Chcípni bolševiku… ! - zpět na článek

komentářů 156

 1. „Jsem nezávislý zastupitel kandidující za KSČM. To nebrání majiteli tohoto webu oslovovat mě pravidelně komouši, bolševiku atd.,“.
  V tom je všechno – celá ta filosofie „nezávislého“ komouše.
  Majitel tohoto webu vás tu nechá publikovat (byť zřejmě z jakéhosi zoufalství či sebetryzny). To by vám jako komouši a bolševikovi nemělo připadat standardní.

 2. Autore, když píšete v jednom krátkém článku vícekrát, že „jste nezávislý“, ze zkušenosti říkám, že nejste (a přesvědčujete především sám sebe). Rozčilujete se nad lidmi, že si myslí, že jste komanč, protože Vy přece komanč nejste, Vy za ně jen kandidujete (sledoval jste někdy dokumenty o druhé světové, zvláště pak o norimberském procesu? Tam byla od nácků slyšet prakticky identická obhajoba).

  Místo fňukání, jak jste se stal obětí „fejk ňůz“ a že lidé věří plakátům (po minulém článku jsem myslel, že je Vám do 30, po shlédnutí fotky jen nevěřícně kroutím hlavou) byste mohl vysvětlit, proč své hlasy nosíte právě KSČM a nakolik není pravda, že jste jen prospěchář, který (slovy vaska) „… je rak poustevnicek, co si vlezl do prazdne ulity po vyhynulych komancich (ti uz dnes neexistujou) a nechava se dosazovat ke korytu senilnima stareckama, co voli tu vyprazdnenou znacku.“

  1. Mě by zajímalo, co pan Tekel dělal za totáče. Jak se vyrovnával s režimem, jestli byl naopak exponentem, vezl se…

   btw: kandidáti ostatních stran tady dostanou taky prostor k předvolební exhibici?

   1. JPG: dle mého nedostanou. Situace je zoufalá natolik, že „nepřítel mého nepřítele je mým přítelem“ svedlo na jedny stránky bývalého člověka z kandidátky Svobodných se současným člověkem z kandidátky komančů. To nevymyslíš, to píše sám život.

    Osobně si myslím, že pan Tekel je komančem, který zjistil, že když se tváří nezávisle, může nasbírat víc hlasů (jak píše vasek, stařečci to z nostalgie hodí dle kandidátky, takže jeden zdroj; pak je druhý zdroj, který to dá jakože jemu, protože on je přece nezávislý, není to komanč, jen je na jejich kandidátce).

    Současně v rámci práce na zastupitelstvu objevil kouzlo opozice, kdy sbírá politické body pro KSCM prostě jen tím, že zatím nemá přístup k penězovodům a tak okopává kotníky vládnoucí šlechty kontrariánským hlasováním. To často vede k tomu, že se může zdát, že „dělá něco pro lidi“. Nijak to ale neodpovídá na otázku „proč“. Odpověď na ni, kterou tipuji někde blízko „postupně zvyšovat popularitu a jednou, jednou to tady zase vezmem pevně do rukou, dělám to přece pro vnuka, ne pro sebe“ by nejspíš dost Tekelových příznivců z kategorie „on není komanč, on je slušný člověk, co za ně jen kandiduje“ neoslovila.

    Jinými slovy si myslím, že je to komanč, který myslí dlouhodobě a mravenčí prací dělá na posunu ideologie, i když kvůli tomu musí obětovat finanční zájmy, plynoucí z koryt, o která se perou ostatní strany. O to je nebezpečnější. (tento můj názor podporuje i elitářský článek o Marušce, co ničemu nerozumí a má to nechat na osvědčených kádrech).

 3. Jak říká klasik: „Úspěšně jsme se zbavili socialismu a navrátili se ke svým politickým tradicím… nacismu…“

  1. Vodotesny kapr: O tom ani nepochybuj. Protože Západ, zejména USA, vydatně spolupracovaly s nacisty, a jestli někdo na 2. světové válce pořádně vydělal, tak to bylo USA.

   Například Henry Ford dával každý rok fuhrerovi $50000 k jeho narozeniním. 1/3 aut v Říši byly Fordy, a Henry Ford daroval Říši veškeré zisky z aut prodaných nacistům.

   Čísla vytetovaná na rukách koncentráčníkových vězňů jsou identifikační číslo v databázích IBM. Firma IBM poskytla nacistům počítače a databázové stroje, aby ani jeden Žid neunikl, byl s pomocí nejmodernější tehcniky evidován, identifikován a efektivně zplynován.

   Jinak řečeno, Západ bojuje proti komunismu, ale je mu naprosto přirozený fašismus a nacismus. S ním je spojen přímo pupeční šňůrou a krevním poutem. Ostatně na něm hodně vydělal. Už třeba jen kolik vydělaly švýcarské a jiné banky, když jim spadlo do klína jmění po cca 60 miliónech mrtvých, že ano.

   1. Počítače, databázové stroje, databáze… Myslíte asi tabelátory a fakturační automaty, ne? Alespoň si toho Blacka přečtěte, když už uvádíte jeho myšlenky. A přečtete si taky, co o roli IBM v rámci holocoustu napsal Disk Bernstein.

    1. Torm: Já už ty manipulace v diskusi typu: Nic neřeknu, ale něco si o tom přečtěte – znám. Je to výrazem, že Torm se zoufale snaží dostat předřečníka, ale nemá co by k tomu konkrétního řekl. Co není v diskusním vlákně jako argument, neexistuje.

   2. LvM: nechcete se už konečně zbavit těch ujetých bolševických zevšeobecnění? Že byl Ford mimoň, je asi bez debaty, ale co má společného s USA jako státem? SSSR dodal nacistům rudu a ropu ještě 20. července 1941 odpoledne a tam to stát skutečně byl, centrálně řízený a vlastník všech závodů, surovin i lidí.

    1. cyklista: Objektivní fakta vám nevoní? Západní Evropa a USA podporovaly řady let Adolfa Hitlera. Prostě sázeli na to, že Adolf Hitler to vyhraje. Nebýt těch zatrolených Rusů, tak se tak i stalo. S tím nikdo nepočítal.

     Proč myslíte, že se třeba sudetští Němci v Československu chovali jako exemplární svině? Proč se rovnou hlásili k Adolfu Hitleru, kdy už řadu let nemohlo být nejmenších pochyb, kdo jsou nacisté a Hitler zač? Jednoduše proto, že cítili, že Adolf Hitler vyhraje na tuty, a pak už se nikdo Čechů na nic ptát nebude. Kdyby to nezvrátili Rusové, měli by to v kapse.

     Milý cyklisto, přečtěte si, jak 2. světová válka probíhala. Připadá vám bolševické tvrdit, že USA, britské a další korporace na ní pohádkově vydělali? Že podporovaly Adolfa Hitlera a dodávaly mu jako o život? No tak to je naprostá pravda. Zdá se vám, pravda bolševická. Problém je ve vás – v cyklistovi – ne v realitě, ani pravdě. Chcete prostě být hloupý a oklamaný. Tak si buďte a nerejpejte laskavě do mě. Děkuji.

 4. Můj názor je ten, že komunistická ideologie měla být postavena na roveň fašistické a prohlášena za nezákonnou. Někdy na počátku roku 1990 měla být zakázána i Komunistická strana a propagace jejich pokřivených názorů. Tím, že autor příspěvku mnohokrát zdůrazňuje svou nezávislost, ovšem „závisící“ na komunistech, je pro mě jednoduše nepřijatelný. Sám svou nezávislost popírá – provádí PR komunistům, je pro ně „přijatelný“ a funguje s nimi v nějaké symbioze. Obdobně, byť trochu radikálněji, smýšlí onen lepič plakátů.

  1. gumidos: ne. Je dobře, že se tak nestalo a přestože infiltrace komančů je vidět všude a teď nám i vládnou, hard core ideologičtí šíbři mají své jasné místo.

   Zákaz strany neřeší nic. Jen to nutí příznivce lépe se maskovat. Proto mi kvičící komunistický kandidát, co není jejich, ale je nezávislý a svobodný pasuje do rozhodovacího stromu mnohem lépe než jeho kámoš v agrofertu, který si hraje na demokrata.

   1. Chápu, ale…. pak by měla fungovat i NSDAP, Kukluxklan apod. Stejně tak chápu, že ty největší svině už nejsou registrovanými členy téhle strany. Přesto bych jim tu jejich „hospodu“ prostě zavřel, protože z hlediska mravního principu mi to přijde jako správné řešení. Je to jakési vyjádření společenského názoru – „nehodili jsme na vás bobek, nemůžete se nám tlemit do ksichtu pod stejným praporem“.

    1. gumidos: „společenský názor“ je takový, že když místo stejným praporem zamávají koblihou, je i STB v pořádku. Tudy cesta fakt nevede.

     Rozumím požadavku, ale právě na NSDAP nebo KKK je dobře vidět, že zákaz hnutí je k ničemu. Lidi s určitým typem názorů jsou a budou. Je iluzorní si myslet, že zákazem NSDAP nebo KKK zmizely i jejich ideály, jen je teď těžší je identifikovat. Zákaz KSČM by vedl k tomu stejnému – jen je alespoň dnes možné vidět, kdo se k tomu svinstvu hlásí sám od sebe.

     Proto nechápu, proč je p. Tekel na kandidátce právě této strany ve chvíli, kdy tvrdí, že s nimi nesympatizuje. Je to dle mého jen účelová lež.

     1. Víte, pánové, já jsem si takhle ondyno všiml, že nežiju v ideálním světě. V mém ideálním světě není žádná ideologie či víra zakázána, protože (jak pravíte) to nejde. Zakázány jsou/mají být pouze její projevy, a to ještě v míře co nejmenší a tam, kde už je to opravdu o hubu. Např. nemám problém s vyznavači bohyně Kálí, pokud rekrutují obětiny pouze z vlastních řad. Nechť si každý hajluje dle libosti, kéruje si svastiky, srp s kladivem apod. na šulina (na vlastního)… v mém světě patří vyznavači těchto ideologií mezi neškodné pošusty, obdařené všeobeným výsměchem – nikoliv adorací.
      Jenže tam nejsme. Ne každý považuje tyhle týpky za nestandardy. A s tou teorií, že je lepší mít je v jedné (dvou…) partaji, aby byli líp vidět, si taky moc nevím rady.

      1. JPG: sám píšete, že v ideálním světě nežijeme. Proto mi aspoň trocha transparentnosti přijde ku prospěchu, nikoliv ku škodě. Více vizte moji diskusi s gumidosem níže (s. Semelová).

     2. Nejsem komouš a nebyl jsem komouš. Takže bych je dneska neposílal do lágru, uranových dolů, případně do hutí a nemstil se na jejich dětech a příbuzných, jako to dělali oni. A jsou takoví dodneška – protože je řada z nich pořád těch „původních“ a jejich názory se nezměnily, pouze si dávají větší pozor na hubu. Vaší iluzí zase je, že umožněním existence této strany je jaksi „máte pod kontrolou“. Nemáte. Naopak existence této strany umožňuje těm původním, kovaným soudruhů, vytvářet nové kreatury – například Martu Semelovou, která pak vypouští ze svojí nevymáchané huby, kromě oslavných projevů na Klementa Gottwalda takováto moudra – https://zpravy.idnes.cz/senatni-volby-komunalni-volby-marta-semelova-praha-prazska-kandidatka-1m3-/domaci.aspx?c=A180821_124722_domaci_bja. Pokud zákazem této strany nevede cesta, vede tudy aspoň pěšinka, jak té ideologii sebrat základní symbol. V diskusi už pokračovat nebudu.

      1. Hlavne, i kdybysme udelali tlustou caru za minulosti, rekli „si co sme si, to sme si“, tak furt budou komousi krajni levice, proti ktery jsou prumerni socani liberalni pravicaci.

       1. To ano. Jenže ta absence čáry, ta reference k minulosti, je právě to, z čeho žijí a na co (kromě kariéry) loví voliče. Bez toho by byli právě jenom ta krajní levice.

        1. Jo, oni zijou z ostalgie a „slavne“ minulosti, ktera spoustu lidi pritahuje. Ale je fakt, ze jim vetsinu tech zahorklejch kverulantskych volicu pretah Okamura a zbyli predevsim krajni levicaci.

         1. Spíš kovaný stalinisti, ne? Na levičáky zadělal kampaň Babiš na sídlištítch a důchodech a dávkách; na xenofoby a dementy Okamura, a zbyli stalinisti, těch fakt ubývá.

          1. Tak ja to bral jako synonymum :) jemnejma nuancema mezi jednotlivejma sortama rudy pakaze nehodlam ztracet cas.

      2. gumidos: nečtete pozorně. Nikde jsem nepsal, že umožněním existence je „mám pod kontrolou“. Pouze jsem napsal, že vidím, kdo se k nim přes to všechno i dnes aktivně hlásí.

       Pokud bych to vztáhl konkrétně na pana Tekela, tak provozování aktivit pod rouškou něčeho méně rudého bych mohl považovat za volitelné. Nicméně jeho identifikace s komanči z něj dělá člověka (pro mě) nevolitelného. V tom vidím nemalý benefit.

       Že je takových Tekelů v každé straně několik je mi jasné, nemám žádné iluze a doufal jsem, že je to ze začátku mého příspěvku jasné.

       Přestože v diskusi pokračovat nehodláte, pokud byste změnil názor, rád bych si přečetl, proč byste existenci soudružky Semelové pod jinou vlajkou vnímal lépe? Podle mě je naopak dobře, že něco takového hájí barvy pro slušného člověka nevolitelného uskupení a ne že s tímto „mozkem“ pomáhá zavádět diktaturu kobliháři (ten rozhovor by samozřejmě vypadal jinak, jen soudružka Semelová by byla stále tatáž kreatura).

 5. Stejně jako bych nekandidoval jako nezávislý za NSDAP, neudělal bych to ani za KSČ. Nemáte taky dojem že autor působí v diskuzi a to hned několikrát?

 6. Na tohle měli naši předci dvě přísloví :
  Kdo chce s vlky býti, musí s nimi výti.
  Kdo líhá se psy, vstává s blechami.

 7. Co z toho kdo ma?

  Jestli to chapu spravne, tak Tekel
  – Pokud dostane malo krizku, tak hlasy pro nej se prictou stranikum na prvnich mistech listiny a strana dostane o nejake to kreslo navic pro straniky na prvnich mistech
  – Pokud dostane tech krizku akorat, tak se presune na prvni misto a to kreslo dostane on
  – pokud dostane krizku skutecne hodne, tak se presune na prvni misto, dostane kreslo a jeste z tech hlasu zbude na kresla dalsich straniku (puvodne na prvnich mistech)

  Strana:
  – pokud Tekel ziska nejake krizky, tak strana ziska hlasy navic, ktere ji dopomuzou k nejakemu kreslu pro prvni mista na kandidatce
  – pokud Tekel ziska krizku akorat, tak jedno kreslo bude muset dat Tekelovi
  – pokud Tekel ziska krizku hodne, tak strana sice bude muset dat kreslo Tekelovi, ale prebytek pujde opet na kresla pro straniky na prvnich mistech

  Proc Tekel kandiduje za Stranu:
  – predpoklada, ze strana dostane malo hlasu a on hodne krizku, takze snaz ziska kreslo

  Proc Strana necha Tekela kandidovat na sve listine:
  – ve vetsine pripadu cast krizky pro Tekela (pokud jich bude hodne, tak ty nadmerecne, jinak vsechny) pujdou na kresla straniku na prvnich mistech kandidatky.

  In extremis – pokud by Stranu nevolil nikdo a kazdy dal krizek Tekelovi, tak Tekel ziska jedno kreslo a strana ziska par kresel pro straniky, misto aby nedostala nic.

  1. Jinymi slovy:

   Nominaci popularniho Tekela na nejakem nizsim miste strana ziska vzdy, pokud Tekel dostane aspon jeden krizek,
   – v nejhorsim pripade ziska jedine kreslo, ktere obsadi Tekel za sve krizky a strana bude mit aspon nejaka procenta, ze neni zcela mimo deni
   – v ostatnich pripadech ziska strana kresla i pro straniky, ktera by jinak neziskala (a Tekel dostane maximalne jedno kreslo, pokud si na nej „vydela“ sam)

   Ucasti na listine Strany, u ktere predpoklada malo hlasu si Tekel snizuje pocet krizku nutnych k ziskani kresla
   – v nejlepsim pripade ziska kreslo
   – v kazdem pripade pomuze Strane

 8. Pokud sem Dfens dal dva články nezávislého kandidáta za KSČM tak k tomu měl asi nějaký pádný a racionální důvod.
  Přitom se tady většina tváří, jako by tu dělal reklamu nějaké bývalé bolševické policejní mlátičce co je ve straně už od 90. let.

  Co chcete dělat, když všechny tzv. „rozumné“ strany mají stranickou hierarchii totálně zabetonovanou, a nepustí na kandidátku nikoho kdo není rodinný příslušník nebo pečlivě prověřený, že jim půjde na ruku ve všech zlodějinách. A už naplno jedou v lokálním silničním fašizmu, který přihrává zakázky spřáteleným stavebním firmám, fízlům a na pokutách plní obecní kasu dalšími penězi na rozkradení a v neposlední řadě vytváří image strany která „se stará o bezpečnost našich dětí“.

  Tak vám nezbývá nic jiného než kandidovat jako nezávislý kandidát za stranu která vás neumístí na úplně nevolitelném místě, i kdyby to měla být Strana přátel piva.

  1. SPP již dávno, pradávno potupně sfúzovala s ČSSD.

 9. Je na tomhle případě dobře vidět, jak jsou tihle „nezávislí“ splachovací. Víceméně dostal celkem slušně „za uši“ a přesto napíše, že z tohoto boje vyšel ještě posílen..
  Mám celkem jednoduchý dotaz:
  Když už zdůrazňujete tu svou údajnou nezávislost – naprosto stejnou nezávislost by Vám jistě zaručila kterákoli jiná z tradičních stran.
  Vy jste si ale vybral Martu a její partu, jen Vy sám víte proč. Já už jen dodám – dobře Vám tak.

  1. servisdok: za uši nijak zvlášť nedostal – imho míň, než čekal / mohl / měl čekat. A to s tím posílením je standardní fráze – prostě dělá svůj job. Jeho odpověď na dotaz, co dělal za totáče, mi ovšem asi nějak unikla.

  2. Ano, to je ta finta s nezavislosti. Kdyby do strany rovnou vstoupil, tak si nad komousem vetsina lidi akorat odplivne a Tekel muze akorat drzet hubu. Ale jako komunista-nestranik bude furt omilat svoji „nezavislost“, navzdory tomu ze v 90 procentech hlasuje v souladu s linii strany a strana mu uz 16 let caluje volebni kampan, protoze komousi jsou pochopitelne desny altruisti a nic je netesi vic nez dostat na radnici nekoho kdo bude hlasovat proti nimm

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017