CGC aka Cecilia Gun Control

Featured Image

Někteří z vás si patrně v D-Fens-ích novinkách všimli linků od pánů covera a iFose, pro ty kteří by je přehlédli a zároveň pro to, aby se neztratila problematika z očí dávám dohromady tento rychlo-článek (nebo lépe řečeno rychlo přehled).

Tak jak je uvedeno v novinkách:

22.10.2013: Nastal čas, aby se EU postavila proti zbraním!
Pamatujete na dotazník EU, jestli je třeba regulovat zbraně víc, nebo trochu víc?(
EuroKomise již zhodnotila výsledky, a jelikož mají v Maďarsku (zbraně zakázány), Německu (zbraně zakázány) a Francii (zbraně téměř zakázány) subjektivní dojem, že je násilí se zbraněmi problém, podle EK nastal čas více buzerovat legální držitele zbraní.
Ještě někdo nevolí Svobodné? ~cover

Tisková zpráva LEX o.s. k návrhu Evropské komise na zpřísnění regulace zbraní (iFos


Pro úvod začneme tím, že si představíme paní jménem Cecilia Malmström.  45-ti letá politička původem ze švédského Stockholmu je v součastnosti je evropskou komisařkou vnitřních záležitostí. Rychlo-exkurz do jejího životopisu ukončíme poznámkou, že ve švédsku představuje směr Liberal people’s Party.

Pokud jde o regulaci zbraní, je tato paní velmi snaživá viz press-release přesně před rokem: Fight against arms trafficking: Where do we stand?

Dosavadní pokusy naštěstí neprošly přes odpor národních struktur. Nicméně to co se chytá teď by ovlivnilo střeleckou veřejnost napříč Evropou. Podrobnosti si můžete přečíst na jejím blogu i v oficiálních press-releasech, které vyšly před dvěma dny v pondělí.

Stronger EU action against gun violence
Time for stronger EU action against gun violence
Reducing gun violence in the EU
Reducing gun violence: the way forward

Z některých částí je patrné, že ouřadové nevědí „která bije“, viz například „problém online prodeje“, „problém posílání zbraní poštou“, problém 3D-tisku zbraní, nebo úsměvnou snahu zavést biometrické senzory na každou zbraň.

Z jiných částí mě naopak mrazí. Nebudu zde zabíhat do přílišných podrobností a pokusím se zmínit jen to podstatné:

– EU se prostřednictvím EC opět hodlá vrtat do věcí, u kterých jí její občené jasně řekli, že je to věcí národních legislativ a že současný stav evropských směrnic je zcela adekvátní (viz zmíněný dotazník).
– v podstatě předkládá korelaci, že „množství legálně držených zbraní“ odpovídá „množství ilegálních držených/použitých zbraní“ nebo jinak „čim méně bude legálně držených zbraní ve společnosti, tím menší bude pro lumpy šance opatřit si ilegální zbraň“
– a na základě této korelace mimo jiné předkládá možnost: „Reducing gun violence could also be done by tightening the EU internal market Directive on the possession of weapons in the Member States, by for example reducing access to particularly dangerous weapons models for civilian use.“ Volně přeloženo: „My evropská komise máme patent na rozum a mi rozhodneme, které zbraně jsou zvláště nebezpečné a které tím pádem šoupnem do Áčka“, či jinak řečeno „když se nám nepodařilo pomocí směrnice osekat skupiny zbraní pouze na A a B, tak vám postupně nahážeme všechny do Ačka“

Našlo by se tam toho určitě vícero, ale toto IMHO bohatě stačí.

Ať už tento rychlo výcuc vyjde do pátečních voleb či nikoliv, je na místě, se nad jeho obsahem pozastavit.


23.10.2013 Plešoun

12345 (Zatím nikdo nehlasoval)
126x přečteno
Updatováno: 27.11.2015 — 23:53
D-FENS © 2017
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!