A teď Strakonická - zpět na článek

komentářů 35

Přidat komentář
 1. Inu, to máme z toho, že si pitomci v Praze zvolili na magistrát zelené fanatiky. Je-li radním pro dopravu osoba, která se netají tím, ze nesnáší auta a šéfem jedné z koaliční party člověk který zapleveluje cyklostezkami i v protisměru Prahu 7 už roky, nejde čekat nic jiného.
  Takze se v Praze děje ve velikém to, co se už roky děje v Praze 7 v malém – každá sebemenší ale i sebehlavnější ulice je prošpikována plastovými kužely, čárami značícími cyklostezku a červenými fleky před křižovatkami. Ze po tom žádný cyklista nejezdí, anžto není blázen a když už jede na kole, tak volí klidnější cesty, nikoho nezajímá. Tož mame nové cyklopruhy na Husitské, na plechovém mostě Železničářů, chystají se na Argentinskou a údajně i na celou magistrálu.
  Myslím že je jen otázkou času, kdy budou i v Blance a na jižní spojce.
  Zlatá Krnda, co nic nedělala.

  1. Zlatá Krnda? No abychom si za pár neříkali „zlatej Andrej“. EET, kontrolní hlášení a zaklekávání jsou sice otravné, ale přežít se to dá. Kdyby nic, vyřeší ho příroda. Ale protizápadní a antikapitalistické ideologie nejsou závislé na jednom člověku.

  2. V někerejch těch místech třeba zyklouni sou, ale esli 10-100 za den a eště jich řada jezdí po širokánskejch liduprázdnejch chodnících, žejo.

   Omezovat několikasetkrát větší dopravní výkon (a to jenom počtem, že auto uveze tolik co asi 50 zyklobuzen, takže ve výsledku je ten dopravní výkon v průměru mnohotisíckrát větší, to ani nedejchám) kvůli doslova pár šlapálistům, to už fakt je na to, začít ten póvl házet z voken.

   1. No oni nejezdí po liduprázdných, ale teď už zase po liduplných chodnících. V centru Praze je chůze docela adrenalinový sport. Pro vlastní bezpečnost se po Praze snažím nechodit ale, kde to jde, autit.

    1. Je to poměrně individuální, nicméně mimo centrum (kam ovšem slušnej člověk stejně téměř nepáchne) a pár frekventovanějších lokalit zhruba platí to, že hustota pěšáků na mnohdy až 6 metrů širokejch chodnících je taková, že tam může jezdit klidně 60-360 zyklounů za minutu, dle lokace, a nebude s tím nejmenší problém.

     Tak například značnej kus oné Strakonické je místo, kde nikdo nikam nechodí, protože tam taky nic není. (Ostatně i proto tam MČ uklidila ty slavný betonový rakve, protože to tam je každýmu u prdele.) Kdo jede do nějaké té sběrny, bazaru a podobnejch, co tam je, tak samozřejmě autem. Chodníky tam zejí prázdnotou, klidně můžou jezdit (a nejspíš jezdí) zyklouni po nich, není důvod je motat na vozovku.

     1. Pevne doufam, ze prazane postupne sve mesto zkonvertuji do neceho, jako je treba Cesky Krumlov. Brnane na tom makaji uz roky, Praha prece nemuze zustat pozadu.

      1. Jakože budou platit statisty, aby se tvářili, že tam bydlí? To nebude potřeba, je tam spousta existencí, co prodávají fet, těmi se to zalidní, jen nejsou úplně bílí…

  3. už aby byly i v Blance a na jižní spojce, čím dřív to bude úplně všude, tím dřív dosáhneme mrtvého bodu. Jsem pitomec z Prahy a už nevolím, rezignovala jsem, protože je to stejně k ničemu, ať si Prahu třeba sežerou a pak si můžou kolektivně pobrečet. Nakonec už brečí teď, prej v centru nechce nikdo bydlet, kupodivu tam nechtějí bydlet ani ti, kvůli kterým se všechna ta nesmyslná opatření dělají. :-)

   1. Jsme teď něco dělali na Praze 1, naprosto šílené, MĚSTAPO proti nám vedlo každodenní ofensivu. Prý pan ředitel nařídil dusit všechny řemeslníky, aby Prahu opustili. Pak se divte, že tam nikdo nechce bydlet…Městapo sejmulo i stěhováky, vidíte dopravní značení, tak vypadněte. ASi budou almary vozit metrem

  4. bubik: Rozhořčení ze složení vládnoucí magistrátní koalice plně chápu a sdílím, nicméně s tím „pitomci v Praze si zvolili“ bych nebyl až tak kategorický. Ony ty výsledky voleb dopadly trochu jinak, než je aktuální složení koalice a zejména Čižinského nesmiřitelný fanatismus zapříčinil, že (i když těsný, pravda) vítěz těch voleb se na vládě města nijak nepodílí, bo jaksi byl, spolu s Krndiným souborem písní a tanců, zákulisně vyšachován.

 2. Moment – chápe článek správně, že navrhovatelem dopravních opatření je firma, která za ně chce dostat peníze?

  To je ještě o světelný rok vyšší level, než že dopravní opatření navrhuje osoba, která v daném místě nebydlí a nejezdí jím.

  1. Proc ne? Maji , uh, „dobry“ napad, prednesou ho a pak se budou uchazet o projekt ve verejne vyhlasene soutezi. V tom problem nevidim(pokud tam ta soutez bude). A co si Prazaci zvolili, to at si vyzerou, ne?

  2. V Praze je to naprosto standardní postup. Nejdříve za pár milionů vytvoříte cyklogenerel, a pak děláte projektovou dokumentaci nesmyslů, které jste v cyklogenerelu navrhl.

   1. Oni jen delaji svoji praci, prece.

  3. Jééémine. Jste tu první den?
   Ministerstvo životního prostředí+obecní rozpočty a safe trees, hrdlička.
   MZe a DKV
   A tak by se dalo pokračovat. Všechny tyhle orgány mají koncepce, které tyhle firmy vytvoří (ale ty firmy to je naprosto marginální částka, daleko větší část medvěda tímhle způsobem porcuje neziskový sektor), koncepce se rozpadnou na rozpočtové kapitoly, kterým se nasourcují částky, tyhle firmy vytvoří zadání a pak tyhle subjekty participují v jejich realizaci (životní prostředí a různé ochranné koncepce), případně jako konzultačky pro „vyřízení administrativy“ realizátorům. To je tu hromadu let, ale posledních cca 5 let naprosto kulminuje podíl neziskového sektoru, jehož podíl na konzumaci jsou už nízké desítky procent celkové alokace.

  1. Tak dík. Zejména my, kteří jsme hipstery nevolili a kteří patří do věkové kategorie, která je volí nejméně, toto upřímné přání oceníme.

   1. Vaší skupiny je mi líto, ale tady z Hobitína se na to můžu jen dívat a točit palci.

    1. Hovno letí směrem dolů i směrem od centra k okraji. Ono na Vás taky dojde. :-)

     1. Tak já pořád doufám, že se to vyzkouší na Pražácích a že to nebudeme opakovat to, co nefunguje.

      1. Já bych tak bohorovnej nebyl
       Voličů pirátů přibývá, ti starší je favorizují furt stejně a noví dorůstají.
       Nastoupí hned jak Burešova hvězda zhasne.

      2. Jsem se včera motal skrz Jindřichův Hradec a kruháku od Tábora na Smrdilov jsou silnice zmalovaný cyklostezkama jak v Holešovicích. Tak koukám, že Mloci už doputovali až na jih. 😜

       1. u kruháku

  2. No, nemyslím, že má pan Novotný úplně pravdu v tom, proč piráti (pardon Piráti) spolu s Čizinského partou Čižinský sobě (jak se vlastně jmenuji) posilují. Není to tím, že by Pražané oceňovali jejich politiku k Čině a Rusku, ta je lidem u zadku. Je to tím, že pro lidi do 30 let jsou in. Taková strana mladých pro mladé…..a dorůstají noví volici….

   1. A výsledky Cizinskeho na Praze 7 si vysvětlujete jak?

    1. No, klasika: voliči poněkud zhnuseni děním za vlády ODS naskočili na líbivá slova mladého tělocvikáře co to bude dělat jinak. A dělá, z Prahy 7 cyklistů ráj.
     Stejně před pár lety ze stejného důvodu naskočili na Stylerovy sliby na Jižním Městě nebo naposled na Praze 5 či Praze 4 na zelené kecy. Koneckonců vzpomeňme na veverky, taky jedni čistí noví neumazaní co to budou dělat jinak…..
     Takhle to vždy dopadne, když se vynoří nějaký spasitel. Po volbách se pak vždy ukáže, že je bud moula nebo svině.
     A nejde jen o komunál, zdaleka ne.

     1. To by samosebou platilo, kdyby, tyvole, na ty Pze 7 ten mandat tak drtive neobhajil.

      To neni model veverky nebo Styler, sorryjako.

      1. Tak to vysvětli.
       Třeba fakt dělá politiku, co lidi chtějí. Nebo se umí líp prezentovat, než ti před ním
       Koneckonců Bureš už taky jede druhé volební období

       1. No já to právě nevim. Ale prvotním zfamfrněním se to vysvětlit imho už nedá.

 3. uř je to tady, už je to tady,,,,https://www.seznamzpravy.cz/clanek/po-parizi-maximalne-tricitkou-starostka-mesta-se-dohodla-s-ekology-109984
  bych to zavedl fšude, a nově 5 km / hod, povinně auta vybavit automatem na tuto rychlost, tedá elektrickým pochopitelně, aby to nemnělo demise, tedá jako mnělo,

  1. Že ale mají v té Paříži starosti :-)

  2. V Paříži s tím nemají nejspíš problém, protože stejně přecházejí na vembloudy

 4. Pojem „progresivní paralýza“, který jsem měl desítky let spojen s jistým vážným onemocněním, nyní dostává nový obsah…

 5. Uzivejme si…nikdy uz to nebude lepsi, nez ted..zadna zyklosteska se nikdy nezrusi…ani ta sebeblbeji navrzena a zrealizovana…zadnej patnik, kterej dela z dvoproudovky jednoproudovku…a bude fuk, jestli na magistratu bude Lojza, nebo Pepa…kazda dalsi moc vyuzije spinavych kroku svych predchudcu…neverim, ze se nekdy do vedeni mesta/kraje/statu dostanou odbornici a nebude nam vladnout liga druhuradych…uz je pozde. Lidi jsou uz dokonale rozdeleni a nejednotni ve svych pozadavcich, hodnotach …Buresovcum a i tem pred nimy se povedlo spolecnost dokonale rozlozit…Bures to jen dotahl k dokonalosti.

 6. Tak třeba v Brně si řidiči dovolují parkovat na soukromých pozemcích, pravý čas pro obnovu PS VB
  https://www.idnes.cz/brno/zpravy/kontrola-parkovani-brno-inspektor-vnitroblok.A200625_555475_brno-zpravy_mls

Napsat komentář

D-FENS © 2017
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!