Pět let se Subaru Levorg - zpět na článek

Počet komentářů: 37

  1. No opravdu nejsem šperkař i když druhé auto rapiďák byl jizdně skvostný ač historie tak fakt. Nicméně s každým dalším autem jsem si lebedil a naprosto jsem netepal detaily až s hraničním užíváním jako popelnice nicméně trošku jsem si zkulturnil přístup a už v něm nevyhuluji aby nedopadlo jako popelník. No nic, rád jsem si to přečetl a dobrý ale abych se postrkem zabýval jako pěstitel sukulentem jsem dalek a navíc kdybych pořizoval nové plechovice tak by mi nestačila mzda generálního korporátu. A 4ook bych jistě za ojetinu nedal. Nevím že bych platil jinou opravu jak za bouračku kromě stk a oleje. Myčku nevidělo žádné, ostuda. :-))

    1. Teď u tourana jsem po 50.tis. vzal tu prachovku co se po setření oklepe, takže tak. °!° °!° Normálně jsem se pochválil jak jsem pečlivý, fakt. Teda kdyby soused že jo. :-)

  2. U třetího auta pravého lihouna co jezdil i na benál s řízenými ventily za 60. k. když jsem havaroval jsem dal 80 a to mi automechanik vynadl že málem přetrhl rovnací stolici ale to bylo DOHC co dovedlo od 5 000 otáček trojnásobek psaného výkonu a navíc po 100. ujetých kilometrech jste neslyšeli motor. A opravdu když jsem přijel do budějovic tak jsem tam známého řidiče z povolání profika požádal aby mi zaparkoval karavan na panelu. Za pár minut mi vyjevený přišel říct že auto ukazuje že jde ale nejede (neslyšel nic tak ho to rozhodilo :-) )tak se jdu podívat a auto bylo na podlaze a přední kola se točili ve vyhrabaných dírách, karavan koly opřený o panel tak jsem to udělal humpolácky a to co jsem nechtěl že borec to dá s citem. Levý a pravý rejd vycuknul jsem to a zariskoval vyškubnutí přívěsu z koule, naštěstí ne. Tam mne taky cestou na vrchovinu ve 110 předjela oktávka do opravdu vleklého kopce a povídám jaroušovi dávám mu deset minut, koukal nechápavě a taky jo lehtal jsem to na čtvrt plynu s karavanem a poté době jsem ho v klídku předjížděl s utahanou mašinkou.

  3. Židácké kejkle kolem CO2 by mohly poslat na kandelábry sebranku, která je zavádí, místo dalšího rozjebání ekonomiky a civilizace by i takové brachiální násilí byla akceptovatelná alternativa.

  4. Na svody zdarma zapomeň. Subaru se k tomu staví zády. Čekal jsem na ně rok, AWD Praha jen slibovalo. Cena 93.000 bez DPH + práce u Outback 2.5.Servisku mám ok. Nakonec jsem našel chlápka někde u Šumperka, který vyrábí komplet výfukové potrubí pro všechny typy Subaru a svody jsem měl za 8.500 i s výměnou na počkání.

    1. Servisoval jsi od nova v autorizáku?

      1. Ano, jinde než v origo auto nebylo

    2. mužu pro zichr poprosit o nějakej kontakt na něj? co já sondoval, tak když auto bylo na velký servisy v autorizáku, nenis tim problém. někteří dealeři se můžou cukat. Co jsem byl v kontaktu s nejvíc nejvyšším p. Salamonem, tak je to srdcař.

      1. Málek 734696647, je z vesnice kousek od Hanušovic a díly i posílá, dělá vše od svodů po koncový tlumič, ale jen subaru

  5. Jak je to s životností CVT? Po Levorgu jsme svého času dost pokukovali, ale z CVT a 1.6T jsem měl strach (potřebuji auto co dlouhodobě snese převážně krátké pojížďky) a nakonec jsme šli o pár let později cestou jiného Japonce (Toyota a podle mě geniální a blbuvzdorné eCVT). Že se do Evropy nikdy nevozil Levorg 2.0T je jen další ukázka toho jak trh v EU skrze debilná regulace celkově upadá. Hromada zajímavých japonských modelů v evropě prostě není a nebude. Levorg 2.0T muselo být úžasné auto …

    1. Toyota a ecvt jsou neprustrelny. Cvt v subaru jsou, i podle ceskeho zastoupeni spolehlive. Subjektivne reknu, ze jsou daleko lepsi nez dsg. Nemaj ale radi konstantni zatizeni/prevod, typicky dalnice. Pak se v kuzelech vyjizdi drazky a hur to pak radi. Cemukoliv primovstrikovemu boxeru navic s turbem, bych se na kratky trasy vyhnul, ale to je proste fyzika. Neprimovstriky jsou cajk. Mohlo by vyhovovat dvoulitrovy levorg, ktery mel neprimy vstrik.

      1. K tomu eCVT a KOJOTĚ. NIKDY a to opakuji NIKDY s tím netahejte nic co váží víc jak 50kg. Kdo chce tahat za koulí tak at si pořídí automat s hydroměničem jako má LANDCRUISER. Tu je pěkné video o eCVT v kojotě.
        https://youtu.be/xg95OlH61lw

        1. co přesně má to videjo ilustrovat stran tahání nečeho??

          1. To neilustruje nic ohledně tahání, ale po seznámení se s konstrukcí eCVT člověk zjistí, že se toho není třeba bát, protože to je geniálně jednoduché a tedy jednoduše geniální.

    2. co individuální dovoz?

      1. Pro někoho asi cesta, pro člověka co hledá „normální auto na každodenní ježdění“ a není autíčkář to úplně cesta není.
        Třeba pro mě by to auto bylo házení perel sviním – sice bych si to párkrát za rok úžasně užil, ale racionální volba pro můj životní styl a finanční možnosti by to stejně nebyla.

  6. No. Letos tomu bude 25let, co jezdím Subaru – Impreza, Outback (2004!) 3.0, Tribeca 3.0. První dvě auta natočila 400.000, aniž bych jezdil do servisu jinak, než plánovaně, třetí má 350.000, tady všechny čest. Ale to spíš bude díky kompetentnímu servisu. První dvě se zadřela, i když v nich byl olej a byl pravidelně měněný. Klasika. Plnohodnotná rezerva, v Outbacku dvě regulerní plná místa na spaní v kufru, stačí jen hodin karimatku, rozbalit spacák, pustit radio a čumět ze střešního okna na měsíc. Auto bylo děsně praktický a nerezlo.
    Ale.
    Žere to. Časem to začne žrát olej (velmi). Automat cukat (trochu). Přestane to svítit (s Tribecou už nejezdím v noci, protože potkávačky svítěj jako u jiných aut parkovačky). Začne to žrát chladicí kapalinu (ne, není fouklej). Výbava spartánská, ale vše, co tam je, tak obvykle funguje až do mrzkého konce. Servis je relativně drahý jen na oleji, 200k se přetěsňuje.
    Ale.
    Když to srovnám s mnohem novějším Rapidem, tak Rapid mě nijak neuráží. Jezdí, funguje, nevrže, servis tak očekávatelně.
    Když to srovnám s novějším Chryslerem, tak je Chrysler sice objemná, ale brutálně nespolehlivá sračka, se kterou jsou pořád problémy. Je to nepohodlnej nepřátelskej sráč a veškerý servisy jsou banda dementů takovýho kalibru, že i blbá vopice z pralesa by odvedla kvalitnější práci, než servis Chrysler a to včetně servisu značkového. Přesednout z Chryslera do Subaru je pohlazení po duši, i když je Tribeca už v paliativní péči.
    Ve své době to byla nejdřív frajnovka (Impreza), pak spolehlivej tahoun (Outback) a teď už jen z nouze ctnost. Subaru už mi nemá co nabídnout. Bohužel.
    Tak ať to jezdí!

    1. Rapid a scala jsou jedine skodovky, ktere jsem kdy povazoval za cenove odpovidajici. Scala byla v dobe koupe levorgu horky kandidat. Nastestli me jednani prodejcu novych skodovek utvrdilo v tom, ze tam nenecham ani halir. Jasne davali najevo, ze nejakej hejl co si jde jen pro jedno auto za pul mega, a este ma tu drzost se ptat na uver nesroji za jejich cas, ktery muzou venovat sjizdeni fejsbuku. Navic vim, za kolik se kupujou sluzebni skodovky a jakou tedy dan z blbosti na to automobilka prizari pro soukromniky, co jdou koupit ten jejich klenot za celozivotni zdaneny penize. Krom levorga provozuju jeste dvacetiletyho forestera, kterej u me nema lehkej zivot. Jak sem psal, mam tu znacku rad. Auta pro nekonformni vidlaky

      1. Ano, také mě k Subaru dovedlo chování prodejců Škoda auto (v té době jsem chtěl koupit první Octavii 1 ve vyšší výbavě). Ale Rapida jsme koupili od zaměstnavatele ženy, kde sloužilo od nového vozu výhradně jí. Při prvním servisu po prodeji se ale zjistilo, že autorizovaný servis měnil olej pravděpodobně jen částečně a olejový a pylový filtr neměnil vůbec a nikdy, i když na faktuře byly vždy vyúčtovány. Je to nějaká zaběhlá praktika autorizáků v ČR. Pravděpodobně se to týká i Emil Frey, který má opravdu špatnou pověst.
        Ano, Forestera z roku 2004 má stále bratr. Atmosférický 2.0. Předchozím majitelem (starší člověk) měněny reflektory a zadní podběhy, což je notorický problém o těhle aut. A i tak to chytá lišku. Motoricky a elektricky to stále funguje velmi dobře a přesně (narozdíl od desetiletého chryslera), největší problém je protýkání střešního okna, které nemá uspokojivé řešení, ale většinu doby je forester pod střechou, tak se s tím dá žít.

  7. já subaru nikdy neměl, ale docela jsem se subaru sympatizoval (sám jsem sedlal kdysi nissan terrano2 a pak toyotu landcruiser j12). asi nejvíce se mi líbil outback tak kolem roku 2005. dneska je design možná zvláštní, to bych však nechal na každém a jeho vkuse, i já bych vzhled outbacku zkousl. problém je jinde, což mi potvrdilo i pár subaristů, se kterými jsem se kdy bavil. všichni pověsili značku na hřebík a jezdí starými modely. remcali na divnou modelovou politikou: motory v evropě na nic, k tomu cvt, teď snad i jakás takás nucená hybridizace i u forestra, 4kolka taky už není co bývala, redukce nelze…holt to kráčí s dobou, ale moc valný vývoj to není

    1. To bohuzel neni znackou, ale evropskou uhniji. Subaru se snazi zustat globalni znackou, proto delaji co muzou. Fantim tomu, protoze pro evropu musi delat opravdu atypicka reseni namiru, prestoze to pro ne neni trh. Jindr stale prodavaji normalni auta. Napr. Levorg II, kde je entty motor 150kw 1.8. mohli evropu pustit nebo jako mitsu brebrandovavat nejake evropske srace.

    2. Mam jeste forestera 2005, ale to auto ma svoje mouchy,resitelny, ale jen co clovek jednu vyresi, objevi se dalsi. Proste uz to neni auto, kam bych hodil dve maly deti a jel s nima 250km na vylet. To co bych chtel provozovat, v evrope nekoupim, nebo proste neuplatim. Kord s vidinou zelenyho komunismu z brusele.

  8. Článek fajn, jen houšť!
    K ceně benzínu jen tolik, že je dnes neobvykle nízko. Kdyby měla růst s inflací, byla by mnohem výš; 2000 byl Natural za 29 Kč, 2012-13 i 35 Kč.

    1. Asi ty magore neslyšel vo pokroku, co…úspory z rozsahu, nový technologie na těžbu víc za míň, využití „odpadních“ produktů (např. ropný plyny už se jenom málokde pálijou neužitečně do vzduchu, místo toho tím honijou generátory…).

      Dyž spousta jinejch průmyslovejch produktů stojí v absolutní hodnotě +- stále stejně, ale relativně to s vohledem na hytlerinflacu je vlastně mnohem levnější, nevidím důvod, proč to samý nemá být u paliv.

      A největší zářez na závěr, kdybys byl fakt pravičák, a ne jenom totalitářská kunda přesně podle ptáků (jejichž představa svobody je hlavně svobodný rozkrádání eráru pro vybraný subjekty, a vůbec ani nedejchám, že ty seš z těch, co by chcel byt vybrané), tak tady potom nebudeš předvádět vomlouvání centralistickejch uhjnijních ideologicko-totalitářskejch sraček blábolama vo tom, ja máme být rádi, že nestojí 50 už teď, a proto je vlastně úpa v pohodě, že bude stát 50 za dva roky. Je to ty debile umělá daň nad cenou produktu, žádnej „přirozenej“ vývoj. I kdyby nakrásně stál pade, tak s těma dvaceti navrch už je to sedumdesát. Seš fakt kokot tvl…

  9. Zajímá mě ta ¨převodovka¨. Kámoš má CVT v Corolle a nechtěl bych to ani zadarmo. Můj skútr má lepší projev než tohle. To kvílení co se z převodovky ozývá je strašný. Projev motoru kdy se vytočí a drží otáčky za plynule měnícího se převodu tomu nepřidává. Takže pokud má Levorg něco podobnýho, troufnu si nazývat ho řidičským autem poněkud odvážným.

    1. Je tam a bohuzel v nizkem zatizeni se snazi simulovat virtualni stupne coz je skoda. Co muze byt lepsiho nez motor v konstantnich otackach na maximu momentu a vykonu a k tomu plynule se menici prevodovy pomer? Kdyby to slo, automat bych si nevybral, ale takova je doba

      1. maximum výkonu u spalovacího motoru obvykle neleží v maximu momentu…

        1. Muze a nemusi. V levorgu mam 250Nm od 1800-4800rpm a 125kw od 4800-5600rpm.

          1. pics or didn’t happen

          2. Pokud todleto je to vono tak kancelář uvádění báchorek na pravou míru řiká: maximum točivýho momentu vokolo 3k5-4k5 toček, maximum výkonu 5k5-6k5 toček. Ty hodnoty se ani málo nepotkávají tvl, při 4k5 točkách z toho leze vo nejakejch 15 kW (si myslim, že majou blbě voznačenou vosu koněma) míň a při 3k5 toček vo 40 kW míň. Na tech tvéch 1800 toček to ani neměřili (možná mimo rozsah), ale budou to nejaký nízký desítky kW, čili úplný hovno.

      2. A zvuk? Je slyšet samotná převodovka? Jak píšu kvílení u Toyoty je fakt nepříjemné. Toyota to prý docela vyřešila v případě Lexusů, kde použila opravdu hodně tlumícího materiálu. Jak je to tady?

        1. Na hlucnost si nemuzu stezovat, ale ja jsem furt jen vesnickej primitiv. Chapu, ze beznemu uzivateli muze vadit a byt divne, ze auto zrychluje a otacky jsou konstantni. Furt je to auto nizsi stredni tridy, co si na vic nehraje na slusnaka. Kdyz chci jet, motor se vytoci k 5 tis a tam se drzi vpodstate dokud nedosahnu pozadovane rychlosti.

          1. Jo, to by sedělo, páč vod 5k5 je maximum výkonu a eště furt solidní (ale už ne u maxima) moment toho motora. Čili takovej kompromis. Rozhodně tam ale NENÍ maximum vobojího :o)

          1. Díky

        2. Kvílení u Toyoty jsem zaznamenával jako výrazné jen při parkování/rozjezdu, když jsem stál poblíž a někde jiný parkoval, za jízdy o tom skoro nevím. A nejsem si jistý zda to kvílí měnič, nebo zda je to uměle generované jako varování chodců.
          Hybrida jsem se bál, ale když jsem to zkusil, byl jsem nadšený jak se s tím jezdí – adaptace byla zcela bezbolestná a mnohem rychlejší než na jakýkoliv jiný spalovák s automatem, kde si člověk musel zvyknout na zpoždění převodovky, podobně jako si člověk zvyká na zpoždění u auta s turbem. Co se mě týče, tak kombinace 2.5L atmosféry, eCVT a elektromotorů dopadla výborně (jiného hybrida jsem neřídil).

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017