Absurdistán jménem FÚ

Featured Image

Aneb jak jsem se zase nasral …

Bylo nebylo, žil jeden pán vyššího středního věku, říkejme mu třeba můj otec. Větší část života pracoval v technickém podniku, údajně vlajkové lodi českého kapitalismu. Bohužel se tahle kocábka potopila (nebo byla torpédována, o tom se stále vedou spory). Musel tedy tento pán hledat obživu jinde. V našem malém městě bohužel moc práce nebylo a tak byl rád, když byl přijat na místní prodlouženou ruku státu, finanční úřad, jako správce informačních technologií.

Od té doby nás obhospodařoval každý večer veselými historkami z kolektivu dynamických žen (rozuměj měnících se v čase, tedy v přechodu), či všlijakými veselými nařízenímy či lejstry vymyšlenými kdesi v Prahe (tato lejstra a nařízení měli asi stejnou závažnost jako zákaz mytí slonů po štědrovečerní krmi).

A tak si náš pán vesele opravoval tiskárny zalepené žvýkačkou a vyléval kávu z klávesnice. To vše až do chvíle než se na velitelství (ministerstvu, nebo také ve vetřelčím hnízdě) zjevil zřejmě nějaký absolvent pseudovysokoškolského oboru managment. Tehdy přislo nařízení, že v rámci zlepšování spolupráce (pro zmrdy : teambulding) se budou všichni zaměstnanci všech úřadů vzájemně známkovat v pěti různých oblastech a jako třešničku na dortu pak nadřízený oznámkuje všechny své podřizené. Nedá se říct než skvostně produktivní.

Na celý tento tyjátr byl dokonce vyvynut zvláštní software (kolik si asi nahrabala „spřátelená“ firma, která takový produkt stvořila). Aby ale vše nešlo jak po másle, vyskytla se komplikace. Na jednom nejmenovaném úřadě, kde tento nesmysl bežel jako pilotní projekt, vyšla průměrná známka jednoho zaměstnance 1,2(óó jak skvělí lidé pracují pro náš stát). To však na ministerstvu zanalyzovali, jako nesmysl, nejlepší lidé přeci jsou u nich. A tak vydali další direktivu, tentokráte hodnou přímo vesmírného sboru. Průměr známek 1-2 smí vyjít pouze zaměstnancům na ministerstvu. Pro finanční úřady pak je vyhrazen rozsah 2-3. Každý jistě uzná jak přínosné a objektivní toto hodnocení teď bude.

A tak náš pán, místo aby připravoval instalace nového počítačového vybavení, sedí a vyplňuje známky, tak aby průměr vyšel 2,4, jak to předepisuje nařízení pro jejich oddělení. Inu není nad to, když z daní placený úředník dělá platnou práci.


22.10.2008 Sven Johansson

12345 (1x hodnoceno, průměr: 1,00 z 5)
58x přečteno
Updatováno: 28.11.2015 — 0:02
D-FENS © 2017