Zkušenosti: Land Rover Discovery 2 Td5 - zpět na článek

komentářů 55

 1. Dal bych i jedničku, nebýt toho „potencionálního“, au :(

  Jinak moc hezké, a je to britský vůz v kostce, no :) — ačkoli bych skoro řekl, že jste měl trochu smůlu — až takhle zlé to typicky nebývá ani s P38a, a oproti ní by D2 měla být ještě relativně spolehlivá, pokud vím (sám jsem Disko nikdy neměl; pokud vůbec, pro mne by to musela být V8, a ty se strašně špatně shánějí).

 2. It is not broken, it is British…
  Zdravím kolegů ve zbrani – u nás D2 Td5 MY2000. Máme jí zatím pouze rok a s výjimkou nutnosti vyvařit rám jsem zatím řešil pouze nefungující blinkry na levoboku – problém se vyřešil tak, že po prostudování RAVE příručky a vygooglení kolik stojí použitá pojistková skříň (ta totiž obsahuje i nerozebíratelná relé blinkrů) již druhý den vše fungovalo a doposud funguje…

 3. Vše podepisuji a po přečtení článku vlastně nechápu, proč jsem svoji Diskárnu ještě nehodil do Macochy ;-).

  1. To dá rozum: protože kdyby každý hodil do Macochy landrover, s kterým jsou tak trošku malinké problémy, byla by na místě propasti hora :)

 4. to je nocni mura, kdybyste si nedelal spoustu oprav sam tak by vas to auto sezralo zaziva …

 5. Jako bych neco podobnyho uz zazil :D… Freelander TD4 (2002). Po tom co se za 4 roky vyrovnala porizovaci cena s cenou oprav (cca 200+200tis) tak šel za 80 do světa. Na tom aute byl dobrej jen ten motor, kterej byl od BMW :)

 6. Tak trochu tragédií u LR je to, že všechny vtipy o něm a jeho majitelích vlastně nejsou vtipy ale poměrně objektivně popsaná realita. Ale nic si z toho nedělejte, my majitelé 4X4 Toyot vás stejně máme rádi. Z koho bychom si jinak dělali legraci. A nikde se člověk nenasměje tak, jak při pročítání libovolného Land Rover fóra :-)

  1. hele jak je ravka živá na dálnici? A jakou má spotřebu?

   1. Tak to nemůžu bohužel sloužit. Ravku jsem měl jednou půjčenou na pár hodin, když jsem měl své auto v servisu. Bylo to malé a jezdilo to divně :-)

 7. Napsáno hezky a upřímně, ale nějak mi tam chybí jedinej offroadovej zážitek. Nebo s tím snad jezdíte jen po silnicích?

  1. Garage a servicy bývají málokdy off the road. ;-)

  2. Ono je offroad a offroad, my využíváme auto spíš jen na nějaký výlety, angličan by řekl „green laning“ a občas ještě jako pracanta v lese. Opravdový offroad bych to nazval málokdy, ale samozřejmě už mě mockrát auto překvapilo tím co se dá vyjet a naopak jsem taky mockrát zapadl. Ať už poslední zimu asi v metru zmrzlýho sněhu, odkud jsme se s kamarády vyhrabávali asi hodinu nebo pár let zpátky se s tátou propadl několik cm tlustým ledem do asi půl metru bláta, kdy nebyla jiná možnost než tímhle asi 20 m dlouhým marastem auto protáhnout navijákem, protože vycouvat už nešlo. Občas jsem někoho tahal a zachraňoval z příkopů. Jedním z posledních byl i polský kamion, kterýmu jsem pomáhal po louce aby se mohl otočit.. celkem měl něco málo přes 20 t.

   1. Chudák louka.

    Jinak mi to oslím můstkem připomnělo jeden zážitek nikoli můj, zato však roztomilý — snad to bude čitelné pro všechny :)

 8. Kristepane. Kristepane!!!

 9. Dovolil bych si zde uverejnit prosbu/otazku: nemate nekdo diagnostiku, ktera umi komunikovat s BCU modulem z RangeRoveru P38 ? (takova ta mega-jednotka, ktera ma v sobe vsechny funkce od svetel az po vyhrivani sedacek).

  1. Koukněte tady: http://www.landroverforum.cz/forum/viewtopic.php?p=220138#p220138 nejvíc bych sázel na Eliotta v ČB a kokesek ve Frýdku by taky mohl umět.

  2. Pokud Vám správně rozumím, pak se ta jednotka nejmenuje „BCU“, ale „BeCṀ“. Odpovídající diagnostiku by měl mít každý slušný servis LR; kromě obou výše zmíněných (z nichž bych rozhodně preferoval Kokeška, akorát že bohužel je až na Dálném Východě) třeba s jitotou také DEF-TEC u Prahy.

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2016