Co nás v Praze čeká aneb jak jsem chtěl být politikem

Featured Image

Vadí mi, co se děje kolem mě. Vadí mě, že se musím podílet na tom, abych živil půlku národa a poslední kapkou pro mě bylo to, že se začali dostávat k moci v Praze prostřednictvím nevolených funkcí (různí plánovači na Intitutu plánování a rozvoje hl. m. Prahy apod.) různí aktivisté a v běžném životě neuplatnitelní blbečci, kteří se rozhodli, že mi začnou postupně zakazovat jezdit po Praze svobodně, tedy autem. Začal jsem být politicky aktivní ve snaze začít sypat trochu písku do toho levičáckého eko-soukolí, které se v Praze vyskytuje a které vymýšlí nové (nejen) dopravní regulace, městské policie a podobné krávoviny.

Bohužel už i ve své „mateřské“ politické straně jsem narazil na tvrdý střet s realitou, protože ani zde nejsou pouze lidé praktičtí. Pochopil jsem, že i mě ideologicky nejbližší strana je vlastně výhradně jeden velký debatní klub o tom, kdo je více či méně libertarián, a celé to působí vnitřně téměř dojmem pseudoúřadu, který si na sebe vymýšlí vlastní regulace, a že se velice projevuje absence koncepčního řízení a praktictějšího přístupu. Důsledek byl neúspěch ve volbách (to, že by lidé v Praze opravdu ty levičáky a kobliháře na magistrátu chtěli si zatím nepřipouštím).

Složení, které bylo na magistrát zvoleno přát svobodné dopravě určitě nebude. O dopravu se stará socialista Dolínek a radním (resp. člen Rady a náměstek primátorky) pro územní plánování se stal zelený polokomunista a dopravní extrémista a protekční spratek Matěj Stropnický. Co on ví o územním plánování těžko říct (kor když nikdy v životě nepracoval nebo nedělal pro sebe či jiné nic užitečného), ale předpokládám, že bude navrhovat developery rovnou věšet nebo minimálně přidat pár dalších regulací tak, aby územní rozhodnutí pro nové stavby v Praze nebylo možno získat už vůbec (už dnes něco postavit v Praze i když je to v souladu s ÚP je otázka 1 až 2 let tahanice po úřadech). Matěj Stropnický, který na Praze 3 prosazoval zavedení cyklogenerelu, bude podobné nápady předpokládám generovat i z pozice člena Rady na magistrátu a momentálně tam není nikdo, kdo by mu mohl teoreticky klást aktivní odpor.

Na co se v Praze můžeme „těšit“:

– nízkoemisní zóna popř. zdanění vjezdu do centra

– rozšiřování dopravního socialismu, který ekoextrémisté rádi nazývají honosně „vídeňským modelem“ (znamená to ale jenom lít více peněz do MHD a omezovat auta)

– omezení průjezdnosti magistrály, která je sice hrozná, ale nemá a příštích mnoho let mít nebude žádnou alternativu. Levičáky to nezajímá – omezíme a bude to

– nová alternativa zrušených Hudečkových stavebních předpisů nebo jiný paskvil, který do stavebnictví vnese další nesmyslné regulace

Na co se tešit nemůžeme:

– dostavění vnitřního okruhu, „protože máme všespásnou blanku“ – pár kilometrů tunelu, který rozhodně ani zdaleka neřeší dopravní situaci na většině území Prahy

– rušení zbytečných dopravních regulací

V Praze to bude ještě zajímavé. Snad se za 4 roky zase najde někdo, kdo se bude chtít tomuto zmrdství postavit a bude úspěšnější.

12345 (5x hodnoceno, průměr: 2,00 z 5)
480x přečteno
Updatováno: 27.11.2015 — 23:52

Reklama

D-FENS © 2017
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!