Bolševik má recht - zpět na článek

komentářů 164

 1. I kdyby na světě existoval jediný hodný, poctivý a pravdomluvný člověk, který to myslí skutečně dobře a upřímně, a kandiduje – byť jako nezávislý – na kandidátce strany postavené na principech třídního boje, ozbrojené revoluce a ideologického loupežnictví, je zcela vyloučeno, abych takového člověka podporoval, ctil nebo alespoň uznal jako člověka slušného. Slušný člověk se s takovým svinstvem nikdy nemůže identifikovat do té míry, aby jeho jméno bylo spojováno s nelidskou ideologií, která stála životy desítky milionů lidí!

  1. Přesně tak.

   Dlouho jsem tu nebyl (a hádám, že sem zase delší dobu nekouknu), ale nahlédnuv sem, celkem jsem se zděsil — DFENS doporučuje volit něco takového? To jako vážně?!? :-O

   Ano, ten člověk píše celkem rozumně. Přesně stejně „celkem rozumně“ psal Klement v prvé polovině 40. let stran podpory živnostníků.

   Slovo „komunista“ je synonymem specifikace „bezskrupolózní lhář, vrah, závistivá svině a totální podrazák“. Pokud je někdo ochoten a schopen s _tímhletím_ spojit své jméno, znamená to přinejlepším — pokud se vůči takovému člověku snažím být co možná nejvstřícnější — že se dotyčný člověk vůbec neobtěžoval nahlédnout do historie.

   A to, co platí o národu, který na svou historii zapomene, všichni víme :(

   Poznámka: ano, Bureš (aka korporátní fašista) je opravdu _velké_ zlo; tak velké, že je celkem obtížné najít něco _ještě_ horšího. Ale komunismus zrovna do této kategorie patří: kdyby jediné dvě strany byly ANO a KSČ(m), pak by každý slušný a soudný člověk nutně musel volit ANO (nebo, daleko spíše, emigrovat — jenže nevím kam :( )

   1. U toho Bureše je to myslím prašť jako uhoď … což je s ohledem na jeho minulost přirozené.

    Jinak souhlas … třeba taková Rudá Marta taky docela často mluví celkem rozumně a v té změti exotů by jí to čistě podle toho člověk třeba i hodil. Pak si ale vzpomene … a u ní to fakt není těžký … a radši bych si ruce zpřelámal.

    Ale beru, že zrovna Semelová je opravdu hodně vysoký level.

    Co je ale úplně v prdeli je fakt, že i takovéhle z podstaty nevolitelné svině mají v řadě oblastí názory … co bychom za ně u jiných partají dali. Situace, kdy nejrozumnější a někdy i nejpravicovější názory má kovaný bolševik mi přijde opravdu na hovno.

    1. Podléháte klamu, že bolševik splní, co slibuje. Naposledy myslím sliboval podporu malému a střednímu podnikání. Úplně nevím, jestli násilná kolektivizace a zavírnání živnostníků byla plněním zmíněného slibu…

   2. Důchodce Tekel se stane druhým Gottwaldem, obnoví ČSSR a zároveň znovu vybuduje Sovětský svaz a vrátí nás do 50. let. To je jisté.

    ps: nezapomněl jste si včera vzít svoje prášky na hlavu?

    1. Následně důchodce obnoví gulagy a strčí do nich ocs. Nedivte se proto, že ocs se toho bojí.

     1. K panice stačí mnohem míň. To když třeba Zeman vyhlásil akci čisté ruce, tak polovina „poctivých podnikatelů“, skalních pravičáků z dobrých bolševických rodin a státních úředníků jezdících v Jaguárech, začala honem balit kufry. Naštěstí se ukázalo, že Zeman jen tak strašil a s prověřováním původu nabytých majetků to nemyslel vážně.

      1. Já si na „Akci čisté ruce“ pamatuju velmi dobře. A ujišťuji Vás, že nikdo z mého okolí, kdo jí zaplatil zdravotně či finančně nebyl z bolševické rodiny (z rodinných důvodů mi nebylo umožněno se s rodinami bolševiků vůbec stýkat), nejezdil Jaguárem a neměl nic společného se státem. Možná vezmu svůj rozsudek z roku 1998, přidám k němu pár rozsudkůsvých známých a můžeme to tady zveřejnit. Nebo se spíš pobavit? Možná zjistíme, že ten komoušský Urválek byl vlastně docela fajn chlap ve srovnání s tím, co se tu po nastolení zemanovy „Akce čisté ruce“ začalo dít. „Soud dospěl k přesvědčení Důkaz? Přesvědčení! Společnská nebezpečnost? Rozšířené, vlastně úplně běžné jednání! Způsobená škoda? Žádná, ale kdybychom je všechny včas nepozavírali, nezbavili je majetku, rodiny, zdraví a lidské důstojnosti, určitě by něco nezákonného udělali!“
       Musíte být na tom lidsky hooooodně špatně, abyste si takové svinstvo mohl obhájit před svým svědomím…

       1. Ten člověk je úplně mimo, ten je kovanej.

        1. Tohle by me celkem zajimalo, protoze o tom vim kulovy a jako vejicka na volice se podobny akce pouzivaj neustale.

         1. V principu šlo o to:
          1. prokázat, že všichni samostatně výdělečně činní lidé jsou zločinci, a že poctivý člověk je ten, který se živí výhradně závislou činností v nadnárodní korporaci nebo ve státních službách
          2. vyčistit trh od malých a levných podnikajících subjektů a umožnit realizaci investičních pobídek pro nadnárodní kapitál
          K tomu účelu sloužily monstrcirkusové akce s násilným a hlavně hodně viditelným a medializovaným zatýkáním URNOU meganebezpečných tunelářů, po nichž zpravidla následovalo nenápadné propuštění a ping-pong mezi soudy nižší instance, které odsoudily kohokoli za cokoli a vyššími soudními instancemi, které „soud došel k přesvědčení“ odmítly považovat za důkaz údajné trestné činnosti. Tento ping-pong v mnoha případech trval i deset let, přičemž mnozí raději přijali formální tresty, aby už měli od všeho pokoj. Výsledkem letitého úsilí orgánů činných v trestním řízení, kontrol a teroru všech kontaktů nalezených v účetnictví těchto malých a středních podnikatelů a podniků či všech příbuzných a známých jejich majitelů a statutárních orgánů byly často i prokázány škody ve výši třeba i několika desítek tisíc Kč…
          Na rozdíl od stejné akce v padesátých letech ale pokud vím nebyl nikdo státní mocí zabit, nevím o aplikaci nějakého násilí na vězních a podobně, takže oběti přišly jen o firmy a peníze, rodinu, zdraví a podobné nepodstatnosti.
          Typickými produkty této doby jsou naopak multimilonáři, kteří zabrali uvolněný prostor a zdecimované společnosti levně nakoupili, „restrukturalizovali“ a centralizovali do velkých celků, čímž si zajistili „too big to fall“, a za podpory politiků a peníze daňových poplatníků vystavěli svá impéria, která víc veřejných prostředků spotřebují, než vytvoří.

          1. To moc konkrétní nejsi. Jestli to náhodou nebyl klasický český podnikatelský dog eat dog.

          2. Mě by o tom taky zajímalo více, nechtěl byste sesmolit článek? no o bolestných věcech asi nechtěl no, chápu :(

  2. STH zde již dlouho nebyl.
   Ještě nám povykládej, že když najdeš tisícovku na ulici tak ji půjdeš vrátit na policii a nikdy jsi nelhal. Člověk se vždy vidí lepší než je, ačkoliv je dokázáno empirickými pokusy (třeba Stanfordský experiment, Milgramův experiment) i realitou (třeba ww2), že člověk může být pěkné hovado a stačí k tomu relativně málo, slušnej člověku.
   Ale moc nevím, jak těm milionům mrtvých před sto lety pomůžeš, když dneska budu zbytečně stát v Českých Budějovicích v koloně. Nebo Tekel po zvolení půjde a zabije pár milion mrtvých? Ta internetová anonymita, to je fakt věc.

   1. Starter je jméno nebo příjmení? Ale tipuju příjmení, protože jménu musí znít nějak jako Blbej…

    1. To je pochopitelně možné, bohužel to na věci moc nemění.

  3. Jenže tohle jsou Čechy. Padouch nebo hrdina, všechno jedna rodina.

   1. Jasná věc. Praděd prvorepublikový vlastenec, děd henlajnovský „německý vlastenec“, syn stalinista šplhající ve stranické hierarchii, vnuk privatizační svazák a velký kapitalista.
    Pravnuk zřejmě bude mlátit hlavou o kobereček a usilovat o členství v islámské šaria policii spolkové republiky Bohmen und Mahren Německého chalifátu.

    To je ta „česká cesta“.

    1. Proč myslíte, že je to kdekoli jinde na světě jiné?

     1. Protože jinde vohnouti při převratu nebrblají v hospodě do piva a necinkají jak ovce nahnané pasteveckými psy na náměstí klíči, ale věší politiky na kandelábry.
      Kdyby si v libovolné africké zemi pokusila vláda zavést exekutorskou totalitu v českém stylu, tak už jsou tam ověšené všechny lampy a stromy v parcích.

      Ale samozřejmě že v jiných zemích podobné rodinné linie pirát/lapka-zámožný obchodník-ctihodný soudce/politik taky zhruba fungují. Jen ne tak markantně jako v česku, kde to fakt bije do očí. Už od doby loupeživých rytířů ze kterých se vyvinuly „ctihodné šlechtické rody“, kterým to nakradené bohatství už Masaryk musel znárodnit aby si tak nevyskakovali.

      Když pozoruju některé (zdůrazňuji NĚKTERÉ) sedlácké rody které dostaly rozsáhlé pozemky v restituci, co je to za chamtivou sebranku ochotnou sloužit jakémukoliv režimu jen když si zachovají přiměřený blahobyt (kam se hrabe žabař Trautenberg), tak mi „rozkulačování“ nepřipadá jako úplně zavrženíhodná idea.

      1. No samozřejmě. Závist, to je nemoc zlá!

       1. Nikoliv závist, ale elementární spravedlnost.
        V době kdy moji rodinu rozkulačovali kvůli jedné krávě a půlhektarovému políčku, opravdoví kulaci překotně vstupovali do družstva, pokud ne rovnou do strany. A za těch 40 let se tyhle rodiny vyšplhaly hodně vysoko v rámci bolševického režimu. A ještě byli odměnění restitucí.

        Kdyby tu byla nějaká spravedlnost, tak lidi kteří byli v KSČ by v restituci nedostali nic. To je jako byste po válce všem nacistickým kolaborantům nechal jejich majetky s tím že uděláme tlustou čáru a „nejsme jako oni“.

      2. Tolik textu a přitom takový sračky.

 2. Přistěhoval jsem se do města, kde bych chtěl žít každý, někdy začátkem léta, dokonce přímo do toho ráje pokut a zavěšení kolem Palačáku. Tekela bych volil rád, opravdu rád, protože s ním souhlasím prakticky ve všem, až na jednu věc. Tou věcí je prostě a jednoduše to, pod jakou eskadrou zmrdů kandiduje, kdybych to hodil komukoliv pod KSČ(m), asi bych měl hodně dlouho výčitky. Takže sorry, možná příště a pod někým jiným.

  1. Tak, děkuji — srovnejte prosím 4.10.2018 v 18:20.

  2. Víc škody už nenadělají, nyt?

  3. Na druhé straně, pokud víte, že ten kandidát je OK, můžete paradoxně jeho zakřížkováním volit proti komunistům.

   Dá se předpokládat, že KSČM se do zastupitelstva tak jako tak dostane.
   Zároveň pravděpodobnost, že zakřížkováním jednoho kandidáta pomůžete celé straně, je jen minimální.
   V ČB má každý 45 hlasů, takže např. 270 křížků jednomu kandidátovi (což by mu dost možná stačilo) odpovídá pouhým 6 hlasům pro celou stranu.

   Takže, kdyby to vyšlo, křížkovaný kandidát ze zastupitelstva vyšoupne jiného kandidáta KSČM.

   Což není tak špatná úvaha.

   Naopak nejhorší scénář je, že křížků pro kandidáta nebude dost, ale zároveň ty hlasy celé straně přidají jeden mandát.
   Ale to je silně nepravděpodobné.

   1. Není to tak. V obecních volbách to funguje jinak než v parlamentních. Aby někoho Tekel vyřadil, musel by dostat mnohem víc malých křížků než bude mít kandidát před ním i z křížků velkých. Jinými slovy, pro komance je takový Tekel úplně bezrizikovy, zato jim přinese hlasy z úplně jiných míst, než komanci obykle loví. Proto je ta podpora pro něj tady tak perverzní.

 3. Bydlím v takovém chaotickém městě asi 120 km severně od Budějovic, takže se mě to netýká. Ale kandidátka KSČM je pro mě absolutní kontraindikace, takže bych pána nikdy nevolil. Ono to určitě nebylo tak, že mu komouši řekli, že zrovna mají jedno volné místo, jestli ho tam můžou napsat. Za tím musí být nějaká dohoda, něco za něco, tak to prostě funguje. Možná jednou změním názor, až bude na výběr jenom mezi stranou za tradiční práva lidožroutů, stranou práva šaría a komunistickou stranou, ale teď určitě ne.

  1. „Ono to určitě nebylo tak, že mu komouši řekli, že zrovna mají jedno volné místo, jestli ho tam můžou napsat.“

   To byste se divil :-)
   Třeba u nás byla aféra, kdy komunista nejdřív ukecal na kandidátku svou známou (přičemž to snad podal jako podpis na jejich podporu, nejspíš ani nevěděla, že půjde na kandidátku) a pak ji ještě ukecal, aby tam podepsala i svého syna.
   A syna málem kleplo, když zjistil, že kandiduje za komunisty (a pak málem on klepl matku, když zjistil, kdo za to může).

   Takže sice může být boj o volitelná místa na kandidátce, ale u těch nevolitelných leckdy strany naopak lanaří lidi, aby měli koho tam napsat.

   Byť tady to bude jiný případ, hlavně když už za ně sedí v zastupitelstvu.
   I když zase fakt, že ho coby dosavadního zastupitele šoupli na 10. místo, nesvědčí moc o tom, že by v něm strana viděla oddaného soudruha.

 4. Každá víra a ideologie má na rukou lidskou krev. Dle zde uvedené logiky nebudu volit křesťany ultras i ve spolku ČB, protože křesťani vedli boje s husity aj.

  Nemůžu volit nikoho z pravicových stran, protože Pinochet.

  Nemůžu volit enviromentální strany, neb podporují vraždění rostlin ve jménu jídla.

  Nemůžu volit sportovce, důchodce ani piráty protože všichni určitě něco vraždí a když nevraždí hned, tak potom budou, protože…zbytek si líběj domyslet.

  1. Pinochet byl naopak velmi kreativní člověk, například jeho inovativní použití vrtulníků by mnohou zemi zachránilo od bídy a utrpení.

   1. Klacky též odvedly dobrou služnu.

  2. Možná budete překvapen, ale husité jsou také křesťané.
   Rozdíl je v tom, že křesťanství nehlásá vraždy, ale komunismus (i původní Marx) ano. A to platí i na zbytek vašeho blábolu.

   1. Křesťanství vraždy nehlásá, ale toho Husa přesto tak nějak upálili. A tak je to u křesťanů se vším. Jo, vlastně dneska to už nedělají. Ale kdyby mohli…
    Pokrytecká ideologie jako každá jiná. :-P

    1. Mysleli to dobře, ale dopadlo to holt jako vždycky…

    2. No jistě soudruhu.

     1. Čím víc používáte slovo soudruh, tím lidovějším a tvárnějším se stane…následně se změní význam slova a dopadne to jako s demogracií.

      1. …a co je na slove ‚soudruh‘ nelidoveho? Je to puvodne osloveni clena socialni demokracie. Asi tak, jako cyklisticke ‚ahoj‘ je puvodne pozdrav namornicky nekde z 18. stoleti. V cem je problem?

       1. Problém je, že to slovo mírně pozmění svůj význam a přinese s sebou dobu 2. pol. 20. stol, kdy se tu budovalo, manifestovalo za mír, mírně se likvidovalo pár nepohodlných lidí. Chtěl bych mít tak optimistický přístup k životu a myslet si, že slovo soudruh nemůže přivést dobu 2.pol 20. stol

   2. Křesťanství vychází z Bible. Bible je kniha, ve které při troše hledání a „dobrého fanatismu“ najdete ospravedlnění pro cokoliv…s útou ke všem ostatním náboženským knihám si troufám tvrdit, že všude je to stejný—záleží na interpretovi. Proto taky Mistr Hus zahořel pro víru. Holt chyba v interpretaci.(překladu z google :-P)

    Ano, máte pravdu, husité byli a jsou křesťany, jen víru praktikují jinak.

    1. Husité dokonce byli nejen krestane, ale i katolici. Jen se s papezem nedohodli v nahledu na majetek kleru a par drobnych, v podstate nedulezitych, teologickych nuancich. Opravdovi protestante byli az luterani. Cesti husite jim spolu s katoliky nemohli prijit na jmeno.

  3. Tak zrovna Pinochet mi neprijde jako vlajkova lod pravice. Vypraskal levicaky a nastolil levicovou demokracii dle vzoru USA. Myslim, ze na jeho tema by to chtelo stene a celej vecer casu.

 5. Dal jsem jen dva první odstavce, na víc nemám sílu, ale když už píšu tady ten příspěvek, dovolím si básničku/písničku z besídky z domova důchodců, kterou najdete na youtube když budete šikovní:
  „To je hůl, to je vůl, to je kundy půl,
  to jsou brýle optimisty, to je osud komunisty,
  to jsou okna to jsou rámy, to jsou prsa mladé dámy
  to je hůl to je kůl, to je kundy půl,
  to jsou číše s burčákem, to štrougal s husákem,
  to je hůl to je kůl, to je kundy půl,
  to jsou číše s burčákem, to je Popelová s Thomanem…

 6. D-Fens ve jménu svého urputného boje proti (vlastně čemu?) bude volit bolševiky.
  D-Fens bojuje proti fízlování státu vůči občanům – a bude volit stranu, která všude, kde se dostala k moci, fízlování občanů povýšila na „umění“.
  D-Fens bojuje proti omezování individuálních svobod jednotlivce – a bude volit stranu, která apriori neuznává nic, co se okolo svobody jednotlivce jen mihne.
  D-Fens bojuje proti etatismu a úřednímu šimlu – a bude volit stranu, která dokázala obě uvedené „hodnoty“ maximalizovat.
  D-Fens bojuje proti zmrdům, vohnoutům a podobnému ksindlu – a bude volit stranu, která nejen že je sama plná zmrdů, vohnoutů a ksindlů, ale taky během své čtyřicetileté vlády zde z lidí postupně křivením charakterů, nebo prostě silou udělala zmrdy, vohnouty a ksindl.

  Gratuluji, D-Fensi, jste Žid, který volil NSDAP, protože ta slíbila zatnout tipec lichvářům, za které považujete Skoty, vaše konkurenty.

  1. Pokud sem se správně díval, navrhuje vytrolit systém tak, že bude zvolen konkrétní člověk a ne partaj. Ale nenechte cloumat svým svatým rozhořčením…

   1. Konkrétní člověk takový, jemuž není eklhaft spojit své jméno s komunisty. Co to o takovém konkrétním člověku vypovídá…

    1. rok 1946 je dávno je pryč. Nemůžeme si moc vybírat

   2. Tak to je super finta. Trollit systém, kde je jasné, že je vůči trollení immuní a jakékoli křížkování je tam na hovno. Nebo komu jako dáte zbylých 44 hlasů? Nikomu? Takže komunistům, ale už kovaným a nikoli „nezávislým“ – boží!

    1. Možná se blbě pamatuju, ale je to AŽ 45 hlasů, pokud udělí preferenční jeden, tak ho dostane ten jeden člověk, ne že všichni před ním těch dalších až 44. Samozřejmě s člověkem i strana, protože napřed vůbec musí dostat křesla, a pak se teprve můžou porcovat. Ale pokud se podaří vytrolení, tak se tam taky může dostat akorát třeba i jen ten jeden :D

     1. No a když se vytrollení nepodaří, tak první na kandidátce je Braný Petr RSDr., 67, KSČM, politický pracovník. Asi není potřeba podrobněji rozepisovat, kdy, komu, a za co se udělovaly tituly RSDr., a co tou dobou dělal politický pracovník.

      A kdyby se vytrollení opravdu nepodařilo, tak na 21. místě kandidátky je ještě Filip Vojtěch JUDr., 63, KSČM, místopředseda PS PČR.

      Takže stačí pár set křížků pro Braného nebo Falmera od kovaných bolševiků, a na prvním místě je někdo z nich. A místo toho, aby s celou stranou vypadl na 5% limit, půjde hezky z prvního místa do zastupitelstva díky hlasům pro stranu původně určeným Tekelovi. A při opravdu nezdařilém výsledku tam půjdou oba (za Falmera tedy asi náhradník), a Tekel ne.

      V Budějovicích nevolím, ale než riskovat toto, tak to snad radši nějakou další jednosměrku, kterou by tam případně zavedla Maruška.

     2. Cože? To jste to moc nepochopil. Vytrollení se 45 hlasy je prostě nonsens. To může fungovat tak u malých obcí se zastupitelstvem do 10 lidí a minimálně 5 kandidátkami, jinak nic. Ve velkých městech totálně mimo. Které město má 45 kandidátek? Tady v Brně jich není ani 20, na drtivé většině z nich je 55 lidí, jak zařídíte, aby ten jeden hlas pro jednoho komunistu na jejich kandidátce byl vyrovnán? Nijak, musel byste to naházet všem ze všech stran.

      A nebo taky ne, mohl byste to hodit tomu jednomu komunistovi a zbytek třeba ODS, ale pak mi jaksi chybí ten efekt vytrollení, že?

       1. No, je to na Vás asi moc, ale je to tak. V ČB s kandidátkou pro 45 lidí prostě jeden hlas pro komunistu (respektive 1/45 hlasu) fakt nikoho nijak nevytrollí. Leda by byli křížkováni další lidé z jiných kandidátek. Ale těch prostě 44 nenajdete (a nebo označíte zmrdy). Nebo najdete? Fakt?

        V Brně je to ještě lepší – 55 míst a málo kandidátek.

        1. Asi jste si na to zapomněl vzít prášek, ale nejspíš proto tady D-F vyzývá těch několik tisíc čtenářů z ČB, co to tady čtou, což právě stačí s rezervou asi jak na zatížení výtahu.

         1. Chápu, že Vy na všechno berete prášky, ale prosím, neprojektujte své problémy do mě, děkuji. Volba kandidáta na bolševické kandidátce je pořád volba kandidáta na bolševické kandidátce a sebelepší „program“ tohoto kandidáta prostě nic neznamená, protože je to kandidát na bolševické kandidátce.

   3. To v komunálních volbách prakticky nejde.

  2. Já myslím, že D-Fens spíš pochopil, že musí volit konkrétní osoby, ne strany. K čemuž mu gratuluji. Svět se změnil, santini, a Vy jste to asi ještě ani nepostřehl přesto, že mlátíte do klávesnice svého vychytaného pc.

   1. Jenže máme systém konkrétní lidi nevolí, jen možná, při extrémně dobré konstelaci může pomoci zvolit.

    1. Tak jinak, co pro vás jako pro člověka konkrétně udělal nějaký politik, který je v politice třeba 20, třicet let? Vemte si papír a tužku, napište si všechna jména třeba ze senátu a u každého jména z toho senátu si napište, co ten konkrétní senátor pro vás jako voliče udělal, co se změnilo k lepšímu ve vašem životě, společnosti, v okolí. Většinu těch senátorů ani nebudete znát, budou to pro vás jen jména a budete lovit na internetu, co je to vlastně za člověka.

  3. Každý soudný tvor má problém ve své cti skousnout socany/komanče (to je dnes v podstatě kdokoli z kandidátů). Proto je zde jasně vidět, že DF se rozhodl jednoduše manévrovat. Jinak by nedosáhl nikdy a ničeho. Logické a pochopitelné.

   Jak bylo výše uvedeno. Např. ve válce kdo skutečně nechce, nebude znásilňovat. Kdo chce, nic ho nezastaví. Je to jen v hlavě. A proto i já sám mám zatím problém s KSČM.

   1. Mám-li problém s komunisty/socany, tak to vyřeším manévrování na kaniddátní listině KSČM? To je trošku chucpe teda, ale klidně.

    1. Ono to tak je, ale nelze přece donekonečna házet proti kamenům chléb vezdejší. Praxe jasně ukazuje, že kdo více křičí, ten dosáhne nejméně něčeho. Ten kdo slušně mlčí, dostane se mu leda kakáníčka.

     Ona je to stejně nakonec jen taková společenská hra na většího psa. To morálka je mnohdy pro slušné lidi jen otravná brzda na rozdíl od zmetků. Být slušný znamená být v podstatě neustále rozpolcen mezi černou až bílou. Bráno jako krajní body celého barevného spektra. Pro nás viditelného samozřejmě.

     Takže občas v míře rozumné není od věci použít zbraně protivníka a trochu ho kopnout do řiti. Proto jsem uvedl „zatím“, neboť nic netrvá věčně a dobré skutky… A sakra.

     1. No, může být. Jenže já si pořád myslím, že tady je dokonce řev slušných vyžadován. Je jim pak odpovězeno, aby křížkovali, čímž se ti méně nadaní uspokojí a vůbec si neuvědomí, že tím volí lídry jednotlivých kandidátek.

    2. ale vy jste tady samy stary konzervy, to mladi uz s tim nemaji zadnej problem. Do Bruselu navolili tezke socany s klidnym svedomim, Marx uz ma novou moderni sochu a KS prijde do mody jen o trosku pozdeji. Ale aspon se nemusi za nasi republiku stydet, predseda vlady byvaly estebak, valada a parlament plnej byvalych komunistu, myslim ze si stojime slusne.

   2. Nejsou náhodou ostatní strany taky plný komančů?

  4. +1 taky jenom žasnu :O

   1. Podpásovka z jiné diskuze.

    shifty
    14.9.2018 v 17:36

    DF to přesně vystihl a já tak nějak nemám teď čas a ani chuť se tu rozepisovat zrovna s tebou, straterem, trevorem a dalšími blbínky.

 7. Nakonec volím Brno+ tedy antimultikulti „autíčkáře“.
  Ne že bych je tak měl rád, ale s klidným svědomím nemůžu vybrat nikoho z té bandy starých provařených zlodějů. A taky nových multikulturalistů co uzpůsobují naše město aby se v něm noví muslimští kolonizátoři cítili dobře, drží jim stovky opravených neobsazených bytů v centru, zajistili jim no-go, pardon no-car modré zóny v centru, ze kterého vyhnali bílé pracující rodilé brňáky s rodinami co tam nikde nezaparkují (aby si dali kebeb a vodní dýmku).

  Jen se mrkněte jak to vypadá na západě, udření zahypotékovaní evropané a po městě se poflakující arabi na sociálních dávkách, pokuřující vodní dýmky a popíjející kafe, a afričani a pakistánci co si k těm dávkám přivydělávají dýlováním heroinu a hašiše. Přesně tohle nás čeká když na radnicích zůstanou úplatní zmrdi a profi multikulturalisti.

 8. Dopravu v Č. Budějovicích nevyřeší snad nikdo, tak, jako je tomu i v jiných městech. To město má jeden problém a tím jsou obchvatné komunikace. Ty by měly být řešeny takovou tou formou dvojkřížku #. Něco takového jak je dnes módní používat a říká se tomu hashtag. Jedna na východě a západě, spojující sever s jihem. Druhá na severu a jihu, spojující východ se západem. Jenže město se tak rychle rozrůstá, že vše co naplánováno jest, nebude moci vzniknout. V polovině osmdesátých let jsem byl na vojně u 20 tankového pluku, Čtyři Dvory. Byl hotov most přes Vltavu spolu se 4 proudovou komunikací Strakonická, který končil u výpadovky na Písek, Husova třída. Teda spíše cesty. Dále byla vybudována 4 pruhová komunikace na sídlišti Máj, dnes M. Horákové. Mezi těmito komunikacemi stál vojenský výcvikový tankodrom. Už v té době se říkalo a byly připraveny plány na to, že se kasárna zbourají a tankový pluk se přemístí. Přes tankodrom povede spojující komunikace a potom dále, kde bude navazovat na I3 (E55). Kasárny zanikly bez náhrady. Jenže za 25 let nevyužívání tankodromu, se tam usadili vzácní živočichové a rostliny. A bylo vymalováno. A jak to tam stojí, to se můžete dočíst jinde. Hlavně to nečtěte na stránkách radnice. Protože prostě obyvatelé Máje si žádnou tranzitní komunikaci nepřejí a místo Švábův hrádek, se prostě zastavělo rod. domy. A tak to pokračuje, protože plány obchvatných komunikací dělali blbci za komunismu. Je řešení východní obchvat dálničního typu, ale ta doba v nedohlednu. Takže spojnice od Písku a Strakonic, která povede na tu dálnici, je zase přes ten uzel, který je sice na severním okraji, ale dnes nejfrekventovanější bod. Oni tam jsou sice velkolepé plány, ovšem termíny realizace patří do říše snů. Tím neříkám, že se tam nic od revolučních dob neudělalo. Je toho hodně a město zkrásnělo. Ovšem doprava ve špičkách katastrofální. Skoro bych souhlasil s tím, že vše, co se tam udělalo ke zlepšení, spěje k horšímu. Jinak přeji příjemný pohled na leteckou mapu, třeba na seznam.cz.

  1. Působí to na mě dojmem, že v té první části hovoříte o spojnici M. Horákové – Strakonické. Ta byla nedávno s velkou slávou po mnoha letech otevřena navzdory dvěma notorickým NIMBYstům pí(če) Paukejové a zmr. Vinklerovi. Zásluhy si připisuje banda z Anofertu, která dokonce praktikovala zajímavý ojeb, kdy se tam kvůli jakýmsi hlukovým limitům nesmělo jezdit v noci od deseti do šesti ráno a ty cedule tam skutečně jsou, ale protože kamsi nechali položit tichý asfalt s tím, že se uvidí, tak to uvedli do plnohodnotného zkušebního režimu na jeden rok s tím, že to nejspíš vyjde a bude tomu tak nafurt a přeškrtnuté a zakryté značky s omezením se pak sundají.

   Ona je vůbec ta Anofertí banda zajímavá v tom, že se s pravidly moc nesere. Krásným příkladem budiž bezplatná linka MHD č. 24, která projížděla jednosměrkou na náměstí. Všiml si toho nějaký pan podnikatel (taky zřejmě NIMBYsta) a skrze soudy se mu podařilo linku 24 z této lokality vykázat. Soudy uznaly, že si tam Anofert dělá, co chce, a že takhle ne, protože plány byly jiné a obousměrný provoz linky č. 24 jednosměrnou pěší zónou tomu odporoval. No, nekecali, zamakali, prostě to udělali a pak teprve narazili. Což je zrovna v tomhle případě skoro škoda, nápad to nebyl úplně blbej za předpokladu, že budeme stranit MHD ;). Teď hledaj nějaký patche, prej už je maj, ale kdosi jim do toho prej zase chce hodit vidle, že ani takhle ne.

   Bohužel za působení Anofertu vesele přibývají další zbytečné semafory, přitom podle mých zkušeností by jich mohla většina mimo špičku být klidně mimo provoz a uřídilo by se to samo. Nejvíc mě serou semafory v noci, kdy by mohly být offline úplně všechny, podle mě neexistuje jediný, který by bylo nutné nechat běžet, byť v tom inteligentním režimu, kdy to pustí toho, kdo zrovna projíždí, protože ho to většinou stejně významně zpomalí.

   Jinak to maj Budějce skutečně dopravně hodně na levačku, stačí jedna nehoda na důležitější komunikaci a zasekne se půlka města. Na severní spojku čekám jak na smilování, bohužel jsem zase zaznamenal informaci, že vynikající kruháč u Globusu má být v této souvislosti předělán znovu na světelnou křižovatku, protože prý (ani turbo) kruháč kapacitně nevycházel. Že bych se dožil něčeho jako jižního čehosi, vůbec nedoufám. Budu se divit, když se dočkám podjezdu pod nádražím.

   1. Takovéhle pokrytce zbožňuju. Stěžují si, že si někdo druhý nechce nechat postavit za barákem autostrádu (což mj. drasticky sníží tržní hodnotu vaší nemovitosti). A když začnou plánovat obchvat nebo dálnici za jeho barákem, tak ten pokrytec začne vřískat ještě víc, aby to postavili někde jinde.

    Každej má plnou hubu svobody, dokud se cizí svoboda nezačne realizovat na jeho úkor. Třeba když svobodný automobilizmus znamená že mu postaví u domu frekventovanou silnici a on bude muset snášet hluk a smrad, nebo se odstěhovat, protože kvůli tomu si dům se zahrádkou a zelení nekupoval, aby na ní čichal kyselý puch dieselů a dýmící přetížené avie.

    Celá „svobodná mobilita“ je jen jedno velké pokrytectví.

    1. Jo, dálnice cenu nemovitostí v příměstskejch lokalitách snižují tak, že to nechcou ani cigáni, co :) Eště že tu sou rudí mozci jako ty, že se člověk aspoň může zasmát…

     1. Luxusní rezidence se dnes staví u silnic běžně, protože pod nimi budují do země speciální jeskyně, které celý ten objekt klimatizují tzv. mořským vzduchem, nevím přesně na jaké bázi to funguje, nejsem fyzik, ale vy nemusíte ani otevřít okna. V těch rezidencích stojí byty od cca 3,5 mil. (garsoniera), až po třeba 60-120 mil. celé patro. Kolik budou stát za x let nevím, mnohonásobně víc, ale ty silnice u kterých to staví zmizí, anebo se provoz na nich ustálí, nebo tam vzniknou parkovací zóny, či bazény a zalesnění, anebo se tam přesunou ambasády apod., protože ty projekty na x let dopředu počítají s úplně jiným ekologičtějším systémem celé dopravy i bydlení. Takže se tu hádáte zase o suchý z nosu.

 9. Vážení, dle mého problém nestojí tak, že Dfens zezmrdovatěl a možná by volil toho, proti komu v podstatě brojí. Ne, situace došla tak daleko, že se ostatní strany a jejich straníci tak dokurvili, že tenhle jednooký je mezi bandou slepců králem. Ostatně, jeho kouzlo spočívá v příslibu toho, že bude kopat za naši věc. O žádném politikovi nemůžete dopředu říci že svoje slovo dodrží. Vždyť si váš hlas nezíská někdo, jehož program jde proti vaším zájmům? I já dám přednost tomu, zkusmo zvolit někoho nového, než udržovat ve fci nějakého provařeného a nedůvěryhodného činovníka.

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017