Bohatí bohatnou, chudí chudnou – vyřešme to! - zpět na článek

Počet komentářů: 22

  1. Ano, s tim vezenim to sedi. Jeste mohu doplnit, ze svoboda jednoho vezne tam konci presne tou zdi, za kterou zacina svoboda dalsiho vezne.

  2. …ted mi dochazi, proc Evropa bere ty imigranty po desetitisicich rocne. Oni skutecne budou budoucimi zdroji. Pres dan z chudoby! A ja porad myslel, ze tu Willkommenskultur spustil nejaky debil. Ja blahovy!

    1. Za tím je Bába. Migranty nikdo nespočítá a prostý lid chce konečně v párcích víc masa. Až se v Kostelci za dotace postaví ubytovna, bude jasno.

      1. To by odhalila veterina při rozborech. Ale takový přepasírování migranta přes prase, to by vyjít mohlo.

        1. A neni to trestny? Jako to tyrani…?

  3. Problém chudých lidí je ten začarovaný kruh. „Něco předvedu, až mi přidaj.“ I čuráci typu Babiše, solárních nebo covidových baronů musí být nějakým způsobem činorodí.

    1. Činorodí. Tak jistě. To mi obloukem připomíná: „Všichni mají stejné šance (možnosti)“. Proč ale mám pořád o tomto výroku pochybnosti? Do porovnání dejme např. taťku Prymulu s dcérkou a např. poctivce z kolbenky s jeho celou rodinou. Činorodí jsou oba, ale startovní pozice je sakra jiná a ten morální profil snad ani nezmiňuji. Většina chudých předvádí stále, ale většinou nedostanou nic. Protože nejsou u vstupu, ale až u výstupu. Otočit 50k nebo 50M s 5% vejvarem je také sakra rozdíl. To tvrzení „až mi přidaj“ platí především pro zmrdy na nižších úrovních řízení, tedy sráče a lemply, co stejně nikdy nic nepředvedou.

      1. To tvrzení “až mi přidaj” platí především pro zmrdy na nižších úrovních řízení, tedy sráče a lemply, co stejně nikdy nic nepředvedou.
        Ono je vlastně otázka, co by měl člověk za ty mzdy v ČR předvádět v situaci, kdy je v EU volný pracovní trh.

  4. Navrhovaná politika nejde dost daleko. Lidé pokutovaní za chudobu totiž mohou využít právní kličku s nemajetností a uniknout spravedlnosti!

    Proto je nutné zrušit pozastavit Článek 9 LZPS, a mechanismus k tomu již známe: nejsme snad ohroženi EPIDEMIÍ chudoby? Hm?

  5. Recept na chudobu: Lidé místa věci – Duncan Macmillan. Sice to je o jiném tématu, ale to pravidlo platí i pro chudé. Chtějí-li se pokusit vymanit z chudoby, musí se zbavit určitých věcí, lidí a míst.
    Migranti podle této poučky částečně postupují (místa), ale špatně, protože zkoušejí aplikovat jen její část a ignorují zbytek (lidé, věci).

  6. Omlouvám se za offtopic, ale mám silnou potřebu vyjádřit se ke článku jistého Koudelky v odkazech. Nechci zpochybňovat ničí schopnosti právní analýzy, ale možná by nebylo úplně špatné, když už srovnáváme současnou situaci se situací v roce 1948, si uvědomit, že text tehdy platné ústavy byl poněkud jiný (platila ještě prvorepubliková ústavní listna). Prezident měl více pravomocí, než má dnes. Ministry nejen jmenoval (o návrhu premiéra ani slovo), ale určoval i jejich počet a to, jaká ministerstva mají řídit.

  7. odpírač příjmu, originální!

  8. Závěry eurostrategie plníme! I do přinesených nádob!

  9. Vy si z toho děláte srandu, ale v měřítcích lidského života skutečně platí, že aby jeden zbohatl, musí stovky zchudnout. Teprve ve staletích a tisíciletích se projevuje zbohatnutí celé společnosti.

    1. To je sice bombastické arbitrární tvrzení, ale jaksi se neslučuje s pozorovanou empirií (obchodní vztahy považovali za hru s nulovým součtem bolševici a byli usvědčeni z omylu tím, že životní úroveň dělníků se ve všech kapitalistických zemích zvyšovala a zvyšovala)

    2. další levičáckej bezmozek, vodkud to furt leze?

    3. Veškeré ekonomické vztahy spočívají v podstatě jen ve tvorbě, přerozdělování a spotřebě…
      Pokud tvorbou vzniká dostatek k uspokojení rostoucí spotřeby, může jeden i nehorázně zbohatnout, a současně stovky zbohatnou jen trochu…
      Pokud tvorba nestíhá (je pořád stejná, zatímco nároky na spotřebu rostou, nebo dokonce klesá), tak skutečně jeden bohatne na úkor stovek chudnoucích…

      1. Čo to je za nezmysel?! Toto by možno platilo, pokiaľ by existovala iba tvorba fyzických statkov. Ako chceš merať či služby „nestíhajú“ za spotrebou?

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017