Výměna ministra - zpět na článek

komentářů 42

Přidat komentář
 1. Bože to je trapas článek. Já to trošku osvěžím, a otevřu dopis adresovaný:

  Ministerstvo pro místní rozvoj
  Paní Klára Dostálová
  Staroměstské nám. 6
  Praha Staré Město
  110 15

  Připomínky k chystané úpravě stavebního zákona

  Dobrý den,
  v současně době je v přípravě úprava stavebního zákona tak aby se zrychlila výstavba. Některé informace prosakují na veřejnost a než nový zákon vznikne opět stylem bez konzultace s odbornou veřejností, rád bych se vyjádřil ze své více jak desetileté praxe se stavebními úřady zavčas. Jako projektant a obyčejný člověk si Vám dovoluji napsat o tom, s čím se setkávám s lidmi a znám jejich problémy, proto Vám doporučuji následující návrhy:

  1) Prý navrhujete: „jeden úřad jedno razítko“ s tím lze souhlasit, pouze za předpokladu, že bude zachována možnost dále získávat vyjádření příslušných orgánů v předstihu před předáním projektové dokumentace spolu se žádostí o vydání rozhodnutí na stavební úřad. Nedokážu si prakticky představit, že bych podal projektovou dokumentaci na stavební úřad a on mi ji vrátil k přepracování třeba kvůli negativnímu vyjádření odboru životního prostředí. Stávající zákon je paskvil, který zrušil jednoduché získání komplexního vyjádření, kdy se ke stavbě alespoň za životní prostředí vyjádřil každý úředník společně do jednoho vyjádření, většinou na jeden list papíru a namísto toho nainstaloval nesmyslný kolotoč zvláštních závazných stanovisek jednotlivých orgánů, které postrádají smysl a otravují a přidávají práci nám projektantům i úředníkům.

  2) Druhou věcí, kterou bych Vám rád navrhl, je, že pokud každá obec má svůj územní plán, má v něm velmi detailně nastavené limity. Navrhuji využít těchto územních plánů – limitů s tím, že bych přestal požadovat souhlas sousedů na všechny stavby, které jsou územním plánem v intravilánech povolené. Jedná se mi o to, že každý kdo chce stavět má za souseda inženýra, profesora, soudního znalce z odboru stavitelství, ekologa, revizáka a gestapáka v jedné osobě. Většinou tak chtějí mladí lidé opravit starý dům, ale starý zapšklý soused, který odmítá vše nové jen proto, že „může“ jim v tom brání. Je tak největší překážkou se, kterou se setkávám a to opakovaně napříč republikou. Typicky mladí lidé chtějí přistavět třeba patro, nebo trošku zvednout střechu aby si mohli udělat třeba obyvatelné podkroví. Ale soused to nepovolí, protože je to dement a zastínili by mu tak zahrádku s rajčaty 10cm stínu. Bez jeho souhlasu tak mladí lidé musí dál žít v malinkatém baráku a i když investují své peníze do své nemovitosti tak musí dál žít v kuti, kterou jim laskavě dovolí jejich soused. Domnívám se, že toto je největší komunistická žluč, která přetrvává stále v zákoně, ačkoliv se ukazuje, jak vyčpělá je. V tomto domečku tito mladé lidé žijí třeba deset až dvacet let, celou tu dobu bydlí namačkaní spolu s dětmi v tom malém opraveném domečku. Po těchto letech starý nepřejícný člověk umře. A ti v tom malém domečku stejně už platí hypotéku a nemají síly na nějakou opětovnou přestavbu již hotového domu a navíc děti už jim mezi tím vyrostly a rozutekli do světa. A z těchto lidí se stanou staří zahořklí lidé, ke kterým přijdou mladí lidé, kteří koupili domek od pozůstalých toho starého zapšklého člověka, který jim původně dělal problémy, a tentokráte zase oni na staré kolena začnou dělat problémy mladým a nedovolí stavět, protože: „když my jsme nemohli tak ani vy nebudete moci“. A tak pořád dokola, kruh se uzavřel a jakýkoliv posun k lepšímu je spíše dílo náhody.
  Navrhuji, aby se v intravilánech daly opravovat již jednou postavené domy, bez změny polohy obvodového zdiva (zastavěné plochy) v mezích územního plánu, bez souhlasu sousedů a opatření stavebního úřadu. Samozřejmě, že by ze zákona měl stavebník povinnost nahlásit stavebnímu úřadu zahájení prací, ukončení prací a zodpovědný stavební dozor, který by tak měl větší kompetence a zodpovídal by za provedení prací, místo autorizovaných inženýrů kterýma obchází zákony jen velké korporace.
  3) Stejně tak navrhuji, aby se v intravilánech daly stavět ploty na pozemku vlastníka nemovitosti bez povolení a kdekoliv do třeba 2m výšky s jedinou podmínkou, že stavebník plotu bude povinen, aby neznepřístupnil inženýrské sítě a byla zákonem daná povinnost zpřístupnit tyto sítě, pokud je zaplotí. Problém je totiž v tom, že pokud si chce někdo oplotit svůj pozemek, tak ho čeká složité projednávání nejen se sousedy, ale i s obcí a stavebním úřadem, protože podle opět špatného zákona je veřejný prostor defakto vše co není oplocené, tudíž povolení potřebuje, každý centimetr nového plotu, což je totální demence. Jediné co jde s plotem udělat bez povolení, je opravit ho, ale opět jen a pokud s tím souhlasí soused.

  Vím, že se Vám tyto návrhy nejspíš nelíbí a kroutíte nad tím hlavou, ale já bych prosil, abyste se nad tím opravdu zamysleli. Protože sousedské vztahy jsou opravdu problém a zapříčiňují v drtivé většině:
  – Zpomalování staveb, z důvodu nesouhlasů sousedů, kteří si v rámci zbytečného stavebního řízení vznáší nesmyslné požadavky, nereálné požadavky, popřípadě lpí na banalitách, které lze jednoduše vyřešit a úřadník aby se vyhnul problémům většinou nápravu těchto požadavků akceptuje a přenese je na stavebníka ačkoliv by je mohl zamítnout hned. Stavebník se po zkušenostech většinou vydá cestou černé stavby, protože nemíní snášet šikanu ze strany souseda a úřadu.
  – Černé stavby, vznikají v drtivé většině právě z nemožnosti postavit si to co člověk chce. Přitom se nejdená o mrakodrapy, ropné rafinerie a továrny. Nýbrž o kůlny, psí boudy a podobné mikrostavby, které poté musí řešit stavební úřad na popud souseda.
  – Soudní procesy, jelikož se některá znesvářená strana, většinou právě staří zahořklí lidé obrací na soud, když jim stavební úřad nevyhoví a rozjíždí se tak nesmyslný kolotoč soudních tahanic, které brzdí naše soudy. Sám mám 9 ti letou zkušenost se soudem a domnívám se, že se já ani protistrana konce soudu možná ani nedožije. Pokud by byly ploty, drobné stavby, přístřešky, terasy, altánky, bazény, zahradní domky, a rekonstrukce stávajících domů bez překročení obvodového zdiva celoplošně povoleny bez souhlasu souseda, tak by ani soudy nemuseli zahajovat řízení a rovnou by žaloby při podání zamítly.
  – Nemusíte zahajovat ani řešit souhlas fikcí.

  ***Dále nechápu jak je možné postavit nový dům na ohlášku nebo územní souhlas, ale opravit stávající již jednou postavený dům vyžaduje složité stavební řízení ? Nemělo by to být spíše naopak? Proč stavební zákon je napsán takto debilně zvráceně ? ***

  4) Domnívám se, že dnešní zákon není fér a postavení sousedů je příliš silné oproti postavení stavebníka chtějící něco postavit, investovat nebo vylepšit, který nemá žádnou pravomoc docílit změny stavby požadovaným způsobem a může stavět jen v mezích zákona. Jaký smysl má třeba postavení altánu pro grilování u hranice nebo 2m od hranice pozemku ? Stejně kouř půjde k sousedovi tak či tak a soused s tím nic nenadělá, protože prostě svoboda čistého vzduchu končí tam kde začíná kouř z grilu druhého. Pokud by žádné právo na toto nebylo, tak si soused může jít tak maximálně stěžovat na lampárnu, nutilo by ho to totiž vycházet se sousedy líp než jim všechno zakazovat. Prostě a jednoduše, ten kdo chce něco udělat, být aktivní a stavět má svázané ruce. Ten kdo nic nedělá, sedí na prdeli a závidí všem okolo tak má pravomoc aktivním lidem svazovat ruce a já s tím bytostně nesouhlasím a domnívám se, že to je špatně. Podle mě žádná apokalypsa ani stavební erupce nebo anarchie nenastane. Lidé si budou muset dál dávat pozor, aby jim budovaná stavba nespadla na hlavu, dál budou muset hlásit stavební činnost a dále mít nějakého autorizovaného dozorce stavby.

  ZÁVĚREM:

  Stavebním úřadům se uleví, protože by řešili to, co mají řešit, stavby v extravilánu, nové stavby a stavby vymykající se z územního plánu, popřípadně změny staveb obvodového zdiva.

  Jejich práce by tak byla smysluplnější a kvalitnější protože by se nemuseli věnovat každé kravině typu psí bouda blíž jak 2m od plotu nějakého souseda udavače.

  Dále bych doporučoval do zákona přijmout nějaké opatření, aby stavební úřady na internetových stránkách obcí měli zřízenou svou informační stranu, kde budou kromě formulářů ve formátu microsoft word *.doc, také uveřejněny jména a kontaktní údaje na správce inženýrských sítí v dané lokalitě. Protože věcné břemeno na katastru nemovitostí je k ničemu. Navrhuji, aby všechny subjekty mající v daném katastru obce nějaké inženýrské sítě byly zaregistrovány u obce nebo stavebního úřadu. Dodnes prakticky když projektuji, tak nevím které firmy mám oslovit? Oslovím klasické firmy jako CETIN, EON, vodárny, plynárny a ministerstvo obrany. Ale dnes je spousta internetových firem provozující optické kabely a já jen těžko dohledávám, které firmy mají v daném katastru jaké sítě. Klasika třeba UPC, jsou v Brně, ale v dalších obcích nejsou, ale jak já to poznám? Jak to pozná úředník na stavebním úřadě? Když dojde k jeho výměně? Podle mě bych to uzákonil, kdo nebude v daném katastru nahlášen na obci jako správce infrastruktury a dojde k překopnutí jeho sítě, tak ten kdo jej překopl, aby nenesl žádnou odpovědnost za škodu. Někdo se to snažil uměle navést na katastr nemovitostí a vznikl z toho bordel s věcnými břemeny. Je to prostě prasečina. A měli by se firmy starat o to, kde mají sítě a být aktivní, třeba vydávat aktualizace o přibližné poloze svého zařízení pro ten úřad alespoň jednou ročně. Protože třeba v Ivančicích na stavebním úřadě chtěli dříve vyjádření Befacoal, který vlastní místní teplovody, které už neexistují a když pošlete této firmě žádost o vyjádření tak se vám dopis vrátí, že daná společnost neexistuje. Tak co to je za bordel? Proč po mě chce stavební úřad vyjádření od neexistující firmy? Ty firmy by se měli starat o své sítě a být v kontaktu se stavebním úřadem nebo obcí kde sítě provozují a né jak AirTelecom, který nemá nikde nic a chce za každé vyjádření 400,-Kč. To je prostě sprostý podvod.

  To jsou asi tak největší problémy co mne, mé kamarády, a lidi které potkávám ve své profesionální profesi a svěřují se mi, tíží. Domnívám se, že pokud chcete nějak zásadně měnit stavební zákon tak pořádně a hlavně smysluplně a nebát se zlikvidovat staré komunistické zlozvyky. Klasická věc je, když si stěžujete na úředníka stavebního úřadu a on vám na oplátku sdělí, že vy v dané působnosti stavebního úřadu „už nepostavíte ani cihlu“ je nic jiného než přežívání komunistické žluči, hnusu a zla, které je potřeba vymýtit jednou pro vždy. Vidíte u poslední jmenované, by mohlo fungovat, že si v případě možného ovlivnění mohu požádat krajský úřad o zvolení jiného stavebního úřadu. Dnes je tato úřednictvo v tomto tak zabetonováno, že něčeho takového dosáhnout je z říše snů a pohádek.

  1. ta změna ve smyslu že si na pozemku postavíte na ohlášku dům, ale bez souhlasu souseda nepostavíte ani 1×1 metr kůlničku na nářadí, není pozůstatek komunismu, ale debilita pozdějších samozvaných „tvůrců lepší budoucnosti“ (kterým zřejmě vadilo „zaplevelení“ intravilánu kůlničkami a podobnými stavbami). Tu aroganci úředníků stavebního úřadu potvrzuji – věta majiteli pozemku se záměrem stavět (který nakonec musel rezignovat na stavbu a pořídil si mobilhaim, čímž ale jeho problémy neskončily) „když já budu chtít, tak si tady ani neuvaříte kafe“ je autentickou větou z huby (ústy nazvat nemůžu) bývalé sekretářky, nyní odborné pracovnice stavebního úřadu Okresního města. Další „perlou“ je věta „nemá to SPZ, je to nemovitost“. Ano, nový komunismus nabral na síle. Pod Váš dopis se lze podepsat.

   1. S českou bordelářskou mentalitou by nastala kůlničková apokalypsa. To by si někdo postavil schválenou chatku 4×4 metry a okolo deset kůlniček a přístřešků.

    A ploty? Místo klasických drátěných se všude dělají dřevěné, takž

   2. takže u průměrného klaustrofobního pozemku na jižní moravě 10×15 metrů oploceného ze všech stran vám tam kvůli nevětrání všechno plesniví, ovocné stromy napadají sněti a nemoci a ještě přijdete o zastíněný pás z jižní strany.
    To by se pak sousedi povraždili kvůli tomu že jeden nechce abyste koukal na jeho vypasenou celulitídovou manželku u pidibazénu z baumaxu a druhý chce využít pozemek do mrtě na ty svoje rajčata co mu u plotu hnijou.

 2. muzete prosim nekdo ma tel. na DFENSE mu sdelit at opravi ty linky komentaru na prvni strane, ja mu psal pred tydnem email a ani neodpovedel, je to tu jak u blbejch na dvorecku ..

  1. Náhodou je to celkom sranda – som zaklikol odkaz SkReT-a z hlavnej stránky a mrdlo ma to na článok. Tak som vošiel do diskusie a cez Ctrl+F som dal hľadať SkReT a bolo tam toľko jeho príspevkov, že mi to len zas a opäť potvrdilo, že tie jeho žvásty nemá zmysel čítať.
   Ale máš pravdu – je to opruz na niečo odpovedať. Pán domáci, opravte si to prosím Vás.

   1. ty seš dement na n tou… jednou člověk něco někam napíše a nejdnou je hvězda, je to tím že jsem silná osobnost.

   2. Vono to prostě nevkládá ?show=comments před ID komentáře. Theoreticky by se to dalo řešit i třeba přes userscripts, ale já nejsem prdlo-mátor :D

    1. umel by to nekdo napsat pro greasemonkey ?

  2. → muzete prosim nekdo ma tel. na DFENSE mu sdelit at opravi ty linky

   Připojuji se. Proč se někdo vrtá v něčem co funguje, resp. fungovalo, to mi hlava fakt nebere.:-)

 3. Ta rakev nevyklouzla, oni ji tam jen takovym fofrem poslali. Taky se pamatuju, jaxme z toho tehda meli (_!_).

  1. No fakt, potvrzuju – navíc v přímém přenosu šel i synchronní, celkem kvalitní zvuk zvenku + přimíchaný komentátor, měli to i venku fakt dobře ozvučené a i z nevalných televizních reproduktorů bylo krásně slyšet, jak to zadunělo ihned potom, co jim penál vyjel z popruhů.
   Rusáci tam tenkrát v dobré víře nacpali spousty kvalitních ruchových mikráků, aby bylo perfektně slyšet plačící a zdrcený lidi – a pak tohle, to fakt nasere :D Celý východní blok to viděl a slyšel v přímém přenosu :D
   Kdoví, kolik lidí tohle tenkrát odesralo…radši snad ani nevědět.

   1. Prý se tehdy říkalo: v křížovce ruský pohřeb na tři – „ŽUCH“

    A nevímkterý z disidentů tehdy získal novou naději, protože „oni už neumí ani důstojně pohřbít hlavu státu“.

    1. Třeba je tlačil čas, kvůli synchronizaci s dělovýma salvama a tak….
     Mi to naopak přišlo jako fajn metoda, rychlé, úderné, žádné dlouhé sraní,
     prostě správný pohřeb po soudružsku.

  2. https://www.youtube.com/watch?v=1cQGrImbDME

   Kurdsky statní pohřeb dopadl taky srandovně

   1. Něco podobného bylo v Rychlých šípech :-)
    Chybí jen otazník nad hlavou a aby Rychlonožka odkráčel.

 4. Ono je uplne jedno kdo je ceho ministrem, kdo je prezident nebo predseda vlady. To jsou jen parametry, system jako celek jede dal beze zmeny jako za bolsevika. Plebsu se predhodi zas nejakej duvod na demonstrace, at se maji lidi u piva o cem bavit, hlavne neuhnout se stranicke linie (vytycene na 6.sjezdu uvedomelych soudruhu eurouredniku) a vzhuru k budovani rozvinute euroantlanticke socialisticke spolecnosti. Vzdyt zrozeni noveho soudruha univerzalniho evropana je uz tak blizko..

  1. → Ono je uplne jedno kdo je ceho ministrem, kdo je prezident nebo predseda vlady.(…) system jako celek jede dal beze zmeny jako za bolsevika.

   +1! Přesně tak.

  2. Mi je z toho dost smutno.
   Po 89tem přišel rozkaz a ten zněl jasně.
   Všecko zahodit, lidem nakecat, jací jsme loseři.
   Se lvím podílem Havlistů.
   Můžeme mluvit o štěstí, že jsme nedopadli jako Jugoška či Ukrajina.
   Doteď je spousta regionu v pytli, protože republika, to není jen Praha,
   kde stačilo jen zakrýt sem tam nějakou socreal výzdobu a nahnat tam západní turisty.

   Otázka je, jestli jsme měli šanci to ustát a rozjet samostatný stát.
   Podle mne už bylo moc pozdě.
   I kdybychom to ekonomicky zvládli na jedničku v 89tém, stejně by nás o pět let později převálcovali Číňani,
   kteří pomalu ale jistě už válcují i ten echt Západní Západ, kde jsme eurounijně integrovaní asi tak svobodně, jako Mnichovská dohoda.
   Prostě smůla.

   1. To jsem přijel do jednoho středočeského městečka a vítal mě tam originální omšelý nápis Tuzex na originálním likusáku z 80. let. Čuměl jsem jak puk. A na barácích měli původní socialistické cedule Okresní ústav národního zdraví a podobné věci.

    Ve většině obcí se od socíku změnilo jen to, že jsou lidi chudší a zoufalejší.

 5. Jen 3 naši prezidenti měli při inauguraci Te Deum. Hácha, Gottwald a Havel.
  Hácha byl z těch tří zdaleka ten nejlepší prezident, ovšem i tak to nebyl zadny lumen.
  V případě Gottwalda a Havla fakt nevím, který z nich byl horší a o kolik. Podle mne to je plichta.
  Gottwald se nechal nabalzamovat, Havel měl ještě za svého života více hloupoučkých oslavných filmů a větší kult osobnosti,
  než Gottwald a Stalin dohromady.
  Pripada mi proto zpozdile, porad se vracet k Breznevovi a spol.
  Obavam se, ze na tohle nám už nezbývá čas, tahle kapitola je skoro 40 let mrtva.

  1. Mě víc, než ten syfilitik zajímaly všechny ty MaR technologie, co tenkrát do toho našeho „mauzolea“ nainstalovali. Bezprecedentní akce v tomto oboru, dokonce to mělo i rychlestartující dieselagregáty. Tak rychle to startovalo, že se motory tuplovaných klimatizací ještě ani nestihly dotočit a už měly znova šťávu z agregátů..Tak si našeho pana prezidenta vážili…:D až jim shnil. Bezesporu kvůli tomu, že byl tak prolezlý syfilidou, se kterou si ani sovětské preparační postupy nevěděly rady. Přitom jednoho se syflem už úspěšně balzamovali. Leží tam myslím doteď, i když není vůbec jisto, zda to je ještě něco původního z něj, anebo už komplet silikonový odlitek..
   Někdo v r.91 tam točil takový poloamatérský dokument, kde to ještě je všechno zachyceno v původním stavu. Dávala to ČT někdy okolo r.95.

   1. Syfl s tím nesouvisel. Treponemy jsou hodně choulostivý breberky, ty soudruha o mnoho nepřežily.

    1. asi nejde o ty „breberky“, ale o zmeny v kuzi a tkanich obecne, ktere jsou devastacni a v poslednich fazich krajne nechutne a hnusne.

     1. Jak kdy. Syfilis málokdy probíhá klasicky, jak ji popsáno v učebnicích. Proto simia morborum.

  2. Nahodou… na Hejvla mi nesahejte. Videt pacifistu, jak ho vyvazeji z baraku na delovy lafete, to se proste musi zazit.

   1. Šak to je správně tydlencty humanitární mírový používky zbraní, ne? :D

    1. Trosku obscenni, pravda, ale aspon nebylo videt, jestli po natazeni backor nemel znovu kratky hozny.

   2. On byl ostatně celkem plachý a skromný člověk, a pak měl funus jak Kim Ir Sen.

    1. Bylo potreba narodu ukazat, ze fakt zemrel. Aspon nebudou nejaky plany nadeje, jako s Elvisem.

     1. A kdo truchlí a kdo jen trošku. Tehdy kavárna poprvé přetáhla strunu. U nás lidi spontánně nosili kytky a svíčky k pomníku TGM (my tam s ženou taky byli), ale pak to v čučáku rozbalili, že jsem žasnul.

      1. Propaganda sla v ceskych zemich vzdycky dobre. Jen nevim proc na to maji jit moje dane:

       https://vlkovobloguje.wordpress.com/2019/05/23/dalsi-chemicky-utok-v-syrii-jak-to-ze-se-o-nem-vedelo-o-nekolik-dni-drive/

       1. Že si nedaj pokoj. Vždyť už tomu nikdo nevěří.

        1. Oni prece jen delaji svoji praci… A dulezity je, co si o tom mysli soudruzka Ivanka, ta rozhoduje o humanitarni bombove asistenci.

         1. Jo, krásné arabské dětičky, nebo to byla miminka?
          Ty holt čestně nezahynuly jako collateral damage při válce proti terorismu z dronů.

       2. Klasika, je kveten, nejlepsi obdobi pro valku. V kvetnu je proste celosvetova sezona falseflagu, oni to snad maji v manualu pro vsecky bile helmy sveta a ty jsou tak vycepovane, ze uz jedou autonomne, bez povelu z vyssiho veleni. Proste borci.

        Jinak dneska udelal dalsi zkusenost s CInanama.
        Sbiram housle.Bavim se s lidma, co jsou fakt dobri, donesete jim housle, oni na to zahraji, kouknou na drevo, na kvalitu prace, lak, reknou cenu a kdo to asi tak delal. Je to proste relax hobby, zvlaste pro ajtaka.
        Tak jsem si rekl, ze kdyz vsichni muzikanti tvrdi, jaci jsou cinani lacini producenti lacineho suntu, ze si objednam housle z ciny jako stavebnici a postavim si je sam.
        Housle prisly za 2 tydny, desky zvlast, luby zvlast, krk zvlast, hmatnik zvlast, koupil jsem kralici klih, rozpustil selak, trochu to po mistrech dolicoval, zacistil, jsou na to takove specialni nastroje, ktere muzete povetsinou vyrobit i doma, protoze to je vsecko high-tech z 17 stoleti a nejvetsim vykrikem techniky je sada dlat, hobliku, vystruznik a orezavatka na kolicky.
        Vysledek – pruser. Ono to hraje, dokonce to hraje necekane dobre. Mam povicero tovarnich housli z prvni republiky, ty proti tomu skripou jak dvere od stodoly. Nemluve o zazracich ze socialistickeho Amati Kraslice, to je uplna bida.
        Oni ti Cinani to toiz delaji z dobreho dreva, ktere low cost je sice cina, ale kdyz priplatite ani ne deset dolacu, je to z ruskeho materialu a to je jakoze uz docela pouzitelna kvalitka. Podeziram je, ze to vali na cnc obrabecich strojich apak to osmirglujou vibracni bruskou, ale orientace let, klizeni pulek, vyzralost material, geometrie desek atd. atd. je na urovni nadprumernych evropskych polomistrovskych nastroju. Proste vycepovana, zrucna manufaktura s nejakym manazerem, ktery na to orlim zrakem dohlizi a vi, co to potrebuje a rozmerove na desetinu milimetru okopirovane stradivarky. Po tydnu docistovani, klizeni, lakovani a kompletace to hraje jako delo, nesu to k houslari a on rika.. hm, krk nejaky cinsky material, desky dobry , zvuk dobry, hezky to rezonuje, jen to neni uplne kultivovane, malo laku na tom, kde jsi to koupil?
        Bylo mi blbe rict, ze patnactset I s dopravou a materialem, kdyz nepocitam svou praci, protoze to hraje podstatne lepe, nez „kvalitni“ tovarni evropske nastroje v cene kolem deset litru. SKoro jsem si rekl, ze bych to mohl delat jako pridruzenou vyrobu na kseft, ale docela problem je ten cinsky javor na krku, ten z toho razi na prvni pohled, kazdy rekne, nojo, cina = sunt.
        Nemate nekdo dobry levny zdroj starych ruzne rezanych houslovych krku ? :D

        1. Nejen pro válku ale i pro barevnou revoluci (viz václavák předevčírem)
         V únoru nebo v listopadových plískanicích ti tam nikdo hodiny šaškovat nebude, kromě tajnejch a hrstky placených demonstrantů. Teď s koncem jara se tam prohání mladí nadrženci lovící samice sami od sebe. Takže stačí rozhlásit na fejsíčku že antibabišovství je cool, umístit tam pár kozatých nedredatých mladých bab z neziskovek-sorosovek a adrenalinem a hormony hnaní samci se na václavák sami pohrnou.
         Takže napřed demonstrace, pak revoluce a nakonec válka. Hezky popořadě.

         Btw. někdo spočítal že na celém václaváku bylo asi 10 policajtů. Na těch fujfuj rasistických,heterosexuálních,sexistických,homofobních demonstracích které nesponzoruje strejda soros pak vždy počet policajtů včetně těžkooděnců převyšuje počet demonstrujících.

     2. Ani nevíš jak moc jsi trefil hřebíček na hlavičku.
      To byl ten správný message. Humanitu, pravdu a lásku jsme vám pochovali před očima, odteď budete mít Pax americana jak řemen a okovaná bota osvoboditele vám zase bude dusat pod okny (viz ty spanilé americké jízdy dnes). Nuke em all.

 6. Černěnko byl až po Andropovovi. Nevydržel jim ani rok. Po něm už přišla Skvrnopleš.

 7. Tak Mayova konci v potoku krokodylich slz.
  Jeste nam zbyvaji dve globalisticke paní na M:
  – Merkelova a
  – Macron.

 8. Ovčáci se střídají, stádo zůstává.

 9. Tak ja nevim, skoly nemam, ale nekde jsem se docetl, ze ta petiletka pohrbu byla nasledek nejakeho boje o moc, kdy si kliky navzajem travily svoje kandidaty…

Napsat komentář

D-FENS © 2017
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!