Investice do vaší budoucnosti - zpět na článek

Počet komentářů: 26

  1. V naší obci je jedna a v sousedním jsou dvě!
    Znakčy na každém rohu!

    Týýý joo, to chci taky!

    1. To jsem přesně čekal, že někdo na mě vytáhne tuhle větu. Vždycky se totiž musí najít někdo, kdo nechápe nadsázku. No, ještěže tu máme ten ignore. Šup tam s tebou.

      1. 1) Pokud je něco v naší, pak to je i v sousední. Nebo za sousedním mělo být uvedeno městě, městysi, městečku, okrese, kraji….
        2) Znakčy>, to je normální překlep, stane se.

        Jak vidno, nejedná se o nadsázku, ale o lajdáckou úpravu textu. To, co nevadí v diskuzním příspěvku, v článku naopak vadí.
        Je možné, že nechápu nadsázku, stane se.
        Ozázkou je, je-li jí schopen vohnout.

        1. Staci se vohnouta „dozasat“, hvezdo bezchybna….

          Nadavajice cestou na nepozorne ridice prehledl a prejel skolaka….

          Proc to nevadi v dizkusi???

          1. Vohnout reagoval zákonitě.
            Nevohnout by text opravil, třeba.
            I to se tady stalo. A častěji, než šup tam s tebou.

            Lajdácká úprava diskuzního příspěvku je očekávatelná.
            Minimálně kvůli používání komunikačních zařízení s různými „neklávesnicemi“.
            Stejně tak je v článku nepřijatelný text bez nabodeníček, zatímco v příspěvcích je běžný. Jak se v minulosti ukázalo, mnozí diskutující nemají českou klávesnici ani nainstalovanou.

            Kontrola a úprava cizích textů je částí mé skrovné obživy, zákonitě trpím jistou profesionální deformací.

    2. Ygorku, Vy máte nějaký problém se sebevědomím, nebo jste čímsi frustrován a snažíte si to tu kompenzovat, nebo jak mám chápat Vaše příspěvky?
      Čtu Vás tu už asi deset let (nevím přesně, možná mě opravíte, že je to devět a půl, což Vám zajisté dodá lahodný pocit, že jste zase mohl někoho opravit), přičemž asi tak 1 % z toho, co od Vás čtu, je nějakým způsobem obohacující a zajímavé; cca 99 % je naprosto hnidopišské (a kolikrát úplně dementní a chybné) opravování jiných lidí ve věcech typicky naprosto nepodstatných.
      Zpočátku jste mi připadal jako nesmírně sečtělý a vzdělaný člověk, který toho spoustu ví a z této pozice ty znalosti předává ostatním (působit tak je nejspíše cílem Vaší internetové identity), jenže když jste pak svými opravami a „moudrostmi“ zabrousil občas do oborů, o kterých něco vím, zjistil jsem, že to Vaše opravování odpovídá studentíkovi, který si přečte wiki a snaží se někoho nachytat na definicích, kterým ani sám nerozumí.
      Co je tedy cílem Vašeho působení zde? Fakt jen „vypadat chytře“ a psát ostatním sarkasticky ironické komentáře a opravovat lidi v nepodstatných věcech? Nebo to má i nějaký hlubší význam?

  2. Myslim, ze ten vypocet je chybny. Nezohlednuje aditivni polozku – pripravu vyroby. Tyhle vivat EU znacky jsou totiz kazda trosku jina a nejsou rezane na plotteru, aby, nedej boze, se treba za 5 let neslouply. Takze jejich vyroba je neseriova a tudiz jsou naklady zcela nekde jinde, troufam si odhadnout.

    1. Mám OT dotaz…vy si vaše desky necháváte od číňana i osazovat, nebo dělaj jen tišťáky a zbytek tady?

  3. A nejde jenom o značky. U nás už jsem viděl menhir se zabudovanou mosaznou tabulkou „Postaveno za přispění EU“, nebo tak nějak. Je to zřejmě z důvodu trvanlivosti v čase. Menhiry a mosaz se ovědčily v předchozích staletích, u tabulek zřejmě není ta jistota dlouhověkosti.

    1. Ano, provedení je různé, já znám zase kruhový objezd, u něhož na financování ze zdrojů EU upomíná leštěná žulová deska, jaká se používá na hroby. Dokonce na to občas chčijou kolemjdoucí psi…

    2. Proč jen menhir?
      Onehdá se mi udělalo slabo, když jsem u schodiště v mateřské škole spatřil mosaznou tabulku: Toto schodiště bylo opraveno z…

      1. A není to tak postaveno zcela úmyslně? Na cokoli pořádného vytvořit nedostatek prostředků (např. přerozdělování zdrojů a složité podmínky pro splnění) a umožnit jedinou „snadnou a možnou“ cestu pouze skrze EU fondy/dotace. Psychologický aspekt „pustíme žilou“ nyní pomíjím. Jednou z podmínek čerpání je potom reklamní tabule u provedeného díla. Tedy bravurně zvládnuto nemýlím-li se.

        1. Musím se doplnit. I na cokoli nesmyslného samozřejmě. O to jo to horší.

      2. Troufam si tvrdit, ze vyroba te mosazne desticky leptanim vyjde nepomerne levneji, nez barevna sitotiskovana cedule a to jeste nejlepe ve smaltovem provedeni.

        1. Ty destičky se umísťují až u hotových děl. Tabule před a během prací. Takže se neušetří lautr nic.

          1. Dovolím si nesouhlasit.
            Osobně jsem se zúčastnil jakéhosi IT projektu placeného z EU. Jako úplně první věc se musel vysoutěžit dodavatel mosazné cedulky s příslušně servilními nápisy.
            Následně se řešilo, kam se cedulka umístí, když se vlastně jedná o software.
            No a nakonec z projektu sešlo a zbyla jenom ta cedulka :)

        2. Výroba je druhá stránka věci.
          Snažil jsem se poukázat na stránku první.
          Jako prostý vidlák bych předpokláal, že opravu schodiště zvládn majitel budovy (obec) zadat a zaplatit jednomu zdníkovi s přidavačem bez problému.
          Majitel budovy má ale blízko k zdatnému pofesionálnímu sosači.
          A vo vo votom to je.

  4. To je tak naivní, až je to milý….
    Milý pípo, položka zvaná propagace, je jednou z velmi zajímavých položek každé EU zakázky. Takže si tak trochu uhodil hřebíček na hlavičku. Je to dopředu přesně určená položka která musí(!) být utracena (je to tuším 1% z hodnoty zakázky, ale to možná kecám). Vtipné jsou na tom dvě věci: Samozřejmě ten totálně zmrdistickej self-promoting a pak hlavně neskutečnej korupční potenciál – ten milion na reklamu u 100milionové zakázky je prostě něco co spřátelené PR firmy moc baví. A tím zároveň bořím tvůj krásný výpočet – zapomeň na to že se jedná o nějakých 42 mega celkově nebo 5000 za jednu tabuli. Ty částky jsou úplně někde jinde a nejvtipnější na tom je že to je vše naprosto v pořádku dle EU…
    No a to stříkání….no mám k tomu filozoficky taky blízko…ale tady to asi bude kontraproduktivní….bohužel…

    1. Naklady na znacku nejsou ten nejvetsi problem. Nejvetsi nestesti je kdyz prijde kontrola z eu a tu ceduli u vas nenajde. Pak jsou z toho flastry jak svina.

      1. Pozor, sveho casu okolo toho jeste byval mnohem zajimavejsi tanecek a sice, kdyz tu ceduli nedej boze nekdo poskodil. Cedule pevne spojena s budovou totiz spadala do nizsi sazby dane. Ovsem jakmile namontovana nebyla, tak ne. Bohuzel uz si presne nepamatuju ten mechanismus, je to 10 let, co jsem to resil. Ale bylo neskutecne zajimave spravne nastavit jednotlive dane pro odmontovani, namontovani, prepravu, opravu atd., protoze jak naschval se to fakturovalo spravci, ktery platcem DPH byl a chtel to rozuctovat po polozkach na vice dokladu.

        To bylo zuzo.

    2. psal jsem, že matematiku neumím a jestli má někdo lepší počty (nejlépe počty postavené na lepších znalostech, než mám já), tak sem s nimi. Mně šlo primárně o to rozpoutat kolem toho nějakou tu diskuzi.

    3. S naivitou musím dát za pravdu. Gravírovaná cedule „tento projekt…“ stojí řádově desetitisíce (myslím že 30t, ale jistý si nejsem). Pokud čerpáte dotace tak se zavazujete, že cedule bude zachována po určenou dobu. Její výrobu může provádět pouze specializovaná firma, podle velmi přísných kritérií za splnění předem určených náležitostí. Pokud bude cedule odcizena, nebo poškozena (třeba sprejem :) musí majitel zajistit cedulku novou a ze svého. O tomto problému vím pramálo a i toto málo stačí na mrákoty…

      1. Tam, kde jsem se motal okolo nějakých dotovaných projektů, byly cedule vyráběny víceméně kýmkoliv, v podmínkách bylo co na ceduli musí být a tím to končilo. Nevylučuji, že u jiných zakázek je to jinak.

        Mimochodem, na jedné opravdu velké stavbě byla taková cedule součástí plnění. A když jsme dělali vzorovou smlouvu pro subdodavatele, tak jsme jí z toho omylem nevyhodili (vyhazovaly se spousty věcí a toto nám uniklo). Jak se ukázalo, uniklo to také cca. osmi z deseti subdodavatelů. Na slavnostním otevření jsem se těšil asi tak na patnáct pamnětních desek, ale jak se ukázalo, v této části splnil smlouvu nakonec jen generální dodavatel a deska je tam jedna.

  5. Když se o tom všude mluvilo, tak jsem si koupil knížku George Orwella, Devatenácetosmdesátčtyři, dnes jsem si přečetl první kapitolu a už jen to stačilo abych zde ocitoval něco co mi ty značky všude připomínají: „VELKÝ BRATR TĚ SLEDUJE!“ (když si uvědomím že jsou SMART teevize co něco někam odesílají obdobně jako win10, tak je těžké nebýt paranoidní).

  6. Aniž bych nějak rozporoval podstatu článku, máte celkem pravdu a upřesnění už poskytla řada lidí nade mnou. Ale napadlo vůbec někdy někoho, kolik asi musely stát sochy Gottwalda a busty Lenina, popř. Brežněva, kterými se za dob minulých hemžily všechny náměstí, školy, úřady a další veřejná místa? To asi taky nebyl úplně malý raneček…

    1. No jo, ale tenkrat to aspon byly dulezite orientacni body: „Sejdeme se ve tri u Lenina“. Dneska? Zkus si dat rande u cedulky EU…

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017