Boj s korupcí, fáze 2

Featured Image

Včerejší den bychom si asi měli označit v kalendáři, neboť tohoto dne se stala policie relevantní politickou silou. Jsem poměrně natvrdlý a došlo mi to až večer, když jsem sledoval pravidelný chanelling TV Nova a v pozadí reportérově poskakovali dva fízli s transparentem, že podporují Policii ČR.

Je mi známa přímo úzkostlivá starost různých reportérů o to, co se děje v pozadí jejich reportáží, nehledě na to, že běžně věčer před budovou vlády nešaškují žádní komparsisté s narychlo zhotovenými transparenty podporujícími silové složky státu, a tak jejich „náhodnou“ přítomnost ve vysílání nepokládám za normální, ale za pokračování policejní akce.

Je také s podivem, že zatímco média informují o každém prdu a i běžné dopravní nehodě často dorazí novináři dříve nežli policie, uběhlo nyní nějakých devět hodin mezi začátkem policejní akce a okamžikem, kdy o ní začala média informovat. Zřejmě si policie vyjednala s médii klid, aby stačili dokončit celou operaci, aniž by zájmové objekty byly informovány. Policie se tedy uplatnila nejen ve světě politiky, ale také ve světě médií.

Zajímavé by také bylo vědět, kam v kritické době zmizel Nečas. Cosi se říká, že se zhroutil a podobně, ale já myslím, že v první chvíli nebyl Nečas a jeho crew schopni rozeznat, zda se jedná „jen“ o rozsáhlou policejní operaci a monstrakci, nebo rovnou o policejní puč, který nepokládám za vůbec nereálný. Pochybuji, že Nečasova ochranná služba nedisponuje žádným plánem pro případ puče a tak si myslím, že prostě realizovali tento plán a odklidili Pana Čistého někam do bezpečí, až dokud se neukázalo, že se nejedná o převzetí moci silovými složkami (zatím) a že se může vrátit na politickou scénu, aniž by mu hrozila internace nebo by zmizel a byl zmizelej.

S odstupem času je nutno uznat, že společný projekt policie, různých rozvěděk a „strany“ Věci Veřejné, zvaný „Boj s korupcí“ a zaměřený na posílení moci silových složek nebyl vůbec špatný nápad. Pod záminkou boje s korupcí se uskutečnila invaze policie a různých útvarů spadajících pod ministerstva financí a vnitra do našeho života.

Nyní je třeba přikročit k druhé fázi, a to je instalace policie do politiky. Zatím se to dělo jen izolovaně, v podobě předkládání různých „police-approved“ zákonů, které rozšiřovaly pravomoc policie a dávaly jí další možnosti, nyní se tato aktivita stává více čitelnou a pod záminkou „boje s korupcí“ dokonce veřejností vítanou. Tomu nasvědčuje již samo provedení akce, kdy policisté v kuklách a se zbraněmi provádějí rozsáhlé zatýkání v noci. 400 policistů zatýká 8 lidí. Pak policie několik desítek hodin vytrvale mlčí k tomu, z čeho vlastně dotyčné politzmrdy podezřívá. Když s tím nakonec vyrukují ve formě „usnesení“ (odkdy se policie usnáší?) se například píše, že Nečas nabídl „rebelům“ zevnitř ODS místa ve státních podnicích jako úplatek. Ani se mi nechce věřit, že by se našel státní zástupce, který na základě takto pojatého „obvinění“ vznese žalobu. Dále o tom, že jakási Nagyová, nikoli politický činitel, ale kariérní úřednice, nechala špehovat vojenskou kontrarozvědkou svého řidiče. Přitom prý využívala „svého vlivu vyplývajícího zejména z osobního poměru se současným předsedou vlády“.  Je to jistě zajímavý stav, kdy úřednice bez patřičných pověření může operovat rozvědkou, protože žárlí na něčí starou. Příště by mohla třeba hajzlbába z Hradu nařídit generálnímu štábu armády vojenský útok na Čínu, protože se jí rozpadly čínské boty.

Na komunální a krajské úrovni vesele krade, s vědomím policie nebo dokonce její účastí, mizí částky s mnoha nulami, lokální kmotrové dosazují svoje lidi nejen do státních podniků a úřadů, ale i do firem v čistě soukromých rukou a nikdo neřekne slovo. Nikdy nikoho neseberou, o nějakém „usnesení“ a obvinění ani nemluvě, zde máme policejní monstrakci kolem nějakých „ktečků“ a „umělých psů“. Skutečně těžko uvěřit, že zde policie odhaluje nějaké kriminální chování.
 
Třetí fází bude převzetí moci policií, ale na to budeme muset s korupcí ještě nějakou dobu bojovat. Součinností policie a médií se postupně vybuduje u veřejnosti přesvědčení, že ačkoli se policisté snaží, politici, soudy a drazí advokáti vždy zhatí jejich úsilí, které je tak prospěšné a směřuje k očistě veřejného života. To bude ten okamžik, kdy se začne realizovat puč. Nenajde se relevantní síla, která by to přibrzdila, protože občané to budou ve své většině vítat, budou mít dojem, že přesunutím milované policie z kotelny ke kormidlu konečně zavládne ten tolik potřebný pořádek.

Omlouvám se tedy, že vám předkládám tuto chmurnou vizi vzniku policejního státu v dnešní předvíkendový den. Mimochodem, učme se od našich elit. Celé „obvinění“, „usnesení“ nebo jak se říká tomu, když si policie hraje na soud, je totiž vystavěno na záznamech telefonické komunikace a SMS. Snad jen zcela dementní člověk používá nešifrovanou mobilní komunikaci k řešení takových věcí.


14.06.2013 D-FENS

12345 (34x známkováno, průměr: 4,65 z 5)
366x přečteno
Updatováno: 27.11.2015 — 23:53
D-FENS © 2017