 6. Což o to, zrovna jsem kontroloval FB a aniž bych jakkoli přispíval, tak mi byl na 18 dní zablokován FB. Prý se jedná o ochranu proti spamu.

  1. No, vidíte jak se o Vás starají na těch sociálních sítích, a Vy si furt na něco stěžujete.

   1. Akorát to znamená, že jsem někomu šlápl na kuří voko.

    1. Tak 18 dní uteče jak voda a pak Vás zase pustí do fejsbůčkovskýho klubu :oD

     1. Já na FB seru, ale mnoho lidí co znám používá Messenger a ten se blokuje současně.

  2. A co s tím máme společného my?

   1. Ale nic, jen postřeh. Aniž bych publikoval na Fb, tak jsem zablokovaný kvůli spamu když publikuju článek na Dfens.

    1. Nic si z toho nedělejte, některý lidi mají třeba doživotní blokace, buďte rád, že to máte jen na pár dní.

     1. Asi je to jen shoda náhod. Kdyžtak budu posílat motáky z Valdic.

      1. Náhody neexistují, vše má logické vysvětlení. Do Valdic Vás za tohle nikdo nepožene, nějaký článek, víte kolik informací denně projde internetem? Se vůbec divím, že ještě trestají za nějaké články nějakými blokacemi, to může vymyslet jedině zvrácený antidemokrat, přijde mně to komické.

       1. Mě taky. Ale rozhodně to značí to, že současné zřízení ztrácí legitimitu. Minimálně v mých očích.

        1. FB je soukromej, stejně jako DF. FB i DF mají právo zabanovat kohokoliv za cokoliv a nikdo nemůže říct ani popel. S nějakou legitimitou současného zřízení to nijak nesouvisí, svoboda slova je veřejnoprávní pojem a týká se interakce Občan vs Veřejná moc (stát). V soukromoprávní oblasti (občan vs občan/soukromá společnost) žádná svoboda slova zaručena není a je to ponecháno na vzájemné dohodě mezi dvěma subjekty.

        2. Jo, a ta blokace rozhodně nebyla za článek na DF. Maximálně tě zablokovali poté, cos ten článek rozeslal přes FB na všechny strany a někoho z obdarovaných to nenadchlo a prásknul tě za spamování. Případně to FB vzal jako že si přes něj děláš reklamu, což bude asi něco, co má oštřený ve smluvních podmínkách*, protože z reklamy žije.

         *které jsi si samozřejmě bedlivě prostudoval, než si je odsouhlasil, protože nejsi etatistická ovce zhlouplá blahobytem a současným systémem :)

         1. Za onoho dne jsem nikomu nic neposílal. Navíc dnes ráno vše funguje. Veškerá čtenost závisí jen na tom, kolik lidí přijde sem na Dfens a přečte si to.

          1. tak on taky FB nereaguje hned.
           Hele, korelace neimplikuje kauzalitu. Vzhledem k tomu, co všechno koluje po FB tak považuju za vyloučené, že by tě zabanovali za to, žes napsal článek na DF. Ono to spoustě přispěvatelů nepřijde, ale DF není významnej. Je to skuhrací blog s pár tiscícema čtenářů (pokud vím, tak počitadlo není induvidualizované, ale co otevření článku, to přečtení. A v situaci kdy mě to po odpálení příspěvku automaticky hodí na článek, tak je statistika čtenosti k prdu).
           DF nikoho nezajímá, není ani na seznamu závadových webů. Kam se s návštěvností a vlivem sere DF na Sputnik, Aeronet, Parlamentní Listy, Svobodný vysírač nebo třeba Protiprd.
           A FB reaguje na bonz.

          2. Já si z toho taky celkem fň dělám. Vždyť je to zábava. Také si myslím, že Dfens není jakožto web v obležení fízlů kteří by si na každou IP vedli složku a brousili kudly.

 7. Ještě bych rád poukázal na jeden jev, který se tam na Západě a Severu šíří. Jde o to, že dost mladých mužů mezi 25-40 lety si nechávají dělat vasektomii. Prý protože současný svět je nedobrý, mít děti je neekologické a bezohledné, když je na světě několik miliard lidí. Také jsou tam na vzestupu spolky a sdružení mladých chlapů, kteří nosí plnovousy, takové neupravené vlasy a nosí oblečení které se nosilo tak na přelomu století. Prý ta doba byla lepší apod. Já za tím vidím to, že ti chlapi jsou buď sobci a nechtějí děcka a nebo jsou už opravdu (duševně) poražení a proto kapitulovali. Za to že se nechali zneplodnit se ale velmi stydí a cítí ten strach, asi jako měli před 50 lety homosexuálové. Asi cítí, že to není úplně košer. Spousta žen nad 30-35 let, se třeba po dvou dětech nebo někdy i bez dětí nechá takhle brzo zneplodnit, většinou podvázáním vaječníků, protože vyjmutí dělohy je administrativně složitější bez vážného medicínského opodstatnění. Pak si ale ty samé ženy kupují umělé novorozence. Pro mě osobně je to na hlavu. Zadejte si na YouTube heslo phenomenal reborn baby box opening. Nevím jak budete reagovat vy, ale mě osobně to přijde smutné a zároveň zvrhlé. Co o tom soudíte Vy?

  1. Tohle tema pomerne podrobne rozpracoval a prokazal John Calhoun. Je potreba to prijmout jako fakt a zaridit se podle toho. Vychodisko bohuzel fura lidi vidi prave v imigraci.

  2. že je lidí na světě jako sraček* a že je to každýho věc a radši se starej o sebe než o hipstery.
   Krom toho vasektomie není nevratná, chámovody se daj znova napojit.
   Lidí co nechtěj přivést děti na zkurvený svět je spousta už od šedesátých let.

   *jedinej důvod pro neustálý růst populace je letadlo zvané Průběžný penzijní systém. Jinak by snížení populace Evropě spíš prospělo.

   1. Mě by nevadilo že se lidi aktivně nemnoží, konec konců, je to každého věc. Když bude méně lidí, cena práce bude růst a tím spíš lidé jako takoví stoupnou na ceně. Mně jde jen o to, že jen kvůli tomu, že je život těžký, tak proto na to rezignovali.

    1. Jejich věc. Navíc po lidech kolem dvacítky nemůžeš očekávat že budou masově zakládat rodiny a jít budovat kariéru. za deset let už budou smýšlet jinak.
     Mimoto, oni jsou hipsteři a jim podobní sice hodně vidět, ale je jich v populaci zanedbatelný množství.
     To máš jak s hipíkama. Dneska maj lidi představu, že koncem 60. let byl v USA každej mladej hipísák. A vono prd, hippies byl jen zlomek mládeže, ale prostě byli natolik vidět, že se stali symbolem celý éry.
     V devadesátejch letech byli v Č(SF)R fenomén skinheadi. Byli vidět všude, furt se o nich kecalo a psalo. Skinhead tady, skinhead tam, skinhead kam se podíváš. Osobně jsem znal asi tři a to jsem chodil na učňák. Pravda, v téměř bílém městě, ale takových měst byla většina a cikánovů jen pár.

 8. Naši rodiča a dedovia si museli vybojovať slobodu, nič nedostali zadarmo. Ďalšia generácia prišla na hotové, potom aj ich vnímanie reality je iné. Nedivím sa ze je v spolocnosti úpadok morálnych hodnôt, muži prestávajú byť chlapmi. Keď vidim reklamy v TV, je mi na blitie. Bieli muži tam vystupuju v roli neschopných blbeckov, alebo metro-, homosexualov (v týchto pojmoch aj tak nevidím rozdiel). Bohužiaľ je to odraz západnej spoločnosti.

  1. DavidV: Zas tak moc to nedramatizuj, za posledních 100 let češi bojovali v československých legiích za první světové války a velmi malá část pod velením Anglie za druhé světové války, naposledy v roce 1989 už češi dokázali leda tak cinkat klíčema.

   1. A mnohem vetsi cast v zahranicni armade v SSSR. Plus domaci odboj, kterej taky nebyl uplne zanedbatelnej, s prihlednutim k mistni geografii.
    Nicmene to furt byla jen hrstka, budiz jim cest a slava. Majorita za druhyho valu sedela doma a cekala az se to prezene a za prvni valky se bila za cisare pana a jeho rodinu az do roztrhani tela.

 9. Navíc jsem si myslel jaký jsem realista a věřil jsem tomu, jak se všude lidé rozplakávají jak se nedá najít nikdo a na nic a za žádné (rozumné) peníze, a to i tady. Že prý nejsou lidé na práci od hajzlbáby po programátora a tak jsem pln optimismu obvolal nejdříve velké hráče a pak i ostatní malé zaměstnavatele od Brna po Hradec a Ústí. Jak jsem psal už jinde, tak jsem ani jednou neuspěl, třetina nikoho zaučit nechce, polovina stojí a třetina rovnou řekla že lidí mají tolik, že nikoho nehledají a nepotřebují a i tak mají plnou databázi zájemců a vyberou si nejdříve ze svých kontaktů. Když by mě někdo byl schopen a ochoten zaučit s tím, že mi dá práci, tak budu šťastný jako blecha.

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017