Putinův krvavý spár v redakci iDnes! - zpět na článek

Počet komentářů: 28

  1. já to tady teda napíšu, aby už to nemusel psát žádnej další butt hurt troglodit „do12LetSkončíSvětJestliSiBudetePořádDávatRohlíkyDoPytlikuHovada“

    POČASÍ NENÍ KLIMA!

    1. Ano, počasí NENÍ KLIMA, POČASÍ je pouze jeho drobná lokální podmnožina. A ani tu neumíme předpovědět na tři dny dopředu, ale u klimatu to prý „umíme“ na sto let. Tak jo. Je to to rozdíl, to máte ROZHODNĚ PRAVDU. ;-)

      1. Já nevím, s jakou přesností jde předpovídat klima na sto let dopředu…
        Ale zcela jistě s lepší, než počasí na tři dny…
        Stejně jako pohyb kontinentů na tisíce (až miliony) let jde předpovědět řádově přesněji než zemětřesení či výbuch jednotlivé sopky…

        1. No já nevím jak se dá modelovat něco, co může kdykoli zcela vykolejit jedna solidní sopka. Pokud do toho zahrnu i všechny podobné možnosti nebude to zase daleko od házení kostkou.

          1. sopka to muze vykolejit ale dusledky by byly treba znat po dobu kdyz prezenu 30 let coz je z pohledu predpovedi klimatologa-paleontologa na tisice a vice let zanedbatelne (pokud to nebude megasopka typu yosemitskeho vulkanu coz ale nejspis zatim neni prokazano ze by mela treba za nasledek vymreni skoro vseho ziveho)

            1. Předpovědi na miliony let jsou čistá spekulace, to nemá cenu řešit – intelektuální hrátky pro geology.

              Modely klimatu se počítají na sto let dopředu, obvykle s nějakým doomsayingem. Tedy vliv něčeho s dopadem třiceti let znamená, že po takové události mohu modelovat znovu.
              Laki nebo Krakatoa měly dopady celkem značné a podobné věci se prostě stávají.

              1. recovery z Krakatoa trval 13 let
                ty zkoumani permafrostu(ledovce) pomoci vrtu nebo letokruhu u velmi starych stromu mohou dat pomerne presnou predstavu treba v radu tisicu let

                1. To jako furt věří že po tisících let najdou v ledu bublinky co 100% odpovídají složení tehdejší atmosféry, bez jakékoli změny? Aha.

                  1. to né, ale v kostech a v zkamenělinách věřím že ano.

            2. Predpovedi klimatologie se na rozdil od predpovedi pocasi nedaji overit. Ted ne ted, nejake overeni za 100 let jestli se za 100 let opravdu otepli o pul stupne je nam k nicemu.

              Takze zbyva napasovani modelu na historicka data, jenomze ty modely maji tolik parametru, ze do budoucna muze vyjit cokoliv. Momentalne je napriklad poptavka po katastrofickem otepleni, kolik stupnu chcete?

        2. Aha, takže předpověď klimatu celé planety Země je jednodušší než meteorologická předpověď lokálního klimatu (počasí) na tři dny dopředu. No, sebevědomí klimaalarmistům rozhodně neschází, to jim musím nechat.
          Škoda jenom, že vlastně vůbec netuší, jak to klima celé planety funguje, protože to dodnes evidentně nezjistili ani u toho počasí, které je pouze malou PODMNOŽINOU toho globálního klimatu.
          Ale fakt, určitě to bude správně a jednodušší. :-D

          1. Kupodivu je to tak. Musíte vycházet z toho, že pro obojí se používají naprosto rozdílná data. Klimatické modely dělané „po buňkách“(jako předpověď počasí) shoří jako papírový čert na vstupních datech, ale statistické analýzy dlouhých časových řad podle mého není možné tak jednoduše odmítnout. Samozřejmě pak do toho vstupují prudké změny proměnných, jako např. stoupacjící koncentrace CO2 nebo teplota (slepice nebo vejce), máme vůbec správně koncepční model? a pak je tu ještě interpretace….

    2. A ještě jeden podotek – v článku mimochodem není o klimatu ani slovo.

    3. Na titulke máte link na renomovaný zdroj, ktorý tvrdí, že vďaka tohto ročnej extrémne nízkej slnečnej aktivite, nás čaká najbližšie roky extrémne ochladenie. Zapadá to do vášho videnia sveta?

  2. Mám ten dojem, že „sucho“ je kvantitativní kategorie…
    Takže k jeho ukončení nestačí jakýkoliv deštík, ale až nějaké souhrnné množství srážek (a to ani nemluvím o míře zadržování vody v krajině)…

    1. Tak. Rozhodující není jak dlouho pršelo, ale nakolik se doplnil loňský deficit podzemních vod v reálu. Na což je ideální zeptat se majitelù studní.
      Článek vtipný, ale jinak mimo mísu, pokud nemáme reálná data o stavu podzemních vod.

      1. Já mám furt tolik, že sem nedošáhl na dno, pět metrů tam bude hladinka určitě. Za mě dobrý?

  3. vlhkost v pude do x centimetru stejne jako vyska hladiny vody ve studnich atd.. se da merit tak pak lze ucinit zaver jestli ten kvetnovy dest to nejak vyrazne spravil

    jinak klima v minulosti lze asi odhadovat pomoci vrtu v permafrostu (ledovci), mozna i dle letokruhu u velmi starych stromu a nevim ceho vseho jeste, mozna i usazeniny hornin a jejich nejaka specifika pomoci vrtu ?

  4. Pro mě osobně je hrozně legrační, že v době, kdy se musíme všemu přizpůsobit a být ke všemu tolerantní, tak se nikdo nechce přizpůsobit změně klimatu, která je prostě souhrnem geofyzikálních proměnných, které se zkrátka mění. Smeťme stranou detaily ale mě napadá toto: To je ta sysifovská a kocourkovská snaha poroučet větru dešti a lidem tak výnosná, než nějaký mamutí kšeft na „přizpůsobení se“ klimatu? A s tím jak se pisatel divil, že deště nestačí bych řekl toto: Po všechna léta byly tadu u nás po sebemenším dešti louže, třeba celý den. Už rok, dva je cca do hodiny možno šlapat po zemi, aniž byste si navlhčili nohu.

    1. Šak příde solární ochlazení a eště budem rádi za hento oteplování, že bude v zimě jenom -10 a ne -20!

      1. Právě. Jde se na to ideologicky a nad to mi to připomíná „přípravu na minulou válku“. A tohle je prostě fakt špatně.

    2. Mě připadá nejvtipnější, že se mele pořád o smrtelném oteplení a přitom:

      1) EK doposud nepřikázala automobilkám aby montovaly klimatizace povinně od základního modelu (na rozdíl od e-štěnice a podobných prasáren)
      2) ani radnice s účastí zelených nezavedly v MHD klimatizace. Který politik co horlí o globálním oteplování z titulu své funkce pudělal opatření ve prospěch občanū aspoň s klimatizovanými tramvajemi a vlaky?

      1. Musíte myslieť politicky. Klimatizácia robí čo? Zvyšuje produkciu CO2, teda zhoršuje otepľovanie. No tak sa budete musieť v socke trochu potiť, pokiaľ máme ten boj s klímou vyhrať.

    3. To byste téma vydojil moc rychle. Nejdřív je potřeba proti změně bojovat, a teprve až bude úplně každému jasné že změna klimatu prostě nastane, přesune se hlavní kšeft do přizpůsobení. Ekologie je teď především mega mega byznys, o přírodu jde jen pár srdcřům. A bude ještě větší, podívejte se na výsledek eurovoleb. Je potřeba si taky urvat svůj kus, na hlupácích a vyplašených se nejlíp vydělává.

  5. Já myslím že autor neuchopil téma správně? skrze genderovou problematiku.
    Za sucho pochopitelně můžou bílí sexističtí šovinisté. Začíná to různými mikroagresemi toho typu že bílý macho odmítá svoji uvědomělou feministickou partnerku nazývat bohyní a sebe jejím pokorným sluhou.

    Což následně ústí v brutální domácí násilí, projevující se tím, že šovinista, jen považte, po sobě nesklápí WC prkýnko !!
    A vystavuje svoji bohyni něčemu tak nízkému a trýznivému, jako je nutnost vzít prkýnko do ruky a sklopit ho dolů aby si její vznešený zadek mohl sednout na WC.

    Pak pochopitelně se takového násilí zalekne i bohyně Gaia, která nám, traumatizovaná, nesešle potřebný déšť.

    1. Dlabte na to, nemáte na to vlohy. Nemôže každý písať fejtony.

    2. Vezme-li záchodové prkénko do ruky uvědomělá feministická partnerka – bohyně, sešle déšť sama. Dokonce zlatý. Není tedy třeba Gaii.

    3. kaBrnak: nechtělo by to občas upustit páru, třeba sledováním alespoň pohyblivých obrázků? Nebo je ta frustrace daná tím, že už není co upouštět?

      Někdy z těch Vašich žvástů není poznat, jestli Vás štve, že ostatní souloží a Vám žádná dát nechce (proč asi) nebo tím, že ostatní souloží a Vy nemůžete, i kdyby se nějaká dost ošklivá a dostatečně submisivní partnerka našla.

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017